Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) Dhampir válasza tomazin (#18284) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm.

(#18302) dave0825


dave0825
őstag

Üdv.

Csak érdeklődésképp: barátnőmnek ugye vettem PB TL4-et karácsonyra, és előre kérdezném, hogy ha nem jönne be neki a gyári program, mit ajánlatok helyette? Miket lehet föltenni, amit érdemes is a több beállítás, vagy ilyesmi miatt?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#18303) csendes válasza dave0825 (#18302) üzenetére


csendes
őstag

KOReader-t és Cool Reader-t lehet rá telepíteni. De szerintem jó a gyári a legtöbb felhasználónak. Frissítse a firmware-t az első indításkor, mert sokat javítottak rajta.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18304) tomazin


tomazin
veterán

Kobohoz tok [link]
Itt ajanlottak az eladot, nekem elsore nagyon tetszik. Mondjuk az elso amit nemetorszagbol rendeltem dragabban az egy hulladek volt (fel ev alatt ki van fakulva, el van torve, kobot meghulyitette)

(#18305) Bozek válasza csendes (#18303) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem mindig jó a gyári program. Elég sok könyvbe raknak kiadói formázást, amit azért a KOReaderben elég jól ki lehet kapcsolni. Találkoztam én már olyannal, hogy hatalmas volt a fejezetcím, majdnem fél oldalt el is vitt.

(#18306) DittyCat válasza tomazin (#18300) üzenetére


DittyCat
tag

Nagyon köszönöm, ezt az olvasót választom. Tokot már rendeltem is Kínából, egy egyszerűbb univerzális van addig, amíg az megérkezik. A héten meg is veszem, ez lesz az ajándékom magamnak (extra balesetbiztosítással :P ).

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#18307) Dolphine válasza tomazin (#18304) üzenetére


Dolphine
addikt

Én ajánlottam anno.
Azóta vettem már tőlük egy másik tokot is, azzal is minden rendben van! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#18308) DittyCat


DittyCat
tag

Van egy vadonat új fekete tokom PB Touch Lux 3-ra (úgy tudom, több hasonló modellre is jó), valamint egy használt, de jó állapotú, Eiffel-torony mintás bézs tok az Aliról. Aki el tud jönni értük valamikor a Széll Kálmán térre, vagy az Árpád hídhoz, annak ajándékba odaadom. Nem kérek érte csokit, meg semmit. Csak szeretném, ha nem lenne otthon, mint felesleges kacat.

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#18309) @Pal válasza dave0825 (#18302) üzenetére


@Pal
tag

Nem érdemes semmit rátenni szerintem se, de ahogy csendes írja van rá mód.
Viszonylag jó beállítási lehetőségei vannak a saját programjának. A KOReader egy teljesen más világ, jóval több és finomabb hangolási lehetőségekkel.

(#18310) dave0825 válasza @Pal (#18309) üzenetére


dave0825
őstag

Értem, köszi Neked is, és a többieknek is. Csak érdeklődtem. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#18311) tomazin válasza Dolphine (#18307) üzenetére


tomazin
veterán

Hat nagyon koszi, azt gondoltam ez is egy n+2 kinai szintu tok lesz, de nagyon nem (legalabbis fel het hasznalat utan)

[ Szerkesztve ]

(#18312) Dolphine válasza tomazin (#18311) üzenetére


Dolphine
addikt

Nagyon szívesen! :B
Az első tok, már több mint egy éve megvan. Még mindig patika!
Most vettem egy másikat, szerintem azzal is barátok leszünk. :) :K

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#18313) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok segítség kéne!

Most vásároltam az Alzától egy Amazon New Kindle 2019 olvasót.
Mivel még életemben nem volt a kezemben semmilyen hasonló masina, és akinek ajándékba megy az szintén eléggé láma ezen a téren.
Felbontani nem akarom, legyen ez az ő élménye!
A kérdésem az lenne, hogy van-e valahol magyar nyelvű leírás, ehhez a masinához, hogy legalább elméletben rákészüljek a projektre?
Én nem találtam sehol a neten, de hátha valamelyik Kindle leírás megfelel az általam vásároltnak!.

