Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) fattyu válasza hf1111 (#19550) üzenetére


fattyu
veterán

nincs olcsó nagy olvasó.
7,9 megfizethető még. inkpad 3 meg kobo libra de ezek az olcsótól nagyon messze vannak.

10 col nincs 100 alatt de leginkább sokkal felette. nem a világítás meg kijelölés drága hanem a nagyobb drága. a nagyok meg eleve nem a belépő modellek ergó ott nem lesz tudatos butítás, abban benne lesz amit adott gyártó tud.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19552) gusthy válasza hf1111 (#19550) üzenetére


gusthy
veterán

Ez így leginkább a pocketbook inkpad 3.

(#19553) gusthy válasza fattyu (#19551) üzenetére


gusthy
veterán

Jófogáson láttam 57-ért Inkpad 3at, 84ért inkpad X-et, az 10 collos.

(#19554) hf1111 válasza gusthy (#19553) üzenetére


hf1111
újonc

Köszi a tippeket és infókat srácok! Gusthy ajánlata nyert, megvettem a használt Pocketbook Inkpad X-et a méret miatt. Volt rajta egy karc, lealkudtam 80-ra. Sokmegás kétszázsok oldalas scannelt kép angol könyveket is tök jó sebességgel kezel.
Még tizensok éve jártam ezen a fórumon utoljára, és még most is ilyen segítőkész jófej közösség van :C Vissza fogok járni.

[ Szerkesztve ]

(#19555) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Ajánlom figyelmetekbe a joy napi kedvezményt az olvas.hu oldalon, 30% kedvezménnyel kaphatók az e-könyvek. Állandó panasz van az árakra, de most picit kevesebb mint 1400 Ft-ért már tök jó könyveket lehet kapni. Ez tényleg jóval olcsóbb, mint egy papír alapú könyv, és ha ilyenkor sem vásárolunk, akkor nem hiszem, hogy sok értelme van Magyarországon az e-könyv kiadásnak.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#19556) arcsin válasza LittleBiG007 (#19555) üzenetére


arcsin
senior tag

Jött lírára is meg galaktikára is nekem ekönyv akciós mail. :) Vettem is ezt azt végre.

(#19557) @Pal válasza hf1111 (#19554) üzenetére


@Pal
tag

Az Inkpad X tanuláshoz, olvasáshoz szerintem kiváló választás. Jó vételnek tűnik. Viszont tényleg óvatosan kell bánni vele, mert nagyon érzékeny. Tokot mindenképpen érdemes hozzá beszerezni!

Egyébként nem olyan haszontalan a világítás benne. Nagyon jól és könnyen állítható a fényerő és színhőmérséklet. Kicsit rá kell hangolódni a használatára. Volt, hogy szinte észre se vettem és automatikusan állítottam a fényen, amikor megváltoztak a fényviszonyok.

Az oldalakon pedig lehet jelöléseket készíteni, gyors fotóra is képes akár megjegyzések hozzáfűzhetők. Ezek a jegyzetek szépen rendezetten megjeleníthetők. Nagyon könnyű visszakeresni benne bármit.

Az InkPadon olvastam internetes cikkeket is (talán hasznos lehet). Nagyon jól kezeli a rendszere. A hosszabb cikkeket le szoktam menteni html-ben (bár online is tökéletesen működik), hogy ne a monitoron jojózzon a szemem. Ezután a belső tárhelyről meg lehet nyitni (olvasóval és böngészővel is). Szépen beállítható a kontraszt és a képek is jól látszanak. Még a 7,8 coloson is jól látható volt minden, a 10-es biztos jobb lesz.


(#19558) @Pal válasza LittleBiG007 (#19555) üzenetére


@Pal
tag

Minden ilyen akció öröm. :)

Sajnos elég nagy a lemaradás az e-könyv piacon. Sokat bosszankodom amikor nem találok egy könyvet csak nyomtatva, majd hónapokkal később jelenik meg elektronikusan, ha egyáltalán megjelenik. Éppen a héten jártam így egy könyvvel. Sehol a világon nem találtam, majd valaki küldött egy szkennelt nagyon rossz minőségűt. Tök sokat kínlódtam vele, jegyzeteltem stb. A háromnegyedénél tartottam, erre megjelent elektronikusan. Nyomban meg is vettem (majdnem féláron) és a munka vele egy élménnyé változott.

(#19559) zseko válasza LittleBiG007 (#19555) üzenetére


zseko
veterán

Érdekes egy oldal. Rákerestem pár dologra ami érdekel, de teljesen fals marhaságokat ad találatnak, amiknek semmi köze a keresett szöveghez. Kétszáz találat olyan szerző nevére keresve, akitől nincs is könyvük, egy másikra meg, akinek egy könyve van náluk, 1022 találat. Egy olyat találtam, amit talán megvennék, de az sem e-book.

