Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) centrino


centrino
aktív tag

Akit érdekel, egy nagyon jó videó fekete-fehér Fuji feldolgozásról:

Kevin Mullins BW Processing

(#23152) taranis válasza Mercutio_ (#23150) üzenetére


taranis
addikt

Szeretem a kopottat, jól áll a fémnek, valamint ilyen gépet látva egyből arra gondolok, hogy mennyi élmény társulhat hozzá, szóval egyben értettem erre a kettőre. Amúgy meg mindegy, mert az én véleményem pont annyit ér mint bárki másé, amíg nem próbáljuk egymást meggyőzni, addig nincs gond, részemről ez meg mindig adott.

colorizer.net

(#23153) Mercutio_ válasza taranis (#23152) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem csak az élmények jutottak eszembe, mivel evidens, hogy ennyi évig és ilyen (nomád) körülmények közt használati nyomok nélkül esélytelen .

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23154) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Van valakinek egy 85 F1.2 II-je, 135 F2-je vagy 300 IS-e otthon? Kirpóbálnám a T2-n! :U

(#23155) Gercsa válasza DonRazzino (#23154) üzenetére


Gercsa
senior tag

Csak kíváncsiságképpen félig off

Canonnál honnan lehet tudni, hogy egy obi eredetileg full-frame, vagy eleve APSC-re tervezett?

Egy Sigma 50-100-at ki tudnék próbálni, de 300 dodó drága játék próbálgatásra :(

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#23156) b.vr válasza DonRazzino (#23154) üzenetére


b.vr
őstag

ACanon topicban is érdemes lehet érdeklődni. Az eredményre kíváncsi leszek, mert azért több obinál így is mondjátok hogy az AF-sebesség nem az igazi, hogy vajon milyen lehet ez adapterezve a gyakorlatban. Meg hogy face detection használhatóan megy-e.
Ez most akkor egyúttal nem speedbooster is, ugye? (vagy legalábbis nem látom hogy az lenne)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23157) Mr.Csizmás válasza Gercsa (#23155) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a croposban van egy gumidugó, ami megakadályozza, hogy feltedd FF-re. utóbbiban nagyobb a tükör -> előbbre nyúlik -> illusztáció

a sigma 1.8-as eyecandyzoom sora meg apsc.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23158) Gercsa válasza Mr.Csizmás (#23157) üzenetére


Gercsa
senior tag

A sigmát vágom.

Azt ondoltam, hogy a Canon objektíveknél valami rövidítés vagy betű jelzi a nevében is, de ezek szerint nem?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#23159) Mr.Csizmás válasza Gercsa (#23158) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

EF = FF, EF-S = APSC, ezek szoktak jelölve lenni a típusjelzésben.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23160) #16820480 válasza Gercsa (#23158) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem úgy van, hogy az EF obik FF, az EF-S pedig crop?

...na, 10 másodperccel lekéstem.

[ Szerkesztve ]

(#23161) Gercsa


Gercsa
senior tag

Kösz mindkettőtöknek, megvilágosodtam !!!!

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#23162) shouryuken


shouryuken
senior tag

Rohadt jó áron van az xt20 eglobalon... lehet lecserélem a 10-et.. Ahogy olvasom jelentősen gyorsabb a fókusz, a többiről nem is beszélve. Kicsit azért tartok attól, hogy beszívom, de ahogy látom, sok a pozitív tapasztalat az oldallal kapcsolatban. Tervben van egy 56 meg 35 is beszerzése is, épp azért fordult meg a fejemben a vázcsere, mert azoknál már talán nem árt egy gyorsabb fókuszú váz.

[ Szerkesztve ]

(#23163) total90 válasza shouryuken (#23162) üzenetére


total90
veterán

56-os fókusza X-T2 alatt is csigalassú...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23164) Mercutio_ válasza shouryuken (#23162) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mennyi és milyen kitben, vagy csak a váz?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23165) lugosi válasza madgie (#23148) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem szimplán igénytelen az egész úgy ahogy a képen van.

