Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22151) Parci válasza madgie (#22149) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, azt nem tudom összehasonlítani, ugyan itt volt nálam razzinó x-t2-je négy másodpercre, de már semmire sem emlékszem. és igen, nagyobb markolat csak előretolt expigombbal játszik. illetve mégsem: érdemes megnézni az x-t1-hez készített mhg-xt1 large marcsát. mindenki rosszul fogja azonnal :DDD, pedig úgy kell, hogy a középső ujjad a tetején pihen, nem körbefonódik a markolat részén. így oké marad az expógomb fent, de alatta az ujjaid egy húsos dolog köré fonódnak. egész kényelmes úgy.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22152) taranis válasza Muerte68 (#22150) üzenetére


taranis
addikt

Vigyázz mert minnyá jön a grammar police a muszályra! :D

colorizer.net

(#22153) Muerte68 válasza taranis (#22152) üzenetére


Muerte68
addikt

Hopsz :U este van koncentráció hiánnyal :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#22154) DonRazzino válasza Parci (#22138) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Eze. :) X-H1

(#22155) madgie válasza DonRazzino (#22154) üzenetére


madgie
titán

Imádom a FB reakciókat erre a pletykára. Olcsóbb az A7II, fújjfudzsi.

Hát vegyél akkor öt éves szenzorral A7II-t. Meg poszterezd ki a garázs falát DxO táblázatokkal. A videóminősége ugyan pocsék, a képminősége FF viszonylatban már az A7-nél nem volt kiemelkedő, de hát fullfreám, azalényeg.

[ Szerkesztve ]

(#22156) Clemi


Clemi
veterán

Szerintetek miért 930-al kezdte az új gép a mappa sorszámozást? :F :F :F

(#22157) madgie válasza Clemi (#22156) üzenetére


madgie
titán

A memóriakártya a régiről átvitte a számozást.

(#22158) #16820480


#16820480
törölt tag

[link]

Mi ez az Eterna? És vajon a régebbi vázak is megkapják, vagy megint kedves lesz hozzá a kakaó?

(#22159) #36336384


#36336384
törölt tag

Sziasztok!
Tegnap elvittem az X20-at fiam szalagavatójára.Dolgozott is szépen,este itthon feltettem a képeket egy kártyaolvasóval a számítógépre.Ma reggel az X20-at bekapcsolva semmi.Akkuk feltöltve,kettő van,semmi. Egy bőrtokban volt,úgy a vállamon hoztam este haza.A hidegtől purcanhatott ki?Bár annyira nem volt zimankós az idő.Nedvességet kaphatott itthon,a pára csapódhatott le rajta a hőmérsékletváltozás miatt? Mondjuk, nem volt nyirkos,nedves a tokból kivételkor.Ötletek,javaslatok?Köszi!

(#22160) madgie válasza #16820480 (#22158) üzenetére


madgie
titán

Annyira azért nem bonyolult a gúgli, nem? :D Régi Fuji negatív, mozgóképhez tervezve.

Itt egy bemutató az Eternáról.

szerk: és mint fentebb is írtam, negatív. A mostani filmszimulációk nagy része diafilmen alapszik, kivétel a Pro Neg STD (a HI már kontrasztoltabb, hogy jobban illeszkedjen a többihez) és az ACROS. Tehát a Provia, Astia, Velvia, CC mind kontrasztosabb, erősebb képű, videónál meg megint kapunk egy finomabb filmszimulációs módot (ha igazak a pletykák). Jó lenne persze ez az X-T2-be is, kérdés, mennyien használnák a finom negatív módot... a Pro Neg STD sem sláger mostanság, ellentétben a Classic Chrome-mal, Astiával, Velviával.

[ Szerkesztve ]

(#22161) Alabástrom válasza madgie (#22155) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Tény, hogy nagyon drága... +400 USD a stabiért sok.
Az kb egy X-T20 árának a fele. :U

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#22162) Alabástrom válasza #36336384 (#22159) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Nem egészséges dolog jéghidegre hűlt vázat bepárásítani egy meleg szobában, de azért ennyitől még nem illene elromlania. Holnapra kiszárad teljesen, ha úgy sem kapcsol be, akkor garanciában küld vissza. Az aksit vedd ki!