HR24.hu

(#19560) LittleBiG007 válasza zseko (#19559) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Igen, az oldal a beírt keresési szöveghez legközelebb álló találatokat adja. Ha van pontos találat, az elöl jelenik meg, aztán pedig a kevésbé valószínűek. Talán heurisztikus keresés? Régen tanultam, nem emlékszem a terminológiára. Nekem inkább az hiányzott, hogy nem tudtam e-könyvre szűrni. Hát végigböngésztem a teljes kínálatot, és úgy választottam.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#19561) zseko válasza LittleBiG007 (#19560) üzenetére


zseko
veterán

Akármi is a neve, az biztos, hogy ritka sz@r :DDD ezt utálom a Netflixben is. Ha nincs találat, akkor elsősorban azt írja ki, hogy nincs találat, majd ráér utána nekem 'tippelgetni'. De akkor is legalább ha témába illően adna találatot. Mert hogy Dale Carnegie-nek például mi köze lehet a második találatként szereplő Trónok Harcához, vagy Gryllus Vilmos Kirándulós dalaihoz (8.), esetleg a Kaláka együtteshez, elképzelésem sincs :DDD

HR24.hu

(#19562) Nova96 válasza consono (#19549) üzenetére


Nova96
őstag

Köszi. :R

(#19563) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdvözlet kollégák vetettem egy pocketbook 632 Touch HD 3 at, eddig nagyon tesztszik, jó ez a réz szín is. A attól azért tartanék hogy a kádba tegyem :)

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#19564) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Eddig egy pocketbook lux 3 at használtam,elég lassú lett már számomra. Bár kicsit sokallom a HD 3 árat remélem nem okoz csalodast a gép.

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#19565) macilacus válasza gyuszmó (#19563) üzenetére


macilacus
senior tag

Nekem is HD 3 van és pár nappal a vásárlás után beleesett a kádba, de semmi baja nem lett. Azóta is tökéletesen működik, maximálisan meg vagyok vele elégedve.
Épp a Star Wars könyveket olvasgatok rajta. Van belőle 135db, úgyhogy egy darabig le fog foglalni :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#19566) gyuszmó válasza macilacus (#19565) üzenetére


gyuszmó
őstag

:) Hogy kell telepíteni a koreader progit? Fel tettem a gépre de nem látja az appot:(neked milyen színű a HD 3?

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#19567) macilacus válasza gyuszmó (#19566) üzenetére


macilacus
senior tag

Nekem szürke és nem használok koreadert mert nem tetszett, de ez talán segít

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#19568) gyuszmó válasza macilacus (#19567) üzenetére


gyuszmó
őstag

Köszönöm

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#19569) arcsin


arcsin
senior tag

Ide is bedobom, de BB topikban is ott van:

PocketBook 632 Touch HD 3 - 46 480 Ft
ÁK

[ Szerkesztve ]

(#19570) consono válasza arcsin (#19569) üzenetére


consono
nagyúr

És már el is fogyott :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#19571) arcsin válasza consono (#19570) üzenetére


arcsin
senior tag

Lehet érdemes figyelni, mert az előbb is 2 volt aztán 4, aztán elfogyott :D Gondolom azt a kettőt kivették a kosárból időközben.

(#19572) arcsin válasza arcsin (#19571) üzenetére


arcsin
senior tag

Van megint 2db!
[kép]

(#19573) Bozek válasza arcsin (#19571) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem meg a szokásos Alza szélhámosság. Előbb rányomsz a vételre, ha látod, hogy már csak kettő van, mintha lenne belőle 1000 db. Ezért ezt írják ki, ami nem fedi a valóságot.

Ezt már a GVH is vizsgálta, de az Alza persze minden tagadott.

(#19574) arcsin válasza Bozek (#19573) üzenetére


arcsin
senior tag

Attól még jó ára van :U Árukeresőhöz képest 10 ezerrel olcsóbb.

(#19576) consono válasza arcsin (#19574) üzenetére


consono
nagyúr

Tényleg jó volt az ára. Átverni meg nem vernek át, én legalább is eddig mindent megkaptam, amit tőlük rendeltem.

"In God we trust. All others must bring data"

(#19577) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdvözletem a Dropbox ingyenes, mert nekem vmi 30 napos free verziót kínál, utána pedig ha díjat kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#19578) consono válasza gyuszmó (#19577) üzenetére


consono
nagyúr

Túl sok eszköz van linkelve a dropboxhoz, valamit szedjél ki az "Or unlink some devices"-re nyomva.