(#23166) shouryuken válasza total90 (#23163) üzenetére


shouryuken
senior tag

Akkor T10-en még rosszabb :(
Amúgy a vázat rendelném, szép feketét, 640Eur biztosítással együtt.

(#23167) madgie válasza total90 (#23163) üzenetére


madgie
titán

Sokkal jobban viselkedik az 56 X-Trans III alatt, mint a II vázaknál.

(#23168) b.vr válasza total90 (#23163) üzenetére


b.vr
őstag

"56-os fókusza X-T2 alatt is csigalassú..."

Hát pl ezért is lennék kíváncsi hogy akkor mit lehet várni a Don Razzino által írt adapterezett canon objektívek autofókuszától.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23169) #16820480 válasza total90 (#23163) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ez a felhasználási terület függvényében nem feltétlenül lényeges. Sportot fotózni nyilván nem lesz jó (talán sakkot igen), de portrénál nem annyira lényeg a gyors AF.

Bár mondjuk amennyi hely van az obi tubusán, egy távolság skála elfért volna igazán rajta, mint a régi cuccokon.

(#23170) madgie válasza #16820480 (#23169) üzenetére


madgie
titán

Ott van a távolságskála a keresőben, ne akarjuk már visszafelé menni az időben :D (főleg, mivel focus-by-wire cuccoknál értelmetlen is felrajzolgatni a tubusra).

Az 56/1.2-vel amúgy sok mindent le lehet fotózni, akkor is, ha mozog... ismerni kell, meg helyezkedni vele. Meg nyilván nem X-E1-en, a PDAF nagyon fontos ezeknél a régivágású Fujinonoknál (56/1.2, 35/1.4).

(#23171) shouryuken


shouryuken
senior tag

Na, leadtam a rendelést! Fingers crossed! :)

(#23172) #16820480 válasza madgie (#23170) üzenetére


#16820480
törölt tag

Keresőben már ott a focus peaking is, ott már mindegy majdnem a skála :) Amúgy a 14-sre is rá tudták tenni, az akkor nem focus-by-wire?

(#23173) madgie válasza #16820480 (#23172) üzenetére


madgie
titán

De ,az. Rárakták azokra, aztán ha átrakod a váznál MF-be, nem lesz MF-mert nem lehet elcsavarni a fókuszgyűrűt, hátra kell hőzni. HA a váznál nem rakod át MF-be, de hátrahúzod, szintén nem lesz MF, max bele tudsz nyúlni AF után (de azt nem a skála szerint!). Akkor lesz normális manuálkókusz, ha a vázon is elcsavarod elől, az objektívet is hátrahúzod, stb.

Utálom ezt a pull focust :D

(#23174) #16820480 válasza madgie (#23173) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én mondjuk az egész focus-by-wire megoldást nem szeretem :D Vagy rendes mechanikus, vagy AF.

(#23175) b.vr válasza madgie (#23173) üzenetére


b.vr
őstag

"Akkor lesz normális manuálkókusz, ha a vázon is elcsavarod elől, az objektívet is hátrahúzod"

Hm, ez érdekes, mert a 23/1.4 az nem így működik, hanem ahogy elvárható: a vázon AF-re van kapcsolva, de ha hátrahúzoma fókuszgyűrűt, akkor átvált manuális fókuszra. Ez teljesen rendben van.

(#23174) sheratan: "Vagy rendes mechanikus, vagy AF."

Egyrészt persze ez jó lenne, de nem is tudom van-e egyáltalán a modern Fuji meg m43 obik között olyan ami autofókuszos _és_ mechanikus fókuszt is tud.

