Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) csibe1 válasza bwoay (#20950) üzenetére


csibe1
addikt

Annyi biztos lesz, de lehet több is.
Ha ideér majd kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20952) kabdzsi


kabdzsi
tag

Sziasztok! Édesanyámnak szeretnék vásárolni egy ebook olvasót, de mivel még soha nem használt ilyet, ezért nem szeretnék 40-nél többet adni érte. Pocketbook Basic 4-el és az Amazon Kindle 10th-el szemezek, de nem tudom, hogy melyik lenne a jobb választás. Tudnátok nekem segíteni? Előre is köszi.

(#20953) Kapanyél


Kapanyél
őstag

InkPad 3 egy ideje nem hajlandó elforgatni sem automatikusan, sem kézzel a könyvet. Restart után megjavul, de can, hogy pár oldal után újból meghülyül és 180 fokkal elfordítja a lapot és úgy is marad.
A menü visszafordítja, de ahogy kilépek belőle, megint fejjel lefelé mutatja. Legfrissebb fw.
Találkoztatok ilyennel? Mi lehet az oka?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#20954) csendes válasza kabdzsi (#20952) üzenetére


csendes
őstag

Pocketbook Basic 4 előnyei: könnyű, fizikai nyomógombok, nagyobb felbontás (1024x768), sok könyv-formátumot támogat, bővíthető memóriakártyával (bár erre nem lesz szükség), támogatja az Adobe DRM jogkezelőt, olcsó
Pocketbook Basic 4 hátrányai: kis akku (azért elég több hétig), kevés RAM, nincs vezetéknélküli kapcsolat (csak USB-vel vagy kártyaolvasóval tehető rá könyv), nincs érintőképernyő, nincs háttérvilágítás, nem támogatja az Amazon DRM jogkezelőt
Kindle 10 előnyök: Háttérvilágítás, érintőkijelző, WiFi, Bluetooth, Kindle DRM jogkezető, könyv felolvasás (BT fejhallgatón vagy BT hangszórón keresztül)
Kindle 10 hátrányok: Kisebb felbontású kijelző (800x600), kevés formátumot kezel (de Calibre-vel lehet konvertálni, illetve néhány formátumról E-mail-ben is), nincs fizikai gomb rajta, nem bővíthető a ROM, nem támogat más DRM-t, csak az Amazon-t.
Összességében Amazonról vagy szürkeimportból jobb választás a Kindle 10. Ha ritkán kell könyveket tölteni az olvasóra (elfér rajta több ezer könyv) és abban tudsz segíteni és csak otthon, jól megvilágított helyen használják, és elsősorban csak magyar könyveket olvasnak rajta (szótárazni kicsit nehézkes érintőképernyő nélkül) akkor a Pockebook Basic 4 is jó.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20956) Bozek válasza csendes (#20954) üzenetére


Bozek
nagyúr

Meg a Pocketbook Basic 4 egy 10-essel olcsóbb. Bár ez is attól függ, hogy hol nézed az árakat. Az Edigitalnál 3 ezer a különbség, az MM-ben meg 18 ezer. :D

(#20957) aggleány válasza kabdzsi (#20952) üzenetére


aggleány
addikt

csendesnek igaza van abban, amit leírt.

A világítás nagyon hasznos, mert egy könyvolvasónak több fény kell, mint egy normál könyvnek.

Szerintem ha igazán jót akarsz, tegyél hozzá még 2.000,- Ft-ot, és vegyél az emag-on egy PocketBook Touch Lux 5-öt. Világít is (a színhőmérséklet is állítható), a felbontása is nagyon jó, gomb és érintőkijelző is van, mindent tud, ami kellhet az olvasáshoz, nem kell kompromisszumot kötni vele.

Ami még fontos: nagyon ajánlott venni hozzá tokot (bármelyikhez), mivel a kijelzők nagyon sérülékenyek.

(#20958) LittleBiG007 válasza aggleány (#20957) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Már megvette, pontosan a Touch Lux 5-öt, csak töröltem a hozzászólást.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20959) aggleány válasza LittleBiG007 (#20958) üzenetére


aggleány
addikt

Értem, köszi a tájékoztatást. :R Ha gondolod, akkor töröld nyugodtan az én vonatkozó hozzászólásaimat is, így nincs értelmük. Mármint ennek és az előzőnek.

