Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) csendes válasza Bozek (#19650) üzenetére


csendes
őstag

1. Angolul E-readernek is hívják, abban nincs benne a book, mi is hívhatjuk E-olvasónak.

2. Ez termékdifferenciálás. Bemegy a vevő a boltba, ott van két olvasó kb. ugyanannyiért. De az egyiken vannak játékok is, tehát többet tud. Egyébként ettől nem lesz drágább, mivel a PB Linux alapú, ezek mind nyílt forráskódú, ingyenes szoftverek. Szerintem is fölösleges, ahogy a naptár is, stb, de nem is zavar. A ReadRate jobban zavart, mert ez egy potenciális sebezhetőség, de le van tiltva.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19652) Csigu HT7


Csigu HT7
csendes tag

Sziasztok, segítséget, tanácsot szeretnék kérni.
Vettem egy Pocketbook Touch Lux 5 olvasót - első olvasóm. Bekapcsoláskor felajánlotta s sw frissítést, megettem - most 6.1.901 van rajta.

Problémáim, kérdéseim - ezek normális jelenségek:
- nincs benne felhő szolgáltatás (PB Cloud) (az alkalmazásoknál csak a dropbox és a send to.. van) - leírás szerint kéne lennie
- nincs könyv áruház - leírás szerint kéne lennie (az üzlet ikonra a böngésző nyílik meg, ugyanúgy mint a böngésző ikonra)
- könyv megnyitása gyakran több mint fél perc...
- ha lehúzom a felső értesítési panelt néha lefagy
- gyakran lefagy
- érintő panel elég pontatlan, érzéketlen

kifogtam egy hibás példányt vagy az igényeim túlzóak?

ja és még egy kérdés - melyik formátumokat szereti a legjobban?

előre is köszönöm a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#19653) totasenior válasza Csigu HT7 (#19652) üzenetére


totasenior
tag

- Leginkább az epub ajánlott. Más formátumokkal is elboldogul, de érdemes epub formátumra konvertálni. Erre a Calibre való, pár kattintás azb epub létrehozása.
- A könyváruház tudtommal tőlünk nyugatabbra, elsősorban német nyelvterületen működik.
- Az érintőpanel pontatlanságán talán segít a "Karbantartás" menüponton belül található "Képernyőkalibrálás".
- Lefagyások ellen a Support rendszerint a gyári állapotba való visszaállítást szokta ajánlani, végső esetben a belső memória formázását. Még meg lehet próbálni az előző firmware feltelepítésével. [link] Erről a linkről le tudod tölteni az előző FW-t (6.1.408). Ki kell bontani a tömörített állományt, és a SWUPDATE.BIN nevű file-t másold be az olvasó gyökérkönyvtárába, majd kapcsold ki a készüléket. Ezt követően a lapozógombokat lenyomva tartva kapcsold be az olvasót, a bekapcsológombot (mindhármat) addig tartsd benyomva, amíg meg nem jelenik a FW frissítéssel kapcsolatos képernyő. Hagyd, hogy végrehajtsa a "frissítést" ez esetben a downgrade-et. Innentől kezdve hagyd figyelmen kívül az esetleges újabb FW-re vonatkozó figyelmeztetést (persze ez csak akkor igaz, ha a fenti - FW downgrade - megoldja a lefagyással kapcsolatos problémádat). Amennyiben reset, vagy a fermázás segít, maradhat a friss, most rendelkezésedre álló FW.

(#19654) Csigu HT7 válasza totasenior (#19653) üzenetére


Csigu HT7
csendes tag

köszönöm válaszaid!! :R :)

- a könyv betöltés (pl doc, rtf) sebességére normális a fél perc-perc? most kipróbáltam epub-al az valóban gyorsabb, viszont ha könyv olvasás közben lenyitom a beállítást és változtatok valamin a könyvhöz visszatérve 10-20 másodpercig ott marad a homokóra.. lehet, hogy nem az eszköz lassú hanem nekem kéne lassítanom?!? :))
- a könyváruházat nem is annyira az áruház miatt hanem a felhő alapú szinkronizálás miatt szerettem volna... telefonra letöltött PB sw és számítógép között jól működött.
- gyári visszaállítást, memória formázást már csináltam.. lehet próbálok sw-downgradet is :(
játszok még vele kicsit, holnap lesz 3 napos, legfeljebb visszaviszem :( pedig amúgy nagyon tetszene.. lehet hogy a Kindle jobb lett volna?

