Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) FLx válasza centrino (#23547) üzenetére


FLx
addikt

Az a jo, hogy minden mast enged toluk rendelni, csak ezt nem. :D :D

(#23552) Clemi válasza centrino (#23543) üzenetére


Clemi
veterán

Úgy értem, hogy az oldalon ha jól tudom nettó ár van, (vagy a német ÁFA) és vagy a 27%-ot, vagy a német ÁFA és a mi 27%-unk közötti különbséget teszi rá az oldal a fizetésnél. Csak azért szólok, nehogy valakit meglepetés érjen ez miatt. Az ebay-en viszont a teljes ár van feltüntetve, ott már nincs további költség, legfeljebb a szállítási díj, ha van.

(#23553) centrino válasza Clemi (#23552) üzenetére


centrino
aktív tag

EU-n belül rendelsz bármit, akkor nem kell vacakolni ilyesmivel (kivéve ha van EU adószámod vállalkozóként, akkor visszaigényelheted).
39€ fölötti árat látsz, akkor pár kivételtől eltekintve (bizonyos beszállítóktól rendelve nem érvényes az ingyenes szállítás) annyit fizetsz.

Különbség ott jelentkezhet, ha nem euró alapú számlát használsz a fizetéshez. Másik megoldás, az osztrák benzinkutakon bárhol kapható Amazon Gift Card. Fizetsz érte 50€, kártya lekapar, majd beír, amazon számládon 50€ elérhetővé válik, ami minden féle egyéb nélkül levásárolható.

(#23554) Gondwana válasza centrino (#23553) üzenetére


Gondwana
addikt

(kivéve ha van EU adószámod vállalkozóként, akkor visszaigényelheted)
Vagy én vagyok ehhez túl hülye, vagy Magyarországon máshogy működik, mint a többi EU országban, de ilyenkor tudtommal csak, ha nagyon belevág a főtevékenységbe (ebben nem vagyok 100% biztos), vagy, ha továbbértékesítem (az árkülönbség áfáját kell csak befizetnem, nem az egészet), akkor áfátlanodhat a beszerzés, egyébként be kell vallanom a saját áfabefizuk között az ilyen EU-s beszerzéseket és a 19-20%-ok helyett utána fizethetek mosolyogva 27%-ot negyedévkor.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#23555) centrino válasza Gondwana (#23554) üzenetére


centrino
aktív tag

visszaigényléshez még nem volt szerencsém, ennek utána kell járni, de az biztos, hogy a kiírt árakra az amazonon már nem kell mást számolni.

(#23556) Clemi válasza centrino (#23553) üzenetére


Clemi
veterán

Nem vagyok se vállakozó, se könyvelő, viszont eddig bármit vettem az Amazonon és minden alkalommal a Német vagy az Angol Amazonon vásároltam eddig, a katalógusban szereplő árra a végén megkaptam az ÁFÁ-t illetve a különbözetet és a szállítási díjat külön, ha nem ingyenes volt. A számláimon külön oszlopban szerepel a 27% VAT és a termék nettó ára, ami kevesebb, mint amit a katalógusban láttam, vagyis levonták az adott országra érvényes ÁFA összeget és rátették a mi 27%-os ÁFA összegünket.

[ Szerkesztve ]

(#23557) jmakk válasza centrino (#23555) üzenetére


jmakk
őstag

Hogyne kellene már. EU-s szabály szerint ha egy cég bizonyos országba irányuló kereskedelme meghalad egy adott összeget, akkor az ottani áfa-val kell adnia a cuccot. Az amazon ilyen. Ha magyar címmel vagy regisztrálva 27% áfát kell felszámolnia és meg is teszi.

@Clemi: pontosan így van, ahogy mondod.

[ Szerkesztve ]

(#23558) FLx válasza Clemi (#23556) üzenetére


FLx
addikt

Ha az elado az Amazon, akkor az oldalon 19% AFA-s arat latsz es a vegen 27% lesz a fizeteskor. Ha barmi mas, meg ha Amazon raktar is, de mas az elado akkor 19%-ot latsz az oldalon es annyit is fizetsz ki, nem korrigalja 27-re.

