Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) csendes válasza D0zeR (#18244) üzenetére


csendes
őstag

Az alap KIndle-ben nincs BT. De egyébként is csak BT hangfalat vagy lehet párosítani alapból, bár ahogy nézem van olyan android alkalmazás, amivel elvileg egy telefon is működhet BT hangszóróként [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18252) D0zeR


D0zeR
tag

Kijelző védő fóliát érdemes rakni rá vagy sokat ront a minőségén?

(#18253) tomazin válasza D0zeR (#18252) üzenetére


tomazin
veterán

nem, tokot kell venni.

(#18254) LittleBiG007 válasza csendes (#18251) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Már hogy a viharba' ne lenne benne. A 8. generáció óta, most pedig a 10-nél járunk. Én pontosan azért vettem egyet régebben, hogy kipróbáljam.

D0zeR: Először egy audio csomagot kellett a Kindle-re telepíteni, ez után működött. Csak és kizárólag BT hangszórókat, fül- vagy fejhallgatót lehet csatlakoztatni, telefont, számítógépet nem. Hangoskönyveket kezel, de csak az Audible-nél vásároltakat, nem tudsz rá sajátot másolni.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#18255) @Pal válasza PerczelZita (#18222) üzenetére


@Pal
tag

Szerintem nézesd meg szervizben. A leírtak alapján ez nem normális működés.

@Male
Köszi a további tesztértékelést.

(#18256) BMizutani válasza D0zeR (#18252) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . Fóliát csak akkor kell ha zavar a kijelző csillogása tükröződése . De akkor egy matt fólia segithet .

(#18257) ozeviktor92


ozeviktor92
tag

Sziasztok!
Tegnap vásároltam egy Alcor Myth Led-et MM-ben. Egyetlen hibát találtam rajta, háttérvilágításnál két apró pöttyben mintha fényesebben világítana kijelző (felső réteg hiba talán?). A fényerő növelésével erősödik a két pötty fénye is. Érdemes ezzel visszavinni? Cserélik ilyenért? Köszi előre is!

(#18258) arcsin válasza BMizutani (#18256) üzenetére


arcsin
senior tag

A régi Nookomra vettem rávaló matt fóliát. Megvoltam elégedve vele, egyáltalán nem zavart. Csináltam egy napfényes meg napfénytelen képet. Nekem nem okozott gondot az olvasáskor.

A likebook marson hattervilágítással+matt foliával ilyen:

(#18259) pjen válasza arcsin (#18258) üzenetére


pjen
félisten

Az rendben,hogy nem zavart,de minek? A szemeddel össze karcolod?Én még a telóra se teszek.Minek nézegessek egy ronda karcos fóliát.

(#18260) arcsin válasza pjen (#18259) üzenetére


arcsin
senior tag

Én pld szeretnék venni a nagyobbhoz egy pent, és inkább a fólián húzogatom meg bökdösöm. Meg alapból zsíros az ujja az embernek minimálisan, izzadt, stb. és inkább egy nem zavaró fóliát törölgetek mint a kijelzőt.
Amúgy meg a telefonra plexi/műanyagot raksz nem pedig fóliát, filmet. Nem tudom melyik hülye kereskedő találta ki az "üvegfólia" kifejezést, de eléggé meredek.

(#18261) pjen válasza arcsin (#18260) üzenetére


pjen
félisten

Én fújok Clint a kijelzőre,letörlöm és tiszta.

(#18262) arcsin válasza pjen (#18261) üzenetére


arcsin
senior tag

Én tartok tőle hogy a tisztítókendők, folyadékok hosszabb távon "felmarhatják" a felületet. A clint nem tudom mennyire folyhat be a kijelző alá pld. A fentebbi problémák tényleg egyéniek, amikre én a matt fóliát találtam megoldásnak. Másnak is hasznosak lehetnek, azért tettem fel képet arról hogy nekem hogy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#18263) pjen válasza arcsin (#18262) üzenetére


pjen
félisten

A matt fóliát mivel tisztítod?Én Tv,laptop olvasó,minden kijelzőt ablak pucolóval tisztítok.Motanában Frosch Bio Spiritusz+törlő kendő.

