Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Mit erdemes megnezni egy nemetbol behozott, magyar papiros Mondeo Mk3 2.0 benzines kombin (2006)?
Ami kesobb nagyon fajhat, es persze alkualap. Meg amugyis :)
Mi fajhat neki, es mik a jelei? Minden erdekel!
OBD olvaso es Torque progi erhet vmit? (hol van az OBD csatija az autonak)
Ha sikerulne retegvastagsagmerot keritenem: hol es hany mikront kellene mernem?

Mod: mit takar a Ghia felszereltseg?

[ Szerkesztve ]

(#10452) SzlobiG válasza zolikaDB (#10451) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kuplung lehet talán a leginkább zsebbenyúlós tétel ugyanis kettőstömegűvel szerelték.

A ghia magas felszereltségi szintet takar, trend, ambiente alatta van.

(#10453) DeFranco válasza -v- (#10450) üzenetére


DeFranco
nagyúr

been (am) there done (doing) that...

öregszel meg sokat por... netezel ;]

(btw. for real, én is kényszerítem magam, hogy ne zanzásítva olvassak egy kétbekezdéses cikket is, ez környezeti ártalom, most már mindent 30mp-be és 4 mondatba csomagolva tesz közzé mindenki)

(#10454) Goose-T válasza SzlobiG (#10452) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerencsére a benzines nem nyírja a DMF-et, egyébként is relatíve olcsó a Fordokhoz a kettőstömegű lendkerék (bátyám nemrég 160 ezerért vette az MK3 Mondeo 2.0 TDDi-hez a teljes szettet kuplunggal-tárcsával).

A szívósor szokott még problémás lenni ezeknél a kocsiknál.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10455) zolikaDB válasza SzlobiG (#10452) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezek szíjas vagy lancos motorok?

(#10456) Goose-T válasza Land (#10431) üzenetére


Goose-T
veterán

Egy barátom nemrég adta el a 2005-ös Avensisét (1,6 fapad szedán), már arra is sokat kellett költenie, hogy eladás előtt kipofozza. A kipofozás ráadásul műszaki volt, nem esztétikai. A fényszórói mind be voltak mattulva, azokkal nem is foglalkozott. Bezzeg az én 2003-as Focusomon még csillogtak-villogtak a gyári fényszórók, amikor eladtam tavaly.

Egyébként én is így indultam neki tavaly az autóvásárlásnak, hogy veszek max. 2 milláért egy faceliftes benzines Focus MK2 kombit. Sajnos olyan gyatra volt a felhozatal (alig volt például digitklímás), hogy végül egy 2011-es Mondeo MK4 2.0TDCi Titanium kombi lett belőle 3 millióért. Az MK4 Mondeokban legalább alapfelszereltség volt minden, amit elvártam volna a Focusoktól. Nem bántam meg, lassan egy éve megvan, és nagyon szeretem. Eddigi legjobb autóm.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10457) Land válasza Goose-T (#10456) üzenetére


Land
veterán

Most eléggé a Focus felé hajlok.
Nem kell nekünk böszme Avensis harmadszor is. Pláne Pestre. 2 főnek egy 5 ajtós Fóka bőven elég. Ha 5-en megyünk nyaralni, akkor okosan kell pakolni, hátul pedig úgy sem mi szorongunk, hanem a többiek.
Azért 5 évvel fiatalabb autóról beszélünk, mint egy Avensis. Nem mindegy.
Technikailag, tudásban persze nem biztos, hogy lenne érezhető különbség a Focus javára.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#10458) Gergőke88 válasza Land (#10457) üzenetére


Gergőke88
addikt

Arra figyelj Focus esetén, hogy lehetőleg ne alap felszereltség legyen. Trend és tarsaiban vannak idegesítő dolgok. Pl. az ablak és abból is csak a bal első automata.

(#10459) Land válasza Gergőke88 (#10458) üzenetére


Land
veterán

Ghia/Titanium a cél. :)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#10460) SzlobiG válasza Goose-T (#10454) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valóban jobban bírja egy benzinesbe, de ott is el fog romlani egy idő után. Jó pár benyás mondeóba cserélni kellett már olvastam a mondeo fórumon és nem kellett hozzá 300k km. Nyilván használat függő a dolog. Amúgy igen szerencsére nem horror áron van nekem az mk4-be 170k-ból meg volt a luk szett kedvezménnyel.

