Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) szilchi válasza Lomha 8V (#10850) üzenetére


szilchi
őstag

Igen,mély hangja van :K .Akkor majd ez is cseréltetve lesz.Köszönöm mindenkinek a segítséget :R .

Talán nem túl hülye kérdés,de gondolom ezzel a cserével nem szabad túl sokat várni.Tehát ha mondjuk jövő csütörtökre kapnék időpontot,addig ne nagyon hajtsam a kocsit?Vagy azért módjával lehet?

molnarpeter : Hmmm...pedig jobb oldalon hallom a zajt,anyósülésen ülő is onnan hallotta.

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#10852) molnarpeter válasza szilchi (#10851) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jobb kanyarban a bal csapágy kéne szóljon.

(#10853) ReFleXx válasza Lomha 8V (#10836) üzenetére


ReFleXx
addikt

erre csak azt tudom mmondani, hogy AZTAQRVA 🤔

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10854) ReFleXx válasza Pardise (#10841) üzenetére


ReFleXx
addikt

nah, orulok neki, nem szabad hagyni eltunyulni 😀
ha en akkor valtanek amikor a muszeregyseg mutatja, mar kettostomegut kellett volna csereljek. sztem erdemes kikapcsolni a funkciot , lehet erezni holl erzi jol magat a motor. foloslegesen alacsony fordulaton akarja tartani a motort, ha meg megkell indulni gazadasra fullad a kocsi..

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10855) Klemens válasza bajnokpityu (#10825) üzenetére


Klemens
őstag

Őszintén szólva egyelőre nem tudom, mivel amikor vezérlés lett cserélve, nem volt a szelepfedéltömítés is vele együtt. Most meg elég jól veri kifele az olajat. Szóval azt előbb ki kell cserélnem és majd utána derül ki.

westcoastog: De ez egy 9 éves motor. :D

xeon.Szabi: Hidd el, élőben sem halk, fordulaton egy kicsit jobb, de alapjáraton nagyon hangosan csattog.

Goose-T: Nem volt rendőrautó, sem taxi, semmi ilyen. Főleg azért, mert 3 ajtós, de fehérnek sem fehér, metál fekete.

DZs: Nem, átnézték alulról meg ilyenek. A hangra kapásból azt mondták, hogy dugattyúbillegés.
Aránylag híres az Ess Motor, gondolom nem basztak át.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#10856) Pardise válasza ReFleXx (#10854) üzenetére


Pardise
senior tag

Nem lehet kikapcsolni a funkciót sajna. Max ha legközelebb járok szalonban mondom h nézzék meg hátha ők ki tudják kapcsolni. Remélem amúgy semmi kár nem lett a kocsiban.

Your car, your life ;)

(#10857) Because


Because
őstag

Sziasztok!

Hol tudnék szerezni egy 98-as (MK4) Fiestához zárszerkezeteket? Ha tudtok Komárom-Esztergom megyében bontót, telepet azt is megköszönöm!

(#10858) molnarpeter válasza Because (#10857) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jófogás, racing bazár, autoalkatresz.hu, vatera, fb csoportok ;)

(#10859) Because válasza molnarpeter (#10858) üzenetére


Because
őstag

Köszi! Facebookon már csatlakoztam is egyhez

[ Szerkesztve ]

(#10860) lama_lamm válasza Pardise (#10841) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Nyugodtan mehetsz 1500as fordulaton, ha egyenesvonalú egyenletes mozgást végzel az autóval. Feleslegesen nem kell pörgetni, ha nem kell neki erő. Csak válts vissza, ha nagyobbat kell gyorsítani.
A váltásindikátor meg csak egy segítség, nem kell figyelembe venni, ha nem akarod.

(#10861) Goose-T


Goose-T
veterán

Nézegettem a hahun, hogy mennyit érhet most a kocsim (szinte semmit nem esett az ára egy év alatt), és szembejött ez egy 2011-es Mondeo hirdetésében:

Ilyet hogy lehet? Az enyémben is Convers+ van, rá lehet ilyesmit hegeszteni?

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10862) Real_Necro válasza Goose-T (#10861) üzenetére


Real_Necro
veterán

En nem cserelnem le egy kepre a most megjelenitett infokat.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10863) SzlobiG válasza Goose-T (#10861) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha érdekel privibe megadom a számát. Tudja frissíteni a legutolsó convers verzióra ami hibajavításokat+funkciókat takar és még mellé magyar is lesz a menü. Szvsz sokkal jobb lesz az egész rendszer mintha egy új oprendszert tennél rá.

