Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) bajnokpityu válasza Tsebacsi (#10550) üzenetére


bajnokpityu
félisten

úgy tudom tipus függő.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10552) Tsebacsi válasza bajnokpityu (#10551) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kulcs vagy autó? :DDD

Felhívtam a Ford-ot, leállítja egy idő után az autót, ha már az autón kívül van a kulcs, már érzi. Ez azért megnyugtató, egyben rablásgátló funkció is.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#10553) Gombinyó válasza Tsebacsi (#10552) üzenetére


Gombinyó
őstag

Hát... ezt pont teszteltük a legújabb C maxon. A kocsival 3km-re mentünk a kulcstól és gond nélkül járt a motor. Még egy újraindítás is ment, másodjára már nem indult be...
Így lazán elmehettünk volna vele egy trélerig.

(#10554) kcsa válasza Tsebacsi (#10552) üzenetére


kcsa
veterán

Suzuki simán megy kulcs nélkül is, az első lefulladásig. Csináltam is ilyet, kiszálltam zsebemben a kulccsal, kollégám addig körözött a belvárosban parkolóhelyet keresve, úgy telefonáltam rá, hogy nehogy lefulladjon pirosban :D

(#10555) bajnokpityu válasza Tsebacsi (#10552) üzenetére


bajnokpityu
félisten

úgy tudom, sima kinai rádiójel-továbbítóval átverhetőek ezek a maiak.
egyik készülékkel a kocsi mellett áll, másikkal meg a tulajt kell megközeliteni pár méterre.
már nyilik is, és inditható. és,mivel nála van a jeltovábbító, elég sokáig eleve azt hiszi a kocsi, h bent ül a tulaj. majd még utána se tilt a legtöbb. csomó video van youtube-n.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10556) Tsebacsi válasza bajnokpityu (#10555) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez TC-n volt 1 hete kb. Valóban, de ezt bármelyik autóval megcsinálja, amelyik kulcsnélküli nyitós és/vagy indítós. A Fordos emberke állította, hogy már lényegében autón kívül állva le fog állni a motor egy kis idő után. Majd meglátjuk ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#10557) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Köszönöm mindenkinek a sok segítséget, ezt a Mondeot elengedem.

DeFranco: kicsit félreérthetően fogalmaztam. A jó összképet arra értettem, hogy eleve be metem menni az udvarba a kocsit megnézni. Kívül, belül kb elment egynek. Tehát nem rojtosra szétfingott ülések, meg lógó kasztnielemek. De a többi, amiről beszéltetek, tényleg aggasztó. Aztán vagy tudja a fickó, vagy nem ért hozzá, és azt hiszi, 1.2m-ért neki is megéri, másnak pláne VAAAGY, nem eladó a kocsi valójában. De aki németből ingázik Kelet-Magyarország végébe, az nem tudja, h olaj is kell az autóba???

Akksi: régi gyári Opel 8 évesen nem indult. 5 éve Exide van benne, most új önindítónál is érzem pár hónapja, h nehezen kezd tekerni, de ez csak pár század másodperc. De érzed, h nem az a finom, gyengéd pöcc-röff. Első hidegnél kiderül. Bár akkor van dömping az akkusnál :DDD
Mindenesetre holnap kap egy Lidl-s töltős kúrát.

(#10558) Real_Necro válasza DeFranco (#10545) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lestit is nezted? Nekem az astraban maradt a bikakabel, egyelore nem kap uj akksit.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10559) lajafix válasza zolikaDB (#10524) üzenetére


lajafix
addikt

generátor felújítás, trafó, kuplung, EGR, futómű. ezek is kopnak. ha ezek még gyáriak akkor 400 ezret tegyél félre.

Rock'n Roll

(#10560) zolikaDB válasza Real_Necro (#10558) üzenetére


zolikaDB
veterán

Lesti az mi?

(#10561) Real_Necro válasza zolikaDB (#10560) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lesti

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10562) bajnokpityu válasza Tsebacsi (#10556) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azt nem Tom hogy egy hete volt ott. De egyébként évek óta ismert a dolog. És mivel beenged, indítható, majd utána mehetsz vele valamennyit, kb szabad rablás. Én mindenképp tennék bele komoly védelmet.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10563) Tsebacsi válasza bajnokpityu (#10562) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lesz benne, csak kíváncsi voltam milyen a rendszer, ha pl. kiszállok ajtót nyitni vagy ilyenek, akkor leáll-e. Illetve igen, ha benne ülök és kiszednek, de nálam a kulcs, meddig jut a delikvens.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#10564) frigoo válasza Tsebacsi (#10563) üzenetére


frigoo
aktív tag

Be kell kapcsolni a beállításokba, hogy kulcs nélkül leálljon egy idő után. Ha nincs a kulcs az utastérben, akkor lefulladás esetén nem indítható újra.

