Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) margithid


margithid
veterán

Melyik a leg olcsóbb ajánlott e book olvasó jelenleg?
A kijelző méret nem számít, de most telefonon olvasok, és kímélni szeretném a szemem.
Xiaominak van/lesz valami olcsó 100$ körüli olvasója, nem?

(#19452) csibe1 válasza @Pal (#19448) üzenetére


csibe1
addikt

"a legnagyobb terhelés ami érte, hogy finoman simogattam az ujjammal időnként illetve néha kivettem a tokjából, hogy ne vizesedjen"
Erre az a tippem, hogy valamiért nem lett tökéletes az összerakás, feszült a ház meg a kijelző, és eddig bírta.
A konkrét problémát nem írtad, feltételeztem, hogy a kijelző, de nyugodtan javíts ki ha tévedek.

"Javítási költség, "ha nem merül fel egyéb probléma": 56 ezer..."
Jó, hogy lehet kapni...
Igen, elég érdekes a szervízek hozzáállása, hogy finoman fogalmazzak.
Lassan már minden drágább cuccra muszáj lesz biztosítást kötni, mert a garancia nem sok mindenre lesz jó.
Próbálj meg külföldi fórumokon utánaérdeklődni, hogy lehet-e kijelzőt venni bele valahonnan.
Esetleg írj a gyártónak, hogy mi a helyzet, mert nem vagy elégedett a termék minőségével.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19453) bwoay válasza margithid (#19451) üzenetére


bwoay
nagyúr

van, de hogy az mennyire ajánlott, az kérdéses, mert nem sok tapasztalat van róla.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19454) @Pal válasza csibe1 (#19452) üzenetére


@Pal
tag

Én is a ház feszülésére tippelek. Először azt hittem, hogy szoftverhiba, mert frissítés után időnként lefagyott és a kijelzőn később megjelent egy csík. Ezután újraindításkor megszűnt ez a probléma, gondoltam a lefagyás miatt, de most már biztos, hogy érintkezési probléma volt és talán a mozgásra rendeződött egy időre.
Az utolsó alkalommal tele lett csíkokkal ami szinte minden mozdulatra egyre több lett a tok kinyitásakor. Azt hittem, hogy megint lefagyott, de működött rendesen, csak a kijelző adta meg magát.

Köszi a tippet. Egyelőre megreklamáltam az üzletben. Érdekes, hogy betelefonálok és kérem, hogy adják meg a szerviz elérhetőségét amire azt mondják, hogy nem lehet tudni, de továbbítják a reklamációmat, és intézkednek. Ha nem lesz eredmény próbálom a gyártót. De elég hülye dolog, hogy két PB olvasómból kettőnél mechanikai problémák adódtak teljesen normális használattal.

(#19455) margithid válasza bwoay (#19453) üzenetére


margithid
veterán

Akkor a 100 dollar körüli e book olvasók felejtósek?

(#19456) csendes válasza margithid (#19455) üzenetére


csendes
őstag

Egyáltalán nem felejtősek, ha elég a 6" átmérőjű kijelző, akkor alap a Kindle 10 (2019) vagy Paperwhite 4, hardveraprón van új és használt is jó áron.
A Xiaomi-ról itt van egy teszt: [link] Ha nem gond feltelepítni, illetve használni angol firmware-t, akkor az sem rossz választás, ha fontos az Android. Ha nem fontos akkor szvsz nem éri meg: bizonytalan a garancia, mert hivatalosan csak Kínában forgalmazzák. AliExpress-ről lehet 100 USD körül rendelni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19457) csibe1 válasza @Pal (#19454) üzenetére


csibe1
addikt

" Egyelőre megreklamáltam az üzletben. Érdekes, hogy betelefonálok és kérem, hogy adják meg a szerviz elérhetőségét amire azt mondják, hogy nem lehet tudni, de továbbítják a reklamációmat, és intézkednek."

