Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) kcsa válasza Real_Necro (#10950) üzenetére


kcsa
veterán

Ezt passzolom, de kipróbálom ma.

(#10952) ReFleXx válasza bajnokpityu (#10940) üzenetére


ReFleXx
addikt

mi van ha kipattintod az OBD csatit a muszerfalbol es mogotte dugod ra a kutyut? igy ratudod hajtani a fedelet.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10953) bajnokpityu válasza ReFleXx (#10952) üzenetére


bajnokpityu
félisten

3-4mm lóg be a fedél nem látható belső éléből. sokkal hamarabb levágnám azt a peremet, mint magát csatit kiberhelném. Bár annyiból igazad van, hogy akkor egyúttal a lopást is jelentősen megnehezíteném.

rezgőgépet akarok venni majd black fridayen venni, azzal kvázi gyári minőségűre meg tudnám csinálni a vágást. Egyébként a vágandó perem belül van, egyáltalán nem látszik, ez csak a magam megnyugtatása, hogy a nem látszó hely is szépen meg van oldva.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10954) ReFleXx


ReFleXx
addikt

multkor a motorhazetot felemelve tapasztaltam, hogy jobb oldalt a szelvedo oldalan par helyen ki volt pattanva meg egy muanyag bolha is ki volt pattanva es igy elallt motorterszigetelo filc. emiatt kicsit megszaggata azt a reszet valszeg a menetszel. gondoltam ra hogy valami ragszalaggal megerositem azt a reszt, hogy ne rojtosodjon szet jobban. tudnatok ajanlani ehhez valami ragasztoszalagot? vagy milyen ragasztoszalagot keressek ami bírna a hideget/meleget a motorterbe?

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10955) kcsa válasza ReFleXx (#10954) üzenetére


kcsa
veterán

Ha szét van szaggatva az inkább valami négylábú volt szvsz :) szokták enni...

(#10956) ReFleXx válasza kcsa (#10955) üzenetére


ReFleXx
addikt

nem tunt olyannak, de majd hetvegen lebontom es megnezem belül mizu, kivulrol semmi nem latszik

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10957) szilchi


szilchi
őstag

Szép estét.Sok más gond mellett van egy olyan problémám is a Focus-al,hogy nem megy a rendszámtábla világítás.Múltkor a szervizben azt mondták,annyira össze van rohadva az egész hogy nem tudják (vagy akarják...) szétszedni/javítani.Kérdésem az lenne,hogy ezt mennyire neheztelik a rendőrök?Meg az,hogy van egy fél méteres led szalag-darabom.Az is 12V-os.Ha abból vágnék le és bekötném az elektromos hálózatba?Vagy keressek egy normális autó villamossági szerelőt és ő talán megcsinálja?

Most még szervizben van az autó,még nem tudni mikor lesz cserélve a kuplung.Annyi munkájuk van,még sztem rá sem néztek.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#10958) molnarpeter válasza bajnokpityu (#10953) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link]?

szilchi: LED nagyobb baj lesz, mint a kiégett izzó... Próbáld végig izzótól biztosítékig.

[ Szerkesztve ]

(#10960) pet007 válasza molnarpeter (#10958) üzenetére


pet007
aktív tag

Ebbol szerintem rendelek egyet jovo heten, engem is zavar kicsit, hogy folyamat leveri sipcsontom az a franya muanyag ahogy ki-be szallok amikor hadznalom odb-t...

(#10961) Sethdobaloah válasza szilchi (#10957) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

fél éve úgy járok, hogy csak az egyik fele ég. (1x már kicseréltem mindkét foglalatot, most már nincs kedvem)
De tekintve, hogy azokat se szedik ki a forgalomból, akik a csillagos eget világítják az út helyett, alig hinném hogy valaha bárkit is megállítanának emiatt.

...csak én vagyok helikopter?

