Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) csibe1 válasza pamper (#19797) üzenetére


csibe1
addikt

Más formátumban nincsenek meg a könyvek csak pdf-ben?
A pdf nem ebook formátum.
Tényleg nem értem, hogy miért akarnak jópáran a pdf-el szenvedni csakazértis.
Lustaság vagy csak hozzáértés hiánya miatt? :F
Jobban járnál ha epub, mobi vagy azw formátumban szereznéd be a könyveket.
A helyedben megfontolnám bwoay tanácsát, ennyit nem ér az az olvasó amit vettél.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19802) consono válasza csibe1 (#19801) üzenetére


consono
nagyúr

Ezen már én is sokat gondolkodtam, szerintem azért van, mert:
- pdf-be könnyű scannelni
- legtöbben gépen olvasnak, mi a kisebbség vagyunk

"In God we trust. All others must bring data"

(#19803) oliwwer


oliwwer
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni e-book olvasó választásban?

Amiket szeretnék:
- ne legyenek rajta reklámok egyáltalán
- megbízható legyen, fagyástól mentes, stb.
- háttérvilágítás
- epub file-okat jó lenne ha vinné
- könnyű legyen ebook file-okat feltenni rá PC-ről

Kindle termékeket néztem, nekem nem kell semmi extra, se net, se érintőképernyő, de persze nem baj ha van, csak megbízható és jó legyen.

25-35 ezer forint között szeretnék rá költeni

Köszönöm!

(#19804) pamper válasza laci1892 (#19800) üzenetére


pamper
lelkes újonc

Számít a méret sajnos: csak a legkisebb, 6col jöhet számításba. A munkahelyeimen (főállásban nyomda, 7végenként pedig pizzafutárkodás robival) viszonylag sok szabadidőm van, s mivel nem netezek annyit (inkább könyvmoly vagyok), így ott tudok olvasgatni.
A nyomdában a munkásnadrág zsebeinek mérete, a pizzériában pedig az övtáskám szab 6árt... :)
Az ár másodlagos, de azért nem mind1, hogy 20 vagy 80e a kütyü.

(#19805) pamper válasza csibe1 (#19801) üzenetére


pamper
lelkes újonc

Ahogy korábban írtam, eddig telón olvastam könyveket, s ott a WPS Office simán lebirkózta a pdf-eket (de szemkímélés okán váltani akarok). Próbáltam más formátumokat is, letöltöttem hozzá app-ot, de nem jött be.
A másik, hogy alapelvem szerint digitális tartalomért nem fizetek, ráadásul "válogatós" is vagyok (a témákat illertően speciális az ízlésem), így abból tudok csak szemezgetni, amit a torrentoldalakon találok. Ott meg a legtöbb cucc pdf-ben van.
Marad hát a konvertálás (amit consono írt, arra kíváncsi leszek).

(#19806) bwoay válasza oliwwer (#19803) üzenetére


bwoay
nagyúr

szia,

érdekes, hogy Kindle termékeket néztél, mert
1. reklámos olvasó csak náluk van
2. epub-ot nem kezel alapból, konvertálni kell

egyébként a reklám milyen problémát okoz?
mármint tudod, hogyan működik a dolog egy Kindle ebook olvasón?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19807) csibe1 válasza consono (#19802) üzenetére


csibe1
addikt

Az oké, hogy pdf-be könnyű scannelni, de sajnos a legtöbb képként van szkennelve, nem szövegként.
Gépen is csak a használati útmutatókat olvasom pdf-ben vagy olyan könyvet ami nincs meg csak pdf-ben. Ebook olvasón egy könyvet olvastam pdf-ben; köszönöm szépen, inkább kihagyom ezután.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19808) csibe1 válasza oliwwer (#19803) üzenetére


csibe1
addikt

"- ne legyenek rajta reklámok egyáltalán"
A reklámok csak kikapcsolt állapotban jelennek meg pl. Kindle, szóval ez a kitétel kb. teljesen felesleges.