Nem semmi dumájuk van. :D
Remélem egyszer kifognak valakit aki ilyenért elhajtja őket a sunyiba, hogy ne hazudozzanak már összevissza.
Lehet megérne a dolog egy levelet a fogyasztóvédelemnek is, hogy ők mit gondolnak erről.

Ezek után már nem is akarok annyira Pocketbookot venni, pedig nézegettem a Basic Lux 2-őt és a Touch Lux 4-et.
Basic Lux 2 árukeresős leírás idézet: "így könnyedén elfér egy szokványos farmerzsebben vagy akár a legapróbb női táskákban is. "
Farmerzsebben egy 6"-os ebook olvasó, jó vicc. Anno már a telefonoknál sem értettem a farzsebes mániát (bár itt lehet nem erre gondoltak), mert volt aki elfelejtette, és annyi lett a kijelzőnek. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19458) Bozek válasza csibe1 (#19457) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Farmerzsebben egy 6"-os ebook olvasó, jó vicc."

Pedig elfér, hidd el. Megnéztem két farmerem is. :D Első és hátsó zsebben is simán befér, pedig még tok is van rajta. Igaz, nem Basic Lux 2, hanem Touch HD 3, de ugyanaz a méret. Tokot is erre a háromra ugyanazt árulják.

[ Szerkesztve ]

(#19459) csibe1 válasza Bozek (#19458) üzenetére


csibe1
addikt

Elhiszem, hogy elfér, de ha elfelejted akkor annak meszeltek; mert a telefonok sem igazán bírják, pedig azok masszívabbak, mint az ebook olvasók.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19460) LittleBiG007 válasza @Pal (#19454) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nem véletlenül bepattintós volt a tokod? Körülbelül egy éve volt téma, hogy az InkPad 3 bepattintós tokok nagy része (a gyáriak is) nagyon szűkre lett gyártva, így a behelyezett olvasó képes meghajlani. Én ezért cseréltem le a tokot a pántosra (ami a négy sarkán fogta az olvasót), mert féltem, hogy pontosan így fogok járni, ahogy te.

[link]

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#19461) csibe1 válasza LittleBiG007 (#19460) üzenetére


csibe1
addikt

Valószínűleg ez a gond, de miért kell ilyen trehány módon összehozni egy tokot?
Nincs normális ellenőrzés? :F
Akkor viszont ez a gyártó felelőssége, bár szerintem nem ismerik el.
Nekik ez a biznisz, hogy vegyél újat.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19462) LittleBiG007 válasza @Pal (#19454) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Még egy idézet:
Florens02 (#17014)
Közben nekem is megjött a gyári tokom az Alsa-tól. Hát igen, ez is elég szoros, alig mertem belenyomkodni, és ha jól megnézem, ebben is meghajlik az olvasó, de csak a rövidebb, alsó oldala mentén,a gomboknál. Nekem domborúan. Ha kiveszem, egyenes. Hosszában szerencsére nem hajlik...
Egyébként talán egy árnyalattal kevésbé hajlik, mint a kínai tokban, de itt is látható.
Aggasztó, hogy az állandó feszültség miatt előbb-utóbb megjelennek a kis csíkok a kijelzőn...
Nem igazán tudom, mit tegyek, mert gyanítom, ha cseréltetem, valószínűleg ugyanilyet kapok...

Új Válasz 2019-05-01 14:10:03 (#17015) LittleBiG007 Florens02 (#17014)
LittleBiG007
Topikgazda

Sajnos nincs sok alternatívánk. Holnap megérkezik a másik fajta gyári tok, majd írok róla. És igen, én is attól féltem, hogy egyszer csak becsíkozódik a kijelző. Valószínűleg egyébként hónapok kérdése lenne, ha egyáltalán megtörténne.

Kísérteties.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#19463) margithid


margithid
veterán

Ilyen 30k alatt ne is reménykedjek akkor, hogy használható ebook olvasót kapok?
Igazából a szememet féltem, most egy Mi 9T-t, előtte egy Redmi Note 5-öt használtam, nem vettem észre, hogy bántotta volna a szemem.

