Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) DeFranco válasza pet007 (#10248) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nincs más a piacon, van egy nagy rés, amit nem töltöttek be a használt autók a válság miatt. ha meg nincs 2+ milliód autóra vagy nem szánsz rá akkor ha kell venni valamit akkor ezt találod, és kénytelen kelletlen de kifizeted.

ha lenne egy rakat '08-10-es autó amire le lehetne cserélni a '05-'07-eseket akkor hamarabb lenne eladási kedv a '00-'04-es kocsikra is, így meg mindenki ül rajta mert nincs más

[vilike]: ezért téma amit beszéltünk, mert ára van, és lehet fenn kellene ezt az állapotot tartani

(#10252) radi8tor válasza -v- (#10250) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kivéve, ha már rohadnak.

⭐ Stella

(#10253) Erdei88 válasza ReFleXx (#10245) üzenetére


Erdei88
veterán

Volt javítva, mert elkezdett rozsdásodni a küszöbnél. Nagyon szépen megcsinálták
Mindennapi használatból eredő sérülések vannak rajta, azért mégiscsak 17 éves

(#10254) lajafix válasza DeFranco (#10251) üzenetére


lajafix
addikt

+ kidurrant a dízellufi, ma már mindenki jogosan retteg a használt modern dízelektől. (és a modern benzinesek még csak most öregszenek 7 éves korba...)

Rock'n Roll

(#10255) bajnokpityu válasza Erdei88 (#10243) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekünk ajánlottak megvételre jó baráték egy hasonlót 300ért. Ajtók nem, de kerékivek rozsdásak. Úgy döntöttünk, nem vesszük meg. De kb ennyit, vagy kicsit többet ért. Új fékek, vezérlés.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10256) Recon666 válasza mtade (#10237) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Forscannal meg obd2 vel mértem turbo nyomást és 100kpa-val (1bar) indult ugy hogy beleméri a külső légnyomást. A maximum nyomás 146Kpa (0,46bar akkor ha jól számolom a tényleges turbó nyomás) volt 3400-as fordulaton a MAP szenzor szerint. Ami gondolom elég nudli, ahogy olvastam. Akkor vaalhol szokik a levegőm vagy nincs turbóm?

[ Szerkesztve ]

(#10257) SzlobiG válasza Recon666 (#10256) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az szvsz kevés lesz. Változó geós turbo van azon? Ha igen, akkor lehet le van ragadva a koxtól.

(#10258) forintuser


forintuser
őstag

Sziasztok.Én vagyok a kínlódós. Tegnap megint szórakozott velem.Lazán 120-s tempóval kölekedtem hatodikban.Előzni akartam, adtam neki kövér gázt.Erre "böffentett, csuklott," kicsit megtorpant az autó, és elszálltak a pacik, mint a szárnyas lovak.Középen kiírta hogy motor hiba, állítsam le az autót.Leállítottam, kulcs ki-be, és ment tovább minden.Szerintetek ez mi volt?Egr megint? És a P0420 katalizátor hibakód megint előjött. :W A hiba jelenség előtt.

[ Szerkesztve ]

Holnapkészítést vállalok.

(#10259) ak26bago


ak26bago
csendes tag

Sziasztok!

Fiesta mk7 facelift (2015) hol találom a klíma kondenzvíz kivezető csővet?

(#10260) pet007 válasza forintuser (#10258) üzenetére


pet007
aktív tag

En kezdesnek kipucolnam, ha nagyon roszz allapotban van akkor csetelnem azt az egr szelepet. Puculas par eurobol kijon, ha nem ez a baja meg mindig nem buksz sokat (es lesz egy tiszta egr szeleped ami sose baj).

(#10261) mtade válasza Recon666 (#10256) üzenetére


mtade
aktív tag

Szerintem a turbócsöveket kell megnézni, temetni a turbót ráérsz utána is.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#10262) Recon666 válasza SzlobiG (#10257) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jaja, változó geós vákumos és sokat járok vele városba, múltkorában is csinált ilyet csak akkor azért 2500 körül kezdett húzni az autó most meg semmi. Na de megy köv héten diagra ott kiderül remélem mi a baj forrása.

(#10263) SzlobiG válasza Recon666 (#10262) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor nekem erős a gyanúm, hogy le van ragadva a turbód és nem tudja már változtatni a geometriát ezt viszont lehet csekkolni, ha könnyen hozzáférhető a turbo, ha kézzel meg lehet mozgatni és lazán jár a kar, akkor elvileg jó, amennyiben nem úgy leragadt.

(#10264) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!

