Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) csendes


csendes
őstag

Karácsonyra kaptam IKEA tablet- tartót [link], egész jól áll rajta az olvasó és pont be lehet tenni a billentyűzet fölé is:

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20152) Gargouille válasza @Pal (#20144) üzenetére


Gargouille
őstag

Köszönöm az info-kat, szerencsére azzal kezdtem, hogy végigolvastam a manualt, hogy képben legyek minden funkcióval. :D Az érintőképernyőt igazából nem akarom kikapcsolni, mert ha már van benne és így lett kitalálva a kényelmes kezelése, akkor inkább majd hozzászokok és megbarátkozom vele. Csak még szokatlan egyelőre.

A tokkal kapcsolatban szerettem volna viszont kérdezni, hogy te milyet vettél rá? Én két fajtát találtam eddig hozzá és a belepattintósnál többen írták egy oldalon, hogy nagyon szorul benne az olvasó, volt akinek letört a sarka vagy annyira megfeszült benne, hogy a nyomógombok nem is működtek. A másik egy szilikonos tok:

Ez talán kevésbé roppantja össze. A régi Kindle-höz bőr tokom volt, de nem szerettem mert ilyen kis "gatyagumi" tartotta a négy sarkán az eszközt és csúszkált benne az olvasó. Becsukva persze szép volt, de kevésbé funkcionális. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#20153) kisveréb


kisveréb
csendes tag

Nagyjából 15 éve olvasok elektronikusan, ebből több mint 10 éve olvasón, annak idején koobe juniorral kezdtem. Akkor még jól láttam. Utána kindlék és kobok cserélődtek. Most karácsonyra kaptam egy 7,8 colos pocketbookot. Ismerkedünk. Nehéz leszokni a kindlénél megszokott lapozásról, jópárszor belezavarodtam, hogy akkor hol is járok most. Alapból a bal alsó sarkát érintettem hüvelyujjal - erre ez most visszalapozást jelent. Gondolom nem lehet variálni, hogy melyik érintés mit jelentsen (kobonál be tudtam állítani).
Vettem szivacsos tablettartót aliexpressen, fekve olvasásnál nagyon jó. Itthon is árulnak háromszoros áron.

(#20154) farkas-j válasza kisveréb (#20153) üzenetére


farkas-j
őstag

Küldenél egy linket a szivacsos tablettartóról, mert elképzelésem sincs, hogy milyen.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#20155) @Pal válasza Gargouille (#20152) üzenetére


@Pal
tag

A következő tokokkal van tapasztalatom.

InkPad 3 Pro
Ez egy zsák szerű tartó, amibe bele lehet csúsztatni a készüléket. Hibája, hogy nem altatja rendesen. (Külön szerintem nem kapható, de biztos van akinek nem kell és eladná.)

Műbőr, visszahajtható, barna borító
Szerintem ennek van a legjobb fogása, és a leginkább könyv hatású. Hibája, hogy ez sem altatja rendesen a készüléket.

Gyári mágneses tok (bepattintós)
Ez az a széria amelyik a legrosszabb. Altatja, ébreszti a készüléket, viszont az benne, az oldalán kilógó mágnesek kiesnek belőle, a széleken a műanyag a rossz minőség miatt foszlik.

Gyári visszahajtható, mágneses tok (bepattintós)(WPUC-740-S-BK 2020 év közepétől gyártják)
Ennek jó a mérete, jól véd és visszahajtásnál is rátapad a hátlapra, így a visszahajtott rész nem leng össze-vissza. A mágnesek bele vannak építve, az nem látszik ki az oldalán. Az anyagminőség viszont itt sem valami szuper. A széleknél hajlamos a repedésre, mállásra.
Erről egy vacak képet se lehet találni sehol. (Ha ragaszkodsz hozzá lefotózom neked.)

Utángyártott mágneses tok (bepattintós)
Tulajdonképpen funkcionálisan a legjobb az utángyártott kínai vacaknak látszó cucc. A színe nem valami szép, viszont tökéletesen passzol bele a készülék, tartós és altat-ébreszt is.

Az össze-vissza hajtogatható, variálható tokokat nem ismerem, de lehet kapni ilyeneket is.

