Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) csendes válasza hegedis (#19498) üzenetére


csendes
őstag

Hardverapró-n most épp 20 ezer egy használt Alcor Myth LED. Kicsit többért van ugyanott új Amazon Kindle Touch 10.gen vagy használt Kindle Paperwhite 3.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19502) zseko válasza hegedis (#19498) üzenetére


zseko
veterán

És csak hogy ne legyen utólag csalódás, a pdf-et jobb elfelejteni, azzal csak szenvedés lesz :)

HR24.hu

(#19503) Ste_mod válasza Dhampir (#19489) üzenetére


Ste_mod
csendes tag

A Kon-Tiki előrendelhető (szeptember 15-re várják):

https://onyxboox.com/checkout/pricelist

(#19504) Dhampir válasza Ste_mod (#19503) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, hogy megírtad. :R

(#19505) margithid


margithid
veterán

Egy xiaomi mi9t kijelzője sokkal jobban rontja a szemet mint egy ebook olvasó?

[ Szerkesztve ]

(#19506) tomazin válasza arcsin (#19500) üzenetére


tomazin
veterán

Jah elégedettek a pocketbookal, amíg szét nem törik a feszüléstől a kijelzője, amit aztán nem javítanak gariba. igen tudom, hogy mindenki azt ajánlgatja, de nem 1 kijelzőroppanásos story van már a topicban és érdekes módon mindig pocketbook.

(#19507) arcsin válasza margithid (#19505) üzenetére


arcsin
senior tag

A kérdés alapból rossz.
Egy bármilyen kijelző, ami nem e-ink, jobban rontja, fáraszt-e a szemet?
Igen.

[ Szerkesztve ]

(#19508) margithid válasza arcsin (#19507) üzenetére


margithid
veterán

Aha. Köszi.
A xiaomi ebook olvasója mennyire ajánlott?
Most 100 dollár, karácsony előtt talán lesz 80 is.

(#19509) arcsin válasza margithid (#19508) üzenetére


arcsin
senior tag

Annyiból szerintem nem ajánlott hogy kínai belpiacra szánt eszköz. Annak minden előnyével és hátrányával ;] Elvileg csak kínai nyelv van benne, de talán valahogy angolra lehet tenni, de akkor is kb 80%ban kínai jelekkel találkozol.
Youtube review

Az egész Mi hóbelebanc előtelepített, pld.

nem mellesleg komment:
Don't buy this device! Mi is planning to release a new and better model shortly.

[ Szerkesztve ]

(#19510) csendes válasza margithid (#19505) üzenetére


csendes
őstag

Van olyan tanulmány, ami szerint egy LCD kijelző jobban fárasztja a szemet: [link]
Van olyan tanulmány, ami szerint nincs különbség: [link]
Végülis mindenki eldöntheti, hogy neki mi a jó.
Aki sokat olvas könyveket, annak valószínűleg megéri az e-ink.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19511) margithid


margithid
veterán

Láttam valahol olcsó amazon ebook olvasót.
Akkor majd lehet arra ruházok be.

(#19512) Bozek válasza tomazin (#19506) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha egy Kindle-t raksz egy kisebb tokba, akkor annak is roppanni fog a kijelzője. Ez a tok hibás tervezése, a 6 colos kijelzőknél nem láttam, hogy ez gond lenne.

(#19513) consono


consono
nagyúr

Sziasztok. Jelenleg egy Kindle PW 3-at használok, már jó pár éve, nagy megelégedéssel. Sajnos a korábbi olvasóm, egy B&N Nook Glowligh, amit a fiam használ eléggé megviselődött már, a képernyő is és maga a gumírozott felület is, ideje lenne cserélni. Mivel ő "koca" olvasó, csak amit muszály azt olvassa el, arra gondoltam, hogy lepasszolom neki a Kindle-t, én meg veszek magamnak valamit, aminek nagyobb a kijelzője (romlik a szemem, meg néha jó lenne mangát olvasni is). No, itt vagyok gondban, mert a logikus döntés a Kindle Oasis lenne, de 100k körül most nem akarok kiadni olvasóra. Itt jött a képbe a Kobo Libra H2O, ami egy csomó mindenben nagyon hasonlít az Oasis-ra, leírás szerint még mobit is olvas, amiben a könyveim többsége van és érezhetően olcsóbb. Van valakinek saját kézből tapasztalata? Néztem, olvastam review-kat, az látszik, hogy a háttérvilágítás nem annyira homogén, mint az Oasis-on, de van más, ami miatt el kellene vetnem? Köszi!

