Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) @Pal válasza Bozek (#19700) üzenetére


@Pal
tag

"Ne nézegessék a könyveimet."
Igen, ez fontos. Nem lenne jó, ha kiderülne, hogy Tolsztojt olvas az ember, meg P. Howard-ot egy olvasóval. :D
Majd írd meg, hogy ki nyerte a hibatippet.

(#19702) ruarua


ruarua
tag

Milyen töltő téglával (angolosan) érdemes tölteni az ebookot? (Pocketbook lux5)
Megvétel óta már kiolvastam rajta este 1,5 könyvet, de még csak 75%-on tart. Azért kérdezem, mert jövő nyárra ha lemerül, nem tudom mihez érdemes nyúlni :DDD

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#19703) Oldman2 válasza ruarua (#19702) üzenetére


Oldman2
veterán

Egy átlagos 5V-os mobiltöltő tökéletes. Ez általában van otthon.

(#19704) @Pal válasza ruarua (#19702) üzenetére


@Pal
tag

Nyáron pl. napelemessel is töltögetheted, és addig még négy és fél könyvre elég. Ha jól számolom hat könyv nyárig.

Ha komolyan kérdezted és az aksisra vonatkozott a kérdés akkor érdemes olyat venni, amelyiknek viszonylag nagy a kapacitása és a gyártója sem ismeretlen. Még abba az esetben is érvényes ez az elv, ha alapból nincs szükség nagy kapacitású készülékre az olvasóhoz. Azt szokták elfelejteni az akkus töltőkkel kapcsolatban, hogy használat nélkül is merülnek. Tehát ha elviszed, mondjuk kempingezni a vadonba, előtte töltsd fel és ha nem használod, akkor is érdemes időnként rátölteni, lehetőleg teljes töltöttségig.
Ja, és vigyél hozzá töltőkábelt, mert ahhoz is érdemes nyúlni. :DD

(#19705) Bozek


Bozek
nagyúr

Na, leadtam az MM-ben, várom a fejleményeket. Azt mondták, hogy 2 hét szokott lenni, és mivel vodás vagyok, telefonon értesítenek (az összefüggést mondjuk nem értem). Remélem megértik, amit ráírt a csaj, mert úgy írta, hogy "90%-os töltöttségnél kiírja, hogy alacsony az akkufeszültség"... Csak példaként említettem, de persze nem agysebészek dolgoznak ilyen helyeken.

(#19706) @Pal válasza Bozek (#19705) üzenetére


@Pal
tag

Ez így működik. Miután három percig magyaráztam az InkPad 3 Pro hibajelenségét, előzményeket, körülményeket, ezután ezt írta az ügyfélszolgálatos: "A készülék teljesen megadta magát." Ezután napokig levelezgettünk meg ilyesmi.

Jut eszembe, ígértem, hogy megírom a végeredményét a procedúrának.
Végül nem voltak hajlandók garanciálisan megcsinálni. A szervízzel is leveleztem, akik rendkívül készségesen elmondták, hogyha rossz a gyári tok és emiatt tönkrement a készülék (bár szerintük ez lehetetlen), akkor küldjem el nekik a tokot és kicserélik ingyen.
Persze a készülék szerelése továbbra is 65 ezer marad, végülis ez csak tizenegyszer akkora összeg mint a tok ára.
Szóval nem csináltattam meg. Szegény ott fekszik a könyvespolc alján, használhatatlanul. Talán valamikor lesz hozzá kijelző kicsit olcsóbban, mondjuk 62-63 ezerért.

