Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) SolymossyBal válasza Bozek (#18550) üzenetére


SolymossyBal
tag

Elsőre a reset gombbal játszottam. Mindjárt megnézem a második metódust.

(#18552) SolymossyBal válasza Bozek (#18550) üzenetére


SolymossyBal
tag

Valami komolyabb.
A világítás megy, legalábbis a reset után, de a képernyő többi része (ami nem a LED) az halott...

(#18553) Bozek válasza SolymossyBal (#18552) üzenetére


Bozek
nagyúr

(#18554) csendes válasza Bozek (#18553) üzenetére


csendes
őstag

Az Koobe, nem Kobo

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18555) Bozek válasza csendes (#18554) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tudom, de árulnak Kobo-t is, úgyhogy még akár javíthatják azokat is. De ha tudsz Kobo szervizt, akkor hajrá.

Esetleg még a Kindle szerviz is megoldás lehet: [link]

(#18556) SolymossyBal válasza Bozek (#18555) üzenetére


SolymossyBal
tag

Köszi a segítséget!
Holnap nekifutok és jelzem mi lett!

(#18557) cydor02 válasza csendes (#18541) üzenetére


cydor02
újonc

Kedves Csendes
köszönöm a hozzászólást
igen a frissítés még a forum olvasás elött megvolt, természetesen a legujabb verzio van rajta
az sd kártya zsír új volt, először windowsal formáztam, aztán a pocket bookal. és usb-n másoltam rá könyveket, majd kártyaolvasóval is.
a kártya 16 GB egyben van nincs particionálva.
a fájlrendszer fat32 mint minden mobileszközön, a pocketbook hozta létre.
szinkronizáláshoz a belso romon állítottam be mappát, de amugy a memoriakártyát nem venném ki belőle ha be lehetne kapcsolni az eszközt úgy hogy benne van (elöször üresen probáltam újonnan, majd üresen formázás után utána úgy hogy pakoltam rá könyveke. végül az mp3 lejátszóba raktam a kártyát és tettem fel rá zenéket is és 3 napon át használtam, szóval a kártya jó...
láthatóra állítottam a rendszerfájlokat de a kártyán nincs SWUPDATE.BIN
igen tudom mire elég a 8 GB, viszont rengeteg doksit kapok, amit jó lenne útközben elolvasni, és a legjobb megoldás rá a memoriakártya. pont ez volt az egyik legfontosabb szempont a készülék kiválasztásában a kindl-el szemben.
Altatás alatt semmiképp sem veszem ki a memoriakártyát sőt azon kívül hogy másoljak rá doksikat szinte soha, (azt is csak akkor ha a dropbox vagy az email küldés nem megoldható).
a probléma akkor keletkezik, ha benne van a memoriakártya és az automatikus kikapcsolás (időzített) után újra kézbeveszem és nem akar bekapcsolódni.

(#18558) Ébri válasza SolymossyBal (#18549) üzenetére


Ébri
senior tag

Nekem a kis lyukba gemkapocs szárának dugása segített újraindítani, de ha a képernyőn nem látszik semmi, az nem annyira jó. USB-re dugtad egy darabig, ha lemerült volna?

Amúgy az enyém 1-2 hetet bír, tehát nem nagyon hosszú.

(#18559) csendes válasza cydor02 (#18557) üzenetére


csendes
őstag

Még lehet írni a pocketbook támogatásnak, néhány napon belül válaszolnak. Azért kipróbálnám egy másik SD kártyával is.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18560) SolymossyBal válasza Ébri (#18558) üzenetére


SolymossyBal
tag

Töltés volt hálózatról, PC-ről.
PC nem látja, több kábel után sem (az egyik tuti adatkábel, a Kindle mega vele).

A reset a fenti LED-et éleszti fel csak. De reset után a háttérvilágítás elindítható.

Képernyőn a logo van befagyva, illetve alatta egy ujbegyj méretű függőleges csíkozás. Végig vastag szivacsos tokban, így a képernyő sérülése szerintem kicsukható.

