Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) balazs1956 válasza csendes (#18498) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm !
Sajnos nem működik.
A legújabb calibre megy, az IP címet szépen begépelem, de semmi kapcsolódás :(((
Nem tudom mit ronthattam, el de kezdem feladni!

(#18502) farkas-j válasza balazs1956 (#18501) üzenetére


farkas-j
őstag

Így gépeled be? pl: http://192.168.0.100:8080
Az IP cím az annak a számítógépnek az IP címe amelyikről a könyveket akarod letölteni.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#18503) balazs1956 válasza farkas-j (#18502) üzenetére


balazs1956
senior tag

Sokféleképpen próbáltam, most, tanácsodra így is, de semmi kapcsolódás.
Biztosan valamit alapjaiban elcseszek :(

(#18504) Male válasza balazs1956 (#18503) üzenetére


Male
nagyúr

Esetleg:
- a gépen a tűzfalon kiengedted?
- egy alhálózatban van a gép meg az olvasó? (Nem ismerem a Calibre-t, de gyanítom ez feltétel itt is.)

(#18505) farkas-j válasza balazs1956 (#18503) üzenetére


farkas-j
őstag

Az e-book és a PC mindenképpen egy alhálózatban legyen! (pl: 192.168.0.x vagy pl. 192.168.1.x, tehát az első három címcsoport egyezzen meg.) Próbáld meg a próba idejére felfüggeszteni (kikapcsolni) a PC tűzfalát.
Male gyorsabb volt :B

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#18506) balazs1956 válasza Male (#18504) üzenetére


balazs1956
senior tag

igen a tűzfalon engedélyezve van, és egy hálózaton vannak

(#18507) sicc_innen válasza csendes (#18499) üzenetére


sicc_innen
tag

A korábban belinkelt oldal (github.com, Manual Installation Method based on KFMon) instrukciói alapján felmásoltam a KFMon csomag tartalmát a gyökérkönyvtárba. Utána az .adds mappába bemásoltam a legfrissebb KOReader.zip tartalmát a koreader mappával és annak tartalmával együtt. Ezt követően lecsatlakoztattam az olvasót a PC-ről. Frissítette is az újonnan felkerült összetevőket, újra is indult.
Sajnos semmiféle változást, új menüpontot nem jelenít meg az olvasó (maradt minden a régiben), nem tudom indítani a KOReadert. :(
Át kell írni még valamelyik file tartalmát kézzel?
(KSM-et nem telepítettem, mert az nem javasolták a Clara HD-hez.)
Kell még valami hozzá? Esetleg Platon?

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#18508) LittleBiG007 válasza sicc_innen (#18507) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

A koreader.png megnyitása indítja a KOReader-t.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#18509) sicc_innen válasza LittleBiG007 (#18508) üzenetére


sicc_innen
tag

Bemásoltam az icon mappába is azt a png-t.
Most megjelenik az induló oldalon, de mint könyvtartalom. Rá lehet koppintani, de csak az icon képtartalmát mutatja meg, maga a soft nem indul el. (A menüben sincs nyoma.)

[ Szerkesztve ]

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#18510) Bozek válasza farkas-j (#18505) üzenetére


Bozek
nagyúr

Feltéve, hogy 255.255.255.0 az alhálózati maszk.:)

(#18511) csendes válasza sicc_innen (#18509) üzenetére


csendes
őstag

KOReader telepítés leírása Kobo-n:: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18512) sicc_innen válasza csendes (#18511) üzenetére


sicc_innen
tag

Köszönöm! Igen, ennek az oldalnak a 'Manual Installation Method based on KFMon' leírása alapján csináltam mindent. Nem egy bonyolult dolog (2-3 lépés mindössze), ezért nem értem mit ronthattam el, hogy mégsem működik. Nincs ötletem, mivel tapasztalatom sem ezen a téren. :)
(Van egy telefonos, tabletes srác, afféle guru a vacak kis városunkban. Nem egy szimpatikus fazon, de ért a cuccokhoz. Azt ígérte emailben, hogy a köv. héten felteszi a Clarámra a KOReadert kb 4-5 ezer Ft-ért. Ha neki sem sikerül, akkor tényleg valami gond lehet az olvasóval.)