(#19707) bwoay válasza @Pal (#19706) üzenetére


bwoay
nagyúr

a gyártóval leveleztél-e?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19708) csibe1 válasza @Pal (#19706) üzenetére


csibe1
addikt

Ahogy előttem írták érdemes lenne jelezni a gyártónak, hogy problémás a saját gyári tokjuk; jó lenne ha tennének valamit az ügyben, mert valakinek a bénasága miatt károd keletkezett.
Esetleg megemlíthetnéd, hogy ezután nem tudnád senkinek sem tudnád jó szívvel ajánlani a terméküket. ;)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19709) @Pal válasza bwoay (#19707) üzenetére


@Pal
tag

A szervízzel beszéltem, akik állításuk szerint konzultáltak a gyártóval. A gyártónak nem tudom mi módon tudnék reklamálni.
#19708csibe1
A tokot kicserélték egy teljesen új koncepciójúra, aminek a mérete is jó, tökéletesen passzol. Tehát tisztában voltak a régi szarságaival.
Ettől még ajánlom a terméket, csak felhívom mindenkinek a figyelmét, hogy óvatosnak kell lennie. Az újfajta és a műbőr tokkal ilyen probléma nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#19710) bwoay válasza @Pal (#19709) üzenetére


bwoay
nagyúr

Pocketbook Global Support
egy kört megér.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19711) @Pal válasza bwoay (#19710) üzenetére


@Pal
tag

Köszönöm. Küldtem nekik egy míves levélkét képpel illusztrálva. Kíváncsi vagyok.

(#19712) csibe1 válasza @Pal (#19709) üzenetére


csibe1
addikt

"A tokot kicserélték egy teljesen új koncepciójúra, aminek a mérete is jó, tökéletesen passzol. Tehát tisztában voltak a régi szarságaival."

Akkor miért árulták a régi tokot, miért nem vették vissza ha tudták, hogy hibásak? :F

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19713) bwoay válasza csibe1 (#19712) üzenetére


bwoay
nagyúr

mert visszahívni az összes eladott tokot sokkal drágább és bonyolultabb, mint kezelni azt a pár esetet, amikor vélhetően, de nem bizonyítottan, és közvetve, nem közvetlenül a tok okozta a kijelző törést/repedést.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19714) CobraKai


CobraKai
csendes tag

Sziasztok!

Karácsonyra szeretnék egy könyvolvasót a feleségemnek, ehhez jönne jól egy kis iránymutatás/javaslat/tapasztalat a konkrét típusokra vonatkozóan. Első könyvolvasó lenne, egy a technika kihívásait elég indulatosan kezelő személynek 😀. Nem szeretném, hogy a sarokba dobva heverjen, mert nehézkes használni, könyvet venni rá stb.

Én egy PocketBook 740 Inkpadot néztem az Alzán, de fogalmam sincs ez az olvasó mennyire jó felhasználói szempontból. A keret 100 eFt, de ha van különösen jó ajánlat, akkor mehet feljebb.

A cél szimpla könyvolvasás lenne, ahol könnyű és kezes partner lenne a gép, nem kell extrákat tudnia (böngészés, játék, pdf).

(#19715) ruarua válasza CobraKai (#19714) üzenetére


ruarua
tag

Ennek a fele is elég lenne szerintem indításhoz.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#19716) arcsin válasza ruarua (#19715) üzenetére


arcsin
senior tag

Sima 6 colos, világítós könyvolvasó is megteszi elsőre. Aztán ha jön több igény, akkor váltotok, de nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#19717) CobraKai válasza ruarua (#19715) üzenetére


CobraKai
csendes tag

Sziasztok!

Nem ismerem a könyvolvasókat, nem tudom megítélni mi az a keret amiért normális eszközt lehet venni. Azt szeretném elkerülni, hogy pár nap múlva cserélgessem egy másik eszközre. A fenti cucc is kb. 80, gondoltam a többi menne egy tokra, és könyvekre.

Ha elég rá kevesebb, akkor örülök :) .

[ Szerkesztve ]

(#19718) csendes válasza CobraKai (#19717) üzenetére


csendes
őstag

Inkább otthon olvasna vagy mondjuk útközben is és ezért vinnél magával mindenhová?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19719) CobraKai válasza csendes (#19718) üzenetére


CobraKai
csendes tag

Otthoni felhasználó lenne, ezért gondoltam a 6 colosnál nagyobbra. Nem cipelgetős cucc lenne.