(#10962) ReFleXx válasza szilchi (#10957) üzenetére


ReFleXx
addikt

Az a rendszamtabla lampa reohadas focus/ ford betegseg
nekem ilyesmi LED-es van , ezzel annyi baj van csak hogy baromi eros. en 2 csik ledsort a 3bol letakartam fekete szigszalaggal, igy patent a fenyereje, nem rohad, szep.
egy eve muxik lassan.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10963) molnarpeter válasza ReFleXx (#10962) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Műszakin, illetve igazoltatásnál szólhatnak a LED miatt. (Nekünk épp csak egyik tolató izzó helyett a kettő közül bent maradt a LED, ki kellett cserélni műszaki miatt.)

(#10964) SzlobiG válasza ReFleXx (#10962) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem is ilyen van és tényleg rohadt erős, én lefestettem két csíkot így viszont már jó.

(#10965) ReFleXx válasza molnarpeter (#10963) üzenetére


ReFleXx
addikt

mert gondolom feltünő volt hogy eltér a színhőmérséklet / fényerő :DDD
ez teljesen gyárinak néz ki a modosítás után fényerőben, a gyári izzók szétsütik a foglalatot ami a vezeteken lóg, ez meg semmi hőt nem termel...

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10966) szilchi


szilchi
őstag

Köszönöm a válaszokat :R .Akkor lehet egyenlőre marad így,aztán ha találok egy normális autóvillamossági szakembert,akkor megcsináltatom.

Mifelénk egyik munkatársamat már megállította a rendőr,mert csak a fél rendszámtábla világítás égett :DDD .

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#10967) ReFleXx válasza szilchi (#10966) üzenetére


ReFleXx
addikt

engem fel eve allitott meg rendor, gyors szonda ami negativ azt helo
elotte meg kb evekig meg sem allitottak, pedig nem vagyok hetvegi autos.

mas, felkerultek ma a teli gumik, utanna mentem is egy 120km-es etapot, de 120korul fekezve razogat a kormany.... kesobb vissza a gumishoz, bal1 belseje kert 15g ólmot...pedig par oraval elotte elvileg centirozva volt. ujabb tesztkör alatt jonak tünt, koppkopp.
az a par gramm mennyit szamit.

btw kerekcsere+centir 6k volt, ugyanez tavasszal mintha 4k alatt lett volna valamivel emlekeim szerint :Y
lehet kövi lidl/aldi akcio alkalmaval beujitok egy krokodil emelot, asszem ott olcso volt, aztan magam cserelem.
centir meg max akkor ha valami nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10968) Sub-ZeRo válasza ReFleXx (#10967) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az én gumisom is 6 ezret kért, szerintem korrekt ár. Persze, mikor levette a téli papucsokat, a nyárit centírozta, felrakta és az acél felnikről a kuka gumit leszedte, majd most a téli új gumikat felrakta az acélra és a nyárikat levette most kérte a pénzt.

centir meg max akkor ha valami nem stimmel.

Nekem eddig minden nyári szezonos felnit kellett centírozni... Amúgy 10 ezer kilométerenként kellene centírozni... Nekem legalább is ez így van, mert simán újra kellett centírozni... Meg jövőre is el fogom vinni.
Szerintem 6k per szezon, vagyis 12k és tudod, hogy jók a felnik, nem ütik szét a futóművet meg stb., nem sok pénz...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10969) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Jól látom, hogy a DashCommand program androidra ingyenes, ios-re meg fizetős?

Be szeretném ma rendelni az OBDII kütyüt, csak ha ios-re semmi ingyenes nincs, akkor lehet nem sok értelme van a wifisnek. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10970) Mikulásbá válasza Real_Necro (#10969) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én a Torque Pro (OBD 2 & Car)-t használtam,szerintem jobb.

(#10971) Real_Necro válasza Mikulásbá (#10970) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az létezik iOS-re?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10972) Mikulásbá válasza Real_Necro (#10971) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Passz csak androidos cuccom volt. :B

(#10973) mepet


mepet
addikt

Sziasztok,

Sokat agyaltam a kérdésen, végül arra jutottam, hogy a kis fiestát egy kis fiestára cserélném.
Az a terv, hogy a héten megyek megnézem ezt a verdát, esetleg látta már valaki élőben? Fiesta st2 Miskolc. Elég rég óta fent van a hirdetés és igen nagy dumás az eladó, állítólag ő maga hozta Németországból.
Illetve van rajta tuning kipufogó is, ahhoz milyen papírok kellenek, h ne büntethessen a rendőr?

