Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) AeSDé Team válasza @Pal (#18400) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszi a gyors válaszokat! :)

Az androidos készülékek (legalább is ha van rajtuk Google Play) akkor egész biztosan bírnak az említett anyagokkal.

Akkor átfogalmazva a kérdést, vajon ebben a kategóriában van elérhető min. 7-8 col körüli e-ink tablet, Android OS-el?

(#18402) hroberto válasza @Pal (#18400) üzenetére


hroberto
veterán

Én csak leírtam a véleményem. Már PDF-re sem vennék e-book olvasót, weboldalakra meg aztán végképp nem. Egyszerűen nem erre való.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#18403) @Pal válasza AeSDé Team (#18401) üzenetére


@Pal
tag

Nos, én úgy vagyok ezzel a dologgal, hogy az első számomra a kényelem, és a használhatóságot ennek rendelem alá. Ha munkához, tanuláshoz szükségem van bizonyos funkciókra, akkor az ár csak másodlagos.
Ha megengedheted magadnak, akkor 10,3 colos, jegyzetelésre, internethasználatra és programok telepítésére alkalmas készüléket válassz.
Ha nincs rá keret, akkor jönnek a kompromisszumok. Szerintem (ha a szemedet, egészségedet akarod kímélni) fontos a nagy képernyő.
Ár érték arányban a Onyx BOOX Note 10.3 Pro ebből a szempontból a legjobbnak tűnik.
Vannak drágább megoldások is, de az olcsóbb már kompromisszum lesz. A normál verziónak (Onyx BOOX Note 10.3) már nincs világítása. A kisebb (7.8 colos) készülékeken (amelyek már jóval olcsóbbak) a folytonos nagyítgatás, képernyő igazgatás, jegyzet írás mérete lehet probléma. Ha nem akarsz sokat jegyzetelni, akkor megint spórolhatsz valamennyit. Az üzemidő, meg egyéb technikai paraméterek jelen esetben nem olyan lényegesek szerintem.
Ha akarod megbeszélhetünk néhány szempontot, mert viszonylag beleástam magam a témába, de a műszaki és programozási dolgokba nem igazán. Nyugodtan írj pm-ben, ne terheljünk másokat a részletekkel. (Megjegyzem, nem árulok semmilyen készüléket, nem ezért javaslom.)

(#18404) @Pal válasza hroberto (#18402) üzenetére


@Pal
tag

Nem akartalak megbántani, hiszen itt mindenkinek a véleményét, vélekedéseit és tapasztalatait olvashatjuk.
Magam sem igazán PDF olvasásra vettem a készülékemet, azonban igen nagy szolgálatot tett ezen a téren is. Mivel monitoron nagyon fárasztó az olvasás, bizonyos anyagok kinyomtatása amellett, hogy költséges továbbra is nehezen olvasható (még papíron is), viszont az olvasómmal kiválóan fel tudom javítani ezeket az anyagokat. Kényelmesen olvashatóvá, jól láthatóvá, szemet és idegrendszert nem fárasztóvá.

(#18405) pjen válasza @Pal (#18400) üzenetére


pjen
félisten

Az olvasó az idegeit nem fogja kímélni.Jó minőségű tablet kell,igaz drága.Egy 10-12 colos olvasó is egy vagyon.

(#18406) tomazin válasza AeSDé Team (#18401) üzenetére


tomazin
veterán

Amikor az ember tanul, akkor annak van egy folyama, ill. csak az anyagra igyekszik koncentralni. Na ebben egy akadozo, villogo ebook nem fog segiteni. Akar csak wikipediat nezni (tudom nem azt fogsz) is kinlodas tud lenni.
Ha veszel, akkor mindenkepp online vedd 14nap elallassal.
De en inkabb egy szemuveg beszerzeset javaslom. (Van direkt monitoros szemuveg)
Olcsobb, maskor is fog kelleni (bar tapasztalatom nincs vele, h hasznos-e)

(#18407) _ _ _ _ _2 3 válasza tomazin (#18406) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

Na ezzel egyetértek!