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#22163) Clemi


Clemi
veterán

Csak úgy blog szerűen ;) Ma van ez első napom, hogy világosban próbálgathatom a T2-t.... :C voltam olyan bátor és összehasonlítottam a követő fókusz sebességeket. :K Hát ez valami űberbrutál, mármint a pontosság és a sebesség a T2 javára :Y :Y :Y :Y Na és itt van az új fénymérés mód, a középre súlyozott átlag :C :C fenomenális! Meg úgy az egész gép... ez nem egy ráncfelvarrás vagy javított kiadás, hanem kategória váltás.
A képminőségről még nem tudok nyilatkozni, még ki kell találnom, hogy az XTrans II és a III közötti különbséget miben milyen körülmények között keressem (eltekintve a 16 vs 24 mpx-től)

(#22164) #16820480 válasza madgie (#22160) üzenetére


#16820480
törölt tag

Út közben nincs keresés 😀 Egyszerűbb kérdezni.

De ha csak videóhoz lesz, akkor nem nagyon érdekel...

(#22165) taranis válasza DonRazzino (#22154) üzenetére


taranis
addikt

Ha lesz benne ibis, 10bit és f-log, akkor valaki viheti az X-T2-met :)

colorizer.net

(#22166) #36336384 válasza Alabástrom (#22162) üzenetére


#36336384
törölt tag

Köszi szépen! A garancia már letelt róla.

(#22167) papaya válasza Clemi (#22163) üzenetére


papaya
senior tag

Nem semmi mi? :K Én is hasonlóan éreztem magamat, 6d-ről való váltás után... :B

[ Szerkesztve ]

(#22168) madgie válasza Alabástrom (#22161) üzenetére


madgie
titán

Egy stabiért igen, de ezt érzésem szerint a GH5 ellenfelének szánják, ami pont ez az árkategória. És ugye Kaizen ide, Kaizen oda, semmi lényeges videós update-et nem kapott az X-T2, ezek szerint valószínűleg nem is fog, akinek ez a kategória kell, az fizesse meg ennek a kategóriának az árát. Internal log, normális kezelhetőség videó közben is (zebra, hisztogram, stb), érintőképernyő videó közben is, esetleg egy jobb kereső, jobb LCD... videós szinten jelentős update lehet ez.

(#22169) centrino


centrino
aktív tag

érdekes... :)

lesz hova bepakolni az új funkciókat :D

[ Szerkesztve ]

(#22170) Clemi


Clemi
veterán

Visszatérve a napokban felhozott akku témára, röviden csak annyi, hogy a vázban nekem a sima gyári akku és a sárga Patona akkuk is helyesen jelölik a töltöttséget, vagyis 15%-nál átváltottak pirosra és onnan merültek tovább. Ez a van benne, még van benne még, aztán hirtelen kikapcsol figyelmeztetés nélkül, nálam eddig nem jelentkezett.

(#22171) |AP|


|AP|
veterán

nem igazán találok itthon eladó 18 f2-t, úgyhogy ebből lehet külföldi rendelés lesz.
330Eur az eglobalcentralon és az e-infin is. A két cég közül melyik az inkább ajánlott?

(#22172) total90


total90
veterán

Valaki kipróbálta már az új 3-as firmwaret az X-T2-höz?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22173) g_g_g válasza |AP| (#22171) üzenetére


g_g_g
őstag

Hát az Eglobal-ról most kettőnknek is elveszett a csomagja a DPD-nél.
De mondjuk olyan is van aki gond nélkül megkapta onnan.

[ Szerkesztve ]

(#22174) kiskami válasza |AP| (#22171) üzenetére


kiskami
tag

X-T20 kitet rendeltem múlt héten. Annyit tudok egyelőre mondani, hogy az einfin a szállítási címre állította ki a számlát (más címre lehet, hogy nem is szállít, mint ahova számláz?) - ami nekem most mindegy, de nem biztos, hogy mindenkinek megfelel. A rendelési, fizetési felület szög egyszerű és gyors.

(#22175) |AP| válasza kiskami (#22174) üzenetére


|AP|
veterán

nekem is szimpatikusabb, mint az eglobal, bár kicsit drágább a szállítás. Úgy már 341 euró a vége.
Lehet inkább türelmesen várnom kellene egy használt példányra itthon.

(#22176) berobi78 válasza |AP| (#22171) üzenetére


berobi78
tag

Én most rendeltem egy 50-230-at e-infin. Elvileg jövő héten megjön, DHL-el küldik. Ja, és kaptam emailben képet a csomagról ;)

(#22177) g_g_g válasza kiskami (#22174) üzenetére


g_g_g
őstag

Ha sikerül a PayPal-on visszakapnom a pénzt én is az einfin fogom a X-T20 kit-et megrendelni.

