Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) Timmcsy válasza bwoay (#20844) üzenetére


Timmcsy
tag

+ #Razzul és #matti70 Köszönöm szépen mindenkinek! Olvastam, hogy volt akinek a színhőmérséklet volt a problémája, éppen ez említett kékes árnyalat. Viszont ha ennyi többletköltséggel jár, akkor ezt elengedném inkább. Ebből a szempontból akkor a Kindle Paperwhite jó választás lenne? (Amúgy nem lényeges a felhő és nincs nem menthető könyvem.) Valamint az én szememnek általában túl erős egyes készülékek minimum fényereje is, szóval nálam a minimum fényerő számít, nem annyira a maximum. Utána nézek az említett Koboknak is, a Pocketbookoknál bizonytalan vagyok a hirtelen meghibásodások miatt. (Persze lehet tényleges fizikai sérülés történt, bár nem értem, miért hazudna valaki névtelenül egy véleményben..??)

(#20852) DrBubo77 válasza csendes (#20841) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ma lettem a boldog tulajdonosa egy Pocketbook Touch Lux 4 Limited Edition-nek. Wifi beállítás után egyből le is szedte a frissítést.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#20853) kisveréb


kisveréb
csendes tag

Kb 3 hónapja használom a pb inkpad3-at. Eddig nem volt gond a gyorsasággal, de pár napja nagyon lassan indul be. Eleve kikapcsol nagyon hamar, ez úgy sejtem beállítási gond, de most bekapcsolás után több mint egy perc amíg az olvasott könyvet mutatja. Mi lehet a gond? igaz, van rajta vagy 1000 könyv, de manapság ez nem kellene, hogy akadály legyen.

(#20854) @Pal válasza kisveréb (#20853) üzenetére


@Pal
tag

Tedd vissza a régi szoftvert. Az új egy kalap szart nem ér a nagy fejlesztéseikkel és dizájnolásaikkal.

(#20855) unravel


unravel
őstag

Hali!

Furának tűnő kérdésem van: mivel takarítsam a PB Touch Lux 5-öt? Mivel lesz szép, ujjlenyomatmentes? Ablaktisztítót szereti?

¯\_(ツ)_/¯

(#20856) arcsin válasza unravel (#20855) üzenetére


arcsin
senior tag

nedves szemüvegtörlővel szoktam. dm, rossmann, lidl aldinak van saját, sparnak is talán.

[ Szerkesztve ]

(#20857) Jarod1 válasza unravel (#20855) üzenetére


Jarod1
addikt

ne használj vegszert

(#20858) csendes válasza unravel (#20855) üzenetére


csendes
őstag

Itt leírták: [link] . Mikroszálas, tiszta kendő vagy alkoholmentes törlőkendő.
Ha nem vízálló a készülék, akkor különösen óvatosnak kell lenni.
Nem mindig üveg a kijelző, lehet műanyag is, a TL5 szerintem üveg.
Az ablakmosó, illetve monitortisztító általában izopropil-alkohol és víz elegye. Ez az üveget nyilván nem károsítja, de befolyhat a készülékbe, rövidzárlatot okozva, Azt is nehéz megjósolni előre, hogy a műanyag készülékborítás, illetve festés, mennyire ellenálló az izopropil-alkohollal szemben, de inkább nem is próbálnám ki. Mondjuk, ha az üvegen van valami kosz és törlőkendővel nem jön le, akkor meg lehet próbálni nagyon óvatosan ablakmosóval, monitortisztítóval enyhén nedvesített kendőt az üveg kijelzőn, de nem célszerű semmi ráspriccelni.
Ami még fontos, hogy a kijelző könnyen törik, tehát a törlésnél sem szabad megnyomni egy ponton.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20859) szkaroly válasza kisveréb (#20853) üzenetére


szkaroly
senior tag

Minden könyvnél ezt csinálja?
Esetleg a wifivel molyol?
Az 1000 ekönyv között esetleg lehet olyan amelyik nem tetszik az olvasónak (rossz konvertálás, etc.), ilyenkor előfordul hogy belassul.

