Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) DeFranco válasza DeFranco (#11349) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez a kettő volt anyagárban 40

hatosf.sztkilences. 20.

Lomha 8V: persze, de amúgy annyi van ott hogy cikkszám ennyi, az lehet a belső sajátjuk is, nincs odaírva hogy micsoda. de valószínűsítem hogy nem szórakoznak vele.

(#11352) radi8tor válasza DeFranco (#11349) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Trafó nem gyári, 15k volt. Kábelkészlet szintén 15k. Gyertyák 5.5k, munkadíj 4k.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#11353) DeFranco válasza radi8tor (#11352) üzenetére


DeFranco
nagyúr

milyen márka? azt tudod?

(#11354) radi8tor válasza DeFranco (#11353) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem láttam a dobozát. De azt mondták megbízható, nem volt még rá panasz.

⭐ Stella

(#11355) zozyk


zozyk
addikt

Az autó eldőlt,lefoglalóztam a linkelt kocsit. :B
A szerelőm szerint sem gáz a 200e km, enny idősen az inkább autópályát jelent,ami meg jó is lehet.
Rétegmérő szerint a fényezés hibátlan,pár apróbb karc van , de az vállalható.

Remélem nem ömlik rám a szar, a kereskedésnek is jó híre van mifelénk, és az autó is meggyőző volt.

(#11356) pet007 válasza zozyk (#11355) üzenetére


pet007
aktív tag

Sok sikert hozza, azok az ulesek miatt most irigyellek kicsit, nagyon szepek a sima szovethez kepest (ami az enyemben van sajnos). Sok jo es elvezetes km-t hozza! :C

(#11357) ReFleXx válasza zozyk (#11355) üzenetére


ReFleXx
addikt

sok boldog kilometert

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#11358) Lomha 8V válasza DeFranco (#11351) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Ritka, hogy saját számokat használnak, de azok nem is így néznek ki. Ez egy Motorcraft szám, nincs tévedés. Nagyban foglalkozom autóalkatrésszel, a legtöbb cikkszám felépítését fejből tudom. Úgyhogy ha cikkszám kérdés van, nyugodtan zaklassatok. :)

(#11359) DeFranco


DeFranco
nagyúr

érdekes dolog történt tegnap.

pénteken még mentünk az autóval, minden rendben volt, nem is találtunk semmi rendelleneset (erősen esett, de ez sem okozott semmi különöset). majd szombat reggel, amikor indulni akartam az autóval, fogta magát és nem indult. az önindító tekert, de nem "röffent".

gázadással el tudtam indítani, de kiderült, hogy nincs alapjárat, egyáltalán semmi, ahogy felengedem be is esik a fordulat 0-ra és lefullad. elvoltam ezzel egy darabig, hiába melegítettem, hiába próbáltam vele menni egy kört, nem változott semmi. átnéztem a biztosítékokat is, nem volt kiégve egy sem.

végső megoldásként megütögettem az alapjárati motor házát jó párszor, erre szépen indult és hibátlanul tartotta az alapjáratot.

azóta indítottam vagy ötször, aznap délelőtt többször, délután megint mentem vele két etapot, ma reggel is mentem vele egy oda-vissza etapot, hiba nélkül szépen indult és végig volt alapjárat.

vajon mi lehetett ez? érdemes-e valamit csinálni vele? érdemes-e ezért kitolni gödre egy takarításra? mi a valószínűbb, okozhat ilyet koszolódás, vagy döglődik a motor? nem volna vicces azt cserélni most kuplungozás után.

szerk: és ha már gödnél tartunk. cseréltek féltengely csapágyat a kuplungozáskor, akkor eresztett a szimering amit először nem cseréltek ki, most már kicserélték, ereszteni látszólag nem ereszt, cseppek nincsenek a kocsi alatt, folyást nem látok. azt viszont tapasztalom, hogy egy egész vékony olajfilm van a csapágy oldalán , amit ha letörlök és megyek vele X kilométert, akkor újra termelődik a felületre. ez normális dolog? kell ezzel foglalkozni?

