Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) @Pal válasza kress (#19600) üzenetére


@Pal
tag

A fólia felhelyezése előtt érdemes megnézni valami profi felhelyezési videót, mert a legkisebb porszemtől is buborékos lesz. Én megszívtam az első felrakást, ezért rendelnem kellett hozzá, és nem forgalmazzák Magyarországon. Másodjára jól sikerült.

Ha a fiók regisztráció nem fog menni elsőre, írj privátban (arról kapok értesítést), megírom mi a trükkje.

Ha gyorsan végig akarsz menni a használati lehetőségeken javaslom ezt a két videót:
https://youtu.be/ve3CXzO-A-w
https://youtu.be/KaTFbdv0lBc
Minden apró trükköt elmond benne a srác.

[ Szerkesztve ]

(#19602) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok, első e-book olvasó vásárlásban kellene segítség.
Átolvastam az összefoglalót (nem volt nehéz :DD ), és az ott linkelt logout bejegyzést is. Segített tisztázni dolgokat, de mivel 2014-es az írás, a konkrét típusok már nem relevánsak.
Max keret 50 ezer Ft, de ez tényleg a max, jó lenne, ha ebbe már egy tok is beleférne.
Nem ismerem egyik gyártót sem, merre induljak, árukeresőn, boltok kínálatában szétnéztem.
Mi manapság az ajánlott márka, típus? Amazont nem ismerem, nincs regisztrációm hozzájuk, tehát lehet más márka is.
Elsősorban itthoni beszerzés lenne jó, de lehet külföld is.

Köszönöm előre is!

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#19603) Bozek válasza Faby (#19602) üzenetére


Bozek
nagyúr

PocketBook Touch Lux 4, nagyjából 48 ezerért beszerezhető mondjuk az Extreme Digital-nál tokkal együtt.

(#19604) arcsin válasza Bozek (#19603) üzenetére


arcsin
senior tag

Tessék nézni a glamour napokat holnap

(#19605) Bozek válasza arcsin (#19604) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én már minek? Touch HD 3 van itthon, nem szándékozom lecserélni. Hacsak nem esik be 50 alá a Color. :DDD Bár szerintem akkor se.

[ Szerkesztve ]

(#19606) arcsin válasza Bozek (#19605) üzenetére


arcsin
senior tag

Gondoltam sorba írom hogy követhetö legyen a beszélgetési szál

(#19607) kress válasza kress (#19587) üzenetére


kress
aktív tag

Megvan az Onyx Boox Nova 2. Elsore egesz jonak tunik.

- a 32GB-bol OS frissites utan kb 21GB a valoban felhasznalhato
- a Nova-hoz valo tok teljesen illik ra
- a folia felhelyezes tenyleg eleg maceras, neten is sok helyen irjak hogy senkinek nem ment rendesen, de vannak akik szerint ezekhez mar nem is kell (elvileg a felso uveg reteg miatt birja a strapat)
- a play beloves nem volt nehez
- amit hianyolok az a "mark as read" vagy hasonlo funkcio, valamint a rendes szuresi lehetosegek az alap szoftverben (in progress, finished, same author, stb.), recent list van de az eleg minimal
- nekem a pdf kezeles megfelelonek tunik egy par konyv alapjan
- meg szokni kell a kepernyo frissiteseket, neha kicsit mintha ugralna a teljes frissitesnel (feket, kep, fekete, kep)
- megvilagitas egesz jonak tunik eddig, bar az opcio ami feloldasnal auto bekapcsolna a vilagitast megallt mukodni :D (bekapcsolas utan par szundiig ment, aztan mar nem kapcsolja magatol, kezzel kell)
- a tokon nekem kicsit zavaro a toll kulso elhelyezkedese, kilog (ha a gep hatuljara hajtom olvasashoz akkor is utban van a rendes fogashoz nekem)
- az appoknak a freeze nem tudom mi celt szolgalna, a freezelt appokat ugyan ugy lehet futtatni, a google playes appokra pedig nem is engedi, nincsenek a listaban
- van egy kinai karakteres app az app manager listaban, nem tudom mit csinal, es mi az, eltavolitani sem lehet :)
- a beepitett webserver, wifin geprol tartalom feltoltes egesz kenyelmes

(#19608) pamper


pamper
lelkes újonc

Sziasztok!
Még sosem volt e-book olvasóm, most viszont szeretnék beruházni egyre.
Olyat keresek, amivel az olvasott szövegből lehet színessel kiemelni részeket, esetleg megjegyzéseket készíteni, és aztán ezekkel elmenteni a dokumentumot, mindezt E-Ink kijelzővel.
Próbáltam rákeresni a neten, de ilyen részleteket nem találtam.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#19609) @Pal válasza kress (#19607) üzenetére


@Pal
tag

Fólia nélkül is strapabírónak tűnik, de szerintem jobb az óvatosság.

