Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) SzlobiG válasza zolikaDB (#10050) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nincs szerintem.

(#10052) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!
10w40 olaj leengedése után használhatok a gyárilag elő írt ford 5w30at? (focus 2003 1.4 benzin 46k km.)
Vaalamint érdemes ilyen hidrotőke tisztítót használni olajcsere előtt?

(#10053) kcsa válasza Norbika88 (#10052) üzenetére


kcsa
veterán

Nyugodtan használhatod az olajat.
Tisztítóadalékok viszont kétélű fegyverek: lehet hogy leold egyes szennyeződéseket, de ez okozhat olajjáratokban elzáródást, vagy peches esetben nagyobb kopást okozhat egy leoldódott dzsuva, mint amennyi előnyt nyertél vele. Ha nincs hiba, nincs mit javítani :)

(#10054) Norbika88 válasza kcsa (#10053) üzenetére


Norbika88
senior tag

Köszi :R
Egyébként nem értem miért 10w40et kapott, elvileg kopott öreg motoroknak adnak a gyárinál vastgabb olajat.

(#10055) kcsa válasza Norbika88 (#10054) üzenetére


kcsa
veterán

Me' óccsó' azé' szoktak beleönteni ilyet.

Nem számottevően vastagabb egyébként, de az alacsonyabb hidegoldali viszkozitás mindenképpen előnye a gyári olajnak.

(#10056) Norbika88 válasza kcsa (#10055) üzenetére


Norbika88
senior tag

Igen azért is szeretnék gyárira váltani.
Még lehet egy gyujtótrafót is cseréltetnem kell.
Ilyen a téli hideg indításom, és tavaly óta nem foglalkoztam vele, winter is coming :D

[ Szerkesztve ]

(#10057) ReFleXx válasza Norbika88 (#10052) üzenetére


ReFleXx
addikt

Nem önteném bele azt a hidrotőke tisztítót, pláne hogy egy darab hidrotőke nincs a motorban.
5w30-at hasznalj csak, 10w40-et a zsigulikba raktak :D, a fogyid is javul 5w30-al plane ha az előírt FE (fuel economy) olajat teszed bele. 1-2 ezer kmenkent nezd hogy eszi-e az 5w30-at.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10058) AMD Power válasza DeFranco (#10037) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyjabol igen. Semmi extra. Nalam szigoruan vagy 1 evvagy 10e km.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10059) Dorien válasza Norbika88 (#10052) üzenetére


Dorien
veterán

Motortisztítót esetleg vehetsz, de csak akkor van igazán értelme, ha ismeretlen, hogy az előző olajcserét mikor végezték. 15 perc alapjárat vagy 15 km menet kell neki az olajcsere előtt. Ha nálad volt az előző olajcsere és nem dőlt a motorból az olajsár, akkor szerintem felesleges.

Olajból én Mannol OEM Ford / Volvo 5w30-at szoktam, nagy mennyiség esetén <1000Ft / l és tudja a Ford előírást.

Az a téli indítás annyira nem vészes - a trafó csere előtt azért gyertyákat és gyújtókábelt cserélj csak, azok kisebb tételek. Meg persze az akksi se a gyári 14 éves Motorcraft legyen. :) Tényleg 46e km van a kocsiban? Elég hihetetlen... Én most érem el a 300e km-t egy hasonló 1.4 Focussal.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#10060) Pardise válasza darvinya (#9931) üzenetére


Pardise
senior tag

Előbb hívtak a Fordbol. Semmi baja a Kocsimnak. Se a számítógép nem mutatott semmit meg ők sem találtak semmit. Futóművet is átneztek.

Your car, your life ;)

(#10061) SG3rg0 válasza Pardise (#10060) üzenetére


SG3rg0
őstag

Akkor mi volt amit hallottál? Adtak valamilyen magyarázatot? :U

(#10062) ReFleXx


ReFleXx
addikt

olyan nincs hogy valami gebasz ne legyen mikor szerelohoz megyek :D :C
ma fektarcsat csereltettem es a szerelo leejtette az egyiket, felig a labara felig a padlora, gg

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10063) Sub-ZeRo válasza ReFleXx (#10062) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Virtuális pacsi neki! :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10064) Pardise válasza SG3rg0 (#10061) üzenetére


Pardise
senior tag

Persze. Mindent részletesen elmagyaráztak, de mivel nem értek a dolgokhoz, így nem jegyeztem meg. A kopogásra azt mondták, hogy átnézték a futóművet meg a többit és semmit nem találtak. A nyomom a gázt és nem megy a kocsi, erre azt mondták, hogy a változó szelepvezérlés miatt van, meg a károsanyag kibocsátást kötötte ide meg a lendereket, hogy akkor vordul át meg mit tudom én. A durrogásra is hasonlót mondott, hogy semmit nem találtak. A számítógép sem mutatott semmi hibát. A legfejlettem elektromos rendszer van a kocsiban, ami a legkisebb hibát is kimutatja, szóval ha bármi lenne kimutatná a számítógép, stb.stb. 1-1,5 órát modntak, hogy kész lesz, 1,5 óra múlva hívtak is, hogy kész a kocsi. Szóval szerintem respect nekik. Mindent elmagyaráztak, de tényleg, az más tészta, hogy nem értek a dolgokhoz.

