Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) geriwise válasza Bozek (#19398) üzenetére


geriwise
csendes tag

Köszönöm szépen, egy ponttal már előrébb vagyok! :DD
ejtetted már esetleg vízbe? (Akarva :Y vagy akaratlanul)

Védd a fákat! ==> Egyél hódot. **//** 1 db A4-es típusú félfamentes rajzlapomat elcserélném, ugyan ilyen típusú Audira.

(#19402) macilacus


macilacus
senior tag

Sziasztok!
Mint lentebb már írtam pénteken (7-én) kaptam meg a PocketBook Touch HD 3-at.
Ma fürdés végén amikor épp ki akartam a vízből jönni a kád széléről a vízbe csúszott, hála Istennek semmi baja.
Az eddigi tapasztalataim.
Volt rajta szoftverfrissítés (ver: U632.6.0.926), sajnos az epub formátummal gondom volt, mivel a könyvjelző nem működött normálisan, ez a probléma viszont megszűnt azzal, hogy a Calibre programmal átkonvertáltam a könyveimet fb2 formátumba. Ezen kívül jelenleg már csak az a bajom van vele, hogy a változtatható alsó menüsor időnkén t elfelejti a megváltoztatott beállítást és visszaáll az alapbeállításra, ezt a gond remélem később javítják szoftverfrissítésben.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#19403) bwoay válasza macilacus (#19402) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezeket a problémákat már javították... az előző firmware-ben :D
miért ragaszkodsz a 6-oshoz?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19404) macilacus válasza bwoay (#19403) üzenetére


macilacus
senior tag

nekem nem kínál fel másikat

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#19405) Bozek válasza geriwise (#19401) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vízben még nem járt, úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni.
Amúgy vettem hozzá egy gyári tokot, úgyhogy egész pofás a cucc.

(#19406) Bozek válasza macilacus (#19402) üzenetére


Bozek
nagyúr

Próbáld ki a KOReader-t, utána már nem is akarod használni a gyári programot. Csak egyszer kell normálisan beállítani.

(#19407) macilacus válasza Bozek (#19406) üzenetére


macilacus
senior tag

Honnét lehet letölteni, és hogy kell felrakni rá?

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#19408) bwoay válasza macilacus (#19404) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát a korábbit nyilván nem kínálja fel, de a gyártó oldaláról letöltheted és felrakhatod.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19409) Dhampir


Dhampir
félisten

Amint látom, megjelent az ONYX BOOX Poke 2 Color színes, E Ink Kaleido kijelzővel ellátott könyvolvasó is. Az árlistában felül található.

(#19410) Bozek válasza macilacus (#19407) üzenetére


Bozek
nagyúr

Letölteni innen tudod a legújabbat: [link]
Itt pedig le van írva angolul, hogy hogyan kell felrakni: [link]

Igazából csak kicsomagolod a letöltött ZIP fájlt és a megfelelő helyre másolod az olvasón.

(#19411) arcsin válasza Dhampir (#19409) üzenetére


arcsin
senior tag

A pocketbook colorhoz képest olyan mintha min. 1 techngologiai ugrás lenne a két készülék között:Y Nem rossz, csak nekem a fekete fehér kielégíti minden igényemet olvasás terén. Mangák is fekete fehérek :U Szines nöi magazinokra sem vagyok online elöfizetve. Az a scrollozás mondjuk nem rossz már a videoban.

Ahogy nézem, pedig Kaleido kijelzö mind a kettö. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#19412) fattyu válasza Dhampir (#19409) üzenetére


fattyu
veterán

The pixel density is 300 dpi in black-and-white mode and 100 dpi in color mode.

Bocsánat?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19413) arcsin válasza fattyu (#19412) üzenetére


arcsin
senior tag

Eszerint a pocketbook is annyi. Szinesbe csak 100dpi f-f ben 300 dpi

(#19414) csendes válasza fattyu (#19412) üzenetére


csendes
őstag

[link]
"When an e-reader company is designing a product, it will have multiple screen layers. One will be the E INK Carta layer that is capable of displaying 16 shades of gray and 300 PPI. Carta and Carta HD have compatibility with the E INK Regal waveform controller, that results in fast page refreshing and no ghosting. The second will be the color filter layer that sits on top of it and will be responsible for generating the colors and generally it will only display 100 PPI."

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19415) macilacus válasza bwoay (#19408) üzenetére


macilacus
senior tag

A honlapon a most fenn lévőn kívül a 5.19.832-es van fent amit letöltöttem. Esetleg tudnál segíteni, hogy hogy tudom felrakni az olvasóra.

