Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) pjen válasza Johnny_vT (#18150) üzenetére


pjen
félisten

A PDF az amivel nem boldogul,de a többi olvasó se.Persze megoldható de nem egyszerű.

(#18152) csendes válasza Johnny_vT (#18150) üzenetére


csendes
őstag

Audiókönyveket csak bizonyos Kindle típusok támogatnak, az olvasók közül viszonylag kevés: [link] . Az egyszerű felolvasás megy a PW4-en is, csak nem TTS-nek hívják, hanem VoiceView-nak [link] . Ez kicsit gépies hangon felolvassa a szöveget, tehát nem igényel több tárhelyet. Az alap Kindle 2019 10. gen olvasón ez sem működik

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18153) dave0825


dave0825
őstag

Az 1072*1448-höz képest az 1024*758-as felbontás nem sokkal rosszabb élőben? Ha nem pixeles a kép, akkor nem számít nekem.
A PB TL4 most jó áron van webshop-ban, de ugyanannyi a PW4 is itt, hardveraprón. :F
Nem akarok rosszul dönteni, főleg, hogy nem az enyém lesz. Mindegyik mellett van pro és kontra is, de a felbontás elég fontos, ezért érdekel, hogy mennyire észrevehető a különbség (egy nőnek, átlag felhasználással).
Tok van mindegyikre, a megbízhatóság, és a rendszer átláthatósága lényegesebb, meg persze az, hogy van-e magyar nyelv a PB TL4-ben.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#18155) Polllen válasza dave0825 (#18153) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mindkét eszköz jó. Könyveknél a felbontásbeli különbség nem számít. Képregényeknél viszont sokat.
TL4-nek van magyar menüje.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18156) dave0825 válasza maltegra (#18154) üzenetére


dave0825
őstag

és (#18155) Polllen: köszi mindkettőtöknek, közben éjjel megrendeltem edigitáltól, 37 lesz szállítással, szerintem jó ár, máshol 40 körül volt.
Képregényt nem olvas, 8-10 könyvnél nem lesz rajt több szerintem, magyar menüs, ezt láttam a hozzászólásokban az oldalon, úgyhogy PB TL4 lesz.
A felbontás meg csak azért írtam, mert általában a nőknek a vezeték is drót, a kijelző meg kijelző, mindegy, hogy milyen. :D Persze, van kivétel, de barátnőm nem az. :D

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#18158) dave0825 válasza maltegra (#18157) üzenetére


dave0825
őstag

Remélem. :) Írtam ebay-en UK-s eladónak, hogy megjöhet-e karácsonyig, mert arra kellene, mivel szállításnak dec.10-jan.14-et ír. :F Eddig UK-s rendeléseim 1-2 hét alatt értek ide, de itt hosszú időt ad meg sajnos.
Alin is néztem, ott is hasonló áron van (2-3 ezer között), de onnan valószínűbb, hogy nem jön meg. Bár összevissza jönnek a csomagjaim (valamelyik már 2 hónapja "jön", a 11.11-én rendelt kb. 6-ból meg 4 tegnap jött meg), úgyhogy esélyes lehetne onnan is.
Mindenképp akarok hozzá neki, csak gondolom a színe nem lesz mindegy, úgyhogy vagy veszek egy simát, és megjön addig, ő meg majd választ egy akármilyen mintást, vagy megvárom, és választ csak ő, viszont akkor pár hétig tok nélkül lesz.

Láttam rá kijelző védő fóliát is, érdemes? Telefonon üveget használunk, sokszor megvédte szépen, főleg, ahogy én vigyázok rá (bár ugye ezt nem én használom majd :) ). Sima fóliát láttam erre, nem üveget.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#18159) pjen válasza dave0825 (#18158) üzenetére


pjen
félisten

Ne tegyél fóliát.

(#18160) G válasza dave0825 (#18156) üzenetére


G
kezdő

Jól döntöttél, sztem. Magyar menü van benne, átlátható rendszere van, egy feltöltéssel minimum egy hónapig használható, mindennapos olvasás mellett. pixel hibáról pedig nem tudok. Fóliát ne tegyél rá!

(#18161) Bozek válasza dave0825 (#18158) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tok kell rá, fólia felesleges.

Én innen rendeltem gyári tokot. Igaz, hogy drágább, de legalább biztos megjön pár nap alatt. Nekem mondjuk Touch HD 3 van, de méretre ugyanaz a kettő.