"In God we trust. All others must bring data"

(#19579) gyuszmó válasza consono (#19578) üzenetére


gyuszmó
őstag

Ok köszönöm

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#19580) fPApi


fPApi
őstag

Akinek van/volt nova pro és nova 2 is attól kérdezném: mennyivel "virgoncabb" a nova 2? Most egy nova pro-t használok, és elég zavaró, hogy bármit csinálok az olvasáson kívül, az igen lassú (mint a kezdeti okostelefonnál: fő a türelem). Mennyit javult ez?

(#19581) @Pal válasza fPApi (#19580) üzenetére


@Pal
tag

A pro-val nincs tapasztalatom, de a nova 2 hibátlanul, zökkenőmentesen működik. Film nézésen kívül mindenre alkalmas. Kb. mint egy jó minőségű androidos tablet.
Tökéletesen működik. Internet használat is gyors. A szövegfelolvasás hibátlan zökkenőmentes. (Magyarul is.)
Jegyzetelésre teljesen jól használható. Nem zavaró a megjelenítés késése. A kézzel írott szövegben is keres, kimondottan gyors találati időn belül. A képfrissítés minden formátumban gyors, szinte azonnali. Nagy méretű PDF fájlokat gyorsabban nyitja meg, mint a 6 magos, AMD processzoros, SSD meghajtós asztali gépem. (Persze itt valószínűleg a kezelőprogram is számít.) Az eddigi tapasztalataim alapján nem tudok belekötni.

A gyártó ezt írja:
"Octa-core 2.0 GHz-es processzor figyelemre méltó többfeladatos teljesítményt nyújt, 10% -kal növeli a frissítési sebességet, és 60% -kal csökkenti az energiafogyasztást bekapcsolt WiFi-nél az elődhöz képest."

[ Szerkesztve ]

(#19582) fPApi válasza @Pal (#19581) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi! A specifikációkat ismerem, gondolkodom a nova pro lecserélésén. Amit írsz, az biztató.

(#19583) csendes


csendes
őstag

A jelenleg kapható Kaleido alapú színes kijelzők korlátait foglalja össze ez a szeptemberi cikk [link] . Egyben az is kiderül belőle, hogy 2021-től várhatóan az ACeP (Advanced Color ePaper) kerül előtérbe, ami alapból valódi színes e-ink technológiát használ, szemben a Kaleido-nál alkalmazott 300 PPI felbontású fekete-fehér e-ink + 100 PPI felbontású háromrétegű színszűrővel (CFA).

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19584) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Lehet, hogy túl sokat vártam el, hirtelen ugrottam a cserébe, nem annyira gyors a HD3 a Lux 3hoz képest :( Nem netezése gondolok, sima könyv olvasóként .

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#19585) fuwiradis


fuwiradis
tag

üdv! :R

van egy kindle paperwhite 2 olvasom de az elmult (igen hosszu...) idoszakban nem igazan volt modom hasznalni.

egy pocketbook hd 3 (errol viszonylag eleg sokan jo velemennyel vannak itt) erdemi elorelepes lehetne? 95% felhasznalas: konyvolvasas, szoval nem nagyon terveznek mast csinalni. kijelzojuk hogy viszonyul? pl. ugyan van hattervilagitasa mindkettonek ha nem tevedek, de egyikrol sem sikerult kideritenem, hogy milyen (pl. led vagy valami mas..)

ami szimpi a pb-ben hogy tobb szempontbol is nyitottabbnak tunik mint az amazon kindle pw, de ha a pw annyival jobb akkor nem biztos hogy megeri ezt a kenyelmet :) erdekelne tapasztaltabb rokaktol hogy ilyen iranyu valtas vajon ertelmes, vagy sem

koszi! :R

(#19586) csendes válasza fuwiradis (#19585) üzenetére


csendes
őstag

Calibre-vel minden formátumot tudsz konvertálni Kindle-re. Ha egyelőre nincs semmi gond a PW2-vel, akkor én nem cserélném le ugyanakkora kijelzős olvasóra. Egyébként alapból a szürkeimportos PW4 olcsóbb a PB HD3-nál, ha a nagyobb kijelző felbontás, vízállóság vagy BT kell.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19587) kress


kress
aktív tag

Sziasztok!