A szűrés, illetve a fájlkezelés tényleg nem valami szuper, ebben egyetértünk, a kereséssel viszont nincs baj.

A képernyő frissítést tudod szabályozni a "Refresh Mode" beállításával. Kipróbáltam mindegyiket, végül a Normal Mode-nál maradtam. Íráshoz is megfelelő. Nagyon ráfeküdtek az energiatakarékosságra ezért külön gombbal frissíthető a képernyő, ha nem jelenítené meg rendesen az oldalt. Amíg erre nem jöttem rá, kicsit megijesztett, mert néha "szellemképes" volt.
A kezelőgombok jól testre szabhatók, elhelyezhetők bárhová, eltüntethetők stb. Az érintési "gesztusok" is beállíthtatók.

A megvilágítás automatikus bekapcsolását kiszedtem, mert nappal nem vettem észre, hogy újraindítás után feleslegesen világít. A beállításokat az enyém nem "felejti el". Eddig tartotta a világítási beállításokat is.
Viszont nem szoktam kikapcsolni, inkább alvó módba teszem, hiszen a tok egyébként is altat. Nincs jelentős fogyasztása ilyenkor.

Ezt nem biztos, hogy értem:
"- az appoknak a freeze nem tudom mi celt szolgalna, a freezelt appokat ugyan ugy lehet futtatni, a google playes appokra pedig nem is engedi, nincsenek a listaban"
Itt egyébként tényleg van egy kis katyvasz, de az appok ikonjának hosszú érintésére megjelenik egy ablak, amelyben kiválaszthatod az appra vonatkozó kezelési módokat és le is állíthatod. Amelyik appot itt állítod le, az nem fog betölteni. Pl. FB értesítés csak akkor jön, ha aktív, de elindítani bármikor azonnal tudod. Itt lehet beállítani az appra vonatkozó, felbontást vagy képernyő frissítési módokat is egyedileg.
Nekem nincs kínai karakteres, de ha volt már leszedtem, nem emlékszem.

(#19610) @Pal válasza pamper (#19608) üzenetére


@Pal
tag

Először szerintem érdemes lenne megnézned néhány olvasót valamilyen üzletben. A színes kijelzőnek az általad leírt célból igazán nincs értelme. Normál fekete-fehér kijelzőn is jól lehet jelöléseket használni.
A tapasztalatom alapján kijelölésekkel nincs probléma az olvasó esetén, de jegyzet a készítés nehézkes, ezért olyan tabletre tértem át amelyek E-Ink kijelzője van.
Jóval több információra lenne szükség a megfelelő választáshoz.

Neked is és (#19602) Faby kérdéséhez ajánlom, hogy szedjétek össze a létező legtöbb szempontot az igényeitek, elképzeléseitek alapján.
Korábban írtam erről itt néhány dolgot: (#18103)

(#19611) Faby válasza @Pal (#19610) üzenetére


Faby
senior tag

Kösz, megnéztem azt a linket is,
Csak könyvolvasásra kell, pdf, képnézegető, internet böngészés nem érdekel egyáltalán, zene hallgatás olvasás közben pl jöhet, de nem feltétel. A szótár funkció nagyon megragadott a linkelt bejegyzésben, menbyire általános a megléte ebben a kategóriában?
Ami eddig kb tiszta: jó lenne a nagyobb felbontás, 1024*768 alá nem szívesen mennék, legalább 8 GB ram, és e ink carta kell. Ezek alapján az olcsóbbak már ki is esnek.

Legyen Amazon? Használjam az ő ökoszisztémájukat? Megéri hozzájuk kötni magamat, van elég magyar tartalom náluk? Vagy legyen más? Egyáltalán, mennyire jelent ez kötöttséget?
Árukeresőn pl 33 körül indul a Kindle 10 th, ami a felbontás miatt már akár ki is eshetne, de 6"-on lehet, hogy a még elmegy kategória. Jó vétel?
Vagy nézzük 40 ezer körül az Amazon Kindle Paperwhite 4 8GB (2018) és a korábban ajánlott PocketBook Touch Lux 4 (vagy az 5 is akár) nagyjából egyforma tudásúak, a PB tud microSD-t, a PW nem, de kell az egyáltalán? 8 gigán elég sok könyv elfér (mint mondottam pdf nem releváns), és akkor az PW nagyobb felbontású lenne. Az lenne a jobb vétel?
Még soha nem használtam e-book olvasót, szerintem még csak a kezemben se volt soha, onnan ez a nagyfokú bizonytalanság.
El fogok menni üzletbe, megnézni, kézbe venni, de jó lenne, ha tapasztalat alapján kapnék némi plusz infót.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#19612) Oldman2 válasza Faby (#19611) üzenetére


Oldman2
veterán

Lehet hogy csak elírás, de 8GB RAM-os E-Ink olvasót nem hiszem hogy találsz, max. 8GB belső tárhelyeset.