(#23559) centrino válasza FLx (#23558) üzenetére


centrino
aktív tag

Akkor itt a megoldás, hogy miért "néha így, néha úgy", köszönöm! Most már egyértelmű. :R

(#23560) lugosi válasza Clemi (#23556) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Így jártam én is ahogy mondod. Vettem egy túra GPS-t és a végén pár euróval többe került, csodálkoztam is rajta, aztán láttam hogy 19 helyett 27% lett az ÁFA.

(#23561) Tempus_fugit válasza kobox (#23550) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Debrecen mennyire számít közelinek? ;)

(#23562) Matska


Matska
senior tag

Nem szeretnék szentségtörésre buzdítani senkit, de gondolkodott már valaki a 7artisans 35mm f1.2-n?

Csak mert kicsi is, olcsó is, és aránylag jónak is tűnik azért az árért.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#23563) Tua válasza Matska (#23562) üzenetére


Tua
tag

Szia!

Én igen. Most van nálam egy 7artisans 25mm f1.8, egyelőre azt nyúzom.

(#23564) Zozzant


Zozzant
addikt

Miben tároljátok az NP-W126 akksikat? Nem találtam műanyag kis tokot mint pl. a panasonic akksikhoz van.
Van ilyen, de ez csak egy keret, és jó drága

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#23565) Mr.Csizmás válasza Zozzant (#23564) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] ;)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23566) Zozzant válasza Zozzant (#23564) üzenetére


Zozzant
addikt

Na tessék, ez már valami előbb kellett volna kérdeznem:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#23567) Neon válasza Zozzant (#23566) üzenetére


Neon
csendes tag

Ezt figyeld

Vettem ilyet, szerintem parádés. 5db van egy csomagban.

(#23568) andrasvagyok


andrasvagyok
csendes újonc

Sajnos nem jövök rá, hogy hol találom a firmware veriót X-T2-ön.

(#23569) kobox válasza andrasvagyok (#23568) üzenetére


kobox
tag

Bekapcs közben benyomva tartott disp back.

[ Szerkesztve ]

(#23570) IRON STORM


IRON STORM
őstag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a Meike Mk320 vakumat milyen rádiós kioldóval tudom kioldani? A gep az X-T2. Egyáltalán lehetséges?

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#23571) andrasvagyok


andrasvagyok
csendes újonc

X T2 veriója : 1.10. Most az jó? Vagy valamit tennem kellene? Köszönöm a segítséget! :)

(#23572) daniduke válasza Matska (#23562) üzenetére


daniduke
tag

Igen, de teszt nélkül nem mertem megrendelni. Az is fura, hogy egy ideje kapható, de nem nagyon találni róla semmit. A 12mm 2.8 még inkább érdekelne.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#23573) MrChris


MrChris
nagyúr

Kipróbáltam a Laowa 7.5-et az X-E1-emen. Egész használható, csak egy rendes adaptert kell még csinálnom, nem fekszik fel tökéletesen és minden tized számít. Ez látható is egy kis bal oldalsó életlenedés formájában.

(#23574) b.vr válasza MrChris (#23573) üzenetére


b.vr
őstag

De itt amúgy mi lenne a teljes nyers kép? Szóval pl. kirajzolja az apsc szenzort vagy croppolni kellett, mekkora vignetta volt (vagy nem is kellett korrigálnod?)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#23575) MrChris válasza b.vr (#23574) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kellett vágni, feketén betakarta a sarkokat, meg persze kicsit korrigálni kellett az enyhe sötétedést. Ha már van ilyen üvegem nem nagy ár érte :D
Olyan mintha többet lehetne így látni, de még nem volt időm rendesen összevetni, főképp mert egyenlőre macerás feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#23576) szilu7


szilu7
senior tag

(#23577) total90 válasza szilu7 (#23576) üzenetére


total90
veterán

Azt olvastam, hogy itt Németországba 2200 euróról indul majd. Egyébként szimpatikus a gép, de nem hiszem, hogy X-T2-ről megérné váltani.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23578) papaya


papaya
senior tag

Viszont azt a fejlesztett AF módot szívesen elfogadnám a T2-be is. :B

"What is also noticeable is that the autofocus has also received a performance boost. Compared to the X-T2, with the latest firmware, lenses like the XF 35 f/1.4 and XF 56mm f/1.2 focus faster. With XF 56mm this is even the case in darker environments, which have been somewhat problematic for this lens so far."