(#22178) madgie válasza total90 (#22172) üzenetére


madgie
titán

Mivel anélkül nem megy az X RAW Studio és arról karattyolok napok óta, igen, kipróbáltam :D

Ma élesben is használtam, zenekari fotózás. Nem AF-C-s buli, meg eleve nem túl hardverigényes feladat, de jól ment, semmi fagyás, vagy hiba.

(#22179) DonRazzino válasza total90 (#22172) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Holnap -3 fokban, viharos szélben, ködben, hegytetőn kb. 400 futóról kell befutókép majd beszámolok.
Más: pont neked akartam írni. Kopasz mai ajánlata: ha van egy XF80-ad, akkor rakj alá egy MCEX-11+XF1.4X TC WR-t és boldogabb ember leszel, mint eddig. :D

(#22180) Clemi


Clemi
veterán

Lakásban, 1/1000 záridő (hogy tuti ne legyen környezeti fény), az X1-TF-el egy Godox TT600-at vezérlek ami 1/128-ra levéve és csak diszkréten elvan a sarkoban, és az a vaku vezérli a két studió vakum.... a szinkron pedig tökéletes :C :C :C

(#22181) total90 válasza madgie (#22178) üzenetére


total90
veterán

Van az úgy, hogy nem látom a fától az erdőt :DDD

(#22179) DonRazzino

XF1.4X TC WR már van, csak a másik kellene még... de jelen pillanatban nem akarok többet költeni, de tényleg nem :B
Eléggé kiköltekeztem [link] :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22182) wms válasza total90 (#22181) üzenetére


wms
senior tag

Nem lehet lejátszani :N

(#22183) taranis válasza total90 (#22181) üzenetére


taranis
addikt

Nálam sem lehet, de a címszavakat elnézve már pörögnek a dollárjelek a szemeim előtt :D

colorizer.net

(#22184) madgie válasza DonRazzino (#22179) üzenetére


madgie
titán

Szél az megvan, utólag néztem meg, hogy alcsony magasságban egész EU-ban brutál szélsebesség van... alig bírtam hazahozni reggel a drónt, szenvedett, mint disznó a jégen :D

(#22185) Muerte68 válasza total90 (#22181) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem tudom megnézni-bár úgy nézem pár embernek sikerült :F

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#22186) total90 válasza wms (#22182) üzenetére


total90
veterán

(#22183) taranis és (#22185) Muerte68

Érdekes, mert többen is meg tudják nézni... a beágyazás látom nem megy, de alatt ott van a link. Azon sem?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22187) Matska válasza Muerte68 (#22185) üzenetére


Matska
senior tag

A videó alatt ott a link.
(Mint Total90 is mondotta vala 5 másoddperccel előttem. :) )

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#22188) taranis


taranis
addikt

Megnéztem a kopasznak az új metafizikás videóját. Van valami zseniális ebben a fószerben, amitől újra és újra nézem a cuccait, úgyhogy ment a subscribe.

colorizer.net

(#22189) taranis válasza total90 (#22186) üzenetére


taranis
addikt

Így a linkkel már megvan, hát ez egy jó ideig kiszolgál, használd egészséggel :) Idehaza egy milla kábé ez a setup, ha nem számoltam félre.

colorizer.net

(#22190) Muerte68 válasza total90 (#22186) üzenetére


Muerte68
addikt

mostmár sikerült,jobban szét kellet volna néznem :W ,gondoltam hogy én voltam lúzer :D
Komoly darab-a dizájn is ott van gratula :C

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#22191) Clemi


Clemi
veterán

Lassan kezdünk össze barátkozni a T2-vel, viszont ami meglepett, hogy anno mikor megvettem a T10-et és utána a T1-et, találtam egy csomó blogot, ami tippeket adott minta képekkel, a különböző szituációkhoz bevált NR, STone Htone Color és Sharp beállításokhoz és persze a film szimulációs módokhoz. Azt tudom, hogy az új szenzor nem kicsit más így az is tuti, hogy a T1-en nekem bevált beállítások, például a NR -2 és a megszokott STone -1 már nem azt a hatást adja.
Tudtok valahol ilyen oldalt, ami az új szenzorhoz ad tippeket? Vagy álljak neki kisérletezni?