Zolika: Lánc.

(#10461) szuszinho válasza Goose-T (#10456) üzenetére


szuszinho
őstag

Mennyiért adtad el a 2003-as fókát?

(#10462) bajnokpityu válasza zolikaDB (#10451) üzenetére


bajnokpityu
félisten

90-120között van a gyári vastagság.200-250között van a jó minőségű javítás. kettő között van a lakkjavított. efölött ne mérj, mert az gondolkodásra ad okot.

aránylag öreg a kocsi, ezeken nagyot nem lehet kasználni nepperként, szóval már akár jó is lehet, bár én nem veszek kintről kocsit ha más hozza be. kint se hülyék, jó kocsit nem adja oda olcsón, és alapvetően nyugaton drágább az autó, mint itthon.

évjáratfüggő volt, h éppen mit takar a ghia. fordnál eléggé összeérnek a felszereltésgi szintek, simán lehet, h egy trend jobban felszelet, mint egy ghia, viszont utóbbinak biztosan krómozottak az ablakkeretei, pl. ja és a ghia anno nekünk a forgalmiba is bekerült.

SzlobiG:a fórumokon zömmel importkocsikat vesznek, hogy a hibákkal lehessen foglalkozni :D. olyan ritkán látok ott jó kocsit linkelve, hogy arról mi a vélemény, hogy nemigaz.. és zömmel lesz is baj ezekkel.

TSInél én még egyáltalán senkinél se hallottam, hogy egyáltalán hallott olyan emberről, aki cserélt kettőstömegűt. alacsony fordulaton nagy nyomaték, nagy rázkódás öli meg a kéttömetűt, a benyás finomabban jár,alacosny fordulaton nem nagyon használják, és ott nyomaték sincs.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10463) zolikaDB válasza bajnokpityu (#10462) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm!
Elvikeben nem nepper hozta, hanem vmi német vendégmunkás, de továbbadja.
Sajnos benzines, nem 1.8-as kombikból itthon elég kicsi a kínálat, ez a verda helyben van, úh egy megnézést mindenképp megér.
2006-os, 1.28-ért votl feltéve, de levette. Gondolom, nem véletlen, ennyiért sok telefont nem kapott.

(#10464) bajnokpityu válasza zolikaDB (#10463) üzenetére


bajnokpityu
félisten

saját a rétegmérő?
ha nepper adja a kezedbe, akkor a pisztolyszerűeket át lehet kalibrálni :) a legolcsóbbak ilyen szempontból a legjobbak, oké, nem 222-t mutat, csak 220 pontos, de legalább nem lehet átállítani. Nepper haverjaimnak két műszerük van, egyik vételre, másik eladásra :)

Amire érdemes vigyázni, hogy alura meg műanyagra ne mérj, mert hülyének néznek. Párat érdemes gyakorolni sajáton, mielőtt élesbe lősz.

Önmagában a rétegmérő se mondja meg az állapotot. Én pl simán vettem 140et futott kettőstömetűs dpf-es dieselt, hogy a jobb ajtón, kerékiven 240körül mértem. És jó a kocsi, sokkal jobb, mint azonos árú importok, amiket előtte megnéztem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10465) zolikaDB válasza bajnokpityu (#10464) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem, csak gondoltam, ha sikerül kérne megyet, akkor mennyit is kell mérjek? :)

(#10466) radi8tor válasza bajnokpityu (#10464) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na ezaz, miért lenne baj, ha bele mentek oldalról a parkolóban a kocsiba, emiatt újra kellett fényezni? Szerintem sem lehet döntő a rétegmérő egy ilyen választásnál.

⭐ Stella

(#10467) DeFranco válasza radi8tor (#10466) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mert hamarabb fog rohadni ott. a javított fényezés már nem olyan tartós mint a régi. és akkor még mindig bizonytalan, hogy milyen minőségben javították egyáltalán.

plusz ki dönti el, hogy tényleg csak beletolták a kocsit vagy kapott egy olyat egy jobbkezesben amitől sérült teherviselő/gyűrődő elem is.

