Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) cellpeti válasza Ébri (#20449) üzenetére


cellpeti
veterán

Formátum megvan, hogy ePUB legyen, de nagyon szétszedi a pdf-et.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20452) bwoay válasza Bozek (#20446) üzenetére


bwoay
nagyúr

"Az a legnagyobb probléma, hogy egy e-book olvasót már nem csak olvasásra akarnak használni az emberek."

nem gondolom, hogy ez probléma lenne. Jópár gyártó van, aki igyekszik mindenféle igény kielégíteni, ezért van rengeteg "olvasó", amiket szerintem sokkal célszerűbb lenne tabletnek vagy jegyzetelőnek hívni. Az én példám egyébként arra hivatott rávilágítani, hogy olvasás és olvasás között is van különbség, formátumtól, műfajtól függően. Aki műszaki doksikat, tananyagot akar olvasni pdf-ben, annak mást ajánlunk, mint aki szépirodalmat epubban, vagy mobiban. Ettől még mindkettő olvasás.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20453) Bozek válasza LittleBiG007 (#20450) üzenetére


Bozek
nagyúr

Milyen előnye van olvasáshoz az Android-os eszköznek? Mi az, amit nem tud egy sima PocketBook például?

(#20454) Ébri válasza cellpeti (#20451) üzenetére


Ébri
senior tag

Bocs, az nálam lemaradt, hogy a kiindulás PDF. Azon dolgozni is kell, én nagyjából egy könyvnél éreztem akkora lelkesedést, hogy kiszedjem a nem bekezdésvég sorvégeket, elválasztásokat, oldalszámokat, lefuttassak egy teljes helyesírásellenőrzést, formázzam a mindenféle címeket és az elejét, s utána EPUB-ra konvertáljam. De szerintem calibre beállításokon belül is lehet ennél jobbat kihozni, a konvertálási beállításoknál tudsz állítgatni sorhosszokat, ilyeneket. De igazán szép nem lesz, az aránylag sok munka, mint fentebb írtam, ha pl. DOC-ban megvan, már jobban jársz. (S én nem Wordben, hanem LibreOffice-ban csináltam ,amihez jól jött az Alternative Find & Replace extension, hogy regexeket lehessen keresni.)

(#20455) cellpeti válasza Bozek (#20453) üzenetére


cellpeti
veterán

Pocketbook az jo?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20456) Bozek válasza cellpeti (#20455) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem megfelel, bár én egy Touch HD 3-at használok, de sok különbség nincs. A felbontás nagyobb, és vízálló. Kb. ennyi, ami lényeges.

(#20457) cellpeti


cellpeti
veterán

De ugye ezek nem 6"-ak. Vagy igen? Az nem kicsi?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20458) csendes válasza cellpeti (#20457) üzenetére


csendes
őstag

De. Van már sokféle méret, egészen 13"-ig. Valamiért a 6"-ből fogy a legtöbb.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20459) hockeyapu válasza cellpeti (#20457) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

De , amikről beszélünk az mind 6"-os . Az ennél nagyobbak már más árfekvésűek .
De a legtöbb embernek ez elég.
Azt ajánlom nézd ki a számodra elérhető árkategória gépeinek a paramétereit és hasonlítsd össze. Olyan weboldal, ahol tutira minden a legjobb áron van nincs (legalábbis Én nem tudok), szóval a kiválasztott gépet is monitorozni kell, hol a legjobb az ára.
Az androidos gépeknek meg az az előnye, hogy olyan olvasószoftvert töltesz le rá, amilyet akarsz és nincs gond a formátumokkal, a konvertálgatással, meg az olvasási szokásokkal !
Még pdf-es könyvet is gyönyörűen lehet olvasni a pocketbook progi androidos
változatával és az olvasószoftverek száma rengeteg. :C

[ Szerkesztve ]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20460) Bozek válasza cellpeti (#20457) üzenetére


Bozek
nagyúr

Annál nagyobbat nem igazán kapsz 50 ezer alatt. Amúgy nem kicsi a 6" szerintem. Persze PDF-re nem túl előnyös, de az meg nem e-book formátum.

