Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) Tomikapc válasza csendes (#19848) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszi az infót!

Tomikapc

(#19852) Tomikapc válasza Bozek (#19850) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Nyelv kérdése nem gond, viszont a lapozógomb az lehet, hogy előny. Legalábbis 5 éve vettem egy Kindle Glare Free olvasót édesanyámnak és habár szereti, de gomb hiányában nekem mindig olyan furcsa, hogy érintéssel kell lapozni és kb 1-2 másodperc a lapozás, szóval sokszor nehéz eldönteni, hogy lapoztam-e vagy sem. Lehet kényelmesebb a fizikai gomb lapozáshoz. De ez tényleg ilyen szőrszálhasogatás már. :DD

Tomikapc

(#19853) fattyu válasza Tomikapc (#19852) üzenetére


fattyu
veterán

nem az. én sem vennék gomb nélkülit. nem is tettem.

touch hd2 még az említett touch lux mellé. ugyanaz kb csak más design.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19854) Tomikapc válasza fattyu (#19853) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszi! Még annyi, hogy a Kindle-re továbbra is olyan bonyolult könyveket rakni, mint 5 évvel ezelőtt? Tehát emailben kell elküldeni, aztán majd valamikor rákerül az olvasóra, esetleg 1 óra múlva visszajön az email, hogy nem sikerült a konverzió vagy valami más hibaüzenet? Mert ez a korábbi olvasóval rengetegszer előforult.

Tomikapc

(#19855) fattyu válasza Tomikapc (#19854) üzenetére


fattyu
veterán

nemtom. sosem veszek semmit piacvezetőtől. monopol helyzet felé nem támogatok. egyéni defekt. sose volt kindle emiatt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19856) csendes válasza Tomikapc (#19854) üzenetére


csendes
őstag

A másik megoldás a Calibre-vel konvertálás és USB kábelen keresztül felmásolni a Kindle-re

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19857) @Pal válasza fattyu (#19853) üzenetére


@Pal
tag

A "gombnéküliségtől" én is tartottam, de semmi problémám nem volt vele. Ez tényleg megszokás kérdése.
Érdekes amit mondasz a piacvezetéssel kapcsolatban. Van benne valami, viszont én inkább nem piacvezetésként határoznám meg, hanem egyfajta monopóliumra törekvésként. Belevezetik a felhasználókat bizonyos szokásokba, rászoktatják őket néhány szolgáltatásra, és ezután egy zsákutcába kerülnek. Ez szerintem a vásárlók hibája, amikor nem tájékozódnak kellően. Ilyen reklámok pl. engem egyáltalán nem hatnak meg, hogy az olvasóval adnak tudom is én ötezer könyvet ajándékba. Az olvasó funkcionalitása a fontos szerintem, és ezt kell nézni.

(#19858) @Pal válasza Tomikapc (#19854) üzenetére


@Pal
tag

Szóval ez egy ajándék lesz. Ebben az esetben se ártana szerintem tájékozódni, kilesni az ajándékozott olvasási szokásait, valahogy megtudni az igényeit. Írtad a világítást, hogy nem baj, ha nincs de jó lenne. Pont, hogy fontos, de van még több más tényező is. Megjegyzem magad is kipróbálhatod, hiszen az ajándékozó nem csak egy ajándékot ad, hanem önmagából is egy kicsit. :)

(#19859) Tomikapc válasza @Pal (#19858) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Olvasási szokások esetében annyit el tudok mondani, hogy leginkább természetes fénynél, hétvégén lenne használva az olvasó.

Sajnos nekem sosem volt az olvasás erősségem, valamiért nem tudott lekötni. Nem hiszem, hogy ez már változni fog, 28 múltam. :R

Tomikapc

(#19860) Tomikapc válasza csendes (#19856) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszi, még akkor gondolkodom a 2 között.