Poco X3 Pro

(#20860) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Egy kis statisztika: az egyik webáruházban ahol jelenleg 43 féle olvasót árulnak, az elmúlt egy hétben értékesítettek 2db pocketbookot, 1db kindlet és 1 darab kobot összesen 221.162,- ft értékben.
Onyx-ból 15 db-ot 2.170.150,-ft értékben. (és ez nem csak ezen a héten van így!)
Tudom nem fedi teljesen a valóságot, de no comment! :))

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20861) Bozek válasza hockeyapu (#20860) üzenetére


Bozek
nagyúr

Persze, és éjjel 1-kor éppen 132 ember nézi ugyanazt a terméket, amit te. :D

(#20862) zsoltzsolt válasza hockeyapu (#20860) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Napi 2 Onyx??? Melyik webáruház ez??
Meg ezek a számok nem jelentenek semmit, ismerős ugye a sztori, hogy ennyi légy nem tévedhet..?: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20863) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Ezek nem nézettségi adatok, hanem értékesítési és ez csak egy oldal, de azért mutat valamit.
Persze nyugodtan elhitethetitek magatokkal, hogy ez kamu és mindenki csak Kindle-t vesz ! :Y

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20864) bwoay válasza hockeyapu (#20863) üzenetére


bwoay
nagyúr

vagy te magaddal, hogy egy webáruház simán megosztja bárkivel a bizalmas belső értékesítési statisztikáit, és nem marketing célzattal próbálja a látogatók véleményét manipulálni a számukra kedvező irányba ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20865) csendes válasza hockeyapu (#20863) üzenetére


csendes
őstag

Nem mindenki, csak kicsit több mint 50%. [link] De a lényeg az amerikai piac, mert az a teljes piac kb. 70%-a, ott nyilván erősebbek. Amazon-nak egyébként nem az e-olvasón közvetlenül van nagy nyeresége, hanem az e-könyv értékesítésen keresztül.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20866) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Már az elején ott volt, hogy ez értékesítési adat. Az nem nyilvános, nem osztja meg a webáruház és nincs marketing célzata sem. Bizalmas, ahogy bwoay írta. Erre valaki rögtön rákérdez, hogy "melyik az". Nem tűnik fel, hogy szándékosan nem írta le a webáruház nevét? Valószínűleg egy ismerőse ott dolgozik, és ezért érdekességként megosztotta velünk is ezt az információt, szóval tök felesleges ezzel bármilyen vitába szállni. Ez csak egyetlen webáruház, nyugodtan lehetnek igazak is az adatok, ha meg nem, akkor neki is hazudtak (ahogy mondani szoktam). Ebből hockeyapu azt szűrte le, hogy kamu, hogy mindenki Kindle vesz. Mi ezt már eddig is tudtuk, hogy igen, van élet a Kindle-n túl is. A Kindle meg köszöni szépen, jól van :D

Ps. A legutolsó olvasó, amit vettem nemrég, az egy Onyx. Hátborzongató egybeesés ;)

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20867) zsoltzsolt válasza LittleBiG007 (#20866) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Csak már néha sok ez a marketing szöveg..hogy csak az onyx, csak fekve, kétoldalasan olvasva, csak így és csak úgy, mert úgy az igazi..

[ Szerkesztve ]