(#18264) arcsin válasza pjen (#18263) üzenetére


arcsin
senior tag

Változó. Van szemüveghez kapott ilyen mikroszálas(?) kendő, vagy mülleres rosmannos, lidles nedves szemüvegtörlőt szoktam venni. De ezt úgy kell elképzelni hogy megbontok egyet és akkor szemüveget, telefont, readert is megtörlöm. Különösen nem kerestem képernyőtisztítót, csak így alakult és megszokás lett, mert elégedett vagyok az eredménnyel.
(Ha tömegközlekedésen keringő baciktól tart valaki akkor lehet kapni fertötlenító sprayt a dmben rossmannban is, ez elpárolog kis idő után) Csak ha már mindenféle tisztítószerezésről van szó hozzátettem. Személy szerint kilincseket, telefontokot, kulcsot átszoktam fujni ilyenkor télen hetente parszor.

(#18265) pjen válasza arcsin (#18264) üzenetére


pjen
félisten

Én nem tartok semmilyen bacitól.Viszont szeretek evés közben olvasni,ha rácsöppen a zsír csak letörlöm és nem marad folt,mint a papír könyvön.

(#18266) Pocokk


Pocokk
tag

Sziasztok,

Szerintetek egy megtört képernyőjű Icarus Illumina HD (E653)-t lehet-e valahogy költséghatékonyan javítani vagy egyszerűbb új ebook olvasó után nézni?

Előre is köszi a válaszokat!

(#18267) Krel


Krel
csendes tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy a Kobo Clara HD és a Kindle Paperwhite 4 közül melyiket ajánlanátok?

(#18268) csendes válasza Pocokk (#18266) üzenetére


csendes
őstag

Régi készülék, de esetleg a hardveraprón meghirdetheted, hogy vennél működésképtelen E653-t vagy Boyue T61-et, aminek a képernyője jó.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#18269) tomazin válasza Krel (#18267) üzenetére


tomazin
veterán

Ezt neked kell eldonteni mik az igenyeid. Arban is van koztuk kulonbseg (15k kb). Az egyik vizallo, a masik tud szinhot allitani, az egyiken jo a szotar, a masikra tenni kell rendeset.
Mindketto jo keszulek, csalodni egyikben sem fogsz. Ha clarat veszel es bpi vagy akkor adok neked tokot hozza ingyen.(atmenetinek tokeletes, nekem most jott meg az uj)

(#18270) Krel válasza tomazin (#18269) üzenetére


Krel
csendes tag

A szótárt kérdezni is akartam. Néha azért jól jönne. Ez melyiken jobb, vagy milyen lehetőségek vannak? Most nem olyan magy az árkülönbbség, Clara van egész jó áron. Nem tudom eldönteni. A clara jobban tetszik a kissebb káva miatt, illetve a világítás állíthatósága és a több támogatott formátum miatt. A Kindle mellett szól a vízállóság(nem tudom ezt mennyire használnám ki).

(#18271) tomazin válasza Krel (#18270) üzenetére


tomazin
veterán

Wow hogy lement az ara.
Pwn alapbol jo angol szotar van, kobora en raktam masikat, igy mar tuti az is (sot).
Vizallosag esos idoben lehet jo (strand talan, de megtorlod a kezed es kesz), de en meg nem haltam bele, h amig vartam a buszt nem tudtam olvasni.
En a meleg feher miatt vettem clarat (meg mert nagyon olcso volt hasznaltan)

(#18272) Krel válasza tomazin (#18271) üzenetére


Krel
csendes tag

Szótárt honnan lehet letölteni?

(#18273) sicc_innen


sicc_innen
tag

Sziasztok!
Nem vagyok jártas még az e-book readerek világában. Első készülékem lenne.
Olyan e-book olvasót keresek, aminek (háttérvilágítás nélkül is) fehér a háttere. Létezik ilyen?
Rendeltem egy Kindle Paperwhite 3-ast (mert megtévesztettek a termékfotók és a típusnév), de sajnos vissza kellett küldenem, mert eléggé szürkés volt a háttere, ami a közepes fényű szobában gyenge kontrasztot ad a szövegeknél. [kép]
(Sajnos a led-es háttérvilágítás kis fényerőre állítva is zavarja, húzza a szememet, ezért azt nem használnám.)
Köszönöm a válaszokat előre is!

