Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) tsabeekaa válasza csibe1 (#19949) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

Csak epubbal, és docx-el próbáltam. Nem vettem észre olyan lassúságot, mint amilyet a hozzászóló írt.

(#19952) bwoay válasza bcsarli (#19948) üzenetére


bwoay
nagyúr

"e-ink pearl után sokkal fehérebb lesz érzésre egy e-ink carta"

amekkora különbséget tapasztaltam pearl és carta között,
akkorát gyakran látok carta és carta között is.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19953) csendes válasza csibe1 (#19949) üzenetére


csendes
őstag

DOC formátumot nem célszerű használni, elavult, nem biztonságos, a Word sem kezeli jól, mondhatni nem 100% kompatibilis vele, Word-ben érdemes legalább DOCX-re frissíteni. A DOCX és RTF Microsft saját formátuma, a Pocketbook a legjobb nyílt forráskódú szoftvert használja a megnyitásukhoz, általában normál szöveggel nincs gond. Ha DOCX-ben sok a kép, ábrák, egyenletek, akkor kérdéses az eredmény. E-olvasókban a processzor gyenge, tehát sokkal gyorsabb, ha calibre-vel vagy más konverter-rel asztali gépen előzetesen megtörténik a konvertálás EPUB-ra, ez sem mindig ad 100%-os eredményt.
A mobi formátumot általában jól kezeli a Pocketbook, mert az olvasóprogram az FBReader továbbfejlesztett változata.
Ezzel együtt azEPUB megnyitása is lassú nagy dokumentumoknál, illetve, ha sok az XML/HTML hiba. Általában minden e-olvasóban a file műveletek, konverziók lassúak.
Pocketbook-ra telepíthető Cool Reader, illetve KOReader olvasóprogram is, bizonyos esetekben ezek gyorsabbak lehetnek, de a Pocketbook alapértelmezett olvasója is alapvetően a legjobb nyílt forráskódú GNU/Linux szoftverekre épül. kiegészítve az Adobe Reader-rel, illetve az Adobe Digital Editions-szel.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19954) bcsarli válasza futo001 (#19950) üzenetére


bcsarli
tag

Már találtam olyan kábelt, ahol a reader tudta hogy rá van dugva a gépre, és megkérdezte hogy szeretnék -e adatforgalmat a géppel. Miután engedélyeztem a windows adott egy hibaüzenetet: "Hiányzó hardverazonosító, a windows nem tudja azonosítani az eszközt"

Valami driver probléma lehet, de nem találok hozzá sehol.

[ Szerkesztve ]

(#19955) PRDZsolesz


PRDZsolesz
aktív tag

[link] Erre esetleg valami ajánlás? :) :R

(#19956) csendes válasza PRDZsolesz (#19955) üzenetére


csendes
őstag

Kindle PW4 a Hardverapróról. Csak kevés könyv formátumot kezel, de a calibre [link] programmal lehet a többi formátumot előzetesen konvertálni asztali számítógépen vagy notebookon.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19957) PRDZsolesz válasza csendes (#19956) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

(#19958) csibe1 válasza tsabeekaa (#19951) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi, és neked is csendes! :R

Jó tudni, hogy akkor nincs különösebb gond vele.
Valószínűleg nem sűrűn lesz doc formátum olvasására használva, de azért inkább rákérdeztem, hogy ne legyen meglepetés.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19959) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy gyors segítséget.
Az olvasó egy Pocketbook InkPad 3 olvasó.
Eddig csak e-könyveket töltöttünk le rá, asszony használja, de most az asszony néhány receptet is rászeretne tenni, viszont ezek PDF formátumban vannak csak letölthetően. Ezeket is rá lehet tenni erre az olvasóra PDF formátumban és el is lehet olvasni? Vagy át kell konvertálni előtte?
Köszi előre is a segítséget.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#19960) consono válasza Jenne (#19959) üzenetére


consono
nagyúr

Nem kell konvertálni, viszi a PDF-et, de lehet, hogy majd nagyítgatnotok kell. Attól függ a PDF-et mire, mekkora képernyőre/papírra tervezték.

