Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) Gergőke88 válasza AMD Power (#9800) üzenetére


Gergőke88
addikt

Biztos kidobja a BMW a méltán híres dízel motorjait.
Azért mindent ne higgyünk már el....

[ Szerkesztve ]

(#9802) radi8tor válasza Gergőke88 (#9801) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vannak olyan országok, ahonnan ki lesznek tiltva. Szóval előbb-utóbb a gyártás is csökken.

⭐ Stella

(#9803) Gergőke88 válasza radi8tor (#9802) üzenetére


Gergőke88
addikt

Linket.
Ha meg lesznek stb....

[ Szerkesztve ]

(#9804) radi8tor válasza Gergőke88 (#9803) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyik, másik

⭐ Stella

(#9805) Gergőke88 válasza radi8tor (#9804) üzenetére


Gergőke88
addikt

3 éves cikk azóta se történt semmi....
Kedvencem a cikkből a politkus szájából: "szeretné"
Én is szeretném nem racionális dolgokat

(#9806) radi8tor válasza Gergőke88 (#9805) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bugyuta portfolio.hu látom nem is töltötte be az oldalt pedig márciusi.
Itt a forrás: [link]

⭐ Stella

(#9807) bajnokpityu válasza radi8tor (#9806) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azzal mi a baj, h a dieselt kitiltják a városból? helyes, semmi keresnivalója nincs ott. műszakilag se, környezetvédelem miatt se.

de, hogy ezért ne adnának el dieselt? 2008óta részecskeszűrővel látják el a dieselek többségét, ezek már nem birják a városi használatot. 2017re végre eljutottunk oda, hogy elkezd csökkenni a városban használt dieselek száma itthon is. jó lassan ment, de nem elég gyorsan. kint már úgyse használják, hát kitiltják, ott a többséget nem sújtja.

de ennek nem sok köze a dieselek eladásához. városon kivül még bőven van előnyük.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9808) radi8tor válasza bajnokpityu (#9807) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ország-város egy kutya. De Dániában asszem nem lehet forgalmazni majd pár év múlva elektromos kocsin kívül mást.

⭐ Stella

(#9809) SzlobiG válasza AMD Power (#9800) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mese habbal, el ne hidd még a város kitiltós hülyeség is. :)

(#9810) aginor válasza bajnokpityu (#9807) üzenetére


aginor
addikt

Aha, és majd a német leteszi a dízelt amint beér a városba..
Ha nem elég rugalmas egy technológia, keresnek mást, amit nem macera használni, és amivel együtt lehet élni. Egyelőre vagy a hibrid, vagy az elektromos hajtás látszik annak, bár egy elektromos autót környezetbarátként apsztrofálni a jelenlegi technológiai színvonalon azért elég nagy blődség.

SzlobiG: nem kell kitiltani, jól látszik az elmúlt pár év eladásain, hogy az emberek kedve elment a dízeltől. Hogy ez mennyire lesz tartós, azt nem tudom, de mivel a kis lökettérfogatú turbós benzinesek jó alternatívát kínálnak (ha már szénnel akarunk tüzelni), így ez akár egy tartós folyamat kezdete is lehet.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9811) Poultier


Poultier
tag

Sziasztok!

Olajat hol szoktatok venni verdába? Bárdi, Unix eléggé rablás még kedvességgel is :(

(#9812) Real_Necro válasza Poultier (#9811) üzenetére


Real_Necro
veterán

Zsu?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9813) Gombinyó válasza Poultier (#9811) üzenetére


Gombinyó
őstag

Kovács autó. 7200 ft volt legutóbb az 5L Ford 5W30

(#9814) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Helló, két kérdés:

Van egy új szőnyeg szettem, de a jobb elsőben nincs benne a rögzítő patent. Bele lehet tenni utólag? Vagy csak bökjem át valamivel?

A klíma kikapcsolás után fura savanykás-ecetes szagot produkál. Akkor is, amikor néhány napig nem használtam, majd bekapcsolom. Egy hete volt ózonos tisztításon 7.500-ért. Előtte is ezt csinálta. Bármi javaslat?

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9815) Real_Necro válasza TigerCat (#9814) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én úgy hallottam az ózonos tisztítás nagy pénzlehúzás...

