Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) Oldman2 válasza mc.g (#18350) üzenetére


Oldman2
veterán

Az Amazon Kindle Paperwhite "készülékcsalád"

(#18352) Bozek válasza mc.g (#18348) üzenetére


Bozek
nagyúr

Biztos, hogy nem kell regisztrálni a PB-t sem, én semmi ilyent nem csináltam. Csak a PB Cloud-hoz kell regisztráció, de nem használom.

(#18353) @Pal válasza mc.g (#18348) üzenetére


@Pal
tag

Biztos, hogy nem kell regisztrálni, ha nem akarod.
Egy ilyen készülék nem úgy működik mint a telefon, amit nem lehet hálózat nélkül használni.
Egyébként nem értem, hogy ez miért probléma. Ide se a saját neveddel és lakcímeddel regisztráltál, gondolom.

(#18354) csendes válasza mc.g (#18350) üzenetére


csendes
őstag

Paperwhite (bocs, nem lapoztam)

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18355) tomazin válasza @Pal (#18353) üzenetére


tomazin
veterán

Kobo claranak sajnos kell reg ahhoz,h menjen. :(

(#18356) mc.g válasza @Pal (#18353) üzenetére


mc.g
tag

De, ide meg van adva a saját email címem.
Mindenféle hálózat/net nélkül akarom tudni használni, és usb-n keresztül másolni rá adatokat.
Azóta már találtam beüzemelős videót a "pocketbook basic lux2"-höz, de egy vélemény az egyik webshop-on mást mondott...
De a Kindle-nél zavar, hogy konvertálni kell, azaz mobil-ról, vagy bármely PC-ről nem tudok csakúgy felmásolni rá, ugyhogy valszeg marad a Pocketbook.

(#18357) tomazin válasza mc.g (#18356) üzenetére


tomazin
veterán

Siman tudsz mindegyikre masolni pcrol. Konvertalassal pedig nem kell foglalkozni, calibre megoldja.
Es mindegyiket tudod barmifele net nelkul hasznalni.

(#18358) @Pal válasza tomazin (#18355) üzenetére


@Pal
tag

Igen ezt tudom. A PB-re vonatkozott, mivel mc.g a másik lehetőséget elvetette.

(#18359) mc.g


mc.g
tag

Akkor, még annyi a kérdés, mik a vélenények a "Pocketbook Basic Lux2" -vel kapcsolatban, pozitív/negatív, illetve tud-e valaki az árkategóriában (jelen pillanatban 30000huf), jobbat, világítással, és ami minden gyakori formátumot kezel ?

Köszönöm mindenkinek !

(#18360) dud998


dud998
őstag

Sziasztok!

Mi a vélemény a Pocketbook Touch HD 3-ról?

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#18361) Bozek válasza dud998 (#18360) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mi a kérdés?

Én teljes mértékben meg vagyok vele elégedve, igaz, KOReader-t raktam rá, mert az jobban testreszabható.

(#18362) dud998 válasza Bozek (#18361) üzenetére


dud998
őstag

Úgy általánosságban. Milyen használni, van-e valamilyen típushiba ilyesmi. Ilyet szeretnék venni. Ár/érték arányban jónak találtam és tetszik a színhőmérséklet állítás is. Nem akarok semmit "hekkelni" rajta csak bekapcsolni és használni. :)

[ Szerkesztve ]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#18363) Bozek válasza dud998 (#18362) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem bejött, típushibáról nem tudok. "Hekkelni" nem nagyon kell, a KOReader feltelepítése is kb. annyi, mintha könyveket másolnál fel rá. De persze rendben van a gyári olvasója is, csak én nem szeretem azt, ahogy a kiadók kitalálták a formázását néhány könyvnek.

(#18364) dud998 válasza Bozek (#18363) üzenetére


dud998
őstag

Akkor szerintem ez marad. Köszönöm szépen és kellemes Karácsonyt kívánok! :R

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#18365) Bozek válasza dud998 (#18364) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én nem érintőt használok, de simán tudom egy kézzel is fogni. Pont jó helyen van az ujjam a lapozáshoz.