Telefonon én is üveget használok, de ezekkel a mai lekerekített oldalú telefonokkal már nem olyan biztonságos az se, mert nem ér ki a kijelző széléig. Épp tegnap zuhant egyet a telefon, és csak a kijelző tört be, a felette lévő üveg sértetlen maradt... Jó, nem ez volt az első esése, eddig nem volt probléma.

[ Szerkesztve ]

(#18162) @Pal válasza dave0825 (#18158) üzenetére


@Pal
tag

Csatlakozom a fóliát nem ajánlók csoporthoz. Mindegy milyen, rontja a papír hatást.

(#18163) kisi888


kisi888
friss újonc

Sziasztok, nem tudjátok honnan lehetne megrendelni minél kedvezőbb áron a következő e-book olvasót? Az Amazonon ilyen néven fut: Kindle Paperwhite | Waterproof, 6" High-Resolution Display, 8GB—with Special Offers—Black. Sajnos az Amazon nem szállítja Magyarországra, ezért keresnék valami hasonló kedvező ajánlatot. Köszönöm a segítségeteket. :R

(#18165) Polllen válasza maltegra (#18164) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen, kb azonos áron tud venni PB TL4-t. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18167) dave0825


dave0825
őstag

Köszönöm mindenkinek a javaslatokat, és a segítséget. Karácsony körül valószínűleg még jelentkezem, valami biztos lesz, amiről kérdezek majd. :R :B

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#18168) dave0825


dave0825
őstag

Tessék, ilyen az én szerencsém... Edigitáltól a PB TL4 helyett most láttam jófogáson 30-ért Touch HD 3-at, egyszer sem használt állítólag... :(((

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#18169) kisi888 válasza maltegra (#18164) üzenetére


kisi888
friss újonc

Köszi :)

(#18170) mytrashsamu válasza dave0825 (#18168) üzenetére


mytrashsamu
csendes tag

Ne búslakodj, az már tegnap is "el volt kelve".

(#18171) G válasza dave0825 (#18168) üzenetére


G
kezdő

Szerintem így is nagyon jó áron vetted meg és ebben biztos lehetsz, h új.
(Csak a kíváncsiság hajt: milyen színűt rendeltél?)

[ Szerkesztve ]

(#18172) dave0825 válasza G (#18171) üzenetére


dave0825
őstag

Sima feketét, bár nekem a zöld eléggé tetszett, és volt is raktáron, a fekete beszerzés alatt van, de féltem, hogy barátnőmnek nem tetszene. :U Meg ha tokban lesz, úgyis mindegy a színe.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#18173) Male válasza @Pal (#18069) üzenetére


Male
nagyúr

Közben megjött az Onyx BOOX Note 10.3-am, így pár nap használat után, ahogy ígértem, a tapasztalatok:
+ csomagolás nagyon komoly, ezen meglepődtem... bár ez a legkevésbé fontos dolog :) Adtak hozzá kijelző védő fóliát. Ezt kapásból rá is raktam, mielőtt por menne rá / összetaperolnám, így elég jól sikerült feltenni.
Külső, stb:
+ pille könnyű a hasonló méretű (9.7"-os) tabhoz képest
+ eléggé egyben van, nem hajlik, recseg-ropog, minőségi érzést kelt kézbe véve
- töltő nem jár hozzá, csak kábel... végülis nem gond, de meglepett
+/- a géphez USB Type-C csatival megy. Ez elvileg előnyös, de nagyon szoros, engem aggaszt, hogy sok csatlakozástól ki fog törni (más Type-C-s eszközöm nincs, nem tudom, hogy ilyennek kell-e lennie). Illetve az USB3-as hosszabbítóra dugás nem tetszett neki, gépen megjelent egy pillanatra, majd eltűnt, újra csatlakoztatva pár másodpercig volt, aztán megint eltűnt... direktben USB2-re dugva szépen ment. Talán csak a hosszabbító nem tetszik neki, bár eddig ilyen gondom nem volt.
+ Wifi jól megy, gyorsan csatlakozik, egyelőre frissítést töltöttem vele, az 5-6MB/s-el töltődött, ami szerintem jó tempó.
+ akksi komolynak tűnik. Akik a dorid miatt aggódóknak: 2-3%-ot merül egy óra olvasás alatt... standbyon meg kb semmit.
+ kijelző szép, valóban remek a felbontás, kontraszt is elég nekem