"In God we trust. All others must bring data"

(#19961) Jenne válasza consono (#19960) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi. :R

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#19962) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Kerestem 4,3" colos ebook olvasót, de látom nem nagyon van. Egyedül ezt találtam csak épp aliexpressen, és hát kockázatos a dolog.
Ahogy néztem merre ment a piac, itt is kicsit egy irányba, minél nagyobb kijelző és teljesítmény egyre több funkcióval.
Viszont pici kijelzős e-ink cucc nincs sajnos, pedig jó lenne ha lehetne egy ilyen zsebkütyüm, egy kézben tartani is egyszerűbb lenne.
Nekem a régmúlt, már rég nem kapható Pyrus mini is félig megfelelő lett volna, de a frontlight mindenképp kéne.

Van esetleg valaki, aki mégis bepróbált egy ilyet?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19963) csendes válasza Apollyon (#19962) üzenetére


csendes
őstag

A válasz ott van a termék megnevezésében "OED", bár nem mindenhol. Mit jelent ez? Azt, hogy a kijelző nem az E Ink Corporation terméke, hanem az OED technologies [link] "O-paper" technológiájával [link] készült ComView film [link] . Persze ezek is EPD (electronic paper display) kijelzők, ugyanúgy elektroforézis-t használnak, de azért az valamit elárul, hogy a vállalati híreknél az utolsó frissítés 2016-ban volt. Nyilván nem az volt a baj, hogy drágábban árulták a kijelzőt a versenytársnál.
Inkább használd a mobilodat olvasásra. Ezért 60-70 dollárt kiadni teljesen értelmetlen, amikor 30 ezer Ft körül már kapsz háttérvilágítással e-olvasót.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19964) Apollyon válasza csendes (#19963) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Van már e-inkes olvasóm elég régóta, jelenleg egy Kobo Aurát (gen 1) használok, már 5 éve. Csak jó lenne, ha lenne valami kisebb, világítós, amit többször tudnék magammal hurcolászni, akár a zsebemben.

Amit linkeltem, az azért volt, mert mást nem találtam. Igazából nem érdekel, hogy ki gyártotta, ha működik, egyébként nem szándékoztam megvenni.)

De ha lehet kapni ilyen kicsi kijelzőt, lehet építek inkább magamnak egyet akár raspberryből. Nem hiszem hogy kis kijelzős ereader igény kielégítése valaha eljut sorozatgyártásig. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19965) LittleBiG007 válasza Apollyon (#19964) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Én nem ismerek 6 colosnál kisebb könyvolvasót frontlight-tal. Kétlem, hogy létezne ilyen. A Kobo Aura-nál egyetlen kisebb 6 colos olvasót ismerek, Onyx Boox Poke 2-t. (És a 3-at.)

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#19966) arcsin válasza LittleBiG007 (#19965) üzenetére


arcsin
senior tag

Esetleg telefonok?

(#19967) @Pal válasza Jenne (#19959) üzenetére


@Pal
tag

Ha nem is olyan gyors válasz, de válasz.
PDF esetén általában A/4-es méretnél nagyobb írott anyaggal nem nagyon lehet találkozni.
Több megoldás is lehetséges, hogy konvertálás nélkül kezelhető legyen. Ha képről van szó, akkor ha túl nagy a margó, le lehet belőle nyesni. Beállítások/Margók beállítása(ollócska) Ezután visszalépve a "Mód"-ba be tudod állítani, hogy teljes képernyőt adjon, vagy a két oldalhoz igazítsa a szöveget, esetleg két hasábbal van dolgod. (Fordított sorrendben nem működik az eljárás. Előbb vágás, aztán a vágott anyag beállítása.)
A kép minősége is javítható (helyebítésnek hívja), ha fent van a legújabb frissítés.
Ha így is kicsi, akkor egyszerűen fekvő módban fele A/4 nézetben tudod használni.
Ha OCR-es akkor is hasonlóképpen tudod szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#19968) csendes válasza LittleBiG007 (#19965) üzenetére


