Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) bwoay válasza csendes (#20900) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem az utolsó mondatodra. 5-6 GB sokáig elég, de ez nem jelenti azt, hogy mielőtt elfogyna, addig nem is kell rakni az olvasóra semmi mást.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20902) matti70 válasza csendes (#20900) üzenetére


matti70
tag

Arra, hogy a Dropbox-ra nincs nagy szükség, mivel 5-6 GB könyv kábelen rápakolva elég egy ideig. Ha a szokásos 1-2 megás könyveket nézzük, szerintem az a legtöbb embernek örökké kitartana :) De pl. én és jópár ismerősöm is max. néhány könyvvel gondolkodunk előre, és a már megtervezett olvasási listát gyakran borítja valami újdonság. Így nincs előre feltöltve könyvekkel az olvasó, hanem folyamatosan teszem rá ami épp kell.

(#20903) csendes válasza matti70 (#20902) üzenetére


csendes
őstag

Ja, vannak más módszerek, amik talán egyszerűbbek, pl. USB kábel, Calibre tartalomszerver, E-mail-en keresztül történő feltöltés, böngészőből letöltés internetről, stb.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20904) DrBubo77 válasza matti70 (#20902) üzenetére


DrBubo77
addikt

A Pocketbook esetében van e-mailes feltöltési opció, nem szükséges hozzá kábel. És így bármikor, bárhonnan tudsz könyvet feltölteni rá.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#20905) matti70 válasza DrBubo77 (#20904) üzenetére


matti70
tag

...minthogy a Dropbox-al is pont ugyanezt csinálhatod, és erre irányult a kérdés. Az vili, hogy van több módszer is, és ha a PB esetében a Dropbox megvalósítással gond van (tényleg belassítja az olvasót), akkor keressünk másikat. Viszont ne mondjuk már azt, hogy a Calibre szerver (én is használom), vagy a böngészővel bohóckodás egyszerűbb, mint egy dedikált Dropbox mappa használata.

(#20906) fattyu válasza matti70 (#20905) üzenetére


fattyu
veterán

én azt nem értem ebben őszintén, hogy mi fáj usb kábelt bedugni két végén.

Telefont is töltőre rakod minden nap.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20907) matti70 válasza fattyu (#20906) üzenetére


matti70
tag

Ugye azt nem vitatod, hogy mindenki csinálhatja úgy, ahogy neki tetszik?

Nálam pl. Kindle-nél minden felhőben van, így elérem telóról is, és a család más tagjai is a könyveket, tehát a kábeldugdosás nem játszik. De szerintem wifin kényelmesebb, töltést meg akkor kapjon, amikor már szüksége van rá.

A telefont 2-3 naponta töltöm.

(#20908) Bozek válasza csendes (#20898) üzenetére


Bozek
nagyúr

"a Pocketbook android app más Dropbox mappát használ"

Ezt hogy érted? Amikor a telefonos alkalmazáshoz hozzáadod a Dropbox-ot, akkor megkérdezi, hogy van-e olvasód. Én beállítottam, és simán az Apps/Dropbox Pocketbook mappát látom a telefonon is, amit az olvasóval szinkronizálok amúgy.

(#20909) LittleBiG007 válasza matti70 (#20907) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

De szerintem wifin kényelmesebb, töltést meg akkor kapjon, amikor már szüksége van rá.
Én is így látom, és így használom. Inkább örülök, hogy végre valamit kábel nélkül is meg lehet csinálni. A wifi nem porosodik.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20910) csendes válasza Bozek (#20908) üzenetére


csendes
őstag

Feljön egy üzenet a Dropbox hozzáadásakor az android alkalmazásban, hogy "nincs e-ink olvasód vagy nem akarod megosztani a mappát" vagy "van-e e-ink olvasód és meg akarod osztani az android alkalmazással a mappát".
Ha már van olvasód, és utána állítod be a Dropbox-ot androidon, akkor valóban közös mappát használhat. De ha előbb adod android-hoz a Dropbox-ot a "nincs e-ink olvasó" opcióval és utána az olvasóhoz (például mert azt később vetted meg), akkor két külön folder lesz, az android-hoz "PocketBook e-reader" mappát fog használni, akkor is, ha ugyanaz a Dropbox felhasználó. Persze ilyenkor biztosan le lehet törölni a Dropbox account-ot és újra hozzáadni, de ez a megoldás nem feltétlenül triviális mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20911) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Főleg EPUB olvasásra képes olvasót keresek ~50k árban. Nem kell se szótár, se zenelejátszás meg hasonló extrák. Ha jól látom a Kindle az EPUB miatt kiesik az opciók közül.
Mit ajánlanátok?