(#20960) LittleBiG007 válasza aggleány (#20959) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Marad. Hasznos lehet másnak is a véleményed.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20961) blve


blve
csendes tag

Üdv!
Bocs, ha volt már (csak pár oldalt lapoztam vissza), de PocketBook Lux 5 vs. HD 3 ügyben mi a helyezet? Megéri a HD 3 felára?, ad hozzá annyit a gyakorlatban a nagyobb felbontás , vagy teljesen jó a Lux 5 is? (Kindle Paperwhite 4 volt már a kezemben, nem volt vele semmi bajom.)

(#20962) csendes válasza blve (#20961) üzenetére


csendes
őstag

Ez nagyon egyéni dolog. Függ attól, hogy valakinek mennyire jó a szeme, észreveszi-e egyáltalán a különbséget a kijelző felbontásánál. Színhőmérséklet állítás már mindkét eszközön van.
A HD3 vízállósága bizonyos esetekben fontos lehet.
A BT-on keresztül történő felolvasás (TTS) olyan plusz funkció a HD3-on, ami okostelefonokkal is megoldható, a mikro USB-s audió adapter használata pedig kényelmetlen.
A 16 GB ROM-ra a HD3-ban nemigen lesz szükség (viszont nem bővíthető). A 8 GB bőven elég, de ha mégsem, akkor a Touch Lux 5 bővíthető akár egy "levetett" micro SD kártyával.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20963) blve válasza csendes (#20962) üzenetére


blve
csendes tag

Köszönöm a választ, célkeresztben van nálam a Lux 5, de kíváncsi voltam, van-e valami ütős érv a másik mellett, amit esetleg nem szúrtam ki. A vízállóság, a BT kapcsolat, a 16 GB nekem simán mellőzhető, szóval Lux 5 lesz ebből. Már csak egy tokot kell néznem hozzá valahol.

[ Szerkesztve ]

(#20964) Oldman2


Oldman2
veterán

Ma ismét megerősítést kaptam arra, hogy jobb nekem az E- Book, mint a papírkönyv!

Amit több ismerősöm is képtelen megérteni... :F

Beszereztem egy könyvet, amit előtte epub-ban már elolvastam.

A könyv apró betűkkel, hófehér lapon roppant kis kontrasztú, szürke betűkkel van szedve.

Papír formában garantáltan olvashatatlan lenne számomra.

A nejem viszont jelenleg csak és kizárólag papírkönyveket hajlandó olvasni. Neki vettem.
:C

(#20965) matti70 válasza Oldman2 (#20964) üzenetére


matti70
tag

Én is voltam már úgy, hogy egy könyvet alig bírtam kivárni, hogy ekönyvként is kiadják, és megnéztem könyvesboltban papíron. Mikor láttam, milyen kis betűkkel szedték, azt mondtam kizárt, hogy ezt olvassam :) És bizony van olyan könyv, ami csak papíron elérhető, nagyon el szeretném olvasni, megvettem, de már másodszor adtam fel. Ugyanis jellemzően este van időm olvasni, a papírkönyvnek meg nincs világítása, így mindig beelőzi valami más.

(#20966) Oldman2 válasza matti70 (#20965) üzenetére


Oldman2
veterán

Már többször voltam úgy, hogy megvettem papíron, de az olvasási problémák miatt egy héten belül elkészült az elektronikus verzió.

Ezt az említettet is a jofogas-on sikerült csak beszereznem.

(#20967) matti70 válasza Oldman2 (#20966) üzenetére


matti70
tag

Köszi, ez jó ötlet, talán én is ráveszem magam, hogy készítsek belőle ekönyvet.

Az viszont hogy lehet, hogy a nejed ennyire ellenáll a technikának melletted? :) Nálunk szerencsére ebben teljes az egyetértés.

(#20968) Oldman2 válasza matti70 (#20967) üzenetére


Oldman2
veterán

Eddig nem tudtam rájönni, de túlzottan nem is erőltetem.