(#19410) Bozek
Köszönöm, megnézem.

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#19416) Bozek válasza macilacus (#19415) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ja, és van itt topikja is. :)

[link]

(#19417) @Pal


@Pal
tag

ONYX BOOX Nova 2
Valakinek van ötlete, hogyan lehet megindítani a Play áruházat?
Pontosan a leírás szerint akartam aktiválni a készüléket és azt írta, hogy nem rendelkezem
Play Protect-tanúsítvánnyal. Google szerint már regisztráltam, de mégse enged be.
A legújabb verzió fut.
Újraindítottam a gyári beállításokat, hátha...
Kaptam egy új regisztrációs kódot és erre sem működik.
:W

(#19418) macilacus válasza Bozek (#19416) üzenetére


macilacus
senior tag

köszönöm

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#19419) Moonwolf válasza tomazin (#19399) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Ami három vezetékes olyanból csak egy gyártó van, több különböző kapacitással.
Gyárilag 1500mah-os volt az akksi, már nem megy, ezért kell a csere. Van ugyanolyan kapacitással rendelkező, aminek a gyári szám elején a két betű nem ugyanaz. A nagyobb kapacitásúnál a fizikai méret is nagyobb.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19420) bwoay válasza macilacus (#19415) üzenetére


bwoay
nagyúr

ahonnan leszedted, ott van mellette letölthető kezelési útmutató is (bár az szerintem az olvasón is megtalálható gyárilag), és a 96-ik oldal taglalja a manuális fw frissítést.
de annyi, hogy kicsomagolod az update file-t, a swupdate.bin-t belmásolod az olvasó gyökérkönyvtárába, kikapcsolod az eszközt, majd bekapcsolod úgy, hogy közben lenyomva tartod a fel/le gombokat.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19421) macilacus válasza bwoay (#19420) üzenetére


macilacus
senior tag

Köszönöm

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#19422) Sonja


Sonja
veterán

A MediaMarkt-ba a PocketBook InkPad X le lett akciózva, de durván (81eHUF)! :Y Vajon miért?! :F Nagyon jó ajánlatnak tűnik. :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19423) arcsin válasza Sonja (#19422) üzenetére


arcsin
senior tag

Lehet utolsó darabos és "kiszórják". Én pld így vettem Mediaban 3 sütősines sütőt féláron konkrétan. Volt 1 raktáron ami új és 1 kiállítási ami azon az áron volt vihető.

De durván jó ár. Ha nem lenne Likebook Marsom, lecsapnék rá :C

(#19424) bwoay válasza arcsin (#19423) üzenetére


bwoay
nagyúr

5-öt is enged kosárba tenni, kétlem, hogy utolsó darabos lenne.
ráadásul pár hete láttam a muszakizalog.hu-n egy "használt" darabot belőle 79990-ért,
ami a képek alapján fóliás újnak tűnt.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19425) fattyu válasza Sonja (#19422) üzenetére


fattyu
veterán

tettek rá ránézésre még kissebb gombokat még lejjebb mint ami már a 740esen is mocsok kicsi és túl mélyen van.... nekem 40ért se kéne pedig szerettem 10 coloson olvasni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19426) bwoay válasza fattyu (#19425) üzenetére


bwoay
nagyúr

azok a gombok szerintem is viccesen aránytalanok, és ránézésre inkább design célokat szolgálnak. meg ezeket az alulra helyezett billentyűket én 6 inches méret mellett sem találtam igazán kényelmesnek, miközben a Pocketbook korábban egy csomó más elhelyezést is tudott alkalmazni.
ugyanakkor tekintettel arra, hogy ekkora méretben azért jellemzően olyan "readerek" vannak, amiken max bekapcsológombot találni, szerintem értékelendő, hogy erre legalább raktak valamit.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19427) -Gerzson-


-Gerzson-
aktív tag

Hali,
Szeretnék egy nagyobb olvasót kifejezetten angol tanuláshoz. Emiatt fontos a szótár: Angol-Magyar.
A pocketbook inkpad X 10" tetszene mert most a MediaMarktban kb. fél áron van a többi üzlethez képest (80 e Ft) A gondom, hogy üzletben nem elérhető, csak rendelni lehet. Így nem tudom kipróbálni a szótárt, hogy milyen. A leírásában úgy tűnt nincs magyar szótár csak angol értelmező. Sajnos én nem találtam megvásárolható szótárt ehhez az olvasóhoz.

- Milyen szótár van a pocketbook gépeken?
- Ha nincs Angol -Magyar akkor lehet hozzá venni?