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#18513) Ébri válasza sicc_innen (#18512) üzenetére


Ébri
senior tag

Annyit találtam, hogy fw-nek 2.9.0-nál újabbnak kell lennie, de gondolom ez stimmel.

Fájlok helye lehet még érdekes, ha nem pontosan ott van a koreader, ahova a hivatkozás mutat, nem fog elindulni. Nálam nincs most fent, de elvileg a .adds/kfmon/config folderben kéne, hogy legyen egy koreader.ini file, ahol a filename = rész tartalmazza az ikon fájl elérési útját és nevét, az action= rész pedig a koreader indítófájljának helyét és nevét. (/mnt/onboard-ot téve a látható elérési út elé). Talán megéri ránézni, minden jó helyre került-e.

(#18514) sicc_innen válasza Ébri (#18513) üzenetére


sicc_innen
tag

A gyári beállításokra visszatettem az olvasót. Újra felmásoltam a KFMon, majd a KOReader állományokat ugyanúgy és ugyanoda, mint előzőleg, csak most nem PC-ről, hanem mobiltelóról OTG-n keresztül. Újraindítás. Érdekes módon az újonnan felmásolt fileok megjelentek a My Books menüpontban is, mint olvasatlan állományok. Nagyjából 80 ilyen új elemmel bővült a menüpont tartalma. (A .kobo\dropbox mappában viszont csak a könyveim vannak.)
Most már elindult a KOReader a .png fájlra való koppintással. (Megy végre és ez a lényeg!)
Sajnos az alap webböngészőn továbbra sem jelennek meg a prohardver topicok hsz-ai.
Nézegetem a KOReadert, hogy van-e benne, vagy adható-e hozzá valahogyan webböngésző. Érdemes próbálkoznom vele, vagy nem megy alatta?

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#18515) farkas-j válasza Bozek (#18510) üzenetére


farkas-j
őstag

Jogos! :K

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#18516) csendes válasza sicc_innen (#18514) üzenetére


csendes
őstag

Be lehet állítani, hogy ne listázza a rejtett mappákat [link]:
cat >> "${KOBO_DIR}/Kobo/Kobo eReader.conf" <<-\EoM
[FeatureSettings]
ExcludeSyncFolders=\\.(?!kobo|adobe).*?
EoM

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18517) csendes válasza sicc_innen (#18514) üzenetére


csendes
őstag

Nézegetem a KOReadert, hogy van-e benne, vagy adható-e hozzá valahogyan webböngésző. Érdemes próbálkoznom vele, vagy nem megy alatta?
A KOReader olvasóprogram, vannak hozzá internetes plugin-ek (Wikipedia, OPDS), de nem (teljes) böngésző.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18518) Rakeem


Rakeem
aktív tag

Egy PocketBook InkPad3 Pro-val csatlakozok én is a csapathoz.
Eddig elégedett vagyok vele.

(#18519) Dhampir válasza Rakeem (#18518) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor most már csapathatod. :)

(#18483) _ _ _ _ _2 3

Sajnos nem tudom így hirtelenjében.

[ Szerkesztve ]

(#18520) jozef76


jozef76
csendes tag

Sziasztok!

Karácsony óta vagyok tulajdonosa Egy Pocketbook Touch Lux 4-es masinának, és mondhatni nagyon jó választás volt. Viszont az akkujával kapcsolatban merült fel bennem némi kétely. Annyit szeretnék kérdezni, hogy normális merülésnek nevezhető az, ha 2-3 óra olvasás alatt kb. 60-70% fényerővel 10%-ot merül az akksi?

(#18521) szkaroly válasza jozef76 (#18520) üzenetére


szkaroly
senior tag

A wifit és a szinkronizációt érdemes kikapcsolni ha nincs rá szükség. Már ha be van kapcsolva. Az a 60-70 százalék fényerő nekem egy kicsit soknak tünik.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#18522) jozef76 válasza szkaroly (#18521) üzenetére


jozef76
csendes tag

A wifi és a szinkron ki volt kapcsolva, akkor ezek szerint a világítás ette ennyire.