Klíma volt pucolva/kifújva?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9816) Goose-T válasza TigerCat (#9814) üzenetére


Goose-T
veterán

A jobb első nem rögzíthető szerintem patenttal, nincs szükség rá. Csak a bal első szokott rögzíthető lenni, hogy megelőzze a balesetveszélyt, ne tudjon a pedálok alá gyűrődni a szőnyeg.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9817) Goose-T válasza TigerCat (#9814) üzenetére


Goose-T
veterán

Minden klímaberendezésnél alapszabály, hogy miután kikapcsoltad a hűtést, még járasd a ventilátort pár percig, hogy ki tudjon száradni a rendszer. Ha bárhol nedvesség marad, akkor ott könnyen megtelepednek a gombák és a baktériumok. Kocsiban a megérkezés előtt pár perccel ki szoktam kapcsolni a klímát, és maximumra veszem a ventilátort. A lakásban legalább 20 percig járatom a beltérit ventilátor módban, miután kikapcsoltam a hűtést. El is kerülnek a klímából áradó szagok, a klímatisztító mindig meg szokott dícsérni, amikor jön tavasszal kitakarítani a lakásban a légkondit, hogy milyen szép tiszta maradt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9818) TigerCat válasza Goose-T (#9817) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ilyenkor nem kapcsolom ki a klímát, állandóan automatán van a rendszer. Ha kikapcsolom, én is szoktam még működtetni, ráadásul állandóan fúj valamennyire. Télen-nyáron.

Van jobb első patent a kocsiban, emiatt kérdem. Csak a szőnyegen nincs.

(#9815) Real_Necro:

Gondolom, nem tudom. Márkaszerviz csinálta...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9819) radi8tor válasza Real_Necro (#9815) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahhoz képest a tisztítás után olyan mintha hegyi levegő jönne a klímából.
Igaz ez csak 1 hónapig tart.

⭐ Stella

(#9820) ReFleXx válasza Goose-T (#9817) üzenetére


ReFleXx
addikt

+1
en is igy szoktam

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#9821) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Gondolkodóba estem második autónak egy Focus beszerzésén. Ő lenne az: [link]

Van valakinek személyes tapasztalata erről a motorról? Nem kevés az a 90 paci? Vélemények, illetve mire érdemes figyelni ennél a típusnál?

(#9822) SzlobiG válasza smiti (#9821) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem kevés ráadásul ebbe nincsen DPF ha minden igaz... Ha netán kevesellenéd, akkor lehet azon húzni.

(#9823) aginor válasza smiti (#9821) üzenetére


aginor
addikt

Attól függ, hogy mit szeretnél vele.. Szerintem egy Focus méretű autóba vhol 120-130 lótól kezdődnek a kellemes motorok, ha nem csak vánszorogni akarsz. :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9824) smiti válasza aginor (#9823) üzenetére


smiti
addikt

Munkába járásra lenne használva, plusz a hosszabb utakra ezt használnám.
Jelenleg van egy 102 lovas benzines Octavia is, természetesen az sem egy versenyautó de el lehet vele piriszkálni.

Ezért keresnék egy viszonylag fiatal és nem túl magas szervizigényű / költségű autót. Ez a Focus itt van a falunkban, ezért szúrt szemet leginkább. :U

(#9825) aginor válasza smiti (#9824) üzenetére


aginor
addikt

Arra elég, hogy munkába elporoszkálj vele. Meg hát ezt biztonságosan meg lehet csippelni olyan 110-120 ló környékére (vagy többre, nem ismerem a motort), ahol már rendben van a mozgékonyság pár előzéshez is. ;) Mondjuk szerintem az én 100 lovas Fiestám sem egy versenyautó, bár azért már kellően dinamikusan mozog, ebből indultam ki.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9826) lajafix válasza smiti (#9824) üzenetére


lajafix
addikt

az 1.6os octavia és a 1.6os td focus fogyasztáskülönbsége mikor hozná be az árát a te autó használatoddal? A Proxima Centaury-n túl? (csak 4 fényév). Kérdezd meg a focus eladóját milyen nagyobb cserék voltak a kocsin, amik egy pár fékbetét áránál többek?

szvsz ráfixáltál a 4 literes fogyasztásra amit ígér a hirdetés.

Rock'n Roll

(#9827) Poultier


Poultier
tag

Köszönöm a tippeket az olajhoz! :R
Gyertyát milyet szoktatok venni? Gyári Ford-al nem lövök mellé, gondolom.

(#9828) smiti válasza lajafix (#9826) üzenetére


smiti
addikt

Abszolút nem a fogyasztás a lényeg. Különösebben sosem izgatott.
Az tetszett meg benne, hogy viszonylag fiatal, jó állapotúnak tűnik és itt van helyben.

Meg is kövezhettek, mert egyébként Octaviát keresek másikat is de ezt a kinézete és kora miatt néztem ki.

