Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) Ébri válasza LittleBiG007 (#20750) üzenetére


Ébri
senior tag

Még az jutott eszembe, hogy van valami epub javító plugin calibre-ban, de meg nem mondom kapásból, mi a neve, új gépemen még nem kellett.

(#20752) csibe1 válasza LittleBiG007 (#20750) üzenetére


csibe1
addikt

Igen, ez szokott segíteni, ezért is szoktam epub és mobi formátumban is beszerezni az ebook-ot. Valamikor mág az azw is kellett, mert csak abból lett normális epub, és mobi. :)
Ezért érdemes egyből beszerzés után ellenőrizni az ebookot. :D

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20753) Oldman2 válasza Ébri (#20749) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha jól emlékszek valamikor max. 64kB volt a korlát...

Érdemes lenne megnézni annak az EPUB-nak a belső tartalmát.

Láttam már én is olyat, amiben egyetlen több 100k-s html fájlban volt minden.
:W

(#20754) schor


schor
tag

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Az első olvasómat szeretném megvenni.
Tulajdonképpen már tudom, mit akarok, csak a méretben vagyok bizonytalan. A Pocketbook inkpad 3 pro és a Touch HD3 amit kinézetem.
Szemüveges vagyok, olvasáshiz kell, de sokszor kényelmetlen viselni, amit a betűméret növelése megoldana, de nem tudom, hogy egy 6"-os kijelző ehhez már nem túl kicsi-e. Nos, emiatt nem tudok dönteni.
Esetleg, ha valakinek van hasonló ügyben tapasztalata, segítene nekem a véleményével?
Köszönöm szépen 😊

(#20755) hampidampi válasza schor (#20754) üzenetére


hampidampi
senior tag

Az ökölszabály az, hogy ha főleg utazás közben használod, akkor a 6" prkatikusabb (kisebb, könnyebb). Viszont ha inkább otthon, fotelben olvasol és van rá pénzed, a nagyobb kijelző jobb.

(#20756) fPApi válasza hampidampi (#20755) üzenetére


fPApi
őstag

Nekem 7,8-as van, és utazás közben sem kényelmetlen.

(#20757) wep válasza schor (#20754) üzenetére


wep
tag

Szerintem vedd a nagyobbat...volt már több 6" olvasóm, jelenleg is van a családban Kindle Paperwhite és TouchLux5, de az Inkpad 3 nekem minden szempontból kényelmesebb, használhatóbb. Utazás közben valóban előnyösebb a kisebb képátló, de ez minden előnye..az árán kívül, persze.

(#20758) schor


schor
tag

Nagyon köszönöm mindhármótoknak!
Akkor maradok a nagyobbnál 😊

(#20759) szkaroly válasza Peace (#20738) üzenetére


szkaroly
senior tag

A többi könyvnél is ezt csinálja? Ha nem, akkor esetleg az adott könyvet kéne megnyitni a calibre-vel, csinálni egy mentés másként, majd újra megnyitni az olvasóval.

Poco X3 Pro

(#20760) Narxis válasza LittleBiG007 (#20750) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz de ez se segített, valami nem jó ezzel a könyvvel, sok kép van benne lehet az a baja. :(

Thanos was right.

(#20761) Razzul válasza Narxis (#20760) üzenetére


Razzul
senior tag

Melyik könyvről van szó? Ha van lehetőség más eszközön is kipróbálni, lehet közelebb kerülünk a megoldáshoz.

Stat crux dum volvitur orbis

(#20762) Jarod1 válasza schor (#20754) üzenetére


Jarod1
addikt

menj el a médiába, vedd a kezedbe a pb okot és meglátod megfelelő-e,,,

vigyázz már csak vasárnap teheted meg!!! hétfőtől az is zár.

(#20763) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

9 óra múlva az Onyx bemutatja a tavaszi újdonságát: a 7.8 colos színes e-inkes tabletet!