(#10862) Real_Necro Ugyanúgy kijelez mindent mint előtte, csak a Ford logó helyett ezt, vagy akármilyen képet be lehet rakni.

(#10864) Real_Necro válasza SzlobiG (#10863) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ja ertem, azt hittem vezetes kozben van ez... :)
Nekem nincs bajom a Ford logoval, a menu meg mar magyaritva es frissitve volt mikor vettem tavaly a kocsit. Egyebkent lassan 1 eve hasznalom. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10865) radi8tor válasza Real_Necro (#10864) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

0 RPM, 12.6V akkufesz vezetés közben? :D

⭐ Stella

(#10866) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Most lesz 1 éves a Focus 1.0 gépkocsink (kevesebb mint 3 ezer km-rel). Azon gondolkodtunk, hogy nem visszük el szakszervízbe hanem vagy szerelőhöz elvisszük hogy legalább valami pecsét legyen vagy otthon lecserélnénk az olajat. Milyen olajat ajánlanátok ehhez a motorhoz? 5W20 mindenképpen de melyik szabványt kell nézni? Két félét is találtam ebből:

WSS-M2C948-B
wss-m2c925-b

Castrol Prof vagy Mobil 3000?

(#10867) Pardise válasza SPeti1984 (#10866) üzenetére


Pardise
senior tag

Így elfog veszni a garancia nem? Szerintem vidd szakszervízbe mindenképp. Az én Focusom 1,5 éves, csak szakszervízbe viszem és a jövőben is csak oda fogom.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#10868) kcsa válasza Pardise (#10867) üzenetére


kcsa
veterán

"Az Európai Bizottság rendelete alapján 2010.06.01. napjától az új autók kötelező szervizelését, olajcseréjét és karbantartása bármely független autószervizben is érvényesíthető, ez már nem a gyári garancia feltétele. Viszont a garanciális javításokat az autógyártó megszabhatja, hogy csak márkaszervize végezhesse, mivel annak költségét az autógyártó fizeti."

Pedig neked sincs olyan jó tapasztalatod a márkaszervizzel... :)

(#10869) Pardise válasza kcsa (#10868) üzenetére


Pardise
senior tag

Áh, értem :)

Nem az, hogy nincsenek jó tapasztalataim, hanem ezzel az indulási gonddal nem tudtak mit kezdeni (diag. semmit nem mutatott), de mint kiderült, én voltam a béna, így helyre is jött a dolog. A máskaszervíz minden mást nagyon szépen és jól megcsinált. Az 1500 km-es olajcsere és átvizsgálás is teljesen rendben volt, valamint az első kötelező szervíz is. Ezekről anno írtam is ide részletes beszámolót.

Your car, your life ;)

(#10870) pet007


pet007
aktív tag

Szerintetek egy 2007es mk4 mondeot erdemes ford szervizbe vinni a 150k merfoldes szervizre? Vagy ilyen oreg autokkal mar nem foglalkoznak?

(#10871) ReFleXx válasza Pardise (#10869) üzenetére


ReFleXx
addikt

mondjuk beb*szna hogy ha egy markaszerviz nem birna megcsinalni egy olajcseret :D

(#10870) pet007

miert ne foglalkoznanak vele, a kerdes az hogy neked a markaszerviz kell vagy jo barmilyen altalnos szerviz
sima olajcsere meg ilyenekre en mar nem vinnem amugy ha sokkal dragabb

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10872) Pardise válasza ReFleXx (#10871) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen, csak itt többször is szó esett arról, hogy egyes helyeken csak papíron cseréltek olajat, valójában nem.

Your car, your life ;)

(#10873) SzlobiG válasza SPeti1984 (#10866) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mi a mondeot ha jól rémlik csak két évig vittük ugyanis addig élt a garancia, ahogy lejárt már mi magunk cseréltük az olajat, így biztosak voltunk, hogy valóban le is volt cserélve és az került bele, amit szerettünk volna.

Neked elvileg ez a castrol a belevaló.

(#10874) Vaze válasza Pardise (#10872) üzenetére


Vaze
őstag

Én például csak olyan helyre megyek,modjuk olajat cseréltetni,ahol láthatom is a munkafolyamatot.

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#10875) Pardise válasza Vaze (#10874) üzenetére


Pardise
senior tag

Én is nézhettem a szalonban, egy üvegfal választott el, ott csináltál tőlem pár méterre.

Your car, your life ;)

(#10876) molnarpeter válasza SPeti1984 (#10866) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mennyi a periódusa időben? Ha ilyen keveset fut, szvsz inkább fölös környezetterhelés lenne, a motornak meg mindegy. Sokat futó autó esetén lenne értelme egy félidős cserének. Feltételezem, hogy két év az intervallum.

