Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) b.vr válasza madgie (#22097) üzenetére


b.vr
őstag

Akkor monopodozik ha szükséges, nem azért mert szereti :) Ha megteheti rögtön dobja is el. És a tripod a monopodhoz képest kb akkora plusz szívás mint a monopod a sima kézben tartáshoz képest :) De persze mondom, ha valaki megajándékozna egy 110/2+gfx50 kombóval, ha kell én is bevállalom a tripodozást :)

x raw studio: persze, megértem hogy van akinek erre volt szüksége, nekem a 16 bites tiff nélkül viszont ez semmi.
(hogy össze kell közben madzagozni a géppel, annak sem örültem már a bejelentésnél, de azt még lenyelném mint kompromisszumot)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#22102) madgie válasza b.vr (#22101) üzenetére


madgie
titán

Tudom, utálok én is állványozni... főleg a világítást.

(#22103) madgie válasza #16820480 (#22100) üzenetére


madgie
titán

Hát, mondjuk kevés esetben nem lenne ez zavaró :D Highlight alert van, hála Istennek videónál is, videófelvétel közben is villogtat serényen.

(#22104) #16820480 válasza madgie (#22103) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez szerintem elsősorban arra való, hogy egy beállított témánál gombnyomásra előhozod, megnézed, aztán eltünteted. Mondjuk mit tudom én, tájképnél, portrénál, ilyesmi szituban. Nem használom amúgy, de feltűnt, hogy ilyet is tud a gép. :D

(#22105) taranis válasza #16820480 (#22098) üzenetére


taranis
addikt

De ez az, videónál elég hasznos lenne, a piros csatorna szeret hamar clipelni. De akkor most az van, hogy az X-T2 ezt nem tudja? Este tudom csak kipróbálni.

madgie: He, van highlight alert video közben? Hol lehet azt állítani?

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#22106) Alabástrom válasza Somansky (#22084) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Passz, nem ismerem a Fotóparadicsomot...

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#22107) Alabástrom válasza MrChris (#22085) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Nyilván mellédumálás volt, hogy az IBIS rossz meg hogy X-mountra nem lehet. Mi mást mondhattak volna az évek óta tartó vevői "számonkérésre"? Hogy "bocs, rajtunk kívül már mindenki megcsinálta, de nekünk még nem sikerült"? Inkább kitaláltak valami hangzatos bullshitet, amivel még fényezhették is magukat, hogy "nekünk a minőség az első és nem engedünk belőle". :))
Kíváncsi leszek, hogy az is X-Trans-os váz lesz-e, vagy felhagy vele a Fuji.
Meg arra is, mekkora felárral lesz az IBIS-es T2. :Y

Amúgy pont tegnap adtam el a 90f2-t, mert IBIS nélkül szinte használhatatlan. Másfél évig tartogattam. :W

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#22108) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy Fuji X-T10-es gépet, amivel tökéletesen megvagyok elégedve.
Viszont mintha úgy venném észre, hogy a Fuji "elengedte a kezét" ennek a modellnek..
Szerintetek is így van, vagy csak én értettem félre valamit... ?
Mindenhol (itt is) csak azt látom, hogy jönnek a frissítések, jönnek az új szoftverek, de csak T2, T20 szintjén...

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#22109) Parci válasza Alabástrom (#22107) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a stabis mellébeszélés engem is hergel, de azért a 90-est használnám, na..... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22110) Alabástrom válasza Parci (#22109) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Én is imádtam 90est, ezért tartott ilyen sokáig rászánni magam az eladásra. :) De max 20szor volt vázon a másfél év alatt, így értelmetlen. Inkább használja valaki más. :)

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#22111) #16820480 válasza taranis (#22105) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó kérdés, de nekem nincs T2-m, hogy kipróbáljam :N Esetleg az új fw-rel megkaphatta, ha eddig nem ment. Vagy ha most még nem, akkor majd meg fogja. Általában így megy ez a Fujinál.

(#22112) madgie válasza taranis (#22105) üzenetére


madgie
titán

Setup/Screen setup/Disp custom setting, bepipálod a Live View Highlight Alertet.

(#22113) taranis válasza madgie (#22112) üzenetére


taranis
addikt

Ja oké, ezt is az új FW hozta, nem jött le a hozzászólásból, már azt hittem tudta mindig is, csak én nem vettem észre. Amúgy mi nem kaptuk meg a live view RGB histogramot. Biztos rohadt nagy meló lett volna átmásolni a kódot. Nade nem értek hozzá.

