Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) Ébri válasza alexw801 (#20649) üzenetére


Ébri
senior tag

Nekem pont az a nagy bánatom, hogy lényegesen nem csökkentek a súlyok az utóbbi sok évben, leszámítva talán a nagyméretű kobokat.

(#20652) alexw801 válasza Ébri (#20651) üzenetére


alexw801
senior tag

Igen, a Kobo Aura One nagyon könnyű, főleg 7,8" méretéhez képest.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20653) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Többre értékelem a teljesítménynövekedést mint a súlycsökkenést !
Tényleg vennék magamnak egy 6"-os olvasót is ha az tényleg könnyű és vékony lenne, de ilyen nincs ! :(
És miért, mert ha ezt meglépnék nem tudnák eladni a drágább eszközöket ! :F

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20654) Bozek


Bozek
nagyúr

PocketBokk 628 Touch Lux 5

Ez olyan lehet, mint az Adidos? :D

(#20655) Bozek válasza hockeyapu (#20653) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Tényleg vennék magamnak egy 6"-os olvasót is ha az tényleg könnyű és vékony lenne"

Mert aztán az Onyx Boox Note Air 10,3" annyira könnyű a maga 420 g-os súlyával. A Pocketbook Touch Lux 5 csak 155 g, igaz, 2 mm-rel vastagabb.

(#20656) Oldman2 válasza Bozek (#20654) üzenetére


Oldman2
veterán

A termékkép és a termékfelirat ellentmondásos, szerintem "csak elírás"...

Minden esetre "Jófogás"...
:C

(#20657) Apollyon válasza Bozek (#20654) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Valószínűleg Mancika elírta amikor kitöltötte a szövegdobozokat. De az egész leírás kellemetlen egyebként. A kijelző technológia "hatással van" az akkumulátorra ezért "ritkán kellesz újratöltened". Ilyet 2021-ben leírni egy ráadásul elektronikai cikkeket árusító oldalon fergeteges. Lehet Mancika cseh vagy szlovák, és nem tud elég jól magyarul.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20658) arcsin válasza Apollyon (#20657) üzenetére


arcsin
senior tag

(#20659) Apollyon válasza arcsin (#20658) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez mondjuk gúgli fordítós, a pocketbookoson legalább látszik, hogy valaki törte rajta a fejét. Azért nem túl sokat. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20660) csendes válasza Apollyon (#20657) üzenetére


csendes
őstag

Van olyan .hu webshop, ahol egyértelműen fordítóprogrammal készül a magyar szöveg (több országban is működnek). De az egyik legnagyobb magyar hírportálnál is sokszor látszik, hogy először fordítóprogramot használnak az átvett nemzetközi híreknél és utána ezt javítgatják, de néha maradnak hibák.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20661) LittleBiG007 válasza Bozek (#20654) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nekem a Rebokk cipő jutott róla eszembe :D

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20662) hockeyapu válasza Bozek (#20655) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Azt nem tetted hozzá hogy csak 6"-os ! :C
Egyébként már többször megjegyeztem, hogy le lehet mérni a könyveket a polcról ! A többség sokkal nehezebb ! (kivéve Örkény egyperceseit !) :Y

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20663) csibe1 válasza hockeyapu (#20653) üzenetére


csibe1
addikt

"Többre értékelem a teljesítménynövekedést mint a súlycsökkenést !"

Ha a kettő üti egymást akkor nem veszel semmit? :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20664) alexw801 válasza arcsin (#20658) üzenetére


alexw801
senior tag

PM-ben érdeklődtem.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20665) arcsin válasza alexw801 (#20664) üzenetére


arcsin
senior tag

Oksi. Este megnézem és válaszolok.

(#20666) Bozek válasza hockeyapu (#20662) üzenetére


Bozek
nagyúr

Most nem értelek. Téged idéztelek: "Tényleg vennék magamnak egy 6"-os olvasót is ha az tényleg könnyű és vékony lenne". Akkor miért is probléma, hogy csak 6"-os?

(#20667) alexw801


alexw801
senior tag

Valakinek nincs esetleg ötlete, hogy a stardict szótárakat hogyan lehet a Lifebook Ares note olvasó Dict mappájába úgy bemásolni, hogy működjenek is. Milyen kiterjesztéssel? Van sok szótár, de sem .tar, sem .dict.dz, sem .idx nem működik. Gondolom, az összes Lifebook androidos olvasón hasonló a helyzet.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20668) Ébri válasza alexw801 (#20667) üzenetére


Ébri
senior tag

Elvileg kéne, hogy legyen benne egy dict, egy idx és egy ifo, vagy a bz2-t is fel kéne, hogy ismerje, vagy kitömörítve a fenti hármat.