"- könnyű legyen ebook file-okat feltenni rá PC-ről"
Ez kb. mindegyikre igaz, kábel vagy wifi nem probléma.

"- epub file-okat jó lenne ha vinné"
A Kindle cuccokat itt el is felejtheted. Amikor képbe került a Kindle ez nem tűnt fel? :F

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19809) @Pal válasza csibe1 (#19801) üzenetére


@Pal
tag

consono és csibe1

Nem azért van mert könnyű szkennelni vagy lusta vagyok.
Azért van, mert bizonyos anyagokhoz nem lehet hozzáférni csak ebben a formátumban.
Annyira nem lustaság részemről, hogy rengeteg időt fordítok arra, hogyha van rá lehetőség át tudjam konvertálni epub fájlba, vagy ha a minősége elfogadható beolvasni OCR-be. Néha ezeket sem lehet megcsinálni.
Az a helyzet, hogy pdf-ben nem regényeket olvas az ember. Vannak tananyagok, munkaanyagok amelyek csak így érhetők el. Emellett az is igaz, hogy a papír alapú anyagot néha beszkennelem, hogy a jegyzeteléseket jelöléseket elektronikus formában végre tudjam hajtani. Az ilyen anyagok százszoros sebességgel kezelhetők használhatók, amikor keresek valamit, összevetek bizonyos információkat más könyvekben, publikációkban, tananyagokban találhatókkal.
Monitort azért nem használok, mert halálos csapást mér az ember látására egy bizonyos idő után. Mióta olvasót használok ilyen munkákhoz, sokat javult a szemem.

Könyv olvasáshoz én sem a pdf-et preferálom.

(#19810) Bozek válasza @Pal (#19809) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért nem lehet OCR-be beolvasni? Vedd meg az Abby FineReader-t, az megoldja a gondod.

Az e-bookot áruló boltok meg általában epub és mobi formátumban adják a könyveket, ritka a PDF.

(#19811) Tomiboy65 válasza laci1892 (#19743) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

Pár gondolatot azért hozzáfűznék. Nekünk 2 db Nook simple touch olvasónk van kb 8 éve.
Nem vettem észre, hogy a műanyag háza öregedne. Az akksijuk most is hibátlan, de ha cserélni kellene, pár ezer forintért lehet vásárolni pl az Aliexpressről. A garancia meg nem azért 1-2 év, mert utána elromlik, hanem mindenre annyi a garancia.

(#19812) consono válasza @Pal (#19809) üzenetére


consono
nagyúr

Nem a lustaságra gondoltam és nem a munkaanyagokra, tananyagokra :) Amiben ábra van, azt egyértelműen jobb PDF-be tenni. Meg azokat is, amiket meg akarsz tartani olyan formátumban, oldalelrendezésben, amilyen az eredeti. Meg ahol a színek számítanak.
A monitorról ellenben más a véleményem, 35-40 éve bámulok különböző monitorokat, a kezdettől szemüvegesként. Több mint 20 éve nem romlott a szemem. Mikor elkezdtem kontaktlencsét használni, az megállította (vagy az, hogy addigra 20+ lettem és megállta a változás). Azóta újra szemüveges vagyok, a kontaktlencsét elengedtem, de semmi változás nincs a látásomban (sőt, már gyengébb szemüveget viselek, de szerintem ez inkább az öregség számlájára írható). A szemészem is azt mondja, hogy a szem arra való, hogy használjuk...
No de mindegy is, ha neked kényelmesebb az e-inken PDF-et olvasni és meg tudod oldani, akkor neked az a jó megoldás. Én erre inkább tabletet használnék, színes kiemelések, stb. de szerencsére nem vagyunk egyformák :) Mindegyikünk megtalálja a neki való eszközt!

"In God we trust. All others must bring data"

(#19813) bwoay válasza @Pal (#19809) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem itt inkább arról van szó, hogy akik ebook olvasót keresnek, azok zöme úgy ragaszkodik a pdf-hez, mintha már most tudnák, hogy csak ezzel a formátummal lesz dolguk. kétlem, hogy mindenki nehezen beszerezhető és/vagy ábrákkal telitűzdelt szakmai anyagok miatt akar egy olvasót. pláne 6" méretben.