(#18523) LittleBiG007 válasza jozef76 (#18520) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Az gyakorlatilag 20-30 óra olvasási időt jelent egy töltéssel, ráadásul bekapcsolt lámpával. Az Oasis-em maximum 20 óra, egy Paperwhite nagyjából 25-27, szóval nincs ott probléma. Egyébként az eddigi rekordot a Nook Simple Touch-om tartja, 40 órával.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#18524) csendes válasza jozef76 (#18522) üzenetére


csendes
őstag

Még az érintőképernyőt is ki lehet kapcsolni olvasás közben, A töltöttség kijelzés közelítő érték. A firmware frissítés többet fogyaszt, ha volt. Ha nem volt, akkor érdemes megcsinálni. Ilyen viszonylag nagy fényerővel is kb. két hétig használható lesz egy töltéssel. De ki lehet próbálni kisebb fényerővel is.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18525) jozef76


jozef76
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek az infót!

(#18526) hroberto válasza LittleBiG007 (#18523) üzenetére


hroberto
veterán

2 db Nook Simple Touch-om volt, a második Glowlight, mindkettő meghalt kb. 6 hónap alatt. :D

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#18527) arcsin válasza hroberto (#18526) üzenetére


arcsin
senior tag

Érdekes, az én Nook Simple Touchom is rekord sokáig bírta akksival. 4 éve van meg, (akkor 2évesen vettem használtan) egyszer volt egy kijelzőcsere 5 ezerért 2 évvel ezelőtt mert mint kiderült a töltéstől becsikózódhat a kijelző, ez így is történt. Amikor kérdeztem őket facebookon vmi GDPR összeférhetetlenség miatt inkább kivonultak az EU-s piacról sajnos. Nosztalgiázni eltettem. vagy hosszabb utazásokkor párommal nem veszünk össze a Likebookon, valamint múltkor az egyik fórumtárs ajánlott egy jó readert hozzá, amivel új életre kelt.

(#18528) Dhampir válasza hroberto (#18526) üzenetére


Dhampir
félisten

Azóta "Glowria" ragyog köröttük. :)

(#18529) _ _ _ _ _2 3 válasza Dhampir (#18519) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

. ebay-en találtam E65-öt 20e-ért , de még nem vettem meg xd. Az E60 jobban bejön... K. :K :U

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#18530) hroberto válasza Dhampir (#18528) üzenetére


hroberto
veterán

A Glowlight még megvan valahol. :B De nem ragyog! ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#18531) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

[EU-s Boox csomag update]
Eltartott egy jó darabig, de a DHL végre átvette a csomagomat az Egyesült Királyság területén, és hétfőre ígérik a kiszállítását. Remélem így is lesz :)

(#18532) fudi2002


fudi2002
veterán

Üdv Urak!
Segítségeteket kérem. Asszonynak szeretnék venni egy ebook olvasót, ez a terület nekem tök homály. Kb 6col okés, de a felbontásnak pl van itt jelentősége? Háttérvilágítás mennyire hasznos? Kindle, vagy van valami megbízható márka? Olyan 30 körül nézelődök, ha van konkrét tippetek, megköszönném.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18533) jamez válasza fudi2002 (#18532) üzenetére


jamez
senior tag

Sokat nézegettem a fórumot itt. Én egy Kindle Voyage-t vettem itt az aprón használtan.
Szerintem a világítás fontos, hogy este tudjak olvasni akár sötétben. 30 volt szép állapotban.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#18534) Male válasza fudi2002 (#18532) üzenetére


Male
nagyúr

Ha jó a szeme, akkor szerintem számít a felbontás, hogy szépek legyenek a betűk (LCD-nél ugye pont erre kell a Subpixel rendering, amivel vízszintesen olyan, mintha háromszoroznák a felbontást... na jó, csak szinte olyan, de e-Inknél ezt nem lehet megtenni, mert monokróm).

Háttérvilágítás attól függ, hogy olvas-e félhomályban, vagy sötétben. Az enyémen nincs, de nem zavar egyáltalán, de nem is használom pl utazáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#18535) fudi2002


fudi2002
veterán

Megbízható márkák amik közül szemezgethetek?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18536) hampidampi válasza fudi2002 (#18535) üzenetére


hampidampi
senior tag

Kindle, Kobo, Pocketbook.

(#18537) fudi2002 válasza hampidampi (#18536) üzenetére


fudi2002
veterán

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18538) Bozek válasza fudi2002 (#18537) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azt azért hozzátenném, hogy a Kindle nem kezeli az epub-ot, és nagyon sok könyv ebben a formátumban van meg.