"In God we trust. All others must bring data"

(#19514) consono válasza consono (#19513) üzenetére


consono
nagyúr

Ja, illetve még egy kérdés: mennyi az üzemidő? Napi fél-egy órát szoktam olvasni, többnyire háttérvilágítással. Ilyen "terhelés" mellett meddig bírná?

"In God we trust. All others must bring data"

(#19515) arcsin válasza consono (#19514) üzenetére


arcsin
senior tag

Adok egy tippet mangaolvasásra:
Likebook Mars.(mágneses, magától lezárós- feloldós tok +fólia, euból) 7.8Inch, androidos eszköz. Nézz rá. Talán méret/ árban még mindig az egyik legjobb, elszállt usd árfolyammal is.
Én a Tachiyomit használom mangázni rajta. A beépített olvasója is jó, sokszor azt használom, de néha a Koreadert. Üzemidőről nem tudok nyilatkozni. Szerintem 1 hét környékén lehet napi 1 óra olvasással. Nálam általában hosszabb olvasó sessionök szoktak lenni, majd 1 hetet kihagyok általában.

[ Szerkesztve ]

(#19516) consono válasza arcsin (#19515) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi, meglesem ezt is! Telefonon nekem is a Tachiyomi van fent, egyszerű lenne tovább vinni, meg a Koreader is jó, főleg a pdf reflow miatt... Meglássuk. Mondjuk ez is Oasis árban van, meg Aliról nem is szeretnék ennyiért venni, itthonról, vagy Amazonról .de vagy .uk)szeretném, abban jobban bízok.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#19517) arcsin válasza consono (#19516) üzenetére


arcsin
senior tag

Ebayen is van EU-ból, csak ott nem adnak hozzá tokot . Amazononról lehet rendelni. De ha megvannak ezek az appok akkor tudod miről van szó :). Én nagyon szeretem a kis eszközt, vettem rá már pár könyvet is. Nekem is Nookom volt előtte, csak még nem a Glowlight.

(#19518) gusthy válasza consono (#19513) üzenetére


gusthy
veterán

Nekem volt H2O-m, teljesen jó cucc, csak vegyél hozzá tokot, mert baromi vékony és emiatt sérülékeny.
Az üzemidőt így ennyiből nem lehet megbecsülni, de szerintem hetekben mérhető azok alapján, amit írtál.

(#19519) consono válasza gusthy (#19518) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi! Tokot mindenképp akartam, cipelem eleget magammal az olvasót...

"In God we trust. All others must bring data"

(#19520) ehhee


ehhee
friss újonc

sziasztok!

nem tudok dönteni, most venném életem első e-book olvasóját.
Pocketbook touch lux 4 és a Kindle paperwhite 3 (2015) között vacilálok. (de ha tudnátok ajánlani jobbat, szívesen fogadom)
Legfőbb szempont, hogy strapabíró legyen, háttérvilágításos és lehetőleg gombos+érintőképernyős.

Köszi! :DD

(#19521) Oldman2 válasza ehhee (#19520) üzenetére


Oldman2
veterán

Akkor ezt gyorsan el is döntötted, mert a gomb miatt a PW3 ki is esett.
:C

(#19522) tomazin válasza Oldman2 (#19521) üzenetére


tomazin
veterán

amikor a kérdésben van a válasz

(#19523) Marc864 válasza consono (#19513) üzenetére


Marc864
tag

ebben az árkategóriában nézelődök én is, nálam a Kobo Forba lesz a nyerő. Majd karira meglepem magam

(#19524) ehhee válasza tomazin (#19522) üzenetére


ehhee
friss újonc

igen, de azt azért írtam, ha esetleg tudtok még márkákat/típusokat, akkor ezek lennének a szempontok....

(#19525) tomazin válasza ehhee (#19524) üzenetére


tomazin
veterán

Ezeket amúgy újan, vagy használtan nézed? Szerintem jobban jársz, ha mindenre nyitott vagy, hogy keretet írsz, hogy meddig fér bele. Mert ha újat nézel, akkor én nem vennék 40kért olyan felbontású gépet, mint a touch lux (hanem egy pw4-et innen apróról újonnan, garival)

(#19526) hf1111


hf1111
újonc

Sziasztok! 8-9-10 collos ebookot keresek, akár eladót, ha van valakinek, vagy ajánljatok bevált típusokat. Köszi.