(#20912) csendes válasza Melorin (#20911) üzenetére


csendes
őstag

Calibre-vel egyszerűen lehet konvertálni sok formátumról Kindle-re.
Ha kiesik a KIndle, akkor 50 ezer Ft alatt csak a Pocketbook Touch Lux 5 marad, akciósan 42 ezer Ft-tól.
55-65 ezer Ft között van Pocketbook Touch HD 3, illetve Kobo Clara HD, az utóbbit nehezebb beszerezni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20913) Melorin válasza csendes (#20912) üzenetére


Melorin
addikt

Nem zavar a konvertálás végülis, főleg ha nem kell egyesével csinálni.
Kindle-ből a Paperwhite 4 - 2018 az ajánlott ekörül, vagy van más versenyző is akár egy kicsit drágábban?

(#20914) csendes válasza Melorin (#20913) üzenetére


csendes
őstag

Igen, jelenleg a PW4. Lesznek új típusok 2021-ben, várhatóan PW5 is.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20915) zsoltzsolt válasza csendes (#20914) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Azért erről még semmi konkrétum. Vagy van valami hírforrás erről?

(#20916) Melorin válasza csendes (#20914) üzenetére


Melorin
addikt

Meg is rendeltem a PW4-et :)
Kezdődhet az ismerkedés a Calibre-vel.

[ Szerkesztve ]

(#20917) matti70 válasza Melorin (#20916) üzenetére


matti70
tag

Amazonon? Mert akkor még épp időben, mivel máig tart az akció :)

(#20918) Melorin válasza matti70 (#20917) üzenetére


Melorin
addikt

Nem, itthonról. Amazonon folyton valami hibát írt ki vásárlásnál: Sorry, this item can't be sent to your selected address. Learn more. You may either change the delivery address or delete the item from your order.
És itthonról talán holnapra ideér, legalábbis ezt mondta a bolt amikor felhívtam őket.

(#20919) Melorin


Melorin
addikt

Nem tiszta ez a Kindle regisztrálás. 2 amazon accom is van, egy .com és egy .de
Melyik accountra regisztráljam majd a kütyüt? Előre nem lehet megcsinálni a Kindle accot csak akkor amikor már nálam van a készülék?

(#20920) matti70 válasza Melorin (#20918) üzenetére


matti70
tag

Nyilván a reklámost akartad ide rendelni, hozzánk csak a drágább reklámmentest lehet (vagy ottani csomagtovábbító címre rendelhetsz reklámost, pl. mailboxde.com).

(#20921) csendes válasza zsoltzsolt (#20915) üzenetére


csendes
őstag

Goodereader: [link] [link]
Techradar: [link] [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20922) LittleBiG007 válasza csendes (#20921) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Csak spekulációk.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20923) Melorin


Melorin
addikt

Nem tudok EPUB, MOBI, vagy igazából semilyen könyvet sem beolvasni a Calibre-vel. Nálam van a hiba vagy velem? :F

(#20924) DrBubo77 válasza Melorin (#20923) üzenetére


DrBubo77
addikt

Én úgy emlékszem, a sima drag&drop is működik.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#20925) Melorin válasza DrBubo77 (#20924) üzenetére


Melorin
addikt

Bármilyen könyvet próbálok ráhúzni ezzel a módszerrel, ezt írja ki:
[kép]

(#20926) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Amikor nézegettem az olvasókat, láttam olyan Kobo-t, amelyikbe integrálva volt a Pocket kliens. Ugye ezzel későbbi olvasásra el lehet menteni cikkeket. A Pocketbook-on viszont ez nem elérhető.
Ez nem hagyott nyugodni és kerestem a megoldást, amit végül sikerült megtalálni.
A Pocketbook olvasókhoz létrehozható egy e-mail cím, ami az oda küldött könyveket letölti az olvasóra. És találtam egy böngésző kiegészítőt, ami a weboldalból epub-ot generál és elküldi egy beállított e-mail címre. A kiegészítő neve: EpubPress.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#20927) matti70 válasza Melorin (#20925) üzenetére


matti70
tag

Nem találkoztam még ilyen hibával, próbáld meg újratelepíteni, vagy feltenni külön a portable verziót.