(A font saját, nem a gyári. De elvileg működik egyedi font a gyári alkalmazással is, ha jól emlékszem. Egyszer próbáltam talán.)

kép link

[ Szerkesztve ]

(#18366) BoB válasza Oldman2 (#18337) üzenetére


BoB
veterán

Hello

Nekem is ilyen, de engem nem zavar.

Ilyen teljes fényerőn:

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#18367) Oldman2 válasza BoB (#18366) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi.

(#18370) sicc_innen


sicc_innen
tag

Boldog karácsonyt kívánok minden topiclakónak! :)
Némi árny vetült nálam a boldogságra, ugyanis nem tudom a fórumokat (pl. Prohardver!) olvasni az új Clara HD-vel. Az alap böngészőjével próbáltam, de nem jelentek meg a szöveges tartalmak (a hsz-ok), üres maradt az oldal közepe. Különböző nagyításon is megkíséreltem. A reklámblokk persze megjelent. A híroldalak (pl. Index) bejönnek a teljes szöveggel együtt.
Van valami trükk arra, hogy olvashatóak legyenek ezek a fórumos tartalmak?

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#18371) Bozek válasza sicc_innen (#18370) üzenetére


Bozek
nagyúr

Persze, nem e-book olvasót kell használni erre a célra. Szerintem felesleges is ezekbe böngészőt rakni, mert nem erre valók.

(#18372) hroberto válasza sicc_innen (#18370) üzenetére


hroberto
veterán

Saját vélemény, de egy könyvolvasó nem a legalkalmasabb eszköz böngészésre.
Gyakorlatilag a lehető legrosszabb alternatíva.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#18373) arcsin válasza hroberto (#18372) üzenetére


arcsin
senior tag

Én csak arra az 5percre kapcsolom be a readerem wifijét amíg keresek és letöltöm a tachiyomi- manga readerbe ami kell, kapcsolom is ki.
Maga a böngészőnek szerintem sincs sok értelme, de mivel az áruházakhoz stb szüksége van a készüléknek vmiféle html nézegetőre, így van a e-readereken alapértelmezetten.

(#18374) sicc_innen


sicc_innen
tag

Nem csak e-könyvek, hanem hírportálok és netes topicok olvasgatására is használnám a readert, csökkentve mindazt az időt, amit a számítógép előtt kell ülni.
Lehet, hogy nem ez a legjobb alternatíva a webes tartalmak olvasásra, de a szemnek mindenképpen jobb, mint egy tablet, vagy szgép LCD monitora. Ezért keresem a legjobb böngésző megoldást az e-book olvasóra. :)

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#18375) ichors


ichors
csendes tag

Sziasztok! Újra nekifutottam, hogy beállítok a telefonon egy angol-magyar szótárt az androidos FBReader appban, de nem megy... A felkínált lehetőségek (ColorDict, Dictan, Fora) egyikéhez sem találok működő szótárt. Valaki járt már sikerrel mostanában? Esetleg másik alkalmazással?

(#18376) Male válasza sicc_innen (#18370) üzenetére


Male
nagyúr

A mobilos és a normál verzió között próbáltál váltani? Talán csak az egyik jelenik meg rosszul rajta. (A konkrét típust nem ismerem, az enyém droidos, arra lehet tenni bármilyen böngészőt, és tulajdonképpen működik.)

(#18377) Bozek válasza ichors (#18375) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezt elvileg támogatja az FBReader, de ha adsz 10 percet, akkor kipróbálom. :) Csak a Pro-t, az ingyenesnél oda van írva, hogy nem megy.

Csak én egyrészt Moon+ Reader-t használtam anno, valamint fent van az Akadémiai Kiadó angol-magyar nagyszótára külön programként, ezért nem is próbáltam.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18378) Bozek válasza ichors (#18375) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kipróbáltam, működik. Csak ugye addig nem jelenik meg a lehetőségek között, amíg nincs telepítve.