(#19655) bwoay válasza Csigu HT7 (#19654) üzenetére


bwoay
nagyúr

dehogy normális ez a sebesség! ez egy kétmagos procival ellátott, "alacsony" felbontású olvasó, hasítania kellene. tuti, hogy minimum sw-es anomália.
a szinkronizációra szerintem a dropbox is tökéletes amúgy.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19656) ruarua válasza Csigu HT7 (#19654) üzenetére


ruarua
tag

Szerintem neked nagyok az elvárásaid. Ez nem egy tablet. Tök normális az alvás utáni könyv betöltés fél perc. PDF még ennél is több. Kollegám Kindle paperwhite 3 ugyanez. Szóval semmi baj nincs a készülékeddel.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#19657) Csigu HT7 válasza ruarua (#19656) üzenetére


Csigu HT7
csendes tag

Köszönöm, akkor alább adok az elvárásokból :)
Nem az alvásból ébresztést tartottam lassúnak - azt még elfogadom, hanem, hogy aktív készüléken könyvből kilépve, új könyvet megnyitni tart sokáig, valamint ha több lapot lapozok egymás után, akkor is "befagy" egy idő után.

(#19658) @Pal válasza Csigu HT7 (#19654) üzenetére


@Pal
tag

Ahogy boway mondja, ez nagyon lassú, nem az igényeiddel van a baj.
A PB olvasóm 1-2 mp alatt töltött be alvásból. Direkt leteszteltem mos neked, egy 80 megás PDF 5 mp. Könyv váltás ugyanennyi, másik könyv betöltés 1-2 mp.
Ha kikapcsolod, akkor valóban fél perc körül van.
(Viszont jött egy frissítés nyár végén, és az a pdf olvasást hazavágta, a lapozás 15-20 mp lett.)
Szinkronizáláshoz a Dropboxot használtam. Tökéletesen működik az is.

[ Szerkesztve ]

(#19659) Csigu HT7 válasza @Pal (#19658) üzenetére


Csigu HT7
csendes tag

köszönöm a tesztet!
Na most már teljes a zavar :) konvertáltam pár könyvet epub-ba, azokat tényleg pár másodperc alatt tölti/váltja. Lehet, hogy csak azokkal a fájlokkal volt gond amikkel kezdtem a tesztelést?!?
és még 1 könyvet se olvastam rajta... :D lehet inkább azt kéne... :DD
Köszönöm, Dropboxot is kipróbálom majd, de akkor a PB Cloud Nálatok sem működik?

(#19660) @Pal válasza Csigu HT7 (#19659) üzenetére


@Pal
tag

A Cloudot nem próbáltam.
Az alapján amit írtál szoftveres problémának tűnik.
A PB-m csak egyes AZW formátumokat nem tud kezelni, de erre is van megoldás. Ahogy írtam a szoftver frissítése miatt vacakolt a pdf-ekkel.
Szinte mindent átkonvertáltam epub formátumra. Ezt kezeli a legjobban.
Igen. Talán az olvasást is érdemes kipróbálni rajta. :)

(#19661) ruarua


ruarua
tag

Nekem a Dropbox-om 200%-on, és mivel áttértem OneDrive-ra, nem is tervezem helyrehozni. Helyette kipróbáltam az e-mail-es megosztást. Picit késve, de leszinkronizálta. Jpg-t is küldtem, az is ok volt.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#19662) Bozek válasza ruarua (#19661) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk semennyi ideig nem tart egy új Dropbox fiókot létrehozni csak erre a célra. :)

(#19663) szkaroly válasza Csigu HT7 (#19659) üzenetére


szkaroly
senior tag

Igazából epub ill. azw (Kindle) olvasásra alkalmasak 100 százalékban az olvasók. Rtf, doc mindíg necces a formázás miatt (pc-n az erősebb hardver miatt ez nem tünik fel). Pdf megint gond lehet ha szkennelt képekből áll és nem ocr-es. Emellett nem hivatalos epub-bal is lehet gubanc ha valami a konvertáláskor nem teljesen frankón lett megcsinálva.

Poco X3 Pro

(#19664) ruarua válasza Bozek (#19662) üzenetére


ruarua
tag

Lusta voltam erre a célra, habár igazad van, míg regisztráltam az Emil kliensre, Dropbox is lett volna :DDD Csinálok is :D

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#19665) default.


default.
őstag

Sziasztok!
Jól sejtem, hogy ha tudok is pdf-et olvasni e-readerrel, a benne lévő képek nem fognak megjelenni? Vagy esetleg van, amelyik "sorrendben" meg tudja jeleníteni a képet egy külön ablakban, vagy ilyesmi? ...
Köszönöm előre is,
Üdv!