[ Szerkesztve ]

(#20969) csibe1 válasza Oldman2 (#20968) üzenetére


csibe1
addikt

Jobb a szeme, mint a tiéd? :P :DDD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20970) Oldman2 válasza csibe1 (#20969) üzenetére


Oldman2
veterán

Jobbnak jobb, de nem nagyságrendekkel!
:C

De ha ezen indulunk el, akkor azok olvasnak ebook-ot, akiknek rossz a szemük?
:Y

[ Szerkesztve ]

(#20971) alexw801 válasza Oldman2 (#20964) üzenetére


alexw801
senior tag

Vannak helyzetek, amikor nem egyszerű. Curzio Malaparte: Kaputt c. könyvét 1943-ban adta ki, kiváló haditudósítás a német oldalon, azonnal betiltották. Ezt angolul el lehet érni ebook-ként, de magyarul nem, ezért már több példányban megvettem antikváriumban magyarul, jellemző ára 500 Ft volt. Szétosztottam olvasni gyerekeim felé.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20972) schumy1


schumy1
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám.
Van 2 epub könyvem, amin túl kicsik a betűk, de nagyítani nem lehet.
A köszönet nyilvánítás persze jó, de ahogy a könyv kezdődik, már nem.
Próbáltam Calibre programmal valamit kezdeni, de nem jártam sikerrel.
Van valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#20973) Oldman2 válasza schumy1 (#20972) üzenetére


Oldman2
veterán

Persze, belenézel egy Editorral és javítod a "hibát".

A Calibre is tartalmaz ilyet, én máig is a Sigil-t használom ilyen célokra.

Ha nem akarsz/nem tudsz ilyesmivel szöszölni, írj PM-et...

(#20974) hampidampi válasza schumy1 (#20972) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hogyhogy nem lehet nagyítani egy ebup szövegét? Azt hittem erre minden olvasó képes.

(#20975) csendes válasza hampidampi (#20974) üzenetére


csendes
őstag

Epub-ba is lehet képeket betenni, valószínűleg valaki OCR nélkült szkennelt PDF-et konvertált epub-ba.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20976) schumy1 válasza hampidampi (#20974) üzenetére


schumy1
aktív tag

Ez is képes, de ezt a 2 könyvet sajnos nem.
Pedig webshopból vettem.

(#20977) Bozek válasza schumy1 (#20976) üzenetére


Bozek
nagyúr

Melyik 2 könyv az? Előfordulhat, hogy a készítő valamit elrontott, ami nem ritka.

Én például most a Fumax-al nem vagyok kibékülve. Indokolatlan helyekre rakott kézi sortörést, így van, hogy a bekezdés elég hülyén néz ki, mert van mondjuk az egyik sorban 1 szó és utána már új sor következik. Vagy a másik, hogy telepakolta stílusokkal* a könyvet, ami még nem is lenne baj, csak ezeket érthetetlen módon használta. Egy párbeszédben van 1-1 bekezdés, aminél kényszerítve van a balra igazítás, szóval hiába sorkizárt a többi, az úgy marad.

Mondjuk utóbbi KOReader-rel kiküszöbölhető, a másik meg csak 107-szer fordul elő a 606 oldalas könyvben.

*Itt van pár példa, amire nem igazán van magyarázat:
.t24{letter-spacing:-.0038em}
.t25{letter-spacing:.0077em}
.t26{letter-spacing:.0038em}
.t27{letter-spacing:-.0077em}

(#20978) Oldman2 válasza Bozek (#20977) üzenetére


Oldman2
veterán

A legfőbb gond (közben ránéztem a két ominózus könyvre), hogy a css-ekben nagyrészt fix betűméretek vannak megadva, így hiába növeli a jómunkásember az olvasó alapértelmezett betűméretét, a fix méret előírása miatt az érintett szövegrészek fix méretűek maradnak.

"px" van ezer helyen "em" helyett
:W

px = fix pixel
em = relatív méretarány

(#20979) Ébri válasza Oldman2 (#20978) üzenetére


Ébri
senior tag

Néhány könyvben default-ot is használnak karakterkészletre, akkor azt se lehet váltani, nem értem miért jó bárkinek. A vicces, hogy az az olvasó / szoftver szivat ilyenkor, ami komolyan veszi a szabvány előírásait.

(#20980) Bozek válasza Ébri (#20979) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezért jó, ha tudsz telepíteni KOReader-t például. Ott egyesével kikapcsolhatod a gyári formázást, így nem okoz gondot a betűtípus és a betűméret. Nálam is csak ez a kézi sortörés zavar (a 8 Térség könyvből 5-nél benne van, az utolsó 3-ban már nem talált ilyent a Calibre), a többi rendben van.

(#20981) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Beraknátok fotókat, egy előtte-utána módon, betűtípus kapcsán?

(#20982) Dhampir válasza alexw801 (#20971) üzenetére


Dhampir
félisten

Úgy látom, hogy az említett mű több helyen is elérhető, hirtelenjében két link:

[link]

[link]

(#20983) Ébri válasza Bozek (#20980) üzenetére


Ébri
senior tag

Most már igen, mikor ez a problémám volt, még nem volt ilyen lehetőség. Akkor tényleg CSS-t kellett szerkeszteni, de most már valóban elég a koreader.