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20764) Peace válasza szkaroly (#20759) üzenetére


Peace
nagyúr

Jah, annyira nem érdekes a dolog! Mivel a régi olvasón már elkezdtem a könyvet, ezért kellett az újon odaugranom a 7. fejezethez. De mivel nem akarta, így manuálisan odalapoztam. Remélhetőleg nem lesz többet szükség erre a funkcióra! ;)

(#20765) schor válasza Jarod1 (#20762) üzenetére


schor
tag

Sajnos az nem megy, de az Amazonról az Inkpad 3 pro - t végül megrendeltem. Nagyrészt itthon fogom használni, így a méretéből, súlyából adódó esetleges hátrányokat a szemüveg nélküli olvasás élménye egészen biztosan ellensúlyozza majd. 😊

(#20766) Beszterce


Beszterce
csendes tag

Sziasztok! Úgy tűnik az alig két éves inkpad 3-as olvasóm akkuja kezdi megadni magát. Alvó állapotban is óránként 4-5%-ot merül. Az esetleges szoftveres okokat igyekeztem kizárni (factory reset, minden könyv letörlése, formázás) de ezzel nem javult a helyzet. Gondolkodom akkucserén, de gyanítom, hogy azt most nem egyszerű kivitelezni (esetleg ha van valakinek valami jó ötlete, szerviz stb. azt szívesen várom) ezért felmerült bennem, hogy ezt eladom és veszek valami újat. Ezt megelőzően már volt onyx boox olvasóm, amit nagy szerettem ezért hajlok rá, hogy visszatérjek ehhez a márkához, ezért kérdezném a nova tulajokat, hogy mik a tapasztalataik, meddig bírja egy feltöltéssel, illetve honnan érdemes beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#20767) alexw801 válasza Beszterce (#20766) üzenetére


alexw801
senior tag

A Kindle shop/szerviz a Podmaniczky u. 75-ben mindenféle olvasóban vállal akku cserét. Jobb talán, ha ők szerzik be a csere akkut. Olcsónak nem mondanám, de nincs más út. Nekem a Kobo Aura One-ban cserélték, vízhatlan (volt) és extrém nehéz szétszedni.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20768) Peace


Peace
nagyúr

Én csak megszerettem volna köszönni a Lux 5 ajánlást, nagyon imádom!!! :R Egészen más érzés a régi után! Gyors, automatikusan állítja a háttérvilágítást, amikor alagútban vagy felüljáró alatt haladunk el és nem jut be elég fény! Kicsit fura, hogy rettentő picike a Prestigio-hoz képest. Az ugye robosztus volt és széles is. Ennek szinte kávája sincs, úgyhogy mindig úgy szorítom, hogy nehogy leessen. :DDD Meg már előre látom, hogy a tok kinyíló részének belső oldala jó zsíros/koszos lesz egy idő után, mert mindig ott szorítom az ujjaimmal. De ez legyen a legnagyobb bajom!

(#20769) LittleBiG007 válasza Peace (#20768) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nagyon szívesen, örülök, hogy tetszik az olvasó. Sajnos így van, nekem zsírosabb a bőröm az átlagnál, úgyhogy ismerős ez a tok koszolódás.

@Beszterce: szerintem megpróbálhatnál visszatérni egy korábbi firmware-hez, mert olyan is volt már, hogy abban rontottak el valamit, ami merítette az olvasót. Kobo-knál találkoztam ilyennel mondjuk. Valamint ha egy picit visszaolvasol #20719, a Nova kistestvérét teszteltem, mennyit lehet kihozni belőle. És annak csak fele akkora az akksija.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20770) Beszterce válasza LittleBiG007 (#20769) üzenetére


Beszterce
csendes tag

Köszönöm a tippeket. Első lépésben még teszek egy próbát és visszaállítottam a frimare-t, plusz felhívtam az ajánlott szervízt, ha ez mégse jönne be, akik szerencsére nyitva maradhattak így megoldható az akku csere is.
Olvastam korábban a poke akku tesztet, ami elég meggyőző, csak valamiért azt gondoltam nagyobb képernyős verziónál más a helyzet, ami e-ink képernyő esetében kicsit így utólag belegondolva lehet, hogy nem is igaz.

(#20771) LittleBiG007 válasza Beszterce (#20770) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Hardver ugyanaz, a lapozás fogyaszthat többet nagy képernyőn, de természetesen kevesebbet is lapozol. Világítás használata nélkül én megkockáztatom, hogy a rendelkezésre állás az akkunak megfelelően kétszeres.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20772) unravel válasza Peace (#20768) üzenetére


unravel
őstag

Én is itt olvastam a többiektől hogy nekem is pocketbook lux 5 a legmegfelelőbb és én is nagyon szeretem. :)

¯\_(ツ)_/¯

(#20773) Peace válasza unravel (#20772) üzenetére


Peace
nagyúr

:C Kíváncsi vagyok meddig bírja a dobozból kivett töltöttséggel. Elvileg szól 15%-nál, ha jól emlékszem a beállításokból....

