Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) csendes válasza hampidampi (#18597) üzenetére


csendes
őstag

Lehet üvegből, nem a képernyő nyomásérzékeny, hanem a toll, a Wacom képernyő a toll jelét érzékeli elektromágneses elven [link] . Furcsa, hogy miért kell ennyire erősen nyomni a törléshez a "radírt", de talán ez szabályozható.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18602) Male válasza hampidampi (#18600) üzenetére


Male
nagyúr

Az enyémhez ezt írták: "E Ink Mobius Carta"... viszont csendes linkje alapján rosszul gondoltam, nem kell hajlania, más elven érzékeli a nyomás erősségét. :F

(#18603) csendes válasza Male (#18602) üzenetére


csendes
őstag

Mobius Carta-nál természetesen maga az E-ink réteg a TFT-vel nem üvegből van, hanem rugalmas, szinte törhetetlen műanyagból. De lehet párosítani külső üvegréteggel. Hogy ez mire jó? Egyrészt így nem hajlik be a képernyő nyomás alatt, ami megijesztheti a felhasználókat. Másrészt a megerősített külső üvegréteg nem karcolódik mint a műanyag, ami különösen fontos, ha stílussal, pen-nel használják. Ettől egyébként megmarad a Mobius előnye, mert általában a TFT réteg törik el (ha nem Mobius-t használnak), nem a megerősített külső üveg. A merev üvegrétegre érzékenyebb, pontosabb kapacitív érintőképernyőt lehet rakni. És a megvilágítás szempontjából is előnyös az üveg: A modern olvasóknál a kijelzőbe beépítik a világítást, viszont ezt hajlékony felületre nem tudják rátenni. Hátránya hogy így nehezebb lesz az üveg súlyával és valamivel drágább is. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18604) Male válasza csendes (#18603) üzenetére


Male
nagyúr

Köszönöm a részletes választ! :R
Igen, tollal használva valóban ijesztő volt elsőre ahogy benyomódott... de azt hittem a nyomásérzékenység miatt kell.
Ez alapján akkor lehet, hogy rakhatok rá "üvegfóliát" is, ugyan úgy működik tovább. (néztem elvileg erre valót, csak nem gyári, hanem valami Ali-s, és nem bíztam benne.)

(#18605) Oldman2


Oldman2
veterán

Sok év natív Kindle felület használata (és szeretete) után meglepetésemre imádom a KOReader-t!

Szinte mindent sikerült (úgy ahogy nekem tetsző), beállítanom már rajta.

A legújabb "siker", az alsó státusz sor méretének megnövelése... pár screenshot (ez is megy mostanra stabilan, "ráéreztem"...):

Amit még kutatok, a "Könyvjelző fülecske" méretének megnövelése!

(#18606) _ _ _ _ _2 3 válasza Oldman2 (#18605) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

Na most kedvet kaptam, hogy újra beállítsam, de Inkpad3-on nem volt olyan egyszerű és nagyon fura dolgokat csinált... És az automatikus lapozás is megy? Én ott akadtam el ; D Nagyon jó program... időmiliomosoknak xd - szótárakkal folytatnám--- Jegyzetelés is eszméletlen mennyivel jobb, ha jól tévedek vagy már nem emlékszem, milyen (?). Eredeti "hótlassú,,.

Eredeti olvasó egy vicc, most mégis azt használom. Koreader Tizenötezer funkció :U tömör gyönyör :C .

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#18607) Oldman2 válasza _ _ _ _ _2 3 (#18606) üzenetére


Oldman2
veterán

Amikor megnéztem, ment az automatikus lapozás (nem használom).

(#18608) _ _ _ _ _2 3 válasza AeSDé Team (#18588) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

"nem igazán szeretek papírra jegyzetelni (lassan írok, hamar elfárad a kezem..),,,

Nálam ez (1) a központozás tollvastagság probléma miatt necces (sima füzet)...Gyorsan lejegyzetelek én mindent, de egyre hanyagabbul ezért muszáj átírnom, és, ha nagyon koncentrálok, mert műalkotásnak szánom a füzetet (2x annyi energia) a kijavításoktól (2) lesz ronda, amit azok a fehér pacnik testesítenek meg "kihúzóstul,,.

