Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) SzlobiG válasza embe (#11849) üzenetére


SzlobiG
félisten

Semmi baja nincs, ha 12.4-en van sokszor nekem is annyin van és simán indít vagy még alatta is. Kicsit túlspirázod megint. ;)

(#11852) embe válasza SzlobiG (#11851) üzenetére


embe
nagyúr

Hamar kiismertél..... :(( ;]

De az előző akksival akkor sem ennyi volt a töltés, igaz az a végét járhatta, illetve amikor a töltő szerint fel van töltve, érezhetően jobban tekeri.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11853) DZs válasza embe (#11828) üzenetére


DZs
senior tag

Pontosan mi a gondod az akkuval? Áramerősséget is mérned kéne.

(#11854) embe válasza DZs (#11853) üzenetére


embe
nagyúr

Szimplán keveslem azt a feszültség értéket.
De valszeg csak ezt is túllihegem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11855) Sub-ZeRo válasza embe (#11843) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért lenne kevés? 12 voltos akku van benne... Mennyi lenne alapból szerinted? 24 volt? :DDD
Nekem is 12,4 körül vagy felette van egy picivel ha mérem. Tök normális. Ha 12 alatt lesz, akkor kezd el a matekot, mert ott akkor van van gubanc, addig meg hagyd.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11856) embe válasza Sub-ZeRo (#11855) üzenetére


embe
nagyúr

12,7-12,8V volt a másik kocsinál is. Ez is amikor fel volt töltve, jónak mondott LIDL okos töltővel, erezhetően jobban tekerte az indítómotort. Illetve ilyenkor a töltő alapból most lemerültnek jelzi az akkut. A töltő 12,8-12,9-re tölti fel.
Az a baj, hogy ez a sok intelligens cucchoz hozzájön a "még intelligensebb tulaj", és akkor megvan a probléma. Van miről fórumozni. ;]

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11857) DZs válasza embe (#11856) üzenetére


DZs
senior tag

Nem kevés a fesz és a töltőd sem tévedhetetlen.

(#11858) ReFleXx válasza embe (#11856) üzenetére


ReFleXx
addikt

vedd le a negativot es merd meg az akksit ugy is megnyugtataskepp...

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#11859) szilchi


szilchi
őstag

Szép napot.Ma voltam az MK1-es Focusommal karosszériásnál,hogy megcsináltassam az ajtók belső felén alul lévő rozsdát.De azt mondták,hogy nem vállalják.Mert nem is lehet rendese megcsinálni mivel az ajtó alja belülről rozsdásodik az üvegnél befolyó víz miatt ezért csak kozmetikázni tudnának drága pénzért és pár hónap múlva vihetném megint.Tényleg ennyire nehéz a javítása?Vagy kérdezzem meg máshol is?

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#11860) DeFranco válasza szilchi (#11859) üzenetére


DeFranco
nagyúr

taknyolni lehet vagy javítóívet raknak rá. rohad mind mint a veszedelem ami nem volt utólag üregvédve vagy nincs szigorúan garázsban tartva.

nekem sem vállalták, fel is háborodtam, elvittem egy bélához, az megmondta, hogy összetaknyolja nekem szivesen valamivel jobb lesz de menthetetlen a dolog csak odázni lehet, elfogadtam, 2-3 évig jó volt, most megint rohad, már van pár hólyag a külső oldalon is.

ez ilyen. rohad, nem tudsz vele mit csinálni. nyugtasson meg a tudat hogy máshol is fog rohadni. kerékívek, pótkeréküreg, meg az alja persze.

szerk: én így tudom, de ha valakinek van jobb tippje ne tartsa magában, én is viszem akkor oda javíttatni amíg lehet.

[ Szerkesztve ]

(#11861) szilchi válasza DeFranco (#11860) üzenetére


szilchi
őstag

Kössz a választ.Akkor úgy nézem esélytelen :( .Vennem kell négy új ajtót majd :DDD .

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#11862) zozyk


zozyk
addikt

Ez az alváz + üregvédelem az újabbaknál is kell még? (Mk4 FL)
Mert akkor a tavaszi program meg is van. :D

(#11863) molnarpeter válasza szilchi (#11861) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kívül-belül drótkorong, aztán plusz csöpögő furat alulra nem segítene? Le kéne szedni a kárpitot, aztán megnézni, mennyi lemez maradt.