csendes
őstag

Léteznek az aliexpress-en, 4.3" OED kijelzővel és frontlight-tal.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19969) Apollyon válasza csendes (#19968) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Közben máshol is kerestem, és itt azt találtam, hogy valszeg Pyrus kópia, és nincs frontlight. Szóval ez az aliexpresses eszköz semmiképp sem jó vétel.

Mindenesetre ha ezt egy befektető olvassa, szerintem a 4,3-5" megvilágított kijelzős ebook reader egy piaci rés, tessék megvalósítani! :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19970) Bozek válasza Apollyon (#19969) üzenetére


Bozek
nagyúr

Piaci rés? Hány ember szeretne ekkora olvasót? 5-10?

Amúgy nem tudom, mekkora zsebed van, de nekem simán belefér a 6"-os PB Touch HD 3 tokkal együtt.

(#19971) Apollyon válasza Bozek (#19970) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Poén volt, azért ne küldjél már máglyára :U

6 colos olvasót nem raknék zsebre, nem hiszem hogy ergonomikus volna. Egy 4 colosat viszont igen.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19972) Bozek válasza Apollyon (#19971) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk nem a farmerzsebbe szoktam rakni, de simán hordozható egy 6"-os is. A 4"-osra amúgy még több panasz lenne, hogy nem tudnak rajta PDF-et olvasni. :D

(#19973) @Pal válasza Bozek (#19972) üzenetére


@Pal
tag

Nem bírom megállni, hogy ne számoljak be egy áttörésről. Ma a 7,8 colos (20x16cm méretű) Onyx Boox noteszemet, e-tollal, tokkal ("cakli-pakli", ahogy anyukám mondaná) beraktam a kabátzsebembe. Ide-oda mentem vele. Sőt a szállítási vonalak végpontjain használtam is.
Az egyik fájl amelyikből olvastam és még kicsit bele is írtam, ráadásul PDF formátum volt.
Sose hittem volna, hogy ez lehetséges, pedig szín igaz.
Most így elgondolkodtam, hogy tök pazarlás ez a látható méret, talán 2-3 colosban is lehetne piaci réseket tömködni. Remélem Apollyon nem veszi magára. Egyébként az Onyx Boox Note 2 vagy 3 tényleg nagyon pici. Alig nagyobb valamivel ezeknél a 4-5 colos törpi készülékeknél és nem hinném, hogy sokkal nehezebben szállíthatók. Lásd a saját fenti példámat. :DD

[ Szerkesztve ]

(#19974) csendes válasza Apollyon (#19969) üzenetére


csendes
őstag

Valóban ugyanolyan típusú a kijelző ezekben, mint a Trekstor Pyrus Mini-ben: Guangzhou OED Technologies által gyártott "O-paper" vagy "Digital Ink". [link] Ami már akkor, 2013-ban is gyengébb kontraszttal rendelkezett az akkor legnépszerűbb Pearl kijelzőknél: Overall I’d say the Digital Ink screen falls in between Pearl and Vizplex (...) One thing I noticed that Digital Ink doesn’t seem to do as well with is partial page refresh (...) E Ink is suing Trekstor for patent infringement for using this screen

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19975) Apollyon válasza csendes (#19974) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A monopóliummal se értek egyet, mert meglátszik a piacon... Még mindig elég drága egy mindössze szöveg olvasására alkalmas eszköz, és ha megsérül a kijelző, több mint valószínű, hogy gazdasági totálkár, pedig már nem jár gyerekcipőben a technológia.

