Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) madgie válasza G.Guido (#23900) üzenetére


madgie
titán

Nem akartalak megbántani, bocs, ha kioktatónak tűnne, nem annak szántam :R Csak megy itt a diskurzus mode 1-ről, meg akámiről, közben meg szerintem annyi a lényeg, hogy a motoroknak akkor is dolgozni kell, ha ki van kapcsolva a stabi.

Szóval nem neked ment a válasz, sőt, senkit nem szeretnék megbántani :B

(#23902) centrino válasza madgie (#23896) üzenetére


centrino
aktív tag

Igen komoly pénzösszeggel mertem volna fogadni, hogy az első válasz Tőled érkezik majd... :D
Igazad van. !Persze semmit sem lehet megítélni az objektívből ilyen kis kép alapján, csak az "érdeklődés fenntartására" jó a megjelenésig. Szabályok jó értelemben vett "kezdőknek" vannak kitalálva, akik fogalom nélkül indulnak egy adott témának. Kiindulási alapnak segítség, utána úgyis a rutin és saját tapasztalat a mérvadó.
Csomó mindenre igaz, hogy megtanulsz egy "szabályt", majd az "évek alatt" rájössz, hogy azért úgy abban a formában nem is igaz vagy mikor és milyen kreatív céllal érdemes áthágni.

(#23903) madgie válasza centrino (#23902) üzenetére


madgie
titán

Kiindulásnak jó, de itt is a gyakorlat hozza meg az eredményt. Akkor majd tudja az ember, hogy mittomén télen a végtelentől picit balra húzva lesz jó, nyáron meg jobbra (a hőtágulás miatt), sarkcsillag felé ex-has 27-30" is belefér az adott látószögbe, ellentétes irányban már csak 20", meg ilyesmi.

Sokat kell fotózni, ez a lényeg :) Mint mindennél.

Kicsit olyan ez, mint a képstabilizátor: megfog 5 stoppot. Jó, kinek, hogyan? Ezerféle ember van. Itt meg ezerféle helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#23904) centrino válasza madgie (#23903) üzenetére


centrino
aktív tag

Igen, persze! 5 stop ibis is szuper jó, de bármikor odaadnám, ha kapnék helyette 3 stop tisztább isot. (X-T3 stabi nélkül, de iso 12800 olyan mint x-t2 iso 1600)

(#23905) Tempus_fugit válasza #86322688 (#23885) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Én teniszt, néptáncot fotóztam az 55-200-zal E2-n, nem volt gondom azzal, hogy sok felvétel ment volna félre.

(#23906) Zozzant


Zozzant
addikt

Picinyem:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#23907) Mercutio_ válasza #86322688 (#23890) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt csak az xtrans tudja,.
Nézted mit tud az aktuális Sony/Nikon/Pentax? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23908) madgie válasza Mercutio_ (#23907) üzenetére


madgie
titán

"Nézted mit tud az aktuális Sony/Nikon/Pentax?"

Több színzajt, kevesebb lumizajt... téged melyik zavar jobban? :) De amúgy persze, ugyanazt a szenzort használja a Fuji is, csodák meg nincsenek.

(#23909) centrino válasza Mercutio_ (#23907) üzenetére


centrino
aktív tag

Nekem akkor kezd el rángatózni a szám széle, ha meglátok egy olyan videót, hogy portré fotózásnál szemkövető AF-nél mit csinál egy új sony... Rángatják össze-vissza szerencsétlen gépet, de a zöld kis kocka még véletlenül se akarja elengedni a szegény csaj szemét...
Aztán rájövök, hogy arra a vázra nem lehet feltekerni a fantasztikus fuji objektíveket, és csak bízom benne, hátha majd kaizen vagy egy következő váz..

