Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) radi8tor válasza embe (#11800) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Idővel úgyis kiderül mi lesz. Mondjuk, ha mindig diesel kocsid volt, akkor megértem, hogy nem akartál benzinest. Csak az a baj, hogy a régi dízelek nem olyanok, mint a mai társaik.

⭐ Stella

(#11802) embe válasza radi8tor (#11801) üzenetére


embe
nagyúr

Inkább benzineseim voltak.
És igen igazad van, főleg ez a régi Isuzu motoros Meriva. Se részecskeszűrő, se kettős tömegű... Tiszta kánaán. :D

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11803) molnarpeter válasza embe (#11802) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Próbáld meg a LED dolgot, azzal legalább a tudat megvan, hogy nem regen közben állítod le :) Ha beüt a krach, Mágus említett egy helyet, akik ki tudják pucolni rendesen a szűrőt kb gyári új állapotra.

(#11804) embe válasza molnarpeter (#11803) üzenetére


embe
nagyúr

Nem akarok tisztíttatni. Csak mint írtam, úgy gondoltam, hogy ez egy ilyen havonta megejthető megelőző karbantartás része lehet. Klasszikusként, hogy kicsit az aláírásommal is összhangban legyen... egy TMK. Már ha tudod mi az. :DDD

A ledet próbáltam. Úgy gondoltam megtaláltam az ablakfűtés kábelét. Frankón ha kapcsoltam a hátsó szélvédő fűtést, akkor világított. De ha beindítottam az autót, akkor is, kellet egy be és kikapcsolás a hátsó szélvédő fűtésnek. Így valszeg nem jó kábelt találtam. Majd ha lesz egy kicsit több időm ráfekszek a témára.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11805) molnarpeter válasza LamaCube (#11782) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Be lehetne vonni vmi egyszerű GPS modult sebesség miatt, aztán x km/h felett kikapcsolná. Esetleg pluszban 1-2 gomb, forced on/off funkcióra.

(#11806) bajnokpityu válasza molnarpeter (#11803) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sajnos azzal az esettel senki nem tud semmit csinálni, amikor több leállított regen miatt telemegy gázolajjal a szűrő, majd lobban, mikor meg végre regenerálna, akkor faszán leégeti a kerámia bevonatát, és összeáll a bevonat csomóban középen.

Legalábbis ezt raktam össze, amikor riogattak, hogy ilyen előfordulhat.

Persze szűrőből is többféle van, van, ahol nicns bevonat, csak tiszta kerámia.

Takaritani kb azokat a szűrőket lehet, szerintem, amiknél nem soha indult el a regen, és hirtelen 2 tank alatt eltömődött. Ócsó muri lehet, ha korrektül szétszedik, vegyszerezik, száritják, majd újra összehegesztik.

amúgy minek kapcsol fűtést? :D

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#11807) molnarpeter válasza embe (#11804) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Veterános körökben tender loving care :D Peugeot is kapcsol fűtést, minden esély megvan rá, hogy jó legyen :)) Forscan ellenőrizni jó lesz.

(#11808) embe válasza molnarpeter (#11807) üzenetére


embe
nagyúr

Na ma nem volt időm beleásni magam a Forscan lelkivilágába. A kábel tegnap jött meg. Ma csak annyi volt, hogy csekkoltam működik-e, elfogadja-e a kábelt, és belekukkantottam a Forscanbe.
Az ellenőrzés alatt azt érted, hogy a DPF telítettségét le tudom csekkolni? Ha igen, akkor meg kell keresni, hogy hol találom a progiban. A statikus regen indítást megtaláltam, egy regen adatok törlését is. De sok időm nem volt, most meg kicsit fáradt vagyok már....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11809) LamaCube válasza molnarpeter (#11805) üzenetére


LamaCube
addikt

Hát nem tudom érdemes-e ennyit "szenvedni" vele. :))

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#11810) ReFleXx válasza embe (#11800) üzenetére


ReFleXx
addikt

ja azt eddig nem mondtad hogy sofor vagy :D

(#11805) molnarpeter tulzas a gps modul, radiorol leveheto a sebesseg.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#11811) embe válasza ReFleXx (#11810) üzenetére


embe
nagyúr

Nem vagyok sofőr. Nem lopom a gázolajat. És orrgazda sem vagyok. ;)

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11812) kcsa válasza embe (#11811) üzenetére


kcsa
veterán

orrgazda nem is.. :P

(#11813) embe válasza kcsa (#11812) üzenetére


embe
nagyúr

Jogos......pedig nem első alkalommal írtam le ezt a szót. De hülye prediktív szövegbevitel. :B Meg aki használja.....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11814) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Srácok, valaki rakott már fel mk1-es fóka kombira vonóhorgot? Tényleg fúrni faragni kell?! :F

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11815) kcsa válasza Sub-ZeRo (#11814) üzenetére


kcsa
veterán

Fúrni biztosan kell a rögzítéshez. És általában faragni is: kivágni a lökhárító aljából egy ívet ahol kibújik a vonóhorog alulról. De ha kell, ez ne tartson vissza, nem csúnya. (persze el lehet rontani...)

