Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) SzlobiG válasza Gombinyó (#11247) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én inkább az 1.6-osra mondanám, hogy bizonyított az sokkal régebb óta van piacon és bevált, az 1.0 meg még fene tudja, viszont tény hogy jobban megy, de én is inkább az 1.6 szívót venném.

(#11252) troll81 válasza Gombinyó (#11247) üzenetére


troll81
addikt

1.0 ecoboostal tartos motor??? kizart rengeteg besult 100 000 km koruli motor van eledo az 1.6 inkabb megha szivo benya is :K

(#11253) Gergőke88 válasza SzlobiG (#11251) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem a vct esetén szokott eltörni valami a motorban?
Elég sok helyen írják 150e km felett.

(#11254) Tothgera30 válasza Gombinyó (#11247) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Annyira nem vagyok oda a három hengeres motorokkal szerelt autókért. De hétfőn kipróbálok egyet.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11255) Dorien válasza aginor (#11249) üzenetére


Dorien
veterán

Ahogy olvasgatom a Totalcar teszteket + népítélet írásokat, nekem az jön le, hogy ez az 1.0 EcoBoost inkább csak a 6 fokozatú váltóval jó, az 5 fokozatúval eléggé kínszenvedés vele az élet. A 6 fokozatúval viszont jobban szeretik, mint az 1.6 szívót, csak meg kell szokni, hogy a motorfék konvergál a nullához...

Gergőke88: A Ti-VCT esetén a változó szelepvezérlés dögölhet meg, 70-100e Ft-os szervizdíjról írt lejjebb a kolléga.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#11256) bajnokpityu válasza troll81 (#11252) üzenetére


bajnokpityu
félisten

flottás csókával beszélgettem az 1.0ról. nem kérdeztem, de mondta. az 1.0t sorra nyírják ki. maga a blokk jó lenne, de ahogy általában a turbosok, kell nekik a bemelegités, stb.

nem is meséltem, hogy alakult a dpf regen statisztikám. sok város: 80-100km regen ciklus. mostanság egyre többet megy pályán, rendre 290, 300, 390kmeket csinált. és eltünt a 27-57% közötti ugrás is. voilá, újra ott használom, ahol jó neki. a sűrűség teljesen normálisnak számit esetemben.

ui nincs valakinek FL mondihoz DPF szűrője? bármilyen állapotú megfelel.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11257) aginor válasza SzlobiG (#11251) üzenetére


aginor
addikt

No én abban sem vagyok biztos, hogy az ecoboost jobban menne. Alacsony fordulaton elég döglött lehet egy ekkora kasznival, ott van a turbólyuk és pörgetni sem nagyon lehet. Szerintem egy jól megkonstruált és megfelelően méretezett szívómotor jobb lehet ezeknél (és nem mellesleg, nem is olyan kényes).

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#11258) bajnokpityu válasza aginor (#11257) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jó váltóval? brutálisan sokat számit. persze onnastól nem fog jól enni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11259) -v- válasza troll81 (#11252) üzenetére


-v-
addikt

Ez honnan származó infó?

(#11260) troll81 válasza -v- (#11259) üzenetére


troll81
addikt

nemet autobontos ismerostol szarmazik.sokat bontanak belole mit az wolksvagen scirocco 1.4 tsi bol is :K es a motorcseres autokat aruljak ott is akad par belole :K

[ Szerkesztve ]

(#11261) Gombinyó válasza troll81 (#11252) üzenetére


Gombinyó
őstag

Az mit takar, hogy besült? Az új cmaxban használtam, ami elvileg nehezebb autó a Focusnál és nem éreztem azt hogy forgalmi akadály lennék.

(#11262) troll81 válasza Gombinyó (#11261) üzenetére


troll81
addikt

nem jo a motor konstukcio hengerfej turbo hibak.erdekes cikk olvasd el [link] [link] [link]

(#11263) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
2005-ös kiadású MK5 facelifting Fiesta boldog tulajdonosa vagyok. Tegnap vettem észre egy olyat, hogy ha az autó leállítása után fel, és vissza le kapcsolom a tompítottat, akkor pár percre nem csak a helyzetjelző, hanem a teljes városi fény világít. Ez feature, vagy valami kezdődő elektromos hiba? Néhány perc múlva magától elaludt...
Előre is köszönöm a választ!
Dodo