(#18561) Ébri válasza SolymossyBal (#18560) üzenetére


Ébri
senior tag

Csíkozni factory reset miatt is szokott. Ha a ledje villog egy darabig, meg amúgy mintha működne, akkor gyanús, hogy csak a képernyő nem csinál semmit, vagy az rossz, vagy az összeköttetése az alaplappal. Sajnos ez a modell már nem mai csirke :(.

(PC nem fogja látni, mert ha rádugod, feldob egy ablakot, hogy csak töltsön, vagy csatlakozzon is, s rá kéne bökni az egyikre, amit nem fogsz tudni. Factory reset után meg egy csomó beállítást kéne megtenni, ami képernyő nélkül nem nagyon megy.)

Ez alapján úgy tűnik, van két display kábel, akár azokkal is lehet vmi.

[ Szerkesztve ]

(#18562) tibor23


tibor23
senior tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki véletlenül miért nem jelenik meg a KOBO saját könyvei között 2 újabban rátöltött könyv? Mindkettő EPUB file és 44 könyvet lát összesen, a frissen feltöltött kettőt nem. Rátöltés után még mutatta a 2 új könyv borítóját, de újratöltés után már az sem jelenik meg. Újraindítás is megtörtént, elég tanácstalan vagyok.

(#18563) csendes válasza tibor23 (#18562) üzenetére


csendes
őstag

Ez segíthet: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18564) tibor23 válasza csendes (#18563) üzenetére


tibor23
senior tag

Kösz, de ez a segítség KOBO account-ról eltűnt könyvek helyreállításáról szól, miközben én olyant nem használok. Simán átmásoltam két új könyvet a PC-ről, ami most a KOBO könyvtárában van, csak éppen a KOBO nem vesz róla tudomást. Nem tudom van-e valami összefüggés, de kb. egy éve nem is használtam ezt az ebook olvasót, és csak a régi könyvek látszanak rajt.

(#18565) pjen válasza tibor23 (#18564) üzenetére


pjen
félisten

Probáld a calibrével rá küldeni.

(#18566) csendes válasza tibor23 (#18564) üzenetére


csendes
őstag

Ok, ez két esetben fordulhat elő. Régebbi Kobo-knál akkor, ha rejtett (pontos) könyvtárba másoltál. A másik eset, amikor nem "eject"-tel lett levéve az olvasó az USB-ről és ezért nem futott le a könyvtár újraszkennelése. A legegyszerűbb visszatenni USB-re, törölni és újra rámásolni és figyelni, hogy szabályosan le legyen választva a végén "Eject"-tel. [link] Így frissül az időbélyegző és lefut a szkennelés. Vannak más módszerek is a leírásban (linux "touch" parancs például).

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18567) Dhampir válasza hroberto (#18530) üzenetére


Dhampir
félisten

Főleg, mióta bezárt a "Szépkilátás Hotel". :)

(#18568) Melack


Melack
veterán

Sziasztok! Úgy hozta a sors, hogy választhatok a Pocketbook Touch Lux 4 és a Touch 3 HD között. Viszont lövésem sincs, melyik lenne a jobb. Olvasni szeretek, PB Basicem van most. Bárkinek van erről a kettőről taapsztalata? Köszönöm a segítséget!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18569) Bozek válasza Melack (#18568) üzenetére


Bozek
nagyúr

Attól függ, hogy mi a cél. Nekem Touch HD 3 van, de előtte sokáig versenyben volt a Touch Lux 4 is. Ami előbbinek előnye, az a nagyobb felbontás, a változtatható színhőmérsékletű világítás, a vízállóság, a nagyobb tárhely (bár ez az utóbbinál bővíthető microSD-vel) és esetleg a hangoskönyv, illetve TTS támogatása (amit mondjuk én nem használok). Méretre, kinézetre és súlyra is ugyanaz a kettő.

Ha neked nincs belőle plusz költséged, akkor a Touch HD 3-at ajánlanám.

