Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Goose-T


Goose-T
veterán

Egy gyönyörű példány "házon belülről", amiről még nem is volt szó itt a topikban! :Y

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9602) westcoastog válasza Goose-T (#9601) üzenetére


westcoastog
veterán

Pont most néztem. Szerencsés ürge.. :)
Remélem kint lesz valamelyik parkolóparádén.

[ Szerkesztve ]

(#9603) Bazsee71 válasza molnarpeter (#9600) üzenetére


Bazsee71
őstag

Feltöltöttem, most el is indult vele az autó, de beszéltem az előző tulajjal, akinél 2 évig volt az autó, már ő is ezzel vette, tehát minimum 5 éves.

Cseréhez lenne pár kérdésem. Banner Power Bull és Exide Premium szériát néztem. 60Ah típusok 20k körül, 70Ah típusok 25k körül. Megéri az utóbbi a többletet? Mindkettő befér gyári helyre, én az Exide felé hajlok.

Ami most bent van Bosch, az 480A / 56Ah, de nem gyári méret, lerögzíteni is csak gyorskötözővel tudom.

(#9604) radi8tor válasza Goose-T (#9601) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért a kocsi típusát oda írhatta volna. Nem mindenki ismeri a 25 éves fotómodelleket. :)

⭐ Stella

(#9605) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#9603) üzenetére


Bazsee71
őstag

A hosszabb utak között elég sok a város is, illetve egy kezdő hifi is van a kocsiban (Steg 75.4), ezért gondolkodom a nagyobb kapacitásún is.

(#9606) darvinya válasza Bazsee71 (#9603) üzenetére


darvinya
titán

Múltkoriból kimaradt, indító áram is ugyanakkora legyen/nagyobb, érthetőbben pl: 12V 480A/56Ah
Veheted nagyobbat, de csak ha megér neked 5000Ft többletet, mert ekkora kapacitás különbség nem ad annyival többet.

(#9605) Bazsee71

Ha hifizel, akkor 10Ah nem fog semmit sem számítani, min. 40Ah ami már érezhetőbb lesz.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9607) DZs válasza Bazsee71 (#9603) üzenetére


DZs
senior tag

A power bull és exide premium jók. A 60 és 70 ah-s között nem a teljesítmény különbség a lényeg, hanem a 70-esek 2 évvel tovább bírhatják. Tehát 3-4 év 20 ezer Ft, vagy 5-6 év 25 ezer. Mindkét teljesítménnyel ugyanott vagy.

(#9608) radi8tor válasza DZs (#9607) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja épp írni akartam, hogy Exide-ból Premium ajánlott.

⭐ Stella

(#9609) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Köszönöm a válaszokat, akkor a 72Ah-s Exide Premium lesz a befutó. :)

(#9610) AMD Power válasza Bazsee71 (#9609) üzenetére


AMD Power
titán

A többiek nem írták de nem csak az Ah szám a fontos egy aksinál. Hanem az indítóáram!!

(#9611) darvinya válasza AMD Power (#9610) üzenetére


darvinya
titán

Írtam. :)
Igaz másodjára.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9612) ReFleXx válasza AMD Power (#9553) üzenetére


ReFleXx
addikt

Polaris 3 volt nekem is, megfelelt, de a Barumra nem mondanam hogy minosegi, inkabb ar/ertek aranyban jo, + a Hankook

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#9613) darvinya válasza ReFleXx (#9612) üzenetére


darvinya
titán

Magyar Hankook újrafutozott gumi, így azt messziről.kerülném.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9614) DeFranco válasza darvinya (#9613) üzenetére


DeFranco
nagyúr

rosszat álmodtál megint, látom...

(#9615) ReFleXx válasza darvinya (#9613) üzenetére


ReFleXx
addikt

most olvastam vissza vagy 2-3 hónapot, nem tudom eldönteni hogy trollkodsz vagy honnan veszel mindenféle sületlenségeket :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#9616) westcoastog válasza ReFleXx (#9615) üzenetére


westcoastog
veterán

ezzel nem vagy egyedül.. :D

(#9617) darvinya válasza DeFranco (#9614) üzenetére


darvinya
titán

Persze, s itthonra külföldről hozzák alapanyagot újhoz és használt gumit meg erdő helyére gumihegyet emelnek.

