Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#14551) xuldar


xuldar
őstag

Megérkezett az irodai SSD-m, egy Adata SP600 64GB. A problémám az, hogy egy 80GB-os partíciót szeretnék valahogy átklónozni az SSD-re. 44GB még szabad, tehát az SSD-n is bőven maradhatna hely. A rendszer Windows XP (van XP-only program, aminek már a telepítője már nincs meg, de a benne lévő adatokra időnként szükség van).
A Macrium Reflect a leírás szerint nem hajlandó nagyobb partíciót átklónozni, mint amekkora a célmeghajtó mérete. Ki lehet kerülni ezt a korlátozást, vagy van más megoldás, amivel át tudnám klónozni a jelenlegi rendszert?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14552) janos666 válasza Sk8erPeter (#14550) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

- A WL és GC a fizikai NAND területen dolgozik.
- A TRIM a virtuális LBA területen.
- Minden LBA szektorhoz tartozik egy dinamikusan hozzárendelt NAND terület, de nem minden NAND terület van minden időben hozzárendelve egy LBA szektorhoz (egyrészt mert mindig van tartalék is, másrészt, mert ha felszabadul egy-egy erase block mennyiségű LBA terület, akkor törölhet a vezérlő egy-egy blokkot, ami visszakerülhet egy közös kosárba, amiből később szükség szerint újra kiválaszt a vezérlő blokkokat, hogy LBA-khoz rendelje hozzá).
- Ha TRIM-elsz valamennyit az LBA területből, akkor csökken az LBA-knak lefoglalt NAND terület, így javul a lefoglalt és az összes fizikailag létező NAND terület aránya (ettől lesz könnyebb dolga a WL-nek is, ettől lesz gyorsabb a random írás, mert mindig van kéznél törölt blokk, amit munkába foghat, stb)
- Ha nem TRIM-eled azt az LBA-t, amit egyszer már használtál és így hozzá lett rendelve egy valódi NAND terület, akkor az az LBA foglalt marad, nem törölhető a hozzárendelt blokk

Ez volt az ötlet a TRIM mögött, hogy mindig meg kell mondani az SSD vezérlőnek, hogy melyik LBA szabad és melyik foglalt.

És igen, amire én gondolok, hogy mikor egy partíciót törölsz Windows alól, akkor nem TRIM-eli végig a lemezkezelő a partíció alá tartozó LBA szektorokat, és ez ugyan az, mint mikor nincs TRIM, vagy statikus file-okat tartasz a partíción.

Az minket nem zavar, hogy a WL ide-oda tologat, mert attól még ha tudja 20Gb-ról, hogy az szabad (nincs LBA-hoz hozzárendelve), akkor mindig lesz odabent 20Gb extra szabad NAND terület (a gyárilag lezárt részen felül). Ha viszont hozzá van rendelve az a 20Gb NAND terület egy LBA területhez (nincs TRIM-elve az LBA terület), akkor nincs odabent 20Gb szabad hely (csak amennyi fixen van félretéve), hanem konkrétan 20Gb adat van, amit őrizgetni kell.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14553) dealerman


dealerman
senior tag

Sziasztok :)

Ma érkezett meg az ssd-m,egy Kingston v300 60gb.

Rendszer fel ment rá,ezeket a beállításokat elvégeztem egytől egyig !
Chrome cache mappa áthelyezve winyóra,sentinel szerint TRIM bekapcsolva :K

Esetleg még valamit kell mókolni ?

underground techno will never die

(#14554) Qru válasza dealerman (#14553) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mást nem kell de az indexelést én nem kapcsolnám ki pl... Hasznos a gyors keresés és nem nagy írási terhelés az ssd-nek.

#nincsbennetarcsi

(#14555) tialys válasza zeusz55 (#14537) üzenetére


tialys
csendes tag

Köszönöm a válaszokat zeusz55 és Fire/SOUL/CD!
Azért lehet lecserélem egy ilyenre a kábelt:

[link]

(#14556) xuldar válasza dealerman (#14553) üzenetére


xuldar
őstag

Ha sokat netezel, felesleges áttenni winyóra a böngésző cache-t, mert ezzel a gyors cache-elérést ölöd meg. Ha bőven van még hely, visszateheted.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14557) adnoctum18 válasza Fire/SOUL/CD (#14538) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Rendben, parancsolj:


Így mi a helyzet?