(#23910) Clemi válasza DonRazzino (#23881) üzenetére


Clemi
veterán

Fujinál azt egyébként is 2-esre kell állítani, mert teleobjektíveknél 50-230, 55-200, 100-400 okozhat olyat, hogy az AF zöldet jelez mégsem talál.
Már megint szembejött velem egy új infó... :K na de ez most honnan? :Y

Nem tudom miért van, de azt vettem észre, ha bekapcsolom a gépet (több órás vagy napos szünet után) akkor az első néhány képen, bár jelez a gép, hogy megvan a fókusz, a képeken még sincs a helyén az élesség, :((( és nem is találom hová ment el a fókusz. :( Ezt először az 50-200-al vettem észre egy erdei portré fotózás első képei során (a stabi 1-es állásban volt) és rémülten csavartam fel a helyére az 56/1,2-t.
Legutóbb pedig a Szentendrei karneválon mikor megálltam a maszkarással szemben (ő is megállt és pózolt) én meg az 56/1,2-vel a vázon, ISO800-on f8 blendével 1/500-on lassú sorozattal exponáltam és az első két sorozat vállalhatatlanul életlen lett annak ellenére, hogy a fókusz visszajelzés hanggal és fénnyel jelezte hogy talált és rögzített. Ja és az arc felismerés ki volt kapcsolva, a fénymérés nálam többnyire spot módban van a fókusz pedig kicsi méretű Zone de inkább az is egypontos.
Találkozott már valaki ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#23911) Clemi válasza Zozzant (#23906) üzenetére


Clemi
veterán

Volt olyan 70-300-as Tamronom még a Canon gépemhez.... nem sok sikerélményt kaptam tőle :(

(#23912) taranis


taranis
addikt

Korábban írtam, hogy megkérdezem a 220volt-ot, hogy benne van e az X-H1 + grip kombóban a 2 extra akksi, ami a külföldi oldalaknál adott. Megjött a válasz, inkább bemásolom:

Megkérdeztük a Fuji Magyarországot.

Sajnos nincs információjuk arról, hogy pontosan mit tartalmaz az X-H1 bundle. Az biztos, hogy van benne egy X-H1 és egy VPB-XH1. Nem találtak utalást arra, hogy a plusz markolatba szükséges akkumulátorokat tartalmazná a csomag.

A korábbi tapasztalatok alapján nem lesz benne, mert eddig sem tartalmazták a markolatok a plusz akkumulátorokat.

Sajnos a várható beérkezéssel kapcsolatban nincs egyenlőre pontos információjuk. (A sajtótájékoztatón már eltolták a forgalmazás várható kezdetét március közepére, de a személyes tapasztalatuk az, hogy a hivatalos időponthoz képest is néhány hetes késéssel érkeznek meg az újdonságok.)

Én X-H1 + grip + 16-55 kombót szeretnék úgy, hogy legyen 2 akksi a griphez is.
A leírtak figyelembevételével kis kalkuláció: az ukdigitaltól nettó 823-ért van itt, postával. A 220-tól nettó 887 ugyanez. Az ukdigitalnál a vázra 5 évre kiterjesztett garit adnak, a 220-nál a szokásos 2 év jár. Szóval kintről ez így jobban megéri. Ha a 16-55-öt kivesszük a képletből, akkor nettó 582k vs 596k az ukdigital javára, még mindig ők az olcsóbbak, a 2 akksi miatt.

colorizer.net

(#23913) Zozzant válasza Clemi (#23911) üzenetére


Zozzant
addikt

Csak ez nem 70-300.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#23914) lugosi válasza DonRazzino (#23847) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon szép hely, nagyon jó képek. Kb mennyi utómunka van a tájképeken? Gondolom minimális.