Inkább az a kérdés hogy a focus-by-wire hogy van megcsinálva. A Fuji 23/1.4 pl. ebből a szempontból elég gyengusz: nem elég finoman reagál és közben úgy nyökög mint ami épp szét akar esni. Mondjuk engem nem zavar mert sosem használom MF-ban.
De próbálj ki mondjuk egy Olympus 60/2.8 macro-t, annak nagyon szép finoman jár a focus-by-wire megoldása (és mivel macro, ott ez gyakorlatilag is fontos és nagyon jó hogy így van)
De ugyanígy a 12-40/2.8 is ilyen jó (ezt is szoktam állványról manuálban használni, ez is hátrahúzós megoldás), a 40-150/2.8 is (de ezt igazából csak próbából használtam. Szintén hátrahúzós), a Nocticroné is jó (azt is csak próbából. Ez kapcsológombos)

Szóval azért meg lehet a focus-by-wire-t is egész tisztességesen csinálni, és akkor rendben használható.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23176) #16820480 válasza b.vr (#23175) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem hiszem, hogy lenne olyan obi a rendszerben, de talán másik rendszerben sem nagyon már.

Nekem leginkább az nem tetszik, hogy nem valós időben reagál a fbw, és az a hallható nyökögés sem szimpi, ahogy a fókuszmotor próbálja lereagálni a mozdulatokat. Amelyik obiknál én próbáltam (35/2, 23/2, 27, 50), ott mind ilyen volt sajnos.

Jó, persze AF mellett ez általában másodlagos szempont, de néha jól jöhetne. Persze az adapterezett manuál obik szinte mind tudják, szóval annyira nem lényeg.

(#23177) b.vr válasza #16820480 (#23176) üzenetére


b.vr
őstag

"Amelyik obiknál én próbáltam (35/2, 23/2, 27, 50), ott mind ilyen volt sajnos."

Akkor ez Fuji bénázás. Ahogy írtam a Fuji 23/1.4-em is ilyen, viszont az Oly és Pana objektíveimnél klasszisokkal jobb a focus-by-wire megvalósítás. Van amikor azért ez fontos, ahogy írtam pl. makró, széleslátószögnél tájfotó, panoráma, stb.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23178) Gondwana válasza #16820480 (#23174) üzenetére


Gondwana
addikt

Canon-féle differenciálműves USM for president? Vagy a továbbcsűrt változata, amikor a difi egyik felét az USB gyűrű tekeri, a másikat pedig az STM motor? A pozícióenkóder mintavételezését (időben) kellene csak Fujiéknak besűríteni, ez pedig SW, nem HW? Esetleg egy hi-precision MF mód, amikor nem az objektív procija számolja, hanem csak továbbküldi az enkóder-jelet a váznak, az X-Processor Pro pedig elboldogul vele.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#23179) DonRazzino válasza b.vr (#23168) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Nem ezért lettem megszólítva, de: Az XF56 3.0 fw-rel, zoneAF + custom AF-C tracking=0; speed tracking=2; ZoneArea=Auto úgy tapad minden mozgó tárgyra, hogy ilyet egyik általam próbált nagyágyú (Nikon D750, D500 (ami a D4-től ill D5-től örökölt sokmindent az AF-rendszerében, valamint 5DM3, amit próbáltam elég sok lencsével) sem tud utánacsinálni egy F1.2-es de még egy F1.8-as portrélencsével sem!

Tavaly volt egy túra a Budai Várban, akinek a sétáló-futó résztvevőit kellett megörökíteni és már ott igen jól teljesített az 56-os, pedig már bőven naplemente után voltunk és természetesen csakis F1.2-n. Street fotósoknak most már simán ajánlható darab, persze csak, ha T2 vagy E3 van alatta.

Tegnap naplemente utáni tesztképek a Kopaszi-gátról. Nyilván a fény minősége hulladék, de ez is volt a cél. Ellenfényben, hunyorgós sötétben mit tud. Alabástrom kedvéért csináltam egy F1.2 vs F2.8 összehasonlítást RAW+F ben egy portréra meg egy halom levélre (könyv helyett) szigorúan nem állványról és befröccsözve. Ugyanaz a konklúzióm mint amikor megvettem ezt az üveget. Rekeszelni, max DOF-ért kell, az élességért felesleges.
És a low light AF-C-s követés: felraktam egy 30 képes sorozatot. Az egyiken aZasszony max. gyaloglási sebességen közeledik felém, a másikon én sprintelek ami a csövön kifér a gép felé (márpedig én kurva gyors vagyok).
30 képből 29 darab éles (1 db 80%-os), mindez nem a napsütötte tengerparton. Én ezt parádés teljesítménynek nevezném. A képeket csak pár napig hagyom fenn, kérlek a hülye fejemen most kivételesen nem röhögni, azért raktam fel még az elcseszett arcot is, hogy lássátok a képek sorszámozásából, hogy nem válogattam. Természetesen mind OOC.

