Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) Rakeem válasza csendes (#19346) üzenetére


Rakeem
aktív tag

A gyári olvasót használom. (Lehet meglesen hogyan kell másik olvasó progit felrakni és kipróbálom, úgy mi a szitu.)
A készülék 100% töltöttségen volt a frissítés indításának pillanatában és végig töltőn volt.
Próbáltam már a factory resetet is...
A tárhely valóban ninvs tele. Max 400 megabyte adat van rajta.
Az fw újrahúzást majd megprobálom, de elötte calibrevel átkonvertálom epub-ra az a könyvet amelyiket félbehagytam, és megnézem úgy is.

(#19352) bwoay válasza Rakeem (#19351) üzenetére


bwoay
nagyúr

én első körben egy downgrade-et próbálnék meg inkább.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19353) csendes válasza bwoay (#19352) üzenetére


csendes
őstag

Májusban kijött a 6-os firmware több Pocketbook típusra, előtte már pár hónappal lehetett tesztelni. Ha ez általános fájlkezelési gond lenne, ami nem tűnik típusfüggőnek, akkor már a fórumokon írtak volna erről.
#19351 Miért, most milyen formátumban van?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19354) bwoay válasza csendes (#19353) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez így van. ugyanakkor nem ismerjük a jelenség okát, találgatunk. lehet, hogy az OTA update közben ment félre valamit, és egy manuális újrahúzás rendbeteszi a masinát, de ha ezt úgyis meg kell csinálni, akkor én biztosan egy eltérő fw verzióval próbálkoznék.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19355) i-w válasza Veratrum (#13748) üzenetére


i-w
friss újonc

Kedves Veratrum! Vettem egy Koobe Novelbook HD Shine Edition-t, többek közt épp a Tőled itt olvasottak hatására. A #13748 hsz-ban azt írtad róla, hogy "A háttérvilágítás kikapcsolható, és 8 fokozatban állítható." Megírnád, hogyan lehet állítani?
Két további kérdésem is lenne. Az egyik: honnan lehet ehhez a készülékhez normális útmutatót szerezni? Amit mellékeltek, abban egy szó sem esik a készülék gombjairól, és azok funkcióiról. A többségüket ugyan ki lehet találni, de jó lenne biztosra menni.
A másik összefügg ezzel: mivel szó sem esik a fizikai kezelőfelületről, sehogy sem sikerült felfedeznem, hogyan lehet reszetelni, ha egyszer szükség lesz rá. Az eddigi két e-book olvasómnál volt rá szükség, többször is.
Segítségedet előre is köszönöm!
(Tudom, nagy késéssel fedeztem fel ezt a fórumot, talán már nem is él. De hátha...)

(#19356) Rakeem válasza csendes (#19353) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Most nincs nálam az olvasó, de ha jól rémlik, akkor .mobi a kiterjesztése.

(#19357) avena71


avena71
tag

Sziasztok,

Tanácsot kérnék: megnéztem egy Pocketbook Touch Lux 4-et az MM-ben és egy Pocketbook HD3-at is, de nem tudokm dönteni, melyik legyen :F
Illetve találtam egy ilyet is :[[link]Onyx Poke Pro 6"]
A keret kb. 60e.
Melyiket ajánlanátok?

(#19358) Bozek válasza avena71 (#19357) üzenetére


Bozek
nagyúr

Alza "leakciózta" 57 ezerre 120 ezerről (!), miközben az Edigital 58-ról vitte le az árát 55-re. Hihető. :D Mondjuk a Onyx Note 10,3 is érdekes náluk, 337 ezerről vitték le 200 ezerre az árát, miközben az Edigital-nál akció nélkül volt 150... Fel kell jelenteni ezt a céget, mert undorító, amit csinálnak.

Amúgy neked kell döntened. Ha kellenek a plusz funkciók, akkor válaszd a Touch HD 3-at.

(#19359) avena71 válasza Bozek (#19358) üzenetére


avena71
tag

Köszi a választ!

Ennél maradok:PocketBook 632 Touch HD 3 sötétbarna
ajándék tokkal 53 390 Ft

(#19360) Oldman2 válasza avena71 (#19359) üzenetére


Oldman2
veterán

A múlt héten küldtem vissza egyet nekik, szerintem ezt akarod most Te megvenni.
:C

(#19361) bwoay válasza Oldman2 (#19360) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem az inkább felbontott termékként szerepelne náluk

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19362) Oldman2 válasza bwoay (#19361) üzenetére


Oldman2
veterán

Arról van szó, ha megnézed a linket.