(#19428) @Pal válasza -Gerzson- (#19427) üzenetére


@Pal
tag

A PocketBook InkPad 3-asban és a Pro-ban alapból van benne angol-magyar és magyar-angol és még jó néhány nyelv. Nem valószínű, hogy a nagyobból kivették volna. Ugyanaz a rendszere minden méretnek.

(#19429) @Pal válasza arcsin (#19411) üzenetére


@Pal
tag

Más a képfrissítési módja. A PocketBook egész oldalt frissít minden mozgásnál, az ONYX pedig csak a változó részeket.

(#19430) -Gerzson- válasza @Pal (#19428) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Fura mert a digibook oldalán találtam némi leírást és ott mindegyik pocketbookra azt írják, hogy nincs benne magyar:
- beépített szótár: angol egynyelvű (Webster 1913), angol-német szótár, valamint további 24 pár (magyar + más nyelv nincs.

http://digi-book.hu/PocketBook-InkPad-3-eBook-8GB-78-huvelykes-kijelzo

A leírás pontatlan vagy én értelmezem rosszul?

(#19431) csendes válasza -Gerzson- (#19430) üzenetére


csendes
őstag

Van angol magyar és magyar-angol szótár (a 24 pár között) és telepíthetők ingyenes új szótárak is, bár egy kicsit macerás az alap olvasóhoz a konvertálás (erről volt több hozzászólás korábban). A biztonság kedvéért legegyszerűbb az elérhető szótárakat (available dictionaries) ellenőrizni az üzletben kitett olvasón (pl. MM). És KOReader-re is telepíthető sok szótár: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19432) bwoay válasza -Gerzson- (#19427) üzenetére


bwoay
nagyúr

néhány gondolat: az Inkpad X mérete nyelvtanuláshoz nem feltétlenül jelent előnyt, a videok alapján ez az eszköz elég komótosan működik. szerintem olyan szempontból is vizsgáld a kérdést, hogy a szótárazáshoz sok szót kell majd gyorsan és egyszerűen kijelölnöd, ott ez visszaüthet. ilyesmiben amúgy szerintem a Kindle olvasók a legerősebbek.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19433) -Gerzson-


-Gerzson-
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.
Elmentem a MM-ba, megnézni ott lévő Pocketbook gépeket. Valóban van benne szótár de mondjuk úgy, nem a leg részletesebb.
A komótos kifejezés is igaz de számomra a jobb láthatóság miatt a méret fontosabb mint a gyorsabb lapváltás. Ennyi kompromisszumot (ennyivel olcsóbban) most megér nekem. Megrendeltem.

(#19434) bwoay válasza -Gerzson- (#19433) üzenetére


bwoay
nagyúr

én a komótos jelzőt nem általánosságban a PB olvasókra értettem, hanem erre a konkrét típusra - az ebook readerek amúgy sem villámgyors eszközök, de az Inkpad X-et illetően többen említik, hogy a szokottnál is jóval lassabb. Ez egyrészt érthető lenne a nagyobb felbontásból adódóan, de közben az Inkpad 3 és 3 pro is ugyanezzel a felbontással rendelkezik, és azokkal kapcsolatban nem találkoztam ilyen panasszal (a hw tudtommal ugyanaz). Ugyanezen okból kifolyólag van remény, hogy a későbbi fw update-ek sokat javítanak majd a teljesítményén.
A lapozás sebességének nem tulajdonítok különösebb jelentőséget, az eddig számomra minden olvasónál megfelelő volt - gyorsabb, mint a valódi könyveknél. A kulcskérdés a szavak kijelölésének sebessége, de erről időközben kikerestem a megfelelő részt a Goodereader review-ban. Pár mp-cel később ők is említik, hogy gépelés során extrém lassan reagál az eszköz, ami bosszantó "újdonság" a korábbi PB olvasókhoz képest.

de mindeközben én is úgy vélem, hogy ennyiért best buy.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19435) @Pal válasza bwoay (#19434) üzenetére


@Pal
tag

Az InkPad 3 Pro nem egy rakéta, de mint korábban írtam, jól használható kényelmes eszköznek bizonyult. Nem volt problémám a kijelöléssel és az oldalak betöltésével sem. Kicsit lassan kapcsol be, de inkább nem kapcsoltam ki, és alvó üzemmódban se merült sokkal gyorsabban, mint a ki-be kapcsolgatás időszakában.
Azonban a legújabb frissítés ezt tönkre vágta. PDF kezelés szörnyen lelassult, de a többi formátumnál is érezhető volt a probléma és többször is lefagyott.
Szerintem az X esetében is hasonló koncepciót (programsorokat) alkalmaztak, és itt lehet a gond.