(#20669) hockeyapu válasza Bozek (#20666) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Azért, hogy legyen olyan is, ha olyan helyzet adódik, hogy csak az van kéznél ! :)) A lényeg úgyse győztök meg , hogy a 6"-os elég ! :C

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20670) alexw801 válasza Ébri (#20668) üzenetére


alexw801
senior tag

Végül a .mobi formátumot bevette, beraktam pár db En-En és En-Ru szótárat, En-Hu jófajta nincs nekem, ezek Kindle időszakomból maradtak.
Az sem világos, hogyan kell az USB kábel kihúzása előtt kiléptetni, most marad a laptop kikapcsolás előbb.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20671) LittleBiG007 válasza alexw801 (#20670) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Valószínűleg MTP-t használ ez is sajnos, mint az Onyx. Ott nincs leválasztás. Vége a transzfernek, kihúzod.

Mondjuk azt tegyük hozzá, hogy én biztosan nem kábeleznék Android olvasóval.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20672) hockeyapu válasza LittleBiG007 (#20671) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Miért nem kábeleznél? Hibátlan oda vissza! :K

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20673) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Segítsetek kérlek! Egy 2013-as Prestigio olvasót használok évek óta, de néha már agyvérzés közeli állapotban vagyok tőle. Lett benne akksi cserélve, de így is néha gondol egyet és kikapcsol teljesen és elfelejt mindent. :(

Amit keresek, az egy megbízható háttérvilágítással(csúcs lenne, ha egy gombnyomással bekapcsolható lenne, nem kéne a menüben kavirnyáznom!!!!) rendelkező olvasó. Ami fontos, hogy csak rádugjam a PC-re és már másolhassam is fel rá a könyveket. Kindle-től ezért ódzkodom, mert ott ha jól tudom, akkor csak saját programmal lehet macerásan rátenni bármit is. Alcor Myth LED-et néztem az itteni listából, de visszaolvasva láttam, hogy azért akadnak gondok vele. Én tényleg egy megbízható stabil kütyüt keresek. 30k-ig bezárólag lenne ideális, de ha azt mondjátok, hogy tényleg megéri valami az árát, akkor elmehetünk 40-ig, de az már kicsit a lélektani határ felett van.

(#20674) LittleBiG007 válasza Peace (#20673) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Akkor ne is keress tovább. Pocketbook Touch Lux 5, az Emag-on pont akciós.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20675) Peace válasza LittleBiG007 (#20674) üzenetére


Peace
nagyúr

[link] Nem tűnik rossznak. Ez akkor ilyen bestbuy lehet 42k-ért? Lux 5-höz nem találtam tokot, de jó eséllyel [link] ez is jó lehet? Ugyanúgy 6"-os, mint a 4-es. Csak jó hozzá, nem? :U

[link] Vagy egy ilyen tok esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#20676) LittleBiG007 válasza Peace (#20675) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Jó hozzá, lehet is kapni, én nem vennék univerzális tokot.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20677) Razzul válasza Peace (#20673) üzenetére


Razzul
senior tag

Kindlenél tudtommal az epub formátumú könyveket kell konvertálni, ezt lehet bármilyen programmal, nem csak sajáttal. A felmásolásnál sincs megkötés.

#20669 hockeyapu: Ki akart téged meggyőzni?

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#20678) Peace válasza Razzul (#20677) üzenetére


Peace
nagyúr

Tehát rádugom PC-re és másolhatom is, mint bármelyik androidos telefonnal? Szimpatikusabb az ára a 10-es Kindle-nek, de 1 év garancia a 2-vel szemben. Mi szólhat még mellette, amiben jobb a Lux 5-ösnél?

(#20679) Berreh válasza Peace (#20678) üzenetére


Berreh
tag

De akár emailben is küldhetsz rá könyvet :)

(#20680) Peace válasza Berreh (#20679) üzenetére


Peace
nagyúr

Még megálmodom, de a 2 év garival és azzal, hogy hazafelé útba esik az Edigital, egyelőre a Lux 5 áll nyerésre. :B