(#20774) Mr.Wiking


Mr.Wiking
tag

Sziasztok!

Tudnátok esetleg ajánlani olyan e-book olvasót nem drágán , amin esetleg van olyan funkció, hogy a lényeget ki lehet vele emelni a szövegből?

(#20775) Oldman2 válasza Mr.Wiking (#20774) üzenetére


Oldman2
veterán

A lényeget?

Mi a lényeg? Az mindenki számára más-más lehet... hogyan gondolod?

(#20776) Mr.Wiking válasza Oldman2 (#20775) üzenetére


Mr.Wiking
tag

Olyan funkcióra gondolok, ami van a tableteknél is.
Az általam fontosnak tartott részt ki szeretném húzni a szövegkiemelő funkcióval. Mintha papíron használnék szövegkiemelőt.

(#20777) bwoay válasza Oldman2 (#20775) üzenetére


bwoay
nagyúr

szövegkiemelés - szerintem ezt nem lehet olyan sokféleképpen gondolni. inkább az a kérdés, hogy mit jelent a "nem drágán".

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20778) Mr.Wiking válasza bwoay (#20777) üzenetére


Mr.Wiking
tag

Maximum 30-40 ezret szánnék rá.

(#20779) Oldman2 válasza bwoay (#20777) üzenetére


Oldman2
veterán

Példám is mutatja, hogy lehet...

Én arra gondoltam, hogy a teljes szöveg lényegét pár bekezdésben kiemelni/összefoglalni.

A közben tisztázott funkciót szerintem bármelyik készülék tudja.

(#20780) csendes válasza Mr.Wiking (#20776) üzenetére


csendes
őstag

Ilyesmire gondolsz: [link] ?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20781) Mr.Wiking válasza csendes (#20780) üzenetére


Mr.Wiking
tag

Igen. Jól sejtem, hogy ezt csak azoknál a fajtáknál lehet, amik érintősek?
Gombokkal gondolom nem igazan lehet megoldani. :Y

(#20782) LittleBiG007 válasza Mr.Wiking (#20781) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

De, meg lehet. A régi, gombos olvasókon is van ilyen funkció.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20783) hockeyapu válasza LittleBiG007 (#20763) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Bemutatták. :DD
1872 × 1404 300 PPI mono és változatlanul 624 × 468 100 PPI a színes ! A világítás meg csak fehér (hideg ) ledekkel (ez nem tetszik mert monóban sem tudja azt amit a fekete fehér!)!? Gondolom a sárgát nem merték ráereszteni az amúgy is fakó színekre, bár a videókon élénkebbnek látszik a kijelző. Bár ez már kaleido3 , de még az élénk színektől ez is messze van ! :U Ja és 'ölég' húzós 420 dolcsi! :Y
Egyébként volt már valakinek tényleg fizikailag is a kezében bármelyik kaleido kijelzős készülék? :F

[ Szerkesztve ]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20784) Bozek válasza csendes (#20780) üzenetére


Bozek
nagyúr

KOReader-ben is van ilyen, ott még exportálni is lehet a kiemelt részeket. :)

(#20785) csendes válasza Bozek (#20784) üzenetére


csendes
őstag

Szinte minden olvasón van hasonló lehetőség, a pdf-eknél nem mindig működik, különösen, ha képként van a szöveg beszkennelve :DDD

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20786) Narxis


Narxis
nagyúr

Kellene egy olcsó e-book olvasó nyelvtanulás céljából, tehát kellene, hogy legyen jó szótára(magyar-német vagy angol-német) amivel elsődlegesen német könyveket olvasnék. Nem lenne rossz ha epub-ot vagy minél több formátumot kezelne alapból.

PocketBook Touch Lux 5 (PB628) típust néztem ki. Ennél jobb választás van?

Van még a családban egy ritkán használt Touch Lux 3 de olyan lomhának tűnt, hogy agybajt kaptam rajta. Esetleg KOreader-el alkalmas lenne a feladatra?

Thanos was right.

(#20787) Narxis válasza Narxis (#20786) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kicsit belemerülve a témába talán jobb választás lenne egy bontott de nem értékesített Paperwhite 4 8GB 44 500Ft-ért.

Mit szóltok hozzá?

Thanos was right.

(#20788) Bozek válasza Narxis (#20787) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az éppen nem olvas epubot.