(#10877) aero. válasza SPeti1984 (#10866) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

[link] ;)

3e km az mondjuk derék. Még fel kell dolgoznom az esetet, hogy miért éri meg ennyi futásra új autót venni, de az legyen az én bajom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10878) ReFleXx válasza molnarpeter (#10876) üzenetére


ReFleXx
addikt

azert nem mind1 neki, illik evente cserelni, asszem arra is az előírás 20e km vagy 1ev
szerencsere a ford nem koveti ezt a 30e km plusz meg 2ev plusz csere intervallum divatot

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10879) molnarpeter válasza ReFleXx (#10878) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Transitokat adok át többet, azoknál még mintha ez lett volna a módi :D Ha 12hó, akkor szerintem is csere, de kérnék ajánlatot munkadíjra hozott olajjal, hátha nem vész.

[ Szerkesztve ]

(#10880) SPeti1984 válasza aero. (#10877) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Egyszerű a válasz. 2014-ben vettünk egy Focus 1.0-t amibe bő 2 év alatt 81 ezer km-t tettünk. Ekkor elég jó áron eltudtuk adni és úgy döntöttünk veszünk egy újat. Ekkor azonban vettünk mellé egy Renault Megane II 1.4-et is futkosónak (600 ezer ft-ért) . Ez az oka hogy a Focusban még csak 2.800km van, mert lényegében nem is igen használjuk. Tudom butaság az ilyen de olyan szép a Focus kár lenne megint 3 év múlva eladni.

Amúgy 1 év vagy 20 ezer a szervízciklus. De ez jó kérdés hogy akkor ha sima szakihoz viszem és pecsétel akkor is él-e a garancia, ami amúgy 3+2 év. Tehát 5 évig kellene szakszervízbe hordani. Előzőt rendszeresen oda vittük, sőt nem évente hanem 11 ezer km-enként vittük olajcserére, szóval jól járt aki megvette.

A fix árak azért nem olcsók ezért gondolkodtunk el rajta hogy nem szakszervízbe vinnénk

1 év vagy 20.000 km 45 900 Ft
2 év vagy 40.000 km 56 900 Ft
3 év vagy 60.000 km 67 900 Ft
4 év vagy 80.000 km 56 900 Ft
5 év vagy 100.000 km 45 900 Ft

Összesen: 273.500 Ft

(#10881) Poultier válasza SPeti1984 (#10880) üzenetére


Poultier
tag

Az autó értékéhez viszonyítva nem drága a ~275 ezer, ha esetleg kijönne valami konstrukciós, anyaghiba miatti meghibásodás és megtagadja a garancia érvényesítését a szagszervíz, helytelen karbantartásra hivatkozva.

(#10882) szilchi válasza szilchi (#10851) üzenetére


szilchi
őstag

Na ma vittem volna be a kocsit szervizbe megnézetni a kerékcsapágyakat,de csak a szüleim házáig jutottam.Már mikor indultam hallottam valami nyöszörgést mikor benyomtam a kuplungot.De elindultam és el is hallgatott.Aztán 10-12 km után a szüleim házától nem messze meg megint elkezdte majd hirtelen lent maradt a kuplungpedál.Szülőkhöz elgurultam kettesben aztán leállítottam az autót.Konzultáltam a szervizzel,és szerintük (meg én is erre tippeltem),szétment a kuplung.Füves részen álltam le így nem is tudtam alá nézni esetleges olajfoltok miatt.A kuplung pedált kézzel fel-le tudom mozgatni,de semmi.Majd jön az autómentő érte és viszi a szervizbe .De még nem tudják,mikor tudnának nekiállni,mert annyi munkájuk van.Lehet 2 hétig is várnom kell :( .Na meg persze kuplung-szett + munkadíj lesz vagy 110-120 körül :O .Meg akkor persze a váltóolajat is kicseréltetem.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#10883) DeFranco válasza szilchi (#10882) üzenetére


DeFranco
nagyúr

részvétem, nekem két hete csinálták a kuplungot.