Nem gyűjtöm ezeket, csak a hibásokat visszacseréltem, a próét eladtam.

A képernyőzárt néha használtam, sőt kipróbáltam a gombok kiiktatását is, mert eleinte, amíg nem szoktam hozzá állandóan megnyomtam véletlenül valamelyiket.

[ Szerkesztve ]

(#20156) kisveréb válasza farkas-j (#20154) üzenetére


kisveréb
csendes tag

[link] nagyjából 2500 volt. Az benne a szuper, hogy nem egyforma a szög, lehet forgatni az épp megfelelő állásba. Magyar linket most nem találok, de 8-9 ezerért adják ugyanezt a kínai cuccot áruló webshopok.

(#20157) Gargouille válasza @Pal (#20155) üzenetére


Gargouille
őstag

Köszönöm szépen. :R Ezt most emésztem. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#20158) kisveréb válasza @Pal (#20155) üzenetére


kisveréb
csendes tag

Nekem a géppel (inkpad 3) együtt vették a tokot a gyerekeim, nem tudom melyik. Bepattintós, passzol rá, de nem altat-ébreszt. Pedig újkorában a legtöbb tok tudja ezt. Bosszantó.
Amúgy én szeretem a bepattintós tokokat, a műbőr valahogy zavaróan belóg a látómezőmbe.

(#20159) farkas-j válasza kisveréb (#20156) üzenetére


farkas-j
őstag

Érdekes :)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#20160) @Pal válasza kisveréb (#20158) üzenetére


@Pal
tag

Nem lehet, hogy ki van kapcsolva ez a funkció?

(#20161) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy ebook olvasót. Számomra ezek ismeretlen vizek, segítségeteket kérném.

Jó ár/érték arányút vennék, de a keret maximum 20-25e ft lenne.

Mit tudnátok ajánlani, esetleg ennyi pénzért van használható? Este,reggel,napsütésben is olvasnám!

Köszi!

(#20162) Skarpea válasza Teasers (#20161) üzenetére


Skarpea
csendes tag

Annyiért jó szívvel semmit.

(#20163) arcsin válasza Teasers (#20161) üzenetére


arcsin
senior tag

Ebben a kategóriában itthon csak ezeket kapni. Még a régi pearl kijelzősek. Használtan, külföldröl (EUból) is hajlandó lennél vásárolni? Úgy lehet el tudsz kapni valamit.

(#20164) Skarpea válasza Teasers (#20161) üzenetére


Skarpea
csendes tag

E Ink Pearl kijelzőset már nem kéne venni, de az E Ink Carta-nak még az alja is 30 ezer forint amire kézhez kapod: https://e-book-olvaso.arukereso.hu/f:e-ink-carta,ar=1/?orderby=1

(#20165) Skarpea válasza Teasers (#20161) üzenetére


Skarpea
csendes tag

Itthon is tudsz nézelődni a használtak között, bár épp most olyan nagy fogást nem látok 30 ezer alatt: https://hardverapro.hu/aprok/pc_tablet/tablet_ebook/ebook_olvaso/keres.php?stext=&county=&stcid=&settlement=&stmid=&minprice=&maxprice=&company=&cmpid=&user=&usrid=&selling=1&stext_none=

(#20166) bwoay válasza Teasers (#20161) üzenetére


bwoay
nagyúr

Szia,

ennyiért időnként ki lehet fogni használt, jó állapotú Kindle Paperwhite 3-at, az egyik legjobb ár/érték arányú Kindle ebook olvasó, én azt javasolnám bármi más helyett, ami újonnan kerül ennyibe.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20167) kisveréb válasza @Pal (#20160) üzenetére


kisveréb
csendes tag

Megnézem, még nem tanulmányoztam át minden funkciót, eddig nem láttam ilyen lehetőséget.

(#20168) Teasers


Teasers
tag

Köszi, akkor az a biztos ha feljebb tornázom az árat. 35e ft fölé viszont nem tudok, vagyis nem szeretnék menni semmiképp.