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#18274) fattyu válasza sicc_innen (#18273) üzenetére


fattyu
veterán

nem.
mind szürke.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18275) @Pal válasza sicc_innen (#18273) üzenetére


@Pal
tag

Nincs teljesen fehér kijelző. Vagy erősebb fényben használod és akkor jobban érzékelhető a kontraszt, vagy olyan kijelzős készüléket veszel, amelynek egyaránt fokozatmentesen lehet állítani a színhőmérsékletét és a fényerejét. A jó minőségű ledes világítást biztos, hogy könnyedén be lehet állítani, hogy ne zavarjon, és teljesen fehér papír hatást adjon.
Még két dolgot érdemes figyelembe venni, bár ezekkel továbbra sem lesz fehér a háttér. Az egyik a betűtípus, a másik az olvasóra telepített alkalmazás kontraszt állítási lehetősége. Én a készülékemre emiatt külön betűkészletet telepítettem, olyat ami a számomra a legjobban olvasható. Emellett bizonyos fájlok olvasásához másik olvasót használok, amellyel élesíteni tudom a kontrasztot.

(#18276) pjen válasza sicc_innen (#18273) üzenetére


pjen
félisten

Lehet egy jó optikushoz kéne elmenned.Esetleg tudna megfelelő szemüveget adni.

(#18277) Dhampir válasza tomazin (#18271) üzenetére


Dhampir
félisten

Mennyi volt a Kobo Clara HD ára és mennyi lett most, ami vásárlásra csábító?

(#18265) pjen

Mindennek van előnye és hátránya is. Foltos papír kontra betört kijelző/lemerülő akksi.

[ Szerkesztve ]

(#18278) Milan86


Milan86
tag

Sziasztok.

Nem tudok dönteni.
Kezemben sem volt még ilyen ketyere, segítenének, hogy melyiket?

Amazon Kindle 2019
Amazon Kindle paperwhite 3 vagy 4
Pocketbook Touch Lux 4

vagy esetleg ilyen max 40000ig olyat ami a legjobb de nincs ezek között?

Köszi a segítséget, ajándék lesz és nem szeretnék olyat amivel csak a gond van és nem jó.

Előre is boldog karácsonyt kívánok és új évet.

(#18279) maltegra válasza Milan86 (#18278) üzenetére


maltegra
kezdő

Ezek közül egyik sem olyan, amivel csak a gond lesz, nem hiszem, hogy mellé tudsz lőni.
Mik a preferenciák?
A Kindle 2019 olcsóbb, mint a másik három, de cserébe rosszabb a felbontása. De ez könyvolvasásnál nem zavaró, csak képregényeknél hasznos főleg a nagyobb felbontás szvsz.
A Paperwhite 4 vízálló + van benne dark mode.
A Pocketbookban meg könnyebb mappákba rendezni a könyveket, ami hasznos, ha az illető nem csak 10-20 könyvet akar rajta tárolni egyszerre. Meg kezeli az epubot is, de amúgy meg Calibrével pár kattintás átkonvertálni az epubot mobiba, amit megeszik a Kindle is.

(#18280) LittleBiG007 válasza sicc_innen (#18273) üzenetére


LittleBiG007
Topikgazda

Ráadásul a fehér keret egy optikai csalódást is okoz, szürkébbnek érzékeled a hátterét az olvasónak, mint az ugyanolyan kijelzőjű, de fekete keretes olvasónak.

A kontrasztnál nem csak a minél világosabb háttér, de a szöveg minél mélyebb feketéje is nagyon nagy szerepet játszik. A legjobb kontraszttal (és ez nekem is azt jelenti, hogy egy közepesen megvilágított szobában még minden külső rásegítés nélkül tudok olvasni) az olvasóim közül a Kindle Voyage rendelkezett. A jelenleg is meglévő olvasók közül kontraszt tekintetében egy Kindle 4 vette át a stafétabotot (itt elég nagy volt a gyártási szórás, szerencsére én egy nagyon jót fogtam ki), de ez nem érintős és nincs is benne beépített világítás, és csak használtan vásárolható.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#18281) Oldman2


Oldman2
veterán

A PocketBook InkPad 3 és a PocketBook Touch HD 3 kijelzője a méreten felül különbözik-e egymástól valamiben?

