Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) darvinya válasza AMD Power (#9450) üzenetére


darvinya
titán

Kis tuning botox. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9452) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Mondeo MK4-nel az alabbiba futottam bele.
Asszony eszrevette, hogy valami csopog az anyosules feloli oldalon. Sajnos igaza volt, el van azva kisse a szonyeg, bal oldali also muanyag burkolat alol vizcseppek... kicsit megbontottam a burkolatot, van mogotte egy muanyag pipa, ami csatlakozik a kozepso fem reszhez.
A pipanak valami vekony szivacs tomitese van, teljesen vizes volt. Gyanitom ez a klima kondenzviz elvezetoje lehet. Jol sejtem? Mennyire aggodjak? Lassan viszem olajcserere kocsit, megnezetem. Remelem nem lesz draga.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9453) kcsa válasza Real_Necro (#9452) üzenetére


kcsa
veterán

Biztosan az lesz, leeresztő eldugulhatott.

(#9454) Real_Necro válasza kcsa (#9453) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor most szervizig celszeru klima nelkul hasznalnom? Meg nem tudom mikorra kapok idopontot...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9455) kcsa válasza Real_Necro (#9454) üzenetére


kcsa
veterán

Ha nem akarsz beázást, ne klímázz ;)

Ehhez jó eséllyel nem kell klímás, átlagos jó képességű szerelő meg illene hogy oldja.

(#9456) Real_Necro válasza kcsa (#9455) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szuk 1000km es olajcseres lesz, az kb 3 het, ha nincs nagyobb kiruccanas. Lehet addig megprobalom kihuzni, max hajnalba megyek dolgozni es este indulok haza. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9457) AMD Power válasza Real_Necro (#9454) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem inkább nem. Fölösleges "folyadék" soha nem a gépben.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9458) Real_Necro válasza AMD Power (#9457) üzenetére


Real_Necro
veterán

Addig klima nelkul megyek. Most beraktam egy ventillatort a kocsiba, hogy szellozzon.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9459) Real_Necro válasza Real_Necro (#9458) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ma reggel klíma nélkül jöttem munkába. Ugyanakkor mire beértem megint nedves volt a szőnyeg. Előfordulhat, hogy a maradék folyt ki belőle, vagy mégsem kondenzvíz lesz?

Keresgéltem google-n, de ami képeket találtam, én nem ott észlelem a csöpögést, hanem feljebb egy vastagabb, pipa alakú műanyagból, aminél a cső felülről jön és a pipa feje középre csatlakozik rá.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9460) kcsa válasza Real_Necro (#9459) üzenetére


kcsa
veterán

Az már gond. De mivel részleteiben nem ismerem az MK4-et, ezért itt kiszállnék.

(#9461) Real_Necro válasza kcsa (#9460) üzenetére


Real_Necro
veterán

Bejelentkeztem Petrányihoz, holnap reggel viszem hozzájuk. Remélem egy pucolással megúszom.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9462) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Szerintetek mekkora összeg lenne egy ilyesmi kipufogó?

Erre szeretném felrakatni:

Csak egy cső áll ki a jobb oldalon, de kettőt szeretnék. Erősebb hangra, nagyobb teljesítményre nincs szükségem (így is veszettül megy), viszont a dupla kipufogó nagyon tetszene...

Annyi verzió van a neten, hogy csak na és nem nagyon igazodom el köztük. Vagy menjek márkaszervizbe ezzel? Egy hete van meg, garanciális a jármű.

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9463) radi8tor válasza TigerCat (#9462) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem jobban mi sem tudjuk, mint egy kipufogós. Kérdezz rá mennyiért vállalnak egyedi rozsdamentes csövezést+dobot.
Vagy nem rozsdamenteset. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9464) TigerCat válasza radi8tor (#9463) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi a tippet!