OS:
+ Droid 6.0.1, rajta simán a gugli Play Store, appok felmennek, működnek (belső tárhely appoknak 2GB, amiből kb 1GB szabad, szóval azért nem ezer appnak van, de ami kell, működik)
+ bár kifutó típus (már van Note 2), de jönnek rá a frissítések szépen, egy volt amikor bekapcsoltam, aztán tegnap egy újabb
+ rajzolás, jegyzetelés remekül megy rajta. Először nem lehetett képet betenni, és arra firkálni, de a frissítés óta ez is megy. Hozza ebben amit szerettem volna.
+/- gyári könyvolvasó app egyelőre oké (lapozás gyors, betűk szépek, alapból kellemes betűtípus), bár az új frissítéssel a magyar elválasztás nem megy neki, rendszeres a c - s például, ami zavaró

Összefoglalva: Jól döntöttem, kell ez a 10.3" nekem, kellemes így olvasni (át lehet váltani sidenote nézetre, akkor fél képernyőnyi a könyv... kipróbáltam, engem nagyon zavarna akkorában olvasni, pedig kicsit nagyobb, mint a 6"-osok akkor is még). Droiddal egyelőre semmi hátrány, viszont tetszőleges app megy vele (a sötét témájúak megjelenésem nem valami jó, de ez elvileg állítható optimalizálás címén, még nem próbáltam), és az akksit sem gyilkolja. Kijelző remek, kb összehasonlíthatatlanul jobb, mint egy tableten / telefonon olvasni.

(#18174) Oldman2 válasza Male (#18173) üzenetére


Oldman2
veterán

A "merülési hajlamra" leszünk sokan kíváncsiak...

Köszi!

(#18175) Male válasza Oldman2 (#18174) üzenetére


Male
nagyúr

A merülési hajlam könyvolvasás során 2-3% per óra. Miután megjött szerda dél körül, feltöltöttem, rámásoltam pár könyvet, Play Storeból feltettem két appot, lepróbáltam a böngészőt, kicsit rajzolgattam - firkáltam, két rendszerfrissítést feltettem wifin lehúzva telepítve (5-600MB-osak darabonként), kiolvastam egy 450 oldalas könyvet (papírkönyvben is akörül van, talán kicsit hosszabb úgy), stb... és most még 44%-on van, azt írja, még két nap van kb hátra.

(#18176) fattyu válasza Male (#18175) üzenetére


fattyu
veterán

4 hetente töltöm az olvasómat kb... napi 1,5-2 óra használattal.

csak viszonyításnak. értem több a funkció benne és van akinek ez megér ennyit de az android üzemidő sajnos látszik már most is. android miatt erősebb vas több ram magasabb órajelek valamint folyamatosan dolgozik is arendszer a háttérben. ez ilyen.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18177) D0zeR


D0zeR
tag

Sziasztok!
Van valami ajánlott belépő kategóriás ebook? Lehet érdemesebb lenne beruháznom egy ilyenre. Köszönöm a válaszokat.

(#18178) Ébri válasza Male (#18175) üzenetére


Ébri
senior tag

Majd az is érdekes lehet, hogy mennyi a standby fogyasztása, azaz "normál" használatnál kb. hány naponta töltendő. Most épp tableten olvasok pár PDF-es könyvet, s az 3-4 naponta töltendő, reménykedem, hogy eink alapon ez lehet jobb is.

(#18179) Bozek válasza Male (#18173) üzenetére


Bozek
nagyúr

"jönnek rá a frissítések szépen, egy volt amikor bekapcsoltam, aztán tegnap egy újabb"

Hát, a weboldal szerint április 16-án volt az utolsó frissítés. Az Android egyébként minden frissítést feltol az utolsó óta. Ha nem raktak fel 3-at, akkor annyit, sose csak a legfrissebbet.

(#18180) @Pal válasza Male (#18173) üzenetére


@Pal
tag

Köszi a részletes tapasztalat megosztást. Ez akár a "Népítélet"-be is mehetne szerintem.

A rajzolási, jelölési, jegyzetelési lehetőségek az olvasómon eléggé körülményesek.
Sokat morfondíroztam valami hasonló több funkciós eszközön, de első lépésként az olvasásra összpontosítottam. Nem bántam meg a döntésemet, mert olvasásra tökéletes eszközt sikerült választanom, viszont néha hiányzik a könnyű gyors jegyzetelés lehetősége.

Örülök, hogy sikerült jól választanod.
Érdekes, hogy sokakat az üzemidő érdekel a legjobban, holott otthoni használat esetén, de még a munkához használt, folyamatosan működtetett készüléknél sem érzem gondnak a két-három naponkénti töltést. Tényleg nem értem, hogy ez miért olyan fontos.
Inkább lényeges a kijelző minősége (látvány), az érzékenysége és a firkálási, jegyzetelés.
Az InkPad 3-on pl. nagyon bosszant, hogy pdf-en a jelöléseimet nem mindig tartja meg pontosan. Gondolom ez nálad nem probléma.