(#20868) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Nem rossz az, ha van egy ilyen tapasztalat is. Az Onyx és főleg a felső kategóriája, az AIr és a Note 3 egy igencsak más világ. Szerintem aki belecsöppen (azaz megvan a rávaló, hogy belecsöppentse magát), az nem biztos, hogy fog másra vágyni azután. Gyakorlatilag minden, olvasás során felmerülő igényt kielégít, beleértve PDF-et, jegyzetelést, lektorálást, a felolvasást, hangoskönyveket (Bluetooth-on, vezetékes fejhallhatón és beépített hangszórón is), nyelvtanulást, mindent. És közben pedig, amikor hasonlóan a dedikált olvasókhoz, csak az alap olvasási funkciókra használja, az olvasási idő egy töltéssel legalább annyi biztosan lesz, de valószínűleg több. És nem, tapasztalataim szerint nem helyettesít egy tabletet, a színek hiánya miatt előfordul, hogy jobban kell erőltetnem a szemem, hogy átlássam az alkalmazást, amit éppen használok. (pl. a kedvenc Androidos filekezelőm az Onyx-on kuka), és van, hogy a kijelző sebességét bizonyos alkalmazásoknál csak képminőség romlással lehet kompenzálni, az sem szembarát.
Szóval valahol megértem a "sok marketingszöveg"-et, de lehet, hogy csak azért, mert 3 hónapja én is Onyx felhasználó vagyok már. Azóta semelyik olvasómhoz nem nyúltam, még a hőn szeretett Oasis 3-hoz sem és most is azon agyalok, hogy ha az Onyx ennyire bevált, lehet, hogy legalább egy 8 colos változatra kellene upgrade-elnem...

Lehet ez is kicsit marketingszöveg? Nem baj, remélem, egy viszonteladó olvassa a topikot, és egy ajándék Note 3 jár a hozzászólásomért :DD

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20869) DrBubo77 válasza hockeyapu (#20860) üzenetére


DrBubo77
addikt

Én mondok másik statisztikát: az elmúlt 100 napban 100 fölött a Pocketbook, 60 körül a Kindle.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#20870) csendes válasza DrBubo77 (#20869) üzenetére


csendes
őstag

Ez logikus, mert Kindle-t olcsóbb az Amazon-ról (pláne, ha akciós), vagy szürkeimportból beszerezni, a Pocketbook pedig elég sokat akciózott a magyar üzletekben.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20871) zsoltzsolt válasza LittleBiG007 (#20868) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem, ez így tök rendben van, ez egészséges hozzáállás :)
Ezek mind egyéni preferenciák. Én pl. már kezdek leszokni ezekről a multifunkcionális cuccokról. Ha olvasni akarok, akkor Kindle/eBook olvasó, ha böngészni, akkor notebook/pc/laptop/telefon, stb. Vagyis jobb szeretem a céleszközöket, a multiknak mindig van valami fájásuk és kénytelen az ember elővenni egy céleszközt a megoldáshoz.
De szerencsére mindenki más és ez így szép :).

[ Szerkesztve ]

(#20872) csendes válasza zsoltzsolt (#20871) üzenetére


csendes
őstag

Az rendben van, hogy notebook és mobil kell a munkában, esetleg egy pulzusmérő a karon. Ezek mellett már nem szeretnék tabletet vagy e-olvasót magammal hordozni, ha pedig nem hordozom magammal, akkor igazából minek vannak? sAMOLED kijelzőn nem rossz olvasni, van egy rakás kiváló alkalmazás applikáció is az olvasáshoz, csak több a zavaró tényező, ha az ember mobilon olvas.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20873) zsoltzsolt válasza csendes (#20872) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Én egy Kindlet hordozok magammal, munkahelyemen a szobámban van saját pc, otthon is, leszoktattam magam arról, hogy egyből, azonnal. Ha kéll pl számítógép kibírja az a dolog, amíg beérek a munkahelyemre vagy haza. Közben meg elég a mobil és Kindle páros. Okos kütyüket meg nem hordok már a karomon sem, visszatértem az órákhoz :). Bár ez se okos dolog, mert rászoktam a Casiokra :D
Hány kcal-t dolgoztam le , míg elértem a villamost és eközben hogyan változott a vérem oxigén szintje?? Biztos öregszem, de ezek már nem érdekelnek, egy ideig tele voltam ezekkel a kütyükkel, de van élet ezek nélkül is :). Két tabletem fekszik kihasználatlanul itthon, bár pl. főzés közben szoktam tv-t nézni rajta :).