Amúgy fekete lenne tökéletes, nem kell rozsdamentes. Rákérdezek náluk... Hátha kapok egy jó árat, bár kicsit tartok tőle, hogy a garanciát is veszélyezteti a dolog.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9465) radi8tor válasza TigerCat (#9464) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Veszélyezteti? :) 100% hogy ugrik miatta.

⭐ Stella

(#9466) TigerCat válasza radi8tor (#9465) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Azt nyilván nem szívesen buknám... Annyit nem ér a második csővég. Még a márkaszervizt is megkérdem, hátha van megoldásuk a dologra.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9467) kcsa válasza radi8tor (#9465) üzenetére


kcsa
veterán

Tudomásom szerint a szó klasszikus értelmében nem ugrik, ha pl. tönkremegy a vízpumpád, ki kell hogy cseréljék, mert semmi összefüggés nincs a kettő között. De ha elkokszolódik a szívószelep, vagy átég a dugattyú, akkor ha akarnak fognak találni olyan műszaki indokot, hogy miért függ össze a két dolog, és miért nem akarják a károd téríteni.

(#9468) AMD Power válasza Real_Necro (#9459) üzenetére


AMD Power
titán

Ebben a melegben azért illett volna kiszáradnia nem? Eső volt nálatok?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9469) Real_Necro válasza AMD Power (#9468) üzenetére


Real_Necro
veterán

Volt persze... egyébként garázsban áll, ott meg nem járt a levegő, ezért toltam ventit. Holnap majd meglátjuk szerviz mit szól.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9470) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

2.0hdi-s mondeo mk4 esetén nálatok hol fog a kuplung?
nemtom hányan vagyunk ezzel a tipussal, blokkal, de hátha.
nálam nem a legtetején, hanem középtájon. 150e van benne, úgy tudom, h 180-230e között várható a csere, tehát valszeg ezzel is összefügghet, hogy nem a tetején fog.

csúszni amúgy nem csúszik, de némi megszokást igényelt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9471) radi8tor válasza bajnokpityu (#9470) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A csere szerintem nem km-hez kötött. Attól függ milyen sportosan vezetsz.

⭐ Stella

(#9472) bajnokpityu válasza radi8tor (#9471) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen, elméletileg egyet is értünk, de valahogy mégis általában be szokott jönni a jóslat.
Akkor lesz a várhatótól rövidebb élettartam, ha extrán gyilkolják.

Másik kérdés, acélfelniről váltok éppen alufelnire. Kerékőrrel csavarokat keresek, úgy látom, hogy más csavarok fognak kelleni. Plusz ugye kerékőr is kéne. Erre esetleg tipp?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9473) Sub-ZeRo válasza bajnokpityu (#9472) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én a cromaxtol vettem kerékőrt. Ott nézz szét esetleg

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9474) aginor válasza Sub-ZeRo (#9473) üzenetére


aginor
addikt

Vagy jófogáson használtan 3500-ért. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9475) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Kozben mar szervizben vagyok, kivancsi leszek sikerul e megoldani a klimavizfolyos kerdest. 1 orat mondtak negyed oraja, de meg a kocsi ott van ahol parkoltam vele.
Ajanlottak habos klima tisztitast meg pollenszuro cseret, de januarban tetettem bele specko gomba elleni meg aktiv szenest, valamint "bombaval" ki volt a klima is tisztitva. Igy ezeket nem kertem.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9476) DeFranco válasza Real_Necro (#9475) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kiváncsi leszek az eredményre. melyik petrányiban vagy?

(#9477) kcsa válasza Real_Necro (#9475) üzenetére


kcsa
veterán

kíváncsi vagyok én is a végére.

(#9478) Real_Necro válasza DeFranco (#9476) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kerepesi uton (Ors mellett dolgozom, ez volt legkozelebb, meg itt vizsgaltattam anno vasarlaskor es a hatuljat is itt fenyeztek). Most vittek be par perce.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9479) Real_Necro


Real_Necro
veterán

11-re meg is lett. 9075 Ft lett a vége. Kipucolták a csöveket, többit meg meglátjuk...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9480) AMD Power válasza Real_Necro (#9479) üzenetére


AMD Power
titán

Nahh erre kíváncsi vagyok. Mi lesz az eredmény....