USB Type-C-nek nem kell szorosnak lenni. A telefonomnak ilyen van és semmi gondom nincs vele. Előnyös.

(#18181) csendes válasza D0zeR (#18177) üzenetére


csendes
őstag

Kindle 10. generáció (2019) hardverapróról vagy Amazon-tól.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18182) @Pal válasza Ébri (#18178) üzenetére


@Pal
tag

Most éppen pdf-es anyagokat olvasok, és elhanyagolható a fogyasztás E Ink kijelzővel. Szerintem Male készüléke se fogyasztana sokat, ha csak olvasásra használná, de ez nem csak erre való. Épp ez benne a pláne; wifi, bluetooth, internet, rajz, jegyzet, szükség esetén világítás stb. Ezek azért igénybe veszik az aksit.

(#18183) @Pal válasza D0zeR (#18177) üzenetére


@Pal
tag

Érdemes megnézned korábbi bejegyzéseket, mert hasonló kérdése már sokaknak volt. A válaszok elég sokfélék. Több szempont is van annál, mint a kezdő, haladó vagy profi "kategória".
Ja, és az érdemesség kérdésre az én tippem, hogy igen érdemes, ha szeretsz olvasni és már nincs hely a könyvespolcodon pl.

[ Szerkesztve ]

(#18184) Ébri válasza @Pal (#18182) üzenetére


Ébri
senior tag

Ezt tudja a tabletem is (pont azért vettem ilyet, hogy normális tollhoz hasonló tollat lehessen használni rajta), szóval emiatt nem vennék drága ekönyvet, mert az előnye nem lenne nagy., az ára viszont igen. De ha 1x az olvasóm megy tönkre, még nem tudom, mit vennék helyette, s itt jöhet a képbe a fenti eszköz. Azonban nekem igenis számit az üzemidő. Heti 1x töltöm az olvasóm, amit néha elfelejtek, szóval nekem a 2 hét üzemidő az ideális. Egyszerűen vhogy olvasás közben nem nagyon nézegetem az elemtöltöttséget, s nem is szeretném, elég nekem a többi gyakran töltendő eszköz.

Ha nem túl sok egyéb tevékenységgel tud egy hetet, akkor tökjó, ha nem, akkor számomra ez az utca még nem járható.

(#18185) Male válasza Ébri (#18178) üzenetére


Male
nagyúr

Meglátjuk, eddig bőven jó, hiszen sokkal többet használtam, mint a normál eset, mégis 3 nap után még 44% van benne.

Bozek: Az, hogy a weboldal mit ír... 2019.11.2x volt a második frissítés dátuma amit feltett. Ebben nem lennék biztos, hogy lépésenként frissít, mivel 5-600MB-os pakkot töltött hozzá, szerintem ez komplett ROM, így nincs értelme lépésenként frissíteni. (A Yamaha erősítőmre is jött egy pár hete egy olyan frissítés, ami azóta sem létezik még a Yamaha oldala szerint.)

@Pal: Nincsmit, remélem hasznos lesz valakinek :)
PDF-et nem próbáltam még. A firkálásnál a "radír" ami nekem egyelőre macerás, elvileg a toll túloldalával lehetne, de ez nekem nem akar összejönni. A gombnyomós megy, de mintha csak egy-egy vonalat törölne... inkább kijelöléssel bekarikázom, ami mégsem kell, aztán kuka... egyelőre ez így bevált.
Üzemidő annyira nem kritikus nálam sem, annyit már most teljesített, amit én elvárnék ilyen téren. (tabletet ha így használnám, már legalább háromszor fel kellett volna töltenem, ráadásul az standbyon is lemerül másfél nap alatt ha hozzá sem nyúlok, akkor is... nem jöttem rá miért, de nem is fontos)
Jah, lejjebb írod a világítást: az sajnos ebben nincs. Ezt benéztem vásárlásnál, csak a Note2-ben van, az enyémben nincs.

(#18186) @Pal válasza Ébri (#18184) üzenetére


@Pal
tag

Hát... azért tölteni időnként kell. :) Ha számodra ez a kényelmi szempont a legfontosabb, megértem.
A tablet és az olvasó kijelzője két külön világ. A monitor hazavágta a szemem, és emiatt tértem át e-book olvasóra. Igyekszem a lehető legtöbb anyagot ezen olvasni.
Amióta kevesebbet használok monitort javult a szemem, és érezhetően nem fárad el olyan gyorsan, illetve nem szárad ki. Szerintem ez a legfontosabb előny, ezért képviselem ezt, de nyilván az se baj, ha nem kell töltögetnem állandóan.