Mindent egybevetve gépelek és Inkpad 3-on fogom visszanézni a jegyzeteket, de legegyszerűbb, ha kinyomtatom (,csak a notebook cipelés a másik kedvencem).

Gépelni, rajta-gépelsz vagy külső eszközzel? Mert Ink.-en ez is sz*r (kicsit sokat szidom) tudom kategóriájában jó az, szép a képe, de akkor is... rajzolva egy-két mondat egy tollal, amit kaptam aztán kifújt, 1GB-al nem tudja követni elég gyorsan, pedig azt hittem... ; ) +100e, majd 10+ év...

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#18609) _ _ _ _ _2 3 válasza Oldman2 (#18607) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

Nekem nem ment. Mondjuk totál hülyeség. Teljesen változó ki-mikor-milyen gyorsan olvas.

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#18610) @Pal válasza Oldman2 (#18605) üzenetére


@Pal
tag

:) Oké, de hogy csináltad?

(#18611) Oldman2 válasza @Pal (#18610) üzenetére


Oldman2
veterán

Kerestem és találtam rá megoldást.

(#18612) csendes válasza Oldman2 (#18611) üzenetére


csendes
őstag

A defaults.lua átírásával csak annyi a baj, hogy minden havi frissítésnél újra meg kell csinálni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18613) Oldman2 válasza csendes (#18612) üzenetére


Oldman2
veterán

Engem ez cseppet sem zavar.

(#18614) LittleBiG007 válasza csendes (#18612) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ezért van a defaults.persistent.lua, amit ebbe írsz, az nem vész el a havi frissítéssel.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#18615) csendes válasza LittleBiG007 (#18614) üzenetére


csendes
őstag

Elvileg a defaults.persistent.lua-t lehet az advanced settings GUI-n keresztül is szerkeszteni, nem kell kézzel beleírni: [link] . Persze lehet, hogy pár dolgot csak kézzel lehet :U

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18616) Bozek válasza LittleBiG007 (#18614) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezt jó tudni. Mondjuk így is hozzá kell nyúlni frissítés után, mert a sok readme és egyéb fájlokat bepakolja a listába a PocketBook, mint új könyvek.

Bár lehet, hogy egy .nomedia fájllal megoldható lenne, kipróbálom, úgyis jött ki 2019.12-es 3 hete. Szerintem még nem az van fenn.

(#18617) Oldman2 válasza csendes (#18615) üzenetére


Oldman2
veterán

Advanced Settings GUI?

Ez hol érhető el?

(#18618) LittleBiG007 válasza Oldman2 (#18617) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Lépj be a fájlkezelőbe és érintsd meg a fejlécet. A megjelenő menü nem ugyanaz, mint amikor egy könyvben állsz. Válaszd a beállítások menüt, ami itt ki van egészítve egy Advanced settings és egy Developer options menüponttal.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#18619) Oldman2


Oldman2
veterán

:R

(#18620) _ _ _ _ _2 3


_ _ _ _ _2 3
tag

Üdv!

Kérdésem van. Inkpad3-on külső billentyűzet elmegy :)) ?

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#18621) csendes válasza _ _ _ _ _2 3 (#18620) üzenetére


csendes
őstag

Meg lehet próbálni egy OTG kábellel, de valószínűleg nem, mivel sehol nem írják, hogy OTG-t tud.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18622) _ _ _ _ _2 3 válasza csendes (#18621) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

Ki fogom próbálni. OTG, nem tudom mi az, mobilosok majd biztosan...