(#19464) Gabás válasza margithid (#19463) üzenetére


Gabás
addikt

A Kindle (alap) teljesen használható, 30 e alatt van (a reklámos változat NO-ba rendelhető jobb árban, vagy kivárhatsz egy még jobb akciót is)

[ Szerkesztve ]

(#19465) margithid válasza Gabás (#19464) üzenetére


margithid
veterán

Én 40k felett láttam, hol látod 30k-ért?
Mennyi szokott lenni az alja?
Erre akkor tudok tenni midnenféle forumátumot? Ugye nem zárt rendszer?

(#19466) Gabás válasza margithid (#19465) üzenetére


Gabás
addikt

amazon.de (NO-ból használhatsz csomagtovábbítót, kb. 10 €).
Vagy apróról:)
mobi és azw (meg txt), de az ember úgyis Calibre-t használ a normális kezeléséhez, úgy meg egy kattintás a konverzió

[ Szerkesztve ]

(#19467) margithid válasza Gabás (#19466) üzenetére


margithid
veterán

Aliexpressről is ajánlott rendelni?

(#19468) @Pal válasza LittleBiG007 (#19462) üzenetére


@Pal
tag

"Nem véletlenül bepattintós volt a tokod?"
Hát "véletlenül" bepattintós volt. Egy ilyen tok cseszte el az első készülékemet, amiről írtam. Ezeket ki is cserélték. A Pro eggyel erősebb volt, gondolom ezért bírta majdnem egy évig a folyamatos feszkót.
A másik fajta tok az oldalpántos nagyon jó kis tok, elegáns és jól véd, csak egy hibája van, hogy nem altatja a készüléket, csak amikor "kedve van hozzá". Emiatt használtam inkább a pattintóst, de ha előre látom a következményeket meg se próbálom. A Florens02 (#17014) bejegyzés elkerülte a figyelmemet. Az igazat megvallva nem is gondoltam, hogy egy gyári védőeszköz a készüléket károsítaná. Ez nagyon szovjet megoldás.

(#19457) csibe1
"Lehet megérne a dolog egy levelet a fogyasztóvédelemnek is, hogy ők mit gondolnak erről."
Sajnos a fogyasztóvédelem csak jó tanácsokkal szokta ellátni a károsultakat.
Egyelőre megvárom, hogy hová fut ki az ügy, aztán ha nem nagyon hajlandók valami számomra elfogadható megoldással előállni, akkor nem fogom annyiban hagyni. Azért több mint 85 ezer forintos készülékről beszélünk, ami nem bírta ki egy évig. Ha az üzlet nem tudja rendezni a gyártóval, akkor nekiszaladok a gyártónak is, de egyelőre szerződés szerint az üzlettel állok kapcsolatban. Viszont a gyári tok és a készülék nem passzolásának hibája egyértelműen a gyártó felelőssége, de akkor is az üzletből vettem. Szóval ha érdekes, akkor megírom a fejleményeket.

A következtetés:
PB NoteBook InkPad 3 és Pro készülékhez ne használj gyári "pattintós" tokot!

(#19469) totasenior válasza @Pal (#19468) üzenetére


totasenior
tag

A gyári, sarokpántos PB Inkpad 3 és Inkpad 3 pro tokok (németek "photoecke" jelzővel illetik) esetében az altató funkció azért "opcionális" mert a gerince túl nagyra van méretezve. Ebből következően az altatást "aktiválni" hivatott mágnes el tud mozdulni az érzékelőhöz képest. Én a magam részéről - amikor rájöttem - a gerinc belsejébe egy alkalmas vastagságú, hosszúságú színben odaillő díszzsinórt (kapható rövidárú boltban, feleség vacak-tartójában) ragasztottam be pillanatragasztóval. Természetesen bármi más is beragasztható, ami ilyen módon meggátolja az oldalirányú elmozdulást. Balra nem szokott, mert abban az esetben a fedelet rögzítő mágnesek ezt kellő mértékben akadályozzák. Ezt a megoldást alkalmazva az opcionális altatás problémája nálam megoldódott. Annak idején német fórumon le is írtam, a probléma álzalam felvetett okát ők is elfogadták.

