Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Feleségem kapott karácsonyra egy Pocketbook touch lux 5-t. Sajnos a párnája alatt tartotta és rákönyökölt. Nagy reccs kíséretében megadta magát. Érdemes ezt javítani, ha igen, akkor tudtok ajánlott szervizt mondani, vagy valakit, aki megbízható és ezzel foglalkozik:F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#20352) csendes válasza kleinguru (#20351) üzenetére


csendes
őstag

Itt lehet árajánlatot kérni: [link] [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20353) @Pal válasza kleinguru (#20351) üzenetére


@Pal
tag

Az árajánlat kérés jó ötlet, de az E-Digital nem szerviz és az általuk nyilvántartott magyar szervízt se ott kell keresni.
A készülékem javítását itt intéztem:
Fixit-Service>>
A gyártó ügyfélszolgálatával leveleztem. Ők sokkal olcsóbb ajánlatot adtak, mint az itthoni szervizesek.
Itt a címük >>
Írj nekik. Sok jóra azonban ne számíts, mert a kijelzők majdnem drágábbak mint a készülékek kijelzővel. :((

(#20354) csendes válasza @Pal (#20353) üzenetére


csendes
őstag

Azért tettem be az első linket, mert az magyarul volt. De a második a hivatalos.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20355) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok
Van a könyveknek "IMDB" oldaluk?
Gondolok itt az osztályzásra meg ajánlásokra pl.
Köszi 😉

(#20356) LittleBiG007 válasza laracroft (#20355) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Én angolul olvasok, azt tudom jobban, azoknak a goodreads.com, magyarok esetében pedig azt hiszem, a moly.hu.

Kiegészítés: habár a Goodreads-et is lehet magyar könyvekkel bővíteni, és ismerek olyat, aki csinálja is.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20357) laracroft válasza LittleBiG007 (#20356) üzenetére


laracroft
aktív tag

köszi ;)

(#20358) hockeyapu válasza laracroft (#20355) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Megerősítem, a moly.hu az, ahol a legtöbb info fent van! Minden amit a könyvekről tudni kell.
Rákeresel egy könyvre és ott van hol mennyiért tudod megvenni, esetenként akár 30%-al kevesebbért a listaárnál, vagy esetleg olvasott, magánszemélytől (antikvár árak alatt!) ! A nagy könyvesboltok meg fújják fel magukat a listaáraikkal !

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20359) Bozek válasza hockeyapu (#20358) üzenetére


Bozek
nagyúr

"A nagy könyvesboltok meg fújják fel magukat a listaáraikkal!"

Mondjuk a listaárat nem épp a könyvesboltok határozzák meg, hanem inkább a kiadó.

(#20360) hockeyapu válasza Bozek (#20359) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Viszont, hogy mennyi kedvezményt adnak, azt nem a kiadó határozza meg (tudom nem ilyen egyszerű) .
Szóval , ha lehet ott veszem meg ahol a legkedvezőbb az ára.

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20361) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Szerintetek utazáshoz milyen egyéb tokba érdemes tenni az amúgy kemény fedeles tokban lévő ebookot??
Merev falúba vagy ilyenbe? Ez utóbbit ütésállónak, vízállónak stb írják

(#20362) Apollyon válasza zsoltzsolt (#20361) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Lehet röhögni, én régen ilyen vastag, kötött sapkába tettem a már kemény tokban lévő olvasómat. Puha, jobban felfogja a mechanikai behatásokat, és már volt otthon. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20363) LittleBiG007 válasza Apollyon (#20362) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nincs mit röhögni, nagyon adta magát nekem is, én is így csináltam régebben télen. Egy plusz védelem és nem is hűlt annyira le a táskámban, amíg kint voltam.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20364) zsoltzsolt válasza Apollyon (#20362) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi az ötletet, bár nem hordok sapkát :)
De, akkor valami hasonlót nézek, vagyis jó a puha pluszban.
Azt gondlom, hogy ilyen hidegben kell a többlet védelem.
Neked is köszi #20363LittleBiG007

(#20365) alexw801


alexw801
senior tag

Lezárul a Likebook Ares note tok vita, szerdán érkezik az amazon.de-től. A PayPal a Banggood-al együtt 26,7 USD visszatérítést adott, 26,7 EUR volt az ára ide szállítással, elfogadtam.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20366) OVFBeni


OVFBeni
újonc

Sziasztok!
Tegnap óta gyarapítom az Inkpad 3 tulajdonosok csoportját. Pár óra ismerkedés, olvasás után eddig nagyon szimpatikus és könnyen kezelhető. Az lenne az észrevételem, hogy teljes sötétségben, a lehető legkisebb fényerő is viszonylag erős nekem. Erre valakinek van valami javaslata? Köszi. :D