Konvertálni persze lehet őket, tehát annyira nem gond, csak azért jó, ha tudsz róla, hogy azzal még plusz munka is lehet. Természetesen a könyváruházak nagy részében nemcsak epub-ban, hanem mobi-ban (ezt már kezeli a Kindle) is le lehet tölteni a megvásárolt könyvet.

(#18539) cydor02


cydor02
újonc


pocketbook touch lux 4 boldog tulajdonosa vagyok karácsony óta

Népitélet
pocketbook touch lux 4
Rövid szöveges ítélet …
Hibalista …
memoriakártyát teszek bele, az automatikus kikapcsolás után (vagy ha én kapcsolom le) nem lehet visszakapcsolni.
tapasztalt más is ilyen kártyakezelési problémát?

sőt ha kiveszem a memoriakártyát akkor se kapcsol be.
megoldás:
1. kártya kivétele,
2. bekapcsoló gomb kb 10 másodpercig nyomva,
3. majd normálisan 3 másodperc lenyomva tartásával bekapcsol.

Tehát memoriakártyát csak a bekepcsolás után lehet betenni, viszont szinte azonnal látja is a hozzáadott 1200+ könyvet. Figyelni kell, hogy az automatikus kikapcsolás ne kártyával együtt történjen.
A trükkös bekapcsolás után egyébként folytatható az olvasás onnan ahol abbahagytuk.

eleinte elfelejtette a wifi jelszót, vagy nem az én hálózatomra akart csatlakozni, de már hozzászokott. egyébként automatikusan szinkronizál, nekem kényelmes dropboxra feltennem a könyveket és onnan letölti. mivel dropboxot évek óta nem használtam kicsit idegesítő volt. illetve figyelni kell, hogy megfelelő mappában legyen a dropboxba feltöltve.
Ide hordtam szervizbe:---
Szerviz értékelése:---
Kijelző
Zavaró tükröződés: semmi tükröződést naem tapasztalok
Megvilágítás … tökéletes, általában kikapcsolt fénnyel, de éjjszaka is kevés fényerővel jól olvasható.
Fényerő: szuper erősebb fényerőnél kékesfehér hideg fény kicsit zavaró lehet esti olvasáshoz. napközben többnyire nem is kell a fény, nekem éjjel is elég néhány %
Homogenitás:
Érintésérzékenység: az érintőkijelző pontatlan, ezt már sokan leírták. többnyire kicsit feljebb érintem úgy jó. ez főleg eleinte a jelszavak beállításánál zavaró, a hétköznapi használatban nincs rá szükség., a könyvek megnyitása, lapozása az érintőn is kényeles, a fizikai gombok is jól működnek.
Méret : 6"

Hardver
Kijelző technológia E Ink
érintő kijelző igen
Kijelző mérete 6" (15,24 cm)
Felbontás - pixel 1024 x 758
Funkciók

Támogatott szabadhozzáférésű fájlok:PDF, PDF(DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM

Támogatott digitális fényképformátumok:JPEG, BMP, PNG, TIFF

Egyéb funkciók Szótár, Fényképnézegető, Beépített játékok
Felszerelés
Érintőképernyő, Billentyűzet
Akkumulátor kapacitás 1 500 mAh
Memória
Belső memória 8 GB
Memóriakártya típusa micro SD

Processzor:1 GHz
Memóriaméret:512 MB

Szín Fekete-türkiz
Kapcsolat
Vezeték nélküli WiFi
Méret
Szélesség 161,3 mm (16,13 cm)
Magasság 108 mm (10,8 cm)
Mélység 8 mm (0,8 cm)
Tömeg 155 g
Márka PocketBook
Model 627 Touch Lux 4
Ergonómia:
Gombok kényelmes, bár egy kézzel bal készben (ügyetlenebbik) tartva kicsit kényelmetlen lapozni, de stabilan tartható, és hozzá lehet szokni, ha közben kapaszkodni kell vagy barátnőt ölelgetni. :-)
Anyaghasználat: kellemes tapintású, nem csúszkálós műanyag, de azért inkább tokba fogom tartani.
Forma: kényelmes, kerekitett sarkok, külön előny az alsó káva kialakítása a stabilabb egykezes használat érdekében.
Bővíthetőség 16GB os SD kártyát nagyon gyorsan beolvassa, de nagyobbal is bővíthető