Egy ismerősnek kellene olvasó, és ugye az ár alapján az olcsóbb a szimpatikusabb neki.

A fenti kérdésemre adott válasz ennek jogosságát kívánja megerősíteni (vagy megdönteni).

(#18282) Milan86 válasza maltegra (#18279) üzenetére


Milan86
tag

Köszönöm, Te melyiket ajánlanád leginkább?
Melyik a legpraktikusabb?

(#18283) maltegra válasza Milan86 (#18282) üzenetére


maltegra
kezdő

Nekem Paperwhite 4 van, azért Kindle-t választottam, mert az előző is az volt, és megszoktam a rendszert, meg elégedett voltam vele, és azért nem az olcsóbb modellt, mert képregényeket is olvasok rajta.
Ha belefér a keretbe, akkor inkább ezt ajánlanám.
Ja és még a szokásos: vegyél hozzá tokot is, vagy mondd meg az ajándékozottnak, hogy vegyen. Ha nő, akkor nagy valószínűséggel érdekelni fogja a tok kinézete.
Fólia meg nem kell rá a nép ítélete szerint. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18284) tomazin válasza Dhampir (#18277) üzenetére


tomazin
veterán

Nem csabit vasarlasra, de anno amikor en vettem 50k alatt nem volt. Most emagnal tan 41volt.
Pb Hd 3 45k maradt, pw4et nem tudom most megnezni, HA haldoklik.

[ Szerkesztve ]

(#18285) DittyCat


DittyCat
tag

Sziasztok!

Pár hete írtam, hogy az ebook-olvasóm kijelzője csíkos lett. Visszavittem, de nem fogadták el garanciás javításra, mert el volt törve a kijelző. Mondjuk még mindig nem értem, kemény tokban hogy, de mindegy.

A héten veszek egy újat. Egy KOBO Clara olvasóra gondoltam (extra biztosítással). Akinek már van ilyen, vagy ismeri, megköszönnék egy kis segítséget:

- Ugye ha már nekem van sok ebookom, azt gond nélkül rá tudom majd tenni (Calibre szoftverrel)? Linuxom van, az esetleg nem gond neki?
- Angol-magyar szótár van-e benne? Ha nincs, tudom-e viszonylag egyszerűen telepíteni?
- Gondolom, tudok rá a Kobo boltból könyveket venni? Angolul szeretnék olvasni, hogy fejlesszem magam.
- Összességében jó választásnak gondoljátok?

Kindle-re is gondoltam, de annyi ebookom van epubban, hogy nem lenne jó nekem minden konvertálgatni mobiba, így egyszerűbbnek tűnik.

Köszi szépen! :)

"Élek... vagy csak álmodom?"

(#18286) @Pal válasza Oldman2 (#18281) üzenetére


@Pal
tag

Semmi különbség a méreten felül, ránézés és a hivatalos technikai leírások alapján.
Furcsa, hogy az ár a fő szempont. Az összes marketing kutatási adat egyértelműen mutatja, hogy az árnak kizárólag akkor van jelentősége, ha ugyanazt a termékfajtát vetjük össze. Egyéb esetekben a valós vagy vélt igények a döntők. Még bizonyos cipők esetén is a nagyobb méret drágább, holott technológiai, minőségi szempontból egyformák. Ki vesz két számmal kisebb cipőt azért mert olcsóbb? Még ingyen se kell senkinek. (Most vessük el a "kalmár" beállítottságú, gondolkodású emberek szempontjait.)

Az ismerősödnek valamilyen információja, ismerete hiányzik a méretre vonatkozóan. Szerintem ezt érdemes helyre tenni.

[ Szerkesztve ]

(#18287) Polllen válasza Milan86 (#18282) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én Pb-ről paperwhite-ra váltok, mert az amazonnál cikkeket küldeni az olvasóra sokkal könnyebb. Több a böngészőkhöz a jól működő kiegészítő.

