Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) pet007


pet007
aktív tag

Nem szeretnem teleszemetelni topicot, de lenne meg egy kerdesem: radio nem az igazi, pedig tetoantennat total ujra csereltem (antenna+also resz is teljesen uj), nem volt beazva. Ha valamit (pl telefontolto) bedugok szivargyujtoba (barmelyikbe) akkor meg rosszabb a vetel (szinte csak recsegest hallani. Meg nem szedtem szet muszerfalat hogy hatuljat megnezzem radionak, lehet csak a kabel jott ki hatul? Vagy ez mondeobetegseg? :R

(#9852) kcsa válasza pet007 (#9851) üzenetére


kcsa
veterán

Azért van egy olyan érzésem, hogy rendesen behúztak ezzel a kocsival...

Nem kellene recsegnie, első körben mindenképp rádió hátulját kell megnézni. Ezen kívül elvileg van vagy lehet benne antenna erősítő is, arra és a csatlakozási pontjaira is rá kell nézni.

(#9853) pet007 válasza kcsa (#9852) üzenetére


pet007
aktív tag

Megmondanam mennyiert vettem akkor lehet nem igy latnad. 140k merfold van benne, ezt egy-ket evre vettem, amig lemegy biztositasom, utana csere lesz ugyis.

(#9854) kcsa válasza pet007 (#9853) üzenetére


kcsa
veterán

Ja hogy jobbkormányos. Azok azért elég olcsók, nem véletlenül azokat hordják ide bontásra.

(#9855) SzlobiG válasza kcsa (#9854) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az a baj, hogy nem csak bontásra, sajnos egyre több a jobb kormányos autó itthon nem is értem miért engedik. :(

(#9856) pet007 válasza SzlobiG (#9855) üzenetére


pet007
aktív tag

Ha nem jobbos lenne itt minden auto, mar en is vittem volna haza parat csaladnak... :P

(#9857) radi8tor válasza SzlobiG (#9855) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen alapon ne engedjék? Akkor te se mehetnél balkormányossal Angliába.

⭐ Stella

(#9858) aginor válasza pet007 (#9850) üzenetére


aginor
addikt

Sejtettem, de sebaj, majd legközelebb alaposabb leszel. Amúgy lehetnek még aknák, amire ráfuthatsz.

radi8tor: mondjuk a lámpabeállítás miatt? Az úttest rosszabb beláthatósága miatt? :U És az, hogy az angolok mit engednek, vagy mit nem, az legyen az ő gonjuk..

Más: ha indítás után nagyon visszaesik a fordulat, vagy leáll a motor, akkor az vélhetően alapjárati tisztítás lesz ugye?

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9859) DeFranco válasza SzlobiG (#9855) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szaladj át romániába... kis túlzással minden második autó jobbos. ha a dácsiákat leszámítjuk akkor tényleg minden második autó az.

@aginor: jó eséllyel, igen

(#9860) Dorien


Dorien
veterán

Gyors kérdés:
Focus I facelift műszerfal világításába milyen izzók vannak és hány db?
Illetve a középkonzol (fűtés szabályzás) izzóit is cserélném.
Köszi előre is a választ! :R

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#9861) Goose-T válasza radi8tor (#9857) üzenetére


Goose-T
veterán

Mondjuk ne kaphasson magyar rendszámot. Buktassák meg műszakin. A külföldi rendszámos autók használatának megvannak a szabályai, bizonyos mértékben tudnák itthon is használni a tulajdonosaik, de ne csináljanak már rendszert belőle.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9862) radi8tor válasza Dorien (#9860) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#9863) kcsa válasza DeFranco (#9859) üzenetére


kcsa
veterán

pont olyan is ott a közelekedés...