A segítségeteket előre is köszönöm szépen!

(#18314) Jarod1 válasza balazs1956 (#18313) üzenetére


Jarod1
addikt

azt nézted hogy csak ezeket a formátumokat támogatja?PDF, MOBI, AZW, DOC, TXT
Epubot amit általában használnak nem...
de szerintem minden elektronikai cuccnak kell magyar nyelvű leírást tartalmazni Mo-on.

(#18315) Oldman2


Oldman2
veterán

Üdv mindenkinek.
:R

Ma új tagként bekerült a családba egy Kobo Forma készülék.

Elég brutális még egy Kindle Paperwhite 4 után is...

Ami mostanra fontossá vált és ennek is köszönhető a beszerzése:

- Natural Light (Természetes fény)
- Nagyobb kijelző
- A Hack-elés lehetőségének köszönhető magyar felület (nem gyárilag)

Első kérdéseim:

- Van-e itt olyan, akinek ilyen készüléke van?
- Screenshot hogyan készíthető ezen a készüléken?

(#18316) maltegra válasza Jarod1 (#18314) üzenetére


maltegra
kezdő

A legtöbb könyváruházban epub meg mobi is elérhető.
Ami meg csak epubban van, kb 3 kattintás Calibreben átkonvertálni.
Van egy "pár" ember, aki vígan elvan Kindle-lel, nem kell megijeszteni ezzel. :P

(#18317) sicc_innen


sicc_innen
tag

Sziasztok!
Megérkezett a Clara HD, ismerkedek vele. Sajnos nem találtam meg hogyan lehet horizontálisra átállítani a tájolást. Landscape módban szeretném használni. Gondolom alap, hogy ezt is tudja, csak én vagyok még béna hozzá. :)
Később szeretnék egy-két kedvenc betűtípust is feltenni rá. Feltételezem, hogy ez már egy kicsit komolyabb beavatkozást kíván majd.
Köszönöm a válaszokat előre is!

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#18318) csendes válasza sicc_innen (#18317) üzenetére


csendes
őstag

Megoldható egy kis bütyköléssel: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18319) BoB válasza Oldman2 (#18315) üzenetére


BoB
veterán

Hi

Nekem ilyen van, de fogalmam sincs képernyőképet hogyan lehet menteni.

Lefényképezed telefonnal :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#18320) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

S.O.S. kérdés

Sziasztok, most megyek a Pólusba és nagyon hirtelen merült fel egy e-book olvasó, mint szülinapi ajándék ma estére :D

40 ezerig mit vegyek (MM és Edigital), ha vásárolni is szeretnék majd könyveket, de torr... ingyenes forrást is használnék?
6" vagy ilyesmi, háttérvilágítás előny, vízállóság nem érdekes, asse' tudom mi van még.
Betűméret legyen állítható, ha ezt nem mindegyik tudja.

Teljesen fogalmatlan vagyok a témában, ezer hála és köszi, ha úgy 20 percen belül tud valaki tippet adni! :)

(#18321) Jarod1 válasza Z.É.T. (#18320) üzenetére


Jarod1
addikt

pb lux4

(#18322) Z.É.T. válasza Jarod1 (#18321) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Big thx!
Pont azt nézem.

(#18323) Oldman2 válasza BoB (#18319) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, ez is jó megoldás.

De valami ennél frappánsabbra gondoltam.

A Natural Light állítása csak a menüből lehetséges? A Képernyő simogatása ezt nem tudja módosítani?

Még ez az első estém, az Auto beállítást most figyelem, mit csinál...

(#18324) BoB válasza Oldman2 (#18323) üzenetére


BoB
veterán

Szerintem a gyári fw-el nem lehet képernyőképet készíteni.

