Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) Real_Necro válasza DeFranco (#11100) üzenetére


Real_Necro
veterán

Attól tartok ebből nem egyszerű mintát venni, mert csak a tartály alsó felében láttam folyadékot. Egyébként erre nem küldene a fedcom jelzést ha kevés? Sima desztvizet nem biztos, hogy töltenék bele, tartok tőle, hogy "megfagy". :B Egyébként van valami speckó adalék bele? 2.0 dízel a lelke.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11102) DeFranco válasza Real_Necro (#11101) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kb. hol van a szint a minimum és a maximum jelzés között? vagy bement egészen a minimum alá?

(#11103) kcsa válasza Real_Necro (#11101) üzenetére


kcsa
veterán

Nyugodtan mehet bele a desztvíz, 10 liter felett van a teljes hűtőkör, ha hozzátöltesz felet nem lehet belőle gond.
De ha megnézed milyen színű a hűtőfolyadék, akkor pl. Cromaxban kérhetsz ugyanolyan Ford folyadékot (nekem piros volt).

(#11104) Real_Necro válasza DeFranco (#11102) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hazafele meglesem.

Kcsa: piros van benne.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11105) SzlobiG válasza Real_Necro (#11101) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ne fossá már ennyire. :D Hogy fagyna meg pár deci víztől? Hígíthat rajta 1-2 fokot fokot azt annyi, nem kell itt megijedni 10 liter körül van benne. Töltsd fel deszt vizzel menj vele kicsit aztán méresd be. Én pont tegnap mértem meg magamnak.

(#11106) ReFleXx válasza Real_Necro (#11098) üzenetére


ReFleXx
addikt

siman ratölthetsz 1x desztvizet, majd miutan mentel egy kört ahol jol bemelegedett a kocsi, jaro motor mellett nyitsd fel a mocitetot es nezd meg hogy latszik-e hogy valahol kinyomja.
muterenel a tartaly sarka volt kirepedve es spriccelt ki a lé, ha szerencséd van valami ilyesmi vagy egy gumicső van kidörzsölödve , kirepedve es nem a motor eszi.

(#11097) Pardise , asszem pont te hoztad fel anno a temat :D
mi a helyzet azota a kocsival? durrog még?

más, tudotok BP-en, mondjuk 10, 14, 16 kerület környékén müszaki vizsgaállomást ahol nem pörgetik ész nélkül a motor álló helyzetben fölöslegesen? :D
25-én lejár a müszaki, egyébként gond nincs a kocsival, lehet a ledes hatso rendszamtabla vilagitas helyett visszapattintom a gyarit addig, nehogy belekossenek.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#11107) Pardise válasza ReFleXx (#11106) üzenetére


Pardise
senior tag

Néha csinálja de nem is durrog hanem elől koppan valami. Tahat indulok egyesben leesik a fordulat hiába nyomom a gázt nem reagál kopog elől valami kettőt harmat utána már jó. A benzin jutott eszembe, vpowert tankolok csak. Mintha sima 95nel nem lett volna ilyen de majd kiprobalom.

Your car, your life ;)

(#11108) LamaCube válasza ReFleXx (#11106) üzenetére


LamaCube
addikt

Ledes rendszámtábla világítást leszedni? Nekem most ment át másodjára, úgy hogy az volt benne. Sőt lehet már harmadjára, mert az előző tulaj tette bele. Nem is gondoltam, hogy ez baj lehet.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#11109) -v- válasza Pardise (#11107) üzenetére


-v-
addikt

Kerd mar meg az asszonyt az anyosulesen, vegye fel videora, mert en esku nem ertem mi durrog mi kopog :D

(#11110) DeFranco válasza -v- (#11109) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a lovak patája.

(nem lehet hogy a kopogásérzékelő szarakodik? az nem csinálhat ilyet? lévén vényócpóvert tankol az olvtárs)

(#11111) Pardise válasza -v- (#11109) üzenetére


Pardise
senior tag

Én sem értem :D felvenni nem tudom, mert van amikor kb 100kmig nem csinálja meg van amikor 20kmen többször előjön. Májusban amikor Pesten voltunk vezettem jo 300kmt akkor semmi nem volt. De akkor tan sima 95os benzin volt a kocsiban. Ezért is jutott eszembe h a vpower nem tetszik a kocsinak.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#11112) ReFleXx válasza LamaCube (#11108) üzenetére