Azért is örülnék egy egyszerűbb, kicsi kütyünek, mert amúgy is mindenemet meghackeltem már, a Kobot is a kezdetek óta patchelve használom. Ezért se ártana valami nyíltabb kütyü, amit jobban a saját ízlésemre tudnék formálni, és úgy használni minden téren, ahogy nekem tetszik.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19976) csendes válasza Apollyon (#19975) üzenetére


csendes
őstag

Semmi sem tökéletes: az üveg alapú TFT könnyebben törik (főleg nagyobb kijelzőknél) és tükröződik, a Mobius alapú gyakorlatilag törhetetlen, de karcolódik, a Mobius alapú üveggel borítva nehéz és kevésbé átlátszó, a poli(metil-metakrilát) (PMMA, plexi, akril) könnyű, tartós, karcálló, de kevésbé átlátszó. [link]
Egy időben az androidos telefonokat sokan rootolták, mára ez szerintem inkább önveszélyes. A korábbi e-olvasók nyitottabbak voltak, de a gyártók egyrészt a DRM miatt féltek a perektől, másrészt meg elegük lett a megpiszkált firmware-ek miatti garanciális költségekből (ez hardver hibákat is okozhat). Még egy sideloaded alkalmazás is gyorsabban lemerítheti az akku-t vagy megrövidítheti a kijelző élettartamát. Harmadrészt meg az Amazon-nak nyilván nem érdeke, hogy a Kindle olvasójukon megkönnyítsék a máshonnan vásárolt könyvek kezelését, de egyébként ezt calibre-vel konvertálva meg lehet oldani. Nem utolsósorban a hullámforma szabályozó program (waveform controller) féltve őrzött titok, annak bizonyos részeit csak titoktartási szerződés mellett adják át a gyártóknak [link], és a "sebesség, funcionalitás és energiafogyasztás" mérlegelése alapján választják ki a megfelelőt.
Jelen esetben a monopóliumot egyrészt a kijelzőhöz kapcsolódó szabadalmak jelentik, illetve tartalmaknál a szerzői, illetve kiadói, terjesztői jogok. Példának itt van, hogy módosítani kell az országbeállítást az olvasón, ha bizonyos elektronikus könyveket egy másik országból akar valaki megvenni: [link] Természetesen ezt csak akkor legális (illetve tulajdonképpen kötelező) megtenni, ha éppen a másik országban van és a helyes címet adja meg, de ezt elég nehéz hatékonyan ellenőrizni elektronikus könyv vásárlásakor.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19977) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Pocketbook basic 2-n hogyan tudom az epub kiterjesztésű könyveket helyesen megjeleníteni? Tudom, hogy fbreader-rel kell megnyitni, de nagyon sokszor elmaradnak az írásjelek, meg képek.

(#19978) csendes válasza _stick_ (#19977) üzenetére


csendes
őstag

Az alap olvasó elvileg tudja ezt. Ha nem a legfrissebb frimware van rajta, akkor érdemes frissíteni. Sajnos, ha az epub más formátumról lett konvertálva, akkor lehetnek benne hibák.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19979) csibe1 válasza _stick_ (#19977) üzenetére


csibe1
addikt

Nem írtad le konkrétan, hogy mi a gond. Így elég nehéz segíteni.
Rossz az ékezetek megjelenítése például?
Az lehet a konvertálás miatt is.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19980) _stick_ válasza csibe1 (#19979) üzenetére


_stick_
őstag

Legfrissebb a szoftver.
Jelenlegi könyvel a következőket tapasztaltam: pont, kötőjel, új bekezdés, sorközzel nincsenek. Képeket nem jeleníti meg. Vastagított betűket és vékonnyal mutatja. Javított a helyzeten, hogy az epub fájlt online konverterrel mobi-ra konvertáltam, így legalább írásjelek már vannak.