(#19436) @Pal válasza -Gerzson- (#19433) üzenetére


@Pal
tag

Ha már úgyis megrendelted, küldök egy linket. A srác kicsit maximalista, de mindent elmond minden készülékről, ami számít. Nézd meg. Érdemes. Nem kell bénáznod ezek után a vacak leírásokkal.
[link]

(#19437) bwoay válasza @Pal (#19435) üzenetére


bwoay
nagyúr

az Inkpad X-re mindmáig egyetlen firmware létezik, és az még nem a 6-os - a megjelenése óta nem kapott frissítést. nemigen értem a dolgot, ha a hw és a felbontás is egyezik az Inkpad 3-mal, akkor mégis mit kell erre az eszközre külön fejleszteni? mondjuk annyi turpisság van a dologban, hogy a többi PB olvasó a 6-os firmware-rel kapott cbz/cbr támogatást, ez a modell viszont ezt már a megjelenéskor tudta.

uhh, az a review, amit linkeltél... hát becsülöm a tagot, hogy rászánt ennyi időt, tényleg nagyon alapos, de ennyire szerintem senki nem húzta még le ezt az olvasót. mintha nem tudná helyén kezelni, hogy ez nem egy Wacom tábla, és nem is akar az lenni. a kommentek között is erősen le akar beszélni mindenkit a vásárlásról.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19438) @Pal válasza bwoay (#19437) üzenetére


@Pal
tag

A PockeBook-os rendszer nem olyan nagyon rossz, de tényleg csak olvasó. A szoftvert biztosan elcseszték az utolsó frissítéssel. Az X-et nem ismerem, csak tippeltem a kísérletezgetéseikre vonatkozóan.
Ami igazán kiborított, hogy készítettem egy halom jegyzetet az InkPad 3-asommal és amikor elszállt a képernyőm, ezeket nem sikerült átemelnem a másikba. (Persze biztos van valami módszer, csak ennyire nem vagyok benne jártas.)
Ezért aztán kinéztem egy univerzális megoldást az ONYX BOOX-ot.

Ezt a Voja gyereket nagyon bírom. Végignéztem az ONYX BOOX Nova 2 "kiselőadását". Két óra majdnem, viszont utána nem kellett tökölnöm a beállításokkal és a funkciók kitalálásával. Máskor napokig bénázik az ember egy új eszközzel. (Ráadásul ez marha bonyolult.) Szerintem nagyon hasznos videókat csinál, de tuti, hogy kicsit "őrült", viszont objektíven bemutatja a dolgokat és ettől függetlenül van véleménye is. Tényleg mindenkinek csak ajánlani tudom. Ilyen elemzéseket teszteket senki nem csinál szerintem.

(#19439) -Gerzson- válasza @Pal (#19436) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Köszönöm, már végignéztem a megrendelés előtt.
Igazság szerint jelenleg tényleg csak egy méretes könyvolvasót szeretnék angol könyvekhez és el tudom fogadni pl. hogy hamar lemerül vagy lassan lehet gépelni.
Még így is jobb mint a note9-em ami többször ennyibe került és azt naponta kell tölteni és szintén nem gyors már... ;)

(#19440) @Pal válasza -Gerzson- (#19439) üzenetére


@Pal
tag

A lemerüléstől annyira nem kell tartanod. Ez amolyan "ekönyvtulajdonos hiszti". Ha nem használod folyamatosan a wifit, bluetooth-ot és a világítás nem megy 1-2 hetenkénti töltés nem a világ. :)
A PB szerintem olvasónak tökéletes és az alap jegyzetelési funkciók is használhatók.
(Csak azt nem tudom, hogy a jegyzet információk hogyan továbbíthatók, menthetők más eszközre. Ezzel pórul jártam.)

(#19441) arcsin válasza @Pal (#19440) üzenetére


arcsin
senior tag

Pont mint a Google pixel 4A készülék topikjában, a Screen on Time-on rugózik mindenki :D Ha lemerül fel kell tölteni, kész.

(#19442) Ébri válasza arcsin (#19441) üzenetére


Ébri
senior tag

Könyvolvasó azért nem telefon, én olvasok újságot is, s mire végzek vele, nem szeretem, ha lemerül. S erre azért a 2-3 hetente töltés jobb.

(#19443) -Gerzson- válasza @Pal (#19440) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

A jegyzet funkciót mire lehet használni? Suliban könyvekhez vagy órákon?
Ebből már kinőttem és nem látom mire lenne jó nekem.