újat szeretnék, az “új” dolog érzés miatt :)

(#20169) Skarpea válasza Teasers (#20168) üzenetére


Skarpea
csendes tag

Én annyiért a Pocketbook Lux 2 ajánlanám. https://e-book-olvaso.arukereso.hu/fn:termekek-osszehasonlitasa:pocketbook-basic-4-pb606-e-ww-p592917750,pocketbook-basic-lux-2-616-p423432240,amazon-kindle-10th-2020-p555898161/

(#20170) Teasers


Teasers
tag

Köszönöm!

Ez lesz a befutó! :))
Most kezdtem el egy elég vaskos könyvet, befejezem és belevágok az ebook világába. Már kiváncsi vagyok!

Mi a véleményetek róluk? Esetleg valami tipp/tanács ? :)

(#20171) Gargouille válasza Teasers (#20170) üzenetére


Gargouille
őstag

Mármint az ebookokról? Mert ha ez a kérdés, akkor én csak jót tudok mondani. Nagy olvasóként 10 éve váltottam papír könyvről ebookra, egy 6"-os Kindle-re, de csak előnyét tapasztaltam. Hagyományos könyvből már csak estimesét olvasok fel. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#20172) Teasers válasza Gargouille (#20171) üzenetére


Teasers
tag

Igen, az ebookra gondoltam :D

Nahát kiváncsian várom. Igazából 25. éves létemre nem olyan rég jöttem rá, hogy milyen jó is olvasni, pedig iskolában kötelezőt sosem olvastam. De így, hogy azt ovlasok amit én akarok, már más :D

Köszi még egyszer ! :)

(#20173) @Pal válasza kisveréb (#20167) üzenetére


@Pal
tag

Elnézést kérek. A másik eszközömön lehet ezt beállítani. Megnéztem, a PB-n nincs ilyen állítási lehetőség.
Ha viszont a tokok eltérő minőségéből indulunk ki, akkor valószínűleg a mágnes gyenge a tokban, ahogy a műbőr tokban is.

(#20174) @Pal válasza Teasers (#20170) üzenetére


@Pal
tag

Ha tényleg számít mások meglátása, akkor javaslom, hogy ne spórolj egy-két ezer forinton. Ha jó készüléket veszel, évekig fogod nézegetni és ne a hiányosságokat szokd meg, hanem az előnyöket élvezd. Szerintem a Lux jobb vétel. Több formátum, jobb felbontás, felhasználóbarát menü rendszer és a háttérvilágítást is meg fogod tapasztalni, hogy hasznos.

(#20175) Gargouille válasza Teasers (#20172) üzenetére


Gargouille
őstag

Esetemben is az iskolában mindent elkövettek, hogy egy életre megutáljam az olvasást, de balszerencséjükre tizenévesen az egyik nyári szünetben egy végtelenül unalmas napon a kezembe került a nővérem "Nagy indiánkönyv"-e. Elkezdtem olvasni és beszippantott, én is ekkor ébredtem rá, hogy olvasni nagyon jó! Egy huzamban kiolvastam az egészet, azóta se tudok leállni.

Utána vagy másfél évtizeden át gyűlt a könyvtáram, szerintem több autó árát hagytam könyvesboltokban. A végén már szinte nem is tudtam hova rakni a sok könyvet. Aztán kaptam egy Kindle 4-est és pillanatok alatt átköltöztem arra, beszereztem ebook-ként az összes jó könyvet amit addig olvastam, meg persze rengeteg újat is. Közben egy nehezebb életszakaszomban kénytelen voltam pénzzé tenni a papírkönyvtáramat (vérzett a szívem), így már nem is volt visszaút.

10 évet kibírt a Kindle, még ma is jól működik csak az akkuja hasalt el, meg közben elkezdtem öregedni és romlik a szemem, így a 6"-os kijelző már kicsi lett, ezért úgy döntöttem nem a Kindle-ben cserélek akkut, hanem nézek egy nagyobb olvasót.