(#23915) Clemi válasza Zozzant (#23913) üzenetére


Clemi
veterán

:R Bocsi és valóban ez a 70-200/2,8 (az egy másik liga)

(#23916) Mercutio_ válasza madgie (#23908) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én csak a konkrét megjegyzés túlzó voltára próbáltam utalni.

centrino: az AF-en kívül szerintem semmi nem szól a sanyi mellett.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23917) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#23916) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Multkor a nagy adatlopo keksegen a szotyi csopba valaki belinkelte az XH1-et, nagyon vergodtek hogy fogast talaljanak rajta :D aztan az a9+a7r3-al erveltek :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23918) centrino válasza Mercutio_ (#23916) üzenetére


centrino
aktív tag

ezért van nekem is fuji és ezért is ajánlom mindenkinek :)
akinek nem elég mondjuk egy x-trans III-as váz képminősége mondjuk egy 16/23/35/56 os sorral...
Persze eltérő felhasználás, eltérő igények, de valóban nem sok terület van ahol bele lehet kötni a jelenlegi fuji felhozatalba, mindenki megtalálja a maga igényeinek árkategóriájának a megfelelő választást.
Mondjuk egy x-t20 + 23/2 + 50/2 kombót (eglobálról 1330€) bármilyen rendszer mellé odatennék, hogy tessék jobb áron jobbat mutatni...

(#23919) sasa134 válasza Zozzant (#23906) üzenetére


sasa134
addikt

Ugyanilyen tokom van az X-T10-emen. :)

Avanti Roma

(#23920) #86322688 válasza Mercutio_ (#23907) üzenetére


#86322688
törölt tag

Én nem vagyok elkotelezett egyik markanal sem, ezert még látok 😃igaz, nem tudom az ujak mit tudnak de dslr nel még nem talalkoztam olyannal amelyiknel ne lett volna legalább színzaj...
Bár régi sony milcem volt de nem tetszett ahogy zajtszűr de valahogy a sony meg a nikon soha nem vonzott.
Elhiszem hogy az ff nikon csudajo, a sony af is de most már sokadik gép után azt mondom hogy vagy canon dslr a gyorsaság és az obik miatt vagy Fuji.A Pentaxról csak szervizes kérdéseket olvasok, ìgy az biztos nem lesz a szar vagy jo es draga obikrol nem is beszelve.

Regen nem tetszett a Fuji mosása sem de valahogy az x-e2 bejön....mondjuk a méréseket nézegetve nem csodálom, a Fuji xe2, t2, pro2 mind a legjobbak isoban meg dinamikaban.

Amugy meg max A4 re nyomtatok, ott iso 6400 at sem látsz meg....Fujinál.

Pont a napkban neztem egy teszte a sony6000 es az xe2 összahasonlitasarol, jo fenyviszonyok mellett a sony eszrevehetoen jobban talal fokuszt de dslr hez hasonlitva az sem vag hanyatt, rossz fenyviszonyok mellett meg alig van kulonbseg xe2 hoz viszonyitva, ezert en nem valtok sonyra, a Fuji színeiről nem is beszelve.

(#23921) adnoctum18 válasza sasa134 (#23919) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Melyik tok ez pontosan? Tudnál adni linket hozzá? Nekem is tetszik :)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#23922) sasa134 válasza adnoctum18 (#23921) üzenetére


sasa134
addikt

First2savvv XJPT-XT10-D10 néven fut az amazonon ha minden igaz. [link]

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#23923) FLx


FLx
addikt

Aki adott el mostanaban x-t2-t, mennyiert ment el? Lehet nem tartom meg az E3 mellett, foleg ha lesz az evben meg T3 is.

(#23924) taranis válasza FLx (#23923) üzenetére


taranis
addikt

Ha esetleg nem láttad: [link]

colorizer.net

(#23925) FLx válasza taranis (#23924) üzenetére


FLx
addikt

Koszi, atsiklottam rajta. :) Nekem is meg 2019 augusztusig garis, mert ujat kaptam gariban.

(#23926) madgie válasza Mr.Csizmás (#23917) üzenetére


madgie
titán

Izé, ezt egy kő Sonys srác dobta össze :))

(#23927) #16820480 válasza madgie (#23926) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ennyire gáz lenne az A7rIII meg az A9? Pedig azt hittem azokat a csúcs DSLR-ek ellen dobták be.

