Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) darvinya válasza SzlobiG (#9900) üzenetére


darvinya
titán

Motocraft olaj, aminél csak paraméteres gyártású.
Mint fórumtárs képén Castrol olaj feliratán ott szerepel Ford-dal együtt fejlesztve.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9902) aginor válasza Sub-ZeRo (#9879) üzenetére


aginor
addikt

Sajnos nem. Nekem magán szerelő is kb ennyiért csinálja munkadíjjal együtt, és azt sem lehet megvárni általában.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9903) radi8tor válasza aginor (#9902) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt sosem értettem hogy működik. Időpontot kérsz és nem akkor kezdi a munkát, amikor odamész?
Ford Petrányinál egyszer volt nekem eddig csak olyan, hogy 30-40 percig nem nyúltak a kocsihoz (gondolom megcsúsztak az előzővel), de azért nem mondtak olyat hogy másnap menjek vissza...

Ja, holnap ESS motor. Kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9904) DeFranco válasza radi8tor (#9903) üzenetére


DeFranco
nagyúr

majd jegyezd meg, ki szerelte a kocsit, kíváncsi vagyok a tapasztalataidra.

(#9905) Dorien válasza radi8tor (#9903) üzenetére


Dorien
veterán

Van olyan szerelő, aki ott csinálja előtted és megvárhatod, és van olyan is, akinél ott hagyod az autót, kulcsot, forgalmit és telefonon hív, amikor kész.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#9906) Primary92


Primary92
senior tag

Az mk4 FL Mondeókban melyik hifinek van jobb hangja? A Navi jól használható, érdemes azzal venni? Frissítés mennyire van hozzá?

A 2007-2014 közötti az mk4, jól tudom?

(#9907) bajnokpityu válasza Primary92 (#9906) üzenetére


bajnokpityu
félisten

13asokban próbáltam, az alap és a navisnak azt mondják egál (szar). a sonyt próbáltam, kicsit jobb ezektől, de az se valami hejde.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9908) SzlobiG válasza Primary92 (#9906) üzenetére


SzlobiG
félisten

Amelyikbe van beépített mélynyomó+sony fejes az elég jól szól. Mondjuk nekem a mélynyomó nélküli van sony fejessel, de teljesen rendben van ez is.

(#9909) Primary92 válasza bajnokpityu (#9907) üzenetére


Primary92
senior tag

Nem hangzik valami túl jól. Az mk2 Focus 6 hangszórós CD6000 megoldása az, amit ismerek és mindenképpen szeretnék meghaladni.

(#9910) bajnokpityu válasza Primary92 (#9909) üzenetére


bajnokpityu
félisten

no, az az alap itt is, és kb olyan a navis is, azt mondják.

a sony jobb. ami még fontos, hogy a kocsit át kell programozni a jobbik fejhez, mert úgy szól rendesen, ahogy kitalálták. megdöbbentő, de tényleg igy van.

sony már eléri pl a gyári alap suzuki fejet... ami még mindig jócskán elmarad egy 30rugós aftermarket fejtől.

ami miatt még nem hajintottam ki az enyémből a gyárit, az az, hogy 2013 óta a parkradar hangját a rádió adja ki. egy hétig vadásztam 13után gyártott mondeo sony fejre, aztán feladtam

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9911) ReFleXx válasza SzlobiG (#9900) üzenetére


ReFleXx
addikt

Regi kocsikba jo a Formula F, de az ujabb DPF-esekbe mar inkabb a Castrol-t ajanljak mert az tudja a WSS-M2C913-D specifikaciot is.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#9912) darvinya válasza ReFleXx (#9911) üzenetére


darvinya
titán

Pedig Formula F is DPF-es. [link]
Inkább kicsivel rosszabb minőségű, mert paraméteres gyártású.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9913) ReFleXx válasza darvinya (#9912) üzenetére


ReFleXx
addikt

nem tudja a WSS-M2C913-D -t

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#9914) aginor válasza radi8tor (#9903) üzenetére


aginor
addikt

Ezt szerelője válogatja, de pl az enyémmel megbeszéljük, hogy mit kellene csinálni és úgy táblázza be a napját, hogy legyen rá ideje. Igazából nincs kifogása azellen, hogy ott várd meg, amíg elkészül, de lehet nem akarsz napközben órákat ott ülni és várni amíg kalapálja az autót. Olajcsere mondjuk pont más, mert hamar megvan, de én ilyenkor szoktam kérni átvizsgálást, próbakört, futómű ellenőrzést is, meg ha van vmi időszerű javítás/karbantartás, akkor arra is sort kerítünk.
Ha megbízol a szerelőben, akkor célravezetőbb ha hagyod dolgozni kényelmesen és nem topogsz ott mellette.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9915) AMD Power válasza aginor (#9914) üzenetére