Amúgy nem nagyon rendezgetek mappába dolgokat, arra ott a calibre, uh egykutya. Bár a kádba szívesebben viszem a paperwhite-t.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18288) Oldman2 válasza @Pal (#18286) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez elég sajátos nézőpont volt részedről... az, hogy neked nem fontos a kijelző mérete, másnak még lehet az.

Peace...

(#18289) sicc_innen válasza @Pal (#18275) üzenetére


sicc_innen
tag

Köszönöm a részletes választ!
A Kindle Paperwhite modelleknél csak a fényerő állítható a színhőmérséklet nem. Így ezek nem jöhetnek szóba.
Keresgélek tovább olyan készüléket, aminél állítható az utóbbi is. Illetve jó lenne, ha tudna inverz képernyőt is (sötét háttér fehér betűkkel). Kb. 40 e Ft-ig gondoltam a vásárlást.
Nézegetem a Kobo Clara HD-t is, de annál úgy tűnik nincsen inverz kép lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#18290) @Pal válasza Oldman2 (#18288) üzenetére


@Pal
tag

Dehogynem fontos. Pont ezt írtam. Nekem nagyon is fontos, és ahogy eddigi bejegyzéseidből levettem, számodra se utolsó szempont.

Arra próbáltam rámutatni, hogy egy bizonyos mérettartomány alatt hiába is ajánlanánk bármilyen jó minőségű eszközt, nem lenne komfortos vagy használhatatlan lenne.
Nekem a 6 colos kijelzők kicsik. A saját eszközöm vásárlásánál az első helyen állt a méret kérdése a szempontjaim között. (Pl. egyes pdf anyagokat csak nagyítóval, vagy úgyse tudtam volna olvasni kicsi gépen.) Másik fontos szempont, hogy igyekeztem azt az olvasási élményt megtartani amit évtizedek alatt megszoktam. A régi könyvek néhány fontos paraméter alapján készültek; a sorok hossza, a sortávolság, a betűtípus, betűméret, betűk távolsága, s ez mind nagyon lényeges volt. Van olyan könyvem aminek többször is nekifutottam és azért tettem félre, mert nem felelt meg ezeknek a kritériumoknak. Kényelmetlen volt olvasni. Megvettem a olvasómat és két nap alatt kiolvastam ugyanezt a könyvet, mert át lehetett alakítani a kényelmi igényeim szerint.
Például nem akarok szemüveget használni, mert hosszú távon többet ront mint, ami előnyt nyújt. Most olyan sortávolságot, margót, betűt használok minden anyagnál a mit korábban megszoktam. Ezt nem tudnám megcsinálni kisebb készülékkel.
Remélem elég békésen :) és részletesen sikerült kifejtenem a nézőpontomat, és talán hasznos lehet az ismerősödnek is.

(#18291) @Pal válasza sicc_innen (#18289) üzenetére


@Pal
tag

Nem akarok okoskodni az inverz képernyő témában, csak megemlítem és nem szeretném ha ebből vita lenne.
A monitorokon azért jobb a sötét háttér, mert a képernyő villogása nem terheli annyira a szem érzékelését. Jóval kisebb ilyenkor a fényhatás változás összességében.
Olvasók esetén nincs villogás, tehát azonos a fényviszony, így a szem számára sokkal kényelmesebb, azonban a sötét háttér, világos betű is terheli a szemet. Sokkal jobb ideg élettani szempontból a fehér háttér és sötét betű. Még a színhőmérséklet is fontos, igazad van.

(#18292) fattyu válasza sicc_innen (#18289) üzenetére


fattyu
veterán

Windowst inverzben használok. Az olvasom tudja de azon nagyon nem jött be. Természetellenes fura. Próbáld ki mielőtt emiatt kiejtesz szimpi versenyzőt

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18293) sicc_innen válasza @Pal (#18291) üzenetére


sicc_innen
tag

@Pal, fattyu - Köszönöm a plusz infókat!

[ Szerkesztve ]

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#18294) Bozek válasza sicc_innen (#18289) üzenetére


Bozek
nagyúr

Viszont elvileg lehet a Kobo-ra is KOReader-t telepíteni, az pedig tudja az inverz nézetet. Én a PB Touch HD 3-on ezt a programot használom és át szoktam rakni inverzre. Na nem a szemkímélés miatt, hanem úgy kevésbé fényes éjszaka. Tudom, lejjebb lehet venni a világítást, de ha meg túl leveszem, akkor nehéz olvasni.