(#19470) arcsin


arcsin
senior tag

Likebook Mars megkapta az Android 8.1- et:C
Telepítési útmutató itt.
Én még nem vagyok gépközelben, valamit írjon róla valaki.. milyen?:U

(#19471) -Gerzson-


-Gerzson-
aktív tag

Megjött a rendelt PB inkpad X olvasóm. Tokot elég nehezen találtam, a közelben nem nagyon van, végül Aliexpress segített.
Első benyomásaim alapvetöően jók. A sebessége elfogadható, a fényerő/színállítás nagyon tetszik. A gombok nem túl ergonómikusak de elég hosszúak így idővel megszokható a kezelésük.
Jelenleg leginkább a multitask hiánya zavar. Ha belépek pl. a felolvasás módba akkor nem megy a szótár. Előbb ki kell lépni a felolvasásból, bekapcsolni a szótárt...
Így a kettő egyszerre nem használható. Legalábbis én nem jöttem rá hogyan.

(#19472) csendes válasza -Gerzson- (#19471) üzenetére


csendes
őstag

Hosszan ráböksz a szóra és feljön a szótár. A kézikönyv az olvasóra is fel van töltve, illetve le is lehet tölteni [link]

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19473) Dhampir válasza arcsin (#19470) üzenetére


Dhampir
félisten

Magyar honban kapható ez a Likebook Mars?

(#19474) Bozek


Bozek
nagyúr

Azért vicces ez a 6-os szoftver a PocketBook-on. Amikor bekapcsolom az olvasót, kiírja, hogy merül az akku, tegyem fel töltőre. Ezzel nem is lenne baj, ha nem 62%-nál csinálná...

Azt meg nem is tudtam, hogy van PocketBook Touch Lux 5. Mondjuk ahogy néztem, csak annyiban változott a Touch Lux 4-hez képest, hogy van benne SMARTlight.

(#19475) Bozek


Bozek
nagyúr

Szerk: Csak a kijelzéssel van valami probléma, mert most már csak 29%-ot mutat... Szóval tényleg merülőben van.

(#19476) purplered


purplered
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy Pocketbook Touch Lux 4 e-book olvasót. És a tulajdonságai között azt írja hogy támogatja a pdf-et,rá is sikerült raknom a készülékre,de a sortördelést nem sikerült még beállítanom. Tudja valaki hogy hogyan lehet ezt megoldani? Esetleg mégsem támogatja a pdf-et? Mi a legjobb formátum egy e-book olvasóra? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

GTA Online: Ewe009

(#19477) arcsin válasza purplered (#19476) üzenetére


arcsin
senior tag

Calibren keresztül tedd fel epub-ként.

(#19478) csendes válasza purplered (#19476) üzenetére


csendes
őstag

De támogatja a Pocketbook a PDF formátumot, méghozzá kétféle olvasó motorral [link] . A file-ra hoszan rányomva lehet választani a felnyíló menüből a kettő közül:
rmsdk: ez a hivatalos adobe olvasó, kicsit lassú, de pontosabb
pdfium: ez a korábbi Foxit Reader olvasója, amit közben a Google megvett és beépített a Chrome böngészőbe is, gyors, de bonyolultabb esetekben nem mindig működik jól
A sortördelést (angolul reflow) "Újrarendezés"-ként fordították magyarra és PDF-re elérhető az olvasási beállítások között.
További lehetőség a KOReader telepítése és használata.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19479) bwoay válasza Bozek (#19474) üzenetére


bwoay
nagyúr

a processzor is más lett, nem?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19480) Bozek válasza bwoay (#19479) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, az is más lett. De az nem tudom, hogy mennyire van hatással arra, ha csak olvas az ember.