Az itteni srácok segítettek és az ajánlásukra végül egy 7.8"-os PocketBook Inkpad 3-as olvasóval lepettem meg magam karácsonyra. Igaz, eredetileg 30-40-nél nem terveztem többet rászánni, ez meg annak a duplája, de hát mit mondjak, nem bántam meg. Ha van olyan kütyü ami tényleg megéri az árát, akkor az ez. Egy telefonért vagy tabletért sajnálnék kiadni magas árat, mert 2-3 év és elavul/cserélhetem le, de egy jó reader akár évtizedig is hű társ marad. :)
Szóval mint lelkes olvasó ember csak jó szívvel tudom mindenkinek ajánlani az e-könyveket, mert egy rendes reader olvasási élményben teljesen egyenértékű szinte a papírkönyvekkel, de komfort, helytakarékosság, funkcionalitás oldalról összehasonlíthatatlan előnyei vannak a hagyományos könyvekkel szemben.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#20176) Teasers


Teasers
tag

Szuper!

köszi! :)

(#20177) vik0717


vik0717
tag

Sziasztok,
Ebook reader vásárlása előtt járok, két masina között gondolkozom, lehetőségem lenne egy Alcor myth led hez hozzá jutni kb 20e Ft ért, vagy rendes bolti áron egy pocketbook touch lux 5.
Azt hogy a pocketbook-ban az e-ink carta kijelző van megtaláltam, de hogy az alcorban milyen van arról nem találtam információt ( abban is carta vagy abban pearl). Érezhető a különbség a két kijelző típus között, gondolok itt leginkább a kontraszt arányra.
Szerintetek a fenti árat figyelembe véve melyiket lenne érdemes beszerezni.
Előre is köszönöm!

(#20178) Bozek válasza vik0717 (#20177) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Pearl típusról van szó, a 20 ezer forint körüli árba a Carta nem fér bele (egyelőre)"

[link]

(#20179) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Egy hülye kérdés itt is :) .. A kijelző mekkora egy PocketBook InkPad 3 esetében? Nem átló érdekelne, hanem cm-ben a két oldal hossza.
Köszi előre is!

(#20180) csendes válasza zsoltzsolt (#20179) üzenetére


csendes
őstag

119x158mm, a képátló 198 mm, 7.8" [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20181) zsoltzsolt válasza csendes (#20180) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi szépen a gyors választ.
Egy olvasót szeretnék venni és két befutó lenne, a Kindle pw4 vagy a PocketBook Inkpad 3.
Fontos lenne a jó felbontás, 300 ppi. Vízállóság nem, inkább a tartósság és a minőség. És nem tudom még, hogy a Kindle nem túl kicsi-e.

(#20182) csendes válasza zsoltzsolt (#20181) üzenetére


csendes
őstag

Ezt elég sokat boncolgatták ebben a témában. A többség számára a 6" az ideális, de van, aki nagyobbat akar.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20183) @Pal válasza zsoltzsolt (#20181) üzenetére


@Pal
tag

Tartósság, strapabíróság alapján pw4, látvány alapján pedig inkább IP3. Ez utóbbi kétszer annyiba kerül majdnem. Ennek ellenére én a méret és a felhasználóbarát rendszere miatt az IP3-at választottam. Érdemes megnézni valamelyik boltban, mielőtt vásárolsz.

(#20184) fattyu válasza zsoltzsolt (#20181) üzenetére


fattyu
veterán

kettő között méretben a libra.

szerintem jobb mint bármelyik. inkpadom volt...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20185) @Pal válasza fattyu (#20184) üzenetére


@Pal
tag

Igen. A két méret között ez is jó vétel. Tulajdonképpen a strapabíróság és vízállóság is megvan, a menüt nem tudom (de emlékszem, hogy nagyon bejött neked).

(#20186) zsoltzsolt válasza fattyu (#20184) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Na, most olvashatok még több tesztet,, véleményeket :)
Pw4-ben pl. az tetszik, hogy telesen sík a kijelző, vagyis nem süllyesztett, mint a többinél.
Van hely, ahol ezeket egy helyen meg tudom nézni? (nem hinném, sajnos)

Nektek is köszönöm a válaszokat!
#20182csendes
#20183@Pal

(#20187) zsoltzsolt válasza @Pal (#20185) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A méret és a kijelző törés mennyire van összefüggésben?