[ Szerkesztve ]

(#10974) troll81 válasza mepet (#10973) üzenetére


troll81
addikt

Szia ha Nemet Auto akkor AZ osszes mindenrol Lenni Kell papirnak Ami a Nemet tulajdoni Lappalie egyutt hozzad Kell keruljon.nekem is be Van Minden irva a fotgalmiba.otthon nem tudom hogy Van.

(#10975) pet007 válasza Mikulásbá (#10970) üzenetére


pet007
aktív tag

Hibakod kiolvasasra ForScan a legjobb, talalt nalam olyan hibakodot amit torque pro nem..

(#10976) kcsa válasza pet007 (#10975) üzenetére


kcsa
veterán

Így van, Forscan sokmindenre jó, még akkor is, ha fizetős :) (én mondjuk megvettem... )

(#10977) pet007 válasza kcsa (#10976) üzenetére


pet007
aktív tag

Igen, en is megvettem, nem is draga, es van iphonera is (bar en csak androiddal teszteltem eddig.)

(#10978) Real_Necro válasza pet007 (#10977) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ahogy látom wifivel is mennie kellene. Akkor nem lenne gond, ha pl iOS-re nem jön be, összehangolnám androiddal.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10979) pet007 válasza Real_Necro (#10978) üzenetére


pet007
aktív tag

Nalam bt-s vevo van, azzal mukodik rendesen, bar lassabban csatlakozik mint tourqepro. Fordhoz-mazdahoz a legjobb.

(#10980) Pardise válasza pet007 (#10975) üzenetére


Pardise
senior tag

Az OBDII-be dugható hibakódolvasók mennyire jók? Van olyan jó, mint a szervízekben alkalmazott eljárás? Esetleg linkelnétek egyet?

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#10981) Real_Necro válasza pet007 (#10979) üzenetére


Real_Necro
veterán

Bevállaltam, megrendeltem a wifist innen: [link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10982) pet007 válasza Pardise (#10980) üzenetére


pet007
aktív tag

En pl ilyet vettem: [link]ebay . Forscannal kiolvas es torol (remelem) minden hibakodot, hogy szervizes jobb-e, azt nem tudom, itt azt eleg dragan merik..

(#10983) DeFranco


DeFranco
nagyúr

a wiki azt írja, hogy az mk1 fóka 1,7m széles. ez tükrök nélkül/behajtott tükrökkel értendő?

(#10984) pet007 válasza Real_Necro (#10981) üzenetére


pet007
aktív tag

Majd irhatnal par szot rola ha megjott! :R

(#10985) Poultier válasza DeFranco (#10983) üzenetére


Poultier
tag

A két kerék külső pereme közötti távolság lesz az szerintem. A tükrök szélei között ha jól rémlik majd' 2 méter van.

(#10986) pet007 válasza DeFranco (#10983) üzenetére


pet007
aktív tag

Google:

(#10987) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

Sziasztok

Elkezdtem nézegetni Mk2 focusokat, leginkább mobile.de-n. feltűnt, hogy még a 2007-2008-as évjáratok 120-150e km-el, tempomattal is csak 4-4300 euróba kerülnek. Hol a turpisság? Ezek szinte kivétel nélkül 1.6 TDCI 109LE. Azért olcsó, mert drága a fenntartása, sűrűn megfekszik a technika?

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#10988) Gombinyó válasza RocknRoller (#10987) üzenetére


Gombinyó
őstag

Egy 10 éves dízel lehet drága, igen. A DPF csak hab a tortán :) plusz a németek ha jól tudom tiltják ki a városokból ezeket az autókat.

(#10989) troll81 válasza Gombinyó (#10988) üzenetére


troll81
addikt

Igen Jol tudod lassan a Minimum szint Euro 5 a varosokban.a bevezetesek tervezetben vannak.