(#19527) arcsin válasza hf1111 (#19526) üzenetére


arcsin
senior tag

Volt a csoportban valaki aki továbbadná az Inkpad X ét mediaMarktos áron.(80ezer volt asszem) Szerintem keresd meg azt a posztot mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#19528) LittleBiG007 válasza arcsin (#19527) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Az a poszt el lett távolítva, mert szabályzatot sért.

hf1111: Nézz szét a hardveraprón.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#19529) arcsin válasza LittleBiG007 (#19528) üzenetére


arcsin
senior tag

Bocsánat :) Csak emlékeztem. hogy volt ilyen.

(#19530) gusthy válasza hf1111 (#19526) üzenetére


gusthy
veterán

Ez nagyon tág spektrum. Belefér a 60-70eFt-os Kobo, meg az Onyx Boox cuccok a duplájáért. Kéne tudni, mire akarod használni.

(#19531) @Pal válasza hf1111 (#19526) üzenetére


@Pal
tag

Ajánlhatnánk sokféle eszközt, de szerintem így nem lehet választani. Szinte mindenki másképp vagy másra használja, más a kényelmes, más összeget költene rá stb.
Így nem fogsz sokra jutni.
Szedd össze, hogy hol, milyen módon használnád, elsőre mit gondolsz fontosnak, és ezek alapján tegyél fel kérdéseket. Amikor már látod a saját igényeidet, ehhez keress eszközt.
Tavaly év vége felé sok ezzel kapcsolatos beszélgetést olvastam és részt is vettem néhányban. Lehet, hogy érdemes bele-, beleolvasnod néhányba.

(#19532) arcsin válasza @Pal (#19531) üzenetére


arcsin
senior tag

Pont a facebookos asszonysuttogóban volt hogy valaki ebook olvasót akart venni. Jöttek a minél jobb tippek. :U Meg volt olyan is hogy Hú nekem mitomen mim van, de több formátumot ismert fel mint a kindle. :D Baz..nem tudom h akkkor mi a pics alapján választott. Meg ..hu kindlem van nagyon szeretem. ok.
Így nem lehet választani szerintem. Én is összeszedtem a kritériumokat, a kis pénzemet :D Kivártam amíg találok olyat, ami mind a kettőt lefedi.

(#19533) hf1111


hf1111
újonc

Köszi a meglátásokat. Az olcsóbb kategória érdekel, a gyeröknek kell scennelt pdf tankönyvek olvasására nagy méretű e-ink könyvolvasó. Más kritériumot nem szabok, így is nagyon szűk ez a piac. Az sem zavar, ha a nagy pdf-et nehezen kezeli, max szétszedem több darabra.Nem a könyvolvasót, hanem a pdf-et :D
A hardveraprót megnéztem már de semmi.
Minden infót, ajánlást megköszönök.

[ Szerkesztve ]

(#19534) zagloba válasza hf1111 (#19533) üzenetére


zagloba
aktív tag

Pdf-hez lehet egy táblagép kellene inkább! Teclast p20 HD például! :)

(#19535) consono válasza hf1111 (#19533) üzenetére


consono
nagyúr

A PDF, főleg ha több hasábos, netán képeket is tartalmaz elég macerás ebook olvasón. Nagyon jó barátságot kell kötnöd a k2pdfopt-tal, ha ilyenre vetemedsz :) Vagy olyan olvasó kell, amiben elérhető a Koreader, ami tud helyben reflow-t, meg egyéb nyalánkságokat...

"In God we trust. All others must bring data"

(#19536) csendes válasza hf1111 (#19533) üzenetére


csendes
őstag

Nagy kijelzős és olcsó? Új nemigen van ilyen. És ha gyereknek kell, akkor valamilyen Mobius képernyős ajánlott, különben hamar el fog törni. Egy használt notebook olcsóbb és azon tényleg jól lehet pdf-ezni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19537) arcsin válasza csendes (#19536) üzenetére