Több hsz-ban is olvastam az odb2-es elm327-es hibakód olvasókról.
Néztem az árukeresőn van 12eFt körül vezetékes ill. van vezetéknélküli változat is, de az ebay-en pár ezer Ft.
Az is uaz a kínai minőség mint amit itthon veszünk 10x annyiért?
Ha én is szeretnék egy ilyet, hol érdemes vásárolni?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Levi

(#10265) Sub-ZeRo válasza Levi123 (#10264) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

Én ilyet vettem a fordomhoz, tökéletes. Egy progit leszedsz hozzá és már látsz mindent.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10266) Norbika88 válasza Sub-ZeRo (#10265) üzenetére


Norbika88
senior tag

Azért ennek a rendelésével vigyáznék, pár hsz-ben már taglalták, hogy vámon ez fennakadhat.

(#10267) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Super Mini ELM327 V1.5 Bluetooth OBD2 OBD-II Car Auto Diagnostic Scanner Android

Nekem ilyenem volt skodához, maximálisan elégedett voltam vele. Vajon jó lehet mondeóhoz is?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10268) Levi123 válasza Sub-ZeRo (#10265) üzenetére


Levi123
senior tag

Köszi az infot!

Levi

(#10269) ReFleXx válasza Levi123 (#10268) üzenetére


ReFleXx
addikt

Ha most veszel akkor kapcsolosat vegyel mindenkepp elmconfig/forscan miatt.
Nekem ez van. [link]
A kapcsolo a modulok miatt kell, valamelyik HS-CAN valamelyik MS-CAN allasban kommunikal.
Milyen kocsihoz lesZ?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10270) Levi123 válasza ReFleXx (#10269) üzenetére


Levi123
senior tag

Ford s-max és hyundai getz.
A ford mit használ HS-CAN vagy MS-CAN-t?

[ Szerkesztve ]

Levi

(#10271) radi8tor válasza bajnokpityu (#10267) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, ez nem autó-függő. Max a program amit használsz vele.

⭐ Stella

(#10272) ReFleXx válasza Levi123 (#10270) üzenetére


ReFleXx
addikt

mind a kettőt

pl

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10273) Sub-ZeRo válasza Norbika88 (#10266) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem simán megjött. A hsz-eket meg nem olvastam erről visszább... :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10274) Norbika88 válasza Sub-ZeRo (#10273) üzenetére


Norbika88
senior tag

ebay-es témakörben volt róla szó, elég nagy herce hurca lett a hozzá adaott cd-tartalma miatt.
De nekem is jól jönne 1,4 verzsön nem akar kommunikalni a fókával :(

(#10275) kcsa válasza Norbika88 (#10274) üzenetére


kcsa
veterán

Az számomra sosem derült ki, hogy noname obd olvasóról volt-e szó, vagy egy valódi hamisítványról. Nagyon nem mindegy...

(#10276) mtade


mtade
aktív tag

Nekkem a forscan-hez a konnwei kw902 jött be, sok embernek ajánlottam, mindenki elégedett volt vele. Próbáltam opelhez, peugeot-hoz, torque-kal mentek azok is.

Szerk: forscan fórumon találtam a típust, be is került a supported listára.

[ Szerkesztve ]

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#10277) radi8tor válasza Norbika88 (#10274) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1.5 se jobb. Vagy csak én fogtam ki rosszat belőle.
1 órányi próbálkozás után 10 mp működött.

Apple Wifi

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10278) Mikulásbá válasza mtade (#10276) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem van egy ilyen Konnwei KW902 cuccom,ha valakinek kellene,ne kintről rendelje,odaadom az enyém,nem volt használva sem,most találtam meg a kesztyűtartóban.

(#10279) Mikulásbá válasza Mikulásbá (#10278) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#10280) Levi123 válasza ReFleXx (#10272) üzenetére


Levi123
senior tag

Tehát ha jól értelmezem akkor ezzel a kapcsolós váltós típussal több adat kiolvasható, mint pl. egy normál eszközzel? Az csak az egyiket (HS-CAN vagy MS-CAN-t) használja?

Levi

(#10281) ReFleXx válasza Levi123 (#10280) üzenetére


ReFleXx
addikt

igen

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10282) Recon666 válasza SzlobiG (#10263) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Probaltam mar kezzel de meg se moccant.

(#10283) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Van esetleg itt C-max tulaj?

(#10284) mtade válasza Recon666 (#10282) üzenetére


mtade
aktív tag

De szét is akasztottad a szabályzót?

Update: Nekem úgy tűnik, a TDDi-nek fix geos turbója van.