Bár az FBReader Premium esetében azt írja, hogy megy a Google fordítóval is.

[ Szerkesztve ]

(#18379) Dhampir válasza sicc_innen (#18374) üzenetére


Dhampir
félisten

Pont emiatt a plusz tudás miatt kedvelem az olyan E-book olvasókat, amik Android alapúak. Lehet, hogy üzemidőben nem olyan jók, de cserébe több alternatív alkalmazás futtatására adnak lehetőséget.

(#18380) Ébri válasza sicc_innen (#18370) üzenetére


Ébri
senior tag

Így se működik? (Ehhez az kell, hogy vmiről, pől. telefon átküldd pocketra, s onnan szedje. Rövidebb tartalmaknál nincs értelme, de hosszabbakra én már használtam. Viszont azt láttam a böngészőjében is.)
[link]

(#18381) sicc_innen


sicc_innen
tag

Időközben már megjelennek a topicok is az alap böngészővel. Nem tudom mit állíthattam át (vagy nem), hogy most már megy. Ezek sajnos a kezdeti botladozások.
Köszönöm a tippeket!
Úgy olvastam, hogy elég kevés van androidos e-inkes readerből.

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#18382) ichors válasza Bozek (#18378) üzenetére


ichors
csendes tag

Köszi! Ha jól értem, csak a szótár kell, hogy Pro (fizetős) legyen, az FBReader maradt ingyenes, ugye?
Na erre nem gondoltam, hogy felrakok szótár appokat, és egyszer csak megjelennek az FBReader beállításaiban...
Tetszik ez a szótár, hogy nem csak egy magyar szót ír ki, hanem szinonimákat és más jelentéseket is. Tegnap kipróbáltam párat, ilyet nem is találtam. Ha tényleg ilyen szuperul működik, megér 1600 Ft-ot a fizetős verzió.

(#18383) Bozek válasza ichors (#18382) üzenetére


Bozek
nagyúr

Sima szótárként van ingyenes is, csak az nem épül be az FBReader-be. Nézd meg, hogy az megfelel-e neked. Ha igen, akkor megveszed.

És igen, csak a szótárból kell a fizetős, az FBReader maradhat ingyenes is. Én is ezt a kombót próbáltam.

Amúgy érdekes volt, mert feltettem a tesztig, majd töröltem, a Play meg küldött egy e-mailt, hogy nem tudja visszaadni a pénzem. Magát a szótárt 5,5 éve vettem meg. :D

(#18384) Dolphine


Dolphine
addikt

Létezhet az, hogy a tok miatt gyorsabban merül az olvasó? :F
Rendeltem a KOBO Clara HD-hez egy új tokot és azóta azt vettem észre, hogy gyorsabban merül állásban. A tok ébreszti és altatja is az olvasót. Egyébként 5 perc inaktivitás után automatikusan elalszik. Bár az is igaz, hogy volt egy firmware frissítés is. Most vagy a tok, vagy az upgrade után ragadt benn valami? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#18385) @Pal válasza Dolphine (#18384) üzenetére


@Pal
tag

Ezt egyszerűen le tudod tesztelni.
Leméred az üzemidőt tokkal, majd tok nélkül. Ha van különbség akkor megvan a válasz.
Szerintem a frissítés lesz a ludas.

(#18386) Dolphine válasza @Pal (#18385) üzenetére


Dolphine
addikt

Én is a frissítésre tippelek! Nem gondolom, hogy a tok folyamatosan ébresztgetné az olvasót. Van olyan opció, hogy újraindítás? Vagy kikapcs, utána meg vissza?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#18387) Bozek válasza Dolphine (#18384) üzenetére


Bozek
nagyúr

[link]

Itt volt hasonló probléma a tok miatt.