(#19720) csibe1 válasza bwoay (#19713) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor a szokásos gyártói sunnyogás van, ami problémamenedzselés címen fut. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19721) bwoay válasza csibe1 (#19720) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem biztos, hogy a gyártó előtt ismert a probléma, mert a weben ilyesmire keresve gyakorlatilag semmit nem találtam. 1-2 izolált eset miatt pedig nem szokás termékeket visszahívni. engem nem az bosszant, ha egy profiorientált cég előbb kiszámolja, hogyan jöhet ki legjobban a dologból, és csak utána lép, hanem az, amikor egyáltalán nem lép. itt egyelőre nincs álláspont, csak a magyar importőr és/vagy szerviz részéről, következtetést csak őket illetően lehet levonni egyelőre.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19722) csibe1 válasza bwoay (#19721) üzenetére


csibe1
addikt

Sajnos az a helyzet, hogy ha valami pénzbe kerül a gyártónak akkor már rosszul vannak, és sunyítanak mint a kigyulladó dízelmotoroknál. Koreában ennek a hárombetűs gyártónak a képviselője kiállt, és bocsánatot kért emiatt. Itt Európában nem igazán rémlik ilyesmi.

Akkor ebben az esetben majd kiderül, hogy mi a helyzet miután a gyártó válaszolt @Pal -nak.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19723) @Pal válasza csibe1 (#19722) üzenetére


@Pal
tag

Egyelőre további információkat kértek és fotókat. Azonnal válaszoltak. A magyar szerviz 4 nap után reagált. Most het vége...

(#19724) @Pal válasza CobraKai (#19717) üzenetére


@Pal
tag

Ha olvasás, akkor normál könyv méret. 7,8 colos amit kinézetél. Nagyon jó kis készülék. Könnyű használat. Szerintem abszolút felhasználó barát. A háttérvilagítása nagyon jól, könnyen szabályozható. Bármennyi könyv ráfér.
Tokot mindenképpen vegyél hozzá, az új fejlesztés jol kézre esik, nem zavaró.
Ennek a készüléknek szerintem egyetlen hibája van, hogy meg kell szokni a fogását, mert a gombjait véletlenül is megyomja az ember. Egyebkent a gombok és a képernyő érzékelő is kikapcsolható igény szerint. Védő fólia nem kell rá.

Talán még egy szempont... Ha nedves helyen, fürdőben is használná, akkor jobb a vízálló.

[ Szerkesztve ]

(#19725) csibe1 válasza @Pal (#19723) üzenetére


csibe1
addikt

Nálunk elég ráérősek, mert nem nekik lenne sürgős, fontos.
Kint általában más a hozzáállás, lehet jobban van szankcionálva ha trógerkednek.
Akkor jövő héten majd többet lehet tudni.
Remélem jól alakul a gyártóval való egyeztetés.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19726) CobraKai válasza @Pal (#19724) üzenetére


CobraKai
csendes tag

:R
"Ha olvasás, akkor normál könyv méret", ennél kisebb készüléket jelent, igaz? 6" készülékek között nézelődjek?

"Ha nedves helyen, fürdőben is használná", igazad van, néha megyük fürdőbe is, nem gondoltam eddig rá. Úgy hittem, hogy egy bizonyos fokú vízállóság ezeken a készülékeken is van. Nem lenne jó, ha bepárásodna.

(#19727) @Pal válasza CobraKai (#19726) üzenetére


@Pal
tag

A 7,8 colost javaslom. A vízálló pedig az INKPad3 Pro.

(#19728) LittleBiG007 válasza CobraKai (#19726) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nézd meg ezt a hozzászólásomat.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#19729) CobraKai


CobraKai
csendes tag

Tökéletes, köszönöm mindenki segítségét :R .

Elindulok a 6"-nál picit nagyobb, lehetőleg vízálló olvasó irányába. A sima Inkpad és a Pro között van 10 eFt különbség, ha nem jön közbe egy jobb ajánlat, akkor inkább a Pro felé hajlanék.

(#19731) fattyu válasza CobraKai (#19729) üzenetére


fattyu
veterán

akkor bedobom a librát. volt inkpadom libra váltotta. Spec helyzet miatt történt ha nincs az nem váltok, de SOKKAL jobban kedvelem a kobo librát mint az inkpadot kedveltem...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19732) oliwwer


oliwwer
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Alcor Myth LED 8gb e-book olvasóm. Egyszerű kis olvasó, fagyott elég gyakran, de az epub-ot vitte és volt háttérvilágítása, nekem megfelelt. Azonban egyik szokásos lefagyáskor, úgy tűnik teljesen meghalt. Sem töltésre, sem reset-re, sem gépre dugáskor nem reagál.