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#18623) AeSDé Team válasza _ _ _ _ _2 3 (#18622) üzenetére


AeSDé Team
őstag

(#18624) farkas-j válasza AeSDé Team (#18623) üzenetére


farkas-j
őstag

A csatlakozó maga az kevés. Az OTG-t magának a készüléknek is támogatnia kell szoftveresen és hardveresen is. Hardveresen azért, mert a készüléknek kell kiadnia az 5V-os feszültséget a portra, ha átkapcsol OTG üzembe.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#18625) csendes válasza farkas-j (#18624) üzenetére


csendes
őstag

Valami tápfeszültség van, mert a jack átalakítón keresztül kiadja az analóg audió jelet fejhallgatóra.az USB porton.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18626) brugo


brugo
aktív tag

Milyen ujdonsagokat tartalmaz a Pcket Book 3 , V740.5.20.1010
firmwere ?

(#18627) Bozek válasza brugo (#18626) üzenetére


Bozek
nagyúr

[link]

De legközelebb legalább írd le, hogy melyik PocketBook 3-ra gondolsz. Mert van ugye a Touch Lux 3, a Touch HD 3 és az InkPad 3. Ebből ez az FW elvileg az InkPad 3-hoz tartozik.

(#18628) brugo válasza Bozek (#18627) üzenetére


brugo
aktív tag

Köszönöm a segitséget , InkPad 3- ról lenne szó.
(elnézést a pontatlanságért)

(#18629) @Pal válasza Oldman2 (#18611) üzenetére


@Pal
tag

Köszi a tippet, megint sokat tanultam a használatról és felfedeztem néhány hasznos és néhány érdekes funkciót, de ez a "minbározás" nem sikerült sehogy se. LittleBiG007 tippjével jóval egyszerűbb volt, de nem reagált semmire. Gondolom megint bénáztam, vagy ezen a verzión nem módosítható ilyesmi. (U740-2.5.20.1155 bár lehet, hogy ezzel nincs összefüggésben.).

(#18630) Oldman2 válasza @Pal (#18629) üzenetére


Oldman2
veterán

:R

Nálad milyen készülék van?

(#18631) @Pal válasza Oldman2 (#18630) üzenetére


@Pal
tag

PB InkPad3 Pro

(#18632) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok!

Egy barátom (50+) kérdezi tőlem, hogy a POCKETBOOK Touch Lux 4 8 GB WiFi megfelelő választás lehet? Nincsenek különleges elvárásai, csak a megbízható működés. :)

Mivel nekem Kindle PW4 van, nem tudok a következő kérdéseimre válaszolni:
1. A Calibre használható-e vele?
2. Sötétben is olvashatók-e rajtalevő könyvek? Gondolom igen.
3. Ezt vegye vagy pedig a PW4-et, vagy pedig van valami egyéb alternatíva? A minőség az elsődleges szempont, az ár nem lényeges!
4. Gondolom a tok itt is ajánlott. S ha igen mi az ajánlat?

Köszönöm.

(#18633) LittleBiG007 válasza rinpocse (#18632) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

1. Természetesen.
2. Igen. A "Lux" is jelzi a nevében.
3. Minőség tekintetében jelenleg a Kindle Oasis 3 (2019) a legjobb, de csak ha valóban nem számít az ár.
4. Igen, mindenképpen. Az a plusz védelem megéri.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#18634) _ _ _ _ _2 3


_ _ _ _ _2 3
tag

U740-2.5.20.1155 Ez milyen régi... kissé leálltak a fejlesztéssel, nem? Mondjuk, néhány apróbb hiba- gyorsítás elférne,,, KOBO-val tuti,,, majd, ha ráérek telepítek megint (idő - pénz).

Lemondtam az elektronikus jegyzetelés 200k-s ötletéről, pedig nekem nagy szükségem lenne rá. Nem meggyőző még a technika! 4GBRAM és gépelnék, nem elektronikus tollaznék, ha-már, de akkor egy 13' körüli laptoppal kombinált ebook-ot, ultrakönnyű kivitelben, meg lehetne, csinálni, mert ez így nem tetszik. E'ink kijelzővel szép lenne, jó lenne, innováció senkit se érdekel. Másolni kell.

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#18635) Oldman2 válasza _ _ _ _ _2 3 (#18634) üzenetére


Oldman2
veterán

Annak mi értelme, hogy Off Topikként írsz?