AMD Power
titán

Az én szerelőm csak úgy csinálja meg ha ott vagyok és megvárom. Közbe jókat szoktunk dumálni. Amúgy lassan már klímát is fog tudni szerelni. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9916) Primary92 válasza bajnokpityu (#9910) üzenetére


Primary92
senior tag

A navis csak a navigációval tud többet?
Sony-s nem mélynyomóshoz macerás a gyári mélynyomó, tudná kezelni?
A Sony is tud BT kapcsolatot létesíteni?

Nincs itt ilyen topic tali, ahol esetleg meg lehet hallgatni? Talán még cserélnék is apámmal, márkahű legyek.

A színes kijelzős műszerfal miben tud többet?

(#9917) Real_Necro válasza Primary92 (#9906) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nálam van navi, térképnek jó, de inkább Vaze-val megyek. A hang G Astra után szerintem megfelelő, nálam 8 hangszóró van. Nem egy kimagasló, de kocsiba ennél több szerintem nem kell.

Szerk.:

Ahogy tudom navisból 2 fajta létezik, a tolatókamerás meg a sima. Nekem utóbbi van gyári USB csatival. Bt megy telefonnal, akár telefonáláshoz, akár zenehallgatáshoz.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#9918) bajnokpityu válasza Primary92 (#9916) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a cd6000t és a sonyt hallottam ugyanabban a kocsiban. navisat nem,de többen mondták, h hang miatt nem jobb. BTt mindkettő csak kieg modullal tud.

szines kijelzőnek semmi köze a hangminőséghez, csak egy kiegészítő feature.

engem egy idő után zavar a hangja, javarészt a torzításai miatt. sony is zavarna, sajnos nem ég és föld a minőség. érdekes módon a régi focusé nem zavart, simán hallgattam rajta akár bartókot. a mostanit általában kikapcsolom fél óra után. suzukiét tovább tudom hallgatni, de pl a sportage-é sokkal jobb, azzal semmi bajom, és amig volt egy 6xxxes elég drága kenwoodom, szintén órákon át hallgattam.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9919) Goose-T válasza Primary92 (#9916) üzenetére


Goose-T
veterán

A gyári mélynyomó a pótkerék helyére van beszerelve, szóval szerintem eléggé macerás lehet utólag beépíteni.

Amúgy nálam meg tudsz hallgatni egy gyári navisat (Blaupunkt NX), mélynyomó nélkül. Valóban nem egy nagy szám, de a régi Focusunk 5000-esénél sokkal jobb.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9920) aginor válasza AMD Power (#9915) üzenetére


aginor
addikt

Lehet Őt sem zavarná, de én magamból indulok ki, arról nem beszélve, hogy hasznosabban is el tudom tölteni az időt, mint a szerelőnél ácsorogni, mégha érdekelne is a szerelés kíváncsiságból. Ez eddig úgy volt, hogy én reggel kivittem az autót, volt kolléganőm behozott dolgozni, ha kész a szekér, akkor visszafelé ugyanez. Sajna a kollegina elment, így vége a jó világnak, vagy keresek másik szerelőt, vagy én is átállok a megvárós dologra, ha nem túl hosszú a művelet. :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9921) Primary92 válasza bajnokpityu (#9918) üzenetére


Primary92
senior tag

2005-os 6 hangszórós Focus CD6000-jét hallgattam régen, most meg 2013 körüli Mondeot vennék.

A színes kijelzős műszercsoportot a hifitől függetlenül kérdeztem.

Hol lehet tájékozódni, hogy a különböző felszerelések mit takarnak?

[ Szerkesztve ]

(#9922) AMD Power válasza aginor (#9920) üzenetére


AMD Power
titán

Én sajnos nem. Elég messze van tőlem a szerelőm. De nem viccből járok el hozzá. Bkv-al kb 1.5 óra lenne nekem csak óda az út. Szóval nincs mese ,megvárom mindig.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9923) Primary92


Primary92
senior tag

A Sony-nak vagy a navis fejnek van sub kimenete, ha igen, akkor utólag rá lehet venni, hogy kezelje? A gyári mélynyomó, ha jól látom a pótkerék helyére megy, azt meg nem szívesen áldoznám be.

Goose-T: Köszi, később lehet, hogy élnék a hallgatózással.