(#20367) LittleBiG007 válasza OVFBeni (#20366) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ez általánosságban igaz: inverz módot, sötét alapon világos betűket kell ilyenkor használni (és olyan olvasóprogramot/olvasót, ami ezt támogatja). Ekkor lehet, hogy még egy pici fényt rá is kell adni, hogy kényelmes legyen a szemnek.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20368) csendes válasza OVFBeni (#20366) üzenetére


csendes
őstag

Esetleg még a színhőmérsékletet (color temperature) veheted lejjebb a sárga/piros felé.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20369) hockeyapu válasza OVFBeni (#20366) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Vegyél fel napszemüveget ! :)) (bocs nem bírtam kihagyni!)
A pocketbook olvasószoftvere teljesen jó inverz módban is, éjjel azt használom . :R

[ Szerkesztve ]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20370) farkas-j válasza hockeyapu (#20369) üzenetére


farkas-j
őstag

Hol lehet a Pocketbook olvasót inverz módba állítani? Nincs nálam az olvasó, ezért kérdezem.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#20371) arcsin válasza farkas-j (#20370) üzenetére


arcsin
senior tag

Gondolom Koreaderrel lehet.

(#20372) @Pal válasza OVFBeni (#20366) üzenetére


@Pal
tag

Az InkPad 3-nak nincs inverz olvasó módja (legalábbis eddig nem nagyon volt), viszont az alig pislákolótól szinte a reflektor erősségig lehet állítani a fényerőt és a színhő állítás is fokozatmentes. A kedvedért most kipróbáltam tök sötétben. A legkisebb fokozaton nem is tudom kivenni a betűket mert annyira sötét.
Ha netán KOReadert használsz, akkor ez a fokozatmentesség nem érvényes, azonban az eredeti programban beállított fényerővel nyílik meg.
A teljes sötétségben olvasás viszont eléggé rongálja a szemet. Nem a sötét, hanem a szűk látószögből érkező folyamatos fény. Emiatt érdemes úgy olvasni, hogy egy halvány háttérvilágítás azért van.

#20371arcsin
Szerintem jól tippelsz, és ez az összes probléma forrása is egyben.

[ Szerkesztve ]

(#20373) @Pal válasza hockeyapu (#20369) üzenetére


@Pal
tag

Áttelepítetted a PB programját a Onyx Boox Note Air 10,3" gigászi méretű tabletedre? :Y

Nincs a PB-nek nekije saját inverze. Mondom. Itt a kezembe és nem lett benne, csak KOReaderben van nekije. :)
Ne vezetgéljük félre a topikus társainkat!

(#20374) Oldman2 válasza @Pal (#20372) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezen mit értesz?

"Ha netán KOReadert használsz, akkor ez a fokozatmentesség nem érvényes, azonban az eredeti programban beállított fényerővel nyílik meg."

Merthogy van benne fényerőállítás, ami fokozatmentes.
:F

(#20375) @Pal válasza Oldman2 (#20374) üzenetére


@Pal
tag

A régiben csak fényerő állítási lehetőség volt, az újban pedig a színhő is. Mondjuk igazad van, száz fokozat is van az újban. A régi volt pár fokozatú.

(#20376) hockeyapu válasza farkas-j (#20370) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Remélem érted, a pocketbook olvasószoftverről beszélek ! Rákoppintasz a monitor közepére (amikor meg van nyitva a könyv) megjelenik egy ovál, annak a jobb oldalán egy napocska-holdacska ikon, arra rákattintasz és lehet választani! :)

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20377) gyuszmó


gyuszmó
őstag

A PB.HD3-an nincs alapból inverz mód az tuti, Koreaderrel igen.

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#20378) csendes válasza gyuszmó (#20377) üzenetére


csendes
őstag

Coolreader-rel is van (amelyik PB-n megy): [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20379) Skynet258


Skynet258
veterán

Nem is tudtam, hogy a Koreader már probléma nélkül működik Inkpad 3 Pro-n (nem akadozik, nem fagy be). Ennek most örülök mert amúgy jó kis olvasó progi. Valamikor tavaly év közepén/ősz felé jött ki az első olyan verzió ami már szépen működött. :)

https://geekpulse.hu

(#20380) farkas-j válasza hockeyapu (#20376) üzenetére


farkas-j
őstag

Remélem értem amit írtál, csak én az Inkpad 3-nál nem találok inverz funkciót a gyári olvasószoftverben Ha rákoppintok a kijelző közepére akkor a menü jön fel (forgatás, jegyzet stb).

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#20381) kisveréb válasza Bozek (#20338) üzenetére


kisveréb
csendes tag

"Mondjuk szép cég ez a Rakuten: "We’re sorry, Rakuten is not available in your region.Due to the new standards set forth by the General Data Protection Regulation (GDPR), which went into effect on May 25, 2018, we’re currently unable to offer our services to residents of the European Economic Area (EEA).""
Nekem könyvet se engedett venni legutóbb a Rakuten ugyanilyen indoklással. Van egy működő kobo-m, a kindlémet készültem elajándékozni, a könyvet nagyon el akartam olvasni. Zsákutca. Végül megvettem az amazonon, lóhalálában elolvastam, aztán majd ha ismételni akarom elolvasom az asztali gépen a kindle app-ban.