(#20461) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

6"-nál nagyobb az sajnos 75 ezertől fölfé ! Valahol olvastam, hogy várni kell, lesznek majd ezek olcsóbbak ! Hát 10 évet vártam , nem jött be ! :N

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20462) h.zoltan válasza cellpeti (#20457) üzenetére


h.zoltan
csendes újonc

Nézőpont kérdése, de ez a 6" nem összehasonlítandó a mobil készülékek 6"+ méretével, mert mások a képarányok. Első olvasatra ezt szokták benézni az emberek, pedig rengeteg múlik ezen. A mobiloknál jellemző manapság a 19:9 körüli, az ereader-eknel meg a 4:3 körüli érték. Ebből is következik, hogy a kijelző területe nagyon eltérő lehet, így önmagában ez nem elegendő az összehasonlításhoz, pontosabban félrevezető lehet...

(#20463) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

És jönnek az e-ink kijelzős telefonok is ! [link]
Szívesen kipróbálnám ! :C

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20464) csendes válasza hockeyapu (#20463) üzenetére


csendes
őstag

Már 2012-ben megjöttek [link], de 2019-ben (amikor új nagy trendként harangozták be az e-ink kijelzős okostelefonokat) tönkrement az eredeti gyártó [link]. Miért nem vették többen például a Yotaphone 2-t? Mert rossz volt a kamera rajta, gyenge volt a SoC és nem volt világítás az e-ink kijelzőhöz, és persze drágább volt, mint a hasonló telefonok e-ink nélkül [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20465) fattyu válasza csendes (#20464) üzenetére


fattyu
veterán

a yota 2 nem volt rossz egyáltalán.
Akkori csúcs snapi volt benne elég rammal. jó szofttal

A baj az hogy a két kijelzővel sajnos nem +3 mili melett döntöttek hanem a NAGYON csutka akku mellett. pusztán einket használva is egy napos telefon volt. erős használattal annyi sem.

Nekem volt egy fél évig. Szerettem csak az üzemidőtől kaptam heti többször szélütést.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20466) unravel


unravel
őstag

Helló!

Tegyük fel ha epub nem elérhető akkor melyiket válasszam? pocketbook touch lux 5
:R

¯\_(ツ)_/¯

(#20467) Oldman2 válasza unravel (#20466) üzenetére


Oldman2
veterán

PRC, az könnyen konvertálható, a tartalom formátuma (vélhetően) közelebb áll a z EPUB-ban elvárthoz.

(#20468) csendes válasza unravel (#20466) üzenetére


csendes
őstag

Calibre-vel meg is van adva, hogy milyen formátumokról tud a legjobban konvertálni (az elsőnél a legjobb az eredmény, az utolsónál a legrosszabb) [link] : LIT, MOBI, AZW, EPUB, AZW3, FB2, FBZ, DOCX, HTML, PRC, ODT, RTF, PDB, TXT, PDF.
A LIT-et calibre-vel kell konvertálni epub-ra és úgy tudja kezelni a PB TL 5.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20469) Bozek válasza Oldman2 (#20467) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vagy csak egyszerűen átírja a kiterjesztést MOBI-ra, és már megy is az olvasón. Bár a borítóval lehet gond abban az esetben, de ez legyen a legkevesebb.

(#20470) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Konvertálgatunk, konvertálgatunk ! :DD
Van egy 27 éves swiftem (1.0 53LE), felraktam rá egy carrera 911-es emblémát, azóta alázok mindenkit ! :))

[ Szerkesztve ]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20471) Bozek válasza hockeyapu (#20470) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem tudom, hogy ezt nekem szántad-e, de sántít az összehasonlításod. A Carrera 911 nem a Swift továbbfejlesztett változata. A MOBI viszont ilyen viszonyban van a PRC-vel.

[ Szerkesztve ]

(#20472) Oldman2 válasza hockeyapu (#20442) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha már felmerült az Onyx Poke 3, egy eldöntendő kérdés:

Nem szeretnék a továbbiakban dedikált olvasót, emiatt egy idő óta ismét Androidot futtató, E-Ink kijelzős készülékeket nézegetek.

Van ez a 6"-os Poke 3, meg van a 7,8"-os Boyue Likebook Mars amiken jelenleg agyalgok.

Mindkettőben 2GB RAM van, a Mars-ban majd dupla kapacitású az aksi.
A Mars 8.1-es, a Poke 3 meg elvileg 10-es Androidot futtat.
A Poke 3-at hazai garival meg lehet venni, a Mars-ot nem igazán.

Akiknek hasonló készülékei vannak, melyikről mi a jelenlegi véleménye?

Pocketbook és hasonló készülék tulajdonosok (ezek dedikált olvasók), kérem ne kezdjenek flame-be...