(#20928) csendes válasza Melorin (#20925) üzenetére


csendes
őstag

Alapvetően fájl hozzáférési gondok, nem tudja megnyitni a könyvtár adatbázist, ezért aztán nem is tud hozzáadni semmit. Lehet, hogy a fájl sérült, nincs hozzá írási joga az alkalmazásnak, stb. A hibák Python hibaüzenetek, meg lehet nézni, hogy a script-ben konkrétan az adott sorokon milyen programlépés szerepel.
Ha a könyvek megvannak máshol, akkor lehet az egészet törölni és újra konfigurálni.
Fontos, hogy Windows-ra és macOS-re csak a calibre oldaláról töltsd le a programot: [link] , máshonnan ne. Linux-ra minden disztribúcióban ott van a csomagok között.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20929) hampidampi válasza Melorin (#20925) üzenetére


hampidampi
senior tag

Biztos vagyok benne, hogy nem bármilyen könyvet. Az iBooksról származó epubokra ilyen háklis.
Próbálj csak meg más formátumú könyvet, tuti menni fog.

(#20930) csendes válasza hampidampi (#20929) üzenetére


csendes
őstag

Jogos, DRM-es fájlokat nem kezel (Adobe Digital Editions, Apple/Fairplay, KIndle). Viszont akkor más hibaüzenetet írna ki.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20931) Melorin


Melorin
addikt

Na, úgy néz ki megjavult. Nem tudom pontosan mitől, mert többmindent csináltam.
Áttettem a Calibre mappáját hálózati meghajtóról SSD-re, beállítottam rendesen az email kiszolgálót, meg ilyenek. Most egyből megeszi a könyveket :)

(#20932) wolfiu


wolfiu
csendes újonc

Köszönöm a válaszokat! :) (Én akarom újrarakni a PB Touch Luxot, holnap meg is próbálom.)

A dropboxos dolgot még akkor próbáltam ki, amikor megvettem az eszközt. Nekem még új volt az egész, nem teljesen tudtam, hogy milyenek lesznek az olvasási szokásaim, de bejött, hogy felhőn gépen rendezhetem a dolgaim és átmegy az eszközre wifin.
A kábeles megoldás is működik, de egyrészt kevésbé megy szét a csatlakozó, másrészt nem kell a számítógép hátulján matatnom. (Az első usb foglalt.)

Most viszont már rájöttem, hogy annyira nem is használnám a dropboxot, mert már betáraztam egy csomó könyvet és rádobnék 100-at, aztán kész. Azt egy ideig nem kell frissítenem.

Egy kérdésem lenne még: Calibre meg minden nélkül, simán a fogd és vidd módszert alkalmaznám a könyvek átrakására. Számít bármiben is, hogy milyen mappába rakom a könyveket? Ezelőtt volt egy alap Hungarian mappa és abba raktam őket.

(#20933) aggleány válasza csendes (#20890) üzenetére


aggleány
addikt

Megtennéd, hogy a gyengébbek kedvéért (jelen esetben magamra gondolok) ezt kifejtenéd egy kicsit? Megnéztem, amit linkeltél, aztán az abban a hozzászólásban lévő linkeket is, és momentán igen bután nézek ki a fejemből, mert nem tudom, mit kellene vele csinálni. A Pocketbook oldalán nem találtam meg a konvertálóprogit, a másik linken meg érdekes mappák vannak. Akár privátban segíts légyszi, mert szótár kellene nekem is, és nem boldogulok vele. :O