(#18570) Melack válasza Bozek (#18569) üzenetére


Melack
veterán

Olvasni szeretnék este is :) Kb ennyi. Zene nem érdekes, az zavar olvasás közben.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18571) G válasza Melack (#18570) üzenetére


G
kezdő

SZia!
A kettő közötti különbség annyi, h a HD 3 -nak van mp3-as hangkimenete, kicsit nagyobb felbontása és vízálló. Ha olvasol kádban, strandon vagy csónakban, akkor hasznos lehet, :)) minden másban uazt tudja. Üdv! itt egy összehasonlítás is: https://e-book-olvaso.arukereso.hu/fn:termekek-osszehasonlitasa:pocketbook-touch-lux-4-627-p423432270,pocketbook-touch-hd-3-pb632-p445270593/

[ Szerkesztve ]

(#18572) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Hétfőn megérkezett az EU-s Note2, azóta is elégedetten használom, igazán minőségi termék :) Köszönöm mindenkinek az ajánlásokat és linkeket!

(#18573) Male válasza AeSDé Team (#18572) üzenetére


Male
nagyúr

Jöhet majd beszámoló! ( ...hogy lássam, kell-e szomorkodnom, amiért én még a sima Note-ot vettem nemrég :DDD )

(#18574) csendes válasza AeSDé Team (#18572) üzenetére


csendes
őstag

Cserébe írhatnál egy rövid véleményt róla.... :R

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18575) Melack válasza G (#18571) üzenetére


Melack
veterán

Zuhany alatt nem akarok olvasni :) Akkor azt hiszem Lux 4 lesz a nyerő. Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18576) csendes válasza Melack (#18575) üzenetére


csendes
őstag

Attól is függ, hogy melyik akciós éppen, de nyilván szebb és jobb a HD3. Viszont nyúzni, ütni-vágni, kirándulni a Lux 4-et kevésbé sajnálja az ember.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18577) tibor23


tibor23
senior tag

Köszönöm a választ, de sajnos ezen a Kobo-n semmi sem segített. A feltöltések után egyébként mindig leválasztottam a PC-ről, mivel ezt írja is csatlakoztatás után. Próbáltam Calibre-val is rátölteni, de azzal is ugyanaz van, és ha leválasztom-újracsatlakoztatom a Kobo-t, a Calibre-val feltöltött könyveket sem mutatja a Calbre, de fileböngésző mutatja a bemásolt könyveket. A végén kitöröltem a teljes mappát, amiben a könyvek voltak, és új mappába tettem 2 új könyvet. Azokat sem ismeri fel, sőt 2 könyv benne maradt az agyában amiből egyet manuálisan sem tudok törölni.
Nem lehet ennek adni valami gyári alaphelyzetet, mert úgy néz ki nagyon megzakkant.

(#18578) Bozek válasza G (#18571) üzenetére


Bozek
nagyúr

Plusz 2x akkora a tárhelye. De persze ebookra bőven elég a 8 GB is, annyi könyvet úgyse rak fel az ember egyszerre, hogy megteljen.

(#18579) Bozek válasza Melack (#18575) üzenetére


Bozek
nagyúr

De akár az asztalon is ráboríthatsz egy pohár vizet véletlenül. :) Amúgy mint írtam, ha plusz költség nélkül be tudsz szerezni egy HD3-at, akkor azt vedd.

(#18580) csendes válasza tibor23 (#18577) üzenetére


csendes
őstag

Célszerű ellenőrizni, hogy van-e esetleg elérhető frissítés: [link] Gyári visszaállítás: [link] . Előtte ments le róla mindent.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18581) Melack válasza Bozek (#18579) üzenetére


Melack
veterán

Arra már rá kellene pótolni, plusz nem tudom, akarok e egy 55.000 Ft-os olvasóval ingázni (és még tok sincs rá). Tudom komoly dilemma - nekem, de azért ez nem kevés pénz.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18582) tibor23 válasza tibor23 (#18577) üzenetére


tibor23
senior tag

Megvolt a reset, úgy néz ki működik is.