De még mindig nem tudom, hogy egy ilyen típusnak mik a buktatói. :F

(#9829) kcsa válasza smiti (#9828) üzenetére


kcsa
veterán

Alapvetően semmi olyan buktatója nincs, ami más autónál ne lehetne meg. Ez szerintem mondjuk jó hír. :)

(#9830) Mi5u válasza smiti (#9828) üzenetére


Mi5u
tag

Olajcsere szigorúan 10000KM után, aztán kimegy a világból. 3-4L olajtöltetű autón 20-30 ezrenként olajat cserélni nem a hosszú motorélet titka. Sokan félnek a dízeltől, pedig egy modernebb benzines is tud alkalomadtán pénznyelő lenni. A mostani varrógépmotorokról meg ne is beszéljünk.Ott ugyanúgy ott a turbó, kettőstömegű és hasonló nyalánkságok.
Zömében városi használatra viszont csakis szívóbenzinest szabad venni, ami egyre nehezebb ügy lesz, pláne ha fiatal autóban gondolkodik az ember.

(#9831) radi8tor válasza Poultier (#9827) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyertya nem egy nagy tétel. Eredeti sem olyan drága. (1000 Ft)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9832) Gombinyó válasza Mi5u (#9830) üzenetére


Gombinyó
őstag

Olajcsere szigorúan 10000KM után, aztán kimegy a világból.

Én általában kicsivel előtte lecserélem, akkor van félni valóm? :D

(#9833) Mi5u válasza Gombinyó (#9832) üzenetére


Mi5u
tag

Jogos. Kimaradt a maximum :DDD

(#9834) smiti


smiti
addikt

Alakul ez, lehet érdemes lesz megtekinteni.

tudom, hogy leginkább alvázszám és motorkód alapján lehet az alkatrészeket beazonosítani de nagy vonalakban az adott évjárat és típus szerint:

Ez láncos vagy szíjas?
Kettőstömegű lendkerekes-e?

Ezek cseréje alkatrész árban ( kedvezmények nélkül ) kb. mennyire rúghat?

Kilóméter alapján már aktuális lehet neki a kéttömegű csere is és azt azért nem szeretném ha plusz 500k-s ráfordítással helyezzem üzembe.

(#9835) Real_Necro válasza Gombinyó (#9832) üzenetére


Real_Necro
veterán

MKIV Mondeónál előző tulaj 20k-ként cserélte saját maga az olajat. A következő ciklusnál már nálam volt a csere, most mentem vele kb 10,5k-t azóta vele, de nálam ~10k km-ként lesz a csere (+-1000km). Én nem aggódok, ennyi difi nem hinném, hogy számítana.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9836) Mi5u válasza smiti (#9834) üzenetére


Mi5u
tag

Szíjas, és van kettőstömegű. Ezek árai zömében gyári cuccokból( nincs nagy különbség az utángyártotthoz képest)kedvezmény nélkül.

(#9837) AMD Power válasza Mi5u (#9830) üzenetére


AMD Power
titán

Ez alap. Vagy 1 év vagy 10.000km. Ez lap Minden autónál!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9838) AMD Power


AMD Power
titán

Ékszerbe bújtatott asszisztens - Ford Fiesta teszt
Első teszt: Ford Fiesta 1.0 EcoBoost Titanium Technology

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9839) molnarpeter válasza smiti (#9834) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ennél volt jellemző olajpumpa szívókosár eltömődés, nézz utána, melyik évjáratig volt érintett. Mondjuk a megoldás, hogy ki kell venni, talán már meg is tették, de egy turbo csere emiatt a közelmúltban simán lehetett, és akkor a motor kenése alapvetően rossz egy ideje. Ha nem volt ilyen baj, vehető, csak le kell kapni a kartert és eltávolítani a kosarat+10 ezrenként olajcsere :)

(#9840) AMD Power válasza AMD Power (#9838) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem az előző Fiestanak a beltere jobban tetszett.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9841) pet007


pet007
aktív tag

Sziasztok! Nemreg egy 2007es mk4es (2.0 duratec) mondeo tulaja lettem, de az orom gyorsan eltunt amikor masodik uton a vizpumpa beadta derekat. Az hamar szervizeltetve (cserelve lett), de van par dolog amit azota vettem eszre, es tanacsot kernek ezugyben.
No1: balrol masodik gyertya olajfurdozott, amit csak gyertyacserekor vettem eszre. A tobbi tiszta volt. Ezzel mindenkepp szerelohoz viszem, csak erdekelne, hogy mas is jart-e mar igy.
No2: ablakmoso pumpa nem mukodik se elol, se hatul. Gomb nyomasara egy kattanas hallatszodik kesztyutartobol, de maga a pumpa hangtalan. Probaltam megnezni megfelelo biztiket, azok rendben voltak (elvileg)
Ez pumpacsere, vagy mas lehet a gond?
No3: elulso lampa folyamat vilgit, ha gyujtason van az auto. Lampakapcsolo semmit nem valtoztat, ugyan ugy vilagit minden allasban. Ehhez hasonlot tapasztalt mar valaki?
Valaszokat, biztato szavakat elore is koszonom!