arcsin
senior tag

Néha a felnőttek kezében is össze képes törni egy 100+ezres csoda reader :D

(#19538) @Pal válasza hf1111 (#19533) üzenetére


@Pal
tag

Ez már közelít, de még mindig rengeteg tényező van. Egy biztos, hogy mindenképpen E Ink kijelzőst vegyél, mert olvasásra ez való.
A gyerök mérete is kell, mert nem mindegy, hogy egyetemen vagy alsó tagozatban szenved az olvasással.
A szkennelt PDF is kétféle lehet. Az egyik csak kép, a másik OCR, ami azt jelenti, hogy a elvileg szerkeszthető, vagyis az olvasó tudja tördelni az írást és rendezni a képeket valamelyest.
Ha jegyzetelni, jelölni is kell (ami komolyabb tanulmányok esetén igen hasznos, pl. szinte azonnal visszakereshető bármi), akkor is más gép alkalmas.
A méret pedig ha csak otthoni tanuláshoz kell, akkor 10, ha sok a szállítgatás akkor talán inkább a 8 col. De ez sincs kőbe vésve. Mert normális, erős tokban, kemény (akár aktatáskában) védett a nagyobb szerkezet.
A nagyobb képernyő mindenképpen jobban olvasható, szemkímélő és ha szerkeszteni kell benne, akkor könnyebb írni rá.
Nem beszéltünk háttér világításról, lapozási sebességről, programokról, amelyek más-más szinten képesek a megjelenített szöveget, képet kezelni stb. Folytassam?
Tényleg fontos lenne tudni, hogy mire is van szükség. Vannak itt szakértők ne aggódj, de amíg nem tudni, hogy mi az igény, hiába is kapsz ajánlatokat.
Én mielőtt választottam, nagyon sok olvasót néztem, teszteket olvastam, videókat láttam. Aztán amikor megvettem rájöttem, hogy nem voltam igazán képben. Most majdnem egy év után kénytelen voltam váltani és amit most használok tudja azt amire igazán szükségem van.
NakonXipan jól rámutatott a problémára.

[ Szerkesztve ]

(#19539) @Pal válasza consono (#19535) üzenetére


@Pal
tag

A PocketBook és az Onyx Boox is teljesen jól kezeli a PDF-et (mindkettő 7,8 colos). Ez utóbbi bármilyen kombinációba tudja rendezni a hasábokat. A Koreader mindkét eszközön fent van, de a hasábokkal nem jól bánik a gyári szofverekhez képest.

(#19540) @Pal válasza zagloba (#19534) üzenetére


@Pal
tag

Olvasó kijelző és az ilyen kijelzők között oltári nagy eltérés van. Az ajánlásod jó eszköz, de nem olvasásra optimalizált. Az ilyen táblagépek kijelzőjén erős a tükröződés.

(#19541) Bozek válasza @Pal (#19540) üzenetére


Bozek
nagyúr

A PDF meg nem e-book olvasóra optimalizált. Sőt, sose tartottam e-book formátumnak. Még a gyárilag, nyomda részére készült PDF sem tökéletes erre a célra.

(#19542) consono válasza @Pal (#19539) üzenetére


consono
nagyúr

Ezt nem tudtam, de jó infó! Én ugyan PDF-et csak kényszerből használok, ha valami csak úgy elérhető, de ahhoz meg megvan a már jól bevált k2pdfopt konfigom :) Néha ugyan kell rajta picit variálni, de alapjában véve elégedett vagyok vele. Persze nagyban függ a forrás minőségétől is az eredmény...

"In God we trust. All others must bring data"

(#19543) csendes válasza tomazin (#19506) üzenetére


csendes
őstag

Amennyire tudni lehet a Kindle-t és a Pocketbook-ot is a Foxconn gyártja. Természetesen a megrendelő igényei szerint. A Kobo-t és Tolino-t a Netronix gyártja, akik egyébként régebben a Pocketbook-kal is szoros kapcsolatban voltak (majdnem egyesült a két cég).
Az biztos, hogy a nagy kijelzős, üveg alapú eink kijelzős olvasók könnyebben törnek (mint a rugalmas Mobius alapúak), ez nem gyártótól függ. [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#19544) tomazin válasza csendes (#19543) üzenetére


tomazin
veterán

Ez egy jó cikk köszönöm (annyira, hogy összefoglalóba való). Illetve Bozeknek is a 19512-t, az nem maradt meg, hogy a tok lenne a hibás, csak hogy törnek a pb-k.

(#19545) @Pal válasza Bozek (#19541) üzenetére


@Pal
tag

Ebben egyetértünk. Nem is az optimalizálás volt a kérdés, hanem egy elfogadható megoldás a pdf-ek kezelésére, szem és idegrendszer kímélő módon. Egyébként az Onyx Boox-ot már egy ideje "tesztelgetem" és meglepően rugalmas.
A nagyobb képernyő is hasznos ha A/4-esben gondolkodunk a 10 colosok szerintem teljes megoldást nyújtanak.