(#19363) avena71 válasza Oldman2 (#19362) üzenetére


avena71
tag

A felbontott az ez lenne:[link]
De nyilván nem azt szeretném megvenni...
Egyébként miért küldted vissza?

(#19364) bwoay válasza Oldman2 (#19362) üzenetére


bwoay
nagyúr

Az Alza két verzióját árulja a HD632-nek ebben a "sötétbarna" színben.
Egy bontottat, amit linkeltem neked (ez 45440 Ft-ba kerül) - ez akár még a tiéd is lehet.
Valamint van nekik új, amit avena71 linkelt, 53390-ért, ajándék tokkal -
ebből 5 db van még készleten.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19365) nfer


nfer
tag

Sziasztok!
Van egy Koobe Slightbook HD olvasóm. Egyik napról a másikra elfelejtette a firmware-ét. Túrom a nettet de semmi eredmény.
Valakinek valami ötlet?
Valakinek valamelyik fiókban egy törött kijelzős?
Egyáltalán használ valaki még ilyet?
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#19366) Oldman2 válasza avena71 (#19363) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem rontom más "üzletét"...

Röviden: éltem a netes rendelés 14 napos elállási lehetőségével.

(#19367) Bozek válasza Oldman2 (#19366) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez aztán a magyarázat. Ha gondod volt vele, írd le. Vagy inkább megvárod, míg más rájön, hogy neki ugyanaz nem tetszik benne, mint neked?

(#19368) macilacus válasza Oldman2 (#19360) üzenetére


macilacus
senior tag

Hali, engem is érdekelne, hogy miért küldted vissza.

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#19369) avena71


avena71
tag

Ajándékba veszem, tényleg érdekelne mi nem tetszett benne...
Még nem vettem át, így még lenne időm más, ajánlott típust keresni.
Köszönöm :R

(#19370) bwoay válasza avena71 (#19369) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem ezzel nem érdemes foglalkozni, neki nem jött be, másnak meg igen,
ez ne legyen mérvadó. Ami számít:
ez a Pocketbook csúcs 6"-os olvasója (a színes nem számít, Bozek ;] )
népszerű darab, abszolút ajánlott modell, kiváló ár/érték aránnyal,
rengeteg hasznos funkcióval. örülni fog neki, akinek szánod.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19371) Bozek válasza bwoay (#19370) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mivel nincs benne színhőmérséklet állítás és nem vízálló, így nem is tartanám csúcsnak a Colort. Ekkora méretben a Touch HD 3 a legjobb PocketBook. Annyit nem ér a színes kijelző, hogy ezek hiányában lecseréljem. Csak a borító lenne szebb kikapcsolt állapotban. :DDD

Szerk: azt hozzáteszem, hogy a THD3-on egy oldalt se olvastam a gyári alkalmazással. KOReader a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#19372) bwoay válasza Bozek (#19371) üzenetére


bwoay
nagyúr

én még a kontrasztra is nagyon kíváncsi leszek/vagyok. szerintem olvasásra egyelőre nem olyan jó ez a fajta display. azt meg nem is értem, hogy mi akadálya lehet a vízállóságnak meg az állítható színhőmérsékletnek - hacsak nem az ára.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19373) Berreh válasza nfer (#19365) üzenetére


Berreh
tag

Szia! nekem olyan van, ami nem reagál egyetlen gombra sem és fogalmam sincs mi történt vele.

(#19374) Oldman2 válasza avena71 (#19369) üzenetére


Oldman2
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#19375) @Pal válasza csendes (#19353) üzenetére


@Pal
tag

Jött az enyémre (PB InkPad 3 Pro) is. Nem tudom, hogy minek csinálták, de nagy dolgok nem történtek, viszont azóta lassabban reagált és a főoldalról néha nem akar megnyitni semmit, ha pedig megnyitja, akkor kapok egy nagy fehér hátteret. A PDF kezelése katasztrofálisan lassú lett.
Kb. egy év alatt ha egyszer ha lefagyott, de mióta megjött a frissítés vagy 8-10-szer.
Marhára örülök.