(#10990) RocknRoller válasza Gombinyó (#10988) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

Köszi. 1.6 Ti VCT ami még szimpatikus. Pár HSZ-el fentebb egy kolléga akinek ilyen van SIDA motorkoddal írta, hogy neki csattog a motor, amire a szervíz azt mondta, hogy ez ilyen és hogy normális. Ez nekem gáznak hangzik.

A H motorkódú verzió is csinálja ezt?

Február március körül van tervben egy autó vétel, a fóka azért jött képbe, mert baromi jó a futóműve és vezetési élménye . De ilyen gyerekbetegsegekkel lehet inkább átgondolom.

[ Szerkesztve ]

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#10991) SzlobiG válasza troll81 (#10989) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez miatt lesznek ezek jó vételek, mert megy le az áruk. :K

Mi most cseréltük le az 1.4 hdi-t 1,6hdi-re 110 lovas fap nélküli.

(#10992) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Ford focus 2005 mk2 GHIA autónál hol van az első vonószem helye? Nekem nincs ilyen kupak sehol, csak egy ködlámpa azon a tájon, de a felső burkolat alatt nincs semmi (már amennyire alá tudtam nézni), és még azt se lehet leszedni, mert már húzza az egész lökhárítót úgy odavan pattintva.

(#10993) Mikulásbá válasza ReSeTer (#10992) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azt kell lepattintani!

(#10994) radi8tor válasza ReSeTer (#10992) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha USA-ból behozott kocsid van, akkor simán lehet hogy nincs helye a vontató szemnek. :(

Ja akkor rossz képet találtam. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10995) ReSeTer válasza Mikulásbá (#10993) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ja ott kerestem én is, csak nem láttam eléggé alá. Csavarhúzóval lefeszítettem az egészet, úgy voltam vele, hogy úgyis hulladék az autó, ezen már ne múljon. :D

Köszönöm.

Egyébként hallottatok már olyanról, hogy belenyúltak az ECU-ba úgy, hogy ne dobjon hibakódot? Egyáltalán lehetséges ez?

[ Szerkesztve ]

(#10996) kcsa válasza ReSeTer (#10995) üzenetére


kcsa
veterán

Ha törlöd a hibakódokat, van hogy egy darabig nem jönnek vissza, közben eladható az autó. Kedves szokás, hogy törne le a kezük.

Ahogy a csekkendzsin lámpa kiiktatása is.

De ecu mókolást nem igazán hiszem.

(#10997) radi8tor válasza ReSeTer (#10995) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kizárt, hogy egy ilyen alapfunkciót ki lehetne iktatni.

⭐ Stella

(#10998) Giot


Giot
addikt

Sziasztok!
Jövőre tervezek autocserét swift2-ről. Mk2 Focuson gondolkodok (illetve ez lenne az egyik ami szimpatikus) Ismerősi körben lenne egy 2005-ös kombi 1.6 változó szelepvezérlésű (ti vct) elgázosítva. 90e km-rel.
Mennyire jó ez a blokk, illetve mennyire gázos hogy gázos? :)
Úgy alapjáraton jókat olvastam, hallottam a focusról. Itt is jó véleménnyel vagytok róla?
Vagy azért vannak komolyabb betegségek?

Köszi!

(#10999) Gombinyó válasza Giot (#10998) üzenetére


Gombinyó
őstag

Csak nekem fura hogy évi 7500km futásra gázosították? :) vagy lemaradt a 90e km elől egy hármas?
Egyébként nem rossz a motor. A kasztni szeret rohadni az ajtók alján, küszöbökön, sárvédő íveknél. Meg nekem a klíma eresztett a hűtőnél meg a kompresszor is szar volt (erre ráment majdnem 2 kiló). Ezeket leszámítva nem volt vele gondom 220e km-el. Ha valóban 90 van benne (ők az első gazdái?) és évente megkapta az olajcserét akkor nem szabad otthagyni.

(#11000) DeFranco válasza pet007 (#10986) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sokat kerestem ilyen ábrát, de ezt pont nem találtam meg, köszi szépen.

akkor egy 230 széles garázs nagyjából esélytelen akárhogyan is van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.