(#22192) |AP|


|AP|
veterán

azt hiszem a 18 f2 helyett inkább 27/2.8 lesz a következő kiszemelt, több okból is:
-kell egy minimál, szinte már zsebrevágós kit, ennél alkalmasabb obi erre nincs a rendszerben :)
-élesebbnek is tűnik, mint a 18/f2
-látószögre jobban bejönne a 18-as, de rebesgetik belőle az mkII verziót, lehet majd csak akkor néznék rá
-eléggé jó áron van most a 27-es az e-infin

+1: gorgo dolomitos képei (pl) is elég meggyőzőek, hogy nem rossz obi ez

(#22193) DonRazzino válasza Clemi (#22191) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Én annyit tudok, hogy a NR-t az új szenzor óta mindig 0-ra állítom. Ezekkel a az obikkal nem kell részletvesztéstől tartani, viszont az NR-2 nél az én szememnek túl zajos az out of focus terület. Sportnál eleve gyakran magas az ISO a megkövetelt zársebesség miatt és így "tisztább a mosoda".

Tone curve beállítás után nekem minden nagyon túlszaturált STD-ben, így azt -2 colorral használom, a CC meg a ProNegH az mehet 0 colorral.

Általában ST-1 HT-1-el lövök, de például olyan erdőben, ahol sötét van, de tör be a fény a fák között, ott lecsavarom -2-2-re és utólag pótolom az így lapossá lőtt képen a kontrasztot.
Acros nagyon tetszik nekem és majd madgie jól leszól, de engem kb. ISO1600 felett már zavar az alapból hozzáadott grain, így low light körülmény között nem használom. Ott inkább meglövöm CC-ben, hogy szép kontrasztos legyen és utólag tolom rá valamelyik BW presetemet.

(#22194) madgie válasza DonRazzino (#22193) üzenetére


madgie
titán

Nekem mindegy, -4 az NR nálam, most az X RAW Studio-t piszkálva meg pláne annyin maradt.

(#22195) #16820480 válasza |AP| (#22192) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nagyon jó kis obi az a 27-es. Én is azért vettem, hogy kipróbálom, aztán legfeljebb megy apróra, de egyszerűen nincs szívem eladni :N Nem áll benne sok pénz, kicsi, könnyű, el is felejted hogy nálad van, jó képet lő.

DonRazzino: Pont most télen szoktam rá az Acrosra, amúgy se nagyon vannak színek, csak az a buta sárga halogén este, szóval most kb fixen abban fotózok :)

(#22196) |AP| válasza #16820480 (#22195) üzenetére


|AP|
veterán

meg is rendeltem :)
Szállítással együtt volt most 66k e-infinről, remélem hamarosan meg is érkezik :)

(#22197) DonRazzino válasza madgie (#22194) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Én még nem piszkáltam, mert nincs Mac-em. :-) De kíváncsi leszek rá.

EGLOBAL: 1100 eurós drón, 20 eurós full insurance-szal, 40 eurós kuponnal, PayPal kihagyásával, direkt kártyás fizetéssel 6 naptári nap alatt megjött.

(#22198) madgie válasza DonRazzino (#22197) üzenetére


madgie
titán

Na, megvan a Mavic? Gratula! Nekem reggel majdnem átfordult egy széllökéstől, becsokiztam azért rendesen :D

(#22199) taranis válasza DonRazzino (#22197) üzenetére


taranis
addikt

Én is nézegettem a kinti árakat, eglobal, gearbest... de Mavic-os kollega mondta, hogy inkább költsem rá a pluszt és legyen hazai garis, nem ritka, hogy gond van vele.

colorizer.net

(#22200) Freddy76 válasza madgie (#22198) üzenetére


Freddy76
addikt

Ti mit drónoztok amúgy? Csak azért kérdezem, mert pár napja láttam a hátsó kertünk felett repkedni egy drónt, volt rajta kamera. Láttam, hogy a szomszéd társasház kertjében szállt le, átmentem, ott játszott apuka meg a 15 év körüli gyerek. Megkértem, hogy ne drónozzanak a mi kertünk felett, teljesen kiakadtak, hogy nekem mi bajom van ezzel. Mondtam, ha még egyszer meglátom a kertünk felett a drónt, leszedem kővel, csúzlival, seprűnyéllel, légpuskával, és feljelentem őket birtokháborítás miatt. Az apuka (testalkatra-fejre amolyan napot nem sokszor látott okostojás lehet, az a sértett értelmiségi típus) szerint gonosz vagyok. Az érdekes, hogy gyalog kábé tíz perc a János-hegy, Hunyadorom, Tündérszikla, és egy csomó klassz hely...

Tavaly Sümegen voltunk szállodában, ott is drónozott egy gyerek az apjával, elég parázs vita alakult ki, végül a szálloda vezetője mondta, hogy drónnak nincs helye a szállóban, pláne nem a medencék felett.

Szóval adja magát a kérdés: ti mire használjátok? Tényleg érdekel.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.