Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) arcsin válasza @Pal (#18199) üzenetére


arcsin
senior tag

Nekem is a párom csinálta a kivágást/felrakást ;] Bepötyizte filccel a 4 sarokpontot és utána vonalzóval meg sniccerrel összekötötte ezeket a pontokat. Elégedett vagyok vele utólagosan mármint ami a méretrevágást illeti. Ebayről 1600+ Ft lett volna a rávaló, úgyhogy inkább ezt a megoldást választottam. Háttér világítással még nem próbáltam ki tegnap óta, de amint hazaérek meglesem mennyire milyen. :))

(#18202) Male válasza arcsin (#18198) üzenetére


Male
nagyúr

Vennék tartalékot ennyiért, de... most vagy én vagyok béna, vagy a nagyobbak tényleg ilyen 6-7.000 Ft-ok náluk. :F Amit te vettél, az nekem kicsi sajnos, mert 10.3"-os az olvasó, így 12-est meg 13-at próbáltam keresni. Mondjuk Aliról meg 1600, de az két darab legalább (igaz, a tabra gyűrötten jött meg kínából :( ).

(#18203) arcsin válasza Male (#18202) üzenetére


arcsin
senior tag

Nem találok én sem. Talán laptop kijelző védőt lehetne keresni, én is az ipadet mint népszerü tabra kerestem

[ Szerkesztve ]

(#18204) Male válasza arcsin (#18203) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi, igen, csak azokra meg privacy meg hasonlók vannak főleg, így marad akkor kína :)

(#18205) PerczelZita


PerczelZita
tag

Igaz lehet a vélemény az árukeresőn, hogy nem lehet kikapcsolni a Pocketbook Basic Lux 2 világítását?

[ Szerkesztve ]

(#18206) csendes válasza PerczelZita (#18205) üzenetére


csendes
őstag

A "Min" és a "Max" között lehet állítani. A "Min" állásban gyakorlatilag ki van kapcsolva. Mivel nincs rajta érintőképernyő, ezért a bal/jobb gombbal oldották meg.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18207) PerczelZita válasza csendes (#18206) üzenetére


PerczelZita
tag

Sikerült kézbe venni, nekem úgy tűnik, hogy a Pocketbook Basic Lux 2 és a PocketBook Touch Lux 4 is hasonlóan működik, a min és max között lehet állítani, de ha bármilyen állásban rápöttyentek egyet az ikonra, akkor az elhalványul, a képernyő kikapcsol. Persze sötétben lehetne róla meggyőzödbni, hogy valóban 100%-ban kikapcsolt, de úgy van értelme, mert akkor minek változna szürkévé a lámpa ikon?

(#18208) PerczelZita


PerczelZita
tag

Még egy kérdésem van:
Úgy hírdették, hogy az ebok olvasó nem fogyaszt semmit, ha nem váltok vele képet.
Akkor, ha kikapcsolom a világítást és a wifit, és úgy hagyom az utolsó elolvasott oldalon, akkor elvileg nem fogyaszt?Persze az akku picit így is lemerül, de az normál esetben minimális, tehát hetekig bírnia kéne?
Tulajdonképpen minek is kikapcsolni? Nem jobb úgy hagyni, mint egy kinyitott könyvet az asztalon?

(#18209) Oldman2 válasza PerczelZita (#18208) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem az olvasó, hanem a kijelző nem fogyaszt energiát statikus kép esetén.

Ez miért jó? Mert a hagyományos mobileszközök leginkább energiafaló alkatrésze a kijelző.

(#18210) PerczelZita válasza Oldman2 (#18209) üzenetére


PerczelZita
tag

És statikus kép esetén mi az, ami fogyaszthatja az energiát, ha le van kapcsolva a wifi és a világítás?

(#18211) Oldman2 válasza PerczelZita (#18210) üzenetére


Oldman2
veterán

A készülék többi része. Mivel általában azt nem kapcsolod ki teljesen.

(#18212) Santino válasza PerczelZita (#18205) üzenetére


Santino
aktív tag

Természetesen ki lehet kapcsolni, én a bekapcsológomb rövid megnyomásához rendeltem a világítás ki/be kapcsolását. Ilyenkor alul az óra mellett megjelenik vagy eltűnik egy villanyégő-szerű ikon.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#18213) csendes válasza Oldman2 (#18211) üzenetére


csendes
őstag

Van egy köztes alvó állapot is a Pockebooknál például, amiből gyorsabban felébred, mint a teljes kikapcsolásnál, viszont valamennyi áramot még fogyaszt. A mágneses tok lecsukásával vagy a kapcsológomb rövid megnyomásával is ilyen állapotba kerül.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18214) Bozek válasza PerczelZita (#18205) üzenetére


Bozek
nagyúr

Videón úgy látszik, hogy rá kell léptetni a fényerő csúszkára és ott a középső gombbal lehet ki-be kapcsolni. Akkor el is halványul a csúszka.

link

Bocs, csak orosz nyelvűt találtam. 2:40 után van ez benne.