(#19666) consono válasza default. (#19665) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, megjeleníti az, de olvasója válogatja, hogy "hogyan". Rendesen fogod látni, ahogy a PDF tartalmazza, biztosan nem külön ablakban...

"In God we trust. All others must bring data"

(#19667) csendes válasza default. (#19665) üzenetére


csendes
őstag

De megjelennek a képek is. Gyakori az olyan pdf, amiben a szkennelt szöveg képként szerepel. Van egy angolul "reflow"-nak nevezett opció, amivel a pdf-ben szereplő szöveget át tudja tördelni az olvasó. Ilyenkor a kép elcsúszhat a szöveghez képest. De ez már igazából nem az eredeti pdf, mivel azt pont arre találták ki, hogy hordozható dokumentum-formátumként minden eszközön egyformán jelenjen meg. A 6" kijelző viszont általában túl kicsi ahhoz, hogy egy teljes oldal olvasható legyen.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19668) csendes válasza Csigu HT7 (#19652) üzenetére


csendes
őstag

Ami a Cloud-ot illeti, az Settings / Accounts and synchronization / Pocketbook Cloud alatt tudsz belépni, kilépni, szinkronizálni, illetve a mappát kiválasztani. Nincs külön Cloud alkalmazás, de nem is igazán kell.
A Book Store alkalmazás elvileg működik, nem lehet, hogy a Browser-t indítottad el véletlenül?
Nem árt a képernyő kalibrálást 1-2 havonta megcsinálni, egyébként tényleg nem különösebben jó az érintőképernyő és természetesen lassú is egy tablethez vagy okostelefonhoz képest.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19669) zseko válasza ruarua (#19656) üzenetére


zseko
veterán

A fenéket normális. PW3-am van, napok óta nem használtam, de 3 másodperc alatt van az alvásból bekapcsolás. A könyvváltás még gyorsabb, 1-2 másodperc alatt megvan. Hogy befolyásolja-e, hogy nálam minden csakis AZW3-ban van, azt nem tudom, de már rég kidobtam volna, ha ilyen 10-20 másodperces időket kellene várnom.

HR24.hu

(#19670) Bozek


Bozek
nagyúr

Ez fel se tűnt eddig: október 1-én jött ki új FW (6.1.900) a PocketBook Touch HD 3-ra. És kicsit más verziószámmal (6.1.901) kint van a Touch Lux 5-re is.

(#19671) Bozek válasza Oldman2 (#19330) üzenetére


Bozek
nagyúr

Örömmel jelentem, hogy a 6.1.900-as FW-ben újra normálisan működik ez a funkció. :)

(#19672) Oldman2 válasza Bozek (#19671) üzenetére


Oldman2
veterán

Szuper!

(#19673) Bozek


Bozek
nagyúr

És megjelent pár napja a 2020.10-es KOReader is, a már említett PocketBook javítással. Végre normálisan végigmegy a folyamatsáv a beállítások módosításánál és nem néz ki úgy, mintha befagyott volna a rendszer. Persze korábban se fagyott be, csak néha rá kellett nyomni a kijelzőre, hogy tudjuk, végzett-e már, de így azért csak kényelmesebb.

(#19674) gyuszmó válasza Bozek (#19673) üzenetére


gyuszmó
őstag

:)

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#19675) @Pal válasza Oldman2 (#19672) üzenetére


@Pal
tag

Az átjött, hogy nem működött, de használod ezt a funkciót? Van valami értelme? Én nem tudtam mit kezdeni vele. Számomra teljesen marhaságnak tűnt.
Hány naponként kell utána állítani, ha pl. változnak az évszakok, jönnek a felhők stb?
Olyan ez nekem mint az automatikus lapozás. Jó ötlet, de minek?

(#19676) Oldman2 válasza @Pal (#19675) üzenetére


Oldman2
veterán

Nekem átjött elsőre!

Egy készülékvisszaküldés megoldotta ezt a dilemmámat is.

Most pedig jól elvagyok egy Kobo Auroa H2O-val.

(#19677) @Pal válasza Oldman2 (#19676) üzenetére


@Pal
tag

Jó, megnyugodtam. Marhaság az egész, nem csak én gondoltam annak. :D

(#19678) bwoay válasza @Pal (#19677) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem felesleges, de nem tartom marhaságnak, ugyanis szerintem ezt nem az időjáráshoz meg nappalok hosszához, hanem az agyad napi ritmusához kell beállítani.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19679) Oldman2


Oldman2
veterán

Egy lehetséges hiba miatt megkérlek benneteket, hogy az innen többféle formátumban letölthető "Teszt" könyveket nézzétek már meg a rendelkezésre álló készülékekkel.