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#14558) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Tegnap vásároltam az SSD meghajtómat, de valahogy keveslem az értékeket.

Intel 520
Gigabyte Z97P-DS3

Ötlet? Javaslat?

[ Szerkesztve ]

Dr. Student

(#14559) HZoli87 válasza Dr. Student (#14558) üzenetére


HZoli87
veterán

(#14560) Dr. Student válasza HZoli87 (#14559) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Valóban!

Köszönöm!

Ezek az értékeket se tartom annyira jónak. A weboldalon 500/550 irási/olvasási értékeket adtak meg. :(((

Dr. Student

(#14561) janos666 válasza Dr. Student (#14560) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az az elméleti maximum, nem a garantált (utóbbit nem is nagyon tüntetik fel), de még csak nem is az átlagosan jellemző, hanem a legjobb, ami előállhat. De ezt szerintem ott is leírják csillagozott apróbetűben.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14562) dealerman válasza xuldar (#14556) üzenetére


dealerman
senior tag

Kezdő ssd használóként,ugyan ezen gondolkoztam el,hogy miért jó,miért kell "lassú" winyóra átrakni :F De még is megtettem :D

Nem azért,hogy ne "ölje" az ssd-t ? Igen van hely,csak rendszer,meg kis progik vannak rajta :) Akkor lehet vissza rakom,had pörögjön ;]

underground techno will never die

(#14563) Dr. Student válasza janos666 (#14561) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Köszi. Mit gondolsz az eredményekről ?

Dr. Student

(#14564) zeusz55 válasza tialys (#14555) üzenetére


zeusz55
senior tag

Nekem is ilyen van csak nem 90fokos! Hibátlan!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#14565) Harnorbi


Harnorbi
újonc

Sziasztok! Remélem tudtok segíteni...
Nemrég vettem egy 120gb-os Kingston V300-at. A SATA2_0 portra csatlakoztattam, a BIOS-t Fire/SOUL/CD útmutatása alapján állítottam be, AS SSD szerint minden OK. Macrium reflect-el klónoztam rá a HDD-n lévő rendszer partíciót + a rendszer számára fenntartott 100Mb-os partíciót. BIOS-ban beállítottam, hogy az SSD-ről bootoljon, a HDD-t kivettem a gépből és ahelyett, hogy elindult volna a Win7, a Windows Boot Manager közölte, hogy nem tud bootolni. SSDOK:

(#14566) xuldar válasza dealerman (#14562) üzenetére


xuldar
őstag

Azért vesz az ember SSD-t, hogy használja és kihasználja az előnyeit. Nem azért, hogy vitrinben tartsa. Normál használat mellett a vezérlő általában amúgy is hamarabb meghal, mint ahogy a cellák elfáradnának. Fontos dolgokról, dokumentumokról meg mindig legyen biztonsági másolat.

Harnorbi: Lehet, hülyeséget mondok, de szerintem állítsd vissza a BIOSban IDE-re a Sata módot, ha azon volt, míg winyóról indult a windows. Aztán ha így hajlandó elindulni a windows, állítsd át a megfelelő regisztrációs kulcsokat AHCI-re, majd az első reboot után told át a BIOS-ban is AHCI-re. Ha a hibernálást nem használod, érdemes kikapcsolni, több szabad hellyel tud gazdálkodni az SSD.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14567) Glaz-dozfhut válasza Harnorbi (#14565) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ha nem az IDE-AHCI kompatibilitási problémáról van szó, akkor ráereszthetnéd a telepítőlemez javítás funkcióját, hogy az MBR-t újra megcsinálja, ha azzal lenne gond. [link]
De ahogy látom, az alaplapodon kétfajta SATA vezérlő is van úgyhogy 0-4-es számozású, valamelyik kékre kell kötni.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#14568) Harnorbi válasza xuldar (#14566) üzenetére


Harnorbi
újonc

Átraktam IDE módra, de ezt a képernyőt kaptam:

Megnéztem és az SSD-n megtalálható a "hiányzó" fájl.
Valószínűleg nem azon keresi...

Hol/hogy lehet a hibernálást kikapcsolni?

[ Módosította: BomiBoogie ]

(#14569) Harnorbi válasza Glaz-dozfhut (#14567) üzenetére


Harnorbi
újonc

Telepítőlemezem sajnos nincs.
Az SSD jelenleg a 0-s számú kék csatlakozóra van kötve.