ReFleXx
addikt

hát tudod hogy van, ha akarnak akkor belekötnek, de en sem cserelnem at ha nem 2 perc lenne.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#11113) ReFleXx válasza Pardise (#11111) üzenetére


ReFleXx
addikt

probald meg akkor a lakossagi OMV 95-st, ezeknek az kulák extra üzemanyagoknak sok értelme nincs hacsak nem sport kocsid van, kivéve a prémium GO-nak nagy hidegben.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#11114) Pardise válasza ReFleXx (#11113) üzenetére


Pardise
senior tag

Nálunk nincs omw csak Egerben (20kmre van). MOL kút van. Az milyen? Megéri ott tankolni vagy inkább megéri elmennem az omwre?

Your car, your life ;)

(#11115) ReFleXx válasza Pardise (#11114) üzenetére


ReFleXx
addikt

hát ez ilyen vallási kérdés :) én rászoktam az OMV-re, meg néha mpetrol prémium ami kb ugyanannyi este automatából még olcsobb , asszem -10Ft/l kedvezmény.
de most egy proba erejéig jó a shell/mol sima 95 is.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#11116) -v- válasza Pardise (#11114) üzenetére


-v-
addikt

OMV egyrészt, másrészt tökéletesen mindegy, egy 1.6 szívóba mit tankolsz.

(#11117) aginor válasza -v- (#11116) üzenetére


aginor
addikt

Harmadrészt azért annak sem mindegy. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#11118) Pardise válasza ReFleXx (#11115) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszi mindenkinek a segítséget! Kipróbálok sima 95-ös benzineket. Majd jelentkezek az eredménnyel!

Your car, your life ;)

(#11119) radi8tor válasza LamaCube (#11108) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja átment, de elég csak egyszer hogy szemet szúrjon a vizsgáztatónak és akkor bukta ha nincs a LED-en e jelölés (gondolom nincs). Kb olyan lehet ez, mint hogy valamelyik vizsgáztató ellenőrzi az ablakmosót van aki nem.

⭐ Stella

(#11120) DeFranco válasza aginor (#11117) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én nem értek az autókhoz meg hülye is vagyok, de tankoltam tukkó mezitlábas lukoil benzint, aztán omv maxxspuriturbómósönrészing99-et (nem egy teli tankot, hármat), aztán talpas aviát és az ég világon semmit nem éreztem sem dinamikában sem fogyasztásban sem semmiben.

akkor ez hogy van?

mert igyekeztem experimentálni a valót.

(#11121) LamaCube válasza radi8tor (#11119) üzenetére


LamaCube
addikt

Megmondom őszintén nem tudom, mert már ilyen volt mikor megvettem. A szegedi KPM-hez vittem vizsgára és ott nem nézték, vagy van rajta jelölés. Holnap meglesem.

Üzemanyag témához:
- mikor megvettem fél évig mol-t kapott, utána kétszer tankoltam ömv-t mindkétszer egy hosszabb út során elkezdett égni a sárga ikon katalizátor hibával, mindkétszer kiütöttem a hibát és azóta nem jött elő. Mondjuk nem is tankolok ömv-t azóta. Én már több mint egy éve avia-nál tankolok, semmi változást nem éreztem a 3 kút alapján /kivéve az ömv-nél megjelent hibajelenséget/

radi8tor

Persze értelek. Most a szerelőm vitte, de azt mondta nem volt semmi gond. Minden jó rajta. Mindig megcsodálja mennyire egyben van a verda, pedig 2003-as és csillaggarázsban áll évek óta.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#11122) radi8tor válasza LamaCube (#11121) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze nem nézik, de nézhetik. (ha bele akarnak kötni)

⭐ Stella

(#11123) Real_Necro válasza DeFranco (#11102) üzenetére


Real_Necro
veterán

Meglestem itthon, a min alatt van 1-2mm-rel. Most meg meleg a motor, reggel majd toltok bele desztvizet, de vettem egy flakon bekevert rozsaszin lottyot. Ha ebbe nem jo megy az astraba.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11124) aginor válasza DeFranco (#11120) üzenetére


aginor
addikt

Fogyasztásban, dinamikában nem is lesz különbség, a fizika az fizika. Az adalékolás a különbség, de én még a maxmotion 95 és 100 között is hallom a motoron a különbséget. Mondjuk az is igaz, hogy van valami fura hangja mostanában, ami annál jobban jön elő, minél mezítlábasabb a benya a tankban.
Amúgy ez is olyan hitéleti vita, mint a melyik kúton tankoljak (omw, shell, mol, stb).