Nekem ezek lassúak... a Paperwhite-ról találtam egy hosszabb user tesztet és látszik, hogy PDF-nél szenved. 0.6-.0.7 sec-re tippelem - ennyi pénzért sok.

Nem köszönöm!

+5 év

A papírgyártósort jó lenne leállítani, de nem a környezetszennyezés zavar:

az írott anyag elmosódik, elvész, (áhh) semmi, kifényképezed a jegyzeteket!

Magyarul a tachonólgiaaa xxxxxx még nem elég jóóó... ,de javítsatok ki, ha tévedek.

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#18408) _ _ _ _ _2 3


_ _ _ _ _2 3
tag

jav.: reMarkable

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#18409) arcsin


arcsin
senior tag

Beszállok akkor már én is. Nekem Likebook Marsom van (59ezer Ft), androidos, 7.8 colos.
Én is most készülök az államvizsgára. Engem egyáltalán nem zavar tanulás közben. Pdf-ből tanulok, de a ppt-k is átkonvertálhatóak pdf.be, talán ez a legegyszerűbb megoldás, de f-droidon tuti van valami rá, ha nem akarsz G.Play-jel bármit csinálni.
1 hónapja a szakdolgozatomat barátom azon olvasgatta és elég jól működött a megjegyzés beszúrása, írás az alapértelmezett appjával is. Pozitív csalódás volt.

Anti-kék szemüvegem van. Aliról rendeltem dioptriásat, 6ezer Ft volt. Munkahelyen nekem bevált, 6 óra után (csak szakmai gyak, monitorok előtt) nem volt annyira fáradt a szemem mint máskor. Viszont ha reggeltől estig hordom egyszerűen betompulok, nyomottabb vagyok. Mértékkel okés, csak cserélgetni kell mint valami nyugger :DDD

(#18410) Bozek válasza _ _ _ _ _2 3 (#18407) üzenetére


Bozek
nagyúr

"A papírgyártósort jó lenne leállítani"

Ahhoz az embereket kellene gyökeresen megváltoztatni. Az e-book még mindig könnyen másolható, ha meg DRM-et raknának bele, azzal a mostani olvasókat nyírnák ki.

Csak egy példa: van FB-n egy Legális e-bookok csoport, ahová boldog, boldogtalan tölti fel a könyveket, miközben persze ez így illegális... Volt, aki arra a kérdésre, hogy ezt nem érzi-e így gáznak, azt felelte, hogy azért vett e-book olvasót, hogy ne kelljen megvennie a könyvet és az e-bookot se... No comment.

(#18411) dud998 válasza Bozek (#18410) üzenetére


dud998
őstag

Másik jó példa a kalóz szoftverek. Ezt is mindenki természetesnek veszi. Pedig az is lopás, mert ezek szellemi tulajdonok. Valaki(k) ugyanúgy kitalálták, megalkották. Tehát ezért is jár a pénz.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#18412) pjen válasza dud998 (#18411) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos ez egy szélmalom harc.Valami más megoldást kéne találni.Például ahogy matricák voltak a DVD lemezen.

(#18413) _ _ _ _ _2 3 válasza dud998 (#18411) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

Jó, jó ,de ez egy másik téma, most tényleg 0,6-0,7 sec egy lapozás pdf-en... karcsú! Ezt nem lehet mérni (?)

Lopás nem lopás: van egy ilyen hacker mondás, "Az információ szabad akar lenni.,, xd

https://reppeat.com/watch/?v=GjlSRFnSLbU

Gyorsabb lenne a PdF megvenném.

[ Szerkesztve ]

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#18414) _ _ _ _ _2 3 válasza Bozek (#18410) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

Én ezt vettem: Hazai Attila: Budapesti skizo... ebook-on (,de bevallom én se veszek meg mindent :)) ). Fizukák, államocskák, no comment.