[ Szerkesztve ]

(#23180) #31733248 válasza DonRazzino (#23179) üzenetére


#31733248
törölt tag

Le a kalappal, tényleg meggyőző.

(#23181) Gondwana válasza Gondwana (#23178) üzenetére


Gondwana
addikt

(Hogy lett az USM-ből USB? Ultrasonic Berregő - autocorrect for president)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#23182) madgie válasza DonRazzino (#23179) üzenetére


madgie
titán

Ezt szeretem amúgy a fórumokban, ezerszer le kell írni ugyanazrt, mert ezeregyedszerre is jön valaki, hogy márpedig a xy cucc alkalmatlan zw dologra, olvasta valahol :D

Az 56 mozgó célpontra "alkalmatlan" mivoltával inditottam anno a blogot, az X-T2 ahhoz képest még egy dimenziónyit emelt a használhatóságán az öreguras portréüvegnek :))

(#23183) b.vr válasza madgie (#23182) üzenetére


b.vr
őstag

speciel most épp total90 írta hogy csigalassú még xt2vel is, és neki van x-t2 meg 56os is, szóval nem olvasta valahol :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23184) madgie válasza b.vr (#23183) üzenetére


madgie
titán

Jó, akkor lassú :D

(#23185) #16820480 válasza madgie (#23184) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha valaki ott tartana már, hogy a kukába dobná a szar AF miatt, akkor szóljon előtte nekem, hogy melyik kukába dobja :D

(#23186) b.vr válasza madgie (#23184) üzenetére


b.vr
őstag

Ezt nem tudom, csak annyit írtam hogy nem olvasta hanem van neki :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23187) madgie válasza #16820480 (#23185) üzenetére


madgie
titán

Ez lenne az utolsó objektív, amitől megválnék :) A héten videóztunk, a gimbalos vázon a 10-24 volt, az állványon, szűk vágóképekre meg természetesen az 56-os.

(#23188) taranis válasza madgie (#23187) üzenetére


taranis
addikt

Milyen vele videó alatt a CAF?

colorizer.net

(#23189) madgie válasza taranis (#23188) üzenetére


madgie
titán

Gőzöm nincs, MF-fel szoktam videózni, meg most nem is nálam volt az a gép, én a gimballal gyakoroltam egész reggel. Az egész videó gyakorlás még, de nagyon élvezem az egészet, jó kicsit kiszakadni a fotózás mellől.

Amúgy még az érintőképernyő kellene ide, mármint odapöckölök állványon, ahová élezzen át oszt megcsinálja. Nyilván megoldom tekeréssel is, de néha nagy segítség lenne ez a fajta fókuszálás videónál.

[ Szerkesztve ]

(#23190) taranis válasza madgie (#23189) üzenetére


taranis
addikt

Meg az hogy lehessen állítani a fókuszálás sebességét, nekem túl gyors. És akkor már azt is megoldhatnák, hogy folyamatos legyen auto iso/shutter mellett a váltakozás. És még tudnám sorolni, talán az X-H1 segít a videós gondokon.

colorizer.net

(#23191) MC Pite válasza DonRazzino (#23179) üzenetére


MC Pite
veterán

Hm, első pár beltéri képnél nem tűnt fel sok különbség 56ossal, de E2-vel ez a követés nem ment volna így... (Mint mondjuk ahogy igencsak megélénkült az XF60 anno E2-őn E1 után.)
Elég használhatónak tűnik, kellene kicsit gyakorolni ezekkel a számomra új afc módokkal...

szerk: Az XF14 is azonnal MF-ba kerül a gyűrű elhúzásával.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23192) Clemi válasza DonRazzino (#23179) üzenetére


Clemi
veterán

Ebből a "tracking=0; speed tracking=2; ZoneArea=Auto" Tracking=0 értékre tolhatnál egy kis plusz infót! Ennél az értéknél én pont a nagyobb szám felé közelítő értéket gondoltam tapadósabb követésnek.