(#20188) fattyu válasza zsoltzsolt (#20186) üzenetére


fattyu
veterán

pw meg pocketbookok MMben szoktak lenni tapizhatóak. kobo terméket is láttam már ott de főleg régebben aurát. librát még nem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20189) zsoltzsolt válasza fattyu (#20188) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi!
Kobonak hány cm a kijelzője?
Mennyivel érzékenyebb a törésre a pw4-hez képest? Méret miatt..

(#20190) fattyu válasza zsoltzsolt (#20189) üzenetére


fattyu
veterán

pw 6 col átmérő
kobo 7
inkpad 7,8

figyi. ezek egyike sem szereti ha mostohán bánsz vele. az eink kijelző sérülékeny és pont. vigyázni kell rájuk.

a süllyesztett akár lehet előny is emiatt hogy nem a kijelző ér le feltétlen.

az inkpad pl a gyári tokjától is tönkre bírt menni mert annyira passzentos volt feszítette a házat és kijelző nem bírta egy idő után. nekem nem csinálta de a topikban is volt erről sajnos tapasztalat.

ha a lapozógombokat akarod használni is akkor inkpad felejtős.
ha csak tapicska akkor mindegy.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20191) zsoltzsolt válasza fattyu (#20190) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ezek hasznos infók, köszi.
Gomb nem fontos, és ahogy olvastam itt is a véleményeket, akkor már csak két versenyző maradt 🙂 A Kindle és a Kobo.

(#20192) Apollyon válasza zsoltzsolt (#20186) üzenetére


Apollyon
Korrektor

PW4-et még nem láttam élőben, nekem viszont egy Kobo Aurám (2013) van és Kobo Touch-om (2011).

Az Aurának a kávájával egy síkban lévő, kapacitív érintőkijelzős képernyője van, nagyobb felbontása is a Touchénál.
A Touchnak süllyesztett, kisebb felbontású, nem világítós kijelzője van, ami infraredes, és ha koszos (értsd por), nem mindig regisztrálja az érintést, így van, hogy egyszer-egyszer pluszban meg kell érinteni hozzá a kijelzőt.

Mégis sokkal jobban szeretek a Touchon olvasni, mert sokkal élesebb a kijelzője, még ha a betűk pixelesek is néha egy kicsit az Aurához képest. Az Aurának a sík képernyő miatt kissé blurry / homályos a tartalma, kevésbé olvasható olyan jól, mintha napfényben olvasnám a Touchot.

Szóval én semmiképp nem ajánlom a sík képernyőt, a süllyesztett sokkal jobb, sokkal közelebbinek érzed a betűket, sokkal jobb olvasni. Még úgy is, hogy egyébként van egy kijelzővédő fólia a Touchomon (így vettem anno, használtan).

Persze ízlések és pofonok, nyilván az Aura dizájnosabb, de kit érdekel, amikor az a lényeg, hogy a könyv tartalmát minél kényelmesebben tudd olvasni...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20193) Gargouille válasza fattyu (#20190) üzenetére


Gargouille
őstag

"ha a lapozógombokat akarod használni is akkor inkpad felejtős."

Mi a gond a gombjaival? Hamar tönkremegy? Mert én gombokkal használom (legalábbis a lapozást), de hibátlan. Igaz, még új az eszköz.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#20194) fattyu válasza Gargouille (#20193) üzenetére


fattyu
veterán

picik. körömmel műtyürkézős és foscsi helyen vannak.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20195) @Pal válasza zsoltzsolt (#20191) üzenetére


@Pal
tag

Még mindig az a legjobb megoldás, ha megnézed valamelyik üzletben.
(Talán azt is kipróbálhatod, hogy megrendeled valamelyiket és ha mégsem tetszik, elállsz a vásárlástól. Persze ezt nem illik kihasználni, de ez is egy lehetőség.)

A kijelző védelmével kapcsolatban már több bejegyzés is született.
Mindegyik olvasót érdemes tokban tartani.
Ha nagyon óvni szeretnéd, a kijelzőt lehet kapni matt fóliát (ESR Paper Like tökéletes, csak méretre kell vágni, és a felrakása külön művészet!), ez teljesen láthatatlan (tudom, már volt egy két vélemény, hogy ront a kontraszton, de tapasztalatból mondom, hogy nem lehet látni).