(#19981) csibe1 válasza _stick_ (#19980) üzenetére


csibe1
addikt

Szerintem ott a konvertálással van a gond.
Az epub valami vacakul formázott doc-ból készült.
Ha tovább konvertálod lehet jobb lesz, mint nálad is kiderült; de még mindig nem az igazi.
A helyedben keresnék másik verziót abból az ebook-ból.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19982) Bozek válasza _stick_ (#19977) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk megveszed a könyvet, és akkor nem mindenféle gyengén feldolgozott verziót káosz.

(#19983) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok,
Van itt valaki aki e ink mobius alapuló olvasót használ ?
Illetve, érdemes ilyenben gondolkodni ?

(#19984) bwoay válasza Rick3D (#19983) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha a carta mobiusra gondolsz, az ugyanaz, mint a sima carta, csak rugalmas a panel, ezáltal strapabíróbb.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19985) Rick3D válasza bwoay (#19984) üzenetére


Rick3D
senior tag

Konkrétan rugalmas ebook readert keresek. Amint láttam a technológiák között a mobius hozza el a papírszerű , összetekerhető rugalmasságot. Kiszorítva az üveget és a műanyagot. Én ezt keresem de még nem találtam sehol. Tudsz brandet,modelt, ahol ezeket meg lehet vásárolni? :R

(#19986) bwoay válasza Rick3D (#19985) üzenetére


bwoay
nagyúr

hmmm... ez jelenleg még nem egészen így működik.
egyrészt a mobius nem annyira újkeletű technológia, több olvasóban is találni ilyen kijelzőt, pl. Kobo Forma, Pocketbook Inkpad X vagy bizonyos Onyx Boox modellek.
másrészt nem tudom, miért olyan fontos az eszköz fizikai flexibilitása, de arra még biztosan várnod kell egy darabig. Egyfelől a világítást a mobius kijelzős olvasóknál is úgy oldják meg, hogy egy üveg lapot tesznek eléjük, ami elteríti a LED-ek fényét. Másfelől a mobius a rugalmassága miatt nem is egy karcálló anyag, ami egy újabb ok, hogy üveg réteggel védjék meg. Pláne azoknál az eszközöknél, amik jegyzetelésre alkalmasak. Szóval Mobius kijelzős olvasót könnyedén fogsz találni, pl egy gyors Google kereséssel, de szerintem olyan, amire te gondolsz, nem lesz köztük.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19987) @Pal válasza Rick3D (#19985) üzenetére


@Pal
tag

A papír szerű azért lenne fontos, hogy hajtogassad, vagy azért hogy olyan érzete legyen mint a papírnak? A hajtogatásnak nem tudom, hogy mi értelme lehet.
Ahogy boway írja, a kijelző karcmentessége és flexibilitása nem biztos, hogy együttesen megtalálható egy készülékben. Viszont lehet iPadok méretében teljesen papír érzetű képernyővédőt kapni, de ennek nem tudom milyen a rugalmassága, mert merev képernyőre készült, de nem karcolódik és teljesen láthatatlan.

(#19988) Apollyon


Apollyon
Korrektor

A minap volt goodereader stream, így megemlítettem ott is, hogy tök jó lenne egy 6 inchnél kissebb világítós eszköz. Sajnos ők sem látják valószínűnek a dolgot, amikor az iphonjának a kijelzője nagyobb már stb., meg ugye ha gyártanák is, nem nagyon lenne rá vevő, merthogy már sokan a 6" méretre is panaszkodnak, hogy kicsi, és minél nagyobb kell, annál jobb.
De már évekkel ezelőtt is feltűnt, hogy – legalábbis a gooderaedernél – a teszteknél furcsa dolgokat említenek meg pro és kontra, pl. kontra, ha nincs jack az audiohoz stb.

Passz, hogy a ő blogjuk mennyire befolyásolja a vásárlási igényt, de én úgy látom (nem az ő hibájuk) hogy eléggé ki van fordulva már az ekönyv olvasók iránti igény. Mintha lassan afelé mennénk, hogy az olvasó is tudja azt amit egy telefon, sokmagos processzor meg legyen színes, csillió terabyte tárhely, tudjon mindent is stb.