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#11125) Sub-ZeRo válasza Pardise (#11114) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam a mol üzemanyaggal, 95, hangos volt a motor. Mint egy traktor.
Shell fuel save-t tolok bele. Vagy omw.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11126) Pardise válasza Sub-ZeRo (#11125) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen, ezt mástól is hallottam a MOL-os benzinről, szóval azt kihagyom. Shell vagy OMW lesz.

Your car, your life ;)

(#11127) DeFranco válasza aginor (#11124) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem elég vájt a fülem a zajokra, de nem hallottam különbséget.

persze ez szubejktív, nem akarok meggyőzni senkit, a saját tapasztalatomat meséltem el.

(#11128) kcsa


kcsa
veterán

Hol van ez az omw? Mindenfelé kerestem, de nálunk csak omv van :(

(#11129) aginor válasza DeFranco (#11127) üzenetére


aginor
addikt

Ok, én meg hallom. ;)

kcsa: nálunk van. Nálatok biztos csak a csóró edition van, amiről lespórolták a plusz V-t a végéről. :K

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#11130) Erdei88 válasza kcsa (#11128) üzenetére


Erdei88
veterán

(#11131) alex devil


alex devil
senior tag

Szevasztok, C-Maxhoz (2005) milyen első féktárcsát ajánlanátok ami nem rezegteti a kormányt fékezésnél 100km/h felett?

S23

(#11132) Tsebacsi válasza alex devil (#11131) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha rezegteti, akkor szerintem alapból rossz, a hullámos tárcsa szokta ezt csinálni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#11133) DeFranco válasza radi8tor (#11122) üzenetére


DeFranco
nagyúr

for the record: alánéztem a hétvégén a kocsinak, és nekem ford olajszűrőt tettek fel. igaz fekete, nem a megszokott fehér, de ford logo van rajta.

(#11134) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Megitattam a tartályt, nem is kellett bele sok desztvíz, talán 1dl...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11135) kcsa válasza Real_Necro (#11134) üzenetére


kcsa
veterán

Ezért mondtam hogy nem kell túlparázni ;)

(#11136) alex devil válasza Tsebacsi (#11132) üzenetére


alex devil
senior tag

KÖSZI. Hát erre magamtól is rájöttem, hogy rossz :U ...ezért szeretném kicseréltetni. (Textar márkájú amúgy))

Azért tettem fel a kérdést hátha valaki tud valami bevált márkát amiben kevesebb a selejt, talán majd nem rezegteti, tehát nem lesz rossz és akkor olyanra cseréltetném ki. Ezt a rossz rezgetőset meg küldöm vissza garanciában.

S23

(#11137) kcsa válasza alex devil (#11136) üzenetére


kcsa
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de hullámos féktárcsát legariztatni mission impossible.

(#11138) Tsebacsi válasza alex devil (#11136) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Alapból nem szokott hullámos lenni a tárcsa, azt te teheted azzá helytelen fékezésekkel, vagy x idő alatti elkopásával.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#11139) Gombinyó válasza alex devil (#11136) üzenetére


Gombinyó
őstag

ATE, Trw jók.

(#11140) alex devil válasza Gombinyó (#11139) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszönöm!

@Tsebacsi: alapból is lehet hullámos ha selejt. Hónappal fékezni hogyan kell?

@kcsa: remélem sikerül

[ Szerkesztve ]

S23

(#11141) Tsebacsi válasza alex devil (#11140) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem értem a kérdést. Amúgy ha van garilap ahol vetted, és szerepel rajta a tárcsa, van esélyed. Ha nincs, akár azt is mondhatják, hogy a szervizből kijövet a sarkon túl többször megpadlóztad a gázt, majd a féket, és hopp máris hullámosra kopott a tárcsa, esetleg rossz/öreg volt a fékpofa, nincs jól beállítva a futómű, stb...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#11142) alex devil válasza Tsebacsi (#11141) üzenetére


alex devil
senior tag

Bocsi, azt akartam kérdezni, hogy hogyan kell helytelenül fékezni?
Megvan a számla és kevesebb mint egy éve lett beépítve, új fékbetétekkel együtt volt a csere.