Ha jól értettem soraidat, az (itt) állandó probléma, a PDF kezelés előjött nálad is.

Ha ez számodra kiemelten fontos, és 6"-os kijelző méretben (is) gondolkodsz, akkor feltétlen keress a környezetedben olyat, akinél élesben ki tudod ezt próbálni. PDF kezelés esetén sokszor mást várnak a Tablethez szokott emberek.

Pl. a MédiaMarkt-ban tényleges próbát nem hiszem hogy ki tudsz erőszakolni.

Inkább tedd fel a kérdést pl. itt, hogy a lakóhelyeden vagy ahhoz közel kinek milyen készüléke van és kivel tudsz összehozni bemutatót... :C

Én pláne "kezdőknek" legtöbbször a Kindle újabb modelljeit ajánlom, Calibre támogatással. Itt is sokan favorizálják a Pocketbook készülékeit (nekem ezek többszöri nekifutással sem jöttek be).

1024x768 alá semmiképp ne menj, ma már 6" méretben is vannak ennél nagyobb felbontású készülékek.
Ha esetleg az ár nem elsődleges, akkor ajánlom nézz meg egy Androidos Tablet-et E-Ink kijelzőve (pl. Likebook Mars 7.8").

Ja és a legfontosabb, legyen a készüléken megvilágítás!
:K

(#19613) tomazin válasza Oldman2 (#19612) üzenetére


tomazin
veterán

Szerintem pont azt irta,h pdf nem kell neki.
Faby:
sd kartya bovithetoseg csak ebookokra teljesen felesleges, a belso tarhelyen minden elfer.
Az okoszisztema csak akkor szamit, ha szeretned azt a boltot hasznalni konyvek megvetelere. De mashol veszed meg a konyveket, akkor is siman ra tudod masolni.
Pw4, meg a pocketbook is teljesen jo valasztas. Kobo clara hd is ez az arsav, vagy azonos felbontas mellett a pb touch hd 3. Ezeket lehet most be tudod vinni 50ala glamour napok alatt, vagy black fridaynal.

(#19614) zseko válasza Faby (#19611) üzenetére


zseko
veterán

Én csak a 4GB-os PW3-ról tudok írni pár dolgot.
Magyar tartalmat nem emlékszem, hogy találtam volna náluk, de nem érzem hátrányát. A kötöttség számomra csupán annyit jelentett, már ha ezt egyáltalán annak lehet nevezni, hogy így könnyen vettem már tőlük könyveket, noha az angol tudásom még meglehetősen hiányos egy normálisabb olvasáshoz. Valószínűleg imádnám a rendszert, ha tudnék rendesen angolul. A magyar oldalakon vásárolt könyvekkel sincs gond, ott a Calibre, azzal szinte bármit el lehet intézni.
Nincs most előttem az olvasó, de úgy emlékszem, hogy a 4GB-ból kb. 970MB-ot használ el jelenleg az a ~390 könyv ami rajta van, és még kb. 2.5GB lehet szabadon, a különbözet a rendszeré.

HR24.hu

(#19615) consono válasza zseko (#19614) üzenetére


consono
nagyúr

Igen az Amazonon kevés a magyar kontent, ez tény. Szerencsére mivel ők adták el a legtöbb olvasót nagyon sok könyvesbolt natívan is támogatja (pl. DiBook-ről én direktben küldtem a Kindlére a könyveket). HA nem akarod még a Calibre-t sem kell megismerned, mert minden online konverter tud epub-ból mobi-t csinálni, amit egy e-mailben el tudsz küldeni a Kindlére. Akár mobilon lejátszható a teljes folyamat, gép sem kell hozzá, próbáltam :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#19616) Faby válasza Oldman2 (#19612) üzenetére


Faby
senior tag

Igen, rosszul írtam, 8 GB belső tárhelyre gondoltam.
A PDF pont hogy nem kell.

(#19613) tomazin
Az ökoszisztémára csak azért kérdeztem rá, mert nem akarok olyan kötöttségeket, korlátozásokat elszenvedni (androidos vonalról nézve legalábbis) mint a mobiloknál az Apple/IOS az iPhoneokon. Itt akkor ennyire nem zárt a rendszer, hurrá.
Megnézem ezeket közelebbről is, köszi.