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#18415) maltegra válasza _ _ _ _ _2 3 (#18407) üzenetére


maltegra
kezdő

Attól függ, hogy hogyan tanulsz. Ha ide-oda lapozgatsz, keresgélsz benne - azokat én is tableten néztem.
Ha csak folyószöveg, és csak a "lényegnek" kell megmaradnia, engem nem zavart az a 0,6-7 mp.

(#18416) BoB válasza maltegra (#18415) üzenetére


BoB
veterán

Milyen PDF? Egyáltalán nem mindegy, megnézném mit tud az általam most nézett 190MB-os pdf-nél.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#18417) Bozek válasza _ _ _ _ _2 3 (#18413) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Lopás nem lopás: van egy ilyen hacker mondás, "Az információ szabad akar lenni.,, xd"

Rendben, akkor kérlek, hogy tedd közkincsé a belépési adataidat mindenhová, még a bankodhoz is. Szeretnénk, ha szabad lenne az információ. :D

Vannak nekem is letöltött könyveim, de ezek olyanok, amik nem jelentek meg e-book formában. A PB-n lévő könyveim legalább 90%-át megvettem. Tudod, ez megint olyan, hogy "fizukák, államocskák" címszóval akkor a kaját is lophatnád a boltból. Meg lopjunk autót is, mert hát nincs rá pénzünk...

(#18418) pjen válasza Bozek (#18417) üzenetére


pjen
félisten

90% át megvettem.Erre mondta Alfonzó:Ennél e egy gyönyörűen megterített asztalról,ha a sarkán van egy pici szar.Ezekszerint a lopásban is a méret a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#18419) fattyu válasza Bozek (#18410) üzenetére


fattyu
veterán

őszintén azért...

valahol olvastam egy elkeserítő cikket hogy a 3000 forintos 300 oldalas regény árából mennyit kap meg az író.

na innentől nem az a lopás amit én csinálok ncoreon hanem amit a kiadó meg az alexandra....

szóval lehet nézni fekete fehéren ezt és megértem aki így tesz

de két óra - előre nem tudható hogy mennyire elfogadható minőségű - szórakozásért 3 ropi, úgy hogy nem az kapja aki megszülte....

hát izé. sajnálom.

szerk: meg igen amik hivatalosan meg se jelentek e formátumban.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18420) pjen válasza fattyu (#18419) üzenetére


pjen
félisten

A baj szerintem az,hogy egykalap alá veszik a papír és az E könyvet.Holott egy papír könyv előállítása,raktározása,forgalmazása az esetleges remitenda kezelése sokkal többe kerül.Akinek kell a papír könyv fizesse meg.Az E könyvet viszont adják a valós árán.

(#18421) Bozek válasza pjen (#18418) üzenetére


Bozek
nagyúr

Arról nem én tehetek, hogy vannak könyvek, amik nincsenek e-bookban. De azt is hozzátehetném, hogy ezek a polcomon attól még rendes könyben ott vannak, csak egyszerűbb az olvasót használni. Sőt, van pár olyan könyvem is, amit ugyan nem vettem meg (mivel nem volt e-bookban), de nem is töltöttem le. Inkább elkértem az írótól a Word dokumentumot. :D

Ha azt nézzük, hogy mondjuk van 100 könyvem, abból 10-et nem vettem meg. Ebből mondjuk 4 olyan, amit az író adott, és 6, ami papír alapon van meg. Sok?

[ Szerkesztve ]

(#18422) pjen válasza Bozek (#18421) üzenetére


pjen
félisten

Arról meg én nem tehetek,hogy egy E könyvet pont annyiért akarnak eladni mint egy papír alapút.Ahogy a zenében születtek megoldáaok,úgy az E könyvek piacán is ki fog alakulni valami normális rend.Egyébként kishazánkban a letöltést saját részre nem szankcionálják,csak a feltöltést.

[ Szerkesztve ]

(#18423) Bozek válasza fattyu (#18419) üzenetére


Bozek
nagyúr

"valahol olvastam egy elkeserítő cikket hogy a 3000 forintos 300 oldalas regény árából mennyit kap meg az író."