(#11864) DeFranco válasza szilchi (#11861) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meg vagy ezer márkatársadnak. úgy hogy minden bontott rohad :D

sok esélyt én nem látok, de el is engedtem ezt a kérdést, nem tudok vele mit csinálni, megpróbáltam, én eddig jutottam.

[ Szerkesztve ]

(#11865) szilchi válasza molnarpeter (#11863) üzenetére


szilchi
őstag

Erre én is gondoltam.Átrohadva nincs még egyik ajtó se,bár a bal elsőnél kívülről látszik már egy két halvány pont.Főleg,hogy fehér a kocsi.Bár ha ilyen egyszerű lenne akkor lehet elvállalták volna.De mondták ők is ezzel nem lehet mit csinálni,nem is nyúlnak hozzá.

DeFranco : Akkor nincs mese,rendelni kell a németországi gyárból 4 teljesen új ajtót ;] :) .

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#11866) DeFranco válasza szilchi (#11865) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkor csapjál mellé még két sárvédőt egy c oszlopot és két hátsó hossznyúlványt is :D

(bocs nem rajtad röhögök, csak röhej hogy ezek is ilyen sorsra jutnak már. nekem még istenes, nem panaszkodom, de látom az utcán milyenek futnak...)

[ Szerkesztve ]

(#11867) kcsa válasza Sub-ZeRo (#11855) üzenetére


kcsa
veterán

Azt azért tisztázzuk le, hogy az akkunak csak a névleges feszültsége 12V, 100% töltött állapotban több. Itt egy táblázat Varta oldaláról loptam:

(#11868) szilchi válasza DeFranco (#11866) üzenetére


szilchi
őstag

Vagy rozsdabarnára fújatom le az autót és nem látszik meg :) .Még egy kicsit rajta maradok a témán hátha találok valamit :K .

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#11869) DeFranco válasza szilchi (#11868) üzenetére


DeFranco
nagyúr

updatelj majd engem is, érdekel.

(#11870) bull84ghia válasza szilchi (#11859) üzenetére


bull84ghia
őstag

Az enyémet anno szépen megcsináltuk. A gyári tömítést lekapartuk, újra lett tőmítve és alvázvédővel lett ki nyomva az ajtók belseje. 5 évig volt nálam az autó utána és semmi baja nem volt.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#11871) szilchi válasza bull84ghia (#11870) üzenetére


szilchi
őstag

Akkor keresnem kellene valakit,aki ezt esetleg bevállalná :K .

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#11872) Goose-T válasza szilchi (#11871) üzenetére


Goose-T
veterán

Bárki megcsinálná, ha hajlandóak lennének kifizetni. Az a baj, hogy annyiba kerül rendesen megcsinálni, amennyi már összemérhető a kocsi értékével. Röviden fogalmazva: GTK. Miért vállalná el bármelyik lakatos pl. 200-ért, amikor ugyanannyi idő alatt drágább kocsin meg tud csinálni egy 500-as munkát? Be vannak ők már hónapokra előre táblázva.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11873) ReFleXx válasza szilchi (#11865) üzenetére


ReFleXx
addikt

többek között ezert adtam el en is a focust, meg az olajfogyival is egyutt tudtam volna elni, de a rozsda az brutal tud lenni.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#11874) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Gyári navigáció térképfrissítése hogy lehetséges? Illetve mikori a legfrissebb térkép? SYNC 2, másfél éves paripa.

Szombaton megyek benzines ST3-at tesztelni, ha árban meg tudunk állapodni, talán becserélem. Csak sajnos kevesebbet tud mint ez (ebben a xenon kivételével minden benne van). Leszámítva a 100 lovat... Mire figyeljek annál a motornál?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11875) Tsebacsi válasza TigerCat (#11874) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A vezetési segédek nem fontosak, max a holttérfigyelőt tartom valamire. Az automata parkolás vicces és egész jó, de ugye arra mi is képesek vagyunk. Mi nincs abban az ST3-ban, ami fontos lenne?