(#20473) arcsin válasza Oldman2 (#20472) üzenetére


arcsin
senior tag

Marsom van és nagyon szeretem :) De volt már téma a topikban és csak jó tanács, hogy az alis shopjukból vedd (spanyol raktárból), vagy banggoodról, mert adnak mellé tokot. Ha ezt elszalasztod, akkor kb tízezer amazonról. Megéri az eredeti tokkal venni, mert az mágneses és el is alszik amikor lecsukod, plusz kényelmes a fogása. A színhőmérséklet (hideg-meleg) és ezek intenzitásának külön állítása ami a legjobban tetszik. Gondom nem volt vele soha, amiért azt mondtam volna hogy kihajítanám, vagy egy SZAR!. KoReaderrel használom, de a beépített olvasó is jól használható, néha azzal olvasok, és nem zavar. Ha van olyan ingerenciád, hogy külföldi nyelveken tanulnál, akkor van beépített szótanuló kártyás app az amúgy jól működő dictionary mellett. Van leírás hogy melyik mappába kell másolni a dictionaryhez a szükséges fájlt. Szerintem a 8as androiddal még biztosan lehet használni egy jó darabig, persze a 10essel még tovább:D De ki tudja, lehet lesz erre is 10es. :U Éna marsot képregény/manga olvasásra is vettem, szóval a nagyobb kijelző nekem ezért volt szimpi :) Különösen nem telepítgettem rá semmit a koreaderen, tachiyomin túl. A wifit csak akkor kapcsolom be kb 2percre amíg a mangákat lefrissítem, vagy frissítés van.

[ Szerkesztve ]

(#20474) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Miért van, az, hogy van, egy tökéletes PDF fájlom és a Calibre iszonyat böszmén konvertálja át ePUBba?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20475) hockeyapu válasza Bozek (#20471) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Humor? :DD
Különben honnan tudod, a carrera régebbi modell !

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20476) Oldman2 válasza cellpeti (#20474) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez komoly?
:F

Mitől lesz "tökéletes" egy PDF?

(#20477) cellpeti válasza Oldman2 (#20476) üzenetére


cellpeti
veterán

Ugy értem a PDF normális

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20478) hockeyapu válasza Oldman2 (#20472) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Nem csak elvileg, hanem gyakorlatilag is Android 10 -et futtat (már megy a 11-es, de azzal még sehol nem találkoztam. Egyébként a 4.2-es verzió is sok gépen fut tökéletesen.
A 7,8"-os az nagyobb, de akkor már onyx nova 3 és az jegyzetel is, persze az 108e !
Nekem a boox nagyon bejött és már több embert rábeszéltem a poke3-ra , eddig elégedettek nagyon. De gondolom a mars is jó gép csak az 2018-as modell [link] (innen is meg lehet venni) Igen ennek van kártyahelye (128G) az ára sem rossz. Ha számít az ár, már a nova és a mars között, akkor nehéz döntés !

[ Szerkesztve ]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20479) csendes válasza cellpeti (#20477) üzenetére


csendes
őstag

A PDF (=hordozható dokumentumformátum) arra lett kitalálva, hogy mindenhol ugyanúgy jelenjen meg, főleg a nyomtatásban. Ehhez Postscript alapú programozási nyelvet használ, amiben minden lehet,: szöveg, táblázatok, képek, videó, hárondimenziós objektumok.
Ezt normálisan áttenni epub-ba gyakorlatilag lehetetlen. Sosem lesz jó az eredmény, legfeljebb tűrhető.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20480) csendes válasza Oldman2 (#20472) üzenetére


csendes
őstag

Nem feltétlenül a konkrét márkához kapcsolódóan, de érdemes alaposan ellenőrizni a véleményeket a nagyobb webáruházaknál, különösen, ha nincs hozzá magyar garancia.
Az amazon-on nemcsak a csillagok száma, hanem eloszlása is árulkodó lehet, például a hibás készülékek arányáról:

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20481) cellpeti válasza csendes (#20479) üzenetére


cellpeti
veterán

ePUB-ba nagyon szarul nez ki a könyv. Nincs ötletem mit csináljak vele. Pdf-be ráteszem, akkor meg nagyon kicsibe jeleníti meg. Ha ránagyítok meg nyomkodni kell a gombokat. :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20482) Oldman2 válasza cellpeti (#20481) üzenetére


Oldman2
veterán

Könyörgök, ne kezdjük ismét nulláról a PDF témát...
:W

Jobbra felül, van egy keresőmező.