(#20934) TG25


TG25
újonc

Sziasztok, Én is szeretnék venni egy e-book olvasót! Már ki is néztem: PB Inkpad 3, vagy Kindle Oasis 3. Sokat olvasnék angol könyveket, és jó lenne, ha a szótár fel is olvasná a kijelölt szót, mondatrészt. (kiejtés tanulás) A fentiek tudják ezt? Vagy meg lehet oldani? (akár fizetős szótárral)

(#20935) csendes válasza aggleány (#20933) üzenetére


csendes
őstag

A konvertáló programot ma itt találtam meg: [link] Ki kell csomagolni, van benne egy orosz leírás. azt google translate-tel lefordítottam, de egy korábbi hozzászólásban le van írva a lényeg [link]. A gépi fordítás:
Szótár-átalakító a PocketBook-hoz Az átalakító lehetővé teszi XDXF, Dict és Lingvo DSL formátumú szótárak konvertálását a PocketBook e-book által támogatott formátumba. Szótár létrehozásához a forrásfájl mellett 3 fájlt kell készítenie a szótár forrásnyelvével kapcsolatos információkkal: • collates.txt - táblázat kis- és ékezetes karakterek nagybetűvé alakításához • morphems.txt - a morfémák listája (a szótár későbbi verzióiban a szóalakok felismerésére szolgál) • keyboard.txt - a forrásnyelv billentyűzetkiosztása A fájloknak UTF-8 kódolással kell rendelkezniük. Orosz és angol nyelven ezek a fájlok már elkészültek (eng és rus katalógusok). A collates.txt és keyboard.txt formátumok egyértelműek a példákból, lásd alább a morphems.txt formátum leírását.
Szótár létrehozása: Másolja az eredeti szótárt a DictionaryConverter mappába. Az átalakító a parancssorból indul: converter.exe forrás_szótár_könyvtár_nyelv_információval például: converter.exe dict.xdxf eng Az indítás másik módja a Windows Intézőben, tartsa lenyomva a CTRL billentyűt, válassza ki az eredeti szótárfájlt és a nyelvi információkkal rendelkező könyvtárat, majd húzza át őket a converter.exe ikonra. Ha az átalakítás sikeres, létre kell hozni egy dic kiterjesztésű fájlt. Másolja át eszközére a \ system \ szótárak mappába, és megjelenik a "fordítási irány" listában.
Hol lehet szótárakat szerezni http://xdxf.revdanica.com/down/ - szótárak bázisa XDXF formátumban http://free-dict.narod.ru/index.html#dict - Sloavri Dict formátumban http://traduko.lib.ru/ - szótárak a Lingvo számára http://lingvodics.com/ - szótárak a Lingvo számára
Morféma lista formátum A morphems.txt fájl a következő elemeket tartalmazhatja:
1) karakterosztályok: % number = char_list Például az "orosz magánhangzók", "orosz mássalhangzók" karakterosztályokat ezek a karaktersorok (sztring-ek) írják le: % 1 = aeiou % 2 = bvgjzklmnprstfhtschshch
2) Morfémák: ˆEnd1 / end2 /...= option1 / option2 / ... Ha a kiválasztott szó vége egybeesik a bal oldali végződések egyikével, akkor a jobb oldali összes végződésben keresés történik (az eredeti szó elsőbbséget élvez, majd a lehetőségek balról jobbra). A bal oldalon használhatja a "?" (bármely karakter) és a 0–9 (karakterosztály száma). A jobb oldalon a "pont" jelöli az eredeti karaktert a kicserélendő végződésben. Példák morfémákra: ^ 2ek / 2ak / 2ok = .
A „könyvek”, „könyvet”, „könyvekben” szavak helyébe a „könyv” szavak lépnek. A „könyvek” szónál az opciókat ellenőrizzük és kicseréljük a „könyv” szóra.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20936) Bozek válasza csendes (#20935) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kérdés, hogy az új FW-vel megy-e az így átalakított szótár. Én nem próbáltam, de például a TTS már változott. A régi FW-hez volt magyar, az újhoz nincs, és fel se lehet rakni.