(#18388) Dolphine válasza Bozek (#18387) üzenetére


Dolphine
addikt

Most csak én nem találom azt a hozzászólást? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#18389) Bozek válasza Dolphine (#18388) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ott a link, nekem bejön. De akkor nézd meg a 17602-es hozzászólást.

(#18390) LittleBiG007 válasza Dolphine (#18384) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Én már találkoztam mindkettővel Kobo-k esetében. De azért a firmware hibának nagyobb az esélye. Ahogy @Pal kolléga is mondta, vedd ki a tokból, ébreszd és küldd alvóba kézzel, vagy ha a tokban hagyod, akkor ne zárd rá a fedelet, úgy tedd a polcra (én ez utóbbival derítettem ki a tokproblémát anno).

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#18391) Dolphine válasza Bozek (#18389) üzenetére


Dolphine
addikt

Vak voltam, bocs. :W

LittleBIG007
Mindenképpen figyelni fogom. Azt már kipróbáltam, hogy kézzel altatom, majd becsuktam a tokot. Akkor nem volt gond. Most két napja csukva van a fedél, holnap megyek haza és megnézem, hogy mi a helyzet.
Nálad mi volt a baj a tokkal?

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#18392) LittleBiG007 válasza Dolphine (#18391) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Volt egy kis zseb a tok belsején, ami hozzáért a kijelzőhöz. A szoftverben pedig volt egy kódrészlet, ami csak akkor engedte alvásba küldeni az olvasót, ha már nem volt érintés alatt. Tehát a tok bezárása után egy ciklus folyamatosan ellenőrizte, hogy indithatja-e már az alvó módot, de mivel érintést érzékelt, sohasem indította el. A folyamatos ellenőrzés pedig leszívta az akkumulátort.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#18393) Dolphine válasza LittleBiG007 (#18392) üzenetére


Dolphine
addikt

Értem. :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#18394) dud998 válasza Bozek (#18361) üzenetére


dud998
őstag

Na a mai nap megvettem az olvasót egy gyári Pocketbook tokkal. Nagyon jó, nem lassú, gyönyörű a kijelző. A tok ébreszti és altatja is. Nagyon kompakt az egész. Szerintem jó vétel volt. :K

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#18395) _ _ _ _ _2 3


_ _ _ _ _2 3
tag

Supernote 10.3 inch Razor (?) ....

Most ilyet szeretnék... tudtok még tippet adni (?)... jegyzetelés... pdf. a követelmények. A Sony-t néztem, de inkább tennék ezzel egy próbát.

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#18396) Bozek válasza _ _ _ _ _2 3 (#18395) üzenetére


Bozek
nagyúr

Esetleg nézd meg a reMarkable-t. Ahogy néztem, ez a Supernote A5 is 550 dollár most, a reMarkable meg 450.

(#18397) @Pal válasza _ _ _ _ _2 3 (#18395) üzenetére


@Pal
tag

Onyx BOOX Note 10.3 Pro
160 ezer alatt kapható.
Male erről a készülékről biztos több infóval tud szolgálni. #18173

[ Szerkesztve ]

(#18398) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Államvizsgára készülés közben már többnapos fejfájással küzdve egyre vonzóbb ötlet egy e-book olvasó vásárlása.

Van olyan, belföldön gyorsan beszerezhető, ajánlott típus, ami mindenféle oktatási anyagot (pdf, ppt, docx, weboldalak, stb.) meg tud jeleníteni?

[ Szerkesztve ]

(#18399) hroberto válasza AeSDé Team (#18398) üzenetére


hroberto
veterán

A könyvolvasó erre nem igazán alkalmas. Erre tablet kell.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#18400) @Pal válasza AeSDé Team (#18398) üzenetére


@Pal
tag

A ppt kivételével elvileg van megoldás. Nem tudom, hogy az androidos készülékek kezelik-e.
A pdf miatt viszont 7,8 colos alatt ne is nézz.

#18399 hroberto
A tablet nem megoldás, hiszen éppen olyan kijelzőt szeretne, amelyik kíméli a szemet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.