(#19614) zseko
Köszi, akkor 8 GB tényleg mindenre (is) elég lesz nekem. (bár valaki egyszer azt mondta, 640kB mindenre elég, aztán nézzük meg, mi lett a vége :Y )

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#19617) csendes válasza pamper (#19608) üzenetére


csendes
őstag

Pillanatnyilag ha színes kijelzőre van szükséged, akkor tabletet érdemes venni. Színes e-ink drága, a színes felbontás kicsi és a fekete-fehér képminőség rossz.
Ha nem KIndle-t veszel, akkor Carta kijelzőtípust érdemes választani, ez gyorsabb és kontrasztosabb mint a korábbi PERL.
Piacvezető a KIndle, után a jön a Kobo és a Pocketbook. Többi márka inkább speciális igényeknél jöhet szóba (nagyobb kijelző, jegyzetelés, android, nénet könyvesboltok támogatása, stb.) Javasolt világítással rendelkező modellt választani. Az érintőképernyő ízlés dolga, de valamivel kényelmesebb mint a gombokkal keresgélni a menükben.
Ha most vennék, én a hardverapróról választanék egy új vagy jó állapotú használt Kindle PW4-et vagy esetleg PW3-t, tokkal.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19618) csendes válasza csendes (#19617) üzenetére


csendes
őstag

Természetesen nem PERL, hanem Pearl a korábbi kijelző megoldás. A Carta előnyei: [link] .

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19619) @Pal válasza Faby (#19616) üzenetére


@Pal
tag

Oldman2 azt írja, hogy a MediaMarktban nem biztos, hogy kipróbálhatod az olvasót. Nem tudom, hogy jelenleg mi a helyzet, de én tavaly ott néztem meg egy jó pár fajtát. Akkor döntöttem el, hogy a 6 colos kicsi. Ezért 7,8-as PocketBookot vettem. Árban ez volt elérhető ebben a méretben. Olvasásra, anyagrészek kijelölésére tökéletesen megfelelt, ebben a méretben olyan mintha egy könyvet használnék.

Az ár számomra másodlagos, mert a jobb minőség eddig mindig megérte a pár ezer forontos különbséget.

A világítást egyáltalán nem tartottam fontosnak, de kiderült, hogy nagyon sokat számít. Mind a méret mind a világítás és a felbontás számomra fontos. Vannak tanulmányok amelyek ezeket elemzik, de a saját tapasztalatom fontosabb. Ezért javaslom, hogy az ajánlásokat elsősorban gondolatébresztőnek használd és a saját igényeid, kényelmed szerint válassz.



(#19620) Oldman2 válasza @Pal (#19619) üzenetére


Oldman2
veterán

Megnézni meg bírod a MM-ben is, csak nem tudsz rámásolni "teszt anyagokat", amiket egy személyes találkozó kapcsán simán megtehetsz.

Ezt elsősörben a PDF kezelés miatt írtam, de mint azt tisztáztuk ez jelen esetben nem fontos.

Jelenleg egy Kobo Aura H2O-t használok KOReader-rel, nekem nappal drasztikus javulás tapasztalható a kijelzőn, ha megy a világítás.

Elsősorban este olvasok, az Inverz mód ilyenkor tökéletes. Nekem.

(#19621) consono válasza Oldman2 (#19620) üzenetére


consono
nagyúr

Én a Kindle PW3-on is használom nappal is a világítást, így szoktam meg. Ha nem a napon vagyok sokat dob a kijelzőn...

"In God we trust. All others must bring data"

(#19622) arcsin válasza consono (#19621) üzenetére


arcsin
senior tag

Szerintem is kontrasztosabb a kijelző, jobb olvasni akár nappal is minimális világítással. A Marson van hideg meleg fény külön és ezek erőssége állítható/keverhető a 2 színhő.Nagyon jó természetes nyomtatott papír hatást lehet elérni vele szerintem.

(#19623) Faby válasza @Pal (#19619) üzenetére


Faby
senior tag

MM-ben megnéztem, jelen állás szerint a POCKETBOOK Touch Lux 5 8GB WiFi Fekete lesz a befutó, ~43 ezerért (plusz tok). Elég jónak tűnik.
A 7,8" os típust elárulnád, fülembe ültetted a bogarat (ugyan félek, hogy a max 50 ezerbe nem fog beleférni, de azért érdekel)

Egy kérdés maradt:
A MM-ben a kitett eszközökön folyamatosan volt kint egy kép (bemutató doksi?), kikapcsolt állapotban is. Amikor bekapcsoltam, halványan ott maradt az a kép a fehér háttéren, olyan, mint az amoled panel beégése (tudom, hogy teljesen más technológia, csak így tudom körül írni) Legszembetűnőbb a vastag fekete Pocketbook felirat volt a kijelző tetején.
Kell-e ettől félni, vagy csak a bemutató készülékek sajátja? Egyáltalán, ki lehet ezeket teljesen kapcsolni, hogy semmi ne legyen a képernyőn?