(#18636) csendes válasza _ _ _ _ _2 3 (#18634) üzenetére


csendes
őstag

A BOOX Note2 [link] nincs messze attól, amit szeretnél és már van róla tapasztalata is az egyik fórumozónak. OTG-t tud, tehát USB-s billentyűzettel is megy, de van BT is. Viszont tényleg nem olcsó és csak 10" a kijelző.
A Boxx Max3 [link] már 13", OTG-t tud, és van BT is. Ez még drágább, de majdnem teljesen fedi az igényedet.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18637) rinpocse válasza LittleBiG007 (#18633) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm!

(#18643) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Kölcsön kaptam egy reMarkable-t, és nagyon megtetszett. Keresnék valami olcsóbb, de hasonlóan jó alternatívát elsősorban jegyzetelésre. A Pocketbook X-et néztem ki. Ez van olyan jó, mint a reMarkable? Elsősorban az érdekelne, hogy mekkora késése van a jegyzetbevitelnek.

(#18644) koncsik válasza kelna91 (#18643) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szerintem az X nem note taking e-book reader. Itt egy összehasonlítás remarkable félékről. Nem olcsók...
Boox Note Pro 10.3 $549.99
Onyx Book Nova Pro 7.8 $319.99
Boyue Likebook $409.99
Remarkable $499
Supernote $599.99
Sony DPT $499-599 (10.3-13.3)
Wisky EE - $594

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#18646) arcsin


arcsin
senior tag

Sziasztok!

Nem tudtok olyan KJK, lapozgatós könyvről ami ebook reader kompatibilis, vagy van e valami androidos apk ami ilyesmi élményt nyújt? Tudom ez egy komplexebb dolog, de hátha.

(#18644) koncsik :
A Boyoue és a Likebook ugyanaz az androidos e-book reader márka csak 2 néven. Itt van a videoban elhangzó 3 tipus ára (aliexpress webshopból, ahol ált van Spanyol raktárról, de ebayen is kilehet fogni ezeket EUból) :
Alita 500$
Muses 350$
Ares 310$

Ebből az Alita 10.3 inch, a többi 7.8.

(#18647) kelna91 válasza koncsik (#18644) üzenetére


kelna91
senior tag

Köszi! Valóban, ezt benéztem, a Pocketbook X kiesett. A többi közül pedig csak az Onyx Boox Note (Pro) kapható itthon, illetve az is tán a legolcsóbb (a videóban lévő és általad idézett árak szerintem már nem aktuálisak a kereséseim alapján). Azt tudtam, hogy zsebbenyúlós lesz, de annyira megtetszett a reMarkable, hogy megéri nekem. Legalábbis most így gondolom. :))

Azt meg tudja valaki erősíteni, hogy a jegyzetelés van olyan jó a Note Prón, mint a reMarkable-ön?

(#18648) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Jegyzetelésre legolcsóbb huncutság :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#18649) Bozek válasza arcsin (#18646) üzenetére


Bozek
nagyúr

Itt van fenn pár epub-ban, elvileg ezekben linkesítve vannak az ugrások.
Androidra meg ez a kettő van, amiről tudok: Elátkozott ház, Halállabirintus

Részemről is folyamatban van egy Androidos játék, de idő szűkében jelenleg nem haladok vele. Igazából a harcot kellene kiötletelnem, mert a több ellenféllel való küzdelem kicsit gondolkodtatóbb. Főleg, mert annak is több fajtája van.

(#18650) @Pal válasza kelna91 (#18647) üzenetére


@Pal
tag

Gondold át, hogy valójában mire is szeretnéd használni.
Megpróbálom egyszerűen megfogalmazni az eszközök rendeltetését.
A reMarkable csak jegyzetelésre való, a PocketBook csak olvasásra (bár kezdetleges jegyzetelés jelölgetés működik rajta), az Onyx Boox Note Pro viszont mindent tud a világon.
Nem hiszem, hogy érdemes összehasonlítgatni. Inkább olvasd el, hogy mit írtak itt a fórumon az Onyx-ról. Érdemes. Én is megirigyeltem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.