Egy kis olvasnivaló. Nem véletlen ,hogy én mindig a hosszabb utak elött tolom bele a gépbe a MaxxMotiont. :K

Átverés vagy tényleg jobbak a drágább üzemanyagok?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9481) mtade válasza Real_Necro (#9479) üzenetére


mtade
aktív tag

Mondjuk az kemény, hogy 10 rugóért meglátjuk... :DDD

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#9482) DeFranco válasza AMD Power (#9480) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1: ugye látod a lead alatt a "hirdetés" feliratot, ugye? ugye?
2: tankoltam három teli tank maxx motion plus 100.000 nitro overload to the max-ot, pontosan decire semmit nem változott a fogyasztás, és én nem kompjutával mérem hanem rendesen azonos kútfejre azonos kattanásig, azonos útvonalon.
3: menetteljesítmény szintén semmit nem változott, menetkomfort sem, többszörös eredményt lehet elérni gázreakcióban és komfortban egy légszűrő- és olajcserével mint azzal hogy vérátömlesztésen tartod a kocsit egy ilyen habisztibenzinnel.

kihegyezett kocsiknál ami tud is mit kezdeni az emelt oktánszámmal és utána tudja (és akarja) állítani a gyújtást ott van értelme esetleg, de tukkó astrákban és focusokban az ég egy adta világon semmi, dobálhatsz a lyukon be szalonnát is azzal is elmegy ugyanúgy mint jockey ewing whiskeyvel dúsított vérével.

(#9483) AMD Power válasza DeFranco (#9482) üzenetére


AMD Power
titán

Ez baromi jó volt!! :)) :C

Ettől függetlenül én évente kb 2x teletankolnom ezzel a kocsit a hosszú utak előtt. Nem kerül sok + pénzbe. És a lelkem is nyugodtabb! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9484) -v- válasza DeFranco (#9482) üzenetére


-v-
addikt

:C

(#9485) darvinya válasza AMD Power (#9480) üzenetére


darvinya
titán

Azért tegyük hozzá, hogy írás semmilyen vegyelemzést nem tár fel, így csak nagyon erős szubjektív tapasztalatra épül.
De tény, hogy víz/etanol/benzin finomított sűrűség/eloszlási arány sokat befolyásol korosodó motorokbál.
2000 előtti motorok:
-MOL-t nem szeretik, mert legvízesebb, s fulladó hangot ad.
-OMV nagyobb etanol tartalmú, emiatt kopogó hangú lesz a motor.
-Schell finombenzin részecske miatt jobban tisztítja, de OMV mértékű etanol tartalom miatt ez is kopog.
-LukOil finombenzin/etanol arány ennél a legjobb, emiatt nem kopog, viszont szépen tisztít

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9486) kcsa válasza darvinya (#9485) üzenetére


kcsa
veterán

Forrás?

(#9487) Real_Necro válasza AMD Power (#9483) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én meg csak Maxxmotiont tankolok. Lassan 250k van a kocsiban, igyekszem vigyázni is rá, akkor már legyen a "kaja" is finom. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9488) aginor válasza DeFranco (#9482) üzenetére


aginor
addikt

A cikk hangvétele is elég hirdetés szagú, ahogy az is, hogy semmilyen tényszerű adatot nem közöl, de azt is csak a Sheltől. :F
Ugyanakkor én szubjektíven érzek némi különbséget a prémium és nem prémium benya között. Nem, nem fogyaszt kevesebbet (mondjuk nem is mértem), és nem, nem megy jobban sem, viszont valóban más a motor járása hidegindítás után, és alacsony fordulaton. Olyan dolog ez, mint hogy valamiért tankolás után is jobb/jobbnak érződik a autó, mintha valahogy jobban menne.

darvinya: ezek az infók honnan származnak? Vagy csak városi legenda?