(#18295) Bozek válasza @Pal (#18290) üzenetére


Bozek
nagyúr

Attól függ, mi számít előnynek. Mert a 6 colos könnyebben hordozható például. A betűk és a többi beállítás meg azon is működik, csak max. többet kell lapozni. PDF esetében persze fontos a nagyobb méret, de azt meg nem nevezném ebooknak.

(#18296) Male válasza Bozek (#18295) üzenetére


Male
nagyúr

Persze a méretnél a másik oldal a hordozhatóság. Akinek ez fontos, az nyilván kicsit fog keresni, akinek nem, annál viszont jobban kijön az, hogy közelebb kerül egy normál könyv lapméretéhez, kevés lapozás, stb. (én utólag is örülök, hogy 10.3-ast vettem... a sidenote bekapcsolással kipróbáltam mi lenne egy kb 7"-os esetén, és nekem kényelmetlen olvasni már azt is... viszont én ritkán viszem magammal, így nem volt fontos a hordozhatóság, ezért is mertem ekkorát venni)

(#18297) sicc_innen válasza fattyu (#18292) üzenetére


sicc_innen
tag

Az állítható színhőmérséklet fontosabb lenne, ezt tudja a pl. Kobo Clara, a Paperwhite nem. Mint írtátok az inverz kép LCD-nél jó inkább, itt nem játszik. A Kobo kávája keskenyebb, ez szimpatikus, és az is, hogy alapból több formátumot ismer. A szótár hiánya nálam nem probléma.
Tehát eddig úgy tűnik, hogy nem a Kindle lesz a befutó.
Azt sajnos nem tudom, hogy a két játékos közül melyik gyártmány az, amelyik jobban "tanítható", szoftverezhető utólag.

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#18298) Ébri válasza sicc_innen (#18297) üzenetére


Ébri
senior tag

Kobon is van szótár, sőt az angol-magyar is feltehető (nálam a portugál szótárhelyén van), s az eredeti értelmező szótára is lecserélhető (kindle-é valóban jobb, de azért használhatatlantól messze van.)
PW-re nem nagyon lehet telepítgetni (hacsak nem sikerült rootolni az újabb fw-ket, de erről nem hallottam), kobon is korlátozottak a lehetőségek, de koreader és pbchess csomag (egyfajta coolreaderrel) feltehető. Én Aura HD-men vannak.

(#18299) @Pal válasza sicc_innen (#18297) üzenetére


@Pal
tag

A keskeny vagy szélesebb káva téma sem utolsó szempont. Lehet, hogy ránézésre szebb a keskeny bizonyos modelleknél, azonban fogásra kényelmesebb lehet. Érdemes kipróbálni egy és kétkezes fogással is, jobbal, ballal, ha van rá mód tokkal is.

Teljesen más fogások, tartások működnek egy olvasónál, mint egy könyvnél.
A keskeny kávánál (ha érintőképernyős a készülék) zavaró lehet a véletlen belenyúlás. Vannak olyan készülékek, amelyeknek a gombjai kifejezetten rossz helyre kerültek és elég egy "rossz mozdulat", máris önállósodik a képernyő.
Szóval a képernyő állíthatósága, minősége mellett ezeket is érdemes lehet megfontolni.
Általában azt javaslom, hogy az igények alapján válasszunk eszközt és néhány ezer forint többlet ne legyen akadály. (Természetesen tudom, hogy mindenki a saját anyagi lehetőségein belül tud vásárolni.)

(#18300) tomazin válasza DittyCat (#18285) üzenetére


tomazin
veterán

Nem gond a linux. Nekem mobival voltak aprobb bajok,epubba konvertalva eltunt.
Van, eleg gaz, ujat kell felrakni.
Igen.
Igen, pw4-el hasonlitsd ossze es ugy donts.

Gyari tok retek draga, ha kell adok linket kinaira, meg aki hamarabb elviszi alapon a sajat tokom atmenetinek odaadom bpn.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.