S pár ismerős aki ott dolgozik, az is hülyeséget mond.

Nem azzal van gond, hogy újra futózzák, hanem azzal, hogy nem törödnek alap melyik fajta volt(nyári/téli).
Emiatt néha nyári alapra kerül téli.

De sebaj, higgyetek azt amit akartok, csak ne csodálkozatok.

Villamososként csak röhögtem, mikor Ah többlet élettartamot jelent, mikor semmi köze nincs hozzá.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9618) patomi válasza darvinya (#9617) üzenetére


patomi
őstag

És az oldalán a feliratokat kiradírozzák vagy mi? Komolyan érdekel, hogyan lesz felújítva?

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#9619) lajafix válasza Bazsee71 (#9593) üzenetére


lajafix
addikt

ha véletlenül az új akksi is lemerülne, akkor méresd ki autóvillamossági szerelővel a generátor feszstabját.

Rock'n Roll

(#9620) darvinya válasza patomi (#9618) üzenetére


darvinya
titán

Mivel oldalát is fel kell érdesíteni, különben az egész új futó felület elválik.

RETREAD

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9621) Bazsee71 válasza lajafix (#9619) üzenetére


Bazsee71
őstag

Valószínűleg az akksi lesz a ludas, mert este "feltöltöttem", reggel mentem 2 karikát a városban, működött, na mondom még egy hétvégi párszáz kilométert kibír. Hát nem...mikor indultunk volna, megint megadta magát. Pedig összesen 4 indítást kellett addig kiszolgálnia. Úgyhogy most szüleim tizenéves fullextrás Octaviajával vagyunk rokonlátogatóban, és hát fájó a minőségérzetbeli különbség a fiatalabb, 2005-ös Fiestámhoz képest. Na de nem ragozom, ezután már a Skoda is kezdte a spórolást... :U

Na de akad még egy kérdésem. 2 éve Tungsram Megalight Ultra +120% izzókat használok, átlagban fél-1 évet bírnak, elégedett vagyok vele. Legutóbb a Bárdinál csak +130%-os volt, hát őszintén szólva érdemi különbséget nem tapasztaltam. Viszont a szerelőm távozott külföldre, így a Bárdi kedvezményem is ugrott, most webshopból már kicsit szabadabb a választás.

Gondolkodom, hogy visszatérek a 120-asra, párban 3.490,- Ft. Amin még dilemmázok, az az Osram Night Breaker Unlimited, párban 4.390,- forintért. Ami biztos, hogy kicsit fehérebb, élettartam meg úgyis lutri. Nektek mi a véleményetek/tapasztalatotok?

[ Szerkesztve ]

(#9622) aginor válasza darvinya (#9620) üzenetére


aginor
addikt

Értem, és akkor a szálak illetve a belső szerkezet avulásával mit kezdenek, ne adj' Isten, egy szálszakadással, vagy defektjavított abronccsal? Egy ilyen mókolást szerintem elég könnyű lebuktatni, csak keresztbe el kell vágni a gumit és jól látszanak a rétegek..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9623) darvinya válasza aginor (#9622) üzenetére


darvinya
titán

Szerkezet hibás darabokat nem lehet újrafutózni.
Azért, mert elkopott felület még szerkezet ép lehet, s ezeket futózzák újra.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9624) bajnokpityu válasza darvinya (#9613) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ventus prime 3 is szerintem magyar, de ilyen jó gumit én még drágában se vettem. Innentől nem érdekelne, hogy újra futozott e, de azért nem hiszem, mert elég sok okosságot beleraktak a szerkezet be

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9625) DeFranco válasza bajnokpityu (#9624) üzenetére


DeFranco
nagyúr

így lesz a pletykából tény. semmit nem futóznak újra, darvinya megint álmodott valamit. nem csak itt tolja fullba, leinformáltam, máshol is csak legyintettek, hogy felejtsem el.