(#11816) Sub-ZeRo válasza kcsa (#11815) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A lökhárítót nem láttam még faragva, mert állítólag nem kell. [link]
Itt nem írja a lökhárítót.

De a csavarokat igen. Nincs neki kialakítva a lemezben felfogatási pont?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11817) DeFranco válasza Sub-ZeRo (#11814) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mintha úgy emlékeznék, hogy a lökhárító merevítő vas felfogatási pontjaira csatlakozna, de nézz legalább képeket az alkatrészekről hátha beugrik. nekem úgy rémlik, hogy gyanítottam, hogy felmenne simán.

(#11818) kcsa válasza Sub-ZeRo (#11816) üzenetére


kcsa
veterán

Mázli, ahogy nézem focus 1et tényleg nem kell vagdosni. De fúrni jellemzően kell.

(#11819) Sub-ZeRo válasza DeFranco (#11817) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor keresek róla képeket majd, köszi.

(#11818) kcsa: Ha fúrni kell, akkor kell valami rozsdagátló, vagy valami, hogy ott ne kezdjen majd rohadni. :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11820) kcsa válasza Sub-ZeRo (#11819) üzenetére


kcsa
veterán

Korrekt műhelyben ez alap. Meg ha az ember magának csinálja :)

(#11821) Sub-ZeRo válasza kcsa (#11820) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ez az. Júliusban lenne felrakva majd, mert akkor lesz a nevemre írva és akkor a műszakival elintézem a felrakást is. Persze meg kellene venni meg kellene hozzá kábel köteg is, hogy a delej hátra menyen. Olyat még nem találtam. Vagy nem tudom honnan menne a vonóhoroghoz az áram. 😀

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11822) kcsa válasza Sub-ZeRo (#11821) üzenetére


kcsa
veterán

Univerzális kábelköteg kapható elég olcsón vonóhoroghoz, hátsó lámpákhoz bekötni meg nem nagy tudomány :)

(#11823) Sub-ZeRo válasza kcsa (#11822) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ehhez nem értek! :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11824) molnarpeter válasza Sub-ZeRo (#11823) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Próbálj bontottan gyári szettet szerezni, akkor nem kell visszajelzőt gányolni, stb

(#11825) Sub-ZeRo válasza molnarpeter (#11824) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hm? Milyen visszajelzőt?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11826) kcsa válasza Sub-ZeRo (#11825) üzenetére


kcsa
veterán

Sajnos (vagy sem) de kötelező egy visszajelző is, hogy vontatmányon is minden index világít-e.

(#11827) embe válasza kcsa (#11826) üzenetére


embe
nagyúr

Gondolom molnarpeti arra gondolt, hogy gyári elektronika esetén a műszerfal visszajelzője világít.

A most eladott Meriván sem gyári horog volt, és a műszerfalban világított vontatás esetén egy kis vonóhorog jel.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11828) embe


embe
nagyúr

Most jöttem haza, gondoltam rámérek az akksira ( 1 hónapos 80Ah) mert tegnap is úgy tűnt, hogy nem igazából tekeri.
Nos 12,4V-ot mértem az akksi pozitív sarkán, és a kocsi test pontján ahol a testkábel a kasznihoz csatlakozik.
Alapjáraton 12,8-12,9V-ot mértem.
Jól sejtem, hogy ez a töltőfeszültség kevés? Hibakód még nincs, de ezt akkor is keveslem.
Itt pl. 14,8V-ot tartanak helyes értéknek.

Na beüzemelem a Forscan-t, itt az ideje megismerkedni vele. Megkeresem az "élő adatokat"

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11829) SzlobiG válasza embe (#11828) üzenetére


SzlobiG
félisten

12.4 még szerintem ok, nekem is akörül szokott lenni, viszont a töltést keveslem még ha intelligens akkor is. :)

(#11830) kcsa válasza embe (#11827) üzenetére


kcsa
veterán

Oké, csak a tényszerűség kedvéért említettem meg a jogszabályi elvárást. :K

(#11831) LamaCube válasza embe (#11828) üzenetére


LamaCube
addikt

Szerintem a töltésnek min 14 V-on kellene lenni alapjáraton is . Én torqe progival néztem, de ott 1 volttal alá mér. Rendesen multiméterrel jó értéket ad.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#11832) embe


embe
nagyúr

Multival mértem.
Elvileg 14,8V-al kellene azt hiszem, az idézett egyik cikk alapján is, tölteni.
Ja az lemaradt az előbb, hogy tegnap délutántól, ma reggelig a LIDL-s töltővel töltöttem, reggel feltöltött állapotot mutatott a töltő visszajelzője.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11833) kcsa válasza LamaCube (#11831) üzenetére


kcsa
veterán

Ehhez speciel nem konyítok, de nem lehet hogy annyira szuperintelligens, hogy ha tele az akku akkor nem tölt 14 volttal? :)

(#11834) embe válasza kcsa (#11833) üzenetére


embe
nagyúr

Szerintem a 12,4V az nem éppen tele állapot.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11835) kcsa válasza embe (#11834) üzenetére


kcsa
veterán

igaz.