(#20681) bwoay válasza Peace (#20678) üzenetére


bwoay
nagyúr

emailben küldheted, ott az Amazon szerverei átkonvertálják. Viszont ha a Kindle számára idegen formátumot (mint amilyen az epub is) kábelen küldesz rá konvertálás nélkül, akkor azzal nem fog tudni mit kezdeni. Szerintem ami a Touch Lux 5-nél jobb, az a Kindle Paperwhite, a basic (10-es) Kindle kb mindenben elmarad ettől a Pocketbooktól. Említetted az egy gombnyomással bekapcsolható világítást: Kindle ilyet nem tud, a Pocketbook olvasók igen.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20682) Peace válasza bwoay (#20681) üzenetére


Peace
nagyúr

Igen, a Paperwhite 4 meg 49k, úgyhogy elég egyértelmű. Ahogy láttam Lux 5-nél a kijelző tetején lenyitom a beállítások menüt és ott már rá is bökhetek a világítás bekapcsolására. Ez nem hangzik olyan rosszul.

(#20683) hampidampi válasza Peace (#20682) üzenetére


hampidampi
senior tag

Viszont ha veszel hozzá rendes (mágneses) tokot, azok úgy működnek, hogy kinyitáskor felélesztik az olvasót (és bekapcsolják a világítást is), becsukáskor meg altatják. Szinte sosem kell kézzel kapcsolgatni.
Ez szinte mindegyik olvasóra igaz.

(#20684) LittleBiG007 válasza Peace (#20682) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

A Pocketbook-ok képesek gomb nyomva tartásával világítást kapcsolni.

Kedves kolléga, ha a kérdezőnek az alapvető igénye egy gombbal kapcsolható világítású olvasó, amin lehetőleg nem kell konvertálgatni a könyveket, ráadásul egy meghatározott költség mellett, akkor ne erőltessük már a Kindle-t. Persze a Kindle Paperwhite 4 jobb, na és? Annál meg jobb a Kobo Libra H2O...

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20685) Peace válasza hampidampi (#20683) üzenetére


Peace
nagyúr

[link] Ez olyan gondolom. "Okos tok funkciók, Mágneszáras" Mondjuk nekem ne kapcsoljon automatikusan háttérvilágítást, mert az esetek 99%-ában nincs rá szükség szerencsére. Remélem ez a funkció kilőhető!

(#20686) Peace válasza LittleBiG007 (#20684) üzenetére


Peace
nagyúr

Szuper! Szerintem akkor ez el is dőlt. Köszi szépen mindenkinek a segítséget! :R

(#20687) alexw801 válasza LittleBiG007 (#20671) üzenetére


alexw801
senior tag

Mi a gond az USB kábelezéssel? Minden eszközömön komoly vírusvédő van, a Likebook Ares note-ra még nem raktam, bár bejelentkeztem rá gmail címemmel, csak a VRadio app-ot használtam eddig. De van 10-es csomag Kaspersky, tehetek arra is. (itthon venni tilos, én UK-ben veszem ottani névre, igen jó áron évente).
Mindenféle ebook formátumot lejátszik, mobit, azw3-at, stb. is.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20688) kisveréb válasza Peace (#20673) üzenetére


kisveréb
csendes tag

Már miért lenne problémás a kindlére könyvet küldeni? Ugyanúgy át lehet másolni mint más olvasóra. Ha mindezt calibrével tesszük még egyszerűbb, nem kell foglalkozni a bemeneti formátummal, kifele kindlebarát formában viszi.

(#20689) kisveréb válasza hampidampi (#20683) üzenetére


kisveréb
csendes tag

Nekem gyári tokom van a pocketbookhoz, esze ágában sincs kapcsolgatni. Eddig ez a legnagyobb bánatom vele (karácsonyra kaptam). Mérgemben rendeltem egy kínai tokot is, hátha azzal kapcsol majd.

(#20690) alexw801 válasza kisveréb (#20689) üzenetére


alexw801
senior tag

Látod, ami nem kínai, az hamis. Már hívogatnak kínai oltásra is, de a mi szívünk az oroszhoz húz. Egyiket sem fogják elismerni a nyugateurópai utazgatásoknál.
Viccet félretéve, én sokféle olvasóhoz vettem kínai tokot, mind kapcsolt. Most a legutóbbit a Likebook Ares note-hoz a német amazontól, az is kínai és kapcsol.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20691) LittleBiG007 válasza alexw801 (#20687) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nincs vele semmi gond. Csak ha már ott a wifi, nekem az kényelmesebb. Pl. Onyx gyári Book Transfer alkalmazás. Vagy a legegyszerűbb ftp vagy http szerver olvasóra telepítése. Vagy Calibre Companion. Vagy online tárhely. És ezekkel a szinkronizálás is könnyebb, mint Media Transfer Protocol-on keresztül.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20692) csendes válasza kisveréb (#20689) üzenetére


csendes
őstag

Ha nem kapcsol a tok, akkor lehet, hogy
1. Nincs benne mágnes (ezt könnyű ellenőrizni)
2. Félrecsúszott a tokban a mágnes (ezt is viszonylag könnyű)
Egy mágnessel pedig ki lehet próbálni, hogy esetleg
3. Rossz a mágneses szenzor az olvasón
4. Firmware gond, vagy valahogy le lett tiltva ez a funkció a beállításoknál :F