(#9842) darvinya válasza pet007 (#9841) üzenetére


darvinya
titán

Nem akarlak elkeseríteni, de visszaadnám kocsit, mert tropa a motor.
Ebből lehet tudni balrol masodik gyertya olajfurdozott, amit csak gyertyacserekor vettem eszre. A tobbi tiszta volt. Ezzel mindenkepp szerelohoz viszem, csak erdekelne, hogy mas is jart-e mar igy.
Ez csak dugattyú hibára utal, hogy beköpi gyertyát.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9843) pet007 válasza darvinya (#9842) üzenetére


pet007
aktív tag

En fogalmaztam szarul, az olaj felul volt, amit csak azert vettem eszre mert a gyertyakulcs majd feleig olajos lett... kis keresgeles utan nekem leginkabb az ott levo tomites hibajara hasonlit leginkabb.

(#9844) kcsa válasza pet007 (#9843) üzenetére


kcsa
veterán

No1: Szelepfedél tömítés.

No2: ha cső nincs sehol meghajtva, beroppanva akkor szivattyú csere, előfordul.

No3: a helyzetjelző világít?

[ Szerkesztve ]

(#9845) pet007 válasza kcsa (#9844) üzenetére


pet007
aktív tag

Koszi a valaszokat!
Igen, helyzetjelzo mukodik, hatso kodlampa is bekapcsolhato, holnap reggel megprobalok csinalni egy videot, hogy pontosan hogy mutat. Olyan, mint ha maga a kapcsolo nem csinalna semmit.

(#9846) pet007 válasza kcsa (#9844) üzenetére


pet007
aktív tag

No3: most lementem csinalni par kepet, es ekkor tudatosult bennem, hogy a kapcsolo semmit nem csinal, ugyhogy nyugodt allapotban egy laza gyenged mozdulattal sikerult kette bontani a kapcsolot. Igy kiderult, hogy a muanyag pocs ami a nyakon teszvesz eppen (total masik oldalt volt) nem illeszkedett bele a gombba, igy hiabba tekergettem a harom allas kozott, nem allitottam semmit. Szerencsere a ford mernokei igen igenyes megoldassal (ket fempocok ketoldalrol kis rugokon, hogy meg celzoviz utan se tudd rendesen osszerakni) oldottak meg ezt a gyongyszemet, igy bar most mukodik, jelenleg a kis femrugok valahol a kapcsolo aljan pihengetnek.
Nem kell aggodni amugy, nem vagyok en barbar, holnap vilagosban megprobalom megegyszer szetkapni-osszerakni rendesen, ha nem sikerul akkor ebay lesz a tarsam egy uj beszerzeseben. :R
No2: nemreg csereltem egot balelejen (gyanitom no3 az oka) de az ablakmoso tartalyt se lattam, nemhogy a pumpat. Van valakinek esetleg kepe, linkje hogy pontosan mit es hol keressek?

Ha valakit erdekel hogy nez ki szetboritva a kapcsolo akkor toltok fel kepeket.

[ Szerkesztve ]

(#9847) darvinya válasza pet007 (#9843) üzenetére


darvinya
titán

Így már más helyzetbe van megvilágítás, mint írták tömítés gond.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9848) pet007 válasza darvinya (#9847) üzenetére


pet007
aktív tag

Koszi a valaszt! Nem szeretnem eladni, jo aron sikerult megvenni, eddigi javitasokkal egyutt is meg atlag ar alatt vagyok szerencsere! Arrol nem beszelve, hogy minden hibaval egyutt is imadom az mk4et :D

[ Szerkesztve ]

(#9849) aginor válasza pet007 (#9841) üzenetére


aginor
addikt

Témán kívül: szerelőnél nem volt vétel előtt, jól gondolom?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9850) pet007 válasza aginor (#9849) üzenetére


pet007
aktív tag

Igen, jol. Elsietett vasarlas volt, legkozelebb biztos nem igy lesz, tanulopenznek jo volt. Ettol fuggetlenul szeretnem annyira rendbehozni amennyire csak lehet, ha aprankent akkor aprankent. Nem imadnam mk4es mondeot ennyire akkor mar biztos megvaltam volna tole. Jovore tervezem hazautat, akkor otthon rendes szerelovel teljesen at lesz nezetve, de azert addig is kellene vele jarni, meg a manchester-szekszard tavot se artana zokkenomentesen levezetni.. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.