S23

(#11143) Tsebacsi válasza alex devil (#11142) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha ok nélkül vészfékezgetsz, rövid időn belül sokszor, akkor olyan hőterhelésnek van kitéve a tárcsa, hogy hullámosodhat. Ehhez pedig elég lehet akár 30 perc is. Vagy egy erőltetett hegy lejtmenet is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#11144) xEon1337 válasza alex devil (#11136) üzenetére


xEon1337
őstag

A gyári fék a kocsidon ATE gyártmány, én azt venném (és vettem is a sajátomra) vagy a gyárit.

"Less but better" - Dieter Rams

(#11145) alex devil válasza xEon1337 (#11144) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszönöm!

S23

(#11146) #48967168


#48967168
törölt tag

Sziasztok!

Apósomnak karácsonyi ajándékként szeretnénk tolatóradart a 2013 körüli Focusába (alvázszám beszerzés folyamatban... :D) Létezik hozzá valamilyen gyári megoldás? Elvileg rendelhető extra lehetett volna...

Ha nem, akkor milyen aftermarketes megoldást javasoltok? Lehetőleg minél kevesebb faragással, a legesztétikusabb módon...

Előre is köszi!

(#11147) Pardise válasza #48967168 (#11146) üzenetére


Pardise
senior tag

Hali!

Szerintem lehet rendelni. Nekem is utólag lett beszerelve a szalonban!

Your car, your life ;)

(#11148) Poultier


Poultier
tag

Hali!

Akinek van MKIV-es Mondeo-ja, mire kell első sorban figyelni? Mik a típushibák? 2.0 tdci-ről lenne szó. :R

(#11149) jupp008 válasza #48967168 (#11146) üzenetére


jupp008
senior tag

Nekem Ford Solymár szerelte be Mondeoba 2 hónapja, de a gyárit nem tudják utólag a rendszerhez passzolni ezért elviekben mindegy milyen utólagos kerül bele.
Egyébként egy Valeot raktak be [link] Csak olyanra volt szükségem ami csipog.
Természetesen fényezhető.

[ Szerkesztve ]

(#11150) bajnokpityu válasza Poultier (#11148) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tipushibák?
amit tudok, leirom, de nyilván nem teljes a lista.

hát, pl a kormánygombok. jobb oldali menü lefele, ill. tempomat sebesség csökkentés szokott legelőször meghalni, illetve hibázni.
pieburg szelepek (leállításkor nyöszörög közvetlen gondot úgy tudom nem okoz, egyébként)
hátsó fékek be szoktak ragadni, ezt nem szabad megvárni, mert nyereg csere.

amit mindenképp tudni kell, hogy ezek kifejezetten hosszú távú utazást birják, pályázni valók, főleg. várost nem komálják. koromszűrő hamarabb telitődik, ezért könnyebb kinyirni (saját mérés szerint kb 5x olyan gyorsan telitődik a koromszűrő). fogyi is meglepően magas. 129+ tempoval pályán nálam 7körül, városban simán 9)

futómű masssziv (de mivel bonyolult, ezért, ha elkopott, akkor drága), utastér cicergésmentes nagyon sokáig, kopásálló is. elektromos nyavajával nem találkoztam, nem is nagyon hallottam róla, miközben pl a komfortelektronika ugyanaz, mint pl a picassoé :)
motorja simán tud 500e km-t probléma nélkül, ezzel nemigen lesz gondod, a gyári 20e km olajperiódust, ha betartják, akkor se.

legnagyobb gond az, hogy mindenki keveset futott, jólfelszereltet akar, természetesen annyiért, amennyiért az import fosokat kínálják százával a nepperek. kevés futás sztem egyébként azért nem feltétlen előny, mert a keveset tudott kocsi városban megy. ha meg valami nonstop regenerál(na, amit nem tud, ha állandóan leállítják), húzza magára a vizes lepedőt. évi 30-40e km sztem a minimum, amivel több az esély megkiméltre.
ha igy használod a dieselt, akkor nem lesz gondod a dpf-el. ha faceliftes, akkor meg pláne, ott jobb a konstrukciója. kéttömegű pályán használatknál 230at ki szokott birni, és akkor se vészes az ára. (szerelő mondta saját statisztikáját)

mivel ford, ezért legyen tartalék lé javitásra, valami biztos lesz, minél öregebb, annál esélyesebb. km-t jól birja, éveket kevéssé, úgy látom ez a márka. persze ismerek én is hibátlan tinit, de saját tapasztalatom nem ez. 8év fölöttit én már nem vennék, családban van ex ford kereskedő, max 10ig javasolja használatot.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.