(#20984) alexw801 válasza Dhampir (#20982) üzenetére


alexw801
senior tag

Nehogy ennyiért megvedd, antikváriumban kb. 500 Ft az ára, a régi kiadásnak.
Most olvastam Philippe Sands: East-West Street c. könyvét, ő is hivatkozza Malaparte könyvét, aki a lengyelországi náci helytartót, Hans Frankot többször meglátogatta családjánál, majd sétáltak egyet a varsói gettóban, kedélyesen. Sands közli Frank fényképét közvetlenül akasztása után.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20985) Dhampir válasza alexw801 (#20984) üzenetére


Dhampir
félisten

Dehogy, csak jeleztem, hogy kapható.

Egyelőre Erich Maria Remarque (Nyugaton a helyzet változatlan), Theodor Plievier (Sztálingrád) ezenkívül sok más, a háborúk időszakait megjelenítő ismeretterjesztő művek, valamint a Holocaust irodalom egy részének áttanulmányozása után szünetelek a háborúkat felidéző művek terén.

Amint Antoine de Saint-Exupéry írta az Az ember földje című alkotásában:
De neked is igazad van, ha irtózol a háborútól.

(#20986) alexw801


alexw801
senior tag

A Likebook Ares note kezd rendes eszközzé válni, az Android 8 alatt már 2 OTA frissítés települt gond nélkül, most a BYRead V3.0.4-2021012211-nél tart.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20987) adam0913


adam0913
tag

Sziasztok!

Ebook olvasót szeretnék vásárolni, ehhez kérnék tanácsokat/ajánlást zöldfülűként a témában. :)

A szótár funkciót elég hasznosnak látom, sok angol nyelvű könyvet szoktam olvasni, méretnél nem tudom mi lenne a megfelelő (a tabletem 7"-os, teljesen rendben van az a méret, még nagy is talán egy ebook-nak?), éjszaka olvasnék főleg sötétben és a tablet/telefon használatát már megelégeltem. Érintőkijelzőset preferálnék, de elhanyagolható ez az igényem.
Egy fontosabb szempont, hogy rengeteg könyvem PDF formátumban van meg, ezeket könnyedén át lehet konvertálni az ebook olvasóra, vagy van olyan készülék (esetleg már mind ilyen? :DDD ), ahol azért normális keretek között tudnám ezeket is olvasni?

Igazából használt/új is számításba jöhet, nem ragaszkodok a teljesen újhoz.

Köszönöm a segítséget! :R

(#20988) alexw801 válasza adam0913 (#20987) üzenetére


alexw801
senior tag

pdf-et nem célszerű ezen olvasni, az pl. 10" tabletre való. Átkonvertálni sem érdemes.
A világítás és éjszakára a sárgás szín fontos és szükséges.
Szótárakat könnyű pakolni pl. a Kindlére (.mobi szótárfájlokat), de pl. az én Boyue Likebook Ares note gépemre is ugyanez mehet, valamint a stardict szótárak mennek. Ezen kívül minden féle fájl formátumot megeszik - de androidos, komplikáltabb és nem is olcsó.
A Kobo emberbarát, de a szótárakat trükkösebb rárakni.
7-8 coll célszerű, igaz én szemüveggel olvasok és idősebb vagyok.
A Hardveraprón is árulnak olvasókat.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20989) Ébri válasza alexw801 (#20988) üzenetére


Ébri
senior tag

Kobóra fel lehet rakni koreadert, oda simán felmennek a stardictek, s a szótárkezelése is variálhatóbb, mint az alapszoftveré.

(#20990) Bozek válasza Ébri (#20989) üzenetére


Bozek
nagyúr

PocketBook-ra is. :)

Amúgy ha már KOReader, az előbb meghülyült. A buszon olvastam és kikapcsoltam, erre amikor most megint megnyitottam, már baszk nyelven szólt hozzám. :D Szerencse, hogy nem almenüben van elrejtve a nyelvválasztás, így könnyen megtaláltam a Google fordító segítségével.

(#20991) Ébri válasza Bozek (#20990) üzenetére


Ébri
senior tag

Tudom, de ott nem tudom, milyen a szótárhasználta, kobón angol könyveket lehet olvasni az alap appal, de sokkal jobb koreaderrel, pb nekem ebben jobbnak tűnt videók alapján.