Szerk.: azért örülök, végre lehet külső monitor nélkül is jobbra expózni videónál, a live view histogram nem sokat segített.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#22114) #16820480 válasza taranis (#22113) üzenetére


#16820480
törölt tag

Volt valami írás róla, hogy a T20 azért nem kapja meg egyből az E3 összes funkcióját, mert az E3 fw az kétszer akkora méretű, és egyszerűen nem fér el a T20-on. Lehet, hogy a T2 is hasonló gondokkal küzd, és azért mazsoláznak a funkciókkal, hogy mit tesznek be.

(#22115) taranis válasza taranis (#22113) üzenetére


taranis
addikt

Én vagyok a béna, megkaptuk, csak videó módban néztem, és ott sajnos nem működik :(

colorizer.net

(#22116) taranis válasza madgie (#22112) üzenetére


taranis
addikt

Az megvan, hogy ha a highlight alertet kikapcsolod, de egy gombhoz hozzákötöd a histogramot, akkor az egyúttal a highlight altertet is kapcsolni fogja?

colorizer.net

(#22117) Clemi


Clemi
veterán

Para vége e-global+dpd 8 nap és itt a T2 :C :C :C

(#22118) wms válasza Clemi (#22117) üzenetére


wms
senior tag

Gratula! :R

(#22119) madgie válasza taranis (#22116) üzenetére


madgie
titán

Aha. Azt a custom display-t szabhatod testre, mit jelenítsen meg.

(#22120) taranis válasza madgie (#22119) üzenetére


taranis
addikt

Nem teljesen értelek. Azt tudom, hogy a standard displayon megjelenő elemeket a display custom settings alatt tudom testreszabni. De RGB histogram ott nincs, az csak gombhöz köthető funkcióként érhető el. Maga az RGB histogram nézet nem hiszem, hogy testreszabható, illetve annyiból igen, hogy ha a standard képernyőre be van lőve a highlight alert, akkor az RGB histogram nézetben nem fog látszani, ha nincs belőve, akkor meg fog. De lehet, hogy nem is erre gondoltál.

colorizer.net

(#22121) taranis


taranis
addikt

Bocs, lejárt a szerk, de találtam róla videót, így egyszerűbb, szóval én csak erről beszéltem: [link]
Kikapcsolja a highlight alertet, majd benyomja az rgb histogramot, és ott ebben az esetben látszik az alert is. Nekem bejön ez, mert mindkét funkció hasznos, de ugyanakkor zavaró is tud lenni, és így egy gombbal kapcsolhatóak egyszerre.

colorizer.net

(#22122) madgie válasza taranis (#22120) üzenetére


madgie
titán

Félreértettelek, bocs, azt hittem, hogy az zavar, hogy a keresőben lévő hisztogram meg a highlight alert nem különíthető el kétféle display mode-ban :DDD

(#22123) Tempus_fugit válasza excalibur36 (#22108) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Maga a modellcsalád (X-T1, E2, T10) több, mint három éves, a három év során számos jelentős frissítés jött ki. A következő modellcsalád (T2) első darabja is már lassan egy éve a piacon van, így én már nem várnék további jelentős frissítéseket.

(#22124) Matska válasza excalibur36 (#22108) üzenetére


Matska
senior tag

Az X-trans 2-es gépek kezét rég elengedte a cég, terelni kell a népet az új irányába. Ez természetes.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#22125) excalibur36 válasza Matska (#22124) üzenetére


excalibur36
senior tag

Értem!
De ez ugye nem azt jelenti, hogy rosdzul választottam... :)

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#22126) Muerte68 válasza excalibur36 (#22125) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem, amúgy mire kell annyira a frissítés?

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#22127) madgie


madgie
titán

Van itt a keresőben is rgb hiszto, jók ezek a leírások, kiraktam én is fn gombra :)

Taranis, videó módban nem működik :D

(#22128) taranis válasza madgie (#22127) üzenetére


taranis
addikt

Sajnos nem, #22115-ben írtam is :(

colorizer.net

(#22129) madgie válasza taranis (#22128) üzenetére


madgie
titán

Nna, nagyon figyelmes voltam tegnap :B

(#22130) Mercutio_ válasza Muerte68 (#22126) üzenetére


Mercutio_
félisten

A manuál üvegekhez:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22131) Parci válasza madgie (#22127) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, akkor mégis csináltak valami értelmeset ezzel :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22132) Matska válasza Mercutio_ (#22130) üzenetére


Matska
senior tag

A focus peaking pl ott is hasznos lehet, csak az ismét nem az az irány ami a gyártónak hasznos.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#22133) DonRazzino válasza madgie (#22127) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Április elejére lesz együtt a zsé másodvázra, akkor mostmá' H1-re gyűjtsek, hogy legyen egy rendes videós vázam is :DDD ? Egyelőre nem igény, de már körvonalazódnak olyan melók is...