(#11836) ReFleXx válasza embe (#11834) üzenetére


ReFleXx
addikt

Akkut bekotott alapotban merted gondolom. Nyitott kocsinal azert fogyaszt valamenyit a kocsi, nalam kattognak a relek is rendesen, meg lezaras utan is. Ehez hozzavesszuk meresihibat siman lehet toltott az az akksi. A tolteskori feszultseged viszont kevesnek tunik nagyon.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#11837) embe válasza embe (#11832) üzenetére


embe
nagyúr

Viszont a Lidl intelligens töltője is csak 13V-al tölti, holott a korábban kivett akksit szintén 14V fölött értékkel tölti.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11838) LamaCube válasza kcsa (#11833) üzenetére


LamaCube
addikt

Ennyire nem veheti le szerintem. Meg kellene nézni, ha rákapcsolja a fogyasztókat, akkor mit csinál. A 12.4 v indítási fesznek jó. Azt is meg lehet nézni, hogy közben amikor indítózik, akkor mennyire esik le.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#11839) embe válasza LamaCube (#11838) üzenetére


embe
nagyúr

11.xx-re. ha jól emlékszem....
De majd holnapután tudok vele alaposabban foglalkozni, mert holnap 24 óra meló.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11840) LamaCube válasza embe (#11839) üzenetére


LamaCube
addikt

Az teljesen jó szerintem. Nem lehet, hogy nagyon hideg volt és mire "megtörte" az olajat addig érezted, hogy erőlködik? Bár a töltés az akkor is alacsonynak tűnik.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#11841) embe válasza LamaCube (#11840) üzenetére


embe
nagyúr

Biztos hogy nem. Mert amikor fel volt ma reggelre töltve, majd kiugrott a motor a helyéről.
Most rámértem, 12,4V alapjáraton, akksin mérve. Ez meg pláne kevés.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11842) LamaCube válasza embe (#11841) üzenetére


LamaCube
addikt

Töltés lámpa meg gondolom nem jelez. Lehet a feszültség szabályzó ment gallyra. Próbáltad, hogy ha rákapcsolsz fogyasztót, akkor változik-e a töltés?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#11843) embe válasza LamaCube (#11842) üzenetére


embe
nagyúr

Bakker! Rákapcsoltam a refit, ablakfűtést, és a fűtő ventit. felment a töltés 14,78-ra. Ez így frankó. User errornak tűnik.
De az akku nyugalmi feszültsége a 12,4V nem kevés?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11844) LamaCube válasza embe (#11843) üzenetére


LamaCube
addikt

Az jónak tűnik. :K 12 voltos az akksi. Mekkora legyen a nyugalmi állapota 15V? ;)
Mondjuk nekem mk1 benzinesem van ott alapjáraton is 14.2-vel tolja. Neked , ha jól tudom diesel van és mk2 ott lehet már intelligensebb a dolog.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#11845) troll81 válasza LamaCube (#11844) üzenetére


troll81
addikt

Mekkora legyen a nyugalmi állapota : 12.87 től felfelé.de minimum 12.60 V
nekem ezt tartja 12.80Vkörül a fordban lévő exidie ha megmerül pl akkor 12,40 körül van

(#11846) lajafix válasza embe (#11828) üzenetére


lajafix
addikt

amennyire nekem rémlik a ford smart charge és ahogy a cikkben szerepel, ha melegnek gondolja az akksit, akkor nem tölt annyival a generátor és ha épp hazaérttél akkor biztos nem hideg. reggel mérj rá indulás helyett. (egyszer megcsináltam, tényleg majd 15Val töltötte )

Rock'n Roll

(#11847) LamaCube válasza troll81 (#11845) üzenetére


LamaCube
addikt

Hm... értem, akkor nekem kb. 2.5 éve folyamatosan merülve van az akksim. Csillaggarázsban áll folyamatosan. Ráadásul valami noname gyártmány. :))

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#11848) troll81 válasza LamaCube (#11847) üzenetére


troll81
addikt

nem tudom azt tudom amit olvastam és mértem az enyémen :K

(#11849) embe


embe
nagyúr

Én úgy tudom valahol 12,6V körül kellene lenni. Illetve a Lidl.-s töltő is lemerültnek mutatja.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11850) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

A legolcsóbb vonóhorgot nézegetem. Nézzetek már rá, hogy jó lehet-e, vagy valakinek ilyen van. Igaz, itt le kell kicsit bombázni a hátulját, de igen igényesen lehet felrakni. Van egy pdf fájl, abban meg lehet nézni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.