(#10884) szilchi válasza DeFranco (#10883) üzenetére


szilchi
őstag

Köszi.Már nyáron ki akartam cseréltetni,mert éreztem nem az igazi.De akkor mondták a szervizben,hogy várjak vele.Lehet még kibír vagy 20-25 ezret.Hát lett belőle olyan 3500 km.Sajnos ebben a szervizben is kevés szerelő van,így bizonytalan mire lesz meg.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#10885) DeFranco válasza szilchi (#10884) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem fél nap alatt megcsinálták. egyezz meg velük, milyen alkatrészt raknak bele, nekem belefért a 110-be a luk, szintén csináltattam váltóolaj cserét is.

volt akkor már egy féltengely csapágy csere is, ami miatt vissza is kellett vinnem jó igényesen mert a szimeringet nem cserélték így eresztett a váltóolaj.

ezt csak megemlítem, de akkor már megnézettem a gyertyákat és a gyújtáskábelt is, és a gyertya repedtve a gyújtáskábel galyra menve volt, cserélték azt is, gyújtótrafót hazavágta volna, ha nem volt mostanában cserélve gyertya, nézess rá.

(#10886) szilchi válasza DeFranco (#10885) üzenetére


szilchi
őstag

Februárban vettem az autót,első szerviznél cseréltettem a gyertyákat is.Viszont a trafó csere felmerült nálam is.Ránézésre nem mostanában lett cserélve.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#10887) DeFranco válasza szilchi (#10886) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha nem rángat nem kell cserélni, csak annyi az összefüggés, hogy a rossz gyertya vagy a rossz gyújtáskábel nyírja ki.

(#10888) szilchi válasza DeFranco (#10887) üzenetére


szilchi
őstag

Nem,nincs gond vele.Nem rángat az autó.Igaz mostanában nem indul egyszerre az autó,többet forog mire beindulna.De az lehet mástól is.

Bárdinál néztem egy LUK kuplung szett kinyomócsapággyal 85.000.Az én szervizem a Unix-nál rendel,gondolom ott is ennyiért lehet.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#10889) DeFranco válasza szilchi (#10888) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kisker áron 55 [link] de nem tudsz vele mit csinálni, kb. ennyi az ára a végén mindenhol ahol érdeklődtem.

lehet van aki olcsóbban is meg tudja oldani, velem ilyen nem jött szembe. nekem is ennyi volt.

(#10890) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Végül mégis akkor a ford szervíz lesz.

Másik kérdésem pedig az lenne, hogy egy 2015 év eleji facelift előtti 1.6 Ti-VCT 125le benzines Focusba szerintetek 5w20 vagy 5w30 való? Melyik a jobb választás. Ford nem tudom melyiket tette eddig bele.

(#10891) Lomha 8V válasza SPeti1984 (#10890) üzenetére


Lomha 8V
addikt

5W-30 kell bele. Csak figyelj a specifikációkra, mert nem jó bele akármelyik.

(#10892) SPeti1984 válasza Lomha 8V (#10891) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Jól tudom az 1.0-ás motorhoz WSS-M2C948-B 1.6 Ti-VCT-hez meg akkor a WSS-M2C913-C kell?

Amúgy különbözik valamiben a Magnatec start stop, a Castrol Professional valamint a gyári Ford olaj?

(#10893) DZs válasza SPeti1984 (#10892) üzenetére


DZs
senior tag

A gyári olaj ford címkés castrol. Castrolon belül alig van különbség a változatok között.

[ Szerkesztve ]

(#10894) Goose-T


Goose-T
veterán

Kicsit unalmas már, hogy megint a Continental nyert az ADAC téligumi-teszten... :U

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10895) bajnokpityu válasza Goose-T (#10894) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ismerek belőlük gumikat, abszolút nem az volt a saját sorrendem, amit irtak.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10896) kcsa válasza bajnokpityu (#10895) üzenetére


kcsa
veterán

Azonos méret és gyártási hét esetén eltérő a véleményed? :) Sajnos rengeteg a szubjektív szempont, és olyan változó, amit viszont nem tudsz befolyásolni. Kb. lottózással egyenértékű hogy mit kapsz, viszont tendenciákra szépen rávilágít.

(#10897) ReFleXx


ReFleXx
addikt

szerintetek dobjam fel mar most hetvegen a telipapucsokat, vagy 1 honap mulva? Ez a ket leehtoseg van a kettő idopont kozott nem jarok arra amerre tarolom a gumikat.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10898) Sub-ZeRo válasza Goose-T (#10894) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egyszer volt a kamionon, pontosan a pótkocsin Conti gumi... El is durrant mint az atom alattam.. 🤣

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10899) xEon1337 válasza ReFleXx (#10897) üzenetére


xEon1337
őstag

Én a helyedben most felpattintanám őket, november végére bármi lehet, sokkal jobb idő már nem lesz.

"Less but better" - Dieter Rams

(#10900) radi8tor válasza ReFleXx (#10897) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már várhatóak reggeli fagyok, szóval vége a nyári gumis időnek.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.