ez úgy emlékszem száraz, vagy legalább is ugyanúgy kis filmréteg van rajta

[ Szerkesztve ]

(#11360) LamaCube válasza DeFranco (#11359) üzenetére


LamaCube
addikt

Pucold ki az alapjáratit, két csavar fogja meg van rajta egy csati. Bejött a hideg és megragad a kosztól.Kb. 3 perc leszedni meg felrakni. Én wd 40-el jól befújom és utána fültisztítóval /kell hozzá vagy 30 db, attól függ mennyire dzsuvás/ kitakarítom. Ezek után szárazra törlöm és a dugattyú részt nagyin picit befújom műszer olajjal és áttörlöm. Ha ezek után is sűrűn előjön, akkor alapjárati csere.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#11361) lizakattila


lizakattila
senior tag

Sziasztok!

MK2 Focusban, amelyikben van ESP, abban mindegyikben van ki-be kapcsoló gomb hozzá, vagy van olyan is ami "csak" menüből kapcsolható?
Elég sok hírdetésben írják, hogy espvel szerelt, de nem látom a gombot?

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#11362) ReFleXx


ReFleXx
addikt

ugy remlik egy ido utan gomb helyett a menube koltozott a funkcio

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#11363) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
2013-as Ford Focus 1,6tdci akksija csere érett lett. Jelenleg egy ilyen Ford_Varta Silver-Calcium 80Ah-s akksi van benne, ehelyett kellene egy:

Nem tudjátok a normál Varta Silver akku az ilyen silver-kalcium technológás?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11364) embe válasza embe (#11363) üzenetére


embe
nagyúr

Pont 80-as nincs a boltban. csak 77-es és 85-ös. Melyik lenne a jó? De a 77-esnek is nagyobb az indítóárama mint a most benne lévő gyárinak.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11365) Mikulásbá válasza embe (#11364) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mérd meg az akku tálcát és ha belefér,vedd a nagyobbat.

(#11366) Goose-T válasza embe (#11364) üzenetére


Goose-T
veterán

Vegyél eredeti Ford akkut, az biztos bemegy a helyére.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11367) radi8tor válasza embe (#11363) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vartát ne! Amennyire jó a neve annyira rossz már. Én Exide vonalat ajánlom.
Silver Calcium egy Ford-os dolog 1998 óta ilyennel szerelik az autókat. De nem azt jelenti, hogy csak ilyen rakható bele.
Pl Exide Premium 85Ah 100A-el nagyobb indítóárammal rendelkezik.
Méretre azonos a Ford 80Ah-val.

⭐ Stella

(#11368) embe


embe
nagyúr

Több helyen ( pl. ) olvastam, hogy ezt csak a silver-clacium bírja. Ezért akarok azt venni.
Ismerem az Exide akksikat. Az Opel Merivámban Exide premium 72Ah-s akksi van, tavaly vettem bele.
A nyíregyi Cromaxban is szoktam vásárolni, lehet most is ott kötök ki. De nem érem el őket telón, hogy hogyan működik a gari. Mert tudtommal el kell vinni egy szervizbe mert csak akkor ér a gari. Egyszerűbb lenne a vásárlás helyén beszereltetni . Vagyis olyan helyet keresni.

radi8tor: Szerintem nem olyan rossz. Azt szokták mondani, hogy a "tescos" termékvonalat kell kerülni. Az talán S3 jelölésű, nincs ott, de a többi jó.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11369) Lomha 8V válasza lizakattila (#11361) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Azt hiszem, hogy az MK2-ben gomb, a 2.5-ben már menüs.

(#11370) kcsa válasza embe (#11368) üzenetére


kcsa
veterán

Bosch S3 = Varta Black - ezek annyira nem igaziak.

De ezeket és a Ford akkut is a Johnson Controls gyártja.

(#11371) embe válasza kcsa (#11370) üzenetére


embe
nagyúr

Való igaz! A Bosch-nál van az S3

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11372) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Hali. Van itt MK7 Fiesta 1,25 tulaj? Milyen olajat ajánlotok a motorba?