Ezt kellene látni:

Ha ezt látod, az hibás... az érdekelne, valahol megjelenik-e így?

Köszönöm!
:R

(#19680) csendes válasza Oldman2 (#19679) üzenetére


csendes
őstag

Firefox-szal és calibre-vel van pont, KOReader-rel nincs (az epub-ot néztem).
<link href="../Styles/template.css" type="text/css" rel="stylesheet"/>
MIvel ez a fájl ebben az epub-ban tök üres, itt használhat a KOReader valami eltérő beállítást.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19681) Oldman2 válasza csendes (#19680) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi,

Hopp, a css fájl tartalmát töröltem, de a fájlt magát nem. :W

Igen, ezt próbálom kideríteni, hogy valóban a KOReader-ben van-e (csak) hiba?

Ha ezt megerősítitek Ti is, akkor bejelentem "hibának".

[ Szerkesztve ]

(#19682) cannibal


cannibal
senior tag

Sziasztok! Aki mostanában vett Nova2-t, az hol vette és mennyiért?
Én is szeretnék beruházni. Elsősorban a szemem kimélése olvasásnál és jegyzetelés szempontjából.
Van esetleg alternatíva, ami hasonló árban szóba jöhet? Kicsit félek, hogy pici lesz jegyzeteléshez, illetve olvasáshoz, de 10 colos olvasók már jóval drágábbak sajnos.

(#19683) Akila


Akila
újonc

Onyx Boox Nova 2 vagy Note 2 mennyire használható internetes hírolvasásra, böngészésre vagy arra inkább érdemes egy tabletet venni esetleg matt fóliával? A használat harmada-fele lenne ebook vagy pdf olvasás a többi netes tartalomfogyasztás videó nélkül.
Kon-Tikiről mit tudni, elérhető lesz az nálunk is?
--
Légy derűs, tégy mindent örömmel!

(#19684) cannibal válasza Akila (#19683) üzenetére


cannibal
senior tag

YouTube-on találni sok videót ebben a témában. (Nova2 review) Szerintem nem rossz böngészésre, bár a lassabb képfrissítést szokni kell. Azt mondanám vállalható kompromisszum, de ezt mindenki el tudja dönteni magának a videók alapján.

(#19685) @Pal válasza cannibal (#19682) üzenetére


@Pal
tag

Százért vettem, plusz a tok.
Most van az Aquában és Pclandnál ennyiért. Mindkettő megbízható társaság a tapasztalatom alapján.

Szerintem a funkciók sokaságát, használhatóságát és az árát egybevetve nem nagyon van alternatívája.
Én is a szemkímélés miatt váltottam. Nagyon sokat számít.
Jegyzeteléshez nem kicsi, de rajzeszköznek inkább nagyobbat ajánlanék.
A toll kissé furcsa volt számomra, mert vastagabb és nehezebb tollakat szoktam meg, de mostanra már ezt is megszoktam.
Azért jó a készülék, mert tényleg "három az egyben". Jegyzetelni, böngészni és olvasni is tökéletesen lehet rajta.

Használati utasítás helyett Voja videóját ajánlom:
https://youtu.be/ve3CXzO-A-w
Minden funkciót bemutat a készüléken.

(#19686) @Pal válasza Akila (#19683) üzenetére


@Pal
tag

A tökéletesen használható internetes böngészésre mindkettő (nyilván filmnézésre nem).

A fóliáról jut eszembe és cannibal-nak is üzenem. Szerintem fontos, mert a jegyzetelés miatt sokkal nagyobb lesz az igénybevétel.
Ha normálisan akarjátok feltenni, akkor így:
https://youtu.be/wDuIpssxdRU
Nem fog ilyen könnyen felmenni, mert a felület érdes, viszont meg lehet csinálni rendesen. Én celluxszal ragasztottam le. A simítást pedig fokról fokra, türelmesen kell végezni. (Ezt képernyőtisztító rongyba tekert bankkártyával csináltam.) A buborékot nem lehet kisimogatni, ha ott marad. A legkisebb porszem se mehet közé, abszolút tiszta felület kell.

(#19687) Akila válasza @Pal (#19686) üzenetére


Akila
újonc

Böngészéshez melyik e-ink frissítési móddal (Normal, Speed, A2, X) használod az olvasót?
--
Légy derűs, tégy mindent örömmel!