[ Szerkesztve ]

(#9924) bajnokpityu válasza Primary92 (#9921) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igy tudom:

FL mondeonál külsőre az ablakkeret krómozása, belül a kilincs szine, és a szines kijelző az órák között a difi, meg az alufelni és a led. mindkettőhöz lehetett mindenfélét venni, motoros ülést (trendben is alapban motoros a fellemozgatás), körberadart, navit.

szóval simán van, hogy egy trend jobban felszerelt, mint egy titán. titánból láttam tolatóradar nélkülit, meg trendből is navisat, körbenradarosat, motorosüléseset. valaszeg cégen belül a vezérnek jár a titán, melosnak meg a trend, közben meg jobban költött az extrákra, vezérnek meg extrásabb volt a motorja, váltója.

a kettő között van a biznisz. ott csak alul van az ablak körül krómcsik, de van alufelni,és navi, a kijelzője monokróm.

titánból meg vannak a spec felszereltégesek (pl S) a csomagtartósínnel, spoilerrel, miegymással.

FL előtt a spoiler alakja, hűtőrács is más volt felszereltség függvényében.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9925) aginor válasza AMD Power (#9922) üzenetére


aginor
addikt

Dettó. :K

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9926) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Múlt héten vettem egy 2008-as Ford Focus kombit. A hátsó ülésekről hiányzik a fejtámla, jófogáson találtam de sem én sem a hirdető nem tudja, hogy ez első vagy hátsó ülésre való [link]
Valaki tudna segíteni ez ügyben?! :B

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#9927) LamaCube válasza bugizozi (#9926) üzenetére


LamaCube
addikt

Én úgy tudom, hogy az első fejtámlákat valami EU-s szabályozás szerint nem lehet kivenni. Persze ez nem biztos.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#9928) DeFranco válasza LamaCube (#9927) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kijön mint a sicc, csak rejtett a retesze (simán süllyesztve van, egy pénzérmével kioldod, csak eszköz nélkül nem lehet. feltéve hogy nincs körmöd :D)

(#9929) radi8tor válasza DeFranco (#9904) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Összességében pozitív a véleményem róluk. Kicsit szoknom kell még, hogy nem gyári alkatrészekkel dolgoznak (olajszűrőből is majdnem fele akkora feketét kaptam), cserébe olyan dolog is cserélve lett amit halogattam a gyári alkatrész drágasága miatt.
Éves szerviz mellett befigyelt egy jobb első kerékcsapágy csere, alsó (talán erőátvitel) gumibak csere, hátsó stabilizátor rúdnál a gumik cseréje. 70k lett a vége.

A kopogó témára azt mondták hogy ez a hengerekből jön csak becsapós a hangja mert fémes kopogásnak hallatszik. Valójában ez kopogásos égés jelensége. 200k motorfelújítás oldja meg azt mondták ESS-nél. :U

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9930) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok.

Néha amikor indulok el kocsival pl. az előbb volt egy kis durrogo puffogo hang. Három ilyen puffogas volt. Mintha hátulról jönne a kipufogóbol. Mi az isten lehet ez egy új autónál? Amúgy semmi gond nincs meg azon kívül amit korábban írtam h néha nem reagál a gázra. Új Ford focus 1.6 benzin 125 ló.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#9931) darvinya válasza Pardise (#9930) üzenetére


darvinya
titán

Rosszkor gyújt és átnyomott bezint gyújtja be.
Nem ártana ennek utána járni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9932) Pardise válasza darvinya (#9931) üzenetére


Pardise
senior tag

Az fasza. Akkor szervizet hívom is fel. Nagyon ritkán jelentkezik a hiba. És ha a szervízben nem jön elő? Vagy ezt egy átvizsgálás során megtudják javítani?

Your car, your life ;)

(#9933) DeFranco válasza radi8tor (#9929) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez nekem új, hogy nem gyárit raknak bele. te kérted vagy alapból azt rakták?

nekem mindenből gyárit raktak most is, szűrők, olajak, stb. biztosan, ha valami stabpálcát vagy valamit nem gyárira hanem azonos minőségre (esetleg azonos beszállítóra) cserélnek akkor általában egyeztetünk. olyankor van nem gyári és nem gyári beszállító, ha tényleg nagy az árdiffi (szervópumpa pl.) de akkor szólnak, tudok róla.

szóval ez nekem új, hogy egy éves szervizen nem gyári alkatrészekkel nyomulnak.

ki szerelte egyébként?

(#9934) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

A ford alapban milyen motorolajat használ kötelező szerviznél? DPFes 2.0hdi 20e periódus.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9935) darvinya válasza Pardise (#9932) üzenetére


darvinya
titán

Ezek már sz.gépek, s minden hibát jegyzeteli.
Rádugják műszer kiolvassák mit írt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9936) Pardise válasza darvinya (#9935) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm a segítséget. Kedden egyre viszem. Majd írok mi lett.