Képernyő simogatással csak a fényerő állítható.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#18325) sicc_innen válasza csendes (#18318) üzenetére


sicc_innen
tag

Köszönöm!
Elolvastam a hozzászólásokat. Meglepő, hogy ilyen alapvető funkciót nem tartalmaznak a beállítások. Ez más gyártmányoknál is így lehet? (Még vissza tudom küldeni a Clara HD-t, ha további hiányosságok jönnek elő.)
Azt írják a belinkelt topicban a userek, hogy az egyik file tartalmát kell módosítani, de lehetnek működési zavarok utána. Csak az egyik irányba fordítja el a képet (éppen nem úgy, ahogy jobb lenne). Érdemes kipróbálni szerintetek?

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#18326) Ébri válasza sicc_innen (#18325) üzenetére


Ébri
senior tag

Koreader tud forgatni, de értelemszerűen ez is mókolás, de nekem kb. első dolgom volt annó feltenni (igaz nem a forgatás miatt, ez még sose hiányzott epubnál).

(#18327) LittleBiG007 válasza Ébri (#18326) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Nekem eddig egyszer kellett a fekvő mód, vagyis jobban mondva csak egy olvasónál, a 8 colos InkPad 3-nál. Buszon olvasva nagyon kilógott felfelé a mérete miatt, és féltem, hogy kisodorják a kezemből. Fekvő módban (két hasábos megjelenítéssel) viszont a vastagabb résznél stabilan fogható volt egy kézzel, és közelebb is tudtam tartani magamhoz.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#18328) csendes válasza Oldman2 (#18323) üzenetére


csendes
őstag

Ezt is lehetett bütykölni, mármint a képernyőmentést. Ami működhet, az a KOReader-es trükk: [link] [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18329) Oldman2 válasza csendes (#18328) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, idővel feltétlen ezt is megnézem.

Elsősörben az érdekelt, hogy gyárilag tudja-e ezt (mint a Kindle a kevesek által ismert két ujjas módszerrel).
:R

(#18330) sicc_innen


sicc_innen
tag

Üdv!
A KOReader-rel kapcsolatban lenne 3 kis kérdésem, mint kezdő.
Telepítés után mennyire épül be a készülékbe, mennyire veszi át az alap működés irányítását? Esetleg külön indítható/futtatható, mint plusz (olvasó) szoftver?
A gyári beállítások visszaállításával eltűnik az olvasóról? (Ez utóbbit csak egy esetleges szerviz és a garanciavesztés miatt kérdezném.)

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#18331) Ébri válasza sicc_innen (#18330) üzenetére


Ébri
senior tag

Külön indítható, vagy az alaprendszerből, vagy (kobo start) menüből (újabb gépeken inkább az előbbi). Visszaállítás után nem tudom, maradnak-e fájlok, de elég valószínűtlennek tartom, hogy megnézik, van-e oda nem való fájl mondjuk egy képernyőhibánál. Amúgy visszaállítás után biztosan nem látszik, hogy valaha tettél fel ilyesmit, azaz újra fel kell tenni, ha használni akarod. A user területen maradt fájlokat meg ki tudod törölni. (Ha nem USB hiba.)

(A normálisan nem látható partíciót nem mountoltam sose, szóval ezért nem tudom, marad-e vmi maradék fájl.)

(#18332) Bozek válasza sicc_innen (#18330) üzenetére


Bozek
nagyúr

Attól függ, hogy mennyire épül be, hogy mit másolsz át. Ha a /system/config mappába berakod az extensions.cfg-t, akkor alapértelmezetten a KOReader-t nyitja meg, amikor megnyitsz egy könyvet. De ha ezt nem teszed meg, akkor külön indítható elvileg.

A gyári beállítások visszaállításával valószínűleg eltűnik, én egy PB-t használok, azon ha visszaállítom, akkor visszajönnek a korábban letörölt indítófájlok a gyári alkalmazásokhoz. Márpedig azok is ott vannak, ahová a KOReader-t kell raknom.