Szóval keveset kap az író abból, amibe a könyv kerül, ezért inkább ne kapjon semennyit. Ez is egy felfogás.

Itt 8-12 százalékot írnak, ami bár nem sok, de mégis van belőle valami. Azt se felejtsük el, hogy egy könyv kiadása nem csak arról szól, hogy kinyomtatom, amit az író beküldött.

De csak ismételni tudom önmagam: autót is lopsz? Nehogy azt hidd, hogy annak az előállítása (csak alkatrészáron számolva, mert a könyvnél is kihagytad a többi dolgot) is több millió forintba kerül.

(#18424) pjen válasza Bozek (#18423) üzenetére


pjen
félisten

Eznagyon szép,az író kap 10% ot.A többin osztozik a papírgyár,a nyomda,a szállító,az üzlet stb.Viszont E könyv esetében ennek a 85% a felsem merül.Ha az író kapna 300Ft/ könyv és a forgalmazó is,szerintem szinte senki nem akarná letölteni.Csak a kiadók ebből finanszírozzák a veszteséges papír könyvet,az összes hozadékával együtt.

(#18425) LittleBiG007 válasza pjen (#18422) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Erről már korábban is volt szó. Helyesen fogalmaztál, a letöltést magát nem szankcionálják. De attól még illegális, senki se értse felre. Olyan ez, mintha egy biciklit veszel használtan, amiről nem tudtad, hogy lopott. Még ha jóhiszeműen vetted is meg, nem kerül legálisan a tulajdonodba. Azé marad a tulajdonjoga, akitől ellopták.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#18426) Bozek válasza pjen (#18422) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Arról meg én nem tehetek,hogy egy E könyvet pont annyiért akarnak eladni mint egy papír alapút."

Ennek nézz utána. Én általában 1000-1200 Ft-tal olcsóbban veszem az e-könyvet, mint a papír alapút. Szóval nem annyi. Lehetne olcsóbb is, ha nem 27% lenne rajta az áfa, de ez más sztori.

"Egyébként kishazánkban a letöltést saját részre nem szankcionálják,csak a feltöltést."

Ez nem a könyvre vonatkozik, hanem a filmekre és a zenékre.

(#18427) pjen válasza LittleBiG007 (#18425) üzenetére


pjen
félisten

Egy átlag felhasználótól nem lehet elvárni,hogy kinyomozza egy file ről,hogy az jogvédett vagy nem.Ha találok pl egy könyvet amit egy kattintással minden trükk nélkül le tudok szedni,joggal feltételezem,hogy ingyenes.A honlap üzemeltetőjének lenne a felelőssége eldönteni,hűgy feltölthető,vagy nem.

(#18428) pjen válasza Bozek (#18426) üzenetére


pjen
félisten

Mindkettőnek 27% az áfája,ez nem indok.Be linkelnéd a rendeletet ami kimondja,hogy filmet,zenét szabad könyvet viszont tilos letölteni.Lehet van ilyen,akkor bocsi.Viszont akkor a könyvtárak működését nem értem.

(#18429) LittleBiG007 válasza pjen (#18427) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ezen lehetne vitatkozni, de ezt a jogalkotók feladata eldönteni. Hogy például az "átlag" felhasználónak minősül-e, ha valaki torrentezik, és hogy elvárható-e, hogy a torrentről letöltött anyagokkal kapcsolatban alapvető kétely merüljön fel. Véleménye mindenkinek van erről, de a jognak kell erről döntenie.
Ha az előző példa lopott biciklijét jóhiszeműen megveszed, téged sem fognak elítélni miatta. Csak elveszik a biciklit tőled. Ugyanezért nem szankcionálják - még - a letöltést.