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#19624) tomazin válasza Faby (#19623) üzenetére


tomazin
veterán

Beallitas kerdese, mennyi valtozas utan rajzolja teljesen ujra a kijelzot. Legalabbis kobon igy van, de gyanitom pbn is.

(#19625) consono válasza Faby (#19623) üzenetére


consono
nagyúr

Lehet állítani, hogy 1,5,10, stb. oldalanként frissítse a teljes képernyőt. Azért találták ki ezt, mert a részleges frissítés sokkal gyorsabb. Én már jópár éve használok epapíros olvasókat, egyik sem "égett be". A Pocketbookra is van KOreader, érdemes lehet feltenni, elég jó olvasó, bár nem ismerem a PB gyáriját.

"In God we trust. All others must bring data"

(#19626) @Pal válasza Oldman2 (#19620) üzenetére


@Pal
tag

Faby leírása alapján gondoltam, hogy elég ha kézbe fog, megnéz tüzetesebben egy-egy olvasót. Ha van rá lehetőség összehasonlítja a méreteket, a fogást stb.

Való igaz, hogy a világítás akár félhomályban vagy nappali fényben is hasznos lehet, bár én nem használom ilyenkor. A KoReaderrel meg ilyesmi bonyolult dolgokkal még ne zavarjuk össze. :))


(#19627) @Pal válasza Faby (#19623) üzenetére


@Pal
tag

A képernyőn nem lesz "beégés" egyik típusnál sem, ettől nem kell tartanod.
Ki lehet kapcsolni, de nincs jelentősége. Tulajdonképpen olyan képet állítasz be amilyet akarsz, fehéret, feketét vagy a könyv borítóját amit éppen olvasol, de választhatsz bármilyen más képet. A képernyő egyébként nem fogyaszt energiát, ha nincs változás rajta.

Ha úgy érzed, hogy elég a 6 colos méret, akkor 50 ezerig azért vannak lehetőségek. A lux 5-öst nem ismerem, de a PB-k szoftverei nem nagyon különbözők. Amiket írtál arra meg fog felelni.
A 7,8 colos méret van akinek fontos, van akit nem igazán érdekel. Én fontosnak tartottam, hogy nagyjából olyan élmény maradjon az e-book olvasó használata mint a könyv olvasása. A tapasztalatom az, hogy sokkal kényelmesebb és kevésbé fárasztotta a szemem. Ritkábban kell lapozgatni, könnyebb a keresés, ha csak szemmel keresek valamit. (Az erről készített egyes tanulmányok azt mondják, hogy mindegy a méret, de én nem ezt tapasztaltam.)
Ha viszont mégis használsz pdf-et akkor a kisebb képernyő már nem elég. Az A/5-ös méret fektetve egy fél A/4-es, így fekvő módban olvasható minőségben tudtam szkennelt pdf anyagokat olvasni, sőt hasábok elkülönítését is tudja a szoftver.

(#19628) pamper


pamper
lelkes újonc

Köszönöm a válaszokat, tényleg nagyon jó a társaság itt! :K

(#19629) ruarua


ruarua
tag

Én is beszálltam egy Pocketbook Lux 5-el. Első ebook olvasóm. Tableten nem akartam könyvet olvasni. Nekem is fura volt elsőre, hogy kikapcsolt állapotban demo képernyő maradt ott :DDD
Van valami hasznos tipp vagy progi amit érdemes feltenni vagy megcsinálni ezeken a kütyükön? Fóliát kapott, meg egy gyári flip tokot.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#19630) Bozek válasza ruarua (#19629) üzenetére


Bozek
nagyúr

Attól függ. A KOReader hasznos olvasáshoz, mert a teljes kinézetet testre tudod szabni, egyesével lehet kikapcsolni a gyári formázás minden elemét.

A demo képernyőt meg lecserélheted akár az épp olvasott könyv borítójára is. Bár ha KOReadert használsz, akkor ez nem jól működik.