Tomikapc

(#19861) matti70


matti70
tag

4 éve használok PW3-at, a gombok nekem sem hiányoznak egyáltalán. A gombnak kötött helye van ahol meg kell nyomni, a kijelzőhöz viszont majdnem bárhol hozzá lehet érni. Pláne nem hiányzik egy kattanó hangot kiadó gomb este/éjjel a hitvesi ágyban olvasva :) De ehhez nyilván az is kell, hogy a PW3 már szinte azonnal lapoz, nem hagy kétséget afelől, hogy eléggé hozzáértem-e, de egyébként is elég jó az érintés érzékenysége.

A monopólium, piacvezetés érdekes kérdés, ha magához láncol az persze nem jó. Látható pl. a nemzetközi fórumokon, sokan vallják azt a nézetet, hogy csak úgy vesznek könyvet, ha a DRM levehető róla. Szerencsére itthon egyáltalán nem is használnak a boltok DRM-et, ill. csak soft-ot, de az más téma. De ha az amúgy jó minőségű Kindle-t meg lehet venni olcsón a nagy akciók idején, és használható úgy, hogy egyáltalán nem vásárolunk az Amazontól könyvet, akkor miért ne.

(#19862) matti70 válasza Tomikapc (#19859) üzenetére


matti70
tag

Mááár 28? :D Hidd el, ez a hozzáállás még bőven változhat, sok időd van még rá :)

(#19863) Bozek válasza matti70 (#19861) üzenetére


Bozek
nagyúr

A lapozógomb az említett PocketBook olvasók esetében csak kényelmi funkció, mivel működik minden érintéssel is. Továbbá nem egy kattogós fajta.

[ Szerkesztve ]

(#19864) matti70 válasza Bozek (#19863) üzenetére


matti70
tag

Persze, ezzel tisztában vagyok, csak ha olyan kényelmi funkció, amit sosem akarok használni, akkor nem kell döntési szempontnak lennie a készülék választásnál. De ez persze csak az én véleményem.

(#19865) bwoay válasza csendes (#19848) üzenetére


bwoay
nagyúr

elnézve a hirdetés URL-jét ez olyan "elírásnak" tűnik, aminél a hirdető szándékosan arra utazik, hogy lesz, aki ennek bedől. és láthatóan működik is, mert az ő hirdetése alatt sorakoznak a kommentek.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19866) csendes válasza bwoay (#19865) üzenetére


csendes
őstag

Lesz hamarosan PW5, egyelőre úgy tűnik, hogy már színhőmérséklet állítással.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19867) bwoay válasza csendes (#19866) üzenetére


bwoay
nagyúr

igen, csak azt neki már 6-osként kell majd hirdetnie

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19868) tarat


tarat
tag

Sziasztok!

Ebook olvasót keresnék epub és pdf olvasásra. PDF olvasás jellemzően OCR-ezett PDF minőségi szakkönyvek nem pedig scannelt könyvek vagy képek.
PB 3 -at (78eft) és KOBO Libra H2O-t (73eft) néztem.
Kobo: Jobbak a lapozó gombok és a kikapcsoló (úgy olvastam ez gond a PB3-nál), kisebb (7"), felbontása ugyanakkora, vízálló.
PB3: Drágább, nagyobb (7.8"), felbontása ugyanakkora, lapozók alul ami talán kevésbé jó...

Gondolom epub-ban nincs nagy különbség ezért leginkább a PDF érdekelne. A Kobo felé húznék az ára és a könyebb kezelhetősége miatt (kisebb és az elrendezése is szimpatikusabb), de sok helyen hangoztatják, hogy PDF-hez minél nagyobb legyen. Bár a felbontás ugyanakkora...
Ti hogy látjátok, melyik lenne a megfelelőbb?