(#14571) xuldar válasza Harnorbi (#14570) üzenetére


xuldar
őstag

Egymás utáni több hozzászólás helyett szerkesztheted (ajánlott) az utolsót, ha 5 percen belül vagy.

Parancssorban futtasd ezt: powercfg -H off

Akkor sem bootol, ha az SSD és a HDD is a gépben van?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14572) AxBattler válasza Harnorbi (#14568) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz ne sajnáld az időt, és húzd újra a rendszert az SSD-re - frissítésekkel együtt is megvan egy este alatt, és nincs ez a szívás, kevesebb a hibalehetőség.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14573) cirkus válasza Fire/SOUL/CD (#14540) üzenetére


cirkus
aktív tag

ASUSP7P55D az alaplap típusa. Igen én sem látok más megoldást minthogy minden boot előtt a boot menüben át kellene állítani a SATA vezérlőt.

(#14574) Fire/SOUL/CD válasza cirkus (#14573) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A dolog szerencsére egyszerűen kivitelezhető, mert

1. Az alaplapodon 2 SATA vezérlő teljesít szolgálatot, Intel és JMicron
2. Az SSD-t(amire a W7 lesz telepítve) a 6db(kék) Intel SATA3-as vezérlő közül a legkisebb sorszámúra kösd, azaz a SATA1 feliratúra
3. A HDD-t az egyetlen(fekete) SATA2-es JMicron SATA portra kösd (SATA_E1 feliratú)
4. BIOS-ban az Intel portok üzemmódját tedd AHCI-re, míg a JMicron üzemmódját meg tedd IDE-re

Ha így jársz el, akkor nem kell minden indításnál a bemenni a BIOS-ba és ide-oda állítgatni az üzemmódot. Az egyetlen "hátránya" a dolognak, hogy a W7 látni és kezelni is fogja a HDD-t, viszont XP alól az SSD nem fog látszódni, de ez nem is olyan nagy gond szvsz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14575) dorika87


dorika87
őstag

Üdv: Tegnap óta én is csatlakoztam egy Samsung Evo 840 250gb-vel. Este sikerült beszerelni egy Acer Aspire 4830tg notiba, és a HDD caddy-be ment az ODD helyére.

Eddig annyit csináltam, hogy feltettem egy friss Win7 x64 Home Preimumot a szükséges driverekkel és pár programmal.

Csináltam mérést is, és erről szeretném kikérni a véleményeteket? Megfelelőek?

A benchmark szerint akkor SATA3-as lapom van ha jól értelmezem? Mert a HDD-m eddig sentinel szerint SATA2-n ment és ezért gondoltam, hogy a lapom csak SATA2-es.

Úgy látom a legújabb fw van rajta, de javítsatok ki ha tévedek.
Érdemes még valami beállítást csinálnom? Esetleg a hozzá kapott cd-n lévő progikat feltenni/futtatni, és ha igen mit érdemes beállítanom még rajta? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14576) Fire/SOUL/CD válasza dorika87 (#14575) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elolvasod a gyorstalpalót és az abban említett 2 progiról dobj képet(Crystal Disk Mark, SSDOK)

UI: Én nem látok egyetlen képet sem a hozzászólásodban...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14577) dorika87


dorika87
őstag

Itt vannak a képek: (csak lejárt a szerkesztési időm)

[ Szerkesztve ]

(#14578) cirkus válasza Fire/SOUL/CD (#14574) üzenetére


cirkus
aktív tag

kipróbálom, köszönöm :C

(#14579) Fire/SOUL/CD válasza dorika87 (#14577) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ok, most már csak fel kell varázsolni az új FW-t és megvárni, amíg a Samsung SSD 840 EVO Performance Restoration Software elvégzi a feladatát (ez teszi fel az új FW-t is)

Samsung Magician nem lehet telepítve ill. ha valamiért nem menne a dolog, akkor a jelenleg használt Intel AHCI drivert le kell cserélned az OS alap AHCI driverére (4. pont) és újra nekifutni a procedúrának.
(Ezt minél hamarabb tedd meg, addig ne másolj/telepíts semmit az SSD-re, mert mennél több adat van rajta, annál tovább fog tartani a művelet)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14580) dorika87 válasza Fire/SOUL/CD (#14579) üzenetére


dorika87
őstag

a 4. pontban a trim módra mutat, és nekem elvileg azzal nincs gondom hd sentinel szerint.
Akkor jelenleg nem ez a legújabb fw amit kiír a benchmark: EXT0BB6Q E??