(#19546) @Pal válasza csendes (#19543) üzenetére


@Pal
tag

Igen, a kijelző tényleg probléma, viszont a ház sokat véd. Most, hogy visszajött a szervizből (szereletlenül) a PB-m elég jól érzékelhető a különbség az Onyx Boox és közte. Az Onyx Boox teljesen merev totál kemény, fémházba van ágyazva. Szóval szerintem törés, meghajlás szempontjából a képernyő valóban mindegy, de a beágyazás számít.
Persze az is igaz, hogy a rugalmas képernyő nagyobb biztonság lehet.

[ Szerkesztve ]

(#19547) @Pal válasza consono (#19542) üzenetére


@Pal
tag

Ha akarod küldhetek néhány képernyőképet, hogy lásd az eredményt. Ha elküldesz pdf-et mondjuk privátban, akkor azt is le tudom fotózni, hogyan kezeli.

(#19548) consono válasza @Pal (#19547) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi a lehetőséget, én igazán csak annyit szoktam a PDF-eken szerelni, hogy jól olvasható és képernyőmérethez legyen igazítva, meg ne legyenek benne a szövegben az oldalszámok. Ha valami durvába belefutok, amit meg kellene oldani meg foglak keresni :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#19549) consono


consono
nagyúr

Ha már előjött a k2pdfopt, meg a PDF optimalizálás ebook olvasókra, itt is megosztom a saját "kedvenc" beállításomat. Ezzel ha valaki akar el tud indulni:

k2pdfopt -dev kp3 -bpc 4 -odpi 400 -fc -wrap+ -mb 2cm -ws -0.2 -ds 0.9 filenév.pdf

Egy kis magyarázat a fentiekhez:

-dev kp3: ez azért kell, hogy Kindle Paperwhite 3-ra készítse a PDF-et (beállítja a lapméretet, kimeneti DPI-t, stb.)
-bpc 4 : 4 bites szürkeárnyalatos legyen a kimenet, lehet 8 is, de ngyobb lesz a file
-odpi 400 : ezzel az eredeti anyag felbontását adod meg, nekem azért kellett, hogy nagyobbak legyenek a karakterek (elhagyható)
-fc : a képernyő szélességéhez igazítja a szöveget az előző dpi beállítástól függetlenül
-wrap+ : ez az egyik legfontosabb, ez tördeli a szöveget
-mb 2cm : a lenti margót 2 cm-re állítja, ezzel vágtam le az oldalszámokat, ez állítgatni kell a PDF függvényében, hogy ne vesszenek el az oldal utolsó sorai. Ha van valami az élőfejben akkor a -mt Xcm kapcsolóval az is kiszedhető
-ws -0.2 : ez igazán egy tapasztalati kapcsoló, arra jó, hogy mennyire tördelje el a hosszú sorokat, mennyire legyen "aggresszív" a tördelés
-ds 0.9: ez megint tapasztalati kapcsoló, felülírja a PDF által közölt lapméretet, itt ez 90%, ezt elhagyhatod, de ezzel is érdemes játszani

Előtte/utána:

"In God we trust. All others must bring data"

(#19550) hf1111 válasza @Pal (#19538) üzenetére


hf1111
újonc

Köszi mindenkinek a választ, külön Pal-nak aki ilyen hosszan válaszolt. Ebookot szeretnék, mivel nem akarom, hogy tablete legyen a gyereknek. Szerintem az agyatlan konzumálást okoz, az Ebook olvasó pedig értelmes olvasást. Amúgy is szeret olvasni. Egyébként most lett középiskolás, 9-es.
A PDF persze hogy kép formátum, naná hogy nincs be OCR-ezve, ilyen színes-szagos nyelvkönyvek (szín nem érdekes, szürkén is jó). Felraktam Kindle-re (5,9") és már az is használható. Ha nagyobban lehet majd olvasni még jobb lesz.
Nem érdekel, hogy van-e háttérvilágítás (ha van, pluszpont, ha nincs nem érdekel).
Lapozási sebesség persze hogy érdekes, de ha lassú lesz a PDF-eket széttagolom fejezetekre és kész. Majd megnézem a teszteket és eldöntöm, hogy belefér-e.
Nem kritérium a reflow meg egyéb marhaságok. Nem érdekelnek a programok. Nem baj ha nem lehet benne kijelölni, jegyzetelni.
Szóval 8-9-10 colos ebook olvasót keresek, megfizethető áron. Semmi más nem érdekel. Legyen olcsó és nagy. Ennyi.
Köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.