(#20992) Dhampir válasza adam0913 (#20987) üzenetére


Dhampir
félisten

Alternatívaként említve Android alapú, E Ink kijelzős könyvolvasóknál nem lehet probléma (ellenvéleményt kérek szépen, ha nincs így) a PDF kezelése, legfeljebb az üzemidő rövidebb, mint az egyéb Linux kerneles könyvolvasóknál.

Pocketbookos régi tapasztalatból (azóta sok minden javult, javulhatott szoftveresen) némelyik illusztrált PDF anyagot furán szétdobálta a gyári olvasó, de a szövegkezeléssel megbirkózott, csak lassan lapozta a dokumentumot.

[ Szerkesztve ]

(#20993) csendes válasza Dhampir (#20992) üzenetére


csendes
őstag

A méret a lényeg, nem az operációs rendszer.
Pocketbook-on adobe és nyílt forráskódú pdf motor is van. Van újrarendezés (reflow). A pdf-et viszont nem lehet normálisan újrarendezni, mert nem arra találták ki, hanem éppen ellenkezőleg, arra, hogy mindenhol egyforma legyen. Ha meg képként van szennelve, a reflow sem tud vele mit kezdeni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20994) adam0913 válasza Dhampir (#20992) üzenetére


adam0913
tag

Típust/márkát tudsz esetleg ajánlani (akár a hardverapróról, hogy melyikre gondolsz)?
Pl ilyenre? [link]

(#20995) LittleBiG007 válasza Dhampir (#20992) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

legfeljebb az üzemidő rövidebb, mint az egyéb Linux kerneles könyvolvasóknál.
Nem biztos. Nekem legutóbb több, mint 30 óra képernyőidőm volt, úgy, hogy az AccuBattery telepítve van, és volt közben egy firmware frissítés is. És ez csak a 6 colos változat, kisebb akksival.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20996) Dhampir válasza LittleBiG007 (#20995) üzenetére


Dhampir
félisten

:R

(#20993) csendes

Köszönöm a kifejtést! :)

(#20994) adam0913

Inkább a szakikra bíznám a pontos típus ajánlását. :)

[ Szerkesztve ]

(#20997) csibe1 válasza Dhampir (#20992) üzenetére


csibe1
addikt

"némelyik illusztrált PDF anyagot furán szétdobálta a gyári olvasó, de a szövegkezeléssel megbirkózott, csak lassan lapozta a dokumentumot."

Tényleg nem tudom, hogy miért várják az emberek, hogy akár egy neten talált, valaki által összedobott pdf-et minden ebook olvasó kezelni fog? :F :U

Ne vedd magadra, de jópáran voltak már itt a topikban érdeklődni a pdf miatt.
Amit találsz a neten pdf formátumban, regényt vagy más témájú könyvet azoknak a minősége eléggé kérdéses.
Ezért sem lehet elvárni szvsz, hogy minden ebook olvasó egyformán kezelje őket; főleg, mert eredetileg nem is erre vannak kitalálva.
Ahogy #20993 csendes is említette. :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20998) LittleBiG007 válasza adam0913 (#20994) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Azért ajánlani tudnánk, de az nem fog tetszeni. Árban.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20999) Dhampir válasza csibe1 (#20997) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezzel tisztában vagyok, nagy elvárásaim nem voltak, ettől függetlenül jó pár anyagot el tudtam vele olvasni. Az Androidos olvasók ebben a tekintetben talán valamivel gördülékenyebben működtek. Ámde nem is én keresek most ilyen kiemelt célra - mint a PDF kezelése - is alkalmas olvasót.

Amennyiben saját magamnak vásárolnék, azt hiszem, hogy eleve nagyobb formájú, nagyobb kijelzővel rendelkező Androidos olvasót (mint például az OnyxBoox egyes típusai) használnék szívesebben ilyen célra, de nyilván azok már árérzékenység tekintetében is merészséget követelnek meg a vásárló részéről.

[ Szerkesztve ]

(#21000) schumy1


schumy1
aktív tag

Köszönöm a fórumtársnak hogy foglalkozott a problémával!
Idő közben, pont a mai nap jutott eszembe az, hogy talán fent van más formátumban is mint epub. Tettem egy próbát.
Az egyik prc a másik mobi kiterjesztésben is volt.
Letöltöttem és Calibrevel epuba felraktam a készülékre, és jó lett.
Ki érti ezt?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.