Pontosan emiatt van szükség a fórum szabályaira, hogy itt ne jelenjenek meg illegális tartalmak.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#18430) Bozek válasza pjen (#18424) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nagyon el vagy te tévedve. Mi az, hogy 85%-a fel sem merül? Elolvastad a cikket? Tegyük fel, hogy csak e-könyvet adnak ki valamiből. A kéziratot át is kell néznie valakinek, meg is kell szerkeszteni, hogy ne csak egy ömlesztett valami legyen. Fizetni kell a weboldal fenntartását is. Külföldi könyv esetén pedig a fordításért is fizetni kell (ami azért egy 300 oldalas könyvnél több mint 1 millió Ft). És ez csak pár példa, amire költeni kell. Ha mondjuk 2 millióba kerül és 2000-ért adják (általában az e-bookok ennyiért mennek, de persze lehet drágább is), akkor is legalább 1000 példányt el kell adni, hogy 0-ra jöjjön ki a cég.

"Ha találok pl egy könyvet amit egy kattintással minden trükk nélkül le tudok szedni,joggal feltételezem,hogy ingyenes."

Ha találsz az utcán egy biciklit, ami nincs lezárva, joggal feltételezheted, hogy azért van odatéve, hogy hazavidd?

"Be linkelnéd a rendeletet ami kimondja,hogy filmet,zenét szabad könyvet viszont tilos letölteni."

[link]

"35. § (1) Természetes személy magáncélra a műről másolatot készíthet, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja. E rendelkezés nem vonatkozik az építészeti műre, a műszaki létesítményre, a szoftverre és a számítástechnikai eszközzel működtetett adatbázisra, valamint a mű nyilvános előadásának kép- vagy hanghordozóra való rögzítésére. Kotta reprográfiával [21. § (1) bek.] magáncélra és a (4) bekezdés b)-d) pontjában szabályozott esetekben sem többszörözhető.
(2) Teljes könyv, továbbá a folyóirat vagy a napilap egésze magáncélra csak kézírással vagy írógéppel másolható szabadon."

[ Szerkesztve ]

(#18431) pjen válasza Bozek (#18430) üzenetére


pjen
félisten

"Ha találok pl egy könyvet amit egy kattintással minden trükk nélkül le tudok szedni,joggal feltételezem,hogy ingyenes."igen.a Magyar jog szerint megtehetem.
(#18429) LittleBiG007:"Pontosan emiatt van szükség a fórum szabályaira, hogy itt ne jelenjenek meg illegális tartalmak."Igen inkább a homokba dugjuk a fejünket.Mindannyiunk álltal közkedvelt oldalon 570000 vannak előttem,és nem én vagyok az utólsó.Mit gondolsz mért nem számolják fel ezeket az oldalakat,megtehetnék.A szogáltatók kinek adnák el a drága netet?Hiszen böngészni egy átlag felhasználónak,mint én a sebesség tizede is bőven elég lenne. :)

(#18432) fattyu válasza Bozek (#18423) üzenetére


fattyu
veterán

ez azért igen demagóg.... már a biciklis metaforád.

érted. ott valakiét elveszed. fizikailag elveszel valamit. itt senkinek nem lett kevesebb tőle. bevétele csökken igen. de főleg azoknak akik csak élősködnek az írókon...

valamint azért ha most lefotóznám ami az olvasómon van azért a 90%-ánál mellé tudnám fotőzni a papír alapú könyvet ami itthon van polcon... :D

szóval az arányom kb ugyanaz mint neked. csak én nem gondolom hogy a zene letöltés meg könyv másolás ugyanaz mint rabolni és ellopni egy valamit.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18433) pjen válasza Bozek (#18430) üzenetére


pjen
félisten

rendben a borítót,a tartalom jegyzéket,előszót ajánlásokat stb nem másolom :)

(#18434) _ _ _ _ _2 3 válasza fattyu (#18432) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

Autós, nem? Én senkit nem szólítottam fel a lopásra, lopni bűn. xxxd

Látok egy undorító piramist és a piramis teteje emelkedik, na kb. ezt gondolom, így semmi értelme vásárolni (szociáldemokrata alapvetés ,de ennek a tizedéért kimoderáltak az N8 topikban, apropó GPS-t ? nem tud valaki Symbianra? :DD :DD :DD :DD )

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#18435) _ _ _ _ _2 3 válasza maltegra (#18415) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

"ide-oda lapozgatsz": Ide-oda lapozgatok. Jövök 5 év múlva ,: ) Tabletet nem szeretem.