A motorról szerintem valami szakinál lenne érdemes kérdezni, A speedzone-osok vagy TC-sek tudnak a hibáról, nekem is ők írták az RS motorproblémás cikk kommentjeinél.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#11876) Goose-T válasza TigerCat (#11874) üzenetére


Goose-T
veterán

40 ezer körül csinálják itt. Más lehetőség nincs, nem igazán hackelhetőek a Ford navik.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11877) molnarpeter válasza TigerCat (#11874) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hengerfej tömítés baj, már van róla infó a neten bőven ;)

(#11878) TigerCat válasza Tsebacsi (#11875) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Parkolást pont minap használtam, mert olyan köd és trutyi volt, hogy egyszerűbbnek találtam az automatikára hagyatkozni. Ja, a tolatókamera is sáros volt, ott sem láttam szinte semmit. Amúgy meglepően jól működik, nem pöcsöl, parkol mint a szél.

Táblafelismerő szintén hasznos, főleg ha nem itthon járok. Segített már nem gyorshajtani.

Holttérfigyelő, radar elöl-hátul baromi jó cucc, rá vagyok függve. Udvarból kitolatáskor és sávváltáskor is hasznos.

Fűthető kormány, ülések és szélvédő nélkül már nem is vennék autót. Ház előtt parkol az autóm, szóval reggelente jól jön.

Sávtartót kikapcsoltam, csak rezeg, annyi valóban elég belőle. Talán enélkül, tudnék élni.

Tempomat, navi kell és kész.

Amúgy hihetetlen, hogy még egy nyavalyás tempomatot sem rendeltek bele. Tényleg nagyon alap...

Goose-T:
Köszi, írok nekik!

molnarpeter:
Utánanézek, de egyéves garanciális jármű pár ezer km-rel. Talán kibír három évet nálam is.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11879) Tsebacsi válasza TigerCat (#11878) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én így nem venném meg, hiába ST3, ha ennyi fontos lényeges extra nincs benne, akkor ez felejtős. Csak a motor-ülés miatt semmiképp...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#11880) Levi123 válasza TigerCat (#11874) üzenetére


Levi123
senior tag

Keress rá a jófogáson, van több ember aki ilyesmivel foglalkozik.

Levi

(#11881) TigerCat válasza Tsebacsi (#11879) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Még meglátom, ez is ártól függ, de ahogy látom az ablaktörlő automatikus, tolatóradar és kamera van, talán navigáció is, de a holttérfigyelő, az első radar, szóval a teljes vezetéstámogató csomag hiányzik és tényleg nincs tempomat, sem kormányfűtés. Viszont bitang jól néz ki, félelmetesen dögös a képek alapján... Ehh.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11882) Sub-ZeRo válasza kcsa (#11867) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A 12,4 pont jó. Főleg ebben az időben. Nekem 12,6 körül volt múltkor mikor néztem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11883) Tsebacsi válasza TigerCat (#11881) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jól gondold át, ha most még viszket is a tenyered, kérdés megbánod-e később. Plusz hogy tudod eladni, ha megbántad és egy jobban felszerelt kell majd. Én ezeket mérlegelném.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#11884) TigerCat válasza Tsebacsi (#11883) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Háááát, éppen ez az. Nézegettem a sajátomat és egyrészt nem nagyon van ilyen felszerelt, vagy ha van is, horror az ára. És tényleg hozzá lehet szokni az extrákhoz, pedig java részét (mielőtt megszoktam volna a használatukat) én is hülyeségnek gondoltam...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11885) molnarpeter válasza TigerCat (#11878) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

RS Fóka sajtó autó volt asszem Szentendrén javításon, nyilván sokat kap, de az sem sokat futott autó...

(#11886) zozyk válasza TigerCat (#11874) üzenetére


zozyk
addikt

A mondeo fórumon van egy srác, 30ert csinálja.
30 a navi, 30 a convers+ frissítés, 30 a 140->163 le.
power_ford a nick azthiszem, hirdetéseknél keresd.