(#10565) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Tegnap éjszaka mentem 100km és arra lettem figyelmes hogy a TPMS szenzor jelez.
Guminyomást kúton le checkoltam jó volt, computerben a TPMSst nulláztam vagy mit csináltam talán reset. Most jó!
Ez mi lehetett? Tapasztaltatok ilyet? ( az autóban van 3200km )

(#10566) Tsebacsi válasza frigoo (#10564) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak lefulladáskor? Magától nem áll le teszem azt 5 perc után?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#10567) tomiii. válasza Tsebacsi (#10566) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Az elég balesetveszélyes megoldás szvsz, bár alkalmazzák néhol úgy rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#10568) radi8tor válasza Tsebacsi (#10563) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyen rossz környéken laksz hogy emiatt aggódsz leállítja-e?
Mert az új kocsik alapból leállítják a motort, ha megállsz a lámpánál. Szóval nem oszt vagy szoroz ha te állítod le kézzel kapunyitásig.

⭐ Stella

(#10569) pet007


pet007
aktív tag

Nohat, ma sikerult kicsit szetkapni a ventit, elvileg a venti mukodik, 12v eljut a ventiszablyzoig, es itt kezdodnek gondok, ugyanis 108 fokon se indult venti. Nem tudja valaki, hogy a kis szurkes vezeteken hany voltnak kellene szaladgalnia? Enyem max 1V-ra ment fel. Ventiszabalyzobol kapasbol kettot is probaltam, ezert gyanakszok arra a kis szurke vezetekre..

(#10570) pet007 válasza pet007 (#10569) üzenetére


pet007
aktív tag

Kisebb frissites, sikerult elerni, hogy kis szurkes-lilas arnyalatu kabelen is ottlegyen 12V, igy mar at is megy ventivezerlon, baj csak annyi, hogy minket erintkezore kikuldi a 12V-ot. Ertem ez alatt hogy venti mindket csatija 12Vot kap, gyanitom ezert nem porog... erdekesseg, hogy mindket vezerlovel ezt muveli, lehetseges, hogy mindket vezerlo kuka? Szedett mar valaki szet ilyet? :R

(#10571) Tsebacsi válasza radi8tor (#10568) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Van benne start-stop :K . Amúgy meg nem lakom rossz helyen, itt az egyik legalacsonyabb az autólopási ráta, de az ördög nem alszik, és nem csak 1 kerületben használom. :))

A bele kerülő extrák miatt akarom tudni, hogy mi van az autóban alapból, mit lehet a kulccsal csinálni, stb. Sajnos az ST-line csomaghoz nincs kulcsnélküli bejutás, csak indítás :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#10572) lajafix válasza Tsebacsi (#10571) üzenetére


lajafix
addikt

a lopásokat megrendelésre, nem statisztikára végzik. :) a stat csak utólagos felmérés. :)

Rock'n Roll

(#10573) frigoo válasza Tsebacsi (#10566) üzenetére


frigoo
aktív tag

Szerintem leállítja egy idő után.

(#10574) Tsebacsi válasza lajafix (#10572) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor az enyém ne kelljen má senkinek se, jó! :DDD

(#10573) frigoo: Kb. 1 hónap és élesben kiderül :))

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#10575) molnarpeter válasza Norbika88 (#10534) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hol csinálták, mennyiért? :R

(#10576) Norbika88 válasza molnarpeter (#10575) üzenetére


Norbika88
senior tag

(#10577) DZs


DZs
senior tag

Akkuhalál jelei. Jól szólt, aki azt mondta, hogy a kalciumos akkuk hirtelen véreznek el. Ehhez elég egy éjszaka, esti leállítás után, reggel már nem képes indítani, ami gyakrabban jelentkezik hideg időben. A helyzet az, hogy a végnek vagy van előjele, vagy nincs. Ez a körülmények függvénye.
Ezért az én tanácsom az, hogy a gyárban szerelt első akkut kivéve, egy jó minőségű akku esetén az 5-6. tél előtt csere. Közepes, vagy gyengébb minőségnél pedig még korábban.

(#10578) forintuser


forintuser
őstag

Szaisztok.Beszámoló következik.Elöző nyavajgásaim:[link], [link].

Szóval elmentem haverhoz, olajcsere, fékpofák, és egy szimering cserére voltam hivatalos.Mondtam neki, hogy amíg szerelgeti az autót, szedje le az egr-t, és szépen kipucolom.Cső levesz, egr majdnem vegytiszta.Akkor nézi, hogy két csőböl az elektronikák konkrétan ki vannak szakadva.. :Y Nagy kép.

Műanyag ragasztóval vissza tette, és várom az eredményt.Jön-e hibakód, vagy nem.Mondjuk nekem is lehetett volna annyi eszem, hogy legalább a motorháztetőt felnyitom. :W

Amúgy mi a nevük ezeknek az alkatrészeknek??