(#9626) darvinya válasza bajnokpityu (#9624) üzenetére


darvinya
titán

Írtam, nem futóttással van gond, hanem összevissza van alap.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9627) bajnokpityu válasza darvinya (#9626) üzenetére


bajnokpityu
félisten

műszaki megoldásokkal nem csalhatnak, mert borulna a cég a kártéritések miatt. és ezek nem olyan drága gumik azért, nem lenne nagy kaland a konkurenciának szétvágni pár darabot.

ventusnál olyan a vázszerkezet, ami egyedi, ezért ventust csak ventussal lehetne újrafutózni. és még ott vannak az XL és egyéb spec szerkezetek. namost ilyen válogatás többe kerül, mint amennyit nyerhetnének. már csak ezért se logikus, hogy személyautóknál újrafutózna bárki, akinek a gagyitól kicsit igényesebb a belső szerkezete.

és még egyszer, nekem volt már dunlopom,goodyearom,nokianom, contim, de amit a ventus 3 tud, ilyenem még nem volt. ha mégis újrafutóznák, rohadjak meg nem érdekelne, amig ennyire stabilan, atombiztosan tapad.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9628) Sethdobaloah válasza darvinya (#9617) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

akkor add vissza a szakmád :) Saját családban 10 akksit láttam tönkremenni, ebből 1 lett csak cellazárlatos. A többi egyszerűen már nem tudott elég nagy indítóáramot leadni. Matekozd ki jelenthet -e élettartam különbséget, ha a szükségesnél nagyobbat veszek...

...csak én vagyok helikopter?

(#9629) darvinya válasza bajnokpityu (#9627) üzenetére


darvinya
titán

Mi van?
Megerősítő szerkezet mindegyiknél ugyanaz, maga gumi fajta típus határérken belül van.
S mint olcsó, ezért határérték sem szűk.

Sethdobaloah

Na megint megmondó, de valójában miért vesztette töltetséget, azt már nem tudod.
Van 9 aksi, amit generátor vágott haza, sav tartalom vesztés, stb. és ennek semmi.köze nincs Ah-nak.
Ah óra alatt egyszerre leadott áramerősség.
Indító áram pedig áram sűrűség pillanatra.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9630) lajafix válasza Bazsee71 (#9621) üzenetére


lajafix
addikt

ha az izzókat isígy eszi, akkor én még inkább kiméretném a generátort.

Rock'n Roll

(#9631) Bazsee71 válasza lajafix (#9630) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ezeknél a magas fényerejű izzóknál tisztes élettartam az 1 év, főleg amilyen utakon közlekedek. Nem lesz itt baj a generátorral. :)

(#9632) aginor válasza darvinya (#9623) üzenetére


aginor
addikt

Aha, és egyesével fogják válogatni és tesztelni az abroncsokat, hogy melyik hasznosítható újra, és melyik nem. Szerintem ez nem reális. És akkor még nem is beszéltünk, a gyártónként, típusonként változó belső felépítésről és anyagkülönbségekről. Ilyen eljárással egyszerűen nem lehetne egyenletes minőséget garantálni (kivéve ha csak egy gyártó, egyetlen típusával foglalkoznak), akkor pedig már bedőlt volna a márka szerintem.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9633) bajnokpityu válasza darvinya (#9629) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem egyforma

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9634) jozsi252


jozsi252
veterán

Van itt olyan aki MK3 Mondeot (2.0benzines) tuningoltatott? Itt most spec arra értem hogy a nyomaték fogyasztás mennyit változott a chip után.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#9635) AMD Power válasza Bazsee71 (#9631) üzenetére


AMD Power
titán

Neked legyen igazad. ;) En 2 honapja csereltettem az Astraba a generatort.