Nálam meg az a lényeg, hogy tudjak könyveket olvasni rajta, egy töltéssel hetekig, minél egyszerűbben, azaz legyen nagyon könnyen olvasható a kijelző, anélkül, hogy fárasztaná a szemem/agyam.
Eleve ez volt az egész piac koncepciója, ami mára már kissé betorzult.

Persze megértem azokat is, akik gurulós tábla méretű eszközt szeretnének, mert képregényt azon jó olvasni. De most tényleg akkora lenne a képregényolvasó tábor, hogy megéri miattuk ezeket az eszközöket gyártani?
Vagy ha nem comic, akkor is kevesebbet kell lapozni, ok. Régebben nekem is tetszett az Aura One bazinagy képernyője, de ma már inkább abba az irányba mennék, hogy jobb lenne, ha lenne egy olyan eszközöm, amit egy kézzel tudok tartani és irányítani is, mint a telefonomat. Mert egyébként telefonnál is az az irány, hogy úgy pakolgatják a kezelőszerveket akár a kijelzőn is, hogy egy kézzel a lehető legtöbb mindent meg tudj vele oldani.

Nos akkor egy könyvnél / olvasónál, amit nem ritkán akár órákig is tarthat az ember a kezében, szerintem kényelmesebb lenne egy egykezes eszköz, ami mobilabb, könnyebb stb., de biztos velem van a baj. ;]

Mindenesetre én még reménykedem benne, hogy szélesebb körű lesz a választék, és ha netalán új eszközt kéne vennem, akkor nem csak felesleges funkciókkal agyonküldött (ezáltal túl magas árú) termékek közül lehet majd csak választani.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19989) consono válasza Apollyon (#19988) üzenetére


consono
nagyúr

Azt hiszem, tényleg rétegigény, hogy kisebb készüléket szeretnél e-ink kijelzővel. Én visszafelé méretben már nem tudnék menni, elég nagy az alapértelmezett fontméret, amit használok (kb. 20 sor látszik egyszerre 6"-on), nagyon gyakran kellene lapozni. Ellenben a 6" még kényelmesen hurcolászható, ha akarom belefér a farmerem zsebébe, de a dzsekiébe biztosan. Elég könnyű is, hogy órákat olvassak vele, a kisebb méret nem adna nekem annyi pluszt. Ja, nekem egykezes ez a méret is :)
A funkciók, hardver, stb. dologban igazad van, lassan mindent is ebook olvasóval akarnak csinálni. Most ez fura, de el bírom képzelni, hogy ha kiforrja magát a színes e-ink, akkor a tabletek egyik evolúciós iránya ez lesz. Ott a nagyobb méret már mindennapos, nincs is talán 7"-nél kisebb, lehet, hogy össze fog érni a két termékvonal. Írni pl. már mindegyikre lehet.

"In God we trust. All others must bring data"

(#19990) Apollyon válasza consono (#19989) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mondjuk ha nagy betűméretet kell használni, akkor megértem, nálam 35 sor van egy oldalon a 6" kijelzőn.
Ezt is tudom egy kézben tartani, meg irányítani is a kijelzőt, de akkor is kényelmetlen egy idő után, meg nem érem át teljesen kényelmesen az ujjaimmal az olvasót. Telefonon nincs gondom az olvasással ilyen szempontból mert az csak 5", csak annyi, hogy lebarnulok a kijelzőtől, hiába amoled, meg vörös fény stb.