[ Szerkesztve ]

Holnapkészítést vállalok.

(#10579) pet007


pet007
aktív tag

Motorventi vezerlojevel volt mar itt valakinek gondja?

(#10580) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Focusomba szeretnék valamilyen Xenon fényszórót. Milyet javasoltok?

(#10581) radi8tor válasza SG3rg0 (#10580) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt tudod, hogy tilos utólag Xenon-t beépíteni?

⭐ Stella

(#10582) SG3rg0 válasza radi8tor (#10581) üzenetére


SG3rg0
őstag

Hát most hogy olvasom..... :U
De az ilyen xeonos izzó is tilos? Bardiba nézegetem.

Én erre gondolok:

OSRAM (OSR66340)
D3S 35W XENARC xenon izzó

[ Szerkesztve ]

(#10583) radi8tor válasza SG3rg0 (#10582) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt hogy akarod bele építeni? Ehhez kell még egy tápforrás is, meg fényszóró csere is szükséges valamint fényszórómosót is kell szerelni be hozzá.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10584) Sub-ZeRo válasza SG3rg0 (#10582) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Felejtős.

Miért nem egy nightbraker lasert raksz bele és akkor egy picit javul a helyzet... :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10585) SzlobiG válasza SG3rg0 (#10582) üzenetére


SzlobiG
félisten

Felejtő, ha gyárilag nem azzal vetted, akkor hagyd, csak kóklerkedès az egész és még tiltott is.

(#10586) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Sziasztok, üdv mindenkinek!

Újdonsült Ford tulajdonosként csatlakozok a topikhoz. Egy Focus MK2-t vettem szombaton. Nem lepődnék meg, ha az előző tulaj itt lenne, olyan srácnak tűnt, aki előfordul PH-s körökben. :)

(#10587) radi8tor válasza Lomha 8V (#10586) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Grat, jól néz ki. :C

⭐ Stella

(#10588) bull84ghia válasza radi8tor (#10581) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nem tilos. Csak nem éri meg. Mert sok cucc kell hozzá. Megfelelő lámpa(gyári xenon lámpa), fényszóró mosó, érzékelő a hátsó futóműhöz és programozás. Én mk1-nél anno elkezdtem de fel is adtam.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#10589) Lomha 8V válasza radi8tor (#10587) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Köszi! :) Van pár apró hiba, de semmiségek. Maradjon is így. :K

(#10590) radi8tor válasza bull84ghia (#10588) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hátsó futóműhöz milyen érzékelő kell?

⭐ Stella

(#10591) bull84ghia válasza radi8tor (#10590) üzenetére


bull84ghia
őstag

Magasság állító. Mivel a xenonos autókban nincs kézi csak automata állító.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#10592) bajnokpityu válasza radi8tor (#10590) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sztem elsőhöz kell, mert a hátsó nem mozog annyira nagy mértékben, mint az első.

oktávon is úgy volt, hogy spec első lengőkar,érzékelő,magasságvezérlő elektronika,lámpatest, benne gyújtóelektronika,mosó.. fél autó ára.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10593) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Én úgy tudom,elől is és hátul is van,így állítja a lámpát.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#10594) Goose-T válasza Lomha 8V (#10586) üzenetére


Goose-T
veterán

Szíp ótó! Szeretem a fehéret, az én első kocsim is fehér színű volt 13 éve.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10595) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Csak mk1-ről tudok nyilatkozni, ott csak hátul van. Gondolom minnél újabb az autó annál bonyolultabb.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#10596) Gombinyó válasza Lomha 8V (#10586) üzenetére


Gombinyó
őstag

Szép :) kép alapján úgy tűnik volt gazdája.

Dízel vagy benzin?

(#10597) haxxika válasza kcsa (#10477) üzenetére


haxxika
senior tag

Le volt esve a csatlakozó....

Ma voltam váltózárat beszereltetni, megkértem a srácot, ha már úgyis lebontja az egészet nézzen már rá. Valóban a kábel esett le. Utána teszteltük, működik. Ebből is tanultunk.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#10598) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

(#10594) Goose-T: Köszi! Én nagyon szeretem a fehér autókat, de még sosem volt, szóval most már ideje volt. :)

(#10596) Gombinyó: Köszi! 1.6-os, benzines, Ti-VCT motoros.

(#10599) kcsa válasza haxxika (#10597) üzenetére


kcsa
veterán

Mondjuk ez is milyen már, hogy lepotyog a kábel... Mindegy, tudjuk hogy van ilyen is.

(#10600) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Megadta magát az önindítóm, holnap viszem szerelőhöz. (mk1, 1.4 benzin)

Árban mire számítsak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.