(#9636) darvinya válasza aginor (#9632) üzenetére


darvinya
titán

Legyen, s mikor szétrobban karkasz, akkor majd mondják nincs garancia, mert nem egyesével, hanem gyártási selejt százalékkal dolgoztak.
Igaz, garancia fáracsavarodva már semmit nem ér.

bajnokpityu

Azonos árkategórianál semmi különbség nincs.
Azért te se gondold, hogy drága karkasz kapsz olcsón újrafutózva, mikor az a legdrágább az egészben.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9637) aginor válasza darvinya (#9636) üzenetére


aginor
addikt

Te most miről beszélsz?! Komolyan nem értem, amúgy csak mellesleg nekem Sportstrack 5 van a felniken most.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9638) Bazsee71 válasza AMD Power (#9635) üzenetére


Bazsee71
őstag

Egyelőre nálam semmi sem utal a generátor hibájára. 5+x éves akksi nem csoda, ha megadja magát, nagy fényerejű izzónál meg felső határ az 1 év.

(#9639) AMD Power válasza Bazsee71 (#9638) üzenetére


AMD Power
titán

Ha a generator a ludas akkor az zaros hatar idon belul kiderul.

(#9640) Bazsee71 válasza AMD Power (#9639) üzenetére


Bazsee71
őstag

Így van, akkor az új akksi sem húzza sokáig. :)

(#9641) darvinya válasza Bazsee71 (#9638) üzenetére


darvinya
titán

Generátor hibát csak méréssel lehet kiszűrni.

aginor

Te miről beszélsz?
Milyen sorozat gépi ellenőrtéssel lehet kiszűrni összetett műveletes vizsgálatot.?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9642) aginor válasza darvinya (#9641) üzenetére


aginor
addikt

Én kérek elnézést, téma részemről lezárva.. :W

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9643) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#9621) üzenetére


Bazsee71
őstag

Izzó témában esetleg valaki? Hajlok rá, hogy tegyek egy próbát az Osrammal. :)

(#9644) radi8tor válasza Bazsee71 (#9643) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem Tungsram vált be. Osram nagyon gyorsan kiégett (pár hónap) pedig nem is tuningolt fényerejű volt.

⭐ Stella

(#9645) Sub-ZeRo válasza radi8tor (#9644) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

+1

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9646) wwhy


wwhy
veterán

Egy kis segítséget kérek, valószínűleg leendő Fordosként ;)
2010/2011-es Focus s kiszemelt, Svédországból behozva, valós km, leinformált stb. Jelen állás szerint a jelöltek sorában csak a Focus marad, mert abba még nem rondították bele a kettőstömegű nyomorúságot - egyszerűen nem akarok 3-400e Ft-ot csak erre készenlétben tartani. Kérdésem tehát az (egyelőre), hogy az 1.6 Ti-VCT motor valóban még mentes-e a kettőstömegűtől, illetve szíjas/láncos, milyen gyakran kell a vezérlést cserélni benne? A kiszemelt egy FelxiFluel kombi, 2010, 140e km. Nincs szükségem kombira, de ezek a svédek imádják, és amiből van kombi, ők azt veszik :)

2. ha esetleg jobb árban találok 2010-es, ott van 1.8-as motor, azt szabad venni? szíjas/láncos, milyen gyakran kell a vezérlést cserélni benne?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9647) aero. válasza wwhy (#9646) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

8 év/160e km, szíjas. A kettőstömegű (nincs benne) benzines autónál teljesen alaptalan félelem, feleannyi terhelés se éri őket, lazán elmennek 4-500 ezret, de még akár többet is.

[ Szerkesztve ]

(#9648) Bazsee71 válasza radi8tor (#9644) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi a válaszokat, akkor marad a jó öreg Megalight Ultra 120-as. :)

(#9649) Sethdobaloah válasza wwhy (#9646) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

2009-es focusban most cseréltettem kettőstömegűt, nem volt 200k sem. Azért annyira nem kell parázni tőle.

...csak én vagyok helikopter?

(#9650) TigerCat válasza Sethdobaloah (#9649) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt az alkatrészt mennyi időnként, vagy km-ként kell cserélni?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.