(#11264) kcsa válasza dodopek (#11263) üzenetére


kcsa
veterán

Ez nem a hazakísérőfény lesz? Van ilyened az autóban? (bár ha kérdezed, úgy sejtem nem tudod :) )

(#11265) ReFleXx válasza dodopek (#11263) üzenetére


ReFleXx
addikt

hazakisero fenynek tunik, enyembe a reflektor meghuzasaval aktivalodik es max 1 percig eg meg a lampa ezutan.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#11266) dodopek válasza ReFleXx (#11265) üzenetére


dodopek
addikt

Valami ilyesmire gondoltam én is, de nem találtam semmi ilyet a manualban. És biztos, hogy nem a refi kapcsoló, hanem a három állású tompított/ködlámpa kapcsoló. Gyújtás le, kapcsoló 0-ra, majd lendületből vissza. Ekkor felkapcsolja a teljes tompítottat és pár percig világít is. Kicsit bizalmatlan vagyok vele kapcsolatban, de csak mert nem találtam a gyári leírásban...

(#11267) Goose-T válasza dodopek (#11266)
Azt nem hiszem, mert egy öreg szakitól (nem röhög, tényleg így volt) vettük, aki az első tulaja volt. Nem az a kifejezett tunning gép...

[ Szerkesztve ]

(#11267) Goose-T válasza dodopek (#11266) üzenetére


Goose-T
veterán

Lehet, hogy felokosították a komfortelektronikáját. Fordoknál ez nem bonyolult művelet.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11268) TigerCat válasza Tothgera30 (#11246) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi!

Gyári LED szemöldök a lámpatest felső részén.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11269) Tothgera30 válasza TigerCat (#11268) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A tompított izzó mellett nem egy led helyzetjelző van?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11270) TigerCat válasza Tothgera30 (#11269) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem, index.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11271) dave182


dave182
senior tag

Hello, Focus mk3 sync 3 rendszerhez csatlakoztatott már valaki tolatókamerát utólag?

(#11272) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Tegnap este nézegettem MKIV Mondeónál a kanyarkövető fényszórót. Az enyémben csak a segédfény van, ami oldalra világít kanyarodáskor. Meg lehet azt utólag oldani, hogy a tompított lámpatest is "mozogjon"? Gondolom Az első fényszórókat cserélni szükséges, mert abban mozgató motor nincs...

Erre gondolok.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11273) xEon1337 válasza Real_Necro (#11272) üzenetére


xEon1337
őstag

Valószínűleg ha fel is tudják programozni a kocsid elektronikájára, akkor is olyan mocsok drága egy ilyen első lámpatest pár, hogy lehidalsz tőle.

"Less but better" - Dieter Rams

(#11274) TigerCat válasza xEon1337 (#11273) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én is nézegettem a Xenon cuccot a kókuszra, de embertelen pénz. Más nem hiányzik, szóval nem kritikus, marad ahogy van.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11275) Real_Necro válasza xEon1337 (#11273) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kár... akkor marad a gyári xenon. Az is tetszik, csak gondoltam futnék vele egy kört... :B

Azt figyeltem meg, hogy nekem is kezd belülről koszosodni a búra... jómagam nem állnék neki kipucolni... létezik fővárosban szaki, aki ilyennel foglalkozik?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11276) ReFleXx válasza Real_Necro (#11272) üzenetére


ReFleXx
addikt

teljesen folosleges fícsör :D

sajna mk4-nel ugy elcsesztek a keszon lámpát, hogy belül van a tompitott, kivul meg a távolsági, igy tompitottal ugy nez ki mintha bandzsitana a kocsi :(

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#11277) SzlobiG válasza Real_Necro (#11275) üzenetére


SzlobiG
félisten

Xenonnal ráadásul nem is működik, szóval ne bánd.

(#11278) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Pénteken szerviz. :D

⭐ Stella

(#11279) bajnokpityu válasza radi8tor (#11278) üzenetére


bajnokpityu
félisten

au. EGRes közvetlen befecsis turbobenya esetleg?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11280) ReFleXx válasza bajnokpityu (#11279) üzenetére


ReFleXx
addikt

sztem meg mindig a benzines fopcus mk1

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#11281) bajnokpityu válasza ReFleXx (#11280) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jaa, olyannal volt gyújtótrafó gondunk.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11282) radi8tor válasza bajnokpityu (#11279) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Benzines, 1.6-os. Semmi extra. :)

⭐ Stella

(#11283) bajnokpityu válasza radi8tor (#11282) üzenetére


bajnokpityu
félisten

reméljük neked is csak trafógond.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11284) pet007


pet007
aktív tag

Mult heten kezdett hangosodni auto, ma elvittem szerelohoz, kozepso es hatso dob tiszta rozsdas volt par lyukkal megtarkitva.. ha erdekel valakit, angliaban kozepso+hatso dob (uj)+ szereles 236£. (Mk4 mondi 2es benya)

(#11285) SzlobiG válasza pet007 (#11284) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mennyi neked az átlag fogyi azzal a motorral fedélzeti szerint?