Your car, your life ;)

(#10065) ReFleXx válasza Sub-ZeRo (#10063) üzenetére


ReFleXx
addikt

ha ütni fog a tárcsa azzal fogom arcon pacsizni :C
annyira sajnalom hogy nincs egy közeli ismerős/ családtag aki autoszerelő az ilyen egyszerübb dolgokat (fékcsere/olajcsere/stb) vele megcsinalnam. szerelgetni szeretek, de magam nem állnék ilyeneknek neki.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10066) Norbika88 válasza Dorien (#10059) üzenetére


Norbika88
senior tag

Tavaly agusztusban vettem egy mamától, elvileg valós a km állás. Az aksi még a gyári volt benne :D Exide aksit kapott. Gyertyák, vezérműszíj, görgők, hosszbordás szíj cserélve lett egyből.
De lehet azt a hosszbordás szíjjat indén lecseréltetem másik márkára, mert inditsnál nyikorog. Hideg időben elég sokáig meg van az hogy kanyarodás közben is nyikorog.

(#10067) ReFleXx válasza Norbika88 (#10066) üzenetére


ReFleXx
addikt

nem feltetlen a szij a hibas, plane ha uj, nezd meg hogy nem-e tul laza vagy tul feszes, de lehet hogy valamelyik görgő/tárcsa szorul es emiatt nyikorog

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10068) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Na, már kétszer kitisztították a klímát és a szellőzést, valamit levegővel is kifújtak, de bekapcsolt klímával továbbra sincs tócsa az autó alatt, illetve borzalmas, orrfacsaró, savanyú bűz van jelen szinte folyamatosan. Ötlet?

Egyébként jövő héten megint viszem, de nem ártana tudom, mire figyeljek oda, hogy megszűnjön a hiba.

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10069) kcsa válasza TigerCat (#10068) üzenetére


kcsa
veterán

Másik szerviz ;]

(#10070) TigerCat válasza kcsa (#10069) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Eddig elégedett voltam velük, most sem hinném hogy szándékos lenne, talán csak nem gondoltak valamire. De igen, ha nem oldják meg garanciában, viszem vissza oda, ahol egy hónapja vettem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10071) Real_Necro válasza TigerCat (#10068) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szőnyegeknél nincsen vizesedés a kocsiban? Valahova gondolom csak elfolyik az a víz...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10072) TigerCat válasza Real_Necro (#10071) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem, semmi. Minden tök száraz. Csak büdös van.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10073) Norbika88 válasza ReFleXx (#10067) üzenetére


Norbika88
senior tag

Strecs szíj (vagy hogy irjak) tehat akkor feszessége adott. Ha befújom ilyen csoda nyikorgás gatlp sprayvel akkor 1-2napig el van.

(#10074) ReFleXx válasza Norbika88 (#10073) üzenetére


ReFleXx
addikt

milyen márkájú szíj került be?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10075) Norbika88 válasza ReFleXx (#10074) üzenetére


Norbika88
senior tag

Micro V-Horizon, nekem semmit nem mond.

(#10076) gxyb


gxyb
aktív tag

Sziasztok!
Focus 2 1,6 tdci 90 le kombiba szeretnék utólag gyári tolatóradart barkácsolni ha megoldható.
A hátsó lökösöm cserés lett, tolatóradarost találtam, benne van mind a négy érzékelő.
Mi kell hozzá? Vezérődobozka, kábelköteg? Megoldható utólag?
Akinek van ilyen eladó még lehetőleg beszerelve írjon, aki csak segíteni tud az is :)
Köszönöm!

(#10077) ReFleXx válasza Norbika88 (#10075) üzenetére


ReFleXx
addikt

azt a gates gyártja, az egy jo márka

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10078) bull84ghia válasza gxyb (#10076) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ha szerencséd van akkor be is van kábelezve akkor csak engedélyezni kell a kompiban. Ha nincs akkor kábelköteg is kell hozzá.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#10079) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

2.0 dízel Mondeoba 6 liter Castrol Mahle olajszűrővel = 18k. Sok vagy kevés?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10080) aero. válasza Real_Necro (#10079) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Melyik motorkod es milyen olaj?

(#10081) Real_Necro válasza aero. (#10080) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hm... tényleg kicsit kevés infót adtam meg... :B

MKIV 2011 FL utáni 140LE (DW10 ha jól emlékszem)

Az olaj pontos típusa most nincs előttem, a Castrol Edge típusára emlékszem.

Szerk.: Lehet Magnatec, ennek utána kell kérdeznem :B

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10082) aero. válasza Real_Necro (#10081) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Magnatec 5w-30 A5 lesz az. Legjobb esetben is 16k a felállás, ha megbízol a helyben, ami 18ért adja, esetleg lokál, akkor teljesen jó.