[ Szerkesztve ]

(#18215) chewycl válasza csendes (#18191) üzenetére


chewycl
tag

Köszönöm. Mit jelent az, hogy "reklámos"? Ugye ez nem azt jelenti, hogy olvasás közben 10 oldalanként feljön egy durex reklám? :DDD

(#18216) csendes válasza chewycl (#18215) üzenetére


csendes
őstag

Nem. Olvasás közben nem jelenik meg reklám, csak a képernyővédőn. Nem zavaró. Csak Amazon könyvreklámok vannak, elvileg az olvasási szokásoknak megfelelően, de a valaki nem vesz könyvet az Amazontól, akkor nehéz testre szabni a hirdetést.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18217) zseko válasza chewycl (#18215) üzenetére


zseko
veterán

Azt, hogy kinyitva az olvasót (feltételezve persze, hogy tokot használsz, de az amúgyis ajánlott) nem rögtön a könyv nyílik meg, hanem egy reklám, amit csak simán 'elpöckölsz'. Olvasás közben nincs. :N

HR24.hu

(#18218) chewycl válasza zseko (#18217) üzenetére


chewycl
tag

&csendes:

Ez tényleg nem hangzik vészesen. Fater rengeteget olvas és eddig zárkózott az ebook elől (pedig nem is próbálta), meglátjuk mit szól majd hozzá. Egyedül a fizikai gombokat hiányolom róla kicsit, az én 2014-es ebookomon még van és elég kényelmes azokat nyomogatni a képernyő helyett. :)

(#18219) D0zeR válasza chewycl (#18190) üzenetére


D0zeR
tag

Szia kupont honnan lehet keríteni hozzá? Tudsz segíteni?

(#18220) chewycl válasza D0zeR (#18219) üzenetére


chewycl
tag

Kosárba az ebook, keress mellé egy 0.25m-es UTP kábelt(a legolcsóbbat) és add hozzá ezt a két kupon kódot: KIEGESZITOK4,ONLINEFIZETES.Ja és fizess előre mert jó eséllyel törlik a kupont ha nem.

Egyébként a bestbuy topikban az összefoglalót ha lenyitod több információt kapsz. Egy hete még kombinálni is lehetett többet de azt már patchelték sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#18221) D0zeR válasza Johnny_vT (#18148) üzenetére


D0zeR
tag

Honnan lehet vagy lehetett 55 euroért megvásárolni?

(#18222) PerczelZita


PerczelZita
tag

Pocketbok Touch Lux 4-el kapcsolatban vannak kérdéseim, megjegyzéseim.

Mi érteleme van az alvó módnak, ha bekapcsolni akkor is csak a bekapcsológombbal tudom?
Illetve van-e mód az alvó módból feléleszteni másképp?

A bekapcsológombbal amúgy is problémám van, mert egyrészt nehéz megnyomni, másrészt meg használat közben időnként megnyomódik, ezért kikapcsol a készülék.

(#18223) maltegra válasza PerczelZita (#18222) üzenetére


maltegra
kezdő

Nehéz megnyomni, de azért véletlenül sikerül? :DDD Nem hangzik jó tervezésnek.

Nincs Pocketbookom, de gondolom, ha teljesen kikapcsolod, akkor utána a bootidő miatt lassabban kapcsol be, mintha csak alvásból ébresztenéd fel.

(#18224) Oldman2 válasza D0zeR (#18221) üzenetére


Oldman2
veterán

Amazon.de

(#18225) G válasza PerczelZita (#18222) üzenetére


G
kezdő

Szia!
Ha használat közben megnyomódik a bekapcs.gomb, akkor annak vmi hibája lehet, mert nem lehet ezt olyan könnyen ki-be kapcsolgatni. Nekem maltegra-val ellentétben pont ilyenem van és ezért tudok konkrét választ is adni a kérdésedre. Az alvó módból gyorsabban éled fel a gép, mintha kikapcsolod, de más módját nem ismerem ennek, mint a bakapcs.gombbal. Az olvasóban van magyar nyelvű használati útmutató, olvasd át, hátha van rá más válasz is, mint amit én adtam. Szép napot neked! :)

(#18226) PerczelZita válasza maltegra (#18223) üzenetére


PerczelZita
tag

Furcsa, de mivel alul van a bekapcsológomb, amikor fogtam vagy a hasamon tartottam, volt, hogy véletlenül benyomódott, amikor az asztalra támasztottam 45 fokban, akkor is előfordult.