(#23579) madgie válasza szilu7 (#23576) üzenetére


madgie
titán

Eterna: I use it where Classic Chrome seems too contrasty.

OK, akarom az X-T2-be is. Meg a DR módokat a videóba. A többit lesz@rom, termékszegmentáljanak azokkal :DDD

Szerk: tegnap vettem egy X-E3-at, tényleg hörcsög üzemmódba kapcsoltam :DD

[ Szerkesztve ]

(#23580) Mr.Csizmás válasza madgie (#23579) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gyorsan bepótoltad az XA1 helyét :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23581) hegyimorc válasza madgie (#23579) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"tegnap vettem egy X-E3-at, tényleg hörcsög üzemmódba kapcsoltam"

Sokat gondolkodtam rajta, de szerintem én pont amiatt nem vettem meg ami miatt te igen :D
( OK, mondjuk nem annyira a touchscreen zavar, hanem a 4 gomb elvétele ... de az nagyon. )

Lett helyette X100F (és az összes maradék MFT cucc helyett, mert gyakorlatilag azokra cseréltem el)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#23582) total90


total90
veterán

Lenne egy kérdésem, igazából azokhoz, akik Windows 10-en dolgozzák fel a képeiket.

Biztos észre vettétek, hogy sok esetben a Lr-ban ha élesítetek, vagy kicsit több az utómunka rajta, akkor "kukacos" lesz a kép. Ebben a videóban van egy jó megoldás ennek kikerülésére, de itt valamit nem értek.

Nekem az lenne a logikus, hogy ha már Adobe szoftver, akkor kezelje ugyanúgy a képeket.. de nem így van. A Ps egy sokkal jobb feldolgozó rendszerrel műküdik, viszont csak egyesével lehet a képeket kidolgozni. Lr szimpatikusabb lenne, de az meg elhal az X-T2 RAW-októl.

A másik verzió, hogy Iridient X-Transformer-el átalakítom a DNG-be és azt másolom be a Lr-ba. Ezen verzióval az a baj, hogy ha beadom vagy 1000 képet neki, akkor a 14 magos i9-em mellett is elég sok ideig konvertál.

Van valami plug-ig Lr-hoz esetleg? Vagy ti, hogy, miben dolgozzátok fel a képeket?

Kíváncsi vagyok az X-Raw Studio ha végre megjelenik, akkor az majd mit tud.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23583) #16820480 válasza hegyimorc (#23581) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pedig a négy gomb levétele szerintem az egyik legjobb lépés ilyen pici vázon. T20-at próbálgattam előtte, de bárhogy próbálod megfogni, mindig ott egy gomb az útban.

(#23584) szilu7 válasza madgie (#23579) üzenetére


szilu7
senior tag

Szólj majd, ha olcsón akarod eladni az E3-at. :)

(#23585) hegyimorc válasza #16820480 (#23583) üzenetére


hegyimorc
senior tag

X70-em is van, azon is jól elvagyok a gombokkal, pedig az sokkal kisebb

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#23586) madgie válasza hegyimorc (#23585) üzenetére


madgie
titán

Az X-T2-n is csak gyorsgombozásra használom, de azok nélkül meg elvagyok (főleg hogy a suhintásra felprogramozhatóak az újabb érintős gépeknél).

szilu7: haha... oké :D

total90: csodát tesz, ha nem húzgálja csutkára az ember a kőbaltás élesítést a LR-ban :D De amúgy kimenettől függ, mennyire kell élesíteni, nem? PSben lehet gyorsan action-t írni rá, ha akarsz, majd batchben megcsinálja. Tudom, ez is plusz macera, de a LR már csak ilyen vízfejű, optimalizálatlan izé.