(#9864) pet007


pet007
aktív tag

Valami szakinak ra kene allnia "balositasra", lehetne belole szep penzt csinalni. Vagy van mar valaki, aki ilyennel foglalkozik? Egy autonal gondolom nem eri meg, de nagy tetelbe talan? Ha lenne valaki aki vallal ilyet ertelmes aron kapasbol 3-4 autot vinnek :D

[ Szerkesztve ]

(#9865) aginor válasza pet007 (#9864) üzenetére


aginor
addikt

Csinálják, de nem nagyon éri meg, mivel az árelőny elúszik a többszázezres műveleten. Át kell építeni a kormányművet, a teljes műszerfalat, a világítást, stb. Ezekhez pedig kellenek a balos alkatrészek, miközben a jobbosokkal nem lehet kezdeni semmit.

DeFranco: :R

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9866) TigerCat válasza pet007 (#9864) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Létezik hozzá adapter:

:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9867) Poultier


Poultier
tag

Tudom, hogy a falra másztok már a kérdéseimtől, tudtok esetleg egy olyan listát, ahol km szerinti bontásban megtalálható a szükséges/kötelező szervíz? :R

(#9868) pet007 válasza TigerCat (#9866) üzenetére


pet007
aktív tag

Nem rossz, de csak bmw-ken tudom elkepzelni, azokon amugy se kell az indexet hasznalni :C

(#9869) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

jól emlékszem, h tompitott H7 és távolsági H11es izzókból van a 4.5ös mondi lámpája?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9870) pet007 válasza bajnokpityu (#9869) üzenetére


pet007
aktív tag

Ha ugyan az mint 4esben akkor h7 es h1es kell bele. H11-h8 a kodlampaba megy. De javitanak majd ha tevednek. :R

(#9871) ReFleXx válasza Poultier (#9867) üzenetére


ReFleXx
addikt

ford etis

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#9872) Real_Necro válasza ReFleXx (#9871) üzenetére


Real_Necro
veterán

En ezt meg egyszer sem tudtam hibauzenet nelkul megnyitni, ergo hasznalhatatlan, vagy valami nagyon agybeteg modon mukodik.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9874) ReFleXx válasza Real_Necro (#9872) üzenetére


ReFleXx
addikt

nalam mindig is mukodott.
milyen hiba?

magyarul is irja

szerk: szerkesztesbol duplazott vmiert

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#9875) Real_Necro válasza ReFleXx (#9874) üzenetére


Real_Necro
veterán

Probaltam ceges gepen, itthonin, telefonon, firefox-al, IE-vel. Nekem mindig valamilyen hibat dobott meg programkodokkal irta teli az ablakot...
Egyebkent 2011es fl 2.0@163LE Mondeo, 250k km...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9876) ReFleXx válasza Real_Necro (#9875) üzenetére


ReFleXx
addikt

[link] innen szoktam elinduni, megadom az alvazszamot, majd beloldalt kivalasztom hogy "FordSzerviz szervizterv generálása"
NExt next kivalasztod hogy x év vagy x km-es szerviz erdekel.

ui: ugyanilyen verdam van km allast leszamitva :)

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#9877) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Meg volt a 2000kmes olajcsere. Hát gördülékenyebben ment a dolog mint az előző autómnál, mikor sufni műhelybe mentem. Ott napig állt az autóm bármilyen problémával. Olajcsere 1.5 nap volt.
Itt a márka szervizben úgy csinálták, ahogy kell, és végig is nézhettem egy üvegfal mögül az egészet. ( 7:00-ra mentem 7:30 kor kész is volt ) ( úgy van kialakítva az ügyfél váró, hogy az egész műhelyet be lehet látni ) Számomra egy kicsit meglepő, hogy az olaj csere díja és anyagköltsége ár tekintetében, kb ott van mint a régi autómnál, úgy hogy itt állandóan teával meg kávéval itattak volna. ( most munka díjat nem számoltak fel )
Le volt akciózva valami gyári téli szélvédő folyadék abból is vásároltam. Ezt kell hígítani vízzel vagy egyből majd október körül töltsem bele?


(#9878) radi8tor válasza SG3rg0 (#9877) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rá van írva. Télen nem hígítva (mert csak -20 fokig jó), nyáron 1:3 arányban hígítva ajánlott.