(#19688) cannibal válasza @Pal (#19685) üzenetére


cannibal
senior tag

Nagyon köszi a választ! Én is az Aqua-t találtam, mint lehetséges forrást, meg is rendelem. A jegyzetelést még meglátom, ez lesz az első jegyzetelés képes eszközöm. Lehet egyáltalán nem is fog kézreállni és akkor nem is gond, hogy nagyobb pénzeket nem fordítottam rá. :)
Köszi a viedókat is! Meg fogom nézni őket!

[ Szerkesztve ]

(#19689) kress válasza cannibal (#19682) üzenetére


kress
aktív tag

en iponnal vettem, 100+tok, par napig erdemes nezni, naponta valtoznak az arak a webshopoknal, van olyan ahol egy napon belul is.

(#19690) @Pal válasza Akila (#19687) üzenetére


@Pal
tag

Általában a normál módot használom.
A Speed mód a görgetésnél akadozik, viszont ez olvasásnál nem probléma és ilyenkor nem szellemképes. Többnyire a hosszabb írásokat lementem és nem a böngészőt használom olvasáshoz, hanem a saját olvasóprogramját. Így jobban kezelhető az anyag és nem használja a wifit a gép.
Nem nagyon böngészek vele, de az A2-vel tűnt a legjobbnak, mert ilyenkor a görgetés nem akadozik.
A weboldalakat érdemes a feketefehér olvasóra optimalizált (oldal láthatóság növelt) módon böngészni, mert sok helyen van olyan színkombináció ami miatt nem olvasható a szöveg.

(#19691) @Pal válasza cannibal (#19688) üzenetére


@Pal
tag

Van lehetőséged az elállásra 15 napon belül, ha nem felelne meg a készülék. Bár ezt kétlem.
Csak egyetlen igazi problémád lehet vele, a képernyővédő. Azt még senkinek se sikerült rendesen feltenni. (De ha akarod jópízé, felrakom neked.) :)

(#19692) Bozek


Bozek
nagyúr

Szerintetek mi baja lehet a Touch HD 3-nak? Folyamatosan kiírja, hogy alacsony az akksifeszültség, de még 91%-on van. És olvasás közben se csökken drasztikusan a kijelzés.

Se WiFi, se BT nincs bekapcsolva. Már múltkor toltam rá egy gyári visszaállítást, de semmi. Csinálhatja esetleg egy könyv vagy vigyem el megnézetni?

(#19693) bwoay válasza Bozek (#19692) üzenetére


bwoay
nagyúr

rakj rá egy másik fw-t, hogy ezt is ki tudd zárni, és ha még mindig csinálja, akkor szerviz. kétlem, hogy bármilyen könyv tudná befolyásolni a töltöttség kijelzést, ez inkább akku és/vagy töltésvezérlés para lesz szerintem.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19694) @Pal válasza Bozek (#19692) üzenetére


@Pal
tag

Könyv biztos, hogy nem csinál ilyet.
Ha az akku lenne a probléma, akkor a kijelzés is követné.
Inkább a vezérlő program lehet, azt nem biztos, hogy érinti a frissítés.
Szerintem is a szerviz a megoldás.

(#19695) csendes válasza Bozek (#19692) üzenetére


csendes
őstag

Az első dolog, hogy ez nem egy veszélytelen üzenet, mert a mért feszültség lehet alacsony egy rossz akku, rossz forrasztás vagy egyéb elektromos hiba miatt, és emiatt túlmelegedhet, de akár ki is gyulladhat egy készülék, ahogy ez néhány mobiltelefonnal elő is fordult.
A %-os kijelzésnek elvileg az első (kellően hosszú) teljes töltés után jónak kellene lennie, de lehet hibás a feszültségmérő is. Szervíz javasolt, a garanciális idő alatt az üzletbe is viheted javításra a papírral.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19699) @Pal válasza csendes (#19695) üzenetére


@Pal
tag

Ha zárlatos lenne vagy kontakthibás, akkor nem kapcsolna ki a cucc? Ha egy nagyobb feszültség ingadozás van akkor pedig csökkenne a töltöttség szerintem, mert (pl. a hőhatás miatt) plusz fogyasztás van.
Kíváncsi lennék mit mond a szerviz.

(#19700) Bozek válasza csendes (#19695) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az lesz, elő is kerestem a papírjait, holnap beviszem az MM-be, ott vettem. Mivel mindenhogy csinálja, ezért formáztam is a memóriát. Ne nézegessék a könyveimet. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.