(#18333) @Pal válasza Bozek (#18332) üzenetére


@Pal
tag

PB InkPad 3 Pro-n nem működik ez a megoldás. Az extensions.cfg fájra úgy "tekint" mintha ott se lenne, mindegy milyen kódot írok, hiába próbáltam bármit. Csak a KOReader megnyitása után tudok a saját menüjéből könyveket megnyitni, pedig több hasznos tanácsot is kaptam korábban, de ezt sehogy se tudtam "meghekkelni".
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy elég eltérők a rendszerek.

(#18334) Ébri válasza @Pal (#18333) üzenetére


Ébri
senior tag

Ezt leszámítva rendesen működik? Tehát nem fagy le vagy ilyesmi?

(#18335) @Pal válasza Ébri (#18334) üzenetére


@Pal
tag

Sokkal lassabban tölt be mint az eredeti program, de a lapozással nincs probléma.
Van pl. egy 188 megás (szkennelt) pdf anyagom, amit az eredeti 2-3 mp, a KOReader 6-8 mp alatt tölt, be. Az eredeti programmal nagyon rossz a minősége, szinte olvashatatlan. A KOReaderrel tökéletesen jól olvasható minőségűvé sikerült beállítanom. A beállítás alatt viszont lefagyott néhányszor. Elég bosszantó volt, de nem adtam fel, és megért néhány percet, hogy végül normális (szemet nem gúvasztó) lett a könyv.

A telepítés elég egyszerű, de elsőre - nem tudom, miért - nem működött rendesen. Kértem itt a fórumon segítséget, és az alapján újra telepítettem, de ekkor is voltak fura dolgok. Pl. a képernyő két oldalán a kávától kb. fél centire, függőlegesen, megjelent egy fehér hajszál vékony csík. Mintha kijelzőhiba lenne. Pdf-ben viszont nem volt ott. Több dologgal is próbálkoztam, de nem tűnt el. (Az eredeti programnál nem volt ilyen hiba.)
Visszaállítottam a gyári beállításokat, ezután újra feltettem a KOReadert. A beállítások alkalmával időnként lefagy (persze lehet, hogy türelmetlen vagyok), de azóta jól működik.
LittleBiG007 topikgazdánk meg is említette, hogy vannak mindenféle apró bosszúságok, gondolom ilyesmire gondolt.
Mióta nem állítgatom, tökéletes.
Ja, a fényerő, színhő szabályozás nem olyan fejlett mint a gyári programban, ezért először a gyári alkalmazást használom a beállításhoz, és a KOReaderben csak fel-le kapcsolom a világítást.

(#18336) csendes válasza @Pal (#18333) üzenetére


csendes
őstag

Szerintem vagy nem a megfelelő mappába tetted az extensions.cfg-t vagy valami szintaktikai hiba van benne vagy nem másoltad/linkelted be az applications mappába a koreader.app-ot. Legfrissebb firmware van a gépen?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18337) Oldman2


Oldman2
veterán

Kobo Forma kijelző probléma

Ahogy tapasztalom, nem csak engem érint a kijelző kapcsolók felőli oldalának "sávos foltosodása". Több külföldi Fórumon is találkoztam ilyen jellegű kijelző gondokkal. Akinek Forma-ja van, tapasztalja-e ezt?

A kép jobb oldalán, jobbról-balra, 3-4mm sötét sév, 3-4mm világos, majd ismét 3-4mm sötét. Szabad szemmel sokkal zavaróbb, én a második sötét sávot nem is vettem észre, a nejem hívta ma fel rá ma reggel.

[ Szerkesztve ]

(#18338) Ébri válasza @Pal (#18335) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi! Mondjuk nekem kobon lefagyni nem szokott (de pl. fontváltás elég lassú szokott lenni). A lassú PDF betöltés igaz, viszont cserébe tökjól működik. És töklassan PDF beállításváltásoknál :). Szóval a lefagyásokon túl nekem normálisnak tűnik, nálam ez pluszpont PB-knek.