"A samsung magican nem lehet telepítve" Ez alatt azt érted, hogy miközben teszem fel az új fw-t, nem lehet felteoepítve a magican progi?
Nem igazán értem a második részével mit akartál mondani.

[ Szerkesztve ]

(#14581) cirkus válasza Fire/SOUL/CD (#14574) üzenetére


cirkus
aktív tag

Még egy dolog felmerült bennem, hogy a SATA2-es JMicron SATA-ra biztos hogy rá tudom dugni az én régi IDE-s széles csatlakozós vinyómat ?

(#14582) Fire/SOUL/CD válasza dorika87 (#14580) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Dehogy mutat "TRIM" módra. Abban az vagyon leírva, hogy hogy kell lecserélni az AHCI driver-t.. (Nem tudom mit néztél el) :B
Persze, hogy van újabb FW, gondolod, akkor javasoltam volna, hogy frissíteni kell? (a 840 EVO-nál beigazolódott, hogy az 1 hónapnál idősebb adatokon belassul. Ezt javítják az új FW-el, illetve az említett progi egy speciális karbantartást is elvégez)

cirkus - oops, ezt benéztem, hisz írtad, hogy IDE csatlakozós HDD (PATA "magyarul"...
Szerencsére nem gond, hisz a PATA vezérlő is a JMicron-hoz tartozik. Értelem szerűen akkor az IDE csatolóra kösd a HDD-t, SATA-ra nem is tudnád, bocsesz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14583) dorika87 válasza Fire/SOUL/CD (#14582) üzenetére


dorika87
őstag

Értem már, csak pontosan azt nem, hogy miért kell lecserélnem az AHCI drivert?

Az SSDOK szerint SATA3-on megy az SSD-m?

[ Szerkesztve ]

(#14584) Fire/SOUL/CD válasza dorika87 (#14583) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Figyelmesebben olvass, mert nem azt írtam, hogy le kell cserélni, hanem azt, hogy "...ha valamiért nem menne a dolog, akkor..."

Igen SATA3-as a port, ha nem az lenne, akkor 300MB/s-nél nem is mérhetnél magasabb sebességeket.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14586) dorika87 válasza Fire/SOUL/CD (#14584) üzenetére


dorika87
őstag

Ezen azért meglepődtem, mert a HDD-m akkor ezek szerint sata2-es volt, mert hd sentinel szerint azon is működött: és ezért úgy gondoltam, hogy nincs sata3-as portom, de szerencse, hogy ez kiderült és mégis van :)
Egyébként mivel tudtam volna kideríteni, hogy sata3-as lapom van? Van erre valami progi? Esetleg hd sentinel is tudja, csak rossz helyen néztem?

rendben köszi, még nagyon új nekem ez a dolog... és próbálok tájékozódni :) de igyekszem köszi.
Tehát akkor először frissítsem az fw-t az általad említett progival, amit már fel is telepítettem.
Aztán a magican-nel mit érdemes csinálnom, beállítanom?

[ Módosította: BomiBoogie ]

(#14587) Fire/SOUL/CD válasza dorika87 (#14586) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Samsung Magician-t nem kell telepíteni utána (előtte meg különösen nem).
A Chipset határozza meg -többek közt- hogy milyen csatolóból és hány darabot kezelhet egy alaplap. A te laposodon Mobile Intel® HM65 Express Chipset van, és jól látható a specifikációban, hogy támogatja a SATA3-t is (SATA 6Gb/s másképp)

Szerk
Igen, Az SSDOK szerint is minden rendben van, meg a sebességekkel sincs gond (ha lenne bármi gond, azt egyből megírjuk a válaszokban, csak legközelebb(nincs rá szükség amúgy) Crystal Disk Mark-al mérj, mint ahogy írtam is, ne pedig mással)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#14588) dorika87


dorika87
őstag

És egyébként a fent belinkelt értékek/mérések jónak számítanak?

(#14589) RudY


RudY
addikt

Kicsit off, de SSD csere vagy váltás előtt biztos sokaknak jól jön.
A BitsDuJour mai ingyenes (legális) szoftvere a Paragon Backup & Recovery 14 Compact, 32 és 64bit változatban is. [link] Érdemes igyekezni, mert ketyeg a visszaszámlálás. Egyébként is ajánlott figyelni napi 1 ingyenes akció van.