(#19631) csendes válasza ruarua (#19629) üzenetére


csendes
őstag

Igazából nincs sok ilyen program. Két olvasó szoftvert, a Cool Reader-t és a KOReader-t lehet feltenni rá.
A KOReader egy bug miatt régóta nem ment számos PB modellen, csak a szeptemberi kiadás után javították a hibát, tehát vagy célszerű megvárni az októberi kiadást vagy az utolsó Pocketbook nightly build-et érdemes feltenni [link] . Rengeteg dolgot lehet a KOReader-en beállítani, van erről egy külön téma: [link], még automatikus lapozás is van, de nincs rá biztosíték, hogy tökéletesenn fog működni mindegyik havi kiadás minden firmware-rel.
A Cool Reader már évek óta nem frissül, de az is egy jó olvasóprogram.
Az alap olvasóprogram szerintem jó, sokféle beállítással nyílt forráskódú GNU Linux programokból és az Adobe pdf motorjából összerakva. Lehet választani kétféle pdf (adobe és foxit) motor közül illetve epub2 és epub3 közül is.
Érdemes átolvasni a használati utasítást és az utólag kiadott firmware-khez a kiadási információkat, vannak gesztusok, trükkök. Például olvasás közben nemcsak a Wifi-t, hanem az érintőképernyőt is ki lehet kapcsolni, ami nem csak kisebb fogyasztást jelent, hanem kisebb az esély a véletlen lapozásra, menü felugrásra. Én a ReadRate-et letiltottam, a WiFi-t csak addig érdemes használni, amíg éppen kell, mert az gyorsan meríti az olvasót.
A Lux 5-ön már színhőmérsékletet is lehet állítani. A PB postafiók hasznos, ha valaki E-mail-en akar magának könyvet küldeni, a DropBox is jó, ha valaki már egyébként is használja. Egyébként Calibre tartalomszerverrel is nagyon jól lehet a böngészőn keresztül néhány könyvet letölteni az olvasóra. A könyvtár/library-ban többféle nézet van, lehet csoportosítani a könyveket

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19632) Faby válasza ruarua (#19629) üzenetére


Faby
senior tag

Bár te is hozzám hasonlóan most vetted, kérdezném, kell, érdemes a fólia rá?
Nem rontja a képet, olvasást, esetleg az érintőt?
MM-ből vettem egy PB Touch Lux 5-öt, igaz, fekete helyett piros (inkább bordó) lett, nem találták a raktárban a feketét :Y :W , mindegy, kap úgyis tokot.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#19633) ruarua válasza Faby (#19632) üzenetére


ruarua
tag

Köszi a segítséget! Bele ásom magam. A gyári olvasóval sincs bajom. Max hogy ha beállítom, hogy mennyi van még hátra az adott fejezetből, egymás alá rendezi az infót a szoftver, sok helyet elfoglal.
Fóliát a szennyeződések miatt vettem. Elég drága volt 5e -alzaban. És alkoholban tocsogva kellett felrakni. Sokáig masszíroztam mire jó lett. Annyira nem érte meg, de mivel a képernyőn lapozok, nem billentyűvel, nem árt ha van. Tok viszont hasznos. Szintén az imént említett boltból, ki lehet fogni 5e körül.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#19634) @Pal válasza Faby (#19632) üzenetére


@Pal
tag

Ha matt fóliát tudsz rá szerezni, akkor az mindenképpen javasolt. Vannak mindenféle csillogó szarok, amiket láthatatlannak hirdetnek, de ezek rettenetesen tükröznek. Öt percig se használtam.
Csendes ajánlását érdemes megfogadni a KOReader tényleg jó kis olvasóprogram, de egyelőre azt javaslom, hogy próbálgasd a saját programját és ha kitapasztaltad a használatát és valami hiányosságot érzel benne, akkor érdemes kipróbálni másik programot.

(#19635) bwoay válasza Faby (#19632) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem fogod zsebre tenni, nem kerül mellé kulcs, vagy aprópénz. tokban tartod, a használat közben pedig a kezdben fogod majd, és időnként a ujjaiddal nyomogatod. vannak rajta gombok a lapozáshoz, a menübe lépéshez, beállíthatsz kombinációkat a dupla lenyomásra, a nyomva tartásra, szóval rengeteg funkció a kijelző érintése nélkül is elérhető. biztosan úgy is meg lehet karcolni a kijelzőt, hogy az ember ujja alá szorul egy homokszem, és azzal végigszántja, de szerintem ennek a legkisebb a valószínűsége. én legalábbis még nem hallottam ilyenről. a kijelző kontrasztját ugyanakkor garantáltan rontja bármilyen fólia.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19636) @Pal válasza bwoay (#19635) üzenetére


@Pal
tag

A telefonom vízálló, ütésálló, elvileg karcmentes kijelzőjét az ablakból (szomszéd jóvoltából) bejövő por belepte. Lazán lesöpörtem róla és összekaristolódott egy helyen. Szóval a por elég veszélyes és sajna 100% lett az ilyen karcolás valószínűsége, tehát igazad van, jobb az óvatosság.