(#18339) csendes válasza Oldman2 (#18337) üzenetére


csendes
őstag

Ez ennek a típusnak a jellemzője, egy éve tárgyalják a fórumon: [link] . Minél erősebb a megvilágítás, annál észrevehetőbb. Van akit zavar és van akit nem.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18340) @Pal válasza csendes (#18336) üzenetére


@Pal
tag

Az extensions.cfg a :\system\config-ban van.
Bemásoltam az applications mappába a koreader.app-ot.
A legfrissebb firmware van a gépen: 20190730_180226 (U740-2.5.20.1155)
Az útmutatásod alapján próbáltam megcsinálni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#18341) csendes válasza @Pal (#18340) üzenetére


csendes
őstag

A koreader.app-ot a /system/bin-be is bele kell tenni. A 2019.11 kiadástól azt az extensions.cfg-t érdemes használni, ami a telepítőben van, kivéve, ha Cool Reader is fel van téve.
TL4-en kijött egy új firmware október végén, de ettől még megy a KOReader.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18342) Oldman2 válasza csendes (#18339) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, erre találtam én is rá.

:W

(#18343) @Pal válasza csendes (#18341) üzenetére


@Pal
tag

Köszönöm.
Természetesen a /system/bin-ben is ott van, különban nem is fut.
A telepítő fájljait használom, csak korábban próbáltam átírni, hátha... (Erről írtam korábban, hogy nem reagál semmire.)
Az előbb néztem meg, nincs újabb frissítés.
Szerencsére csak kényelmi probléma, de azért jó lenne a megoldása.

(#18344) mc.g


mc.g
tag

Sziasztok !
Gyors kérdés:
Mind a Kindle-nél, mind a Pocketbook-nál úgy hallottam, hogy csak regisztráció után lehet használni,
igaz ez ? (azaz be kell lépni)
net nélkül működésre se lehet bírni ?
a másik, hogy a file-ok másolása csak wifi-n keresztül megy ? ha nem otthon vagyok egy wifi hálózatra csatlakoztatva az ebook-reader és PC akkor nem tudok rájuk másolni ? (csak simán pl. usb-n keresztűl?)

köszi !

[ Szerkesztve ]

(#18345) maltegra válasza mc.g (#18344) üzenetére


maltegra
kezdő

Kindle-höz biztosan nem kell regisztráció.
De ha távolról szeretnél ráküldeni könyveket, ahhoz már kell.
USB-n keresztül működik regisztráció nélkül is.

(#18346) csendes válasza mc.g (#18344) üzenetére


csendes
őstag

A Pocketbooknoz csak akkor kell regisztrálni, ha E-mail-en szeretnél könyveket küldeni az olvasóra vagy a Pocketbook Cloud-ot akarod használni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18347) mc.g válasza maltegra (#18345) üzenetére


mc.g
tag

Köszi.
Egyik üzletben volt kitéve egy Kindle, és két opció közül lehetett választani, belépés, vagy regisztráció, és se előre, se vissza nem lehetett lépni, csak ez a két opció volt...

(#18348) mc.g válasza csendes (#18346) üzenetére


mc.g
tag

Egy vásárlói véleményben olvastam, hogy bekapcsolás után muszály volt csatlakozni a wifi-hálózatra, és regisztrálni/belépni addig nem engedett tovább.
A "Pocketbook lux2" volt az értékelés tárgya, és az esetleges kiszemelt...
Pocketbook-on gondolkodom (nem akarok konvertálni (kindle), nem biztos, hogy mindig kéznél az a PC amint a konvertálóprogram), csak olvasásra kellene, és usb-n fel/le tölteni a könyveket (esetleg, ha tudja wifi-n a helyi hálózaton elérni a file-okat)

[ Szerkesztve ]

(#18349) pjen válasza mc.g (#18347) üzenetére


pjen
félisten

Ez érdekes nekem volt már vagy öt.A mostani PW 3 sincs reggelve.Asszonyé.Az én PW2 öm sincs.

[ Szerkesztve ]

(#18350) mc.g válasza pjen (#18349) üzenetére


mc.g
tag

A "PW" az mi ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.