[ Szerkesztve ]

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#10285) mtade válasza mtade (#10284) üzenetére


mtade
aktív tag

update2 Neten találni változógeósdat is TDDi-re... Naeztmárnemértem.

szerk
update3 Megvilágosodtam... :)

[ Szerkesztve ]

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#10286) Recon666 válasza mtade (#10284) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

2001. 08-hóig változó geometriást kaptak, utánna lett fix (2 oldalt irják). Nem akasztottam szét vagy mire gondolsz? Kombifogóval tudtam mozgatni csak :D

[ Szerkesztve ]

(#10287) Recon666 válasza Recon666 (#10286) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A geó szabályzóra gondolsz? Ha szétakasztom jobb lesz? :D

(#10288) mtade válasza Recon666 (#10287) üzenetére


mtade
aktív tag

A drücklabda nélkül kell könnyen mozogjon a geometria

[ Szerkesztve ]

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#10289) Recon666 válasza mtade (#10288) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hat az nem tudom mi en egyben mozgattam szetszedes nelkul. :)

(#10290) frigoo válasza Gergőke88 (#10283) üzenetére


frigoo
aktív tag

Jelen, 2016 1,6 vtc-ti titanium.

(#10291) Gergőke88 válasza frigoo (#10290) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mesélj róla milyen.
Fogyasztás?
Kényelem.
Panaszok?

(#10292) mtade válasza Recon666 (#10289) üzenetére


mtade
aktív tag

Ha valahogy tudsz 1-1,5bar nyomást produkálni a drücklabdára, az is megteszi tesztnek. De szerintem ha akadna a geometria, inkább túltöltene.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#10293) Recon666 válasza mtade (#10292) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Tegnap egy helyen alul az intelcooler felett volt egy cső ami egy fémcsőbe ment vagy műaynagba nem tudom pontosan na ott a csatlakozásnál tiszta olajos volt, csak nem fértem hozzá normálisan hogy meghúzzam kábelkötegelővel rászorítottam ahogy tudtam de semmi nem történt, bilincs tudom sokkal többet húzna de ugy el van rejtve hogy még kis 7 es kulcsal sem fértem oda. :((

Ha álló helyzetben gázt nyomok, akkor mozognia kéne a geometria állító ki karnak ugye?

(#10294) frigoo válasza Gergőke88 (#10291) üzenetére


frigoo
aktív tag

Fogyasztás nálam 8 lityi kúton mérve, 60% város rövid távokkal, 40% pálya 140 tempomat mellett.
Kényelem szuper, elötte franciám volt, ahhoz képest is rendben van, a futómúve nagyon jó, magas építése ellenére sem billeg. Szervízről még nem tudok nyilatkozni, októberben viszem az első szervízre. Panasz talán csak a 6-ik hiányát tudnám felhozni, pályán már pörög rendesen, de a zajszigetelés nagyon jó. Én dízeles vagyok, a nyomaték hiányát még nem tudtam megszokni, máshogy kell vezetni, az tény. Kb. ennyi.

(#10295) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

⭐ Stella

(#10296) szilchi


szilchi
őstag

Üdv.Egy 2004-es I-es Focus-hoz milyen OBD2-t ajánlanátok?

Ja és persze :DDD

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#10297) mtade válasza Recon666 (#10293) üzenetére


mtade
aktív tag

Nem kellene. Nagyon gáz leakasztani a drücklabdáról a kart?

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#10298) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Múltkor érdeklődtem üzembentartó átiratásával kapcsolatban. Közben megejtettük, már asszony nevén van és csak 6000Ft-ba került. Meg van az új biztosítás is, valamint felmondtam, amit én kötöttem.
Közben intézném, hogy a Mondeora átvezessék a korábbi bonus-malus-t, mert 10.26-án lejár az 1 év. Írtam biztosítómnak (Allianz), hogy átvezetik és adnak egy új ajánlatot, vagy felmondjam évfordulóval és kössem újra? Erre ma hajnalban megküldik az új kötvényt, megköszönve, hogy megkötöttem náluk B1-re (B9 helyett) a szerződést...

Komolyan nem értem, tudtommal az évforduló előtt 60-30. nappal mondhatom fel a régi biztosítást, ami még ugye nem telt le, erre hozzájárulás nélkül kötnek a nevemre egy újat, persze októberi indulással? Nem ajánlatról van szó, mert azt augusztusban megkaptam, hanem kiállított kötvényről...

Minden esetre írtam nekik egy panaszlevelet, kíváncsi leszek a napokban mi történik. Ha nem lesz érdemi reakció, elfaxolom a szerződés felmondását. Érdekes módon az online ügyfélportálon az sem működik, rákattintok és semmi...

Gondoltam leírom, hátha rajtam kívül más is futott vagy fut bele ilyenbe... :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10299) ReFleXx válasza Real_Necro (#10298) üzenetére


ReFleXx
addikt

"Ön sikeresen újrakötötte nálunk biztostását. Köszönjük bizalmát."
:D :Y :C

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10300) DZs válasza Real_Necro (#10298) üzenetére


DZs
senior tag

A feleséged hol kötötte a biztosítást? A Mondeóra nekik nem kell újat kötni, csak a bonus besorolást módosítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.