(#19481) @Pal válasza totasenior (#19469) üzenetére


@Pal
tag

Köszi a tippet. Kipróbáltam, de ennél sajnos nem működik.
Tehettem bele akármilyen távtartót, teljesen random a működése. Szerintem ennek a toknak gyenge a mágnese.

(#19482) csendes válasza bwoay (#19479) üzenetére


csendes
őstag

Igen, a Lux 4 -ben Allwinner A13 1 GHz egymagos SoC van , a Lux 5-ben kétmagos 1 GHz (talán Allwinner A20) SoC van. De ez a lapozásnál nem fog észrevehető változást hozni. Akinek pedig fontos a megvilágítás színhőmérséklete, annak eddig is ott volt a Touch HD sorozat.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19483) Menotti válasza Dhampir (#19473) üzenetére


Menotti
aktív tag

Itt kapható (volt):
[link]

De én kintről rendeltem azért...

(#19484) csibe1 válasza purplered (#19476) üzenetére


csibe1
addikt

Támogatja a pdf-et, megnyitja persze, de a pdf nem ebook formátum.
Inkább mobit, epubot olvass rajta, ott tudsz pl. betűméretet állítani.
A pdf-el csak szívás van, 6"-on meg pláne.
A konvertálás meg elég vacak végeredményt ad.

(#19483) Menotti
"Érkezési hely EU ECO Raktár"
Náluk sem volt raktáron, ők is úgy rendelték volna valahonnan.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19485) arcsin válasza csibe1 (#19484) üzenetére


arcsin
senior tag

De áfát+vámügyintézést stb már nem kell neked intézni.
Van hivatalos Aliexpress boltjuk, Spanyol raktárral, szintén áfa vám stb mentesen rendelhető 220 USD ért, free shippinggel.

(#19486) csibe1 válasza arcsin (#19485) üzenetére


csibe1
addikt

Megnézted milyen oldalt linkelt? :U
Arra utaltam, hogy konkrétan ők rendelik meg némi plusz költséggel, nincs náluk raktáron.
Nem volt említve semmilyen aliexpress raktár vagy oldal.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19487) arcsin válasza csibe1 (#19486) üzenetére


arcsin
senior tag

Persze, de attól függetlenül amiket írtam, nem neked kell rendezni/fizetni extraként. Fixen kiperkálod a 80+ ezret és jóvan.
Ezzel ellentétben aliról meg 220 dodo, szintén nem fizetsz semmi extrát, nem kell foglalkoznod semmivel. Itthon nem lehet kapni más módon, értelmes áron, csak a linkelt oldalon. Onyx ami úgymond kínai nagy márka, és kapható hazánkban.
Ilyen szempontból "nehezen beszerezhető", de viszont talán a legolcsóbb (androidos) é 7.8as reader még mindig. Anno 175 euroért vettem ebayen, akkor még a ft/euro kicsit alacsonyabban mozgott....BB deal volt.

[ Szerkesztve ]

(#19488) csibe1 válasza arcsin (#19487) üzenetére


csibe1
addikt

Ezzel tisztában vagyok, de nem is erre reagáltam; hiába írod le kb. ugyanazt kétszer.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19489) Dhampir


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a Boyue likebook Mars beszerzési tippeket! :R

Ölre azért ne menjetek. :DD

Lényegében az érdekelt, hogy itthoni viszonteladó is akad-e már, de értem, hogy a külföldi megrendelést az adott webshop intézi, valamint akár az Aliexpressről is megrendelhető.

Még az Onyx Boox Kon-Tiki olvasója az, ami hozzá hasonló, de az árlistából már eltűnt, és arra pláne nem sok remény van, hogy hivatalos hazai forgalmazásba kerüljön.