(#11286) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Másik topikban már kérdeztem, de a különböző márkák tulajai nem tudnak dűlőre jutni... :D
2-es kombi Focus csomagtartóba fog kerülni Rezaw csomagtértálca, és az utastérbe is kellene valami "talpalávaló", de nem tudok dönteni:
- Petex méretpontos gumiszőnyeg;
- Rezaw méretpontos hótálca.

Ugyan a szőnyeg olcsóbb valamivel, de ha a latyakra, sóra, töményezős találkozókra, fesztiválokra gondolok, rögtön biztonságosabbnak tűnik a peremes változat.

Ti mit gondoltok, melyiket érdemes berendelni?
Esetleg valaki már vett ilyeneket fókába?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11287) kcsa válasza AxBattler (#11286) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem rezaw van, persze nem focusban, de legalább mondeo. Teljes nyugalommal merem ajánlani, jó cucc, persze a nők még így is képesek szétrugdalni az utastérben... :/

(#11288) radi8tor válasza kcsa (#11287) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs túl erős gumi szaga?

⭐ Stella

(#11289) AxBattler válasza kcsa (#11287) üzenetére


AxBattler
félisten

a nők még így is képesek szétrugdalni az utastérben
Ez azt jelenti, hogy nem pontosan illeszkedik?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11290) kcsa válasza radi8tor (#11288) üzenetére


kcsa
veterán

Nincs. Nem abból a valódi gumiból van

[ Szerkesztve ]

(#11291) kcsa válasza AxBattler (#11289) üzenetére


kcsa
veterán

De, teljesen pontos, de attól még rugalmas, emiatt képes mozogni (nyilván torzulással).

(#11292) xEon1337 válasza AxBattler (#11286) üzenetére


xEon1337
őstag

Nekem is ilyen Rezaw van, nagyon elégedett vagyok vele. Viszont gyárilag csak 4 patenthez való műanyag gyűrűt adtak hozzá, így a hátsó üléseknél hézagos a rögzítési pontok körül..
Szaga az semmi nincs, ezt nem is guminak mondanám, hanem inkább lágy műanyagnak.

"Less but better" - Dieter Rams

(#11293) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi, srácok! :R
Akkor nem hezitálok, valószínűleg megrendelem mind a csomagtérbe, mind az utastérbe.

+ láttam, a motortérbe is kínálnak valami hasonlót, annak is utánanézek!

(#11294) radi8tor
Raknak abba mindent! :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11294) radi8tor válasza AxBattler (#11293) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Motortérbe ne pakolj romlandót. :DDD

⭐ Stella

(#11295) Pardise válasza AxBattler (#11293) üzenetére


Pardise
senior tag

Motortérbe? Oda mi jót?

Your car, your life ;)

(#11296) radi8tor válasza Pardise (#11295) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hő és zajszigetelőt szoktak.

⭐ Stella

(#11297) Lomha 8V válasza AxBattler (#11286) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Megvetted az autót?

(#11298) ReFleXx válasza AxBattler (#11286) üzenetére


ReFleXx
addikt

gyarit raknek, azok szebbek is

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#11299) AxBattler válasza Pardise (#11295) üzenetére


AxBattler
félisten

Kartervédő / motorvédő tálca a böcsületes neve, 10k HUF-ot nekem megér, ha van haszna... főleg a téli sózások előtt. LINK1 LINK2

(#11297) Lomha 8V
Még papírozunk, német behozatal... :B

(#11298) ReFleXx
Az mennyivel drágább? Van ugyanígy 2-3-4 cm magas pereme?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11300) ReFleXx válasza AxBattler (#11299) üzenetére


ReFleXx
addikt

gyári az gumiszőnyeg, nem tálca, de fölösleges 4 centis perem, nekem mindig ilyen volt, sose áztattam el a kárpitot. új az kb 18k, en ujszeru hasznaltat vettem valami 5k-ert.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.