[ Szerkesztve ]

(#23587) |AP|


|AP|
veterán

most minden az X-H1-gyel van tele, de nekem ebből a tesztből az volt a legfontosabb infó, hogy kell nekem egy Laowa 9/2.8
(az X-H1 úgysem az én műfajom :) )

(#23588) taranis válasza madgie (#23579) üzenetére


taranis
addikt

Az a vicc hogy az új featurek javát simán vinné az X-T2 is, de érzésem szerint mi már le leszünk szarva. Másrészt ha már a videósoknak akarnak örömet okozni, akkor hol van a zebra, waveform, rgb parade, vectorscope. Én még szívesen váltanék is X-T2-ről, ha eladhatnám utána a külső rögzítőt, de azon legalább pontosan látom, hogy mi a helyzet az expozícióval.

colorizer.net

(#23589) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

Az elmúlt napokban PD vállpánt/csuklópánt, kioldó gomb (JJC) levelezés ment és én is beruháztam mindre.
A gumigyűrű a kioldó gombnál hatalmas találmány, tényleg beton stabilan fogja.
Egy csomagban egy gomb és két gumigyűrű van.
A PD Leash V2 vállpánt az eredetihez képest pedig ég és föld.
Sokat segít, hogy vékony madzaggal csatlakozik a géphez, ezért nincs a kezem útjában, amikor tartom a gépet. A beszerzések eredményéről feltettem egy képet.
Köszönöm a tanácsokat!

Üdv, Milán

(#23590) madgie válasza taranis (#23588) üzenetére


madgie
titán

Egy dolgot azért ne feledjünk: most jelent meg. Nézd vissza, mit tudott megjelenéskor egy X-T1 például. Ebben a gépben benne van még egy, másfél évnyi fw finomhangolás (remélhetőleg), míg mi T2-re talán megkapjuk az Eternát (meg a DR-t, plízplízplíz) oszt csók. Meg max a pilótás vízszintezőt. A H1-nek meg mehet a zebra, szkóp, akármi...

Nekem nem kell a log amúgy, sz*ptam vele a napokban eleget. Plusz DR kéne fentről, semmi más, meg ha már Eterna van, akkor duzzogva jöhet az is :D Videóban is minél kevesebbet szeretnék utómunkázni, vágás ritmusra, finomhangolás, csók, mehet.

(#23591) taranis válasza madgie (#23590) üzenetére


taranis
addikt

Ez rendben is van, csak én ilyen "lehet, hogy tudni fogja" alapon nem szeretnék váltani. Amúgy az X-T2-vel sincs különösebb baj, csak szeretnék mobilisabb lenni. Meg amúgy roppant kíváncsi vagyok, hogy az F-Log hogy fest majd 8bit 4:2:0 mellett, amikor 4:2:2-es ProRes mellett is problémás.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#23592) g_g_g válasza Milán13 (#23589) üzenetére


g_g_g
őstag

Szia!

Tudnál linkeket is adni?

Köszi.

(#23593) DonRazzino válasza madgie (#23590) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Szerintem a T2-re már nem kapunk semmit. Itt a szép kerek 3.0, itt a H1, év végén bejelentik és jövőre jön a T3. Ha Fuji lennék én se adnék semmit magunknak.

(#23594) madgie válasza DonRazzino (#23593) üzenetére


madgie
titán

Szerencsére a Fuji általában nem így gondolkodik :)

Azért általában, mert volt már egy X100S ugye :DDD

(#23595) Milán13 válasza g_g_g (#23592) üzenetére


Milán13
tag

Szia!

Mindent a Fotoplusban vásároltam.

Kioldógomb

Peak Design Leash v2 vállszíj

JJC Kijelzővédő Fólia Fuji X-T10

A fólia X-T20-hoz is tökéletesen megfelel.

Üdv, Milán

(#23596) Milán13 válasza madgie (#23594) üzenetére


Milán13
tag

Én az X-T20 szoftvertámogatásában érzek némi visszalépést úgy általánosságban...

(#23597) g_g_g válasza Milán13 (#23595) üzenetére


g_g_g
őstag

:R
köszi

(#23598) taranis


taranis
addikt

Feltettem a beárazós topicba is a kérdést, de többen jeleztétek, hogy Fujiban nem erősek, szóval mi reális egy X-T2 + gripre? A váz év végéig gyári garis.

colorizer.net

(#23599) |AP| válasza |AP| (#23587) üzenetére


|AP|
veterán

ezt meg csak úgy ideteszem :)

(#23600) FLx válasza taranis (#23598) üzenetére


FLx
addikt

En ugy dontottem soha nem adom el, mivel 1000ejro az eglobal-on, kb. senki nem viszi el a hasznaltat ertelmes aron. 200-ert meg nem fogom eladni, inkabb rohadjon nalam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.