(#19490) purplered válasza csendes (#19478) üzenetére


purplered
csendes tag

Huu ez nagyon király,valóban sikerült beállítanom,köszönöm szépen! :R Nem semmi,nagyon tetszik ez az olvasó :) Igazán nekem való. Kipróbáltam pár napig egy Amazon Kindle 2019-est csak rossz tapasztalataim vannak róla. Az még rendben van,hogy nem támogatja a pdf-et,átkonvertálom nagy nehezen egy programmal,majd miután sikerült kiderült hogy sortördelést sem lehet beállítani rajta,sem semmi ilyen lényegesebb dolgokat. Ezzel ellenben a Pocketbooknak nagyon felhasználóbarát a kezelőfelülete,tetszik hogy van benne magyar nyelv,a fogása is sokkal jobb,más az anyaga,megérte pár ezer Ft-tal többet fizetni érte,és nincs benne reklám sem. :))

GTA Online: Ewe009

(#19491) csendes válasza purplered (#19490) üzenetére


csendes
őstag

A Kindle piacvezető. Ami a PDF-et illeti, ha elküldöd a Kindle postafiókra a megfelelő Tárgy/Subject-tel, akkor szépen konvertálja azw-be és elküldi az olvasóra [link] . Ez az ajánlott módszer.
Sajnos, ha a PDF-be képként van bemásolva a szöveg, akkor optikai karakterfelismerő (OCR) programra van szükség a valódi elektronikus könyvformátumra való konvertáláshoz, ami csak akkor ad jó eredményt, ha az OCR szoftver támogatja az adott nyelvet, egyébként sok lesz a hiba.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19492) Bozek válasza csendes (#19491) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha az OCR szoftver támogatja is az adott nyelvet, még akkor is sok hiba lesz benne. Rengeteg munka van egy scannelt PDF normális átalakításában

(#19494) purplered válasza csendes (#19491) üzenetére


purplered
csendes tag

Nekem nem konvertálta át az Amazon,próbáltam többször is elküldeni nekik. Úgyhogy ezek miatt döntöttem a Pocketbook Touch Lux 4 mellett,és nekem bevált. :)

GTA Online: Ewe009

(#19495) nrbx


nrbx
tag

Hello, kineztem magamnak a Kobo Libra H2O olvasot. 2 kerdes merult fel: ra tudok tenni kabeles kapcsolat nelkul is letoltott e-konyveket? pl. az okostelos Kobo app hasznalhato erre? Problema nelkul kezeli az EPUB, MOBI formatumu konyveket? koszi.

(#19496) Ébri válasza nrbx (#19495) üzenetére


Ébri
senior tag

Nem ilyenem van, de szoftver lényegében ugyanaz. EPUB szerintem teljesen jó, MOBI-ban pár dolog nem működik (ill. működött, mikor utoljára néztem), pl. jegyzetelés.

Dropbox támogatás viszont úgy látom nincs rajta.

(#19498) hegedis


hegedis
tag

Sziasztok!

Ebook olvasót szeretnék venni. Kb csak olvasásra kell, nem kell semmi fancy dolgot tudjon.
Ha lenne benne háttérvilágítás, az jó lenne, de nem feltétel.

Tudnátok ajánlani, ami használtan 10-20eFt-ba beleférne?

(#19499) csibe1 válasza hegedis (#19498) üzenetére


csibe1
addikt

"Ha lenne benne háttérvilágítás, az jó lenne, de nem feltétel."

Ezt azért gondold át, mert ha nem lesz benne, és kellene; akkor utólag már késő bánat.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19500) arcsin válasza hegedis (#19498) üzenetére


arcsin
senior tag

Mindig így kezdődik. :D Aztán pár év múlva egy "kicsit jobbra" váltanál amiben van háttérvilágítás, legyen nagyobb....ismerem ezt.

Szerintem szánd rá magad egy ilyesmi kis gépre. Pocketbookokkal a topikban meg szoktak elégedve lenni. Plusz Koreadert is lehet rá tenni ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.