Ma pedig fogta magát és elszállt a képernyő. Valójában mechanikai problémának látszik, de szépen pihent a helyén, amikor felvettem újra kellett indítani, majd megjelent rajta egy függőleges vonal, ami két három újra indítás után szépen kiterjedt. Mostanra már olvashatatlan.
Hétfőn megy szervizbe.

(#19376) csendes válasza Rakeem (#19351) üzenetére


csendes
őstag

Amit meg lehet próbálni: Hosszan rányomva egy könyvre (óvatosan, nem erősen, nehogy betörjön az üveg) feljön egy menü, amiben ott lehet egy olyan opció, hogy mivel nyissa meg az adott formátumot. Akkor is feljöhet több lehetőség, ha csak a gyári olvasó van. Például EPUB2 vagy EPUB3, stb. Bizonyos esetekben segíthet, ha másikat választunk.
A mobi konvertálása EPUB2-be valóban segíthet, bár bizonyos kiegészítő funkciók kimaradhatnak.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19377) 2N


2N
csendes tag

Üdv!

Fiam Koobe Novelbook HD Shine ebook olvasójához keresek kijelzőt, sajnos eltört.
(A márkaszervizes javítás majdnem egy új készülék ára.)
Rendelt esetleg valaki már ilyen kijelzőt?
Hol érdemes keresni?
Melyik másik típuséval egyezik meg?
Minden ötletet szívesen fogadok.

Üdv,
2N

(#19378) Bozek


Bozek
nagyúr

PocketBook Color teszt: link

(#19379) farkas-j válasza Bozek (#19378) üzenetére


farkas-j
őstag

Jó, jó, de nem hozott lázba. Még túl fakók a színek. Ennek a technológiának még kell néhány év mire igazán tetszetős lesz.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#19380) tomazin válasza 2N (#19377) üzenetére


tomazin
veterán

tudomásom szerint az olvasók költségének az összetétele nagyon hasonló a tv/monitor-hoz:
a kijelző 90%.

(#19381) 2N válasza tomazin (#19380) üzenetére


2N
csendes tag

"tudomásom szerint az olvasók költségének az összetétele nagyon hasonló a tv/monitor-hoz:
a kijelző 90%."
Ez rendben van, nem vitatom.

Az e-bay-en, alin 4-6 ezertől indulnak az e-ink kijelzők.
A gondom az, hogy egy ilyen termék esetén nehéz beazonosítani, melyik kijelző jó hozzá?
Jó eséllyel a Koobe, mint gyártó nem is létezik. Ez egy Magyarországon Koobe néven forgalmazott akármilyen termék, amit máshol más névvel dobott piacra valaki.

Ezért kérdeztem, hátha valaki már túl van ezen és tud segíteni.

(#19382) tomazin válasza 2N (#19381) üzenetére


tomazin
veterán

meg lehet próbálni, de mobilos topikokból az a tapasztalat, hogy ha működik, akkor sem sokáig vagy közel nem az a minőség. (elválik a ragasztás, sárgul)
tekintettel arra, hogy ritka jószág, így még annak is kicsi az esélye, hogy találj egy donort.

(#19383) bwoay válasza farkas-j (#19379) üzenetére


bwoay
nagyúr

engem sem ez a konkrét eszköz hozott lázba (bár eddig szerintem ezen a videon tűnt a legjobbnak), de lássuk be: ez egy 200 dolláros első fecske, aminek viszont kiváló.
ami lázba hozott, az a jövőkép, hogy 3-4 év múlva teljesen természetes lesz a színes e-ink kijelző. mennyivel másabb élmény lesz 8"-es displayen képregényeket olvasni!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19384) bwoay


bwoay
nagyúr

Pocketbook Color

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19385) AxBattler válasza bwoay (#19384) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem rossz, főleg hogy ez bevezető ár... talán megáll majd 65k HUF környékén. :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19386) macilacus


macilacus
senior tag

Sziasztok!
Ma kaptam egy PocketBook Touch HD 3-at.
Jelenleg a U632.5.19.1055-ös szoftververzió van rajta.
Érdemes frissíteni?