(#22134) madgie válasza DonRazzino (#22133) üzenetére


madgie
titán

Akkor ráérsz ezen agyalni, nem? :)

(#22135) taranis válasza DonRazzino (#22133) üzenetére


taranis
addikt

Miért, ha H1-re gyűjtesz, akkor máshogy gyűlik a zsé áprilisig, mintha X-T2-re gyűjtenél? :D

Megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#22136) madgie


madgie
titán

:DD

(#22137) DonRazzino válasza taranis (#22135) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Nem ám, gyerekek! A T2, akkorra 999 EUR lesz, már most közelít, a H1 viszont 1899! Vagyis egy köteggel nagyobb keretet kell félretenni!

(#22138) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

mi a töcs az a h1 :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22139) Suszi66


Suszi66
csendes tag

Ha X100F tulajdonosok közül valakinek szüksége van WCL vagy TCL konverter hekkeléséhez mágnesre, szívesen adok.
Nekem csak 1db kellett, viszont a legkisebb rendelhető mennyiség 10db volt, így van felesleg.
Helyileg Egerben, vagy posta.

(#22140) wms válasza Parci (#22138) üzenetére


wms
senior tag

Ezt már én is szerettem volna megkérdezni. :B

(#22141) #16820480 válasza wms (#22140) üzenetére


#16820480
törölt tag

(#22142) wms válasza #16820480 (#22141) üzenetére


wms
senior tag

Köszönöm! :R

(#22143) Parci válasza #16820480 (#22141) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"There will be design changes over the X-T2, such as a better hand grip"

de hát hogy mondhat ilyet, amikor az x-t markolata a világ legjobbabbja volt eddig is és mindenki krumpli volt, aki nyafogott, hogy nagy obikkal azért kevéske..? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22144) madgie válasza Parci (#22143) üzenetére


madgie
titán

Igazából nekem az X-T1 is kényelmesebb volt, hovatovább az X-E sorozatra sem kell feltétlenül ötcentis markolatokat faragni, de hát a mai napig sok olyan júzer van, aki képtelen a görcsös markolászáson kívül másképp megfogni egy fényképezőgépet :D

De felőlem csinálhat a Fuji Sony A9 markolatot az X-H1-re... bár meglepődnék.

[ Szerkesztve ]

(#22145) Zilko87


Zilko87
tag

Üdv!
Szeretném feltenni a T-20 legújabb frissítését. Jelenleg a gyári alap 1.0 van rajta, szükséges feltennem az előzőt is, vagy mehet egyből az új rá? Mire kellene figyelnem frissítéskor?
(bocsi a noob kérdésért, de ilyet még nem csináltam)

(#22146) daniduke válasza madgie (#22144) üzenetére


daniduke
tag

Nekem nem hiányzik, Olympus E-400 > Olympus EPM-1> Sony Nex 3n >Fuji X-E1 után, azt sem tudom milyen egy jó fogású gép :D tán 2x használtam 40Dt de végig olyan érzésem volt, hogy minek ilyen batár egy váz.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#22147) dqdb válasza madgie (#22144) üzenetére


dqdb
nagyúr

Magam sem értem hogyan, de nekem az X-E2 kényelmesebb fogásra ugyanazokkal az objektívekkel, mint az X-T1.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22148) Parci válasza madgie (#22144) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kényelmesebb minél? de nem akartam újraindítani a szokásos kört (miszerint aki szerint egy nehezebb zoomhoz az x-t1-é a markolatok legjobbja, az füllent vagy szellent), csak mókás volt ezt olvasni és leírtam, hogy mi jutott róla eszembe azonnal ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22149) madgie válasza Parci (#22148) üzenetére


madgie
titán

Hogyhogy minél? Az X-T2-nél. Nem cél a nagy markolat szerintem, ha a gép tetején van az expógomb, nem előretolva. Nem véletlen, hogy az X-T2 marcsája sem vastagít szonisra a fogáson.

(#22150) Muerte68 válasza Matska (#22132) üzenetére


Muerte68
addikt

Arra céloztam mivel nem mai gép az arra szükséges frissítéseket már megkapta,működik akkor miért kéne újjabb frissítés hozzá?
Újab funciókat úgyse kapnak főleg hogy valószínű a hardver sem alkalmas többre.
A mobilos topicokban van ez a legújabb android izgalom közben nem is tudják mi is lessz olyan nagyon jó benne.
Ezek a gépek ami kellet megkapták müködnek gond nélkül ennyi szerintem elég is.
Az esetleges plussz filmszimuációs módok szerintem nem is biztos rendesen működnének.

(#22136) madgie ezt pont most olvastam az újságban-megcsinálták hogy lehet szerkeszteni a képeket+lehet több példányt is csinálni,és nem muszály a rossz képeket is megcsinálni-tekintve egy kép árát nem rossz funkciók :)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.