(#10468) bajnokpityu válasza radi8tor (#10466) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezért fogalmaztam úgy, ahogy.
ha nem gyári értéket mutat, akkor tovább kell nézni, hogy meddig sérült.

rohadni miért rohadna jobban? ez hülyeség. gitt, meg társainál kiakad a műszer, mi nem erről beszélünk, hanem a finom javításokról.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10469) radi8tor válasza bajnokpityu (#10468) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó, de egy 10 éves autónál nem elvárható hogy gyári fényezése legyen. Azok garázsban tartott gyűjtői darabok lennének. :)

DeFranco: persze van olyan is, de azért írtam, hogy messze menő következtetést nem szabad levonni a fényezés állapotából.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10470) -v- válasza radi8tor (#10469) üzenetére


-v-
addikt

A messzemenő következtetést abból lehet levonni, hogy amihez a pékek hozzányúltak, az nagyon nagy eséllyel szar lett, vagy már sose lesz olyan, mint volt ...

(#10471) bajnokpityu válasza -v- (#10470) üzenetére


bajnokpityu
félisten

pontosan. szakszerű munka esetén pl sose lesz 300um fölött a javitott elemen a festék+lakk.

vagy ha pl az ajtó nem gyári fényű, de már a küszöböké igen, meg az ablak dot száma is gyári, réteg meg pl 240et mutat, azzal semmi gond.

szerelőm aki látott már párezer autót életében, körbejárja, majd 3 perc múlva felsorolja a fényezett elemeket, olyan a szeme. neki műszer se kell hozzá. nepper haverom is felsorolta a fényezett elemeket a kocsimon, amikor megvettem. majd még 3 perc, és: de semmi baj vele, nem lehetett nagy kocc.

azért csak egy szakma ez, mi maximum kapiskáljuk, de simán aknára futhatunk.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10472) -v- válasza bajnokpityu (#10471) üzenetére


-v-
addikt

szakszerű munka

Kérem :F

:DD

(#10473) DeFranco válasza -v- (#10472) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szak"szerű" ;]

(#10474) haxxika


haxxika
senior tag

Sziasztok,
A cég ahol dolgozom most vásárolt egy 2014-es Fiesta Van 1.6TDCi kishaszont. Egyetlen probléma ütötte fel a szemünket, hogy nem akar működni a szivargyújtó töltő. Próbáltam 3 féle töltővel, plusz kicseréltük a biztosítékot is, de nem segített rajta semmi. Multiméterünk nincs, de legközelebb a kimérés jön, hogy van-e egyáltalán feszültség benne. Találkoztatok már hasonlóval?
Előre is köszi a választ.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#10475) pet007 válasza haxxika (#10474) üzenetére


pet007
aktív tag

Szia! Tuti a jo biztositekot csereltetek? R2es rele is gond lehet, erdemes ranezni: [link]

(#10476) haxxika válasza pet007 (#10475) üzenetére


haxxika
senior tag

USB-be bedugtuk a kábelem, ráraktam a telefont, töltötte egyből. Elvileg azt is vezérli igaz?

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#10477) kcsa válasza haxxika (#10474) üzenetére


kcsa
veterán

Ugyanezt pedzegetik itt is.

Biztosíték és leesett kábel hibát is találtak.

(#10478) Goose-T


Goose-T
veterán

Holnaptól kapható lesz a híres akkutöltő a Lidl-ben, ha érdekel valakit.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10479) westcoastog válasza Goose-T (#10478) üzenetére


westcoastog
veterán

Azt hiszem ezt nem kéne kihagyni. :D

(#10480) jupp008


jupp008
senior tag

Kis segítséget, tanácsot szeretnék kérni.
Van egy nemrég vásárolt Mondeom, amihez csak Alu felnin nyári gumi van, szal kell majd téli szettet vennem csak itt van néhány variáció amin gondolkodom.

A gép a következő:
Mondeo / 2013 / MK4 Kombi / 2.0 Benzin - 2015 /55 R16

Amin gondolkodom és nem tudom egyenlőre a választ:
- vegyek csak téli gumit nyári méretben és alufenire fel (eddig ezt tartom ésszerűnek)
- valamilyen váltóméret ... nem tom 205 / 55 R16 ?
- acélfelni + gyári v. váltóméret kombinációja

5leteket előre is köszi

(#10481) bajnokpityu válasza jupp008 (#10480) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hosszabb távon maradj a gyári méreteknél, sztem.
1-2 szezon alatt nyilván semmi baja nem lenne 205el se, de valami oka csak volt, h 215 lett a gyári. fordnak is drágább volt azzal adni, új gumiból meg nincs haszna, szóval nem lehúzásból rakták azt rá.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10482) pet007 válasza jupp008 (#10480) üzenetére


pet007
aktív tag

Ajanlom tire expert progit play aruhazbol!