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#19387) Dhampir válasza bwoay (#19384) üzenetére


Dhampir
félisten

Hűha, szuper! Köszi a híradást! :R

[ Szerkesztve ]

(#19388) Bozek válasza Dhampir (#19387) üzenetére


Bozek
nagyúr

Itt az Árukeresős oldala, bár még nem sok választási lehetőség van: [link]

(#19389) Dhampir válasza Bozek (#19388) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, köszi, örülök, hogy megjelent végre ez az újdonság.

InkPad-ben alkalmazott nagyobb kijelzőmérettel még jobb lenne, de ne legyek "telhetetlen". :)

(#19390) csendes válasza macilacus (#19386) üzenetére


csendes
őstag

Szerintem igen. Itt vannak felsorolva az újdonságok az új firmware-ben: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19391) Oldman2 válasza macilacus (#19386) üzenetére


Oldman2
veterán

6.926 fw alatt jelenleg nem megy a Smartlight testreszabása.

Állítólag javítják "rövidesen".

(#19392) csendes válasza Oldman2 (#19391) üzenetére


csendes
őstag

Erre is van egy megoldás, fel kell iratkozni a béta verzióra [link] . A Mobiread-en van egy külön téma a PB 6-os firmware-re, illetve a hibákra: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19393) macilacus válasza csendes (#19390) üzenetére


macilacus
senior tag

Köszönöm felraktam, viszont sajnos az alsó menüsort ha testre szabom, akkor rövid időn belül visszarakja az eredeti alkalmazásokat, általában akkor ha kikapcsol a készülék, bár néha ezt sem várja meg.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#19394) macilacus válasza Oldman2 (#19391) üzenetére


macilacus
senior tag

Ott még nem tartok, csak ritkán van időm tanulgatni, amúgy remélem a menü sor állandó vissza állítódását is javítják.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#19395) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok! E-book akksinál a feszültségen kívül kell mást nézni akku cserénél?
Mondjuk a nagyobb kapacitású akku okozhat bármiféle gondot?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19396) Skynet258 válasza Moonwolf (#19395) üzenetére


Skynet258
veterán

Max később merül le. :D De ugyanabban a méretben ne legyen lényegesen nagyobb a névleges kapacitás mert akkor sántít a dolog.

https://geekpulse.hu

(#19397) geriwise


geriwise
csendes tag

Üdv Fórumlakók!

Lassan elhatározom magam az első e-olvasóm beszerzése mellett. Azt kellene csak eldönteni, hogy Kindle PW4 vs. Pocketbook THD3. Avagy ha van ésszerű alternatíva a két készüléket figyelembe véve, amellett hogy fontos lenne a vízállóság, akkor azt szívesen veszem és meg is köszönöm. Köszönöm hogy szántok rám néhány percet.

Védd a fákat! ==> Egyél hódot. **//** 1 db A4-es típusú félfamentes rajzlapomat elcserélném, ugyan ilyen típusú Audira.

(#19398) Bozek válasza geriwise (#19397) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem THD3 van, meg vagyok vele elégedve. Ami számomra mellette szólt: könnyen fel lehet rá rakni a KOReader-t (ahogy láttam, a Kindle esetében jailbreak kell); támogatja az epub formátumot (rengeteg megvásárolt könyvem van ebben, bár szinte minden boltban kapsz mobi-t is).

(#19399) tomazin válasza Moonwolf (#19395) üzenetére


tomazin
veterán

olyat keress, ami azt állítja magáról hogy akkora mint a gyári. ami többet állít az tizedannyit se fog tudni. (van rá esély, hogy az se ami gyárit állít magáról, de nem kezd nyilvánvaló hazugsággal)
illetve túl olcsó se legyen, mert az is kuka lesz.

nem cseréltem még ebookban akksit, de telefonban igen. az "új" "eredeti" kínai annyit tudott amikor megjött, mint a gyári 3évesen. aztán kb fél év alatt teljesen megadta magát. lehet ebooknál nem lesz ennyire rossz a helyzet, mert keveset eszik, de ha bír 1 hetet az olvasó, akkor ne cserélj szerintem

[ Szerkesztve ]

(#19400) @Pal válasza Moonwolf (#19395) üzenetére


@Pal
tag

Nem okoz gondot a nagyobb kapacitás, de abban igazuk van az előttem szólóknak, hogy nem mindegy a gyártó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.