és nem is az a baj, hogy olyan sokan ragaszkodnak ehhez a formátumhoz, hanem az, hogy mi minden egyes alkalommal elmélyülten foglalkozunk vele :)

két állandóan visszatérő téma: pdf fétis és reklám fóbia.

előbbi szerintem abból ered, hogy aki nem jártas ebook témakörben, az lát néhány könyvet pdf-ben és azt hiszi, hogy ez a leggyakoribb előfordulási formájuk. azt' közbe' meg nem.
a reklámtól rettegők meg úgy képzelik el, hogy miközben elmélyülten olvassák kedvenc regényüket, egyszer csak: "megszakítjuk programunkat! hüvelygomba és cofidis!"

bár az összefoglalóban megtalálni aggleány remek írását, lehet, hogy célszerű lenne egy aktualizált FAQ, ahová joggal lehetne irányítani mindenkit a fenti kérdésekkel. aztán itt meg foglalkozhatnánk a szubjektív megítélés alá tartozó dolgokkal, sokkal hatékonyabb lenne.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19814) csibe1 válasza bwoay (#19813) üzenetére


csibe1
addikt

+1 :K

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19815) hampidampi válasza bwoay (#19813) üzenetére


hampidampi
senior tag

Vedd hozzá, amikor "nem kell nekem a wifi, meg az érintő képernyő, pláne a világítás, csak minél olcsóbb legyen"

(#19816) @Pal válasza Bozek (#19810) üzenetére


@Pal
tag

A rosszabb minőségű anyagokat az Abby FineReader se tudja kiolvasni, bár néha csodával határos dolgokra képes. (Korábbi bejegyzésemben már kifejeztem hálámat ezért a tippért.) Ilyen problémára gondoltam. Van olyan könyvem a polcon, amit nem igazán szeretnék összefirkálni, de pdf-ben is megvan, itt nem a hagyományos értelemben vett olvasás a szempontom.

(#19817) @Pal válasza consono (#19812) üzenetére


@Pal
tag

Színes ábrákra, "ránézésre" nagy méretű monitort használok ebben egyetértünk, hogy nem olvasóra vannak kitalálva.
Nem szívesen osztogatnám az észt a szemkímélés és a szemhasználat témakörében ezen a fórumon. Már korábban is volt erre vonatkozóan hozzászólásom. A szemészek szakismeretét sem igazán fogadom el referenciaként. Több szempontból is károsít, stressz tényező a hagyományos monitor. Nem mondom, hogy azonnal elrontja az ember szemét, de a szem érzékelő idegeit, a mozgató izmokat és idegeket nem természetes módon veszi igénybe. Ahogy a szemüveg és a kontaktlencse sem gyógyító eszköz, hanem egy mankó, egy elváltozás kezelésére és nem egy természetes módszer a szem egészségének visszaállítására.
A pdf használatához valóban jobb lenne az A/5-ös méretnél jóval nagyobb képernyő. Ez viszont elég drága, és olvasáshoz jobb szerintem a normál könyv méret. Talán két eszköz lenne a legjobb. vagy egy kihajtható? :)

#19813 boway
"két állandóan visszatérő téma: pdf fétis és reklám fóbia
lehet, hogy célszerű lenne egy aktualizált FAQ, ahová joggal lehetne irányítani mindenkit a fenti kérdésekkel."

Igen. Ez jó ötlet szerintem is.

[ Szerkesztve ]

(#19818) Bozek


Bozek
nagyúr

Kíváncsian várom, hogy vajon szólnak-e holnap a MediaMarkt-ból, hogy menjek be az olvasóért. Ma ránéztem a javítási státuszra, és ott az szerepel, hogy bármikor átvehető, de ezeknél semmi sem biztos. Múltkor az online rendelésem se könyvelték le, mert nem volt bent a főnök...