(#10483) Real_Necro válasza Goose-T (#10478) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lesz kroki emelo meg egy csomo apolo szer, muszerfal torlokendo (matt vagy fenyes), rovareltavolito spray, karpittisztito hab... reggel ott kezdek. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10484) haxxika válasza kcsa (#10477) üzenetére


haxxika
senior tag

Akkor szerintem hétfőn nekiállok szétkapni. Van-e esetleg valami disassembly videó neten, ahol mutatják hogy jutok el eddig a kábelig, úgy hogy nem barmolom szét a fél autót?

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#10485) jupp008 válasza bajnokpityu (#10481) üzenetére


jupp008
senior tag

bajnokpityu & pet007
oks, Köszi !

(#10486) zolikaDB válasza Real_Necro (#10483) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én meg ma este, hátha marad vmi :D
Bakom van, olajcserénél hibátlan! A töltő szintén, immár 4. éve teszi dolgát, nemcsak nálam, hanem családon belül meg ismerősöknél is!

Ez a fagyvédő fólia viszont lehet érdekelne! (még nincs Fordom...)

[ Szerkesztve ]

(#10487) ReSeTer válasza SzlobiG (#10447) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Na most körvonalazódott a hiba mégjobban.

Hagyjuk járni a motort, és 5 perc után elkezd füstölni, és elvileg 3 hengeres hangja lesz.

Porlasztócsúcs?

(#10488) Real_Necro válasza zolikaDB (#10486) üzenetére


Real_Necro
veterán

Már munkahelyen vagyok. Vettem krokiemelőt, 2 kárpittisztító hab sprayt, pumpás rovareltávolítót, meg 2 csomag matt műszerfal törlőkendőt. Töltőből nekem Aldis van, az is szuper. Egyébként Pesti úton a külső Lidlben még volt mindenből. (bár ez inkább a többieknek infó) :B

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10489) radi8tor válasza Real_Necro (#10488) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Töltőt nem vettél? Hogy tudsz nélküle élni? :D

⭐ Stella

(#10490) Real_Necro válasza radi8tor (#10489) üzenetére


Real_Necro
veterán

A Mondeóhoz amúgy sem kell töltő... :P Astrámhoz jó az Aldis. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10491) penge111


penge111
addikt

(#10492) DeFranco válasza Real_Necro (#10490) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem a mondeohoz kell, hanem az akkuhoz ;]

(#10493) DeFranco válasza penge111 (#10491) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#10494) Dorien válasza penge111 (#10491) üzenetére


Dorien
veterán

10 éves új autó. :)
Először meg kéne nézni élőben, hogy milyen.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#10495) Gombinyó válasza penge111 (#10491) üzenetére


Gombinyó
őstag

Csak kérdezem, mert nem tudom... a 048870 óraállás normális? Nem 48870 km-t kellene mutatnia? Régebben mintha azt olvastam volna, hogy a 100.000km + ról visszatekertek kezdődnek 0-val.

(#10496) kcsa válasza Gombinyó (#10495) üzenetére


kcsa
veterán

Szerintem ez ilyen, gyors guglizás után találtam jópár ilyen fotót műszerfalról. Vagy mindenkié visszatekert, igazából ez sem elvetendő gondolat :D

(#10497) -v- válasza penge111 (#10491) üzenetére


-v-
addikt

Vannak ilyenek igen, és ennyiért is szokták őket adni .. nem tudod lealkudni jó eséllyel, mert ezeket is elviszik hamar. Minden meg van adva hozzá, hogy le lehessen ellenőrizni ..

[ Szerkesztve ]

(#10498) Gombinyó válasza kcsa (#10496) üzenetére


Gombinyó
őstag

Akkor még akár igaz is lehet a történet. :)

(#10499) DeFranco válasza -v- (#10497) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és ezek nem kelnek el családon ismerősi körön márkakörön belül???

(#10500) penge111 válasza Gombinyó (#10495) üzenetére


penge111
addikt

Tuti ilyen, én magam egy Matizt hajtok, amit én vettem szalonból. 98000+ kilométer van benne, és ott a nulla szintén elől. Remélem nem vagyok alvajáró és nem tekergettem titokban az órát.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.