A jelenlegi fóliám láthatatlan. Valószínűleg rontotta a kontrasztot, de ez szabad szemmel nem érzékelhető. Lehet jót kapni, de nem olcsó, és tényleg csak a matt jó. A Novához nem is kapható Magyarországon. Nem tudom, hogy a PB-khez most van-e, de én korábban fényest találtam.

(#19637) bwoay válasza @Pal (#19636) üzenetére


bwoay
nagyúr

Nem akarok én senkit meggyőzni, csak azt mondom, hogy ha a kijelzővédő fólia ront a kép minőségén, akkor én inkább levenném, mintsem ráraknám. Szerencsére nem is minket kérdeztek :D
A digitizer is ront a kontraszton, pedig az szerves része az eszköznek. a műanyag is ront az üveghez képest, ld. Kindle Paperwhite vs Voyage. utóbbinál elképesztő látni, hogy mire képes ez a technológia. pontosabban mire volt képes 2014-ben, amire valahogy nem képes ma :U
Minden egyes plusz réteg elnyel egy keveset a visszeverendő fényből, ezért vannak ma is gyártók, akik az infrás megoldást használják a digitizer helyett.
Telefon témában én nem vagyok kompetens, egy 7 éves Nexus 4-et használok, ezen még Gorilla Glass 2 van, az tényleg nehezen karcolódik.

Amúgy meg te androidozol, messze nem csak olvasásra használod az eszközt, onnantól kezdve egész más a story, mert össze-vissza kell tapogatni meg simogatni :DDD

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19638) arcsin válasza bwoay (#19637) üzenetére


arcsin
senior tag

Pld ha feedly-t használ valaki, mert androidos ebook readere van? Wifin fél perc alatt befrissíti a dolgait, utána elmegy dolgozni, metron olvasgat. Ezt nem tudná megtenni egy nem androidos készülékkel, de sokaknak ez (is)egy napi rutin része. Ugyanúgy olvasásra használja, csak élvezi az előnyeit az androidnak.
Csak mindig olyan lefitymálóan van szó az androidos készülékekről, holott szerintem azon lehet maximálisan kihasználni az e-ink előnyeit, a legtöbb napi olvasott szöveget szemkímélően fogyasztani.+ Pld. online újság előfizetése van valakinek azok is lehet hogy x (beépített)böngészőn nem mennek jól, nem gond, fel lehet tenni másikat.

(#19639) @Pal válasza @Pal (#19636) üzenetére


@Pal
tag

Nem is vitattam, hogy elnyel valamennyit a fólia. Viszont részben ideillő a téma. A Novához adtak gyári fóliát, ami szenzációsan jó anyag, és majdnem(!) láthatatlan. Sajnos a szélén néhol nem tapadt rendesen (hibás volt). Nem tudtak utánrendelni az üzletben, ami elég fura szerintem, de túltettem magam rajta és külön beszereztem. Ez most teljesen jó rajta.
Napi 3-4 óra (olvasás, jegyzetelés) használat alapján mondom, hogy nem zavaró.
A PB-n nem használtam védőt, mert nem találtam hozzávalót, és állandóan aggódtam, hogy valami megkarcolja a képernyőt. (Emlékezve a telómra, kicsit problémás vagyok ilyen téren. Nem bírom, ha nem makulátlan a felület.)
Valóban, most a nagyobb igénybevétel miatt tartottam létfontosságúnak. Simogatom is :K, és nagyon sokat használom a tollat, de egyelőre semmi nem látszik a fólián. Ráadásul van tartalék is, ez azért ez megnyugtat.

A telefon kijelzőre vonatkozóan csak egy példa volt, hogy a Gorilla Glass 4-es üveg sem bírta a port, nemhogy egy normál olvasó képernyője.

(#19640) @Pal válasza arcsin (#19638) üzenetére


@Pal
tag

Nem hinném, hogy bwoay fitymálna. Inkább irigykedik. :D De komolyra fordítva a szót, szerintem objektíven elmondta az észrevételét a képernyő igénybevételére vonatkozóan. Nem az Android a lényeg ebből a szempontból, hanem a jegyzetelési lehetőségek, a toll használata. Ezek nem csak androidos készülékekben vannak meg és ilyenkor már fontos az átlátszóság és a védelem mellett az érzékenység is.

(#19641) Bozek válasza arcsin (#19638) üzenetére


Bozek
nagyúr

De még mindig e-book olvasókról van szó, aminek nem része az interneten keresztüli tartalomfogyasztás.

Az e-ink egyik előnye pont a hosszú üzemidő. Androidos eszközt milyen sűrűn kell tölteni?