Szoftver
Nyelv magyar, de az RSS hírek elsősorban ukrán és a könyvesbolt is számomra érthetetlen. az RSS könnyen mokolhato. viszont inkább gépen javaslom USB vel mert a virtuális billenytű pontatlan és az url-ek beírkálása idegesítő. a szükségtelen csatornák kikapcsolhatóak és törölhetőek.
a készülék tele van gyárilag mindenféle nyelvű könvvel, ami zavaró lehet, törlése egyesével szenvedős, de USB-n problémamentes.
Szótárak: van sok. van magyar angol is. a begépeléssel én nem játszok...

fájlrendszer jól kezelhető átlátható, USB-n mintha pendrive-ra másolnék, egyszerű. és bármilyen mappaelnevezéseket használhatok. (ékezetest nem próbáltam.)
Használhatóság: 10/9
Évjárat 2018
Beszerzési ár 39 999 Ft
Beszerzési forrás mediamarkt.hu
Megbízhatóság (beszerzési forrás): 5/5
Garancia: 24 hónap
Szervíztapasztalatod: --
Össz használt idő 2 hét
Átlagos (napi) használati idő napi 1-2 óra illetev hosszú utazásoknál a vonaton buszon (3-4 óra)
Megbízhatóság (olvasó): 5/5
Előző olvasód ez az első, (illetve Samsung galaxy Tab A 10" ami nem e-ink kijelzős)
Következő olvasód nem tudom
Mennyire szeret(t)ed: nagyon, bár keresem a megoldást a memoriakártya kezelésre. idegesítő ut közben / sötétben kiszedni és újra indítani
Megérte a pénzét?: igen
Olvasási élmény: 5/5
Összegzés: 10/9
Egy kényelmes szép, kielégítő gyorsaságú megbízható igényes készülék. a belső memoriájában és a dropboxos könyvfeltöltéssel tökéletesen elégedett vagyok. az apróbb hibákat leszámítva mindenkinek ajánlom. Ár / értékben sokkal jobb mint a kindle vagy a többiek, persze csak a középkategoriában. nagyon szeretem hogy kikapcsolt állapotban olyan mintha az olvasott könyv boritója rá lenne matricázva a kijelzőre.

[ Szerkesztve ]

(#18540) DittyCat


DittyCat
tag

Sziasztok!

Van egy fekete vadonatúj és egy Eiffel-tornyos, púderszínű, nőcis, használt, de szép állapotú tokom.
Ezekre a készülékekre jó: Pocketbook Touch Lux 3/Touch Lux 2/Basic Lux/Basic 3/Basic Touch 2.

Szeretném ajándékba odaadni valakinek. Budapesten a Széll Kálmán tér/Deák tér/Árpád híd vonalán. Privátban keress kérlek, ha érdekel.

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#18541) csendes válasza cydor02 (#18539) üzenetére


csendes
őstag

Frissítsd a firmware-t.
Milyen file system van azon az SD kártyán? Esetleg van rajta több partíció is? Csak 32 GB-ig tud kártyát kezelni az olvasó. Én lementenék róla mindent, leformáznám az olvasóban és utána visszapakolnám rá csak a könyveket. Szinkronizáláshoz inkább a belső ROM-ot célszerű beállítani, kivéve, ha biztosan nem veszed ki az SD kártyát belőle soha. Egyébként meg 8GB ROM van benne, az normál könyvekkel minimum 10 év olvasáshoz elég. Ha az Automatikus frissítés/Auto update be van kapcsolva, akkor az SD kártyán is keresi az SWUPDATE.BIN-t. Ha nem kikapcsolva van az olvasó, hanem csak altatva, akkor nem célszerű közben kivenni az SD kártyát, különösen ha éppen arról van megnyitva könyv.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18542) Oldman2 válasza csendes (#18436) üzenetére


Oldman2
veterán

Nekiálltam egy Jailbreakelt Kindle PW1 segítségével a magyar honosítás frissítésének.

Ahogy nézem, még Kobudera aki ezzel foglalkozott...
:C

Jól haladok vele, a frissített honosítás (ami egyetlen fájl), elég könnyen feltehető "bármely" készülékre.