[ Szerkesztve ]

(#20483) csendes válasza cellpeti (#20481) üzenetére


csendes
őstag

Újrarendezést (Reflow) engedélyezted az olvasón a PDF opcióknál?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20484) cellpeti válasza csendes (#20483) üzenetére


cellpeti
veterán

Azt pontosan hol is kell?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20485) csendes válasza cellpeti (#20484) üzenetére


csendes
őstag

Hát az attól függ, hogy milyen olvasód van :F

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20486) fattyu válasza cellpeti (#20481) üzenetére


fattyu
veterán

lehet valami oka annak hogy azt szokjuk mondani hogy pdfet nem erőltetjük. sem direktben sem konvertálási alapanyagként.

vajon mi lehet ennek az oka.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20487) cellpeti válasza fattyu (#20486) üzenetére


cellpeti
veterán

Értem én, de másba nem tudom megszerezni az adott könyvet. Milyen fájlformátum lenne jó?
Amúgy Icarus Omnia M703BK olvasó van

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20488) Bozek válasza cellpeti (#20487) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Értem én, de másba nem tudom megszerezni az adott könyvet."

Melyik az a könyv?

(#20489) laracroft


laracroft
aktív tag

Ebook olvasó szűzként kaptam egy PocketBook Touch Lux 5-öt (628).
Tudtok tippeket, trükköket adni, ami esetleg megkönnyíti használatát?
Vagy csak egyszerű okosságokat, amiket bármilyen ebook olvasóhoz jó tudni egy teljesen kezdőnek ;)
előre is köszi :)

(#20490) bwoay válasza laracroft (#20489) üzenetére


bwoay
nagyúr

pro tipp: rakj rá egy jó könyvet és olvass :) ennél jobb tipp/trükk szerintem nincs.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20491) hockeyapu válasza cellpeti (#20474) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Melyik az a könyv ? Keresünk neked másik formátumot . Egyébként olvastam már pdf-ben könyvet, csak görgretni kell , laptopon megy, az nem kicsi.

[ Szerkesztve ]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20492) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Andrew S. Tannenbaum - Számítógép hálózatok

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20493) bwoay válasza cellpeti (#20492) üzenetére


bwoay
nagyúr

[link]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20494) Bozek válasza bwoay (#20493) üzenetére


Bozek
nagyúr

És még letölthető epub is van. :DDD

(#20495) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Voilá! Probléma megoldva ! Gogliban a 4. találat. A bookline-n 8.455,-kemény pénz a nyomtatott változat! :Y

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20496) cellpeti


cellpeti
veterán

Higgyétek el h kerestem

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20497) arcsin válasza cellpeti (#20496) üzenetére


arcsin
senior tag

:K

(#20498) KnightAxe2


KnightAxe2
friss újonc

Sziasztok!

Probáltam a neten rákeresni, de egyértelű választ nem találtam, ezért remélem, hogy ti tudtok segíteni. Van egy régi (E800BK) Icarus 8 e-book olvasóm, amin hirtelen elkezdett kifakulni a szöveg (a felső harmad teljesen jó, az alsó kétharmad, pedig nem sötét, hanem világosabb szürke, nem olyan kontrasztos.)

Nem tudom, hogy ez normális, javítható-e , vagy elöregedett és már csak rosszabb lesz?

Előre is köszönök minden választ és segítségnyújtást! :R

Üdv: KnightAxe

(#20499) Jarod1 válasza laracroft (#20489) üzenetére


Jarod1
addikt

Trükk: balról jobbra olvass..

(#20500) LittleBiG007 válasza Oldman2 (#20472) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Csak pár szó: KOreader nem támogatja natívan az Onyx olvasókat, tehát nem ismeri fel, hogy e-inkes eszközzel van dolga, neked kell kikapcsolni a színes renderelést, ami segít az energiatakarékosságban. Nem lesz teljes képernyőfrissítés alkalmazásból (a hozzárendelt gesztus nem csinál majd semmit), meg a Regal képfrissítés is csak alkalmazás optimalizálással megy, de szerintem nem úgy, ahogy azt megálmodták. Plusz néha ezt beállítva kettőt lapoz.
Az AlReader X felismeri az Onyx-et, és képes e-inkes eszközként kezelni, de abban messze nem olyan jó a style tweaks opció.
Az alap Neoreader jónak tűnik, de a szótár megjelenítése nagyon gyenge, külsőt meg nem kezel. Plusz még van egy trükk, ha megfelelően kicsi betűtípust szeretne az ember, mert a csúszka legkisebb állapota is túl nagy betűt eredményez: pinch and zoom bekapcsolása, alapból kikapcsolt.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.