(#19444) @Pal válasza -Gerzson- (#19443) üzenetére


@Pal
tag

Nagyrészt szakkönyveket olvasok és a bennük található részeket ki lehet jelölni, le lehet fotózni, lehet ráfirkálni és hozzá lehet írni megjegyzéseket.
Gyorsan visszakereshető áttekinthető egy-egy könyv. Sokkal gyorsabban meg tudok találni valamit, mint a nyomtatott könyvekben.
Persze, ha csak olvasásra használod arra is kiváló.

Talán egyetlen hibáját jegyezném meg a gyári olvasójának. Nem lehet kontrasztot állítani rajta. PDF esetén ez sokszor hasznos lenne. De erre is van megoldás. Fel lehet rá telepíteni pl. a KoReader olvasót és abban szinte minden beállítható.

[ Szerkesztve ]

(#19445) arcsin válasza -Gerzson- (#19443) üzenetére


arcsin
senior tag

Pld. Valami tervezetet, javaslatot, specifikációt olvasol amit más írt. A megjegyzéseket könyvjelzö szerüen berakja neked, meetingen vezetheti a mondandódat. Pld mint word-ben, megjegyzést teszel hozzá, csak nem folyik ki ebookon a szemed mimt lcd-n.
Nekem párom 1x elolvasta a szakdolgozatomat, akkor használta a jegyzeteket, amik mentén tök gyorsan végig tudtam menni. Pontosan láttam hol és mi a baj.

(#19446) Varga Csaba válasza 2N (#19377) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Szintén ebben a cipőben járok.

A 4 éves Koobe Novelbook HD Shine ebook olvasóm a nyaralásból hazaérve előkerült a laptoptáskából ami a bőröndbe volt csomagolva és a gyári tok ellenére megsérült a kijelző..

Az alsó harmada nem frissül.

Tudtok esetleg szervizt a javításhoz (konkrét szakembert, nem az ITMARKET-et), mert nagynehezen rátaláltam a "gyári" szervizre de a nyitvatartásuk a vicc kategória...
(heti 2 munkanap, napi 2,5-óra nyitvatartás)

Vagy esetleg alkatrész beszerzésre linket, mert a végén mindenmindegy alapon lehet hogy nekiállok én..

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#19447) csibe1 válasza Varga Csaba (#19446) üzenetére


csibe1
addikt

"A 4 éves Koobe Novelbook HD Shine ebook olvasóm a nyaralásból hazaérve előkerült a laptoptáskából ami a bőröndbe volt csomagolva és a gyári tok ellenére megsérült a kijelző.."

Az úgy azért kicsit csufi. Érdemes lenne beszerezni egy nagy méretű cipzáras keménytokot amibe a gyári tokkal, töltővel együtt belefér az olvasó.
Egy ilyet vettem jópár éve, mert nem volt gyári tokom, a laptoptáskában meg nem bíztam: [link]

Valami hasonlót kellene keresned.
A szervízben sajnos nem tudok segíteni.
A gyári szervízt azért hívd fel, de előtte ülj le, mert hátha egy olyan összeget hallasz javítási díjnak.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19448) @Pal válasza csibe1 (#19447) üzenetére


@Pal
tag

Ma volt a napja a "leülésemnek".
A 10 hónapos InkPad 3 Pro-mat a legnagyobb terhelés ami érte, hogy finoman simogattam az ujjammal időnként illetve néha kivettem a tokjából, hogy ne vizesedjen. (Vízálló volt, ráadásul "keményebb" burkolatú, mint a normál InkPad 3.)
A garanciális szerviz szerint, idézem "Az ön által beküldött készülék a fizikai sérülés miatt csak garancián kívül javítható."
Javítási költség, "ha nem merül fel egyéb probléma": 56 ezer...

Szóval tényleg szuper olvasó készülék, de naggyon kell vigyázni a használatával!

(#19449) fattyu válasza @Pal (#19448) üzenetére


fattyu
veterán

gyári flipes tokjában használtam vagy két évig minden nap hátizsákban laptop táskában szállítva és semmi baja nem lett. szerencsefaktor. neked kevés nekem sok. ki tudja

igaz az a sima 3 volt nem a pro de szerintem az irreleváns

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#19450) @Pal válasza fattyu (#19449) üzenetére


@Pal
tag

Tényleg rám járhat a rúd, mert az előző készülékem nem pro volt. Amikor tök újonnan beletettem a gyári tokba, egyszerűen eltört a billentyűzete. Semmi gond nem volt, ki is cserélték nyomban tokkal együtt, aztán váltottam a pro-ra, hátha jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.