Your car, your life ;)

(#9937) radi8tor válasza DeFranco (#9933) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meg se kérdezte, a szűrőt is már csak akkor láttam mikor a helyén volt.

Úgy láttam, hogy ez náluk természetes. Próbált megnyugtatni, hogy kipróbált darabok ezek nem rossz minőség.

István volt talán. Fiatalabb srác, de nem a magas vékony.

⭐ Stella

(#9938) DeFranco válasza radi8tor (#9937) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ránézek a szűrőre alkalomadtán, de fix hogy a fehér (gyárit) rakták bele, a lég- meg pollenszűrőnél meg láttam a csomagolást.

mindegy, ilyenekkel szerintem nem szórakoznak, ha azt mondják jó akkor szerintem ezt el lehet fogadni. de szokatlan mindenesetre.

(#9939) LamaCube válasza DeFranco (#9928) üzenetére


LamaCube
addikt

Elhiszem. :K Mondjuk az asszony puntójánál nem lehet kiszedni az első fejtámlákat. Akkor olvastam utána és ott olvastam egy ilyen jogszabályt.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#9940) Dorien válasza radi8tor (#9862) üzenetére


Dorien
veterán

Na, ki lett cserélve az összes műszerfal izzó (óracsoport és középkonzol), talán csak a szivargyújtó karimája maradt ki, de az lényegtelen. 10db 12V 1.2W-os rizsszemizzó kellett hozzá, nem W3W helyzetjelző.
2003 Focus I facelift

A videókért big thanx! :R

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#9941) SzlobiG válasza bajnokpityu (#9934) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pont nem rég beszéltük castrolt.

(#9942) AMD Power


AMD Power
titán

Trendi titánok harca - régi Fiesta az új mellett
Dizájnharc: Ford Fiesta Mk VI vs. Ford Fiesta Mk VII

Mk VI? Nem nézték el egy kicsit a számozást? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9943) kcsa válasza AMD Power (#9942) üzenetére


kcsa
veterán

Wikipedia szerint ez a jó számozás. Persze Mondeonál is az MK1-et és MK2-t néha egybe veszik, néha külön.

(#9944) AMD Power válasza kcsa (#9943) üzenetére


AMD Power
titán

Nem jó! Ott is úgy írják ahogy mondtam.

Wiki szerint is az Sixth generation (2008-2017) (Mk7)
Fifth generation (2002–2008) (Mk6)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9945) kcsa válasza AMD Power (#9944) üzenetére


kcsa
veterán

Ja, úgy jogos, én a generációkat olvastam.

(#9946) darvinya válasza AMD Power (#9944) üzenetére


darvinya
titán

Ez tényleg érdekes, mert Fifth generatoin 5. generáció magyarul, miközben Mk6.
Volt egy hibás tervezésű verzió Mk5?

(#9947) kcsa

Plasztikázot Mk 4 még nem jelenti, hogy nem volt hibás tervezésű, s már nem volt idő újat készíteni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9947) kcsa válasza darvinya (#9946) üzenetére


kcsa
veterán

MK4 faceliftet kezdték el MK5-nek hívni,ott csúszott el.

Hibás tervezésű verzió? :D

[ Szerkesztve ]

(#9948) SzlobiG válasza darvinya (#9946) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mi a hibás benne? :F

(#9949) kcsa válasza darvinya (#9946) üzenetére


kcsa
veterán

Ez most pont olyan okos gondolat, mint amiket össze szoktál itt hordani.

(#9950) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Üdv!

Ha minden jól megy, Október végén jön az új családtag, egy új Fóka kombi :))
De lényeg a lényeg: azonnal kelleni fog majd rá téligumi, felnivel. Én most arra gondoltam, hogy elég lehet a 16-os gumi (17-es a gyári, és ez a hibbant 215/50 R17, ami drága buli), és akkor tudnék venni egy ilyen kombót:

- felni: [link]
- dísztárcsa: [link]

Ilyen van a mostani céges Focuson is (tudtommal), hiába írja az oldal, hogy ez csak a II-es genre jó, szerintem nem sokat változhatott az osztókör...

Szóval erre irányul a kérdés, hogy jófelé tapogatzózok-e, illetve ha nem, hol találok III-genes nagyközű lemezfelnit amire jó a linkelt dísztárcsa :))

Előre is köszi, és majd novembertől aktív tagja igyekszem lenni a topicnak is (ha nem baj :DD )

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.