Köszi

(#19869) csendes válasza tarat (#19868) üzenetére


csendes
őstag

Hiába OCR-ezett (optikai karakterfelismerővel szöveggé alakított) nagyrészt a PDF, ha egy szakkönyvben szétesnek az oldalak, ábrák, képek, mert engedélyezted a reflow-t, az csak szenvedés onnantól. Tesztelheted PC-n a calibre-vel epub-ra konvertált PDF-eket: [link] , mielőtt befektetnél egy e-olvasóba. Ennél egy olvasó általában lassúbb és rosszabb lesz

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19870) tarat válasza csendes (#19869) üzenetére


tarat
tag

Igen én sem gondolom, hogy reflow-t alkalmaznék. Ezért igazából az a kérdés, hogy alkalmazható-e teljes lapos olvasásra (margókat levágva) vagy csak zoom-olva lehet használni ami valószínűleg előbb-utóbb teljesen kiidegelne ... :)

(#19871) @Pal válasza tarat (#19870) üzenetére


@Pal
tag

A PDF-ek vágását az InkPad 3 nagyon jól elvégzi. Zoom-ot szinte alig használtam, csak egy-egy beágyazott kép esetén.
További jó hír, hogy a legutóbbi frissítéssel kapott az eszköz kontraszt állítási lehetőségeket, tehát a rosszul szkennelt anyagokat is lehet rajta olvasni, így nem feltétlenül szükséges másik olvasó szoftvert használni.
Ha csak olvasásra használom és nem OCR-es, akkor fekvő módban már több mint elég a nagyítás. OCR-t lehet nagyítani.

[ Szerkesztve ]

(#19872) pamper


pamper
lelkes újonc

Sziasztok! (minden újonc így köszön...) :-)
Múltkor írtam, hogy rácuppantam egy újracsomagolt Kindle 8-ra (életem 1. olvasójaként) az edigital-on, ami azóta meg is érkezett: múlt péntek óta tesztelem.
Eddig viszonylag elégedettvoltam vele, azt leszámítva, hogy nem nyitott egy word doksit sem (pedig a doc, docx ott van a kezelhető formátumok között). Még a pdf-eket is szépen vitte, legfeljebb korlátozottabbak voltak a beállítási lehetőségek: betűtípus/méret, stb. nem volt, de kijelölni, könyvjelzőzni, megjegyzést írni lehetett, és nekem ezek fontosak. Csak a szkenneltekkel gyűlt meg a baja, de gondolom azokkal még a felső kategóriás masinák sem boldogultak volna.
Ma viszont kitolt velem. Tegnap este áttoltam rá egy word irományt, amit előtte mobi-ra konvertáltam. Leteszteltem, szépen vitte, mindent lehetett állítgatni rajta. Ma elvittem melóba, és amikor ott bekapcsoltam, ez fogadott: "Your library is empty." Leradírozott minden addig rápakolt könyvet!
A sok "rongyrázás", mint a goodreads meg hasonlók sem 6ott meg, világítás sincs rajta, epub-ot és doc-ot(?) sem visz, bár ezek közül csak az 1. opciót nem tudtam előre.
De ebből visszavitel és pénz-visszakérés lesz... Mind1, próbának jó volt, hogy ismerkedjek ezzel a világgal.

(#19873) @Pal válasza pamper (#19872) üzenetére


@Pal
tag

Látod, így jár az ember amikor tanácsot kér, aztán meg nem fogadja meg.

(#19874) elodman


elodman
aktív tag

Ave

Ász ha tudtok ajánlani kütyüt, amit nem bán meg az ember túl hamar
(ám Black Friday-ok miatt sürgetővé lett):

-epub, mobi (és talán próbaképp: pdf ) könyvek olvasása a cél, meg amik a MEK -ből letölthető formátumok,
-minél szemkimélőbb módon
-s jó lenne e mellett szótárprogram használhatósága is (ld témaösszefoglalós iromány), ezét gondolom érintőképernyős
-idősebbeknek is, bár talán a 6 col OK.
-max. 30-40 E Ft-ért

--Nem tom kihagytam- e vmi fontos kritériumot ??