(#19642) bwoay válasza arcsin (#19638) üzenetére


bwoay
nagyúr

tök mindegy, hogy mit használ, pont az a lényeg, hogy akinek androidos readere van, az szinte biztos, hogy alkalmazásokat telepít fel és vélhetőleg jóval több dologra használja az eszközt, mint akinek egy "sima" olvasója van a gyárilag rendelkezésre álló alkalmazásokkal (meg maximum 1-2 telepíthetővel). és ha mondjuk ebből egy a jegyzetelés ceruzával, ami a kijelző folyamatos "karistolgatása", akkor nem nehéz belátni, mennyivel nagyobb az esélye, hogy karcolódni fog, mint egy olyan olvasónál, ahol jellemzően egy-egy ponton kell néha megérinteni a kijelzőt, de még akár az is kiváltható gombnyomással (merthogy Pocketbook kapcsán indult ez a diskurzus).

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19643) arcsin válasza bwoay (#19642) üzenetére


arcsin
senior tag

Én érintőceruzával használom a Marsot legtöbb esetben. Csak azt (is) mondtam hogy olvasni sok más módon is lehet, de attól még olvasásra van használva a készülék. Nem youtubeozás, vagy imageboarding, vagy netes rendelés. Ami extra appok nekem fent, azok az olvasást szolgálják teljes mértékben, pld tachiyomi, isten áldása hogy online updateli nekem a mangákat, Bekapcsolom 2percre a wifit és aztán le. . A kijelzőn nekem van egy méretre vágott matt iPad fólia, ami nem vesz le különösen az einkből.

(#19644) consono válasza arcsin (#19643) üzenetére


consono
nagyúr

Én a Tachiyomit most a KCC+Hakuneko Desktop használatával váltom ki Kindle-n :) Meg fut egy Ubookquity egy Raspi0-n, ami kiszolgálja ezt meg a könyveket a belső hálóra. Nem tljesen automatizált, de egyszer lehet, hogy azt is megcsinálom...

"In God we trust. All others must bring data"

(#19645) bwoay válasza arcsin (#19643) üzenetére


bwoay
nagyúr

de már maga a tény, hogy cerkával használod, önmagában indokolja a fólia meglétét. plusz szerintem ezek az alkalmazások eleve érintőkijelzővel való használatra készültek. feltételezem, hogy nincs is opció érintés nélküli használatra.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19646) consono válasza bwoay (#19645) üzenetére


consono
nagyúr

Érdekes ez az érintéses dolog. Nekem a PW3 előtt egy Nook volt, ahol megvolt a touch screen és a fizikai gomb is. Azt gondoltam csak a touch-t fogom használni, erre mikor átálltam a PW-re nagyon hiányzott a gomb. Főleg mikor altattam a kisebbiket, ő a vállamon szeretett elaludni (még most is szeret :) ), az orrommal nyomkodtam a kijelzőt, hogy lapozzon... Most is végül azért kell a gyereknek vagy nekem majd új olvasó, mert a gomboknál kilyukadt már a Nook-on műanyag/gumi... (Meg elöregedett a műanyag a kijelzőn és kis mikrorepedések vannak, amik a világítástól fehéren fénylenek szanaszét a kijelzőn...)

"In God we trust. All others must bring data"

(#19647) bwoay válasza consono (#19646) üzenetére


bwoay
nagyúr

én meg azt gondoltam, hogy a lapozógomb létszükséglet, aztán kiderült, hogy anélkül is megvagyok. ugyanakkor továbbra is jó dolognak tartom, és tulajdonképpen felváltva használom olyan olvasón, ahol mindkét lehetőség adott.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19648) csendes válasza Bozek (#19641) üzenetére


csendes
őstag

Ez is része lehet, miért ne? Ha valaki például interneten előfizet egy napilapra. Nyilván a gyártók is folyamatosan figyelik az igényeket.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19649) @Pal válasza Bozek (#19641) üzenetére


@Pal
tag

Nyilván eszköze válogatja. A Nova 2-t elvittem külföldre, a világítást csak néha használtam, csak olvastam rajta (ott nem használtam munkára, tanulásra), kb. egy hét után töltöttem fel. Ha nem nyüstölöm elég jól bírja, de a PocketBookkal összehasonlítva gyorsabban merül. Ahogy nézem, a PB altatásban szinte egyáltalán nem fogyaszt, a Nova viszont ilyenkor sokkal jobban merül.

A képernyővédővel kapcsolatban az új tulajdonosok immár mindent megtudhattak.

(#19650) Bozek válasza csendes (#19648) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hidd el, nagyon kevesen vannak ilyenek. De amúgy meg miért nem része? Mert a nevében is benne van, hogy e-book olvasó, és az például szintén nem e-book.

A PocketBook-on is van sakk meg sudoku, csak az is minek. Ez utóbbit egyszer kipróbáltam, de nem játszok vele naponta, mert feleslegesnek tartom az olvasón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.