Ugyanakkor mégis kényelmetlenül kicsi (inkább csak körömmel nyomható, ujjbeggyel nem) és rossz helyen van, ha használni akarom. De nem tudom mi lenne jobb megoldás. Nekem logikusabb volna, ha nem az alján, hanem a tetején volna, akkor a véletlen megnyomása szinte kizárt lenne.

[ Szerkesztve ]

(#18227) PerczelZita válasza G (#18225) üzenetére


PerczelZita
tag

Szia!

Köszi a választ. Lehet, hogy én használtam rosszul, azért nyomódott meg. Te tokkal használod? Mert az nekem még nincsen. Lehet, hogy tokkal védettebb a kikapcsológomb?

A leírást már megnéztem, nincs róla szó, igazából mire jó az alvó mód, és hogyan lehet onnan felébreszteni, csak annyit ír, hogy bekapcsolni a bekapcsológombbal lehet.

A teljes kikapcsoláshoz képest óriási különbséget nem látok a felébredési időben, de valóban van pár másodperc.

(#18228) G válasza PerczelZita (#18227) üzenetére


G
kezdő

Óriási különbséget én sem írtam, nyilván. Én néha ezt, néha azt használom, mikor mihez van kedvem. Sejtettem, h neked nincs tokod hozzá. Az kell. Vegyél rá mindenképpen. Úgy látszik, téged pont az bosszant benne, amire kitalálták, h minél vékonyabb és könnyebb legyen, hogy kis helyen is elférjen. Mindazonáltal, ha veszel rá tokot, akkor már kicsit vastagabb is lesz és talán az alján lévő bekapcs. sem fog állandóan zavarni. Próbáld ki, sztem.

(#18229) Male válasza Male (#18173) üzenetére


Male
nagyúr

Kieg két hét használat után:
- Az új ROM-mal a magyar fordítás nagyon gáz. Néhol teljesen értelmetlen fordítások, néhol kínai jelek. A "legjobban" a file törlésnél visszakérdezés sikerült: Rányomok, hogy Töröl, visszakérdez, hogy biztosan törölni akarom-e, és a két válaszlehetőség: "Töröl" és "Végrehajt"... azért rájöttem, mert droid, a bal oldali a mégsem, de el kellett gondolkozni a feladványon :) Angolra állítva rendben van, a kínai jelek sincsenek olyankor
- Szintén az új ROM-mal a képernyő mentésnél elszáll a System UI... nem mintha utána ebből bármi gond lenne, de akkor is. A nyelvet angolra állítva nincs ez a probléma sem szerencsére.

Szóval kicsit hiányos lett a magyar fordítás.

Az akksi viszont remekül bírja, és ez a nagy méret nagyon jó, így tényleg olyan, mintha egy könyvet olvasnék. (lapozás is gyors oda-vissza, és a némelyik olvasónál panaszolt villogások sincsenek a szöveges oldalak között lapozva)
Továbbra is nagyon elégedett vagyok vele, szerencsére az angol felület nem zavar :)

(#18230) PerczelZita válasza G (#18228) üzenetére


PerczelZita
tag

Rendeltem egy gyári okostokot hozzá.

Mindentől függetlenül, tokkal együtt is úgy gondolom, hogy a bekapcsológombnak a tetején volna a helye, minden olvasón.

Arra gondoltam, hogy ha mindig bekapcsolva tartanám, akkor is elbírná több hétig az aksi.
Bár ez az okos tok, lehet, hogy mindenképpen lezárja, nem tudom, lehet-e konfigurálni?

(#18231) tomazin


tomazin
veterán

Tudja valaki mitől függ, hogy a rányomok egy szóra fordítás mitől függ? Két random angol epub, az egyiknél működik, a másiknál rá sem tudok nyomni a szóra. Van valami tag amit ezt vezérli?
(bocsánat, most látom az egyik mobi a másik epub)

[ Szerkesztve ]

(#18232) maltegra válasza tomazin (#18231) üzenetére


maltegra
kezdő

Milyen olvasód van?

(#18233) LittleBiG007 válasza maltegra (#18232) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ha jól emléxem, valamilyen Kobo...