Thanx

[ Szerkesztve ]

(#19875) matti70 válasza pamper (#19872) üzenetére


matti70
tag

Epub támogatást biztosan nem ígért senki sem, a doc, docx esetén pedig nem voltál elég figyelmes, mert konverzió útján támogatja. Tehát ha felhőbe küldöd, akkor automatikusan a megfelelő formátumú lesz, amúgy hozzáteszem, egy csekély kis trükkel az epub-nál úgyszintén megteszik ezt.

Content Formats Supported
Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, unprotected MOBI, PRC natively; HTML DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, PMP through conversion; Audible audio format (AAX).

(#19876) jamez válasza Tomikapc (#19846) üzenetére


jamez
senior tag

Szia! Mivel 1 éve elég rendesen használok egy Kindle Voyage-ot, leírom én is a véleményem.

Nem terveztem egy nagy cég termékét venni, mert nem megyek a tömegek után. Nem akartam túl sokat erre költeni. Túl kicsinek gondoltak egy 6'-os kijelzőt.

Ennek ellenére használtam megvettem akindle-t. A 6' teljesen elég ha szeretnéd akár a zsebedben is vinni. Ha kicsik a betűk tudsz nagyítani.
A világítás szerintem kell. Este az ágyban olvasgatni lámpa nélkül.
A konvertálás nem probléma. A calibre megcsinálja neked. Mobi, azw mennek rajta.
Lapozás vagy simogatással vagy gombbal hibátlan.
Teljesen egyszerű a rámásolás: usb-n meghajtóként látja a gép.

Nem tudsz rápakolni minden hülyeséget arra ott van egy táblagép. Ez CSAK olvasó, de annak tökéletes. Egy tok kell rá.
Soha sincs lényegi problémám vele, nem lassul, nem fagy.

gondolom a PW4 is hasonló lehet.

[ Szerkesztve ]

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#19877) bwoay válasza pamper (#19872) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem tudtam kihámozni, hogy számodra mi a tanulsága a történetnek. azért csalódtál, mert nem tud olyan dolgokat, amit egy kis utánaolvasással előre kideríthettél volna, vagy itt is szívesen felvilágosítunk, vagy azért, mert eltűntek a könyvek? utóbbi nem hw-es hiba, egy ismert jelenség, több Kindle tulajjal megesett már az olvasó típusától függetlenül, ahogy így hirtelen rákerestem, és biztosan van is rá megoldás. én annyit írtam anno, hogy árban nem látom olyan szuperjó dealnek, azt fenntartom, ennyiért lehet már használt Paperwhite-ot venni, aminek vannak előnyei, de a rendszer nyilván azon is ugyanez lesz.

jamez:
azért azt tegyük hozzá, hogy a Voyage a Kindle olvasók között is egy külön kategória. Egy PW4 árát szerintem bőven megér annak, aki nem szolgáltatásokat, hanem olvasási élményt vár el a pénzéért. számomra totál érthetetlen, hogy ha ezt a minőséget tudta az Amazon 2014-ben, akkor jelenleg miért nem járunk fényévekkel előrébb, mert ennyire kontrasztos kijelzővel azóta sem rendelkezik egy Kindle olvasó sem. nem rosszak a Paperwhite-ok, de megkockáztatom, hogy a különbség egy régi pearl kijelzős Kindle és egy PW3/4 carta kijelzője között (a felbontást leszámítva) kisebb, mint a PW3/4 és a Voyage kijelzője között, úgy, hogy utóbbi kettő technológiában nem is különböznek. nem véletlen, hogy sok Voyage tulaj csalódott, amikor Oasis2/3-ra váltottak, mert abban vélték megtalálni az utódot.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19878) csibe1 válasza bwoay (#19877) üzenetére


csibe1
addikt

+1
Nem ártana egy kicsit alaposabban utánajárni a dolgoknak vásárlás előtt.
Most volt a vegyélmegmindent péntek, de lesz még majd kupi december végén meg január elején amikor csereberélik-küldik vissza a cuccokat. :)