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#11373) AxBattler


AxBattler
félisten

No, meglett a Fóka, most kutyafuttában kellene téli gumit is vennem rá...

195/65 R15-ös van rajta most, szerintetek mekkorát vegyek, és miért?
15, v. 16?
Mindenképpen "teljes" kereket vennék, felnivel...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#11374) radi8tor válasza AxBattler (#11373) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmi értelme 16-ost venni. Ugyanakkorát vegyél téliben is mint nyári van rajta.
De van gumis topik, ahol gumis szakik vannak. ;)

⭐ Stella

(#11375) AxBattler válasza radi8tor (#11374) üzenetére


AxBattler
félisten

:R Köszi, megtaláltam!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#11376) embe


embe
nagyúr

Tudtok ajánlani olyan bluetoothos OBD scannert ( Ebay, Ali ) ami a 3-as Focussal működik. Ami nekem van az nem akar kommunikálni...

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11377) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Egész jó lett ez az új fiesta.

(#11378) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Ti mivel ragasztanátok oda a szélvédőhöz a levált műanyag elemet ami az ablaktörlő körül van?

Focus mk2

(#11379) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Ford Focus 2013, 1,6tdci

Akksi: a Fordos boltban ajánlották hozzá a Motocraft akkut. Tudom hogy gyári beszállító, de azon nincs feltüntetve hogy calcium-silver, csak a hogy Calcium Plus.
És ahogy ki lett vesézve, ehhez a generátorhoz az kell, vagyis kalcium ezüst.

A Ford akku most nincs nekik, bár betudják szerezni, de az drágább, vagy 37eFt. Csak érdemes a gyárinál maradni ugye?

Más: nekem X-aktás jelenség. A kezelési szerint csak kinyomott kuplunggal lehet indítani. És valóban így lehet.
De van amikor megmakacsolja magát, és kell a kuplung+fék. Enélkül semmi. Ilyenkor ha nincs kinyomva,akkor kiírja, hogy nyomd meg a féket és a kuplungot.
Miért van ez?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11380) Tsebacsi válasza embe (#11379) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Biztonsági játék, nem lehet, hogy lejtő vagy emelkedő volt? Esetleg hogy el ne gurulj. Az automata mindig benyomott fékkel enged csak indítani, bár ez ott evidens.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#11381) embe válasza Tsebacsi (#11380) üzenetére


embe
nagyúr

Garázsban nincs olyan nagy lejtő.
Direkt kipróbáltam a kapubeállóban, és ott nem csinálta, ott elég volt a kuplung.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11382) Tsebacsi válasza embe (#11381) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor fél a sötétben/garázsban :DDD Nincs több ötletem :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#11383) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Hali,

Fejér megyében ford dizelhez értő, azt látott szervizt ami nem márkakereskedés, esetleg valaki tudna?

Köszi,

OPi,

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11384) embe válasza Tsebacsi (#11382) üzenetére


embe
nagyúr

Mert ha ez olyan önkényes lenne... De ugye kiírja, hogy nyomd l ezt a 2 pedált. No majd a visszagurulásgátló okosságot megnézem. Ez egy alap extra, vagy csak bizonyos felszereltségi szinthez jár?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11385) DeFranco válasza ReSeTer (#11378) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sikaflexet ajánlottak nekem, végül még nem jutottam oda 5 év alatt hogy megcsináljam.

(#11386) SzlobiG válasza embe (#11379) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kicsit túl liheged ezt az akksi dolgot. :) Exide premium, Bosch S5, ezek közül válassz a megfelelő kapacitással és oldallal. Ezek tudják a ford ajánlásait, de sok mást gyártók is ezeken felül. Én pl a gyári fordot Bosch S5-re cseréltem 2 éve.