(#19819) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdvözlet a pb Touch 3 HD jó minőségű olvasó közép, felső? Kategória

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#19820) csendes válasza gyuszmó (#19819) üzenetére


csendes
őstag

A Touch HD3 nagyjából a Kindle PW4-gyel és a Kobo Clara HD-vel egy kategória. Mindkettőhöz képest előny a fizikai lapozógomb, a Kindle-höz képest a világítás színhőmérséklet állítása, a Kobo-hoz képest a Bluetooth és a vízállóság. Mind a három jó olvasó, hardverapróról a PW4 szerezhető be a legjobb áron.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19821) @Pal válasza csendes (#19820) üzenetére


@Pal
tag

Azt a hétszázát! :R
Így kell ezt.

(#19822) gyuszmó válasza csendes (#19820) üzenetére


gyuszmó
őstag

Köszönöm

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#19823) Bozek


Bozek
nagyúr

Na, visszatért a Touch HD3, akksit cseréltek benne meg újratelepítették a szoftvert.

(#19824) @Pal válasza Bozek (#19823) üzenetére


@Pal
tag

Szóval sose tudjuk, meg, hogy ki nyerte a tippversenyt. :F
Lehet, hogy ők is erre a két dologra tippeltek. Aksi, szoftver. A zárlat nem nyert.

Jut eszembe. A PB IP3 Pro képernyő törésre vonatkozásban végül küldtek egy e-mailt, hogy küldjem be, mégis ránéznek, és nem kerül semmibe ez a manőver. Beküldtem nekik mindent ami az ügyhöz kapcsolódik. Kiderült, hogy a helyi ügyfélszolgálat egyáltalán nem konzultált a gyártóval, csak írta, ugyanis a gyártó nyilvántartja a készülékhez kapcsolódó összes kommunikációt. Úgyhogy végül tettek egy 22 ezer forinttal olcsóbb javítási ajánlatot.

(#19825) bwoay válasza @Pal (#19824) üzenetére


bwoay
nagyúr

háhh! see?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19826) csibe1 válasza @Pal (#19824) üzenetére


csibe1
addikt

"Kiderült, hogy a helyi ügyfélszolgálat egyáltalán nem konzultált a gyártóval, csak írta, ugyanis a gyártó nyilvántartja a készülékhez kapcsolódó összes kommunikációt. Úgyhogy végül tettek egy 22 ezer forinttal olcsóbb javítási ajánlatot."

Jófejek ezek a helyi ügyfélszolgálatok! :W

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19827) macilacus válasza @Pal (#19824) üzenetére


macilacus
senior tag

Én lehet, hogy finoman konzultálnék a helyi ügyfélszolgálatossal.
Megtévesztés, félrevezetés, fogyasztóvédelem, talán kinézne valami kis kártérítés :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#19828) @Pal válasza macilacus (#19827) üzenetére


@Pal
tag

Áh... Elegem van az egészből. Hadakozni a fölöslegességen. Úgyis világvége...

(#19829) csibe1 válasza @Pal (#19828) üzenetére


csibe1
addikt

Azt elhiszem, de ha senki sem rúgatja őket seggbe, akkor továbbra is ilyen tróger módon intézik majd az ügyeket.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19830) Skynet258


Skynet258
veterán

Aztán nem is szóltok, hogy PB Inkpad 3-ra megjött az új firmware v.6.1.1069... :D Remélem javították minden hibáját a sima 6-os firm-nek ha már ennyi ideig tartott.
Most engedtem rá, majd írok mi van vele.

https://geekpulse.hu

(#19831) Bozek válasza Skynet258 (#19830) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azt gondoltuk, hogy a Skynet mindent figyel. :DDD

(#19832) @Pal válasza Skynet258 (#19830) üzenetére


@Pal
tag

Mindenképpen írj, hogy mi van vele!
Addig nem tenném fel, amíg nem biztos.
A Pro legújabb verziója, mint írtam korábban, elfuserált lett. Kinyírták a pdf kezelést vele.