Garancia nincs már rá, van ötletetek, hogy mit tudnék vele tenni? Van esetleg itt olyan, aki javítással foglalkozik? Vagy hagyjam a francba, és kuka az egész?

Másik kérdés, alkatrésznek érdemel lehet eladni pár ezer forintért?

Köszönöm előre is!

(#19733) LittleBiG007 válasza oliwwer (#19732) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Javíttatni nem éri meg, vegyél inkább újat. Ezt pedig tedd fel a Hardverapróra és nézd meg, kell-e valakinek.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#19734) nrbx válasza fattyu (#19731) üzenetére


nrbx
tag

Hello, miben sokkal jobb szerinted a Kobo Libra?

(#19735) csendes válasza nrbx (#19734) üzenetére


csendes
őstag

Abban biztosan jobb (vagy rosszabb) a Kobo Libra H2O, hogy kisebb (7") mint az Inkpad 3 (7.8"). Ez már azért az a kategória árban is, amit érdemes kézbe venni egy üzletben vásárlás előtt. Nem csak a méret tér el, a kialakítás is teljesen más, ízlés dolga. Ha jól emlékszem, akkor a Kobo-ban nincs BT, tehát nem lehet vele hangoskönyvet olvasni BT eszközzel.
A Kobo Forma nagyjából akkora mint az Inkpad 3, egyébként hasonlít a Librára. Viszont Mobius a kijelzője, tehát az biztosan nem fog eltörni, viszont könnyebben karcolódik.
A Kobo-k szerintem elegánsabbak, viszont az akku kisebb, gyakrabban kell tölteni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19736) fattyu válasza nrbx (#19734) üzenetére


fattyu
veterán

GOMBOK. ezerszer jobb használható a lapozógomb. egykezes használat összehasonlíthatatlanul komfortosabb.

nekem a kijelzője is kontrasztosabb picivel. masszívabb tokok vannak hozzá. homogénebb a világítás. határozottan értelmesebb tartományban állítható elég finoman a melegség. a pocketbookon a carotinmérgezésig lehet melegíteni totál feleslegesen ellenben (ez ízlés kérdése) elég nagyok az árnyalatugrások lépésenként.

nagyobb öröm használni kézbe venni.

Mondjuk hozzáteszem hogy a gyári szoft egyiken sem volt nagyon használva. Koreader van a kobon coolreader volt Pbn. Sokkal sokkkal testreszabhatóbb a layout meg a gesztusok.

igen a libra kisebb .8 collal. Én is a nagyobb kijelző párti vagyok. hat colosom sosem volt 10 és 7.8 on mozogtam mindig.

A forma és a libra között vergődtem de elég nyomasztó volt a felár a formánál .8 colért és végül emiatt lett libra. Nem bántam meg. az ideális karaktermérettel nulla margóval, szűk sortávval ahogy nekem komfortos olvasni nagyon szép mennyiségű adat van egy képernyőn nem kell sűrűn lapozni.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19737) laci1892


laci1892
senior tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni.

Unokahúgomnak szeretnék viszonylag kedvezőbb áron venni olvasót.

Így két modell Célkeresztbe került, egy nook simple touch glow light, és egy Kindle pw 2

Érdemes szerintetek ezt venni, vagy inkább kindle?

Segítsetek előre is köszönöm.