Most nézem, a KOReader telepítőpakk mappaszerkezetében van egy screenshots almappa, így jogos a kérdésem:

Screenshot hogyan készíthető KOReader alatt?
:R

(#18543) csendes


csendes
őstag

18542:[link]
Tap on diagonally opposed corners of the screen with two fingers at the same time. Or swipe from any corner to the diagonally opposed corner of the screen on devices without multi-touch support

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18544) Oldman2 válasza csendes (#18543) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, ezt megtaláltam (nemrég) én is, de fura módon erre nem reagál.
:(

Azaz hol igen, hol nem.
:W

[ Szerkesztve ]

(#18545) LittleBiG007 válasza Oldman2 (#18544) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Egy a titka: csináld gyorsan.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#18546) DittyCat válasza fudi2002 (#18535) üzenetére


DittyCat
tag

Én is ezen dilemmáztam, de végül a Kobo Clara lett a győztes nálam - előtte egy Pocketbookom volt. Nagyon bejött a Kobo. Egyesíti a Pocketbook és a Kindle előnyeit. Ajánlom neked, szerintem szuper. Az Edigitalnál 42 ezer Ft volt, szerintem nagyon megérte, gondold át, hátha belefér.

[ Szerkesztve ]

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#18547) arcsin


arcsin
senior tag

Akinek Likebook Mars eszköze van, jobb ha ma keres új updatet :C
🤩🤩Mars New FW Updating: BYRead-V2.2.0-2020011014
Tips: Please ensure that the device has sufficient power before the upgrade. Please do not perform any operations during the upgrade. The upgrade will take several minutes. Please wait patiently!
******** This update has changed a lot. It is recommended that you back up and save important files ********
The new functions are as follows:
🌟System bar:
1. Backlight cooling and heating lamp joint adjustment function;
2. Power saving mode;
3. Screenshot function;
4. Flight mode;
🌟Blog OS:
1. TTS voice reading function;
2. book thumbnail quick look function;
3. Traditional and simplified conversion function;
4. Chinese and English cloud font download function;
5. Multi-document mode;
6. read health reminder function;
7. Display and close the top status bar function;
8. Enter the page to view and return to the search function when searching;
9. Click the page number to select the page jump function;
10. the reading interface rotation function in four directions;
11. Select the line type function;
12. Sort notes according to original position and sort by update time;
13. Added support for CSS style (Zreader) reader, currently only supports epub format books;
🌟🌟Settings:
1. Unified account management function;
2. desktop standard mode and desktop minimalist mode selection;
3. System push wallpaper function;
4. Wallpaper random play function;
5. Custom shutdown wallpaper function;
6. Independently choose to enable the "Detect Upgrade Package" and "Version Update Reminder" functions;
7. Help and feedback entry;
🌟Share it:
1. Add mail and Googledriver sharing methods;
2. Optimize the Daoyun login method, add mobile phone login, QQ code scan login, etc .;
🌟Application:
Modify the sorting function to the application top function;
🌟File manager:
Long press the book to select the function of opening mode;

(#18548) Menotti válasza arcsin (#18547) üzenetére


Menotti
aktív tag

Köszi...már neki is ugrottam:-)

(#18549) SolymossyBal


SolymossyBal
tag

Sziasztok,

segítséget kérnék. Van egy használt (nekem új) Kobo Aura HD-m. Párom használta kb 1 hétig. Gyorsan merült, de lehet hogy csak a világítást hagyta rajta mindig.

Amikor hozzánk került, lepucoltam, frissítettem, feltöltöttem.

Tegnap teljesen "brick"-elődött, minden külső behatás nélkül. Nem reagál töltésre, PC-re dugásra.

Ha a reset-elném, a képernyő változatlan marad, ám a gép tetején a led először 5-10 mp-ig világít, majd villogni kezd, később elalszik.

Esetleg PM-ben meg tud kereseni valaki, aki már látott ilyet?
Vagy egy itthoni szervíz elérhetőségért is hálás lennék.

Köszi előre is!

(#18550) Bozek válasza SolymossyBal (#18549) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hogyan csináltad a reset-et? Mert kétfélét is írnak, az egyik a reset gomb a microUSB mellett, a másik pedig a világítás gombját lenyomva tartva bekapcsolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.