(#18583) LittleBiG007 válasza Melack (#18575) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Azért volt annak egy feeling-je, amikor az Oasis 2-vel beültem a hotel masszírozós medencéjébe olvasni... Meg amikor leraktam világítással bekapcsolva a víz alatt az ülőkére, reklámfotónak elment volna a látvány. Persze a végén le kellett zuhanyoztatni csapvízzel. Azért el kell ismernem, hogy perverz örömet okozott, hogy mindezt büntetlenül megtehettem :D

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#18584) Bozek válasza Melack (#18581) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért ne lenne rá tok? Mivel teljesen ugyanaz külsőleg, mint a Touch Lux 4, ezért ugyanaz a tok jó a HD3-ra is.

Amúgy teljesen jó a Touch Lux 4 is, én alapvetően azért HD3-at vettem, mert egyből át tudtam venni a MediaMarkt-ban. Valamint a színhőmérséklet állítása se egy utolsó szempont. Először még a Kobo Clara HD is benne volt a körben, de azt úgy kellett volna rendelni.

Amúgy MM-ben ajánlottak hozzá biztosítást, de gyorsan lemondtam róla. Amikor kimondta a csaj, hogy 17 ezer Ft lenne pluszban, már nem kellett. :D

(#18585) G válasza Melack (#18575) üzenetére


G
kezdő

:) Szívesen. Jó olvasást!

(#18586) OPiiPO válasza Rakeem (#18518) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1 :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18587) G válasza csendes (#18576) üzenetére


G
kezdő

"Viszont nyúzni, ütni-vágni, kirándulni a Lux 4-et kevésbé sajnálja az ember."...ezt ugye nem gondoltad komolyan? :U
Külalakra viszont a kettő tökéletesen egyforma, ezért a "szebb" kifejezés is értelmetlen, sztem.

(#18588) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Néhány gondolat, a teljesség igénye és komolyabb struktúra nélkül :)

Arra a célra teljesen megfelel amire eredetileg eszközt kerestem: a PDF fájlokat egész oldalas nézetben is szépen el lehet rajta olvasni [példa]. Kézzel írt, telefonnal fotózott jegyzetek megjelenítésénél a rengeteg színárnyalat miatt már kevésbé tiszta a kép, de fekvő nézetben ott is helyt áll a masina.

Meglepődve tapasztaltam, hogy én aki nem igazán szeretek papírra jegyzetelni (lassan írok, hamar elfárad a kezem..), és inkább a gépelést részesítem előnyben, egész kellemes élménynek találtam a kijelzőre való firkálást. Sokkal jobban csúszik a toll mint papíron, számomra más, kellemesebb élmény. Az elmúlt napok során jó pár jegyzetem a szokásos elektronikus megoldás helyett már itt készítettem, és szerintem egyre többet fogom erre a célra használni a jövőben.

A Google Play aktiválással nem volt probléma, fel is telepítettem 1-2 alkalmazást és eddig jól szuperálnak.

Az üzemidő szerintem hozza az elvártat, két napja húztam le a töltőről első teljes feltöltése után, és azóta 15 órányi aktív nyúzás alatt 50%-ot merült [kép]. Ez talán az ígért több hetes üzemidőhöz képest gyengének tűnik, de ezen 15 óra alatt a kezdők kíváncsisága szinte mindenféle app és funkció kipróbálására rávitt, úgyhogy szerintem teljesen elfogadhatónak mondható. Az sem segít a helyzeten, hogy az idő nagy részében háttérvilágítással használtam. Olyan felhasználóként aki telefonok és laptopok napi szintű töltéséhez szokott, ezt még így is hihetetlennek tartom.

Nagyon örülök, hogy olyan modellt vettem amin van megvilágítás. Számomra rengeteget dob a használhatóságán, hogy fényviszonyoktól teljesen függetlenül, minden környezetben jól olvasható marad.