Erről jut eszembe, hogy visszajött a szervízből a készülék. (Végre lett mindenkinek olvasója a családban, még annak is akinek nem is kell. :DD ) Kértem, hogyha már megcsinálják tegyék vissza a korábbi szoftvert. Ez nem sikerült. Gondolom drága lett volna, vagy nem tudják hogyan kell.

Tudja valaki, hogyan tudok visszarakni egy korábbi frissítést PB-re?

[ Szerkesztve ]

(#19833) totasenior válasza @Pal (#19832) üzenetére


totasenior
tag

A kívánt fw-t lekell tölteni, majd a swupdate.bin file-t ki kell bontani az olvasó gyökérkönyvtárába, aztán el kell indítani a fw frissítése menüpontot a Karbanartásból.

(#19834) Skynet258 válasza @Pal (#19832) üzenetére


Skynet258
veterán

Alapvetően basic usernek számítok ebook terén - nem böngészek rajta, nem hallgatok zenét, csak olvasok és ennyi. :D PDF-ből csak egy van fent, az alaplapom manual-ja. Azzal eddig sem volt gond, most sincs. Látom bekerült az EPUB3 formátum, nagyon nem tudom ez adna-e pluszt egy átlagos könyv esetében, majd konvertálok valamit erre aztán megnézem.
A sebesség jó, talán egy hangyányival gyorsabb lett de ezt még próbálgatni kell.
Lentre viszont berakható lett, hogy írja hány oldal van hátra a következő chapter-ig, ez mindenképp hasznos és jól is működik (és emellett elfér az is, hogy hányadik oldalon tartunk az össz oldalból).
Új lett a design de mint mondtam sokat úgysem kotorászok a menüben, szóval ez sem egy nagy dolog.
Igazából hibát eddig nem találtam de az is igaz, hogy csak cirka 1 órát használtam este. Szerintem feldobható, remélhetőleg azért vártak a kiadással ennyi időt a Pro-hoz képest, hogy javítsák a bug-okat. :DDD

https://geekpulse.hu

(#19835) Oldman2 válasza Skynet258 (#19834) üzenetére


Oldman2
veterán

De ha eddig nem adták ki, akkor ki jelezte nekik a bugokat?
:F

(#19836) Skynet258 válasza Oldman2 (#19835) üzenetére


Skynet258
veterán

Inkpad 3 Pro-ra már sok hónapja kint van, talán lassan egy éve is. Nekem Inkpad 3 van és erre jött meg most. A Pro tulajok meg folyamatosan panaszkodtak, hogy tré az egész. Így értettem, hogy eddig ültek a javításon és remélhetőleg az Inkpad 3 már normálisan összerakott firm-et kapott. ;)

BTW egyetlen könyvem van pdf-ben, akárhogy állítottam szarul tördelte (lapoztam de csak plusz egy sor jött be aztán újra lapozásnál ment tovább). Ez most kiválóan megjelenik szóval az update ennyi jóságot már biztosan hozott nálam.

https://geekpulse.hu

(#19837) Bozek válasza Oldman2 (#19835) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk a 6-os FW már kijött más készülékekre is, szóval onnan is tudtak meríteni. Nem hiszem, hogy olyan nagy különbségek lennének a készülékek szoftverei között.

(#19838) bwoay válasza Bozek (#19837) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezért is érdekes, hogy miért nem egyszerre jelennek meg a fw-ek mindegyik készülékre. biztos egy ember köszörülgeti egy ukrán sufni sarkában.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19839) csendes válasza bwoay (#19838) üzenetére


csendes
őstag

Pocketbook firmware Linux alapú, nagyrészt átvett nyílt forráskódú, kivéve az Adobe szoftvereket, de azt nyilván nem ők programozzák. Szóval a lényeg, hogy tényleg csak köszörülgetni kell a GUI-t meg a beállításokat. :C

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19840) bwoay válasza csendes (#19839) üzenetére


bwoay
nagyúr

és azt egy faszi csinálja egy ukrán sufni sarkában! :DDD
én eleve nem értettem, hogy amikor megjelent a 6-os fw Touch HD3-ra, akkor miért nem jelent meg rögtön mondjuk mindegyikre. Miben különbözik pl az Inkpad 3-tól? Vagy az Inkpad 3 Pro-tól? Talán még a felbontás is ugyanaz.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19841) @Pal válasza totasenior (#19833) üzenetére


@Pal
tag

A kézikönyv alapján nem akart működni.
A karbantartásból nem lehet ilyesmit.
Végül csak összejött három próbálkozás után. (Sose fogom megérteni, hogy végül mitől működött, amikor korábbi két alkalommal ugyanazt csináltam.)