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9489) DeFranco válasza aginor (#9488) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezek érzésem szerint palcebo-hibahatáron belül vannak. éppen pont akkor volt alkalmam ettől függetlenül éves szerviz után (szűrők és olaj) és egyedül menni a kocsival ott ahol egyébként rendes éves üzemben két és felen megyünk, és ott tényleg ugrásszerű volt a különbség.

aztán jött a hiperbenzin és én nagyon akartam de saját érzékszerveimmel szinte semmi változást nem éreztem

(azon kívül, hogy 200km-ről hazafelé időlegesen lerohadtunk de ez egy másik történet :D)

(#9490) darvinya válasza kcsa (#9486) üzenetére


darvinya
titán

Forrás:
MOL emberke, több benzinkutas emberke, és saját tapasztalat benzines autóba tankolt benzin típus.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9491) aginor válasza DeFranco (#9489) üzenetére


aginor
addikt

A szűrők olajak cserét csak akkor érzed meg, ha a cserélt már nagyon tré volt. Nálam is így volt, miután megvettem a Suzukit, de azóta soha nem érzek ilyen változást egyetlen csere után sem, mert nálam nem fáradnak el annyira ezek az alkatrészek.

darvinya: tehát városi legenda. :P

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9492) DeFranco válasza aginor (#9491) üzenetére


DeFranco
nagyúr

évente cserélem gyárit gyárira és gyakorlatilag szinte teljesen autópálya/főút üzemben használom a kocsit.

(#9493) darvinya válasza aginor (#9491) üzenetére


darvinya
titán

Mitől városi legenda?

Mert én ismerőseim mondták, de Te írnád, akkor az már igazság.
De takoljatok azt amit szivetek diktál, én leírtam 2000 előtti benzin motorokhoz mi jó.
Amúgy mindenhol ki van írva etanol tartalom.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9494) radi8tor válasza DeFranco (#9482) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem egyszer el lett mondva, hogy az a kocsi amelyik 95-ösre van beállítva nem profitál abból, ha 98/100-as benzint kap. Nem tudja annyira állítani a gyújtásszöget. Kidobott pénz egy régebbi autóba ilyet tölteni.

⭐ Stella

(#9495) DeFranco válasza radi8tor (#9494) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én ezt tudom meg tudtam is, nem ezért tankoltam bele a drágábbikból, viszont ha már így alakult, nyilván érdeklődéssel figyeltem hogy megnirvánulok-e, de csak annyit vettem észre, hogy hólyagosodik az jobb1 ajtó alja.

tehát a prémium benzin rohasztja az autót. biztos a magasabb víztartalom miatt a víz/etanol/benzin keverékben.

[ Szerkesztve ]

(#9496) bajnokpityu válasza darvinya (#9493) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2000előtti benyamotorok abszolút nem problémás motorok általában, nem értem, mi értelme beléjük komolyabb/drágább naftát tölteni.

nekem a modern motorokhoz, főleg a dieselekhez javasolták ismerősök a prémium üzemanyagot, hogy megérheti. én nem vettem észre túl sok különbséget, egyébként.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9497) radi8tor válasza bajnokpityu (#9496) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Prémium dízelnek télen a nagy hidegben van értelme. :K

⭐ Stella

(#9498) bajnokpityu válasza radi8tor (#9497) üzenetére


bajnokpityu
félisten

alapáras hazai és alapáras nyugati dieseleknél többször többen kipróbálták, hogy hazafele kevesebbet evett a kocsi. és ennyire azért nem lejt, illetve általában nem szoktak jobban spórolni se a gázpedállal. Tehát valami difi kell legyen a különböző dieselek esetén.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9499) radi8tor válasza bajnokpityu (#9498) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Adalékanyag.

⭐ Stella

(#9500) bajnokpityu válasza radi8tor (#9499) üzenetére


bajnokpityu
félisten

attól nem hinném, h kevesebbet enne.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.