Nem mentettem el, de volt valami kínai telefon színes e-ink kijelzővel, ami még akár rendes telefonnak is használható, de nekem pont az lenne a lényeg, hogy legyen egy külön tablet vagyis inkább könyv szerű eszköz, ami nem lóg a neten, max. amikor wifin áthúzom rajta a könyveket ahogy most is, nem csörög stb. De ott pl. az volt a baj, hogy tükröződik, és fel kell tolni hozzá a frontlightot, plusz ugye kapacitív és nem olyan jó tűéles a kép mint amikor IR a kijelző és tényleg papír feelingje van a dolognak.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19991) consono válasza Apollyon (#19990) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem a kisebb, jobban fogható olvasó akkor jött volna jól, mikor a kislányomat még altatni kellett. Rendszeresen a bal kezemen, vagy vállamon aludt el, a Kindle-n meg ugye nincs lapozó gomb... Az orrommal lapoztam legtöbbször :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#19992) bwoay válasza Apollyon (#19988) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem a goodereader inkább kereskedelmi oldalról hiteles, fogyasztói részről én hajlamos vagyok sokkal inkább Nathan szavára/meglátásaira adni (the-ebook-reader.com), mert ő sokszor gátlás nélkül rá tud világítani olyan (fontos) dolgokra, amik valahogy kimaradnak a összes többi review-ból.
A kifordult igényekkel kapcsolatban egyetértek veled. Szerencsére számomra tökéletes olvasóból már most is többet találni a piacon. Ezek mindent tudnak, amire szükségem van, így egyáltalán nem zavar, ha szétválik a kategória readerekre, e-ink kijelzős tabletekre, meg esetleg jegyzetelőkre.

Ugyanakkor a terabyte szót rosszul írtad, azt 2-3 vagy inkább négy r betűvel szokás, és lehetőleg nagybetűvel, mutatom: teRRRRabyte :DDD

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19993) Bozek


Bozek
nagyúr

Most gondoljatok bele abba, hogy sokan még papíralapú könyvet olvasnak. Az se kisebb 6"-nál és csak érintéssel lehet lapozni. :D

(#19994) Apollyon válasza bwoay (#19992) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hehe.)
Azzal nincs bajom, hogy fejlődik a tech, és egyre több mindent tudó olvasók is lesznek, csak legyen választék olcsóbb kategóriában is, illetve a havi maximum 1x töltésből semmiképp se adjunk alább.

Az url-t amit adtál szoktam olvasni újabban, illetve kicsit az outdated már, itt friss hírek is vannak: https://blog.the-ebook-reader.com/ (ugyanaz csak a blog oldal).

2. monitornak amúgy simán el tudnék képzelni egy ilyen e-inkes képernyőt, egyik monitoron menne a rendes tartalom, másikon meg email / chat stb.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19995) Ébri válasza Apollyon (#19994) üzenetére


Ébri
senior tag

Szerintem pont ez a baj, kisebb olvasó - kisebb egységköltség, de rétegigény, tehát jóval kevesebb eladás, így vissza kell hozni a költségeket, ennélfogva drágább lesz. És akkor már nem érdekel annyi embert. Emiatt persze jobb még drágábbra kalkulálni. De akkor még kiseb a piac...

(#19996) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Nagyon láma kérdés következik 😁, de még sose volt ebook olvasóm. Vagyis lehet-e simítással betűméretet változtatni? Vagyis pl a kijelző jobb szélén le-föl húzva az ujjam változik a betűméret?
Köszönöm a választ előre is!

(#19997) fattyu válasza zsoltzsolt (#19996) üzenetére


fattyu
veterán

gyári szofttal nem nagyon.

utólagossal okosítva igen

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19998) consono válasza zsoltzsolt (#19996) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ha nem is simítással, de a Kindle, és talán a Pocketbook is "pinch to zoom"-mal tudja változtatni a betűméretet. Úgy, ahogy a képekbe nagyítasz bele mobilon. De a menüből könnyebb eltalálni az ideális méretet...

"In God we trust. All others must bring data"

(#19999) Oldman2 válasza zsoltzsolt (#19996) üzenetére


Oldman2
veterán

A KOReader-ben is be lehet állítani ilyen gesztust.

(#20000) arcsin válasza Oldman2 (#19999) üzenetére


arcsin
senior tag

Ez igazán kedves gesztus a szoftver fejlesztöitöl:DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.