A gyári tok nagyon bejön, sokkal magabiztosabban teszem az eszközt bármilyen felületre, táskába, stb. Az is tetszik hogy amikor a tokot lecsukom, akkor az eszköz elmegy aludni. Ez, kombinálva az ujjlenyomat olvasó által biztosított szinte azonnali feloldással, egyáltalán nem zavaró. Miután több fiókomba is beléptem az eszközön, ezért nem akartam védtelenül hagyni, és az ujjlenyomat alapú feloldás az esetek zömében szuperül működik.

A weboldal nem írja, de jár hozzá egy [OTG-elosztó]. Ez kellemes meglepetést okozott, kipróbáltam azóta több eszközzel is és eddig mindennel kompatibilis. Az talán egy apróbb negatívum, hogy a tok kialakítása miatt az eszközt ki kell venni belőle, különben nincs elég hely az elosztó számára.

Az Onyx szoftveres megoldásai pozitív csalódást jelentettek számomra, eddig szinte csak néhány specifikus célra (böngészés, Google Docs, screen sharing) tettem fel külső applikációt. A gyári app minden formátumot megnyitott és szépen megjelenített, amit hozzávágtam (még egy 16MB-os .zip-et is, sajnos ezt már nem a jó értelemben.. :D). Nem gondoltam volna azt sem, hogy a fájlok feltöltése ennyire egyszerű lehet. USB-n eddig csak egyszer dugtam a gépemre az eszközt, azt is csak azért, hogy kipróbáljam működik-e.

Muszáj volt kipróbálnom rajta a YouTube-ot is. Hát, mondjuk úgy, hogy limitált célokra talán alkalmas lehet. Olyan tartalomra mint például a [ez a matekot magyarázó videó], még egész használható.

Pár probléma amit észrevettem (bár még nem volt időm utána nézni):
- Néha-néha lefagy, amikor valamilyen dokumentumra tollal firkálok.
- Valamiért a Google TTS-t hiába állítom magyarra, továbbra is angol kiejtéssel olvassa fel a magyar anyagot.
- Annak ellenére, hogy "eu verzsön", a dobozban egy USA aljzatos adapter érkezett. Nem tudom miért. Annyi töltőfejem van, és olyan ritkán kell majd tölteni, hogy ezen nem volt okom bosszankodni.

Összességében nagyon elégedett vagyok vele. Hiánypótló eszköz számomra, mert nem volt még sem e-book olvasóm, sem táblagépem, sem egyéb elektronikus jegyzetelő eszközöm.

[ Szerkesztve ]

(#18589) Male válasza AeSDé Team (#18588) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi a beszámolót!
Ha nem kell, akkor a wifit érdemes kinyomni rajta! Legalábbis nekem a sima Note-on sokat számít üzemidőben.

Fotózott jegyzettel kicsit érdemes szórakozni, már ha még képenként van, akkor pl Irfannal a színek számát lecsökkenteni 16-ra mondjuk (ráadásul ha színes, akkor grayscale-re)... egy képen kikísérletezni a beállítást, aztán batchben megcsinálja az összesre. Sokat javíthat a megjelenítésen!

(#18590) arcsin


arcsin
senior tag

Hello!

Likebook Mars készülékem van, ott a user guide szerint a Dict mappába kell feltöltsem a saját szótáraimat. YDD, DATX kiterjesztésü fájlok vannak. Ezek alapján én csak egy sima angol-magyar szótárat szeretnék valahonnan letölteni, ebben segítene valaki? Zip-et találtam már de abban csak html-ek voltak.

(#18591) csendes válasza G (#18587) üzenetére


csendes
őstag

Abszolút komolyan gondoltam. :D A szebb pedig értelemszerűen a kijelző felbontására, a betűkre vonatkozott.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18592) AeSDé Team válasza Male (#18589) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszi, ez jól hangzik! Nem is gondoltam rá. PDF-ben van meg, utána nézek hogy arra van-e eszköz.