(#19738) laci1892 válasza laci1892 (#19737) üzenetére


laci1892
senior tag

A nook-hoz nagyon kedvező áron tudnék hozzájutni, kinek mi a tapasztalata? Előre is hálás köszönet :R :R

(#19739) csendes válasza laci1892 (#19737) üzenetére


csendes
őstag

Nem érdemes. A Kindle PW2-ben már Carta a kijelző, a sima Glowlight-ban még Pearl van, ami lassúbb és rosszabb a kontraszt. Ennyire régi olvasóknál azért már az akku, LED és maga a műanyag test is elöregszik. Nem véletlen, hogy normál esetben egy vagy két év a garancia. Az akkunál nem csak az számít, hogy hány töltési ciklus volt összesen, hanem az életkor is.
A Glowlight-ban a nagyszerű dolog az volt, hogy lehetett root-olni és bármit rátenni utána.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19740) arcsin válasza csendes (#19739) üzenetére


arcsin
senior tag

Szerintem is kindle ha csak ezekből lehet választani :)

(#19741) oliwwer válasza LittleBiG007 (#19733) üzenetére


oliwwer
aktív tag

köszönöm szépen!

(#19742) consono válasza laci1892 (#19737) üzenetére


consono
nagyúr

Nálunk most lett nyugdíjaztatva egy Nook, mert a képernyőjén random repedések jelentek meg (2-3 mm ,de sok helyen), amik ha be van kapcsolva a világítás nagyon zavaróak. Meg sajnos a puha műanyagot is megette az idő... Én nagyon szerettem, de ma már szerintem is jobb választás a Kindle.

"In God we trust. All others must bring data"

(#19743) laci1892 válasza consono (#19742) üzenetére


laci1892
senior tag

Köszönöm a válaszokat / segítségetek

Végül sajnos a kevés formátum támogatás miatt, picit drágábban az eredetileg tervezettnél...bde sikerült hozzájutni egy Kindle voyage-hoz.

Igazán jó cucc 😊💪

[ Szerkesztve ]

(#19744) @Pal válasza fattyu (#19736) üzenetére


@Pal
tag

Én is nagyobb méret párti vagyok.
A Libra tényleg jobb fogású mint a PB sokkal kényelmesebb egy kézben tartani és a gombok se nyomódnak emiatt véletlenül. A formája ilyen szempontból tényleg jobb. A strapabíró keret is lehet egy fontos szempont.

A PB világítása viszont teljesen homogén és nincsenek árnyalatugrások. Ráadásul a megnyitott könyv használata közben is állítható egyszerű gesztusokkal. Erre szerintem nem jól emlékszel, de lehet, hogy azért nem tudtad állítani rendesen, mert csak a saját olvasó szoftvere esetén működik ez a lehetőség.

Még egy dolog, amit érdemes megfontolni azoknak akik nem akarják "meghekkelni" (programokat telepítgetni) az új gépüket. A PocketBook elég felhasználó barát. Ha nem akar valaki bonyolult szerkesztéseket, állításokat és többnyire epub fájlokat használ, akkor tökéletesen kiszolgálja az igényeket.

(#19745) nrbx válasza fattyu (#19736) üzenetére


nrbx
tag

koszi az osszehasonlitast. volt 6”os olvasom, hianyzott, hogy nem tudtam rendesen megfogni oldalt a keskeny keret miatt, igy jott be a kepbe a Libra. amugy a PB InkPad-ot vennem, mivel jellemzoen otthon olvastam, es jobb lenne a nagyobb meret, pl. szakirodalom miatt, ahol abrak is vannak. A KOBO Forma felara mar nekem is sok.

(#19746) Ébri válasza @Pal (#19744) üzenetére


Ébri
senior tag

Nem lehet simán gyártási szórás miatt, hogy különbözően látjátok? Amúgy szoftverben nekem a kobo alapjával sincs bajom, szóval ez erősen prefrencia kérdése, pl. emlékeim szerint pocketbook nem tudott betűket vastagítani, amit a kobonál szeretek.

(#19747) @Pal válasza Ébri (#19746) üzenetére


@Pal
tag

A világítás a gyári szoftver esetén mindnél fokozatmentes. Így is reklámozták alapból. A PB valóban nem tud kontrasztot változtatni és betűt se vastagít. Ezért inkább kerestem olyan betűtípust amelyik jobban olvasható volt számomra. KoReader telepítésével viszont ezek megoldhatók, de ekkor meg elvész a fény szabályozás finomsága.