Tippeket kernek az alabbiak alapjan:
- eddig egy Nexus 7 tabletet hasznaltam (7"), ez rendben volt, hosszu tavon faraszto a kijelzoje
- tableten elforgatva eleg volt a szelessege, zoomolva a pdf-et
- tabletet a kijelzo miatt nem felteteln akarnek, ahogy nezem inkabb az e-ink es hasonlok lennenek a jok
- fokent otthoni hasznalat, max neha vinnem csak magammal, de az eddigiek alapjan ha el lehet forgatni akkor a 7-8 col jonak tunik
- lehessen elfogatni a kepet (allo/fekvo mod fontos)
- szeretnem sotetben is hasznalani (vilagitas fontos)
- fokent technikai jellegu pdf olvasas, program kodok, par abra, ha random tori valahol az nem az igazi (a szin megjelenites nagyreszt nem lenyeges)
- bookmark vagy hasonlo funkcio elony
- legalabb 32 Gb hely, vagy bovithetoseg
- ha alap bongeszes tamogatott az elony (wifi eleg, nem kell mobil net)
- nem kell minden fele felhasznaloi fiokot letrehozni hogy hasznalni lehessen (ugy remlik regen a kindle eseteben volt ilyen talan)
- arban max 150e HUF, de rugalmas vagyok (legyen idotallo, ne legyen 1 ev mulva hasznalhatatlanul lassu stb.)

Az Onyx Book Nova 2-vel szemeztem, nezegettem a Kindle Oasis-t is. Az onyx valamivel szimpibb az android miatt.

A Nova-hoz valo tok jo a Nova 2-re is?

(#19588) @Pal válasza csendes (#19586) üzenetére


@Pal
tag

InkPad 3 és Nova 2-vel kapcsolatban van tapasztalatom.
A leírt igényeidnek mindkettő megfelel. Bár a törékenysége miatt az InkPad 3-mal kapcsolatosan rossz tapasztalatot szereztem, funkcionálisan ez megfelel az elvárásaidnak és olcsóbb azoknál amit kinéztél.

A Kindle szerintem jó választás, ha megcsípsz egy olcsóbbat. (Most 96 ezerért láttam.)

Ha nem akarsz írni, jegyzetelni, akkor a funkciók kihasználása szempontjából felesleges a Nova 2, viszont ez szerintem mindent tud a világon. (100 ezerért vettem és azt hiszem most is kapható ennyiért.)

A Nova toknak utánanéztem, az új Nova tok biztosan jó a Nova 2-re, mert ezt használom.

(#19589) @Pal válasza kress (#19587) üzenetére


@Pal
tag

Véletlenül csendesnek írtam a választ, de nyilván nem neki szántam. :W

(#19590) csendes válasza kress (#19587) üzenetére


csendes
őstag

MIért kell 32 GB? 8GB-on is elfér több ezer könyv. Ezzel kiesik a 7" Kobo Libra H2O, viszont a 8" Kobo Forma elvileg kapható 32GB változatban is. Illetve kiesik az ezekkel hardveresen megegyező két Tolino modell (Vision 5, illetve Epos 2), amik viszont androidosak (igaz nagyon lecsupaszítva). Ezek mind elég jó olvasók, viszont BT nincs és az akkuidő 1-2 hét körül van és persze van akinek bejön ez a fajta elrendezés és van akinek nem.
A 32 GB Kindle Oasis kicsivel 100 ezer Ft fölött már beszerezhető amazonról vagy szürkeimporttal, ez az egyetlen amin az Amazonról vásárolt könyveket olvasni lehet, viszont ez meg az Adobe Digital Editions DRM-et nem támogatja.
Műszaki PDF olvasásra ezek közül egyik sem ajánlott, ahhoz szvsz minél nagyobb színes kijelző kell, és kevésbé fontos az e-ink.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19591) kress válasza csendes (#19590) üzenetére


kress
aktív tag

Koszonom a valaszokat.
Ahogy nezem a Tolino valojaban Kobo, csak android oprendszerrel. Kb. 30e kulonbseg van a nova 2 es a vision 5 kozott, de vision gyengebb hardver. Az epos 2 dragabb is mint a nova 2, es gyengebb hardver, max a vizallosag elony.

En csak a neten talalhato spec. alapjan tudok verdiktet mondani, van valami oka hogy a gyengebbnek tuno es dragabb kobo forma/epos 2 jott szoba, vagy csak azert irtad hogy ranezzek? (megbizhatobbak a kobo/tolino-k mint az onyx boox?)

A nagy tarhelyben rugalmas vagyok, csak pdf-bol vannak joval 100 mb folottiek is, igy nagyobb tarhelyben gondolkoztam.
A hosszan tarto szines tablet kijelzo nem igen vallalhato, azert nezelodnek az e-ink fele.