"Egy PW4 árát szerintem bőven megér annak, aki nem szolgáltatásokat, hanem olvasási élményt vár el a pénzéért."
Sajnos ez van, hogy mostanában egy csomó eszközt mindenre IS használnának.
Aztán megy a csodálkozás, meg a termék szidása ha a nem elsődleges funkciók nem úgy működnek, mint egy céleszköznél.
Olvastam olyan véleményt árukeresőn, hogy a navigáció nem alkalmas ebook olvasásra. :Y
Na, pufff. Nem is arra veszem, én legalábbis.
Amúgy kíváncsiságból utánajártam, lehet rajta könyvet olvasni, txt formátumban. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19879) bwoay válasza csibe1 (#19878) üzenetére


bwoay
nagyúr

true, bár itt most konkrétan a PW4-gyel összevetve értettem a dolgot. Ott ugyanis a bluetooth meg a vízállóság a két értéknövelő "feature" a PW3-hoz képest, tehát mondhatjuk, hogy ezeket kell megfizetnie annak, akinek hangoskönyvre és/vagy kádbanolvasásra van igénye. egyébként viszont a legutóbbi Paperwhite semmivel sem jeleníti meg jobb minőségben a könyveket, mint az elődje, tehát nem a jobb olvasási élmény kerül többe (feltéve, hogy az a megjelenítés minőségén múlik - szerintem javarészt igen), hanem az egyéb extrák.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19880) pamper válasza bwoay (#19877) üzenetére


pamper
lelkes újonc

A csalódást az okozta, hogy pumukli 1 éjszaka alatt elcsente a könyveket az eszközről. Szerintem az nem nagy igény, hogy 1 több 10e rugóba kerülő "adathordozóról" ne tűnjenek el a fájlok, még ha kis bűvészkedéssel helyre is lehet állítani azokat.
Eddig csak kábellel toltam rá a tartalmat, gond nélkül. Most az van, hogy ha PC-n megnyitom a meghajtót, akkor látom az oda másolt dolgokat, de leválasztás után az olvasó könyvtára üres. Újraindítás, törlés/megint oda másolás nem segít.
Megpróbáltam viszont email-ben küldeni rá könyvet, ill. böngészőről letölteni, s ezek működtek. Viszont jóval nehézkesebb, mint a "fog és vidd".
Amúgy valamennyire utánajártam az olvasók világának, mielőtt itt rátok találtam, de természetesen nem jutottam olyan mélységekben, mint ahogy Ti toljátok... ;)
De nem bánom a kalandot: 50 év fölöttiként igyexem minden új tech cuccal megismerkedni, ami érdekel. Ehhez nem elég csak olvasgatnom róla: kézbe kell vennem, ki kell próbálnom. Ha elsőnek veszek 1 használt, de jobb gépet, azt nem tudom visszavinni, mint ezt.
Azt meg pláne nem bántam meg, hogy idetaláltam: itt mindenre kérdésre van szakértő válasz, nem úgy, mint más fórumokon. :R

(#19881) arcsin válasza pamper (#19880) üzenetére


arcsin
senior tag

A csalódást az okozta, hogy pumukli 1 éjszaka alatt elcsente a könyveket

Én 27 évig azt hittem, hogy a főcímben az hangzik el, hogy "Pumukli elveszett, Pumukli elvesz azt ".