(#23928) centrino válasza madgie (#23926) üzenetére


centrino
aktív tag

Valahol olvastam, hogy a jövő héten (febr 26) jön X-H1 áron A7III, 24mpx FF váz. Változatlan felbontás A7II nél jobb iso és AF teljesítmény. Az még okozhat meglepetéseket...

Ha eladóak az X-T2-k szólj, jó áron átveszem :)

[ Szerkesztve ]

(#23929) FLx válasza centrino (#23928) üzenetére


FLx
addikt

Nekem ugy tunik lesz elado...

(#23930) centrino válasza FLx (#23929) üzenetére


centrino
aktív tag

Magamat is többször észhez kell téríteni, hogy "Első az üveg, ha megvan minden ami kell utána lehet vázat upgradelni" - igazából leginkább az ibis a 90/2 és 16-55 -höz jönne jól,(egyik sincs még) 1.4 fixekhez nem létszükség nekem, 50-140ben meg elég jó alapból az OIS. Eddigiek alapján idei vétel az 1.4-es fix sor, a 80makró (ugyancsak OIS) és októberben a 8-16. Egy év múlva meg kiderül mit "kell" venni: X-H1 (már olcsóbban, vagy hasonlóan mint az x-t2t egy ingyen markolattal akciót kihasználva), egy új "csodaszenzoros" X-T3

(#23931) madgie válasza #16820480 (#23927) üzenetére


madgie
titán

Nem gáz ott egyik sem, sőt :)

(#23932) centrino válasza #16820480 (#23927) üzenetére


centrino
aktív tag

Ez a legnagyobb különbség:

2xA7RIII - 7000€
16-35 - 2500€
24-70 - 2000€
70-200 - 2600€
35/1.4 - 1500€
50/1.4 - 1500€
85/1.4 - 1600€
90 macro - 900€

19.600€

2xFuji X-H1 - 3700€
8-16 - 1200€ ???
16-55 - 1100€
50-140 - 1500€
23/1.4 - 900€
35/1.4 - 600€
56/1.2 - 900€
80 macro - 1300€

11.200€

Laza két és fél millió a két rendszer között. (és akkor nem néztem a nagy akciókat vagy eglobal árakat és grammokban sem számoltam ki mennyivel nehezebb a sony) Persze nem azt mondom, hogy tökéletesen megfeleltethetőek egymásnak (sony vs fuji), de én úgy vagyok vele ha már olyan sokat "kell" költeni és akkora üvegeket cipel az ember, hamarabb vennék az X-T2 mellé egy GFX-et, mint a sony sort.

(#23933) Matska válasza centrino (#23932) üzenetére


Matska
senior tag

A 16-55 és az 50-140 miért kell a 23 35 56 mellé? Azt gondolnám, hogy ha az 56 ott lóg a H1-en a 23 a T2-n, akkor a szituációk 80%-a le van fedve. (mint laikus kérdezem)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#23934) centrino válasza Matska (#23933) üzenetére


centrino
aktív tag

Számomra is sokkal szimpatikusabb egy 23+56 mint annyi sok nagy vasat cipelni, ez egyértelmű. Más feladatra más objektív. Sportot fotózni nem vinném az 56-ost az biztos, ott remekel az 50-140. Ideális esetben van fényerős zoom is és fix is de nem szükséges. Ideális eset alatt értem a két váz a fix "sorral" és a fényerős zoomokkal és ki tudod választani az adott feladatra melyik kombináció adja neked a legjobb végeredményt.

Így azért valamivel könnyebb, mint itthon:

[ Szerkesztve ]

(#23935) #16820480 válasza centrino (#23932) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hmm, az árakat nem is néztem :B Azt hittem látatlanba, hogy az A7rIII legalább hasonló áron megy.