(#20937) csendes válasza TG25 (#20934) üzenetére


csendes
őstag

MInden olyan olvasó tudja, amin van felolvasó funkció (TTS, text to speech). Viszont szerintem erre a célra sokkal jobbak az androidos mobiltelefonok, van Google-nek és Samsung-nak is ilyen alkalmazása. Az Inkpad 3-on van TTS és BT-on keresztül lehet használni. At Oasis azt hiszem, hogy csak audiobook-ot tud lejátszani, de TTS nincs rajta, vagyis külön meg kell venni az audiobook-ot is. A Paperwhite viszont tudja ezt, csak VoiceView néven fut: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20938) LittleBiG007 válasza csendes (#20937) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Minden Kindle tudja a felolvasást, természetesen az Oasis is.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20939) csendes válasza Bozek (#20936) üzenetére


csendes
őstag

A firmware frissítéskor a külön telepített szótárakat nem törli, csak gyári visszaállításkor. Nekem a legújabb firmware-rel is van gyári angol-magyar szótár. TTS az enyémen nincs, így arról nem tudok semmit.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20940) Bozek válasza csendes (#20939) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem is arra gondoltam, hogy törli, hanem arra, hogy kompatibilis-e. De ezek szerint akkor igen. TTS-nél hiába raknám fel a régi fájlt (mert letölteni még le lehet), azt már nem kezeli.

(#20941) TG25 válasza csendes (#20937) üzenetére


TG25
újonc

csendes , LittleBiG007 Köszi! Szuper! :)

(#20942) aggleány válasza csendes (#20935) üzenetére


aggleány
addikt

Köszönöm szépen, hogy ilyen részletesen leírtad. :R

Így már teljesen egyértelmű számomra, hogy ehhez én barokkosan kevés vagyok. :Y Majd kibírom azzal a szótárral, ami rajta van, bár pont azokat a szavakat nem ismeri, amiket én sem.

(#20943) Apollyon


Apollyon
Korrektor

"Imáim meghallgatottak": Xiaomi InkPalm 5 is a $91 eReader with a 5.2 inch electronic paper display

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20944) alexw801 válasza Apollyon (#20943) üzenetére


alexw801
senior tag

De hol lehet venni?

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#20945) csendes válasza alexw801 (#20944) üzenetére


csendes
őstag

Annyi szerepel a cikkben, hogy még nincs hír arról, hogy mikor lehet majd Kínán kívül hozzájutni.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20946) bwoay válasza csendes (#20945) üzenetére


bwoay
nagyúr

goodereader már árulja. 160 USD :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20947) csendes válasza bwoay (#20946) üzenetére


csendes
őstag

Ha 90 $-ért (minusz a mennyiségi engedmény + vám és fuvar) veszi Kínából, és ennyiért el tudja adni, akkor nem is rossz üzlet :C

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20948) Apollyon válasza bwoay (#20946) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ja, ironikus, hogy egyébként pár hónappal ezelőtt beírtam nekik az egyik live streamjükbe, hogy tök jó lenne egy kis kijelzős eszköz, ami kényelmesen elfér a zsebben, és kiröhögtek, hogy már a telefonjuk kijelzője is nagyobb ennél, kizárt, hogy ilyet bárki gyártani fog már, amúgy is a 7-8 col a trend.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20949) csibe1 válasza Apollyon (#20948) üzenetére


csibe1
addikt

"amúgy is a 7-8 col a trend"

Aztán nem tudom normálisan zsebretenni; ki vagyok segítve a trenddel, meg az ilyen marhákkal is.
Kíváncsi leszek mennyi lesz itthon, már ha lehet majd egyáltalán kapni.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#20950) bwoay válasza csendes (#20947) üzenetére


bwoay
nagyúr

a 90 USD elvileg fogyár, azon már van kisker árrés.
viszont az általuk rendelt mennyiség nem hinném, hogy túl magas lenne, még az is lehet, hogy csak virtuális készletük van belőle.

Apollyon:
annyi igazságuk van a dologban, hogy ennek a képaránya ránézésre megegyezik a telefonéval. mondjuk ez szerintem pont nem ellene, hanem mellete szól, miután mindenki a telefonján olvas, ahol nem is a mérettel, hanem a kijelzővel van gond.

csibe1:
160 EUR lesz, ha szabad tippelni :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.