Köszönöm a válaszokat, boldog új évet :)

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#18436) csendes


csendes
őstag

Kijött tegnap a decemberi KOReader kiadás: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18437) maltegra válasza _ _ _ _ _2 3 (#18435) üzenetére


maltegra
kezdő

Ja hát én se, de ez lett a legjobb megoldás a lehetőségek (nyomtatás, ekönyv olvasó, tablet) közül.

BoB: nem tudom, régen volt már. Lehet, hogy nekem nem 0,6 mp volt, nem mértem stopperrel, de nem zavart.
Mondjuk én főleg pároldalas szakmai cikkeket olvastam.

(#18438) Bozek válasza fattyu (#18432) üzenetére


Bozek
nagyúr

Attól még a szellemi tulajdon is tulajdon, hogy fizikailag nem megfogható. Ha valakinek csökken a bevétele, akkor annak nem lett kevesebb tőle? És ha mondjuk 300 Ft-ot kap egy író, de 1000-en lelopják a könyvét a netről, akkor az a 300 ezer Ft mennyivel ér kevesebbet, mint mondjuk egy bicikli (maradva a példámnál)? Ja, tudom, te csak 300 Ft-ot loptál tőle...

Ha csökken a bevétel, csökken a kiadott könyvek száma. A vége akár az is lehet, hogy csak a bestsellerek lesznek elérhetőek, mert nem költenek feleslegesen a kiadók. Persze ez eléggé utópisztikus, mert valószínűleg ez az idő nem fog eljönni, mivel még azért sokan vesznek könyvet/e-könyvet.

Az írók megtehetnék, hogy maguk árulják a könyveiket (Andy Weir egy jó példa erre, de ő azért kezdett bele, mert senki nem akarta kiadni a könyvét), de akkor élvezhetetlen lenne a esetlegesen rossz formázás, benne maradó helyesírási hibák, stb. miatt. Persze így is van a könyvekben hiba, de írj valamit, olvasd el 3x és valószínűleg még akkor is találsz benne hibát.

Meg kell tanulni gondolkozni a másik oldal fejével is. Ha te valamit létrehozol, amiért pénzt remélsz, de az emberek megszerzik ingyen, akkor annak mennyire örülnél?

(#18439) fattyu válasza Bozek (#18438) üzenetére


fattyu
veterán

ilyen világ. lásd zene. egy ideig anyáztak majd eltolódott oda hogy internetes streamek, illetve yt szedi a jogdíjat nekik, illetve a koncertekre tolódott a bevétel.

lépni kell, és reagálni a megváltozott világra.

ha választani kell oldalalnként 5el több hiba meg az alexandra eltartása között....

esetleg amugy ilyen elánnal ha lehetne az igazságérzetedet irányítsd már esetleg a magyar egészségügy, stadionépítés, adózás, máv/bkv szolgáltalás helyzet vagy valami hasonlóra irányítani :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18440) @Pal válasza LittleBiG007 (#18429) üzenetére


@Pal
tag

Eléggé eltért a beszélgetés menete a fő témától. Mindenesetre megjegyzem, ilyenkor nem veszik el a bringát. (Nem akarok tippeket adni, hogy milyen feltételek esetén.)

A "letöltögetéssel" kapcsolatban pedig gyakran előfordul, hogy maguk a kiadók, szerzők teszik elérhetővé az anyagaikat. A "tudjukmelyik" oldalon pedig bárki tiltott anyaggá minősítheti a művét, kiadványát (még olyat is, amelyik a saját weblapjáról ingyenesen letölthető).

Viszont érdekes volt megfigyelni, hogyan váltott át fókusz egy igény, kontra technikai és árérzékenység témáról erre a szerzői jogsértés vétsége kategóriába. Nos, szerintem még érdekesebb téma a probléma megoldása AeSDé Team számára.