[ Szerkesztve ]

(#11387) Real_Necro válasza SzlobiG (#11377) üzenetére


Real_Necro
veterán

15mp-nel az a felni... wow. :)

Mar varom, hogy asszonynak megvehessem a fiestat.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11388) molnarpeter válasza embe (#11384) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem befolyásolja, hogy kézi van-e húzva? Gondolom fokozatban nem enged indítani.

(#11389) embe válasza SzlobiG (#11386) üzenetére


embe
nagyúr

Lehet.
De ha azt leírják több helyen, hogy a gépkocsi generátorához csak az ezüst-kálcium akksi a jó, akkor szerintem jogos igény hogy tudjam a kinézett darab megfelel-e.
Tavaly vettem az Opel Merivába egy Exide premiumot, ott nem variáltam ennyit.

molnarpeter: Nem igazán volt időm foglalkozni a témával...de a végére járok. Ígérem. :DDD

Más:
Kombiban a csomagtérnél található oldalsó ablakban nekem csak a sofőr oldalon vannak valamilyen szálak. Azok fűtőszálak? Ha azok, akkor a másik oldalon miért nincsenek? Vagy valamilyen antenna lenne?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11390) molnarpeter válasza embe (#11389) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Antenna :K

(#11391) embe válasza molnarpeter (#11390) üzenetére


embe
nagyúr

Közben megtaláltam ezt a videót. Igaz ezen az újabb modell van, de ezen is ilyen "féloldalas".

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11392) radi8tor válasza embe (#11389) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Új autó varázsa megértem. De Exxide Premium fényévekkel jobb a gyári Fordnál és még olcsóbb is.
Ha biztonsági játékot akarsz, akkor nyúlj a zsebedbe jobban és vedd meg a Fordot 37-ért.

⭐ Stella

(#11393) embe válasza radi8tor (#11392) üzenetére


embe
nagyúr

Azt veszek. Most megyek érte.
Nem akarom, hogy esetleg valami nyűg legyen vele. A kocsit 1 hete vettem, esetleges szavatossági probléma esetén ( remélem ilyen nem lesz ) nem akarok fogást adni.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11395) jupp008 válasza embe (#11389) üzenetére


jupp008
senior tag

Az a rádió antenna.
Engem is nemrég okosítottak ki erről. Bár nekem mindkét felén van azt hiszem ... majd megnézem még 1x

[ Szerkesztve ]

(#11396) sandró60 válasza embe (#11393) üzenetére


sandró60
addikt

Jól tetted,hogy maradtál a Ford akkunál.Én most cseréltem egy 10-évet szolgált akkut az 1.6 benzines Ford C-Max-ban.Még szerintem ment volna tovább is,de úgy voltam,hogy az elmúlt télen már egyszer kétszer a szomszédot kellett megkérnem a"bikázásra".Csillag garázs lakótelep.Remélem ez is kibír ennyi időt.Én 44-es akut vettem a Nagy autónál 3.ker.22500ft-ért

[ Szerkesztve ]

(#11397) DZs válasza sandró60 (#11396) üzenetére


DZs
senior tag

Ne számíts 10 évre. Ennyire méretezett akkut csak a gyárak kapnak. Kisker fogyasztóként örülj az 5 évnek.

(#11398) kcsa válasza DZs (#11397) üzenetére


kcsa
veterán

Ennyire nem borzalmas a helyzet: az a gyári akku, ami már 10 éves, az egy legalább 10 éves autóban van, ennek megfelelően 10 éves generátorral és feszszabályzóval. Persze hogy nem bír annyit...

(#11399) molnarpeter válasza kcsa (#11398) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Sok plusz, generátort és önindítót is érdemes ellenőrizni, bár 4 éves autón ezek még bírják talán :)

(#11400) embe


embe
nagyúr

Most hoztam el.
Ford akku. Ilyen. Novemberi dátum szerepel rajta. :D

Egyébként én újonnan 2003-ban vettem egy 1,6 benzines Focus-t. Abban akkor Motocraft 44-es akksi volt. 6 éves korában a kocsit azzal adtam el, hibátlan állapotban volt. Pedig a 6 év alatt csak csillag garázsban állt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.