(#19882) LittleBiG007 válasza pamper (#19872) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

"A sok "rongyrázás", mint a goodreads meg hasonlók sem 6ott meg"
Én rendszeresen rázom azt a rongyot, és kifejezetten szeretem.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#19883) bwoay válasza pamper (#19880) üzenetére


bwoay
nagyúr

fiatalember! már megbocsásson, de ezt az 50 felettit úgy írta, mintha elmúlt volna 80 :)

Hogy pontosan mi az oka az eltűnt tartalomnak, azt így meg nem mondom, de mint írtam, nem egyedi jelenség, érdemes utánajárni, mert lehet, hogy nagyon egyszerűen ki lehet küszöbölni. Volt, amikor a borítók tűntek el, arra nagyon szimpla megoldás létezik.
Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy nem a készülékben van a hiba, és másik modellel is belefuthat az ember, nem te vagy az egyetlen, aki így járt.

arcsin:
:D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19884) csendes válasza pamper (#19872) üzenetére


csendes
őstag

A leggyakoribb ok, hogy a könyvtárban a szűrő nincs megfelelően beállítva: Set the selectors on the library page to "Downloaded" and "All Items", respectively. [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19885) consono válasza pamper (#19880) üzenetére


consono
nagyúr

Én nagy PDF-eken kívül mindent email-en küldök a Kindle-re. Sokkal egyszerűbb, meg kényelmesebb. Azt sem kell tudnom hol van épp az olvasó.

"In God we trust. All others must bring data"

(#19886) @Pal válasza consono (#19885) üzenetére


@Pal
tag

"Azt sem kell tudnom hol van épp az olvasó."
Előbb, utóbb írunk egy ímélt az olvasónknak (ha nincs meg), hogy küldjön már egy jó kis könyvet, mert olvasni szeretnénk.
Igen. A lényeg a technológia. Az olvasás öröm, a technikai bütykölgetés élvezet. :DD

(#19887) pamper válasza csendes (#19884) üzenetére


pamper
lelkes újonc

A könyvtár bal felső sarkában az opció "All". Bal oldalon a legördülő "Filter" menüben sincs olyan elem, amivel változna a helyzet... :-(

(#19888) pamper válasza consono (#19885) üzenetére


pamper
lelkes újonc

"Azt sem kell tudnom hol van épp az olvasó."
Ne is mondd! Amióta megvan a kütyü, folyamatosan keresem a lakásban, h épp hova tettem le... Biztos az a köcsög Pumukli dugja el mindig! Vagy ez a jelenség már a korral jár? :(( Ráadásul ezt meg sem tudom csörgetni 1 másik olvasóval, mint a mobilok esetében. Tényleg! Nincs olyan reader, amit fel lehet hívni? :D

(#19889) zseko válasza pamper (#19880) üzenetére


zseko
veterán

Nekem egyszer egy 1TB-os hdd-ről tűnt el minden, de ettől még nem írtam le az eszközt :) Megvettem, beraktam, formáztam, ellenőriztem, rámásoltam kb. 800GB-ot a többi kis vinyókról, másnapi indításkor a win 'leellenőrizte' és puff, egy darab raw file lett :) Még szerencse, hogy ott volt a linux, simán lekezelte, és ki tudtam másolni mindent. Utána évekig gond nélkül működött, amíg hülyeségem okán tönkre nem tettem.

HR24.hu

(#19890) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Páromat szeretném meglepni szülinapjára egy ebook olvasóval.
2-3 órát szokott olvasni ezért mindenképpen valami olyat szeretnék, ami kevésbé fárasztja a szemet.

Először a Kindle PW tűnt egyértelmű választásnak, aztán az Alcor Myth LED tetszett meg, de ahogy itt olvastam, az Alcorral akadnak gondok (nekem tabletem volt, az is meghalt 4 hónap után).
Ma olvastam a Pocketbook Colorról, nagyon megtetszett de írták, hogy monokróm tartalom esetén nem olyan tiszta a képe mint a többi ebook olvasónak, márpedig a tartalom többnyire monokróm. Kár érte. Másfelöl csak a könyvborítók lennének színesek, a tartalma nem, szóval lehet hülye választás lenne.