(#10083) Real_Necro válasza aero. (#10082) üzenetére


Real_Necro
veterán

Érdekes módon elvileg "nagyker ár"... ezért is kérdeztem rá, mert nekem így furcsa volt. Ennyiből lesz most az olajcserém, ami már esedékes, 11k-nál tartok az előző csere óta. Csak olaj meg olajszűrő, mivel kb 15-18k-t megyek évente így minden második cserénél megy a teljes szett.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10084) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak!
MK3 Mondeonál mitől függ, hogy az ajtók oldalán van-e díszcsík vagy sem? Évjárat?

(#10085) mtade válasza zolikaDB (#10084) üzenetére


mtade
aktív tag

2006 februári gyártás az enyém, nekem nincs. :)

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#10086) kcsa válasza zolikaDB (#10084) üzenetére


kcsa
veterán

Facelift után nincs.

(#10087) SzlobiG válasza Real_Necro (#10081) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az Edge nem lesz jó, mert nem tudja a Ford előírását. Magnatec 5W30 A5 ilyet keress, de már lehet csak Start Stopos verziót találsz az is jó.

(#10088) zolikaDB válasza kcsa (#10086) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom!

(#10089) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Hi!

Vettem egy mk2-es focus-t, és nem tudom hogy mi a rádió kódja, nincs benne a könyvében, ráadásul nem is tudom, hogy egyáltalán hol kellene lennie.

Olvastam, hogy valami nyomógomb kombinációval a serial numbert kiírja, majd azt valami online generátorba kell beleírni. Működnek az ilyen oldalak?

Vagy mi ennek a hivatalos útja? És pénzbe kerül?

6000 cd a típus.

(#10090) Gombinyó válasza ReSeTer (#10089) üzenetére


Gombinyó
őstag

[link]

A sorozatszám pedig a rádión van. Arról még nem hallottam, hogy kombinációval ki lehetne íratni.

Keresőszó: rádió kód, feloldó kód

[ Módosította: radi8tor ]

(#10091) Sethdobaloah válasza ReSeTer (#10089) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Nálam ez működik:
1: bekapcsolod a rádiót, hogy szóljon valami
2: lenyomod a 6-ost, és miközben nyomva tartod lenyomod az egyest is
3: lenyomva tartod ezt a 2 gombot amíg új info meg nem jelenik a képernyőn
4: elengedhetsz mindent, és előbb utóbb kiírja a serialt is.

Az előttem lévő hozzászólásban lévő linkről meg megtudható a kód a serial alapján.
Ne ess kétségbe ha nem sikerül, kb 5 perc kiszedni a rádiót, csak torx kulcs kell hozzá.

...csak én vagyok helikopter?

(#10092) radi8tor válasza ReSeTer (#10089) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy kék műanyagkártyán található a kód. Ha nem kaptál ilyen kártyát, akkor elkutyulta az előző tulaj.

⭐ Stella

(#10093) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Kombi MK1 Focuson megérett a téli gumi garnitúra a cserére. Mielőtt konkrét típust választanék a fő kérdés: milyen méretet javasoltok? Nem értek a témához. A téli 15-ös lemezfelniken van. Eleddig 185/65 R 15 volt rajta. Kézikönyv szerint 195/60 R 15 az ajánlott 15 esetében. A nyári ilyen is. Téliből is ezt válasszam? Nem tudom milyen megfontolásból volt eddig ettől eltérő a téli, főleg, hogy ez talán nem is váltóméret.

Felhasználás, ha számít: 90% autópálya/autóút. Fő szempont nyilván a biztonság.

(#10094) kcsa válasza albiosz (#10093) üzenetére


kcsa
veterán

Azért volt rajta az, mert olcsóbb az a méret. Biztos jó tulaja volt...

Természetesen a gyári méret ajánlott :)

(#10095) ReSeTer válasza Gombinyó (#10090) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Köszönöm, meg a többieknek is, kipróbálom mindkét módszert.

[ Szerkesztve ]

(#10096) radi8tor válasza albiosz (#10093) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Télinél van egy olyan javaslat, hogy a keskenyebb jobb. De az az 1 centi nem oszt vagy szoroz.
Nekem pl ugyanolyan méret a téli és nyári. (185/65 R14)

⭐ Stella

(#10097) Norbika88


Norbika88
senior tag

MK1 fókán próbálta már valki ezt a télit?
Kormoran Snowpro B2 váltanám le vele.

[ Szerkesztve ]

(#10098) kcsa válasza Norbika88 (#10097) üzenetére


kcsa
veterán

Nem konkrétan Fóka, de: öreg óccsóguminál csak jobb lehet egy új A brand terméke. Ha esetleg olcsót keresel, a Kormorannál jobb a Barum, viszont pl. Kléber borzalmas volt.

(#10099) Norbika88 válasza kcsa (#10098) üzenetére


Norbika88
senior tag

Mindenképen premiumot keresek mert itt ahol lakok elég fos szokott lenni télen az út. És eztvaz ug9 agyon dicsérték mashol.

(#10100) radi8tor válasza Norbika88 (#10099) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha prémium, akkor mindenképpen UG9. :K
Nekem is ugyanilyen van. Egy Bridgestone Blizzak LM20-at váltott.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.