(#23193) madgie válasza MC Pite (#23191) üzenetére


madgie
titán

Mondom, hogy szeretem a fórumokat...

Akkor lesz MF sima hátrahúzásnál, ha kikapcsolod az AF+MF-et... akkor meg nem tudsz belenyúlni AF után, ami számomra vállalhatatlan.

És igen, pull focusnál hátrahúzhatod, hogy mégis belenyúlhass, de a Fujinonok nagy része nem pull focusos, oda meg kell az AF+MF opció.

[ Szerkesztve ]

(#23194) DonRazzino válasza Clemi (#23192) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Az a nulla azt jelenti, hogy nem vár egy pillanatot sem, hanem folyamatosan fókuszál. Ez a fenti esetben kiváló, mivel azt akarjuk, hogy a felénk közeledőre tartott AF zónán belül folyamatosan kalkuláljon.

The first parameter is 'Wait' before refocussing. 0 = No wait, 4 = Wait for 1.2 seconds (each step is 0.3 seconds)

Ezt akkor rakod feljebb, ha mondjuk csapatsportot fotózol és te pont kinéztél valakit akit követsz és ha valaki beugrik közéd és a kamera közé akkor nem áll át a fókusz azonnal a másik érdektelen játékosra. Én akkor szoktam használni amikor oldalról, fák között fotózok futókat. Elég jól rááll a futóra és amikor fa van közöttünk akkor nem kezd el azonnal újrafókuszálni.

Azért itt a másik két paraméter magyarázata is:

2. The second parameter is for responsiveness

0 is priority on contrast detect
1 is for a combination of contrast + phase detect
2 is priority for phase detect
3. The third parameter is for depth of subject priority

Middle = stay with first subject in focus if another subject will be in front of first object
Front = switch priority to front subject
Auto = Focus on first subject take over to front if new subject will be in front of the first subject. If the second subject is out of the focus area refocus back to first subject.

The third parameter is only active when Zone-AF is being used.

taranis: hangos. :U

Mc Pite Ezekkel ugye csak T2/Pro2/T20/E3 esetében tudsz gyakorolni. :)

(#23195) Clemi válasza DonRazzino (#23194) üzenetére


Clemi
veterán

:R

(#23196) #16820480 válasza DonRazzino (#23194) üzenetére


#16820480
törölt tag

A kisebb modelleken (T20 és E3) nem lehet paraméterezni a fókuszmódokat, csak választhatsz közöttük, de ezeket az értékeket nem lehet kézzel állítani.

(#23197) DonRazzino válasza #16820480 (#23196) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Uhh, valóban. Bocsi a félretájékoztatásért, ennek utánanézhettem volna. :N :R

(#23198) |AP|


|AP|
veterán

muffin zoom:

Ahogy elnézem olyan 35/1.4 körül van méretben, talán kicsit rövidebb és könnyebb. Kellemes méret, remélem nem lesz nagyon gyalázatos :)

(#23199) DonRazzino válasza |AP| (#23198) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Ha én lennék az admin, akkor a "gy" betűs jelzőért kapnál egy hét ban-t feltételes mód ide, vagy oda. :N :U Itt Fujifilm X obikról beszélgetünk kéremszépen!

[ Szerkesztve ]

(#23200) |AP| válasza DonRazzino (#23199) üzenetére


|AP|
veterán

az jobb ha úgy fogalmazok, hogy a Fujifilm X obikhoz képest nem lesz az? :)
Nyilván lesz ára a méretcsökkentésnek, de én is reménykedem benne, hogy azért lett végül muffin és nem palacsinta, hogy legalább a 16-50 minőségét hozza. Akkor viszont még a PZ-t is elnézem neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.