(#19748) Gargouille


Gargouille
őstag

A segítségeteket szeretném kérni, bízom benne, hogy ti képben vagytok az aktuális kínálattal. Van egy 9 éves Kindle 4-es olvasóm, amit nagyon szeretek, de az akku már elég halott benne.

Épp ott vagyok, hogy hezitálok rajta, hogy cseréltessek benne akkut vagy nézzek egy új olvasót. Mindkettő mellett és ellen vannak érvek, de én az utóbbi témában kérnék egy kis útmutatást. Mivel a szemem már romlik, néha kicsinek érzem a 6"-os kijelzőt, ezért is fontolgatom, hogy ha találnék megfelelő olvasót akkor lehet vennék újat.

Körbenéztem, de bevallom egyszerűen elvesztem a kínálatban. Amik az én igényeim lennének:

- 7" vagy 8" kijelző (végső esetben a 6" vagy 10" is lehet ha a többi stimmel)
- Fizikai lapozó gombok. (ez kizáró ok ha nincs)
- E-ink kijelző.
- Hosszú akku idő. (nem szeretném naponta töltögetni, a mostanit újabb korában kb 3-4 hetente kellett töltenem)
- USB-n (vagy egyéb közvetlen kábeles kapcsolaton) össze tudjam dugni géppel és rámásolni a könyveimet.
- PRC formátum kezelése. (Nem kizáró ok ha nincs, de mivel a könyvtáram alapvetően ilyen formátumban van, így nyilván jó lenne ha natívan kezelné. Persze ha kell akkor nekiállok átkonvertálni a könyveimet, de ha van rá sansz, akkor megúsznám ezt a melót).

Amire nincs szükség:
- Touch screen. (Szeretném elkerülni, de tudom ma már mind ilyen szinte.)
- Háttérvilágítás. (Ha kikapcsolható, akkor nem baj, ha viszont nem, akkor ez kizáró ok.)
- Wifi vagy bármilyen hálózati kapcsolat. (Soha nem fogom használni, ha kikapcsolható akkor nem baj, ha nem, akkor kizáró ok.)
- Felhős megoldások. (Itt szintén az van, hogy ha kikapcsolható akkor nem izgat, de ha bármilyen szempontból is kötelező bármilyen felhős kapcsolat, akkor az kizáró ok.)

Az ár nem számít. Pontosabban persze nyilván örülök, ha nem kerül egy vagyonba, de ha csak drágán van olyan ami megfelel az igényeimnek, akkor nem ezen fog múlni és gyűjtök rá. Gyártóhoz vagy márkához sem ragaszkodom, ami viszont azért jó lenne ha nem esne szét két hét alatt, hanem sokáig tudnám használni. Nem tudom gyártanak e még olvasót ilyen puritán paraméterekkel, de ha igen, akkor örülnék, ha tudnátok ajánlani.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#19749) Oldman2 válasza Gargouille (#19748) üzenetére


Oldman2
veterán

Vannak igényeid...
:K

Pár gondolat:

A 6"-os képernyőméretnek szerintem nem lehet köze a szemedhez (szemüveges vagyok én is), mivel az Ebook formátumoknak éppen az a lényege, hogy a betűk mérete változtatható.

A készülék mérete ellenben a kezelhetőséggel szoros kapcsolatban van, egy nagyobb kijelzőset már (lehet hogy) kényelmetlen lesz tartani. Ezek elsősorban akkor kerülnek elő, amikor PDF vagy Comics könyveket akar nézni az ember.

Furcsa, hogy a Háttérvilágítást kizáró oknak írod. Láttál már élőben egy modern háttér világításos készüléket?

Ha nem, próbálj a vásárlás előtt egy ilyet megnézni.

A WiFi és a felhős megoldások mindig kikapcsolhatóak. Nem hinném hogy létezik olyan, amiben nem.

Sok sikert, ne kapkodd el a vásárlást!

(#19750) Gargouille válasza Oldman2 (#19749) üzenetére


Gargouille
őstag

"Vannak igényeid..."

Igen tudom, hogy eléggé eltérnek az igényeim attól ami trendi, ezért is bátorkodtam tőletek tanácsot kérni, hátha ti tudtok ilyen olvasót. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.