(#20874) LittleBiG007 válasza csendes (#20872) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Az Amoled-es olvasás tényleg nem rossz szerintem sem. De ha nem létezne e-inkes olvasó, akkor inkább papír alapú könyvet olvasnék. Ezt a hibrid könyv-kütyü megoldást 2014-re fogadtam el (akkorra már ismerőseim jó ideje Kindle 3-at használtak), akkor is csak azért, mert töredék áron kiárusították a Nook Simple Touch Glowlight-ot Angliában...

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20875) DrBubo77


DrBubo77
addikt

A világítós olvasóknál általában mennyi a normális merülési sebesség?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#20876) Bozek válasza LittleBiG007 (#20866) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha ismerőse dolgozna ott, akkor nem írta volna, hogy tudja, nem fedi teljesen a valóságot.

Te komolyan elhiszed ezeket az adatokat? Mert ez már messziről bűzlik.

(#20877) LittleBiG007 válasza Bozek (#20876) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Én másként értettem. Nem fedi teljesen a valóságot, azaz nem mutat átfogó képet a helyzetről, hiszen ez csak egyetlen webáruház, nem országos statisztika.

Ja és hitelesség tekintetében nem tudok állást foglalni. Sem hockeyaput nem ismerem, se a webáruházat vagy annak belső adatait. Számomra ez az info ugyanannyira lehet igaz, mint sem.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20878) csendes válasza DrBubo77 (#20875) üzenetére


csendes
őstag

Hasraütéssel, óránként 2-5%, bekapcsolt világítással, WIFi és BT kikapcsolva. Nyilván függ az akkutól és attól, hogy hány LED van, és a fényerő beállítástól.
Nem a világítás miatt, de függ a felbontástól is, és még jobban az operációs rendszertől. Androidos olvasót gyorsan lemeríthetik a telepített applikációk. Továbbá a SoC-tól is (magok száma, architektúra, frekvencia).
Vannak energiaigényesebb dolgok, firmware telepítés általában olyan 10%, böngészés WiFi-vel, stb.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20879) Jarod1 válasza zsoltzsolt (#20873) üzenetére


Jarod1
addikt

Én is most tabletten gondolkodok, de rájöttem nem is használnám..

(#20880) zsoltzsolt válasza Jarod1 (#20879) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Tableten kezdtem el ekönyveket olvasni, MoonReader progival, ami nagyon ó. Inverz módban használtam, vagyis fekete alapon világos betűk, így kevésbé fárasztja a szemet, de nem hasonlítható egy valódi ekönyv olvasó által nyújtott élményhez. AZ utóbbi évek legjobb döntése volt, hogy vettem egy Kindle-t (de lehet bármelyik ekönyv olvasó).

(#20881) Ébri válasza LittleBiG007 (#20877) üzenetére


Ébri
senior tag

Szerintem is lehet akár igaz is, de ettől magában nem jelent semmi. Háttérinformációk nélkül statisztikai adatokat nem, vagy nem nagyon lehet értelmezni, s még azokkal is lehet furcsa következtetésekre jutni. Egyébként ezen felbuzdulva gondoltam megnézek piaci részesedéseket, hát nem nagyon van ilyen információ pl. top 10-re, vagy én keresek bénán.

(#20882) DrBubo77 válasza csendes (#20878) üzenetére


DrBubo77
addikt

Konkrétan Pocketbook Touch Lux 4-ről van szó. Úgy tudom, ő nem Androidos. A ledek számáról nem tudok infót.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#20883) LittleBiG007 válasza DrBubo77 (#20882) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nem, nem Androidos.