(#20789) Narxis válasza Bozek (#20788) üzenetére


Narxis
nagyúr

Tudom de igazából nem olyan nagy dolog konvertálgatni, cserébe jobb a kijelző és a szótárak is bővíthetők, cserélhetők.

A másik választás a Kobo Nia lenne, ugyanennyi pénzért és szerintem semmi nem változtatható rajta szoftveresen, vagy jó a szótár vagy nem. A Pocketbook-ra legalább a Koreader feltehető ami ad egy kis mozgásteret bár most megnéztem a Touch Lux 3 Abby Lingvo beépített szótárát és nagyon gagyi, csomó szót fel sem ismer németből.

Thanos was right.

(#20790) matti70 válasza Narxis (#20789) üzenetére


matti70
tag

A Kobo-nál pont, hogy ezer dolog változtatható, nyílt a rendszer, még a fw. patch is lehetséges. Van eszköz hozzá szótárak konvertálására, létrehozására is, és a KOReader is egy mozdulattal rátehető.

Viszont a Nia felbontása csak 212 PPI a PW4 300-al szemben, és ugyanúgy nincs még benne színhőmérséklet állítás.

(#20791) csendes válasza Narxis (#20789) üzenetére


csendes
őstag

Kobo Nia nagyon fapados, helyette inkább a Kobo Clara HD ajánlott (erősebb CPU, nagyobb felbontású kijelző, színhőmérséklet állítás). KOReader Kobo-ra is telepíthető..

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20792) Narxis válasza csendes (#20791) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egy helyen kapható árukereső szerint és ott is 60 ezer. Jó nekem a 45 ezres kindle is arra, hogy elolvassak havonta néhány német könyvet.

Thanos was right.

(#20793) Narxis


Narxis
nagyúr

Leporoltam és elővettem a régi Nexus 7 tabletem, telepítettem a Moon Reader és Reverso szótár programot, egyelőre jónak tűnik. Meglátjuk, hogy muszáj lesz-e az a kindle paperwhite. A pocketbook touch lux 5-re mintha kicsit sok lenne a panasz.

Thanos was right.

(#20794) tsabeekaa válasza Narxis (#20793) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

Milyen panasz van rá? Fél éve használom, és semmi gondom vele.

(#20795) Peace válasza Narxis (#20793) üzenetére


Peace
nagyúr

Milyen panaszok?

(#20796) Narxis válasza tsabeekaa (#20794) üzenetére


Narxis
nagyúr

[link]

Valamelyik youtube tesztnél is többen írták, hogy a kijelző hajlamos könnyen elromlani de mondjuk inkább nekem a touch lux 3 miatt van előítéletem, bár ritkán van használva de lehet pont azért mert iszonyú lomha. Jó én tablethez vagyok szokva az alcor myth led-en meg fel se tűnt mert azon semmi mást nem lehet csinálni mint megnyitni a könyvet és olvasni, lapozni meg gombokkal lehet csak. Lehet elmegyek MM-ba megnézni hátha van nyomkodható darab kiállítva.

Thanos was right.

(#20797) Bozek válasza Narxis (#20796) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kérdés, hogy mennyire írnak igazat azzal, hogy vigyáztak rá. Mert mondani bármit lehet.

Amúgy ez volt a 2 rossz értékelésből az egyik. A másik meg, hogy drága az alkatrész. A többi panasz is inkább arról szól, hogy lassabb, mint egy LCD és hogy nem jó rakta böngészni. Ezek meg ismert "problémák" minden olvasónál.

[ Szerkesztve ]

(#20798) zsoltzsolt válasza Bozek (#20797) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Amazonon 10% 1*-ra értékelte, azért az beszédes, bár ebben vannak azért rendesen user error kategóriába sorolható vélemények is.

(#20799) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

És tegyük azt is hozzá, hogy az amerikaiak a Kindle, Kobo, Nook triumvirátushoz vannak szokva. A Pocketbook nem túl régóta elérhető arrafelé. Majd megszeretik ;-)

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20800) Razzul válasza LittleBiG007 (#20799) üzenetére


Razzul
senior tag

Egyértelmű, hogy az USA hozzáállásában van a hiba. Az elképzelhetetlen, hogy az ukrán gyökerű Pocketbook igen laza QA sztenderdekkel dolgozik és gagyit is szállít a vásárlóknak. Hiszen a Zaporozsec is milyen jó volt már, majd rájönnek a hülye amcsik is. :DDD

Stat crux dum volvitur orbis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.