(#20382) Bozek válasza Skynet258 (#20379) üzenetére


Bozek
nagyúr

Egy ideje megoldották a legnagyobb problémát is, hogy ha változtattál egy megjelenítési beállításon, akkor látszólag lefagyott a Pocketbook. Most már működik a bal felső sarokban a folyamatjelző sáv

(#20383) csendes válasza kisveréb (#20381) üzenetére


csendes
őstag

Ha átállítod a fizetési címedet, akkor annak az országnak megfelelően tudsz vásárolni, amit ott megadtál.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20384) @Pal válasza farkas-j (#20380) üzenetére


@Pal
tag

Ha érted, ha nem, nincs benne sem inverz mód, sem közepe nyomkodási ovál nincs rajta.
De valójában mit is szeretnél? Már elfelejtettem.

(#20385) Skynet258 válasza Bozek (#20382) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem ezt a tetszhalott állapotot csinálta tavaly, azért nem is használtam. Megnyitottam egy könyvet, látszólag lefagyott, de ha érintgettem a kijelzőt akkor a háttérben nagy nehezen csinálta. De kb. bármit állítottam volna utána ugyanez. A proci elment alvóba menet közben, vagy mi volt a pontos probléma... A lényeg, hogy megoldották, tök jó! :K

https://geekpulse.hu

(#20386) farkas-j válasza @Pal (#20384) üzenetére


farkas-j
őstag

Csak azért kérdeztem vissza hockeyapu hozzászólására, mert ő azt írta van inverz mód. Én úgy tudtam nincs. Ezért kérdeztem vissza.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#20387) @Pal válasza farkas-j (#20386) üzenetére


@Pal
tag

Nincs. Jól tudtad. Nem tudom mire gondolhatott.

(#20388) bwoay válasza @Pal (#20387) üzenetére


bwoay
nagyúr

a Pocketbook appra.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20389) Gait


Gait
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltam egy pocketbook touch lux 5-öt.a kérdésem az volna be lehet állitani hogy a háttér fekete a betük fehérek legyenek?

(#20390) csendes válasza Gait (#20389) üzenetére


csendes
őstag

Ez vicces, mert pont erről volt szó eddig. KOReader vagy Cool Reader telepítésével, illetve olvasóprogramként történő használatával lehet inverz módot beállítani.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20391) Gait


Gait
csendes tag

csak külsö programmal lehet? akkor az miért van hogy amikor lapozok át vált inverz modra(nem tudtam hogy ez a neve)viszont egyböl vissza is vált? esetleg segitenétek hol lehet letölteni ezeket a dolgokat.

(#20392) Ébri válasza Gait (#20391) üzenetére


Ébri
senior tag

Az a teljes képfrissítés, hogy ne legyen szellemképes a megjelenítés, lényegében egy ki-be kapcsolás. De az a képfrissítés része, nem a "normális" megjelenítésé.

(#20393) Gait


Gait
csendes tag

És van olyan oldal ahonnan le lehet tölteni a cool reader-t,és le van írva hogy kell telepíteni?

(#20394) Skynet258 válasza Gait (#20393) üzenetére


Skynet258
veterán

Ide kattintva letöltődik a Koreader Pocketbook-ra optimalizált változata, összekötöd az olvasót a PC-vel, rámásolod a koreader mappát és a koreader.app-ot az olvasón lévő applications mappába. Aztán az olvasón az app-ok között ott lesz a koreader, amit át tudsaz állítani akárt magyar nyelvre is, onnan már csak olvasnod kell melyik menüpont mit csinál, és beállítgatod ahogy tetszik.
Cool Reader-t nem használtam, abban majd más vagy a Google segít. ;)

https://geekpulse.hu

(#20395) Gait válasza Skynet258 (#20394) üzenetére


Gait
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm! :)

(#20396) csendes válasza Gait (#20395) üzenetére


csendes
őstag

Itt van a CoolReader: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20397) @Pal válasza bwoay (#20388) üzenetére


@Pal
tag

Ez az app szerintem szar, ha szabad ilyet mondani, ha nem, de köszi, mert erre nem gondoltam. Ráadásul nem PB-re, hanem Androidra való.

[ Szerkesztve ]

(#20398) csendes válasza @Pal (#20397) üzenetére


csendes
őstag

A kolléga Androidos e-olvasón használta minden bizonnyal :)

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20399) @Pal válasza csendes (#20398) üzenetére


@Pal
tag

Magam is erre a következtetésre jutottam. Mivel korábban nem rendelkezett olvasóval, a jelenlegi készüléke pedig Onyx Boox, csodálkoztam is a dolgon. bwoay megfejtése helytálló a tiéddel összevetve. :K

[ Szerkesztve ]

(#20400) hockeyapu válasza @Pal (#20399) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Bocs ! Nem voltam pár napig elérhető. És bocsi, mert mindig elfelejtem, hogy Én androidon utazok ! :)) Az onyx boox note aire app store-ban van pocketbook app azt feltelepítettem és abban van inverz mód (és tökéletes) !
Szóval elnézést, mert megtévesztettem a 'Tisztelt' olvasóközösséget ! :R
Igyekezni fogok nem hülyeségeket kommunikálni! :U

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.