Csendes: az ellen, hogy a telepített alkalmazások ne merítsék feleslegesen az olvasót, van egy olyan opció, amivel a háttérbe kerülő alkalmazások automatikusan befagyasztásra kerülnek. A 3.1-es firmware-be bekerült egy új, alkalmazásönként beállítható opció, hogy melyiket akarod hogy mindenképpen fusson a háttérben, de ez alapból kikapcsolt. És a KOreader Onyx-szal nem fogyaszt többet, mint egy dedikált olvasó olvasó programja. Sőt...
Ha már eltértünk világítás témától, akkor ezt tisztába kellett tenni. Az Androidos olvasó készenlétben valóban jobban merül, mint egy normál olvasó, ott van inkább a gyenge pontja, nem olvasás közben. (Onyx nekem 5 mA készenlétben, amivel 2 hét alatt merül le állandó készenlétben. Emlékeim szerint a Kindle olvasók kibírnak két, két és fél hónapot is.)

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20884) DrBubo77 válasza LittleBiG007 (#20883) üzenetére


DrBubo77
addikt

Én ezért nem is akartam Androidos olvasót. Kecsegtető volt, hogy mindenfélét lehet vele csinálni, de ez a merülési dolog kizárta nálam.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#20885) csendes válasza DrBubo77 (#20882) üzenetére


csendes
őstag

Linux van a Pocketbook olvasókon. Becslésre 2-5%/óra a fogyasztás bekapcsolt világítással, kikapcsolt WiFi-vel.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20886) csendes válasza LittleBiG007 (#20883) üzenetére


csendes
őstag

Annyit írtam, hogy ez előfordulhat, típustól, beállításoktól, és a telepített applikációtól függően. Egyébként ilyen gyors lemerülés régi linux-os készülék firmware-ekkel is előfordulhatott, ha valaki készenléti állapotban hagyta a készüléket. Szerencsére ilyen esetekben a fórumokon olyan nagy felzúdulás volt, hogy ezeket javították.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20887) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

Sziasztok!

Nem meglepő módon e-book olvasó választása kapcsán kérnék tanácsot.

a legfontosabb szempont a szótár, és érintőképernyős kezelés. sok e-book olvasó kínál szótár lehetőséget.... de nekm arra van sűkségem hogy német könyveket olvashassak és a kívánt szó, vagy kifejezést magyarra fordítsa.... e tekintetben, hogy erre melyik az alkalmasabb....nem találok infót.
hallottam hogy van felolvsó lehetőség is... ez csak angolul érhető el vagy németül/magyarul is?

egyébként a szélesebb támogatottság okán pocketbookok-at néztem... s leginkább a 6" modelleket. az enyhe vízhatlanság vagy porállóság ami még jól jönne... tipp? ez alapján? Előre is köszönöm a válaszokat

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#20888) csendes válasza DarknessHope (#20887) üzenetére


csendes
őstag

Ha nem szótár kell, hanem fordítás, akkor leginkább android-os olvasó jöhet szóba, Google Play Books tud fordítani, illetve egy trükkel lehet a Google Translate-et más olvasókkal is használni: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20889) Bozek válasza csendes (#20888) üzenetére


Bozek
nagyúr

Valószínűleg azért olvas német könyveket, hogy Google fordítóval lefordítsa magyarra. :D

(#20890) csendes válasza Bozek (#20889) üzenetére


csendes
őstag

A másik válasz az, hogy vannak viszonylag jó ingyenes szótárprojektek, de egyrészt a magyar nyelvvel kicsit mostohán bánnak, másrészt olvasótól függően konvertálgatni kell.
Nekem ez alapján működött a legjobban PB-hez a szótár keresés: [link] , persze az alapból telepített szótárakon felül.
Illetve KOReader-hez talán könnyebb szótárakat találni, de magyar nyelvre ahhoz is kevés használható van.
Ingyenes, illetve vásárolt szótárak telepítéséhez egyébként van útmutató németül, angolul és oroszul: [link]
Egyébként a Play Books-ban van offline angol-angol szótár, ami nekem elég szokott lenni a telefonon, másra nem volt eddig szükségem.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20891) levati


levati
újonc

Sziasztok!