[ Szerkesztve ]

(#14590) xuldar válasza Fire/SOUL/CD (#14587) üzenetére


xuldar
őstag

Erre van valami ötleted, Mester? :B

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14591) Ice&Lime válasza dorika87 (#14588) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, jók az értékek (és nem kell lecserélned a sata vezérlőt).

(#14592) dorika87 válasza Ice&Lime (#14591) üzenetére


dorika87
őstag

Rendben, köszönöm. Akkor firssítem az fw-t. Samsung Magican-nel mit érdemes megcsinálnom?

(#14593) havenger


havenger
tag

Üdv,

Ma beszerzek egy Samsung 840 EVO 250Gb SSD-t. A kérdésem az lenne, hogy okozhat bármi problémát, hogyha IDE módban kötöm be és formázom le, amíg a meglévő HDD-n lévő windows 7 alól lefuttatom a firmware frissítést meg a restorationt? Utána persze csak az ssd-t AHCI módban bekötve telepítenék friss windows 7-t. Így elkerülném az extra terhelést meg mindenféle random bonyodalmat, mivel tök üres lenne az ssd a restoration alatt.

Ja és ebben az esetben a sima jobbklikk+formázás is helyesen lövi be az alignálást, vagy inkább parancs sor és menjek biztosra?

(#14594) Ice&Lime válasza dorika87 (#14592) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Azzal nem szükséges csinálni semmit.

(#14595) dorika87 válasza Ice&Lime (#14594) üzenetére


dorika87
őstag

Megcsináltam az fw update-et: EXT0CB6Q.
Érdemes rapid módra váltanom?

(#14596) dorika87 válasza havenger (#14593) üzenetére


dorika87
őstag

Ugyan én még egyáltalán nem vagyok jártas ebben a témában, csak azért vagyok érintett mert tegnap vettem egy 840 evo 250gb-t. Feltettem rá AHCi módban a friss win7-et, utána a drivereket és úgy frissítettem az fw-t. Kb. 20 perc alatt megvolt, és szerintem nem volt gond vele, legalább is én nem tapasztaltam. Tehát szerintem az sem baj ha op. rendszer telepítés után frissítesz fw-t.

(#14597) havenger válasza dorika87 (#14596) üzenetére


havenger
tag

Igen az a legegyszerűbb, csak a firmware frissítés után csinál egy adat frissítést is, ha jól tudom, így a windows telepítés kétszer "írodik" rá. Bár valószínű csak szőrszálhasogatok, mivel elenyésző ez az adatmennyiség a teljes élettartamhoz képest, de ha nem muszáj, akkor nem írok rá ~20 gigát feleslegesen. :)

(#14598) dorika87 válasza havenger (#14597) üzenetére


dorika87
őstag

Világos, megértelek. Bár én tudom, hogy abszolút átlagfelhasználó leszek/vagyok engem ezért nem zavar, de érthető a te álláspontod is. (Magican serint a total bytes written: 0,06TB, gondolom akkor a frissítés miatt lett több, de nem hiszem, hogy az én felhasználási szokásaim mellett bármi gond lenne, mert fontos adatok tárolására egy hdd-t használok)

(#14599) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

A streaming videók nézése és a torrentes letöltés folyamatos megterhelést jelent az SSD-nek?

Streaming video: ellentétben a youtube-bal, ahol egy video egy darab mp4/flv fájl letöltését jelenti voltaképp, amit a ram-ból ha lejött kiír a browser a merevlemezre, a streaming video nem egy fájl, soha nincs vége. Ez folyamatos írási műveletet jelent az SSD-nek?

Torrentes letöltés: jön a hatalmas ISO rengeteg kis szeletben. Ez ennyi írási művelet, ahány szelet jön?

(#14600) havenger válasza t420s (#14599) üzenetére


havenger
tag

Szerintem a streaming csak a memóriába ment, amíg nem rendelkezel szándékosan másképp. A torrentnél meg ugye annyi írás történik, amennyit foglal a torrent. Az, hogy ezt most egyszerre vagy kis szeletekben teszi meg igazából mindegy a teleírt cellák szempontjából. Ráadásul ha le is foglalja az egész iso területét, ahogy elindítod a letöltést, tényleges adatkiírás nem történik az ssd-n, csak akkor, amikor ténylegesen letölti a kliens az adott szeleteket.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.