A WiFi be van állítva az eszközön úgy, hogy 1 óra után automatikusan lekapcsoljon, de szerintem ezt még lejjebb veszem mondjuk 15 percre :)

(#18593) Male válasza AeSDé Team (#18592) üzenetére


Male
nagyúr

Na azt nem tudom, hogy van-e... nekem JPG-ben volt pár füzet végigfotózva :)

Na azt nem is néztem, hogy lehet automatikusan is :) Ritkán kell a wifi rajta nekem, így kézzel kapcsolgatom (szerencsére fixen kint van a felső sávban, így könnyű).

(#18594) AeSDé Team válasza Male (#18593) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Plusz van olyan kedves és fel is ajánlja, amikor használni szeretné, és ki van nyomva :)

Közben találtam fekete-fehér PDF konvertálót, kiteszem ide, hátha valakinek még jól jön: [link]
Többet kipróbáltam, ez adta a legjobb eredményt. A többi vagy nem volt jó, vagy 2x akkora lett a PDF mint az eredeti volt. A feltöltött tartalommal persze óvatosan, én publikus anyagok konvertálására használtam.

---

Kérdés, van-e olyan toll, aminek a beszerzése érdemes lehet a gyári helyett? A gyárival is el lehet lenni, annyi a gondom vele, hogy a pici gombja sosem áll kézre, és a hátulján lévő műanyag radírt pedig nagy erővel kell a képernyőnek nyomni, és hát hiába van üvegből, féltem picit. Főleg ha majd védőfólia lesz rajta, akkor azt szerintem tényleg össze fogja karcolni.

Van olyan toll ahol ez máshogy működik?

[ Szerkesztve ]

(#18595) Male válasza AeSDé Team (#18594) üzenetére


Male
nagyúr

Üvegből? A nyomásérzékenység miatt szerintem nem lehet üveg az :F
A gyári fóliát tettem rá, még nem karcolta meg.... de a toll hátulján lévő "radír" tényleg nem a legjobb, én nem is használom (inkább a kijelöléssel karikázom ami nem kell, és kuka ikon).

(#18596) AeSDé Team válasza Male (#18595) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Ez van a weboldalukon: 10.3" E Ink flexible screen with cover-lens.
Egyéb források pedig úgy szokták emlegetni, hogy "Flush Glass Screen". Nekem üvegnek tűnik, remélem hogy az, mert különben minden vacak megkarcolja majd.

Próbáltam keresgélni de csak a Note-al és a Max 2-vel kapcsolatban találtam olyan panaszokat, hogy a toll összekarcolja őket. A Note Pro már ugyan azt az előlapot használta mint a Note2, azzal kapcsolatban volt ilyen tapasztalata valkainek?

(#18597) hampidampi válasza AeSDé Team (#18596) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Üvegből? A nyomásérzékenység miatt szerintem nem lehet üveg az :F"
Pedig dehogynem: [link] .
Ezért is kell rá nagyon vigyázni és tokban tartani.

(#18598) tomazin válasza AeSDé Team (#18588) üzenetére


tomazin
veterán

Akkor ezek szerint trefa nelkul megjott, nem volt gond?
Hasznald egeszseggel!

(#18599) Male válasza AeSDé Team (#18596) üzenetére


Male
nagyúr

Na ez érdekes :F
Nekem még a sima Note 10.3 van, de az már nincs fent ezen az oldalon.

hampidampi: Amit linkelsz, az sima touchscreenes, az sima ügy üvegből kapacitív elven, de itt 4096 szintű nyomásérzékenység van tollal, tehát egy-egy apró pontban be kell tudnia nyomódnia, erő függően különböző mértékben, erre pedig egy üveg szerintem nem képes, az merev hozzá.

(#18600) hampidampi válasza Male (#18599) üzenetére


hampidampi
senior tag

Kétségtelen, hogy a legújabb e-ink kijelzők (Mobius) már műanyag és hajlítható. Ha ilyenből készült, akkor mea culpa. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.