Mondjuk pont most ésszerűsítem a saját rendszerem (=mindig más obit próbálok ki, hátha az jobban bejön :D), és ennyi üveg nem kellene, de persze a H1-et nem nekem találták amúgy sem ki. Majd talán jövőre egy Pro3-at megnéznék már, de az SLR fazon nem jön igazán be.

(#23936) centrino válasza #16820480 (#23935) üzenetére


centrino
aktív tag

azért csábító a H1,mert azonos szenzor, mint a meglévő gépek. Fotóztam pár alkalommal X-T1 X-T20 kombóval, mindannyiszor sokszáz kép mindkettővel, és megfogadtam, hogy soha soha többet két külön szenzor!!! Irgalmatlan szívás egyöntetű képi világot kihozni, ha teljesen más a szenzor.

(#23937) #16820480 válasza centrino (#23936) üzenetére


#16820480
törölt tag

De elvileg a képfeldolgozó más a H1-ben, nem? Vagy mit takar az a "dual X-processor Pro" akkor?

(#23938) centrino válasza #16820480 (#23937) üzenetére


centrino
aktív tag

Elvileg ugyanabból a feldolgozó egységből van benne kettő mint ami az X-T2ben van és a második felelős az IBIS működéséért. Amint kijönnek a végleges termékek végleges firmware-el, kiderül mekkora különbség lesz X-T2 és X-H1 között...X-Trans II és X-TRans III között volt bőven. :D

[ Szerkesztve ]

(#23939) lugosi válasza centrino (#23934) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na azért ez kemény.

(#23940) vihartigris válasza centrino (#23932) üzenetére


vihartigris
őstag

A mondandóm legelején említem, hogy minden tiszteletem a Fuji-é, mert amit APSC fronton tesznek azelőtt le a kalappal (sajnos egyetlen egy gyártó sem fektet be akkora energiát az APSC rendszerbe, mint a Fuji)!
De:
-az általad felsorolt vázak, objektívek nem egy ligában játszanak (ekv. dof, zajosodás, stb. stb).
Mert:
-akinek szüksége van a FF adta váz és objektív APSC rendszerhez viszonyított, részére szükséges előnyökre, az egyenlőre a FUJI APSC rendszerben (sem) nem találja meg a számításait.
SZVSZ:
-mindkét rendszerben van fantázia

Hajrá FUJI :K

bármi reciproka a semmi

(#23941) centrino válasza lugosi (#23939) üzenetére


centrino
aktív tag

Persze ebben benne van az 500$ "Uncle Bill" és a 15k$ "celeb sztárfotós" is.

[ Szerkesztve ]

(#23942) #16820480 válasza centrino (#23938) üzenetére


#16820480
törölt tag

Érdekesen hangzik, gondolom akkor ezzel oldják meg, hogy ne rontson az IBIS a képminőségen (annyit). De majd ha lesznek közkézen H1-ek, akkor elválik.

vihartigris: Elhiszem, hogy vannak helyzetek, amikor kell a FF, de nagyon sok helyzetben csak plusz kolonc. Tele van a yt olyan emberekkel, akik valami FF rendszerről váltanak Fujira vagy MFT-re, és nagyon boldognak tűnnek a döntéssel. Mondjuk itt gyakran a méret és súly játszik szerepet, de amikor állatvilág és tájkép fotósok váltanak kisebb szenzorra, akkor nem nagyon beszélhetünk arról, hogy képminőségben szégyellnivaló lenne.