Az InkPad 3 gombjai nem mikro méretűek. (Nem tom fattyu miért írja.) A készüléknek nem a kijelzője az érzékenyebb mint a többié, hanem a háza kevésbé merev.
A gyári toknak pedig új verziója van, erről korábban írtam is. Ennek már jó a mérete.
A Kobo Libra H2O jó kis szerkezet, ha nem a méretet tartod a legfontosabbnak.

(#20196) bwoay válasza Apollyon (#20192) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem a süllyesztés a döntő itt, hanem az érintőkijelző - mindegy, hogy egy síkban van, vagy süllyesztett, az érintős a plusz egy réteg (digitizer) miatt kerül hátrányba az infrással szemben. valamiért ezt a témát mindig kerüljük, és csak az számít, hogy Pearl vagy Carta, de a kijelzőtechnológián kívül is van elég tényező, ami befolyásolja az olvashatóságot. vannak érintőkijelző nélküli, nyomógombos olvasók is Carta kijelzővel, könnyen lehet, hogy azoknak kontrasztosabb a "képük", mint a komolyabb, érintős változatoknak. sőt, a világításhoz is kell egy plusz réteg, szóval szívesen összevetnék mondjuk egy Pocketbook Basic 4-et egy Touch Lux 4-gyel...

@Pal:
olyan ez, mint amikor a boltban az ember órákon át lamentál, hogy melyik TV-t vegye a kiállítottak közül, de otthon mindegyiknek elégedett lenne a képével, ha nem áll mellette egy másik modell, amivel kényszeresen hasonlítgatja össze :D

Fattyu meg azért írja, hogy mikro méretűek a gombok, mert tényleg aránytalanul kicsik a korábbi Pocketbook modellekhez képest (pl Touch HD2). Gyakorlatilag asszem kb megörökölte a HD3 gombjait, csak az ugye egy jóval kisebb olvasó. Egyébként a rekorder szerintem az Inkpad X a designelem gombjaival.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20197) Gargouille válasza fattyu (#20194) üzenetére


Gargouille
őstag

"picik. körömmel műtyürkézős és foscsi helyen vannak."

Ez elég szubjektív. Nekem szokatlan volt, mert előtte a Kindle-n mind a két oldalt van oda/vissza lapozó gomb is. Ezen meg ugye a képernyő alatt van 1-1 dedikált lapozó gomb. Viszont ez kényelmesebb - legalábbis nekem - mert én nem kézben tartom az olvasót és a régin mindig "össze kellett csippentenem" a készülékkel együtt a gombot, hogy meg tudjam nyomni, ezért elmozdult az olvasó is, amit minden lapozás után helyezgettem vissza. Ezen meg csak hozzáérek és már lapoz is. Szóval egyén függő, de nekem bejön ez a megoldás. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#20198) mastodon


mastodon
aktív tag

PocketBook 632 Touch HD 3-at vennék, ami kell: háttérvilágítás, víz- és porállóság, felolvasó és hangoskönyv funkció, WIFI. Milyen alternatívák vannak hasonló áron, illetve milyen kellemetlen meglepik lehetnek ezzel az olvasóval? Pl. valahol írták, hogy a gombok csak középen érzékelik a nyomás, nem lehet távlapozni stb.

(#20199) Apollyon válasza bwoay (#20196) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Így van, igaz, köszönöm a pontosítást.
Mindenesetre a kijelzőmegvilágítás már egy kötelező funkció, anélkül már gyártani sem szabadna dedikáltan könyvolvasásra szánt eszközt.) Persze meg lehet kerülni akár csíptethető lámpával, de az elég ormótlan és körülményes.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20200) csendes válasza mastodon (#20198) üzenetére


csendes
őstag

Kindle PW4. IPX8 a besorolása, vagyis nem porálló, de erősen vízálló (fürdőkádba beesést is kibírja).
Felolvasás alatt gondolom, hogy a TTS-t érted, ami a Kindle-en az Accessibility- VoiceView Screen Reader menüponttal érhető el: [link] .

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.