ONYX Boox Poke 3 és Nova 3 készülék között vacillálok. Volt már közületek valamelyikkel (de főleg a Nova 3-al) közelebbi tapasztalata? Igazából sokallom a plusz 1,8"-ért a közel dupla árat, de munkámnál nagy jól jönne a nagyobb kijelző a sok pdf olvasásához. Kindle Paperwhite 2-esem volt eddig, ott ez tragikusan ment. Többnyire A4 papírok scannelt változatait kéne átolvasnom és a PW2-ön vagy nagyon aprók voltak a szövegek, vagy ha belenagyítottam, akkor rángathattam jobbra-balra soronként olvasáskor. Segíthet ezen az ennyivel nagyobb kijelző vagy esetleg valamilyen plusz szoftver? Van valakinek ilyen tapasztalata?

(#20892) hampidampi válasza levati (#20891) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ez megint egy kb. hetente elhangzó kérdés. És még mindig azt lehet rá mondani, hogy az e-inkes technológia nem erre való. Ahhoz, hogy scannelt pdf-et te normálisan tudjál olvasni, ahhoz ennél jóval nagyobb kijelző kell, legalább 10"-os. Ezeknek nézz utána.
És igen, ezeknek horror áruk van.

(#20893) LittleBiG007 válasza levati (#20891) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Akkor Note Air vagy Note 3 inkább.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20894) DarknessHope válasza csendes (#20888) üzenetére


DarknessHope
senior tag

Valóban nem kompletten lefordítani akarok egy idegen nyelvű könyvet... Csak ha találkozom ismeretlen kifejezéssel ahhoz lenne könnyebbség, mintha külön szótárat lapoznék. Izgalmas könyvekkel tudnék így tanulni. Felolvasás magyarul lenne érdekes ha folytatnék egy könyvet, amit elkezdtem mondjuk vezetés közben.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#20895) wolfiu


wolfiu
csendes újonc

Sziasztok!

Adott egy Touch Lux 4 (627). Több, mint 1 éve vettem. Akkor frissítettem és összekötöttem dopboxal, amitől kicsit lomha lett. Most viszont kipróbálnám, hogyha újratelepítem, akkor felgyorsul e. Csinálnék rajta egy "Gyári beállítások visszaállítása" dolgot, aztán frissíteném a legfrissebb verzióra.

2 kérdésem lenne:
1, Írja, hogy ez törli a felhasználói beállításokat és licencszerződést. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy elvesztem a garanciát? Egyáltalán, elszúrhatom ezt a dolgot?
2, A mostani legfrissebb verzió rendben van? Olvastam, hogy néhánnyal volt gond.

(#20896) Oldman2 válasza wolfiu (#20895) üzenetére


Oldman2
veterán

Az 1. -höz kapcsolódóan, nem emiatt nem veszted el a garit.

A "licencszerződés törlése", annyit jelent, hogy azt újból el kell majd fogadnod. Nem a szerződés, hanem annak elfogadása csak, ami törlődhet.

(#20897) DrBubo77 válasza wolfiu (#20895) üzenetére


DrBubo77
addikt

2. Én a legfrissebb verzióval nem tapasztaltam hibát.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#20898) csendes válasza wolfiu (#20895) üzenetére


csendes
őstag

Előbb frissíts firmware-t szerintem.Ha az nem segít, akkor még utána is próbálkozhatsz factory reset-tel. A Dropbox sync-nek leginkább akkor van értelme, ha van két Pocketbook olvasód, mivel a Pocketbook android app más Dropbox mappát használ, azzal nem lehet együtt használni. Az olvasóra meg 5-6 GB-nyi könyv ráfér, az általában elég egy ideig...

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20899) matti70 válasza csendes (#20898) üzenetére


matti70
tag

Nem biztos, hogy mindenkinek egyeznek az olvasási szokási, más esetleg szeret újonnan megjelent könyveket is olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#20900) csendes válasza matti70 (#20899) üzenetére


csendes
őstag

Ööö, jó, de ezt most mire értetted? :F

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.