(#23943) centrino válasza vihartigris (#23940) üzenetére


centrino
aktív tag

Persze a FF számtalan előnnyel rendelkezik, egyszerű fizika, de pont emiatt az objektívek is nehezebbek, nagyobbak, drágábbak. X-T1-nél még nem volt kérdés, X-T2-nél viszont már nagyon sokan döntöttek a fuji mellett, mert számtalan célfeladatra már "elég jó", ahol nem kell a kiemelkedő AF (versenysport), nem kell a kiemelkedő felbontás (extrém képminőségű tájkép - bár érdemes megnézni az fstopperses "Photographing The World" anyagokat) oda tökéletes a fuji apsc rendszere.
Nagyon jó érzékkel kombinálta a fuji a két rendszerét: ahova nem "elég" az X-H1, oda tökéletes a GFX. Két teljesen egymástól független rendszer, de "sokaknak" eladott egy FF helyett egy APSC és egy medium formatum gépet.
Ha pénz nem számítana ezerszer inkább kéne egy apsc+gfx mint egy ff sony.
Képek 95%ára ott az apsc (ahova a ff is fölösleges lenne ès nem kell cipekedni) és a maradék 5-10% ra ott a nagyágyú 1-2 fix objektívvel, ami mellett még a ff is elbújhat.

[ Szerkesztve ]

(#23944) centrino


centrino
aktív tag

És ahogy nézem az árakat, a fenti sony “csomag” és az apsc fuji árkülönbözetébe majdhogynem bele is fér egy gfx 2 objektívvel (most épp gfx barmelyik objektivvel vasarolva 1300€ val olcsóbb akcióban). Így ugyanannyiból van plusz egy gép plusz két objektív és ha kell “kicsi” könnyű ha kell akkor 50mpx brutal képminőség

De szerencsére ilyen veszély nem fenyeget... :D

[ Szerkesztve ]

(#23945) total90


total90
veterán

Ma volt szerencsém egy GFX 50s-t kipróbálni egy 23-as és egy 110-es lencsével.

Hát simán lefostam a bokám :DDD
Iszonyat a cucc. A legdurvább az érzékenység, ISO 12800-on is rohadt jó.
Komolyan elgondolkodtam, hogy eladni az X-T2-t és az obi sorom, aztán venni egyet a 23-as obival :) Ha tudná videóban amit az X-T2, must have lenne.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#23946) pethob


pethob
aktív tag

Valahol olvastatok pletykát X100F utódjáról? Mikor jön, mi lehet benne?

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#23947) centrino válasza pethob (#23946) üzenetére


centrino
aktív tag

Legutóbb vmi fuji fejes mondta, hogy a cél, hogy megmaradjon kicsi hordozhatónak, ezért nem lesz se FF se IBIS, se nagyobb fényerejű objektív. Sztem megvárják a következő X-Trans generációt (XT3 XPro3) és azok után azokkal együtt kijön. Jobb ISO, gyorsabb fókusz, esetleg WR... szóval sanszosan jövő tavasszal
Csak azt nem tudom milyen betűt fog kapni??? 100S(econd) 100T(hird) 100F(ourth)

(#23948) MC Pite válasza #86322688 (#23920) üzenetére


MC Pite
veterán

Én speciel rühellem az XTr.II zajszűrését, 5000ig általában elmegy, utána kampec, részletek mennek a levesbe, minimum szűréssel is. XTI (sőt, X100 is) jobban tetszett, ill szerencsére a III is jóval barátibb (szintén minimum zajszűréssel). X30 pro low light módban sajna még az alap módnál is rosszabb (ugyanannyi zaj, de fakóbb) eredményt hoz, míg X10 esetén ez úgy működött ahogy vártam - azaz akkoriban egy kicsit rossz irányba mozdultak a zajszűréses fejlesztésekkel...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23949) Gercsa válasza #16820480 (#23937) üzenetére


Gercsa
senior tag

Lehet az ibis is igényel plusz cpu erőt, de szerintem a 200Mbps 4k videó meg a 120fps fullhd is kérheti a kraftot.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#23950) Neon


Neon
csendes tag

Tud valaki abban segíteni, hogy egy XPRO F vezérlő felrakva mondjuk egy Sony, vagy Nikon vázra, működik e? Használható így, vagy csak Fujis Fujin, vagy teljesen mindegy? Köszönöm előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.