(#19842) Oldman2 válasza bwoay (#19838) üzenetére


Oldman2
veterán

Rövidesen megduplázzák az erőforrásaikat, ezen túl már kettő ember fog dolgozni a firmware-eken!
:R

(#19843) csibe1 válasza Oldman2 (#19842) üzenetére


csibe1
addikt

A sufni közepén, jövőre meg már külön asztaluk is lesz! ;] :DDD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19844) @Pal válasza Skynet258 (#19834) üzenetére


@Pal
tag

Nos, feltettem. Ugyanaz mint a Pro verzió frissítése, a PDF-et viszont tudja kezelni. Az OCR-rel nem is volt baj, csak a kép formátumot kezelt csigalassúsággal (egy-egy lapozás 20 mp volt). Ezt javították.
Egyebekben nem lett gyorsabb.

#19843csibe1
Igen, mert hómofisz.

(#19845) csibe1 válasza @Pal (#19844) üzenetére


csibe1
addikt

Ja, ha hómofisz akkor az otthoni sufni közepén lesznek az asztalok jövőre? :DD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19846) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Sziasztok! Maximum 40-50 ezer forintig szeretnék venni egy e-book olvasót. A lényeg, hogy vigye a modern formátumokat (nem gond ha előtte konvertálni kell), továbbá a kijelzője legalább 6" legyen, de ha nagyobb, az csak előny. Háttérvilágítás nem fontos, habár ahogy visszaolvasgattam javíthat az olvashatóságon.
[link]
Ez egész csábítónak tűnik, van esetleg véleményetek róla? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Tomikapc

(#19847) Bozek válasza Tomikapc (#19846) üzenetére


Bozek
nagyúr

"vigye a modern formátumokat (nem gond ha előtte konvertálni kell)"

Ez a kettő valahogy üti egymást. Ha viszi a modern formátumokat, akkor nem kell konvertálni, ha meg konvertálni kell, akkor nem viszi őket.

Ami konvertálás nélkül viszi őket, az a PocketBook, például ebben az árkategóriában ott a Touch Lux 5. A Kindle az epub-ot nem viszi, de persze konvertálható, és a webáruházakban amúgy is epub és mobi formátumban vehetőek meg a könyvek.

(#19848) csendes válasza Tomikapc (#19846) üzenetére


csendes
őstag

Ha már belinkelted, az egy 2020-as PW4, a PW5 elírás, az még nem jelent meg. De egyébként jó olvasó. Én nem linkelem be :DDD

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19849) Tomikapc válasza Bozek (#19847) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszönöm! Valóban kicsit ütik egymást, abban nem voltam biztos, hogy bármelyik formátum bármelyikre konvertálható-e, de ezek szerint nagyrészt kompatibilisek egymással. Köszönöm a tippet. Összehasonlításképp ez a Touch Lux 5 vagy a linkelt PW4 érheti meg jobban? Méretben ahogy nézem azonosak. Egyébként nem nekem lesz, szóval az sem opció, hogy menjek el kipróbálni melyik tetszik jobban :DDD

Tomikapc

(#19850) Bozek válasza Tomikapc (#19849) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azt azért hozzátenném, hogy a Kindle tudomásom szerint nem rendelkezik magyar nyelvű menüvel. Bár alapvetően egy olvasónál annyira nem is számít.

Továbbá az is kérdés, hogy mit preferál az illető. A PocketBook-on vannak lapozógombok, a Kindle-n nincsenek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.