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#18234) tomazin válasza maltegra (#18232) üzenetére


tomazin
veterán

igen Kobo Clara, de gondoltam ez nem olvasó függő dolog
megnyitott könyvnél nézegettem, hogy milyen opciók vannak, de semmi okosat nem találtam ami erre vezetne ki

[ Szerkesztve ]

(#18235) LittleBiG007 válasza tomazin (#18234) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Pedig nagyon valószínű. Külföldi fórumokban is panaszkodtak erre Kobo-k esetében.
Ha nem felejtem el, kipróbálom majd a Mini-n.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#18236) Ébri válasza tomazin (#18231) üzenetére


Ébri
senior tag

Elvileg az epub nyelve, calibre-ben be tudod állítani milyen legyen, ha english, akkor működnie kéne. (Nekem van pár letöltött angol könyvem, ahol vagy nem volt beállítva a nyelv, vagy nem angol volt.)

(#18237) csendes válasza PerczelZita (#18230) üzenetére


csendes
őstag

A mágneses okostok természetesen elaltatja és feléleszti gombnyomás nélkül. Nem ajánlom, hogy hosszabb időre bekapcsolva hagyd az olvasót, ha nem használod. A Pocketbbok néhány másodperc alatt feléled teljes kikapcsolás után is.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18238) tomazin válasza Ébri (#18236) üzenetére


tomazin
veterán

köszi a tippet, megnézem.
LittleBiG007: próbáltam keresni, de semmi kifejezésre nem sikerült ilyet találni. A megnézést köszönöm, de annyira nem életbevágó a dolog, úgyhogy ne rabold vele az időd.

mod: felraktam a calibrét, átkonvertáltam epub-ba és szépen ki tudom jelölni. sőt random helyeken voltak betűösszekeverések, az is megszűnt. szóval nem kezeli annyira 100%osan a mobikat. (bár az nyomdai formázást elveszítette, de bumm, ez legyen a legnagyobb bajom)

mod2: a mobiban be volt állítva a nyelv

[ Szerkesztve ]

(#18239) csendes válasza tomazin (#18231) üzenetére


csendes
őstag

"A szótár lehet, hogy nem működik néhány könyvnél, például PDF, nyilvános könyvtárból kölcsönzött könyv és ingyenes könyvek az internetről."[link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18240) Ébri válasza tomazin (#18238) üzenetére


Ébri
senior tag

Igen, mobinál sok minden nem (úgy) működik, mint epubnál kobon. (Formázást nem értem, epub > mobi konverziónál szokott ilyen lenni, de fordítva szokta hozni a mobi formázásait. Simán lehet persze, hogy vmi az eredeti mobival se stimmelt.)

(#18241) tomazin válasza csendes (#18239) üzenetére


tomazin
veterán

books you borrowed from a public library, or free books you found on the internet.
ez eléggé lolka és bolka, mert ezzel semmit nem mond, csak bevédi magát minden ellen.

mindenesetre köszönöm a segítséget mindekinek, beállok én is a calibre ftw sorba :)

(#18242) D0zeR


D0zeR
tag

Ma megérkezett a kindle ebook olvasó és nem tudok kapcsolódni hozzá telefonnal, nem találja bluetoothon keresztül vagy nem is lehet vele csatlakozni telefonhoz?

(#18243) Oldman2 válasza D0zeR (#18242) üzenetére


Oldman2
veterán

Pontosan milyen Kindle típus?

Szerintem a BT ezekben csak az Audiobook hallgatáshoz kellhet, nem csoda ha nem tudsz telefonról kapcsolódni. Ha egyáltalán van benne BT.

(#18244) D0zeR válasza Oldman2 (#18243) üzenetére


D0zeR
tag

Az alap verzió
A sz.gép sem látja kellene előtte valamit feltelepíteni?
Kaptam hozzá egy kis füzetet de nem magyar hanem cseh nyelven van :((

[ Szerkesztve ]

(#18245) Oldman2 válasza D0zeR (#18244) üzenetére


Oldman2
veterán

(#18246) D0zeR válasza Oldman2 (#18245) üzenetére


D0zeR
tag

Arra rájöttem hogy hogyan kell bekapcsolni de nem lát semmit

[ Szerkesztve ]

(#18247) Oldman2 válasza D0zeR (#18246) üzenetére


Oldman2
veterán

BT fejhallgatót vagy BT Hangszórót próbáltál már?

Amazon Kindle Paperwhite 4 egy JBL Go hangszóróval azonnal kapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

(#18248) D0zeR válasza Oldman2 (#18247) üzenetére


D0zeR
tag

Igen hangszóró kapcsolódik, a számítógép nem látja kellene feltelepíteni valami programot előtte?
Hangoskönyvet nem kezel akkor mi értelme van a hangszórónak?

[ Szerkesztve ]

(#18249) Oldman2 válasza D0zeR (#18248) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem is fogja látni... elolvastad azokat, amiket eddig linkeltem?

(#18250) D0zeR válasza Oldman2 (#18249) üzenetére


D0zeR
tag

A számítógép nem fogja látni? Igen, egyet linkeltél

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.