(#18441) pjen válasza Bozek (#18430) üzenetére


pjen
félisten

Kicsit nézegettem az Ekönyv árakat.Valahogy nem akar megjelenni az egy milkás fordítói díj.Egy átlagos valóban idegen nyelvű, lefordított könyv 2000 Ft körül mozog.Hofi,Frei Tamás a duplája.Zarah álma 3900,de már csak 3100. Még ott se hiszem,hogy veszteséget termel.

(#18442) Male válasza _ _ _ _ _2 3 (#18395) üzenetére


Male
nagyúr

Erre nekem Onyx Boox Note 10.3-am van, 130 körül beszerezhető. [link]
Jegyzetelés is szépen megy, PDF-et csak egyet próbáltam, de mivel Android, minden megy, csak fel kell tenni az appot a store-ból. Amit írtam gondot, hogy képernyő mentésnél System UI összeomlós hibaüzenet van, meg néhol kínai karakterek, és hülye félrefordítások... angolra állítva a nyelvet megszűntek ezek mind, azóta gyönyörűen működik. (aki meg a droid üzemidő miatt aggódik, most épp 20 nap után töltöttem fel, és egyszer sem volt lekapcsolva ezalatt... kiolvastam pár könyvet, kicsit firkáltam, wifin áttöltöttem rá könyveket, azon kívül meg csak standbyra rakva)

(#18443) Male válasza AeSDé Team (#18401) üzenetére


Male
nagyúr

Ekkora méretben pl Onyx Nova Pro
PDF tempó: 4 magos A17-es proci 1.6GHz-en, és 2GB RAM... szóval PDF kezelésben pont olyan gyors, mint a többi droidos cucc ezzel a hardverrel. Persze a kijelzős lassabb, de az ugrálást nem ez befolyásolja. (a lapozásnál meg amit írnak villogásokat, ez frissítési mód függő, nekem a Boox Note van ettől a gyártótól, nincs semmiféle villogás az olvasáshoz ajánlott módban, gyanítom a rendszer ugyan az a Nova Pro-ban is)

(#18444) Bozek válasza csendes (#18436) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ajánlatos innen letölteni, mert a Github nálam most akad rendesen, míg a linkelt oldalról rendesen letöltötte.

(#18445) szkaroly válasza Bozek (#18438) üzenetére


szkaroly
senior tag

Azért a nagy többség akkor sem venné meg a könyvet ha nem lehetne letölteni. Sőt, szerintem a letöltők jó része sem olvassa el. Persze arról se feletkezzünk el hogy ugye kb. 4 millió állampolgár van aki a létminimum közelében él. Azok örülnek ha számlákat és a kaját ki tudják fizetni. Hála Istennek még a könyvtárak megvannak.

Poco X3 Pro

(#18446) pjen válasza szkaroly (#18445) üzenetére


pjen
félisten

+1

(#18447) LittleBiG007


LittleBiG007
Topikgazda

Boldog Új Évet Kívánok minden kedves fórumozónak! Segítsük egymást 2020-ban is, hogy mindenki megtalálhassa a kedvenc olvasóját!

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#18448) _ _ _ _ _2 3 válasza LittleBiG007 (#18447) üzenetére


_ _ _ _ _2 3
tag

+1

:DD Én elvi okokból utálom az Androidot, sose használtam :U :K :N :N :N , az biztosan nem.... :)) Várok egy izmosabb hardware-re... 200-ig belefér xd. :DD Ki fog az jönni!

Felelős vagy a korért, amelyben élsz. Sose halunk meg.

(#18449) dud998 válasza LittleBiG007 (#18447) üzenetére


dud998
őstag

+1 és viszont! ;)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#18450) csendes válasza _ _ _ _ _2 3 (#18448) üzenetére


csendes
őstag

110-ért kapsz ipad 6-ot, 120-ért pedig a hardverapró-n ipad 7-et, ha a teljesítmény kell, androidot nem akarsz és az olvasás csak kiegészítő funkció, de fontos a jó kijelző és az akkuidő. Csak olvasáshoz minek a nagy teljesítmény?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.