@Male:
Igen, a világítás. Ez már többször felbukkant témaként. Akinek van ilyen funkció a készülékében, nem szívesen mond le róla. Sokkal gyakrabban használom mint azt gondoltam volna. Ráadásul a szemkímélő (éjszakai) fényárnyhatást úri marhaságnak tartottam, amíg nem kezdtem el próbálgatni. Mostanra már "reflexből" állítgatom.

(#18187) fPApi válasza Ébri (#18184) üzenetére


fPApi
őstag

+ azoknak is, akik a merülés miatt "aggódnak": már leírtam, hogy napi vegyes, 1-3 óra olvasással min. 10-12 nap az üzemidő (nova pro). Most úgy állok, hogy 15 napja töltöttem, és még 12%-on van. Szóval szerintem teljesen elfogadható a 1,5-2 hetente töltés, az androidos plusz dolgok (ami szintén sokszor le lett már írva) pedig egyértelműen hasznosak.

(#18188) Ébri válasza fPApi (#18187) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi, ezt nem láttam.

(#18189) Male válasza fPApi (#18187) üzenetére


Male
nagyúr

Kijelzővédőt te rátetted? Azt írták páran a neten, hogy a firkálás miatt kell rá, mert úgy már karcolható a kijelző különben (porszem, beragad a toll alá, aztán ahogy húzod megkarcolja).
Nézegettem alis fóliákat rá, mert állítólag ez a gyári nem valami jó, de csak egyfélét találtam.... illetve üveget is árulnak rá, de nem tudom, az a nyomásérzékenységgel hogyan lehet kompatibilis :F ...vevői visszajelzés meg egy sincs róla.

(#18190) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok!
30k körül melyik olvasót érdemes venni?Amazon New Kindle 2019-et néztem alzáról, kuponnal kb 26k. Megéri, vagy van jobb alternatíva? Csakis kizárólag olvasásra lenne használva (semmi net stb). Ebben az áraktegóriában van jobb?

(#18191) csendes válasza chewycl (#18190) üzenetére


csendes
őstag

Ennyiért nincs jobb, ha a Calibre-t használod a konvertáláshoz

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18193) csendes válasza maltegra (#18192) üzenetére


csendes
őstag

Relámmentes Amazon.de-től: + magyar címre rendelve ÁFA különbözet és szállítás

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18195) fPApi válasza Male (#18189) üzenetére


fPApi
őstag

Nem tettem rá, de én nem is nagyon használom jegyzetelésre/rajzolásra.

(#18196) Male válasza fPApi (#18195) üzenetére


Male
nagyúr

Ok, köszi. Hmmm... akkor rágódhatok ezen :)

(#18197) üzenabakusz


üzenabakusz
tag

Milyen tokot érdemes venni? Mik az ismérvek?

Alcor Myth led-hez valami nem fekete tokot vennék. Honnan tudom a tokról, hogy jó lesz-e hozzá?

Valahol azt olvastam hogy pántos tokot vegyünk, mert az nem sérti meg az olvasót. Azt sem lehet tudni rendeléskor, hogy a tok ilyen-e.

(#18198) arcsin válasza Male (#18189) üzenetére


arcsin
senior tag

Vettem a 7,8" Mars gépemre iPad (10,1") matt fóliát 390 FT ért és méretre vágtam. Nem látok lényeges változást a kijelzőn(kontraszt, élesség), egyelőre marad. A Nook Simple touchomon is matt fólia volt. Laptop kijelzőből is a mattot preferálom, így kipróbáltam azon is, szerintem elviselhető, egy próbát mindenképp megérhet egy párszáz forintos fóliával, téged zavar-e. Vannak akciós fóliák a SmartShop-on.

(#18199) @Pal válasza arcsin (#18198) üzenetére


@Pal
tag

Eddig nem sok jó tapasztalatom volt a fóliákkal. A "szuper erős, karcmentes" a felrakáskor karcos lett, a matt pedig csillogott. Mindkettőt kidobtam, mert eléggé rongálta a "papírhatást". 390-et megérne egy próba, de a vagdalással, passzintgatással bajban lennék.

(#18200) Male válasza arcsin (#18198) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi! :R
A gyárit ráraktam egyből, így azért is kérdeztem, mert nem láttam fólia nélkül a kijelzőt :)
(a tokból úgy vettem ki, hogy ment is rá azzal a mozdulattal, így nem kellett tisztogatni előtte, és por meg ujjlenyomat mentes volt tutira :) )
...de akkor sokat nem változtatott a képen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.