⭐ Stella

(#9879) Sub-ZeRo válasza SG3rg0 (#9877) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Drága olaj... :Y

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9880) kcsa válasza SG3rg0 (#9877) üzenetére


kcsa
veterán

Ha az olajcsere díja ott van mint a réginél, nem csoda hogy napokig parkoltattak, mert az ugye itt 0ft... :P

Egyébként szimplán szar helyre jártál szvsz.

(#9881) AMD Power válasza SG3rg0 (#9877) üzenetére


AMD Power
titán

"Szép" számla. Elég vastagon fogott a ceruza.

(#9882) kcsa válasza Sub-ZeRo (#9879) üzenetére


kcsa
veterán

És ez még egészen rendben van... Valószínűleg életemben először és utoljára 10 éve vettem új autót, Kia Ceed.

Első olajcsere díjkalkuláció telefonban (ergo vagy annyi vagy nem), ~55k volt. Azt hittem leteszem a hajamat ott rögtön.

(#9883) SG3rg0 válasza kcsa (#9882) üzenetére


SG3rg0
őstag

Én is úgy tudom hogy ez jó ár, új autó kötelező esetén. Honánál is drágább.

(#9884) Sub-ZeRo válasza kcsa (#9882) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:Y 55 ropi!!! :Y

Azta na az a ceruza már inkább villanykaróként fogott...

Nekem nem lesz új autó szerintem... Bár nekem meg az aktív szenes pollenszűrőnél dobtam hanyatt magam, mert az olaj 7500 volt, a szűrő meg 7000... Ford focus mk1 kombi.... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9885) bajnokpityu válasza SG3rg0 (#9883) üzenetére


bajnokpityu
félisten

vitaránál 15e munkával, szűrővel az olajcsere. 30ankánt van nagyszerviz, itt még pollen és légszűrőcsere is van, ez már horror 30e.
de láttam ettől olcsóbb szervizt is, 9900ért sima olajcserét,viszont nekem nem érte meg 1 órát pluszban utazni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9886) AMD Power válasza bajnokpityu (#9885) üzenetére


AMD Power
titán

Suzuki markaszerviz ennyivel olcsobb lenne mint a Ford?

(#9887) kcsa válasza AMD Power (#9886) üzenetére


kcsa
veterán

Láttam korábban már levert a víz az áraktól, de meg kell nyugtassalak, lehet hogy a Suzuki (egyes típusai) olcsóbbak szerviz tekintetében, de a Ford nagy általánosságban nem drága. Nem véletlen hogy én is vissza-visszatérek a szilvakék márkához :)

(#9888) Dorien válasza radi8tor (#9862) üzenetére


Dorien
veterán

Köszi! :R
Akkor ez uaz. mint a helyzetjelző, nem? (ha jó az eredeti foglalat)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#9889) AMD Power válasza kcsa (#9887) üzenetére


AMD Power
titán

Elhiszem neked. Mondjuk nekem mas miatt szimpatikus a marka. Egyszeruen tetszik. De meg mindig csapongok a markak kozott. (Suzuki, Opel).

(#9890) kcsa válasza kcsa (#9887) üzenetére


kcsa
veterán

Lecsúsztam a szerkesztésről.

Szóval a Kia 7 év garanciája (ez hihetetlen nagy pluszpont volt számomra) tök jól hangzik, de legyen kibélelve a pénztárca, mert akkor bizony 7 évig márkaszervizbe kell járni. Ráadásul az alkatrészeket is ilyen horror áron mérték, nem hogy egy kanna ablakmosó ezerötér' :) Azóta nem tudom mi a helyzet, de csodálkoznék ha sokat javult volna.

(#9891) AMD Power válasza kcsa (#9890) üzenetére


AMD Power
titán

Pontosan.... Ez tok jol hangzik. 7 ev garancia. De az,hogy ez meg is maradjon 7 evig csak ok nyulhatnak hozza. Es mind irod nem egy olcso mulatsag.