Ti mit ajánlanátok 20e és 70e Ft között? Háttérvilágítás, tűéles kép, sok formátum, kényelmes fájlátvitel, szemnek kellemes megjelenítés amit várnék egy olvasótól. Semmi másra nem lenne használva, csak könyvolvasásra. Biztosan van pár PDF is a gépén, de többnyire ebook formátumokat nézne. Érdemes lenne 7"-os kijelzővel szereltet keresnem, vagy azt már kényelmetlen kézben tartani? Kobo Libra H2O most nagyon akciós.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#19891) bwoay válasza futo001 (#19890) üzenetére


bwoay
nagyúr

én első körben azt ajánlom, hogy ne csapongj: az általad eddig felsorolt olvasók egymástól eléggé különbözőek, a 20-70e. Ft-os intervallum pedig meglehetősen széles.
ha alaposan átgondolod, hogy vélhetően mire fogja használni az illető, akkor jobban leszűkül a kínálat és az ársáv is. olvasásra amúgy szerintem (illetve nekem) tökéletes a 6". Képregényezni meg PDF-ezni legalább 7.8-at javasolnék. Kobo Libra akcióval merre találkoztál?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19892) futo001 válasza bwoay (#19891) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Amazon.co.uk-n lattam akcioban.
Libraban tetszik hogy vizallo (nem is tudtam hogy van ilyen), parom eleg figyelmetlen.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#19893) bwoay válasza futo001 (#19892) üzenetére


bwoay
nagyúr

a Kindle Paperwhite (4) is az.
ez a Kobo tényleg jó áron van, köszi.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19894) futo001 válasza bwoay (#19893) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem teszek egy probat Kobo Libraval.
Ha nem jo, februarig vissza lehet kuldeni

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#19895) consono válasza futo001 (#19894) üzenetére


consono
nagyúr

Nagyot nem csalódhatsz, szerintem. Ha nem lenne már meg a karácsonyi ajándékom én is ezt venném:)

"In God we trust. All others must bring data"

(#19896) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Jól felment a Touch HD 3 ára 55 vettem most 65 az extrémnel, nem semmi, azt hittem inkább esni fog. De valószínűleg az ünnepek miatt emelték

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#19897) csibe1 válasza gyuszmó (#19896) üzenetére


csibe1
addikt

Muszáj megemelni az akciók meg a karácsonyi banzáj előtt, mert különben nincs miből engedni. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19898) tomic


tomic
addikt

Olvasót szeretnék venni a pàromnak de sajnos elakadtam a vàlasztàsban.
Kb 120-160 eurós àrsàvban gondolkodom. Azért írok eurót mert amazonon venném ausztriàban.
Ami fontos lehet,hogy minél több formàtumot tàmogasson, kijelzője szuper legyen ha lehet legalàbb hd felbontàsban. Esetleg ha vízàlló is akkor az külön öröm lenne.
Egy pàrat kinéztem szerintetek melyik az ajánlott ezek közül? Vagy ha egyik sem mit ajànlanàtok?
[Tolino Vision 5]
[Kindle Pw 10. gen]
[Touch HD 3]

(#19899) bwoay válasza csibe1 (#19897) üzenetére


bwoay
nagyúr

már tanultak a korábbi büntetésekből, így most 1-2 héttel BF előtt emelik meg, és a Gazdasági Versenyhivatal máris nem tudja őket elmarasztalni a fake akciókért. Az emberek zöme pedig simán beveszi a dolgot. Íme a tökéletes "bűntény" :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19900) csendes válasza tomic (#19898) üzenetére


csendes
őstag

Ezt jó alaposan elírták, mert az PW4. A Tolino Vision 5 hardveresen egyezik a Kobo Libra H2O-val, csak egy módosított Android alapú rendszer fut rajta és elsősorban a német könyváruházakat támogatja. Mindegyik ajánlott, a Vision 5 kijelzője nagyobb, 7", a PW4-en nincs lapozógomb.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.