(#19592) zseko válasza csendes (#19590) üzenetére


zseko
veterán

8GB-ra több ezer könyv max. akkor lehet igaz talán, ha ebook-ot olvasol, pdf-nél el is felejtheted ezt a mennyiséget. Nekem is van 900MB-os pdf-em. És mivel az egyik kitétele az volt, hogy fokent technikai jellegu pdf olvasas, program kodok, par abra...

HR24.hu

(#19593) fPApi válasza kress (#19591) üzenetére


fPApi
őstag

"...van valami oka..."
Igen, az, hogy mindenki a jól megszokottat ajánlja, és még keveseknek van onyx boox. Nekem volt InkPad 3, nem volt rossz, de a nagyobb lehetőségek miatt váltottam az androidos nova pro-ra, és nem bántam meg.

(#19594) DasBoot válasza fPApi (#19593) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Sok-sok éve használok egy M96-ot, sőt ez már a második. És egy M92 is van.

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#19595) arcsin válasza fPApi (#19593) üzenetére


arcsin
senior tag

Ugyanez a Likebook/Boyue gépek. goodereaderen még kapni is lehet mondjuk, de itthon szerintem 1-2 topiktárson kívül nincs sokaknak. :U

(#19596) arcsin


arcsin
senior tag

Új xiaomi W7 moaan. 10.3as reader.

(#19597) Bozek válasza arcsin (#19596) üzenetére


Bozek
nagyúr

150 ezerért világítás nélkül...

(#19598) bwoay válasza Bozek (#19597) üzenetére


bwoay
nagyúr

az a jegyzetelőknél nem ritka, a Remarkable egyik generációja sem világít.
persze aki olvasónak venné, annak fájó pont, akárcsak az A2 mód hiánya.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19599) @Pal válasza kress (#19591) üzenetére


@Pal
tag

"megbizhatobbak a kobo/tolino-k mint az onyx boox?"

Az Onyx Boox Nova 2 megbízhatósága.
Megbízhatóság alatt szerintem a szoftverek és a hardver is egyaránt fontosak.

Hardveresen szerintem rendben van. Sebességgel nincs gond, még egyszer se fagyott le. Az akku is oké. A ház elég erős, és a kijelző is, de mindenképpen érdemes feltenni rá az egyébként gyárilag hozzá adott fóliát, ami teljesen láthatatlan, a felhelyezés után. Olvasót tok nélkül nem használnék, a hozzá való tok erős, könnyű.
Hosszú távú tapasztalata senkinek nem lehet. A kialakítása, a használt anyagok alapján megítélve, bízom benne, hogy tartós is lesz.

A kezelő szoftverek zseniális dolgokra képesek, Pl. kézírás felismerés, átalakítás, keresés kézzel írott szövegben stb. (Még azt a kézírást is felismerte amit én egyébként nem tudtam kibogarászni.) A PDF-eket sokféleképpen tudja olvasni, kezelni. Pl. külön beállítható szöveg és kép kontraszt, az elrendezést (hasábokat), azok olvasási sorrendjét is lehet változtatni. Dokumentumonként állítható, és nem "felejti el" a beállításokat.
Erre vonatkozóan egyetlen problémát tapasztaltam, kikapcsolás után nem mindig pontos a visszatérés a dokumentumba. Néha az előző oldalt nyitja meg, de ennek oka a lapkezelési beállításokban található, tehát nem hiba.
A fájlokba beírt és a hozzá csatolt jegyzetek "ezredmiliméter" pontosan a helyükön maradnak, menthetők, exportálhatók. Mindenről készíthető biztonsági mentés és felhő alapú tárolás is lehetséges.

Jelszavas védelem is van.

Egy hiba, hogy kézzel kell menteni a jegyzeteket, mert a dokumentum exportálásával nem megy át automatikusan a csatolmány. E probléma felvetésére a gyártó reagált és jelezte, hogy dolgoznak rajta, és a következő szoftver frissítésre tervezik a javítást.
Másik hibája, hogy a magyar nyelvű szoftver elég béna, és nem következetes. Egyébként örülök, hogy vették a fáradságot és csináltak magyar verziót, még ha nem is az igazi. Meg lehet szokni.

[ Szerkesztve ]

(#19600) kress válasza @Pal (#19599) üzenetére


kress
aktív tag

Rendben, koszonom mindenkinek. Benevezek egy Nova 2-re, sima nova tokkal :)

A magyar nyelv nekem annyira nem lenyeges, altalaban angolul hasznalom a dolgokat amik nem alapertelmezetten magyarkent keszulnek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.