(#9892) darvinya válasza AMD Power (#9891) üzenetére


darvinya
titán

Ezen miért kell csodálkozni, mikor itthon garancia valójában semmit nem ér, s megkötés ami feltétele az adott helyre szól (igen másik leány cég szervize sem nyúlhat hozzá, kis betűs rész).
Mind ezt pluszba jól megfizettetik, hogy fenntartsák.

Engem már nagyon nem érdekel a garancia szöveg, bármilyen termékről szól.
Egyrészt fenti miatt, másik meg útközben hajamra kenhetem garanciát, mikor otthagy az úton.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9893) bajnokpityu válasza AMD Power (#9891) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez nem igy van.

hivatalos márkaszervizben egy kötelező szerviz (30e km 2 évente) kb 45e Ft. (ennyi idő alatt az amúgy tök olcsó suzukira is pont ennyit költesz (15+30e) egyéb kopóalkatrészeket (pl fék) nyugodtan akárhol szervizelheted. direkt rákérdeztem. ha besűrítenéd az olajcserét, akkor azt viszont tényleg hivatalosan márkaszervizben kell megtenni. de ha ugyanazt az olajat, szűrőt használod magánszerelőnél, akkor mondjuk kíváncsi lennék, hogy jönnek rá, hogy más is hozzányúlt.

de ezek az árak még midnig nem drágák. hondáé, fordé drágább. sőt, ha beleveszem, h elvileg 2 évente elég olajat cserélni, máris olcsóbb a kia, mint a ford.

Kiánál egy gond lehet, hogy az amúgy nem túl szigorú 2 év 30e km periódust ha 1 hónap/1000km-el túlléped, oda a 7 év garid. Amire mondjuk sokkal kisebb az esély, hogy szükség van ,mint pl fordnál, de kifejezetten szigorúak e tekintetben.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9894) Dorien válasza DeFranco (#7669) üzenetére


Dorien
veterán

Nem tudom, hogy erre válaszoltam-e. Mindenesetre tapasztalatnak leírom:

Minden tiszteletem az ESS szervizé, de a benzinszűrőt bizony cserélni kell. Nekem ettől múlt el a meleg alapjárati kopogás, fulladozás, amivel megvétel óta küzdöttem az Mk1 Focusnál (és érdekes módon egy szerelőnek sem jutott eszébe, hogy ezt cserélni kéne). Tele volt dzsuvával + még rozsdás is volt.

Mostanában nagyon nehezen indult az autó reggelente (pedig nyár van) és meleg motornál is elinduláskor lassú gázreakció, gyorsításkor torpanás jelentkezett. Gyertya csere és fojtószelep tisztítás teljesen rendbe tette.

2003 Focus 1.4 benzin

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#9895) DeFranco válasza Dorien (#9894) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Minden tiszteletem az ESS szervizé, de a benzinszűrőt bizony cserélni kell. Nekem ettől múlt el a meleg alapjárati kopogás, fulladozás, amivel megvétel óta küzdöttem az Mk1 Focusnál (és érdekes módon egy szerelőnek sem jutott eszébe, hogy ezt cserélni kéne). Tele volt dzsuvával + még rozsdás is volt.

Volt cserélve. Megvételkor, mint neked, amikor rendbe jött.

(#9896) SzlobiG válasza SG3rg0 (#9883) üzenetére


SzlobiG
félisten

Teljesen korrekt ez az ár. Viszont érdekes, hogy castrol olaj ment bele és nem, ford.

(#9897) Goose-T válasza SzlobiG (#9896) üzenetére


Goose-T
veterán

Ford Formula = Castrol Magnatec

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9898) SzlobiG válasza Goose-T (#9897) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem egészen, csak a castrol gyártja nekik a ford olajat. De a számlán nem formula szerepel, hanem a magnatec.

(#9899) ReFleXx válasza SzlobiG (#9896) üzenetére


ReFleXx
addikt

ez teljesen jo es gyári

egy ideje mar ezt ajanlja a ford a kocsikhoz [link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#9900) SzlobiG válasza ReFleXx (#9899) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor a formulanak már mi értelme?

Amúgy én is castrolt használok,de rengetegen a formulát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.