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20693) alexw801 válasza LittleBiG007 (#20691) üzenetére


alexw801
senior tag

Köszi, de én nem vagyok ilyen jártas informatikában, pl. az ASUS routeremen lévő fájlszervert sem tudom sehogyan sem működésre bírni, pedig ott van a feldugott ssd-n, de nem tudom elérni. Hiába van 4 laptopom (mind céges vagy cégtől leselejtezett), 3 androidos telefonom, tabletem, 2 olvasóm, sok külső HDD és ssd, mégis csak felhasználó szinten mozgok.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20694) hampidampi válasza Peace (#20685) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Ez olyan gondolom."
Igen, annak kell lennie.

"Mondjuk nekem ne kapcsoljon automatikusan háttérvilágítást, mert az esetek 99%-ában nincs rá szükség"
Azt te csak úgy hiszed. :)
Mindenki így kezdi. Hogy nekem ne fogyassza az áramot meg ilyesmi. Aztán első használatkor majd ráébredsz mennyire más is az olvasási élmény.

(#20695) Bozek válasza kisveréb (#20689) üzenetére


Bozek
nagyúr

Gyári tokom van Touch HD 3-hoz, kapcsolgat. Bár inkább kikapcsolom az olvasót, ha nem használom, mert úgy szoktam meg.

(#20696) bwoay válasza LittleBiG007 (#20691) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha ez nekem szólt: én nem erőltettem semmit, kedves kollega. sőt.
leírtam, hogy Kindle-nél nem fog működni a csak úgy kábelen átküldöm dolog, ha idegen a formátum, jeleztem, hogy nincs gombnyomásra világítás, és mivel a kérdező szóba hozta a Kindle 10-et, szóltam, hogy az mindenben gyengébb.

Ja, már látom, hol voltam félreérthető. Úgy értettem, hogy ha a Pocketbook Touch Lux 5-öt a Kindle termékvonalával hasonlítjuk össze, akkor a Kindle 10 alatta van, a Paperwhite meg felette. Erre írtam, hogy az jobb, nem úgy értettem, hogy az ő számára. Sorry, ezt tényleg szarul fogalmaztam meg.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20697) LittleBiG007 válasza bwoay (#20696) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

"mivel a kérdező szóba hozta" Tényleg, igazad van. Én pedig azért kérek elnézést, mert valóban átugrottam azt a hozzászólást olvasás közben.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20698) Peace válasza hampidampi (#20694) üzenetére


Peace
nagyúr

Na majd kiderül. A készülék már átvehető, de a tok elvileg csak március 2-án érkezik be a boltba. Nagyon várom!!! Évek óta halogatom ezt a vásárlást...

(#20699) Razzul válasza hampidampi (#20694) üzenetére


Razzul
senior tag

Erre nagyon kíváncsi leszek, ha megjön végre az én eszközöm is mert ezt rengeteget hallom másoktól is.

A világítás nem megfelelő fényviszonyok között nyilván hasznos, de így látatlanban azért kétlem, hogy rendes nappali fénynél is elengedhetetlen és állandóan szükség lenne rá.

Stat crux dum volvitur orbis

(#20700) totasenior válasza Razzul (#20699) üzenetére


totasenior
tag

"... rendes nappali fénynélis elengedhetetlen és állandóan szükség lenne rá."
Természetesen ezek az állítások igazak, de: használat közben itéld meg. Eleinte én is ódzkodtam ettől, de most már belátom, szebb, kontrasztosabb a szöveg. A carta kijelző sem abszolút fehér, van egy kis "árnyalata", amely világítás mellett úgyszólván eltűnik. A színhőmérséklet állítrásával az ember a számára legkedvezőbben állíthatja ben akár a nappali, akár az esti-éjszakai fényviszonyokat, illetve az olvasás kapcsán látott képet.
A Pocketbook Color esetében ugyan nincs színhőmérséklet állítási lehetőség, de az egyenletes, fehér megvilágításból adódóan a tecsnológiából eredő szürkés háttér szinte teljesen eltűnik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.