(#11887) embe


embe
nagyúr

Egyébként az MK3-as Focusnál van olyan mókolási lehetőség, amivel a letiltott funkciókat lehetne aktiválni? Van olyan, hogy pl. Trend felszereltségű autó tud valamit, csak letiltották?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11888) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Egyik ismerősöm hívta fel rá a figyelmem, hogy ilyen fagyos időben érdemes kikapcsolni az automata tükör behajtást, nehogy lefagyjon és leégjen a motor.

Tudja valaki, hogy MKIV Mondeonál hogyan lehet ezt bontás nélkül megtenni?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#11889) TigerCat válasza zozyk (#11886) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ööö, ezt nem nagyon értem. Mármint az utolsó részét. Teljesítménynövelés? Ez 150 lovas jelenleg, de ugyanezzel a motorral rendelhető a 183 lóerős is. Gondolom ez nem nagy kaland...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11890) zozyk válasza TigerCat (#11889) üzenetére


zozyk
addikt

Passz, de telefonon megtudja mondani szerintem.

Kérdés:
Ez működik Mk4 fl-nél is?
Mk4 dpf led

(#11891) Tsebacsi válasza TigerCat (#11889) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ugyan az a motor, csak más a program, ergo nem is éri meg a drágább teljesítményű, mert fel lehet okosítani.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#11892) berek21 válasza Levi123 (#11880) üzenetére


berek21
senior tag

A második képtől lefelé, ugyanaz a csapat. Tudom őket ajánlani, bármilyen szoft. frissítés okán. Csak a hangvezérlést nem tudják magyar nyelvre lokalizálni. Még.
Jó előre kell időpontot foglalni, mert rengeteg a dolguk. Márkakereskedéseknek is bedolgoznak.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#11893) TigerCat válasza Tsebacsi (#11891) üzenetére


TigerCat
nagyúr

33 ló nem kevés, kérdés, hogy mennyire számottevő a mindennapokban? Megkérdem a fentebb említett szakit, köszi srácok!
:R

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11894) Tsebacsi válasza TigerCat (#11893) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Érdekel, mit mond. És hogy bukik-e ezzel a gyári garancia?! Majd írd meg légy szíves mit mondott! :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#11895) TigerCat válasza Tsebacsi (#11894) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megkérdeztem mindent, elvileg sehol nem látszik, de ha ez a gond, szerviz előtt visszaállítja és nyoma sincs a dolognak.

Térkép májusi a legfrissebb (úton van az újabb verzió), lehet magyarítani is, gyakorlatilag bármi megoldható...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11896) zozyk válasza TigerCat (#11895) üzenetére


zozyk
addikt

Nálam is tervben van a convers+ & navi upgrade, de akkor várok még picit az újabb navira. Köszi az infót. :R

(#11897) Tsebacsi válasza TigerCat (#11895) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#11898) TigerCat válasza zozyk (#11896) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Azzal lehet hogy én is várok még, de 33 paripa már talán egy héten belül gyarapítja a ménest... Ha bejön, marad és nem annyira görcsölök az ST-re...

Még kap egy szép 18-as felnit a nyárra a gyári 17-es helyett és kész. Csak le kell koptatni a jelenlegit, mert eladni kb. esélytelen a Michelin 215-ös gumikat. A téli Continental peremvédős viszont piszok jól mutat. Pont a peremvédő miatt optikailag peresebbnek tűnik... Ezzel akár nyáriban is ki lennék békülve. Csak ahogy látom, kevés helyen tudják előre, hogy fog kinézni felrakva.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11899) Tsebacsi válasza TigerCat (#11898) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha bejön a +33 ló elgondolkozom rajta én is, bár beszélnem kéne vele, hogy most az automata váltó miképp viszonyulna a dologhoz, gondolom nem hülyeségből nincs az erősebbhez (bár csak LE a különbség, Nm nem).

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#11900) Zolás


Zolás
addikt

Sziasztok.
Pest megye, Maglód környékén ismer valaki fordos szakit?
Fusion 1.4, menet közben leáll a motor, van hogy check engine hiba nélkül. Azóta csinálja, hogy egy helyen szerintem rossz üzemanyagot tankoltam. Ki kéne pucoltatni a rendszert, és ehhez keresek jó szakembert.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.